Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Španija

tequilagirl
07.01.2006, 14:37
Je na Mallorci v glavni sezoni (začetek avgusta) veliko turistov? Kakšne pa so cene hrane in pijače?

ponga
07.01.2006, 18:13
Bila kar nekej let nazaj - v juliju. Gužva je sevede bla, kje pa ni na višku sezone!?! Ampak je blo za preživet.

Če se odločiš da greš tja, bodi zelo pozorna in izberi hotel oz.prenočišče, ki bo čim dlje od letališča. V turistični sezoni letala vzletajo in pristajajo SKOZ!

TuNina
08.01.2006, 15:20
pa nemško je dobro znat.

ain
11.07.2006, 21:55
vse me zanima;)
predvsem okolica barcelone. kateri turistični kraji? preko katere agencije se splača? izkušnje?
aja pa vreme septembra? temaperature? sklapam da ni velikih razlik kt v sredozemlju. pa vseeno.
hvala

Goody
12.07.2006, 09:22
Španija - Južna in Jugovzhodna obala (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=102&article_id=15510205071109354796&cid=419&pgn=2)

spartan
14.07.2006, 09:10
če boš v Barceloni, si obvezno pojd pogledat Krištofa, ki je usmerjen proti Ameriki....pa tudi arhitekturne bisere od Gaudija...kakšna Sagrada Familia.

Drugač je pa vroče sedaj tam....temp. ne bodo padle še vsaj do septembra.

pa fucbal štadijon si tud lahk greš pogledat:clown::D;)

ain
14.07.2006, 09:13
ja sej mam v načrtu it prvi, drugi teden v septembru..
verjetno ne bom prav v barcelni, zato me zanima katera mesteca v bližini barcelone so zanimiva za namestitev, nočno življenje, varnost, lepe plaže, zanimiva za turiste?

spartan
14.07.2006, 09:22
ja sej mam v načrtu it prvi, drugi teden v septembru..
verjetno ne bom prav v barcelni, zato me zanima katera mesteca v bližini barcelone so zanimiva za namestitev, nočno življenje, varnost, lepe plaže, zanimiva za turiste?

plaže okoli so bolj kot ne narejene po istem kopitu; peščene, dno se strmo poglablja že par metrov od obale.

Varnost...hja.....ko sem bil tam pred časom ni bilo nobenega incidenta. Španci so tradicionalno prijazen narod....še posebej do blond slovenskih bejb:D

Nočni lajf je full razgiban....namestitev pa je čisto odvisna od tebe; fajn si je izbrat v bližini Barcelone kakšno manjše mestece, da lahko začutiš utrip vsakdanjega življenja. Je pa mentaliteta podobna italijanski; sproščeno in idealno za dopust. Govorijo še francosko in italijansko....praktično, ni kaj:clown:

Drugače pa jih je težko premaknit da bi nekaj naredili:veryevil:

mogoče pa ti je varianta kak hostel; spoznaš folk z vsega sveta in lahko skupaj hodte tak da sploh ne rabiš koga zraven vzeti;)

D' Andre
14.07.2006, 10:49
Kdo govori o Švabih? Če si bil tm, pol veš da jih ni nč več k Angležev in pa bekpekerjev...

ain
14.07.2006, 11:32
nikol ne veš....privlačnost včas ubira čudna pota:shy:
aja....če bo spremljevalec blond, je prav tako zanj fejst nevarno.......skor bolj zanj kot zate;)
se mi kr zdi da majo dost svojih lepotičk dol... ;)
pol pa pred španijo spremljevalca nujno na črno dat;)

v kakšnem smislu iznajdljivost? torej so cene vseeno visoke na izbizi?

sadie_007
14.07.2006, 11:47
pol pa pred španijo spremljevalca nujno na črno dat;)

jst sem glih v nedeljo prišla iz Barcelone in morm rečt, da nisem nobenga dobrega tipa vidla :nonono:

sem pa vidla največga lulčka v svoji karieri ... in sicer je šu en tip nag po promenadi - sam kopalke je imel vtetovirane (:clown:) ... lulčka pa (ne lažem) do mal nad kolenom ... pa ni bil trd :cool:

velik španski lulček :approve:

D' Andre
14.07.2006, 13:28
Iznajdljivost v smislu, da se mal pozanimaš okoli cen: našel sem apartma v centru mesta Ibiza za 25 evrov na osebo na noč, medtem ko hostlov v sezoni ne dobiš pod 50 evrov. Našel sem malo, kul restavracijo ob pristanišču, kjer si za 12 evrov dobil res velik obrok plus pir. Za velike, drage, ekskluzivne diskoteke je kul če spoznaš koga, ki te lahko da na guest listo, saj navsezadnje prišparaš 50-70 evrov. Za Pacho sem od treh partijev plačal vstop le enkrat, prvič me je spustil notri znanec varnostnik, drugič pa go go bejba, ki sem jo spoznali na plaži. Heh, zelo koristno je na veliko navezovati stike. Futr je poceni, kupuješ v mini marketih pa na tržnicah in kuhaš s folkom iz apartmaja. Ker je dost bekpekerjev, spoznaš folk iz celga sveta, Avstralije, ZDA, Brazilije itd. Pijače so ful drage v diskotekah, pivo od 10 evrov naprej, koktejli pa tud po 50 evrov. Tko da je kul kupit liter vodke (8 evrov) in zmešat z red bullom, mal spit in pol v diskač... Enjoy...

kletka
14.07.2006, 13:36
mi smo bli tam na maturantskem, vse je bilo kul, dokler me niso na Rambli oropali. Sredi belega dneva,pa še v nedeljo je bilo. Pa sploh nisem mahala naokrog z denarnico al pa karkol, mela sn torbico čist ob telesu in mi še dans ni jasno, kak je tipu (tipici???) uspelo to nardit, ne da bi js karkol čutla. :evil: :censored:
Tako da pazi, da ne bodo tvoji glavni spomini s takšnim pridihom, bodi raje pozorna na kake :P organe za razmnoževanje :blush:

ain
14.07.2006, 15:46
neki sm listala že po vodnikih in res zasledila oznake da je to in to mestece mal manj varno, da se ni priporočljivo sred noči šetat sam po njemu. zto me je zanimala tud varnost.

kaj pa agencije? al v lastni režiji?
mal me muči v lastni režiji,gledala da ma adria akcijo k je okol 150 eurou povratna letalska, pa našplošno ceneje prideš. je pa res da se nimaš na koga obrnt, da si za vse sam..

spartan
14.07.2006, 19:25
neki sm listala že po vodnikih in res zasledila oznake da je to in to mestece mal manj varno, da se ni priporočljivo sred noči šetat sam po njemu. zto me je zanimala tud varnost.

kaj pa agencije? al v lastni režiji?
mal me muči v lastni režiji,gledala da ma adria akcijo k je okol 150 eurou povratna letalska, pa našplošno ceneje prideš. je pa res da se nimaš na koga obrnt, da si za vse sam..

v lastni režiji ti je tako; nedifinirano in odvisno vglavnem vse od tebe....kar pa je lahko dober občutek, če se prej pripraviš na oglede.

Varnost pa kot sem navedel.......ni problema, vsaj jaz nisem imel takšnih izkušenj. Pa sem večkrat čist sam prehodil pot do hotela skozi mesto (brez vsake osvetlitve in po zakotnih ulicah).

En tip; plaža manjših mestec je ponoči kraj, kjer se dogaja več kaj;)

saten
04.08.2006, 14:56
Pozdravljeni.
Sem mati dveh otrok, ki želita konec avgusta odpotovati v Španijo. Seveda z avtom. potrebovala, bi kakšen vaš nasvet, kje naj spita, kako naj se organizirata, saj je splošno znano, da je španija nevarna.
res bom hvaležna za dobre nasvete

spartan
04.08.2006, 15:13
Pozdravljeni.
Sem mati dveh otrok, ki želita konec avgusta odpotovati v Španijo. Seveda z avtom. potrebovala, bi kakšen vaš nasvet, kje naj spita, kako naj se organizirata, saj je splošno znano, da je španija nevarna.
res bom hvaležna za dobre nasvete

kaj pa opcija avtodoma?

Prednost je, da lahko b.p. prenočiš v samem vozilu ali poiščeš avtocamp. Med potjo si lahko več ogledaš kot samo končno destinacijo, saj nisi vezan na časovni termin.

kletka
16.08.2006, 14:57
vse me zanima;)
predvsem okolica barcelone. kateri turistični kraji? preko katere agencije se splača? izkušnje?
aja pa vreme septembra? temaperature? sklapam da ni velikih razlik kt v sredozemlju. pa vseeno.
hvala

mene pa zanima, če ima kdo izkušnje glede letalskega prevoza do Barcelone oz. Španije (ali Portugalske :shy: ); kako čim ceneje priti do te destinacije?

lady_lucifer
16.08.2006, 15:48
mene pa zanima, če ima kdo izkušnje glede letalskega prevoza do Barcelone oz. Španije (ali Portugalske :shy: ); kako čim ceneje priti do te destinacije?

poglej klele

www.explora.com

bi se naslo kej ugodnega;)

lady_lucifer
16.08.2006, 15:53
kar se spanije tice sem bla samo v madridu in v enem mestecu malo ven iz madrida....alcala de henarez, rojstni kraj cervantesa :) uglavnem smo ga zural, tako da nocno zivljenje v madridu definitivno je:D pa v cervantesovi rojstni hisi je blo tud ful zanimivo...sploh takrat, ko smo bli u njegovi dnevni sobi in je bil notr en res ornk stol, ze skor prestol, pa sm ga potipala, ker sm hotla videt, ce je tm k sedis iz usnja....in kuj prleti cuvaj :blush:

aja, pa ce si ljubiteljca slik, potem ti galerija prado v madridu ne sme uidet ;)

aja, pa ni se mi zdelo nevarno....ma kje.

pa definitivno priporocam lastno rezijo ;)

kar se pa hrane tice, mam pa jst tako pravilo: vzames nekoga, ki ima dobro orientacijo (ce je ti sama nimas:D) in zavijas v res odrocne, ozke ulce, kamor noga turista le redko stopi...po mojih izkusnjah tako najdes najboljse restavracije, za malo ceno in zelo zelo domacne...se splaca;)

kletka
16.08.2006, 16:24
hvala za to stran, lejdi, je ful lepa, sam tle so informacije sam za južno amreiko, kolk js vidim :dontknow:

lady_lucifer
16.08.2006, 17:01
hvala za to stran, lejdi, je ful lepa, sam tle so informacije sam za južno amreiko, kolk js vidim :dontknow:
slabo vidis....klikni na letalske karte....sej to hoces, ane:D

karmy
16.08.2006, 17:20
Južna obala Španije....nekaj posebnega :2thumbs:

Luka2k
19.08.2006, 13:04
en pozdravcek prav iz Spanije :)

ain
19.08.2006, 20:28
en pozdravcek prav iz Spanije :)
a res?:)

SecondToTheRight
29.08.2006, 21:14
Pravkar sem se vrnila iz Valencie.
Združila prijetno s koristnim: učenje španščine v eni najboljših španskih jezikovnih šol + dopust. Čudovito mesto, krasni ljudje, mesto znano po najboljših diskotekah in muziki, krasne plaže v bližnji okolici, hrana fantastična, cene normalne... Ponovitev v kratkem.

ain
18.09.2006, 10:32
danes ponoči se vrnla s španije, barcelona+lloret de mar. vreme bi blo lahko bolše, je vodet da gre sezona h koncu. lloret pač neki srednjega, kraj ki živi sam od množičnega turizma, že videno. nad barcelono pa popolnoma navdušena, zagotovo čez kakšno leto nazaj. in to bi se splačalo it cel tedn sam barca, ker dva dni je premalo za tako zanimivo in živo mesto. barca je res naredila vtis

iri
18.09.2006, 10:38
Za Barcelono rabiš res ene 5 dni vsaj. Lloret de Mar je pa izguba časa popolna, no moj (bodoči) psihiater bi imel veliko dela, če bi tam ostala dlje kot 20 ur... :blush:

ain
18.09.2006, 12:15
ne vem kako je sred sezone, k je blo že videt da ni več tolko tusristov in ni blo poseldično tud tko živahno kot naj bi blo. mesto tipa lloret najdeš vsepovsod k nima duše, gre sam za ponavljanje hotel+diskoteka+plaža v neskončnost.

lady_lucifer
18.09.2006, 12:43
tja mnozicno poiljajo maturante na izlet, tko da ze po tem ves, da tam ni kul :D

iri
18.09.2006, 13:25
mene je zmrazilo že, ko sem videla nemške turiste kupovati zapestnice z napisom deutchland :sleepy: da ne omenjamo vseh možnih ponudb english brekfastov in bratwurstov, pol napisov povsod je itak v nemščini. Če majo Američani china town in little italy, potem majo Španci v Lloretu en little deutschland.

lady_lucifer
18.09.2006, 13:28
men je en bratov kolega reku, da te vabjo u diskace po slovensko....in je dal naslednji primer, citiram: "pridite, gole pitschke!"...:D

ain
18.09.2006, 13:33
zadnjega nism zasledila, pa tud ljudi k bi govorili slovensko ne...
no pa tud nemcev ni blo veliko, al pa so se sam spretno skrivali. blo je neki francozou, hrvaški maturanti, neki nas slovenčkov, neki italijanov..

lady_lucifer
18.09.2006, 13:34
sej to je kul, da si sla izven sezone:D

ain
18.09.2006, 13:39
kot vzameš... k ni več hot hot poletje se je to poznalo na temperaturah in vremeu. tri dni dežja je neki:(
drugač pa avgust je še vedno avgust, je čist drugačno vzdušje. na sept. je padlo sam zato k prej ni blo časa pa tud cene so za tujino ugodnejše...

iri
18.09.2006, 14:34
lloret v dežju mora bit še hujši, kot v soncu.. brr, kr zmrazilo me je od misli na to. :O

:D

xxxx
04.11.2006, 14:51
je že kdo bil? kako je blo?

kakšne so kaj cene,diskoteke....??

hvala :D

ain
06.11.2006, 14:10
za novo leto nism bla... sam je pa barca krasna zato more bit tud na novo leto žur... js bi tkoj šla..

costa
21.01.2007, 11:22
Zanima me ali ima kdo kakšno izkušnjo s potovanjem na jug Španije. So kakšne ugodne letalske povezave? Kako primerno je tja potovati konec februarja. Kaj bi se dalo zanimivega pogledati? Imava samo teden dni časa.

Goody
23.01.2007, 12:18
nekaj info o Španiji:

Viva la Barcelona! (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=102&article_id=155102060907100952111&cid=419&pgn=1)

Španija - Južna in Jugovzhodna obala (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=102&article_id=15510205071109354796&cid=419&pgn=3)

p607
13.02.2007, 09:39
Zanima me, če ima kdo izkušnje z Lloret de Marom in sicer v lastni režiji - lastni prevoz in rezervacija hotela. Malo brskam po internetu in opazil sem da so hoteli dost poceni.

http://www.olotels.com/city.php?page_num=1&orderId=6

Npr.:
Hotel 3* (La Palmera) http://www.hotelpronto.com/HPImages/TransHotel/19869-0.jpg

Ko grem na "booking" (online izračun in rezervacijo) in dam rezervacijo od 27.04 - 02.05 / 5 noči za 2 osebi mi ven vrže: double room / 2 adults / 37 € × 5 nigts = 185 €

Vse razumem, vse je OK, in zanima me samo če je ta cena za 2 osebi, ali je cena za 1 osebo... ce kdo ve in ima s tem izkusnje???

Če cena velja za 2 osebi se mi zdi nočitev + zajtrk izjemno poceni - 185 € / 5 noči - za 2 osebi... :dontknow:

Zahvaljujem za odgovore!!!

rikec
14.02.2007, 19:22
Glede teh izračunov ti ne vem pomagat. Vsekakor pa je Lloret de Mar fantastična izbira!!! Če bo le lepo vreme, te čakajo izjemni dnevi. Jaz bi šel tja vsaj še enkrat.
Sicer pa, če ne veš kako bi naredil drugače, pa pokliči, probat ni greh...:2thumbs:

Katrin
18.02.2007, 00:03
Jaz tja ne bi šla niti zastonj.

Jakelj
15.03.2007, 18:29
Lp, mi gremo letos za maturantski izlet v Španijo (tipično :) ) in gremo z letalom in nazaj z avtobusom in me zanima, če potrebuješ potni list al samo osebno izkaznico zdj, ko smo v EU?

ponga
15.03.2007, 20:05
Znotraj EU je dovolj osebna!

ain
15.03.2007, 20:57
tud jaz neb šla nikol več v loret. pač turistični center kot vsak drugi, brez duše.
tisto zaradi česar majo te moje počitnive velik plus je barcelona, najlepše izmed velikih mest ki sem jih videla. načrtujem poz nazaj ;)

Jakelj
16.03.2007, 10:39
Znotraj EU je dovolj osebna!

Tnx:2thumbs:

uroš drnovšek
19.04.2007, 08:38
Gre kdo v Pamplono v zacetku julija teci pred biki? Iscem sopotnika/co in nekaj informaci, nasvetov ce je ze kdo bil.

Hvala

drnovsek.uros@gmail.com

sakic12
19.04.2007, 19:55
Vem da to ni točno na to temo ampak zanima me kako je na letališču s inštrumenti(v mojem primeru kitara).
Ali lahko vzameš na letalo tudi inštrument?

Marička
11.07.2008, 11:01
Z enim fantom sem se zmenla, da se mu pridružim na potovanju po Španiji kamor on odpotuje jutri z letalom. Js nisem tok bogata kot on (:P) in zato pridem za njim s pomočjo tovornjaka. Iščem sopotnika, sopotnico, ki bi se mi pridružila na tej tridnevni vožnji s tovornjakom in potem z nama potoval, potovala po španiji. Šli bi pogledat na JZ in nato še na J Portuglaske (uglavnem kamor nas prime). On dol pozna folk v določenih mestih in pravi da so odprti in topli pa tudi nasvete lahko dobimo tko da ne bomo čist zgubljeni.
Res se mudi, kdor ima željo sproščeno potovat po Španiji, spoznat nove ljudi in uživat ob prečudovitih pokrajinah, naj hitro sporoči. Jutri se grem pozanimat kdaj kej tovornjaki vozijo pa potem sporočim. Aja pa štoparsko kartico bi si blo fajn nabavit, če bo šofer težil (da si zavarovan/a v primeru nesreče in ga potem ne tožiš)...

on ima se mi zdi 22, js pa 19 in nisva se še srečala, spoznala sva se pred par dnevi na tem portalu. (če koga to slučajno zanima). Sva Mitja in Tereza.

tom777
11.07.2008, 14:05
Hm...zanimivo... ali sta kaj preračunala koliko so okvirni stroški in koliko časa bi bili v Španiji?

Pa čudno se mi zdi, da si na drugih forumih napisala isto sporočilo (...na tem portalu...)

Pa kje se dobi to kartico?

khat
20.08.2008, 11:28
A kdo ve, kaj se zgodi, ko ni več clickair-a iz Ljubljane v Barcelono? Baje ga ukinejo, ko bo konec poletja. Katere poceni variante bodo ostale?

Minnie
16.09.2008, 06:45
Pozdravljeni. Konec oktobra grem najverjetneje v Madrid in me zanima kaj se tam kej splača pogledat?

popka
30.09.2008, 16:00
Konec marca nameravam it na Road Trip do Španije (2 osebi). Obvezni postaji sta Toulouse in Barcelona, nato pa nadaljujem pot do Valencie.

Ima kdo izkušnje s podobno potjo? Zanimajo me predvsem stroški in morebitni nasveti, na kaj bi blo dobro biti pozoren. :shy:

Muchas gracias! :d

tommm1234
04.10.2008, 22:05
naše izkušnje z španijo so super
gremo trikrat letno /7 do 14 dni/, najamemo hišo z bazenom za manj denarja kot če bi šli vsi štirje v hotel pri nas ali na hrvaško
letimo iz bergama na valencio ali alicante ali granado ; vedno z ryanair, cena kart pa je zelo odvisna od 0 € do 20 € (takse, pa check-in pa prtljaga so vedno za 4 osebe 160 €)
najbolje je za božične praznike ko dopoldne smučaš, popoldne pa plavaš v svojem ogrevanem bazenu, ker temperature preko dneva pridejo do 20 stopinj in več....

sedaj gremo za "krompirjeve počitnice" za en teden (Salobrena), pa vam javim s fotkami kako je kaj bilo....

khat
20.11.2008, 13:25
Popka,
enkrat sem to pot naredil z avtom, ma je bilo kar par let nazaj, tako da se ne spomnim točnih stroškov, ampak nekaj mi v spominu odmeva cifra 60.000 SIT. Ob francoski obali se je lepo ustavljat, samo bodite pozorni, kje puščate avto. Čez noč ga dajte na hotelsko parkirišče ali kaj podobnega ker je ta del (še posebej tisti bližje španiji recimo Marseille) znan po nevšečnostih.
Ne preskočit Costa Brave, ustavite se tam, ker je krasno. Recimo Cadaques, Roses (tam pri Figueresu, ko boste šli Dalija gledat ali kaj podobnega).

Še eno priporočilo je Arles v Franciji. Tam je V.v.Gogh prebival v zadnjih letih življenja in slikal pokrajino - tista žitna polja z vrani... seveda, če so vam take stvari v užitek

fajn ga potuj!!

za life
07.07.2009, 08:30
Živjo!

Naslednji teden se odpravljam na Mallorco v hotel Geminis. Je morda že kdo bil tam? Kakšne so vaše izkušnje?