Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kako, kje, nastavitve za mobitele, težave ... skratka pomoč

Goody
12.07.2006, 10:00
Sori zbrisala :blush:

bejba, lejdi ... še enkrat prašita :shy:

d_streets
24.07.2006, 17:16
A je zdaj potrebno prvič 16 ur polnit ali ne?

spartan
24.07.2006, 19:17
Poglej si v navodila od proizvajalca, kjer je naveden čas prvega polnjenja; je pa od proizvajalca do proizvajalca različen, prav tako zaradi različne kapacitete baterij.

d_streets
24.07.2006, 19:28
S tem misliš na user manual?

Piše 2,5 ure.
Na navodilih pa mi je simobil zalepil 16 ur...

stLARA
24.07.2006, 20:31
Saj to polnjenje nove baterije itak ob vsakem nakupu priporočijo, ne glede na model :dontknow:
Jaz jo (novo) vedno polnim teh približno 16 ur, za vsak slučaj, ker se mi je že zgodilo, da je recimo baterija že od vsega začetka slabo delovala, takrat pa sem jo polnila samo toliko časa, da se je napolnila

d3vil_b4b3
24.07.2006, 23:12
Jst je prvič nism polnla 16 ur in mi po enem letu baterija v pripravljenosti še vedno zdrži en teden....tak da...ne vem če je to res tako pomembno

d_streets
25.07.2006, 10:00
Zdaj se že polni. Ko pridem domov bo 16 ur.
Zdaj že je kar je.

stLARA
25.07.2006, 10:42
Škodit verjetno pač ne more :D

Soleil
25.07.2006, 12:32
Jst sem jo polnila, dokler ni pisalo na monitorju POLNJENJE KONČANO. Potem se itak ni več polnila. Nekajkrat se ti mora čist sprazniti preden jo daš filat, da doseže ves svoj potencial.

dragos
25.07.2006, 17:15
jst pri vsakem mobilnem polnim baterije 24 ur (prvo polnjenje) in do zdej nisem imel težav.

Rodrigo
01.08.2006, 19:22
A je zdaj potrebno prvič 16 ur polnit ali ne?

Idealno je, da novo baterijo kar vstaviš v telefon in jo najprej sprazniš do te mere da telefon ugasne (ja, tudi nova baterija brez da jo polniš ima nekaj gor).

Nato pa filaš 16 ur - pri ugasnjenem telefonu, seveda.

lump muc
02.08.2006, 20:33
:evil: kaj je bilo narobe z novimi operaterji m mobile, a konkurence ne trpite

swizc
05.08.2006, 17:07
Torej, zanimam se za nakup te stvari, tko da bi rabu kksno pomoc ce se kdo spozna na to. Najprej cene, dam najvec 20k za komplet, ni nujno da ma filavca zravn, pa da dobr nese. Mam pa se en uprasanje, ce se en kanal postav, pol lahk vec folka uleti na ta kanal se zgovarjat, ne sam unedva k sta med seboj? Gledou sm en komplet v merkurju sam se ne spoznam na to glih dobr tko da bi rabu mal pomoci. Aja ne rabm profi stvari, tko no da je za zgovarjat, pa da bi bla moznost da vec folka na kanal uleti...

.:WoLf:.
06.08.2006, 01:59
Torej, zanimam se za nakup te stvari, tko da bi rabu kksno pomoc ce se kdo spozna na to. Najprej cene, dam najvec 20k za komplet, ni nujno da ma filavca zravn, pa da dobr nese. Mam pa se en uprasanje, ce se en kanal postav, pol lahk vec folka uleti na ta kanal se zgovarjat, ne sam unedva k sta med seboj? Gledou sm en komplet v merkurju sam se ne spoznam na to glih dobr tko da bi rabu mal pomoci. Aja ne rabm profi stvari, tko no da je za zgovarjat, pa da bi bla moznost da vec folka na kanal uleti...

Kokr že veš, v Merkatorju dobiš 2 PMRja (kr ena firma) za 10k. V kompletu sta še 2 polnilca in dve slušalki. Ta pmr ma 8 kanalov +38 vmesnih, kanalov se ne postavla ampak se ga sam izbere in na kanal lahko pride kdorkol, s katerimkol pmr-jem, razn če mu ne podpira tistega kanala. Zvok je čist, na pmr-ju je tud štoparca, enkran, lučka,.. domet: 3-5km. Za ene 18-20k pa dobiš že mal bol profesionalno robo: večji domet, več kanalov,..

freya
07.08.2006, 13:37
Nokia 6101 občasno zmrzuje...občasno pa samo ne zvoni, klic pa je normalno mogoče sprejeti

znan in množičen pojav....ali se to dogaja samo meni?
Obstaja trajna rešitev ali bom še vedno vlekla simkartico oz. baterijo iz aparata?
:nonono:

medo
10.08.2006, 20:32
Ce mi kdo najde tele (http://www.mobilefun.co.uk/9374-Genuine-Motorola-Stereo-Headset-S200---Black-Reviews.htm) slusalke v sloveniji mu dam za pivo :) Ze cel dan jih iscem pa nc. Lahko tudi kaksnne druge podobne slusalke.

popka
11.08.2006, 09:36
a tele pa ne bi ble uredu (HS120)?

http://direct.motorola.com/SVN/Web_accessories_detail.asp?Country=SLN&language=SVN&productid=30290&strPrimaryOption=Acc&lSecondaryOption=11

medo
11.08.2006, 12:32
Bi bile tudi dobre. Samo jih tudi ne najdem v Sloveniji.

popka
11.08.2006, 21:30
a na ram2 jih nimajo? kaj pa pr kakmu operaterju al pa posrednikih?:dontknow:

medo
12.08.2006, 08:33
Mah zdej mi pa te strani noce odpret.:blackeye: A je tole samo online stacuna al je tudi navadna. Naslov kdo ve mogoce?

elephant
12.08.2006, 15:40
Upam da se najde kje tukaj kdo ki bi mi lahko pomagal. Zadeva je sledeča; rekli so da je nemogoče da dobim podatke o človeku ki teži moji punci preko telefona z sms-i; rekli so da ne bom nikoli zvedel kdo je. Ima mobitel številko 041 910 301. Sem si pa potlej mislil, če kje mi bodo pa na siolovem forumu pomagali - do zdaj je bilo še vedno tako. Če ne druga - križem rok ne bom stal.. in to je trenutno edini način da poskušam kaj narediti..
V glavnem, postopek teče in če bodo na mobitelu naredili kar pač morajo v primeru da ti kdo teži preko telefona, ga bodo baje v najhujšem primeru po opozorilu odklopili. Si bo pa novo številko dobo in nadaljeval, to pa se mi ne zdi ok..:fight: ..na kratko, če je navadni naročnik in je njegovo ime znano (da pač nima samo kartice..) a ve kdo kako bi lahko dobil podatke o njemu? Je kakšen način..ali je treba it do konca, na policijo in pa potem po dolgem postopku preko sodišča? Ne poznam te osebe in se sekiram da ni kakšen nevaren osebek, za vsako pomoč se zahvaljujem.. nagrada za pomoč pa itak sledi, to se pa ve..:loly:
..če pa ne bo šlo drugače, bom pa čakal da naši sodni mlini in naša super policija to uredi...bo fajn članek v cajtngah spet..:nonono:
v nobenem primeru pa ne bom spremenil številke in se skril....to pa mi slovenci ne bomo počeli..:veryevil:

stLARA
13.08.2006, 11:30
Kaj na Mobitelovem računu pomeni alineja "Dodatne storitve - Mob. postaje"? Kakašna storitev je to? :dontknow:

popka
13.08.2006, 12:56
če karkoli dobivaš iz kratkih številk 2929, 6262, itd. (storitve zunanjih ponudnikov) al pa, če si si kej nalagala iz Planeta npr.

stLARA
13.08.2006, 18:48
Aha, hvala;)

Še nekaj - če na planetu pogledam stanje na računu ali pa recimo kinospored - ali je to, razen prenosa podatkov, še kako drugače plačljivo? :shy:

MrBoombastic
13.08.2006, 19:22
Torej si naslednje že storil?

V primerih nadlegovanja vam lahko pomagamo, če nam pošljete pisno prijavo. V dopisu navedite čim več podatkov o nadlegovalcu, točne datume in ure prejetih klicev, telefonsko številko (če je prikazana) in vsebino nadležnih klicev. Zapisati je treba najmanj pet dogodkov, pri katerih mora biti zveza vzpostavljena, da se klic zabeleži na Mobitelovi centrali. Pripišite vašo telefonsko številko in podatke naročnika; dopisu priložite fotokopijo osebnega dokumenta. Če ste Mobiuporabnik, prijavi priložite tudi fotokopijo Mobicertifikata.Pisno pritožbo o nadlegovanju nam lahko pošljete po pošti na naslov: Mobitel, d. d., Oddelek za spremljanje prometa, Vilharjeva 23, 1537 Ljubljana, po faksu na številko (01) 472 23 95 ali prek e-pošte na naslov info@mobitel.si (priložite scan dokumenta).Podatke iz vaše pritožbe bomo podrobno preverili in ukrepali v najkrajšem možnem času.

popka
14.08.2006, 00:06
ne, kar je dodatno plačljivo, vedno piše preden si to stvar ogledaš oz. naložiš (sklop kr neki):)

stLARA
14.08.2006, 19:50
kako pa izklopiš ta plačljiva sporočila:dontknow:
na št.2929 ne prime.

ponavadi je treba poslat neko ključno besedo na to številko... Če dobivaš sms-e od Žurnala, kot sem jih nekaj časa jaz, recimo pošlješ žurnal konec na to cifro... Ponavadi je nekaj taka fora pri teh stvareh. Sicer pa lahko pokličeš svojega operaterja, poveš v čem je problem in ti bodo že povedali, kaj naredit.
Preberi navodila in drobni tisk poleg reklamnih sporočil, ki te vabijo da se pridružiš tem in tem klubu, tam bi tudi moralo pisat.

Če pa sodeluješ v kakšnih anketah s SMS-i na 2929 ki jih imajo na RTV-ju, pa pač ne sodeluj, ker ti vsako povratno sporočilo požere 25 sit :D

Kahla
15.08.2006, 16:13
kako pa izklopiš ta plačljiva sporočila:dontknow:
na št.2929 ne prime.
Odvisno s katere št. dobivaš. Ponavad pošlješ STOP na tisto št. iz katere prejemaš. če je izpisano kako "ime" npr. Megamama, greš na njihovo spletno stran in tam pogldaš.

sJavorshek
16.08.2006, 21:17
Na mobitelu so glede tega kar precej ažurni in samo pokličeš na njihovo številko, poveš od koga dobivaš in ti oni povejo, kaj poslat, da se odjavš. :dontknow:

So pa nekateri precej nasilni glede pošiljanja sporočil in ti jih lahko pošiljajo tut enkrat ali večkrat na dan. :nonono: