Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Slovenski hokej (V.del)

Strani : [1] 2

Citymamba
21.07.2006, 18:49
Takole. Odprl sem novo, peto nadaljevanje slovenskega hokeja. Kar vas žuli, veseli, ali skrbi v zvezi s tem napišite tule. Pa lep hokejski pozdrav!

Fitipaldi
26.07.2006, 15:47
OK City zanima me kakšne so šanse Jeseničanov v novi sezoni v ligi EBEL :P
Kakšen proračun imajo letos za to ligo in ali se le ta lahko kosa z drugimi avstrijskimi ekipami?
:2thumbs:... HVALA ZA RAZUMEVANJE!!!:2thumbs:

RSJ-Ultras
26.07.2006, 22:15
Kakšen proračun imajo letos za to ligo in ali se le ta lahko kosa z drugimi avstrijskimi ekipami?
:2thumbs:... HVALA ZA RAZUMEVANJE!!!:2thumbs:

Proračun Jesenic je/bo velik od 300 do 370 milijonov tolarjev. Je veliko manjši od vseh avstrijskih ekip. Salzburg naj bi imel kar 6 milijonov evrov. Prednost Jesenic je predvsem to, da so avstrijski reperezentanci raztrešeni po vseh domačih klubih + v tujini, na drugi strani pa je večina slovenskih reprezentantov na Jesenicah razen tistih nekaj igralcev, ki igrajo v tujini. Ve se pa, da sta slovenska in avstrijska reprezentanca dokaj izenačeni. Glede na to lahko po mojem mnenju upamo na mesta od 4. do 6. mesta. Upam seveda na uvrstitev v končnico, za kar moraš doseči 4.mesto.

Citymamba
27.07.2006, 09:21
:2thumbs:... HVALA ZA RAZUMEVANJE!!!:2thumbs:Sem zelo razumevajoč človek. Zato bom vljuden.:evil: Jesnice nimajo posebno velikih šans v EBL. Njihov proračun je zaenkrat tempiran tam nekje na dobrih 300 milijončkov SIT. Ostali avstrijski klubi se seveda s takšnim drobižem ne ukvarjajo. Trenutna jeseniška ekipa je enakovredna trem ekipam iz EBL. Tri so zagotovo boljše. Ostale pa menim, da so slabše. Kakšno bo razmerje v bodoče je odvisno tudi od nakupa tujcev. Zato je najbolje počakati začetek tekmovanja in bomo lažje ocenili njihovo vrednost. Prvaki Avstrije pa vsekakor ne bodo. Morda v domačem DP? Če se največja konkurenta ne bi preveč okrepila. Potem bo tudi ta želja težko uresničljiva. :dontknow:

RSJ-Ultras
27.07.2006, 10:24
Za Jesenice je podpisal tudi Gaber Glavič, čaka se le še na odločitev Tomaža Vnuka in na tujce, ki si jih vsi želimo. Letošnja ekipa bo brez zvezdnikov (ala Raza, Kristan,...) vendar mislim da bo zelo dihala kot eno. Priprave na sezono so se začele prej kot avstrijskim klubom tako da bi to morala biti naša prednost vsaj na začetku sezone.

Citymamba
27.07.2006, 14:16
Tisto okoli dihanja se strinjam. Ko bodo igrali z avstriskimi moštvi bodo dihali ko povodni konji. :evil:

RSJ-Ultras
27.07.2006, 15:08
Tisto okoli dihanja se strinjam. Ko bodo igrali z avstriskimi moštvi bodo dihali ko povodni konji. :evil:

Bomo vidl ;)

Citymamba
27.07.2006, 20:49
Tudi slišali. :evil:

reno
28.07.2006, 21:59
kva dugaja z Olimpijo? Mamba maš kakšne informacije?, gre res vse u ..., no tja dol.

Citymamba
29.07.2006, 18:09
Nič ne vem, ker me skoraj ni v Tivoliju. Se ne bi čudil, če bi šlo kaj v maloro. Ampak Sekelj je zvit. Ima 7 življenj, ko mačka. Olimpija je v različnih oblikah in pod različnimi imeni propadala in se znova rojevala. Čeprav pravijo, da sedaj, ko so v Ljubljani štirje klubi ne bi bilo nobene škode, če kateri crkna.:evil: Je pa Sodržnik doživel svojo katarzo s svojo HS Olimpijo saj je ugotovil, da njegov sin in preostalih 7 fantov katerih očetje in mame so povzročili odcepitev od ZM Olimpije niso neke klase. In sedaj je hudič, ker niso sposobni igrati ne za prvoligaša in še manj za "drugoligaša". Tako se pač dogaja preambicioznim bedakom. Zapustil pa jih je tudi Aci Ferjanič, ki je bil včasih edini od trenerjev zaposlen pri ZM Olimpiji. Ostali so namreč bili SP pod pogodbo. No Pa kaj bi kritiziral. Počakajmo na nove Sekljeve čarolije. Imam ga na sumu, da ne kani kar tako vreči puško v kuruzo. :evil:

RSJ-Ultras
29.07.2006, 22:56
Upam da Olimpija ne bo popolnoma propadla, ampak da bo letos igrala z mladimi, ki bi tako napredovali ter da se naslednje leto okrepijo in se nam pridružijo v EBEL. Namreč ni lepšega kot premagati Olimpijo;)

Citymamba
30.07.2006, 11:30
Ja ja.:veryevil: Tudi Jesenice je lepo premagovati. :evil: Smo 10 let gledali to zgodbo. :evil:

RSJ-Ultras
30.07.2006, 20:38
Ja ja.:veryevil: Tudi Jesenice je lepo premagovati. :evil: Smo 10 let gledali to zgodbo. :evil:

Ste, boste pa zelo težko to še kdaj videli :D

Citymamba
31.07.2006, 08:20
Vi tud .:veryevil:

RSJ-Ultras
31.07.2006, 08:58
Vi tud .:veryevil:

Ja na žalost mogoče res ne bomo več videli zmage nad Olimpijo, saj morda kmalu ne bo več obstajala.:veryevil:

Tempter
31.07.2006, 13:43
Rajc v rdečem dresu.

partibrejker
31.07.2006, 13:52
Ste, boste pa zelo težko to še kdaj videli :D

phe:nonono: bojo pršli tud ti časi spet:)

Kn0x
31.07.2006, 14:12
T. Vnuk podpisal z zeležarji

castor
31.07.2006, 14:40
T. Vnuk podpisal z zeležarji

:nonono:

Izdajalec zelenega zmaja! :blush:

Kn0x
31.07.2006, 16:12
:nonono:

Izdajalec zelenega zmaja! :blush:

Ja castro in ni prvi in ne zadnji. Spomni se Žagarja. Totalno prodana duša železarjem.

Citymamba
31.07.2006, 16:43
Ja na žalost mogoče res ne bomo več videli zmage nad Olimpijo, saj morda kmalu ne bo več obstajala.:veryevil:Zelo kratkovidno veselje. Ko bodo vaši sklonjenih glav odhajali z ledenih ploskev širom Avstrije se jim bo še kolcalo po Olimpiji. Ampak kaj hočemo. Na Jesenicah so vedno bili nekoliko "pred časom":clown: . Se pač uče na lastnih napakah in ne na tujih. :dontknow:

castor
31.07.2006, 17:46
Ja castro in ni prvi in ne zadnji. Spomni se Žagarja. Totalno prodana duša železarjem.

Castor ;)

Kn0x
31.07.2006, 19:48
Se opravičujm:D

RSJ-Ultras
31.07.2006, 23:15
Zelo kratkovidno veselje. Ko bodo vaši sklonjenih glav odhajali z ledenih ploskev širom Avstrije se jim bo še kolcalo po Olimpiji. Ampak kaj hočemo. Na Jesenicah so vedno bili nekoliko "pred časom":clown: . Se pač uče na lastnih napakah in ne na tujih. :dontknow:

Raje počakaj s takimi napovedmi še pred ligo. Lepo počakaj na vsaj prva 2 meseca lige EBEL, potem bova pa ugotovila kdo ima bolj prav.

partibrejker
01.08.2006, 07:13

hja morjo nekako preživet oz. zaslužt za kruh ane:dontknow:

Citymamba
01.08.2006, 07:48
Raje počakaj s takimi napovedmi še pred ligo. Lepo počakaj na vsaj prva 2 meseca lige EBEL, potem bova pa ugotovila kdo ima bolj prav.Do sedaj sem imel praviloma vedno prav. :approve: :evil:

Citymamba
01.08.2006, 07:54
Glede Tomaža Vnuka pa sem tudi sam vesel, da se je vrnil na ledene ploskve. Poškodba kolena ga je mučila lep čas. Upam, da bo igral tudi za reprezentanco in mu vnovična poškodba ne bo preprečila vrnitve med rise. Podpis pogodbe z Jeseničani je pravilna in modra odločitev. Proti koncu kariere se splača odigrati še špil, dva in nekaj zaslužiti. Upajmo, da ga avstrijski branilci ne bodo pretrdo prijeli in se ne bo poškodoval že v prvem delu prvenstva. To bi zanj najbrž pomenilo tudi konec aktivnega igranja.

partibrejker
02.08.2006, 12:14
Kar se je šušljalo nekaj zadnjih dni je danes dobilo svojo uradno potrditev. Vodstvo tivolske ekipe je na vroči stol glavnega trenerja posedlo Ildarja Rahmatullina, ki je imel lansko sezono vlogo pomočnika glavnega trenerja Andreja Brodnika. Ni velika skrivnost, da slednji ni našel skupnega jezika z igralci in tudi ljubljanska publika ga ni ravno ljubila.

45 letni Rahmatullin je slovenski hokejski javnosti zelo znano ime, saj je na naših ledenih ploskvah in ob njih od samega začetka samostojnega slovenskega hokeja. Od leta 1992 do 1997 je bil igralec Acroni Jesenic nato pa je prestopil v vrste ljubljanske Olimpije, kjer je leta 2004 končal svojo igralsko pot in začel s trenersko.

Rahmatullin je sprejel delo glavnega trenerja v nič kaj rožnati situaciji v kateri se trenutno nahajajo zmaji. Dosedaj je klub zapustilo 5 hokejistov. Mitja Robar in Andrej Hočevar sta odšla na Jesenice, Gregor Slak je odšel v angleško elitno ligo k škotskemu Edinburghu, Nik Zupančič je odšel v Zeltweg, ki igra v avstrijski nationalligi, Žiga Pance pa odhaja v Kanado v tamkajšnjo profesionalno mladinsko ligo CHL.

RSJ-Ultras
02.08.2006, 12:59
Slabš od Brodnika ne more bit. Upam da bo sestavil približno konkurenčno ekipo in morda postavil temelje za nastopanje v EBEL naslednje leto.

reno
03.08.2006, 12:19
Partibrejker, kje si pa to prepisal (prebral) ???????????

partibrejker
03.08.2006, 12:24
Partibrejker, kje si pa to prepisal (prebral) ???????????

slo hokej.net:)

Citymamba
06.08.2006, 15:21
Na ŠD Alfi (Vevče) se je končal prvi hokejski kamp. Zadeva je uspela, čeprav dvorana ni še v popolnosti končana. Upam, da bo takšnih priložnosti več. Tudi še kje drugje. Npr. v Novem Mestu. Tam se že precej nazaj govorili o novem drsališču pa iz tega še sedaj ni nič. Košarka se jim je sfižila saj so vlagali denar v tujce. Torej so umetno vzdrževali ekipo in rezultat. Ko tega ni bilo več so propadli. Hokej pa bi se v tistem okolju gotovo prijel saj so Dolenci trmasti in delovni ljudje. Le pravega župana potrebujejo. No ja. Kakršnega si zaslužijo tudi imajo. :dontknow:

reno
09.08.2006, 13:07
Kdo pa je bil kej prisoten na kampu, mislim trenerji in demonstratorji ? in kakšna številka udeležencev je bila?
Mogoče veš so težave Kavčiča z denarjem, A-že rešene, B-bodo v kratkem, C-težko bo, D- so sploh bile?
In še ali veš kakšno ekipo bo sestavil letos?
Uf, kar nekaj vprašanj, aja hvala za odgovore mamba. Dobiš za pir

Citymamba
09.08.2006, 13:48
Matr si firbčen. :evil: Kako pa naj jaz vem, ali ima Kavčič denarne težave?:dontknow: Še manj vem kako bo izgledala njegova članska ekipa. Verjetno tudi sam še ne ve.:evil: Na kampu je sodelovalo okoli 30 otrok in malo starejših otrok. Govorim o večih kategorijah. Malčki, dečki itd. Od trenerjev pa na videz poznam le Žgurja in Ferjaniča ter Simšiča. Dvorana se počasi zapira. Delajo vsi. Tudi Kavčič. Je pa res, da mora potem zadevo pofiniširati in dokončati še dve dvorani za zimslke treninge nogometašev, rokometašev, atletov in kaj vem še koga. Da o novih garderobah ne izgubljam besed. Menim, da prej kot prihodnje leto zadeva ne bo končana. Človek dela sam in z lastnim denarjem. Zato gre vse bolj počasi. Morda bo pridobil kakšne sponzorje, ali sovlagatelje. Bomo videli. Meni je všeč, da se je lotil takšnega projekta. Drugje samo gobcajo in faflajo po raznih partijskih sestankih ter obljubljajo sve i svašta. Tale kampeljc vsaj dela. Res da počasi. Pa vendar se dogaja. Zato mu gredo vse čestitke.

Kn0x
09.08.2006, 13:53
Pri Jesenicah me moti to da so se prodali Avstriski ligi..

Citymamba
09.08.2006, 14:20
Nič se niso prodali. Poizkusili bodo zadevo speljati tako, da bi odigrali poskusnega zajca in potem morda prihodnjo sezono omogočili sodelovati še kakšni slovenski ekipi. Seveda se jim lahko vse sfiži, če se bo ugotovilo, da so avstrijska moštva premočna. Tako bi naslednjo sezono lahko ostali brez povabila in se vrnili domov kot 13. prase. Kar gotovo ne bi dobro vplivalo na slovenski hokej. Vsekakor pa bo dobro vplivalo na njihove pregrete glave saj so zadnji dve sezoni "blesteli" zgolj in samo zaradi selitve skoraj celotne reprezentance na Jesenice. Upam na najboljše in nato prihodnjo sezono na širitev avstrijskega prvenstva s še dvema, ali tremi slovenskimi klubi. Seveda bi to verjetno pomenilo konec slovenskega klubskega hokeja in propad drugih kadrovsko in finančno šibkejših ekip. Razen, če se te ne bodo vključile v kakšno svojo mednarodno ligo z Madžari, Hrvati in Srbi. Kar sicer ni slaba ideja. Kako bi to vplivalo na kvalitativno raven in razvoj hokeja pa je že druga zgodba. Najbolje je počakati na učinke. Januarja bo marsikaj jasneje. Se pa zna zgoditi, da bo letos Slavija zelo močna. Kar kažejo tudi ambicije z novim sponzorjem, ki prihaja kar iz Kanade!

castor
09.08.2006, 14:23
mah na žalost slovenskega klubskega hokeja ni več...

ah kje so derbiji železarjev in vedno zmagovalnih zmajev...

Kn0x
09.08.2006, 15:31
Citymambo ne morm se strinjat s tabo!
Državno prvenstvo je prvenstvo neke države! In na zemljevidih, ki so meni dosegljivi so Jesenice še vedno na teritoriju Republike Slovenije, ne pa Avstrije!!

RSJ-Ultras
09.08.2006, 18:29
Trenutno je res to še državno prvenstvo Avstrije, vendar če se Jesenice odrežejo bi to lahko postalo SLO-AVT prvenstvo.

Najboljša rešitev za slovenski hokej bi bila, da se poleg Jesenic v ligo EBEL vključita tudi Slavija in Olimpija. Ostale ekipe pa v avstrijsko 2. in 3. ligo.

Citymamba
09.08.2006, 19:52
Citymambo ne morm se strinjat s tabo!
Državno prvenstvo je prvenstvo neke države! In na zemljevidih, ki so meni dosegljivi so Jesenice še vedno na teritoriju Republike Slovenije, ne pa Avstrije!!Hm zanimiv pogled. :evil: V katerm prvenstvu pa bodo igrale Jesenice? :evil:

Kn0x
09.08.2006, 19:58
Ja igal bojo državno prvenstvo Avstrije poleg Slovenskega DP-ja

Citymamba
09.08.2006, 20:07
Trenutno je res to še državno prvenstvo Avstrije, vendar če se Jesenice odrežejo bi to lahko postalo SLO-AVT prvenstvo.

Najboljša rešitev za slovenski hokej bi bila, da se poleg Jesenic v ligo EBEL vključita tudi Slavija in Olimpija. Ostale ekipe pa v avstrijsko 2. in 3. ligo.
Ideja ni nova in že večkrat slišana. Vendar so avstrijski drugoligaši nekajkrat bogatejši od naših prvoligašev. Predvsem mislim na preostale klube, ki bodo igrali slovensko prvenstvo. O Mariboru, Celju in Alfi raje ne bi izgubljal besed. Olimpija je finančno in kadrovsko v tranziciji, če se izrazim časom primerno. Slaviji kaže precej bolje saj si je našla vsaj na papirju dobrega sponzorja. Torej je trenutno prvi kandidat za končnico. Vse pa je odvisno od Jesenic, kot sem že dejal. Če se bo njihova avstrijska avantura končala slabo se bo to poznalo tudi v domovini. Že sedaj je hokej močno zapostavljen. V Kranju ga želi liberalnokomunajzarska naveza Kacin-Petriči-Bogataj-Kadoič in še nekaj drugih popvsem uničiti. Preprosto izbrisati iz zavesti občanov. Kot, da ga nikoli ni bilo. Zato je vsaka hazarderska poteza katerega koli hokejskega kluba samomorilsko dejanje. Sam sicer držim pesti, da bi Jeseničani uspeli. Drugače bo vse skupaj res žalostno.

reno
09.08.2006, 22:40
Hvala, mamba za delni odgovor. Oprosti če sem mislil da na tebi hokej sloni in da imaš tisoč in eno informacijo. OK brez zamere to je malo za šalo. Kavčiču res kapo dol, da se je spravu delat to kar počne. Lahko bi ga I.E. Bergant vsaj enkrat omenil v svojih prispevkih, kajti konec koncev gradi tudi žogobrcarski konpleks igrišč, kar tudi ni šala. Glede Olimpije se morda ve kaj več, al mormo še počakat?. Glede Slavije fino da ima novega sponzorja, kot berem ima Mahkovic prste vmes, kandska banka pa je registrirana na nekih "opranih" otokih, upam da ne bodo oprali še Slavije. Jeseničanom želim uspešno sezono, kot pa berem na slohokej.net-forumu, naj bi Erste bank imel ambicije razširiti ligo na severno Italijo, Slovenijo, Madžarsko in še kam in da za drugo leto ni nujno da vzamejo še en SLo klub v ligo, lahko vzamejo kakšnega Italijanskega ali Madžarskega, pol bomo pa še čakali na vrsto za naše. Zato bi se morli naši pri HZS-ju podvizati in malo pokazati interes za to ligo, ki bo kot kaže ščasoma prerasla v srednjeevropsko ligo pol, bo pa bolj zanimivo. Sam če bomo čakali bomo ostali ...................

reno
09.08.2006, 22:41
Aja Mamba glede Kranja pa veliko veš, o vsej tisti sodrgi tam pod Šmarjetno goro, da nisi mrbit gurenc :)

Citymamba
10.08.2006, 09:58
Hvala, mamba za delni odgovor. Oprosti če sem mislil da na tebi hokej sloni in da imaš tisoč in eno informacijo. OK brez zamere to je malo za šalo. Kavčiču res kapo dol, da se je spravu delat to kar počne. Lahko bi ga I.E. Bergant vsaj enkrat omenil v svojih prispevkih, kajti konec koncev gradi tudi žogobrcarski konpleks igrišč, kar tudi ni šala. Glede Olimpije se morda ve kaj več, al mormo še počakat?. Glede Slavije fino da ima novega sponzorja, kot berem ima Mahkovic prste vmes, kandska banka pa je registrirana na nekih "opranih" otokih, upam da ne bodo oprali še Slavije. Jeseničanom želim uspešno sezono, kot pa berem na slohokej.net-forumu, naj bi Erste bank imel ambicije razširiti ligo na severno Italijo, Slovenijo, Madžarsko in še kam in da za drugo leto ni nujno da vzamejo še en SLo klub v ligo, lahko vzamejo kakšnega Italijanskega ali Madžarskega, pol bomo pa še čakali na vrsto za naše. Zato bi se morli naši pri HZS-ju podvizati in malo pokazati interes za to ligo, ki bo kot kaže ščasoma prerasla v srednjeevropsko ligo pol, bo pa bolj zanimivo. Sam če bomo čakali bomo ostali ...................No dolga leta sem bil poleg. Potem mi službene obveznosti niso več dopuščale. Pa tudi zgode in nezgode v hokeju so me oddaljile od njega saj ne maram sodelovati z mutibariči vseh sort in barv. Sedaj gfa spremljam bolj iz ozadja. kar pomeni, da sem še poleg vendar ne takoj pri koritu. tam se drenja preveč pametnjakovičlev, ki vse vedo in znajo. Le rezultatov ni. Olimpija kot vedno na začetku sezone nima posebnih ambicij. Denarja je vsekakor manj kot običajno. Vendar gredoi v nakupe šele takrat, ko se pokaže nuja. Drugače pa v letošnji sezoni nimajo kakšnih posebnih ambicij. njihov največji nasprotnik za končnico je Slavija. Lahko pa se marsikaj brne saj tudi drugo jeseniško moštvo ni ravnio povsem amatersko. še posebej proti koncu sezone se zna vanj "vrniti" kar nekaj dobrih igralcev, če se bo prva ekipa okrepila s tujci. Avstrijsko prvenstvo pač ni slovensko. In če tam želiš pokazati kaj več si moraš omisliti vsaj tri zelo dobre igralce. Glede širitve EBL-a pa je še preuranjeno govoriti. Vsekakor sem nekoč o tem tudi sam že pisal. Vendar gre za zelo kompleksno vprašanje. Tudi v Italiji in na Madžarskem zadeva ni tako preprosta. Če jim uidejo najboljši klubi se bo zanimanje medijev ter sponzorjev za "odpadek" še zmanjšalo. Zato bo potrebeno temeljito razmisliti in doreči pravila. Vsekakor pa menim, da je takšna srednjeevropska liga nuja. Če bi poleg pritegnili še kakšno slovaško in švicarsko moštvo bi bilo vse sklupaj še lepše. Moja velika želja pa je vsekakor evropska hokejska liga (EHL) s profesionalnimi moštvi, ki bi bila tudi neke vrste reprezentativni predstavniki svojih držav. Kdaj in kako bo do tega prišlo pa je druga zgodba. Vsekakor bo do tega prišlo saj mora hokej ubrati podobno pot kot nogomet. Evropski hokej ne more biti zgolj inkubator za proizvodnjo bodočih NHL-ovcev. Le tako si lahko obeta boljših časov.

Citymamba
10.08.2006, 09:59
Aja Mamba glede Kranja pa veliko veš, o vsej tisti sodrgi tam pod Šmarjetno goro, da nisi mrbit gurenc :)Moje korenine segajo tja. Vendar nisem rojen na Gorenjskem. :)

castor
10.08.2006, 10:32
Moja velika želja pa je vsekakor evropska hokejska liga (EHL) s profesionalnimi moštvi, ki bi bila tudi neke vrste reprezentativni predstavniki svojih držav. Kdaj in kako bo do tega prišlo pa je druga zgodba. Vsekakor bo do tega prišlo saj mora hokej ubrati podobno pot kot nogomet. Evropski hokej ne more biti zgolj inkubator za proizvodnjo bodočih NHL-ovcev. Le tako si lahko obeta boljših časov.

nikakor ne morem doumeti zakaj se v tej smeri ne naredi nekaj pametnega?!

evropska liga v hokeju, tako, kot poznamo pri nogometu, košarki... to bi bila bomba in gotovo bi bila gledanost zelo visoka... ob vsaj približno taki marketinški akciji kot je pri nogometu.

zakaj ni interesa??

Citymamba
10.08.2006, 12:03
Ker so Čehi, Švedi in Rusi sami sebi všeč in dovolj. Je pa res, da se nihče od evropskih velebogatašev ne spomni in ne da pobude. Tu je potrebno veliko kapitala. Potem se postavlja vprašanje konkurenčnosti vseh extra lig, ki sedaj že obstajajo saj bi bila takšna EHL le preveč mamljiva za medije in sponzorje. Potrebno bi bilo zelo natančno določiti pravila, pogoje itd. Gre za dokaj kompleksno zadevo, ki se je ne da kar takole na hitro postaviti in potem čakati na učinke. Gre za številna vprašanja in številne če-je. Pred leti so poizkusili z evropskim pokalom pa se ni obneslo. Interes publike je bil slab. V hokeju velja neko nepisano pravilo, da so pri gledalcih reprezentančni nastopi precej priljubljenejši od mednarodnih klubskih terkmovanj. Od tod tudi vsakoletno SP in ne na vske 2, ali 4 leta. Seveda pa bi za začetek veljalo poizkusili s turnirjem za naslov svetovnega klubskega prvaka med najboljšimi evropskimi in NHL-ovimi klubi. Npr. štirje najboljši iz NHL protštirim najbolje točkovanim evropskim klubom. Ali pa prvak NHL proti najbolje postavljenemu evropskemu klubu. Mislim, da je ideja zelo mamljiva. Kljub vsemu upam, da bo do EHL nekoč le prišlo. Če bom takrat še živ je pa drugo vprašanje.:evil:

reno
13.08.2006, 20:31
A kdo pozna postave( oziroma odhodi in prihodi) Alfe, Olimpije in Slavije??
A lohk napiše!?
Hvala.

RSJ-Ultras
14.08.2006, 00:02
Olimpijo so zapustili: Zupančič, Slak, Pance, Robar, Hočevar. Okrepil je ni nihče.
Slavijo sta zapustila Vidmar in Kounovsky. Adlešič je prenehal z igranjem hokeja. Prišel je pa Pavlin.
Alfo je seveda zapustil Vnuk. Za ostale pa ne vem.

Prosim da me dopolnite če sem izpustil kšn prestop.

Tempter
18.08.2006, 18:35
Zmaga nad Slovanom na Češkem z izidom 3:2 :2thumbs:

RSJ-Ultras
18.08.2006, 18:38
strelci za nase : Pretnar, Golicic, Manfreda

V nedeljo igrajo z češkim prvakom Sparto Prago. V četrtek pa bomo na tradicionalnem turnirju na Bledu videli prvi letošnji (ki bo tudi eden redkih) večni derbi.

reno
20.08.2006, 21:37
................ V četrtek pa bomo na tradicionalnem turnirju na Bledu videli prvi letošnji (ki bo tudi eden redkih) večni derbi.

se vidmo.

ale,ale olimpija
V Olimpijo pride Goličič (na Bledu bo že igral ;) )

valjhun
20.08.2006, 21:50
V nedeljo igrajo z češkim prvakom Sparto Prago. V četrtek pa bomo na tradicionalnem turnirju na Bledu videli prvi letošnji (ki bo tudi eden redkih) večni derbi. Debakl, 9:2 za čehe :dontknow:

RSJ-Ultras
20.08.2006, 22:40
Glede na moč čeških prvakov nebi rekel da je bil debakel, je pa vsekakor slabše od pričakovanj. Sicer pa smo 1. in 3. tretino igrali 2:1, 2. pa 5:0. Res me zanima kaj se je zgodilo v 2.tretini, vrjetno je Sparta le bolj pritisnila. Moramo pa vedeti, da ima Sparta za sabo že veliko več tekem in treningou kot železarji. Strelca za Jesenice sta bila Vidmar in Bremec.

@reno: A si pozabil napisat kateri Goličič pride v Olimpijo? :D Pride mlajši brat Jurija, da se ne boste zelenci prehitro veselili ;)

reno
21.08.2006, 12:28
.....................@reno: A si pozabil napisat kateri Goličič pride v Olimpijo? :D Pride mlajši brat Jurija, da se ne boste zelenci prehitro veselili ;)

he,he ;)

Jesenican
21.08.2006, 21:03
Glede na moč čeških prvakov nebi rekel da je bil debakel, je pa vsekakor slabše od pričakovanj. Sicer pa smo 1. in 3. tretino igrali 2:1, 2. pa 5:0. Res me zanima kaj se je zgodilo v 2.tretini, vrjetno je Sparta le bolj pritisnila. Moramo pa vedeti, da ima Sparta za sabo že veliko več tekem in treningou kot železarji. Strelca za Jesenice sta bila Vidmar in Bremec.

Drugače bi jih pa premagal? :veryevil:

RSJ-Ultras
21.08.2006, 21:24
Ne, sam mislm da bi bla razlika malo manjša al pa da bi naši saj bolje igral. Lahko se pa motim pa bi ns še za več premagal.

Kn0x
22.08.2006, 14:15
Ne, sam mislm da bi bla razlika malo manjša al pa da bi naši saj bolje igral. Lahko se pa motim pa bi ns še za več premagal.
Mah jao Plavžarji požrite se k ste tko samo ušečn zdj k mate dobro moštvo. Vendar vam pa zagotovo ne rata niz 10 zaporednih zvezdic...

RSJ-Ultras
22.08.2006, 14:21
Mah jao Plavžarji požrite se k ste tko samo ušečn zdj k mate dobro moštvo. Vendar vam pa zagotovo ne rata niz 10 zaporednih zvezdic...

Nm bo še več, tko kukr nm je že u preteklosti. No pa tut če nm ne rata, ne bo prvak Olimpija ampak Slavija.

P.S.: Kok cajta boste še teh 10 zvezdic na dan vlekl? Pomembna je sedanjost :2thumbs:

Citymamba
22.08.2006, 16:14
Evo pa je zopet vroče.:veryevil: To mi delite.:approve: :veryevil: Sicer pa Sparta sploh nima toliko tekem za sabo. Preprosto je boljša in pika. Če bi igrali tri tekme bi bili rezultati približno podobni. Morda bi Gorenjci kakšno izgubili z golom, dvema manj. Sicer pa se ve. Extra liga je za njih galaksija onstran obzorja. Slovan pa igra v 1. češki ligi kjer ni ravno pri vrhu. Skratka čim več takšnih tekem bodo odigrali, toliko bolje za njih. Igrati s tako dobrimi nasprotniki pomeni nabirati dragocene izkušnje, ki jih bodo v Avstriji še kako potrebovali. Ta kratka turneja je bila dobra poteza. Upam, da bodo šli tja odigrati še kakšno tekmo.

crosby
22.08.2006, 16:29
Nm bo še več, tko kukr nm je že večkrat u preteklosti. No pa tut če nm ne rata, ne bo prvak Olimpija ampak Slavija.

P.S.: Kok cajta boste še teh 10 zvezdic na dan vlekl? Pomembna je sedanjost :2thumbs:

Tol cajta kt ste to vi počel sigurn ne ;) oz tega sploh nepočnemo (vsaj večina).
Pa tud nevem kolkat vam je ratal po več kot 10x zapored bit prvak.

Citymamba
22.08.2006, 17:35
Sicer pa je Sparta pokazala kje je Jeseničanom mesto. Upam, da bodo sedaj njihove glave hladnejše in treznejše. In čedalje bolj jih razumem, da so si želeli v avstrijsko ligo saj bi ob morebitni širitvi baze na slovenskih tleh dobili konkurenco več, ki jim ne bi več zagotavljala osvajanja zanesljivih naslovov. Vsaj ne v takšnih okoliščinah kakor do sedaj. Upam na vse najbolje. V nasprotnem bo v naslednji sezoni potrebno požirati debelo slino in sklonjenih glav pimplati z domačimi moštvi. Seveda, če jim bo na Jesenice uspelo ponovno privabiti skoraj celotno reprezentanco. Sem vesel, da se je Sekelj končno srečal s svojim repom, ki je dolga leta dirkal za njim. Sedaj se je soočil z resnico. Ker moštva ni znal pravočasno kadrovsko in finančno konsolidirati (po tem slove dobri direktorji) in ker je igral na kratkoročne cilje je pristal tam kjer je sedaj. Rešuje ga stara garda (Brodnik, Rahmatuljin), ki nima kam iti. No morda bodo tudi ti počasi odšli na Vevče, ali pa celo kam drugam. V Mariboru naj bi se končno lotili nekoliko ambicioznejših načrtov. Bomo videli. Škoda pa je, da se v Celju še nič ne premika in da Kavčič že celo večnost zida tisto dvorano. Ljudje že sedaj množično ne vpisujejo otroke v hokej. Na Vevčah jih bodo še manj saj ni niti ustreznih garderob in prostorov za sušenje opreme ni. Dež in zima pa počasi pritiskata. Torej se slovenskemu hokeju (kljub jeseniškemu "uspehu") ne piše ravno najbolje.

RSJ-Ultras
22.08.2006, 17:50
@ Citymamba

1. Strinjam se da, bi nas Sparta vedno visoko premagala. Mislim se enako kot ti, da bi nas ob enakem številu tekem in treningou premagali za gol ali dva manj.

2. Slovan je če se ne motim prvak 1. češke lige in glede na to igra pomembno vlogo v tej ligi.

3. Sparta bi razbila tudi vsako avstrijsko moštvo, tako da namigovanje da sta Sparta in avstrijski klubi na približno enaki ravni ni na mestu. Prepričan sem, da v EBEL ne bomo doživljali tako visokih porazov in mislim, da to veš tudi sam.

Za vse, ki nekaj brezveze izzivajo z 10 zvezdicami Olimpije: Mi mamo 28 zvezdic pa še vsaj ena ns čaka v naslednji sezoni pa v sezoni potem,....- Požrite se ;) Over and out :)

Citymamba
23.08.2006, 08:15
Zakaj svoje vpise zaključiš z živalsko navijaškim kreščendom. Vsak navijač si želi uspeha lastnega kluba. Tu ni dvoma. Slovenski ljubitelji hokeja bomo gotovo navijali za Jeseničane, ko bodo ti igrali proti avstrijskim moštvom. Vendar morate biti gorenjski navijači realnejši. Biti prvak v takšnih okoliščinah kot zadnji dve sezoni ni ravno za na zvon obešat. Prava vrednost vsakega kluba se pokaže v dvobojih z enakovrednimi tekmeci. In zato sem omenil tekmo s Sparto, ki je le dobrodošla izkušnja. Pa tudi Slovana ne bi premagali, če ne bi šlo za pripravljalne tekme. Skratka Jeseničani po trenutni moči spadajo v sredino češke prve lige. O Extra ligi žal ne morejo sanjati. Zato bodo morali igrati zelo angažirano in imetii tudi malce sreče, da bodo v avstrijskem prvenstvu sploh prišli med štiri najboljše. Torej se bo potrebno ob prvem prestopnem roku dodatno okrepiti. Kot je to že napovedalo strokovno vodstvo. Seveda je to skregano z navijaško logiko in dosedanjimi trditvami, da se ekipe ne morejo okrepiti le za končnico ampak morajo imeti fit zasedbo celo sezono. Od kod takšne miselni preobrat?:clown: Ko so to počeli pri Olimpiji je bil živ hudič. Pljuvalo se je čez vodstvo kluba in HZS, ki je postavila takšna pravila. Danes je zadeva obrnjena. Sami govore, da se bodo okrepili kasneje, po potrebi. Odvisno od rezultatov. Torej, ko gre za lastni klub so pravila dobra, ko gre za konkurenco se gredo Kalimerote. :dontknow: Vidiš v tem je problem jeseniških navijačev. Vsekakor pa jim kot pravi športnik privoščim in pričakujem čim boljši uspeh. :2thumbs:

RSJ-Ultras
23.08.2006, 14:30
Se opravičujem če sem preveč pristranski, vendar za Jesenice navijam z vsem srcem. Tudi jaz bi raje videl da bi bile okrepitve že sedaj, vendar za njih verjetno ni denarja. Boljše pa je da je ekipa nekoliko slabša kot pa da bi videli (ponoven) bankrot kluba. Sicer je pa sistem prestpov v Sloveniji popolnoma zgrešen, saj lahko kadar hoče pride kdorkoli iz tujine. Morali bi imeti normalen prestopn rok, poj pa konc z okrepitvami. Ampak trenutno je tak pravilnik in bili bi neumni če ga nebi izkoristili.

Jesenican
23.08.2006, 20:10
@RSJ-Ultras:
1. Olimpijinim pristašem mečeš naprej hvalisanje z 10 naslovi, medtem ko se nekateri iz vaših navijaških vrst hvalisajo še z naslovi iz rajnke Jugoslavije, ko verjetno večina izmed nas sploh še ni tlačila slovenske zemlje, kaj šele spremljala hokejske tekme. Se ti ne zdi to rahlo ironično?
2. Glede Sparte, če bi želeli bi nas premagali z nekaj goli manj, tekma ne bi dobila oznake debakel, lahko pa bi zmagali tudi z veliko višjo razliko, v kolikor bi imeli motiv. Pa ne samo Sparta, večina extraligašev je tega sposobna, kadarkoli, kjerkoli.
3. Glede EBEL, mislim da kakih hudih pretresov ne bi smelo biti, kakšni večji porazi pa naj te v nadaljevanju sezone ne pretresejo preveč. Navsezadnje je ritem ubijalski, nasprotniki pa večinoma enakovredni, če ne močnejši in vajeni pogostih težkih tekem. Ob primernih okrepitvah pa bi bilo 4. mesto velik uspeh.
4. Glede bankrota, ne bodi tako prepričan, da do tega ne more priti že letos. O novih sponzorjih je zaenkrat vse tiho, logistika, plače igralcev pa bodo letos veliko večji zalogaj kot si to nekateri trenutno predstavljajo. Da ne omenjamo še obisk, prihodek od vstopnic, ki utegne drastično upasti, v kolikor bo že začetek pokazal da so rdeči nedorasli temu projektu. Kakšne bi bile posledice za klub v naslednji sezoni, v kolikor se projekt EBEL ne bi nadaljeval za Jesenice, pa si niti pomisliti ne upam.

@ Citymamba:

1. Ta turneja je bila dogovorjena že lani, je zasluga prejšnje uprave. Ta uprava verjetno ni sposobna organizirati niti prijateljskega turnirja na domačih tleh, kaj šele pridobiti tako renomirane nasprotnike kot je Sparta.
2. Glede Seklja, da, imel je zelo kratkoročne cilje, a se bojim da vizija trenutne uprave na Jesenicah ne seže niti do konca sezone, kaj šele v naslednje desetletje. Pustimo se presenetit. Sicer pa je Olimpija že rekorder v menjavanju imen in nategovanju upnikov, čas je že, da nekdo za to odgovarja. Sicer pa je Slavija zaenkrat na dobri poti, da jih dostojno nadomesti, ponudi slovenskem ljubiteljem nekaj novega, nekateri so pač že siti stalnega rdeče – zelenega cirkusa.
3. Z nekaterimi navijači na Jesenicah je podobno kot z upravo, izjave in mnenja se menjajo takorekoč čez noč, vse več pa je izjav, ki si nasprotujejo med sabo. Žal. Je pa res, da kaj boljšega od politikov niti ni moč pričakovati, ne od poslancev, kaj šele od nesojenih kandidatov za župana. Zgledi vlečejo :veryevil:

Citymamba
23.08.2006, 20:16
Se opravičujem če sem preveč pristranski, vendar za Jesenice navijam z vsem srcem. Tudi jaz bi raje videl da bi bile okrepitve že sedaj, vendar za njih verjetno ni denarja. Boljše pa je da je ekipa nekoliko slabša kot pa da bi videli (ponoven) bankrot kluba. Sicer je pa sistem prestpov v Sloveniji popolnoma zgrešen, saj lahko kadar hoče pride kdorkoli iz tujine. Morali bi imeti normalen prestopn rok, poj pa konc z okrepitvami. Ampak trenutno je tak pravilnik in bili bi neumni če ga nebi izkoristili.Ja ampak vaši igrajo tudi v avstrijski ligi. :evil: Kako je pa tam s tem sistemom?:evil:

Citymamba
23.08.2006, 20:24
@Citymamba:

1. Ta turneja je bila dogovorjena že lani, je zasluga prejšnje uprave. Ta uprava verjetno ni sposobna organizirati niti prijateljskega turnirja na domačih tleh, kaj šele pridobiti tako renomirane nasprotnike kot je Sparta.
2. Glede Seklja, da, imel je zelo kratkoročne cilje, a se bojim da vizija trenutne uprave na Jesenicah ne seže niti do konca sezone, kaj šele v naslednje desetletje. Pustimo se presenetit. Sicer pa je Olimpija že rekorder v menjavanju imen in nategovanju upnikov, čas je že, da nekdo za to odgovarja. Sicer pa je Slavija zaenkrat na dobri poti, da jih dostojno nadomesti, ponudi slovenskem ljubiteljem nekaj novega, nekateri so pač že siti stalnega rdeče – zelenega cirkusa.
3. Z nekaterimi navijači na Jesenicah je podobno kot z upravo, izjave in mnenja se menjajo takorekoč čez noč, vse več pa je izjav, ki si nasprotujejo med sabo. Žal. Je pa res, da kaj boljšega od politikov niti ni moč pričakovati, ne od poslancev, kaj šele od nesojenih kandidatov za župana. Zgledi vlečejo :veryevil:
Saj nisem kanil šimfati čez rdeče. In tudi strinjam se s tvojim pisanjem. Govoril sem pač o realnih odnosih in stanjih. Zato trdim, da v danih raznmerah ni dobro, da nek slovenski klub pelje svojo politiko in zanemarja domačo sceno. Enako bi trdil za vse klube, ki bi se vedlli podobno. Nič ne rečem, če bi se v to avanturo spustili pred dvema letoma, ko so imeli na Jesenicah zbrano domala celotno reprezentanco. V današnjih okoliščinah pa je to resnično loterija. In ker se vsi ljubitelji hokeja pri nas strinjamo, da je vsako soliranje smrtno nevarno za obstoj slovenskega hiokeja, so moji pomisleki povsem upravičeni. :dontknow:

RSJ-Ultras
23.08.2006, 20:31
Se kar strinjam z obema, le da je moje razmišljanje veliko bolj optimistično kot vajino. Vidita le kaj slabega se lahko zgodi, ne pa tudi kaj lahko Jesenice in Slo. hokej z vstopom v EBEL dobita.

Jesenican
23.08.2006, 20:42
Saj nisem kanil šimfati čez rdeče. In tudi strinjam se s tvojim pisanjem. Govoril sem pač o realnih odnosih in stanjih. Zato trdim, da v danih raznmerah ni dobro, da nek slovenski klub pelje svojo politiko in zanemarja domačo sceno. Enako bi trdil za vse klube, ki bi se vedlli podobno. Nič ne rečem, če bi se v to avanturo spustili pred dvema letoma, ko so imeli na Jesenicah zbrano domala celotno reprezentanco. V današnjih okoliščinah pa je to resnično loterija. In ker se vsi ljubitelji hokeja pri nas strinjamo, da je vsako soliranje smrtno nevarno za obstoj slovenskega hiokeja, so moji pomisleki povsem upravičeni. :dontknow:

Glej, moj namen ni bil kritiziranje tvojega vpisa, temveč zgolj moj pogled na zadeve. Ti mogoče res nisi šimfal, sem pa zato jest, da bo volk sit, koza cela :veryevil:

Jesenican
23.08.2006, 20:51
Se kar strinjam z obema, le da je moje razmišljanje veliko bolj optimistično kot vajino. Vidita le kaj slabega se lahko zgodi, ne pa tudi kaj lahko Jesenice in Slo. hokej z vstopom v EBEL dobita.

Me veseli da so med navijači še vedno optimisti, upam, da se bo to poznalu tudi pri navijanju. :2thumbs:
Nihče ne oporeka da je EBEL projekt ki bo popestril dogajanje v našem hokejskem prostoru, vsaj na Jesenicah, v kolikor se tega loti s trezno glavo in veliko mero trdega dela sposobnih ljudi v upravi kluba. Ali so izpolnjeni vsi pogoji, da bi ta projekt uspel, kot bi lahko v nekaterih drugačnih okoliščinah, pa nekateri milo rečeno dvomimo.
Od tod skrb, da bo tale eksperiment izpadel drugače kot se prikazuje, bi bile lahko posledice za slovenski hokej v prihodnjih letih katastrofalne. Da pa v naši državi za sranje ne odgovarja nihče, je pa že dolgo znano.
Na koncu pa se bo s prstom kazalo na vse druge kot pa na tiste, ki bi lahko bili odgovorni.
Vseeno vam želim obila užitkov ob spremljanju EBEL, čim več zmag!

Lp

RSJ-Ultras
23.08.2006, 21:00
Glede navijanja se Ultrasi in Steelersi trudimo z vso močjo (pripravljajo se novi komadi, transparenti, šali,...)

Zavedam se da obstaja veliko tveganje, ki je prišlo z vstopom HKJ v EBEL. Ampak: kdor ne reskira, ne profitira! Vrjamem v naše fante in vem da bodo konkurenčni v EBEL. Upam na 4. mesto, ki pa bi bilo že ogromen uspeh in tudi manjše presenečenje. Najpomembneje pa je, da smo to leto konkurenčni ter da bodo Avstrijci z nami zadovoljni. V tem primeru bomo dobili večletno pogodbo in morda v EBEL spravili še kakšno drugo slovensko ekipo.

Citymamba
24.08.2006, 09:13
Če v EBL odideta še dva je konec s pravim hokejem v Sloveniji. Interes sponzorjev ter drugih bo ob rekreativnem tekmovanju skoraj usahnil. Od ljubiteljskega denarja pa se ne da živeti. Pa tudi tako bogata družba nismo, da bi si povprečni ljudje laho privoščili tako drag otrokov hobi. Klubi pa preprosto nimajo lastne zaloge opreme kot je to bilo v času socilaizma. Torej bo situacija podobna teniški in smučarski kjer lahko napreduje le oni, ki ima denar za treninge in tekmovanja v tujini. Drugi pa se morajo sprijazniti z domačo sceno oz. se udejstvovati ljubiteljsko. Dokler gre gre, ali pa če se slučajno najde nek sponzor, ki je pripravljen financirati sicer zelo nadarjenega otroka iz socialno šibkejše družine. No to so pa že holivudske pravljice. Vidiš zato sem pesimist. Na Vevčah se gradi kao srednjeevropski center za šolanje mladih hokejistov, ki naj bi, če bi, nekoč igrali v eni izmed močnejših, ali najmočnejših evropskih oz. celo severnoameriških lig. To pa pomeni odhod najboljših drugam in ne krepitev domače baze. Torej? Je siljenje v tujo ligo na račun domače sploh smotrno? Niti slučajno. Kratkoročno sicer zelo cool. Dolgoročno pa slabo. Zavedati se je namreč treba, da generacija dobrih in odličnih igralcev nastaja nekaj let. Običajno celo desetletje. Jesenilčani so svoj zenit dosegli. Počasi bo prišlo do osipa in ponovnega cikla vzgoje in nastanka novih asov. Za težje tuje zvezde pa ni denarja. In v tem je problem. Po pravici povem, da bi raje videl, da trije naši klubi igrajo v češki prvi ligi kakor pa v avstrijski EBL. Avstrijcem Jeseničani služijo kot dobrodošlo mašilo za številčno majhno ligo. Vedeti namreč moramo, da je Avstrija nekajkrat večja od Slovenije pa si ne more privoščiti večjega tekmovanja najvišjega ranga. V tem je ves point. Seveda se dobro zavedam, da tudi, če bi naši klubi igrali na Češkem ne bi bilo kaj dosti bolje. Vendar bi bil inters publike vsaj za ogled "domačih" tekem bistveno večji. Čehi so vsekakor večji magnet za gledalce kot Avstrijci. Tu ni nibenega dvoma. V tej smeri sem razmišljal, ko se menimo o nastopih železarjev v tuji ligi. Upam, da bo zadeva kljub vsemu uspela. Pričakovanja so vsaj na Gorenjskem precejšnja. Kako bo v resnici pa bomo kmalu videli.

RSJ-Ultras
24.08.2006, 15:05
V 15 letih slo. DP-ja ni šlo prav nič na boljše, šlo je celo na slabše. Zgleda, da na ta način ne bomo prišli do napredka, zato je treba najti drug način. Nastop v EBEL je zagotovo ena možnost in mislim da je dobra.

No sedaj se mi pa na Bled mudi! ***eš Olimpijoooo...

Citymamba
24.08.2006, 17:43
Na prvi tekmi blejskega turnirja je Slavija premagala Bled s 4:2. Tekma ni bila ravno zanimiva. To je bilo prvo uradno srečanje obeh moštev v novi sezoni. Zato je težko oceniti njuno kakovost. Bomo videli v nadaljevanju. Zvečer je večni derbi med Jesenicami in Olimpijo. Po trenutni moči sodeč je izid srečanja že v naprej znan. Kaj drugega kot zanesljivo zmago Jeseničanov nihče ne pričakuje. Vse ostalo bi bila znanstvena fantastika.

Citymamba
24.08.2006, 21:28
No in znanstvena fantastika se je skoraj zgodila. 2:1 za Jeseničane. Po rednem delu je bilo 1:1. Po kazenskih strelih pa so bili Jeseničani uspešnejši. Olimpija je igrala le s 14. igralci, ki so pred tem opravili le en resen trening !!! Srečanje dokaj zanimivo, vendar daleč od nivoja znamenitih večnih derbijev, ki smo jih bili vajeni v preteklosti. Jeseničani niso izrabili niti dveh priložnosti z dvema igralcema več. Ljubljančani so večinoma igrali obrambno. So Gorenjci podcenjevali nasprotnika, ali pa ta le ni tako slab in nemočen? Bomo videli v nadaljevanju. Vsekakor pa je današnji rezultat s stališča hokejskih kibicev zelo zanimiv;) , ki jim domačih presenečenj gotovo primanjkuje. In moje mnenje. Olimpijini igralci močno motivoirani, Jeseničani ne. Pravzaprav so dosegli le zastavljeni cilj. Premagati Olimpijo. Nič več. Upam in prepričan sem, da bodo v nadaljevanju pokazali več.

Kn0x
24.08.2006, 21:50
Prvo bi rad povedal. To je pa krivo un Jeseniški napuh. Drugo pa.. Ste videli pretep Dragonsou in jeseničanou.. Lol. Odlično še Jeseničani so dobili od nas:veryevil: :veryevil:

Citymamba
24.08.2006, 22:04
No tile niso dragonsi ampak drekonsi.:mad: Nihče jih ne mara. Fuj. Sram me je, da sem Ljubljančan. :( O tistem vdoru drekonsev nisem želel pisati. Škoda, ker jih omenjaš. Ne vem zakaj je to potrebnmo? Je to vse kar premore ljubljanska navijaška scena? Govna, pederčine in podobno?

Kn0x
24.08.2006, 22:12
No tile niso dragonsi ampak drekonsi.:mad: Nihče jih ne mara. Fuj. Sram me je, da sem Ljubljančan. :( O tistem vdoru drekonsev nisem želel pisati. Škoda, ker jih omenjaš. Ne vem zakaj je to potrebnmo? Je to vse kar premore ljubljanska navijaška scena? Govna, pederčine in podobno?
Zakaj nebi umeni Dragonsou.. In zakaj nas ne maraš?

Citymamba
25.08.2006, 08:11
A ti si eden njih?:O :mad:

RSJ-Ultras
25.08.2006, 14:46
Celotna tekma je bila zame veliko razočaranje.

Citymamba
25.08.2006, 14:55
Saj bo bolje, ko se bo začelo zares. Jeseničani bodo čez kake dva meseca ugotovili, da so precenili svoje sposobnosti in nabavili kakšna dva, ali tri tujca. Olimpija pa bo počakala do zaključka sezone in pobrala nekaj domačih igralcev in nekaj tujcev pa bo scena spet takšna kot smo je bili navajeni v preteklosti. Slavija ponovno ne bo nabavila nič in se mučila do konca sezone. Alfa bo tokrat peta, ali šesta. B ekipa Jesenic ter Bleda bosta pretrd oreh za vevško ekipo. :dontknow:

RSJ-Ultras
25.08.2006, 15:13
Bo vrjetno kar držalo, vendar mislim da Jesenice vseeno niso tako slabe kot bi nekateri hoteli prikazati. Opazen je velik napredek v igri na telo in drsanju. Podaje so sicer netočne, ampak moramo vedeti da je to šele začetek sezone. Pa ne opravičujem slabe igre naših, saj se strinjam da bi naši mogli gladko povoziti Olimpijo. Na igro naših je pa pomoje vplival tudi incident na tribuni, pa še mi smo po incidentu navijali katastrofalno oz. nismo skoraj nič. Mislim da potrebujemo predvsem enga dobrga golgeterja tipa Raza, Jan,... Ampak takega skoraj zagotovo ne bomo dobili. Pa vseeno tudi sedajšnja ekipa ne bo kanonfuter za Avstrijce. Še vedno upam na 4.mesto, pričakujem pa 6.

Citymamba
25.08.2006, 18:50
Hja problem je v tem, da vsaka naša ekipa potrebuje enga tazga strelca ala Raza, Jan itd. Ampak predstavljaj si, da bi (hipotetično gledano) vse ekipe imela dva, ali več takih strelcev. Navijači bi ponovno vzdihovali in si želeli kakšna dva takšna strelca kot je Jagr ipd. Itd., itd. Nikoli ne bi bili zadovoljni saj so njihovi apetiti neizčrpni, da o želji biti kar naprej prvi ne govorim. :dontknow: To pa je naš največji problem. Od tod že skoraj živalsko samozadovoljstvo ob prvi priložnosti, da lahko nasprotnika dotolčeš in brezglavo dirkaš za rekordi. To pa našemu hokeju nič ne koristi. Klubi se ne zavedajo (predvsem dosedanja najboljša dva), da je izenačenost v kvaliteti bistvena za naš razvoj in obstoj. Vse drugo je čista loterija in kontraproduktivno početje. No sicer pa je danes Slavija v popoldanski tekmi premagala Grenoble s 3:1. Francoze so pravzaprav strli šele v zadnji tretjini. Prvi dve sta se končali z neodločenim izidom (0:0, 1:1). Očitno je Slavija trenutno naša druga najboljša ekipa. Poleg Jesenic, ki bodo seveda igrale v avstrijski ligi.

reno
25.08.2006, 20:25

Katastrofa, tudi mene je sram. To nikakor ne spada na športne prireditve sploh pa ne v hokejske dvorane. Npr. v Angliji kjer so znani po nogometnih huliganih so hokejski navijači najbolj miriljubni in to je to. Med tekmo navijamo za svoje, verbalno in v meji normalnega po tekmi pa na pivo z nasprotnimi navijači. Tako navijam tudi sam.

Glede tekme, nočem pljuvati po Jesenicah, vendar kot je že mamba rekel v vpisu pred derbijem, drugega kot poraz Olimpije ni bilo prčakovati. Sam sem pričakoval 4:0 ali 5:0, sploh ko sem videl klop Olimpije napol prazno in situacijo da poleg igralcev ki so odšli, niso igrali še Šivic, Tavželj, Badiura, Cvetek.. Med tem ko je bila Jeseniška klop polna razen Polonce in nevem še enga. Dream team lahko bi se reklo mala sramota, v tem derbiju je roko na srce bila moralni zmagovalec Olimpija. Tako so govorili tudi nekateri jeseniški navijači (realni). Poleg tega je bila še zanimiva situacija da je Rahma v gol za penale postavil drugega golmana Aleša Silo (moho naj bi se poškodoval pri kazenskem strelu M.Rodmana v rednem delu tekme) za strelce pa po večini mlade branilce. Joj, joj. Kaj bo v Avstriji. Sicer upam, da se bodo pobrali (jeseničani) in s kakšno okrepitvijo bili dostojen predstavnik našega hokeja tam gor in da je bilo prikazano včeraj zgolj plod preslabe motivacije. Aja,pri Olimpiji, vidi pa se odnos na relaciji trener-igralci, mnogo komuniciranja in pozitivne energije in pa kaj se da narediti z ekipo kateri pustiš igrati in iz igralca potegniti predvem voljo do dela. Kaj je lani počel Broda je ............... brez besed.
Lahko pa rečemo da bo letos končnica še zanimiva, Olimpija ima možnost 6 tujcev in pa dogovor za vrnitev Cigla, Terglav, Slak...in še kdo. Če bo treba in interes tudi Jan.

temp64
25.08.2006, 20:31
.....................Olimpija ima možnost 6 tujcev in pa dogovor za vrnitev Cigla, Terglav, Slak...in še kdo. Če bo treba in interes tudi Jan.

kje je pa denar?

reno
26.08.2006, 13:18
denar=sekelj, kjer pa je bil za NHL-jevce?

RSJ-Ultras
26.08.2006, 13:26
denar=sekelj=hzs

Citymamba
26.08.2006, 14:18
Denar je sveta vladar. Vsekakor se strinjam, da pri Olimpiji trenutno "šparajo". Sicer pa je tak trend pod šišenskim hribom že dolgoletna praksa. Potem pa počasi nabirajo kader, da se lahko v končnici stepejo z največjim konkurentom. V naših okoliščinah modra taktika. Jeseničani si seveda tega ne morejo privoščiti. Avstrijska liga je močnejša in kakovostnejša. Tam težko manipuliraš. Še posebej, če si poizkusni zajec. Tudi mene je presenetil slab začetek Gorenjcev. Čeprav menim, da lahko pokažejo veliko več. Pravzaprav so dolžni pokazati več. Najprej domačim in nato še avstrijskim ljubiteljem hokeja. Domačim morajo opravičiti svojo odločitev za igranje v tujini, Avstrijcem pa prav tako. In to lahko store le z uvrstitvijo med štiri najboljše klube. Vse drugo je polomija. Biti peti, ali šesti v Avstriji ne pomeni nič. Je nekaj podobnega kot bi pri nas ostali v malem finalu. Zato upam, da jim bo šlo bolje in nas ne bodo razočarali. Posledice bi bile, vsaj kar se ugleda tiče, katastrofalne.

RSJ-Ultras
26.08.2006, 17:21
Meni se 5. in 6. mesto v debitantski sezoni z ekipo, ki ima daleč najmanjši proračun ne zdi taka polomija. Naša naloga za letos je predvsem, da pokažemo da smo konkurenčni in da dobimo dolgoletno pogodbo za nastopanje v EBEL. Seveda pa mislim da je končnica več kot dosegljiva.

Glede trenutne forme pa lahko rečemo, da je daleč pod zmožnostmi teh igralcev. Tako kot je Kopitar povedal: naši trenirajo 3x na dan in lahko vam iz lastnih izkušenj povem, da je to zelo utrudljivo. Priprav ne spreminjajo zaradi ene Poletne lige, kar se mi zdi prav. Na koncu sezone se ne bo nihče spomnil izenačenega rezultata proti Olimpiji, če bomo Slo. državni prvaki in bomo v EBEL prišli v končnico. Upam pa, da danes naši dobro igrajo z Villachom. Samo upam da ne bo visokega poraza, če pa bo, pa tudi ne bo konec sveta. Morda bomo zaradi tega dobili še kakšno okrepitev.

Citymamba
26.08.2006, 18:48
In kako meniš, da se bo danes razpletlo? :evil: Bled je doživel dve petardi in en šus. (11:0):veryevil:

Jesenican
26.08.2006, 20:17
Karkoli drugega kot pa gladka zmaga VSV z vsaj 3 goli razlike bi bilo presenečenje. Ne pozabi, železarji so utrujeni, rezultat pa zanje očitno ni pomemben. Očitno v upravi menijo, da se bodo letne karte prodajale kar same od sebe, zgolj zato ker so Jeseničani in bodo igrali v EBEL. :veryevil:

RSJ-Ultras
26.08.2006, 22:19
hehe :rolling: A je bil to poraz z 3 goli razlike? Na žalost nism mogu na tekmo :cry: tko da ne bom preveč pametn. Ampak mislm da so s temu naši dokazal, da se bodo brez težav boril za končnico. Pred to tekmo sem bil malo bolj v dvomih, zdj so me pa prepričal. Komj čakam na jutr ko bomo osvojil poletno ligo.:)

Citymamba
27.08.2006, 08:23
Hopla!!! 4:2 za Gorenjce!!! Pa ne da so se z Avstrijci zmenili? :evil: Morda pa so se v predhodnih srečanjih šparali za včerajšnjo tekmo?:evil: No bomo videli danes proti Slaviji, ki bo gotovo motivirana. Upajmo, da na koncu ne bomo poslušali kakšnih izgovorov z jeseniške klopi o utrujenosti, pa nedavnem pričetku priprav itd. :evil: Tudi drugi so v povsem enakem položaju. Kateri ekipi pa bosta igrali za tretje mesto? :dontknow: Namreč tale turnir je malce čudno "naštiman". :evil:

Jesenican
27.08.2006, 10:36
hehe :rolling: A je bil to poraz z 3 goli razlike? Na žalost nism mogu na tekmo :cry: tko da ne bom preveč pametn. Ampak mislm da so s temu naši dokazal, da se bodo brez težav boril za končnico. Pred to tekmo sem bil malo bolj v dvomih, zdj so me pa prepričal. Komj čakam na jutr ko bomo osvojil poletno ligo.:)

Tud jest ne bom preveč pametn, ker me ni blo tam, sem pa defintivno presenečen. Ne bi pa iz tega delal kakšnih daljnosežnih zaključkov, eno je prijateljski turnir, povsem nekaj drugega pa EBEL. Zagotovo pa bodo Avstrijska moštva po tej tekmi veliko bolj previdna glede podcenjevanja Jesenic, vsaj na začetku.

Uživajte :D

Citymamba
27.08.2006, 13:26
Ja res je. Sem slišal, da so od strahu predlagali, da bi naredili zamnenjavo in bi namesto Jesenic letos kar Slavija igrala v EBL. Zanjo pravijo, da jih gotovo ne bi tako nabutala. :evil:

Jesenican
27.08.2006, 18:19
Ni ga čez sarkazem, črni humor :veryevil:

Citymamba
28.08.2006, 08:50
Sam da ni rdeči. No sicer pa se je blejski turnir končal po pričakovanjih. Jeseničani so premagali Slavijo s 5:3. Ljubljančani so vodili prvi dve tretjini. V vsaki so dali po en gol. Potem pa v zadnji sicer tudi nadaljevali z enakim rezultatom. Le na svoja vrata so pozabili in fasali 5 golov. Tri kar v nekaj minutah. Na tem bo očitno potrebno še veliko delati saj je bil trener Mahkovic močno jezen. Torej prva tretjina uvodnih ogrevanj je mimo. Sedaj so na vrsti še dokončna piljenja in ostala prijateljska srečanja. Potem pa bo kmalu šlo zares. Vsaj kar se Jesenic tiče. Upajmo, da nas ne bodo osramotili. Je pa tudi res, da bodo močnejši saj je bilo zaradi bolezni odsotnih nekaj igralcev. Škoda, ker na turnir poleg Beljačanov niso uspeli privabiti še kašnega drugega tujega in malce bolj renomiranega moštva. Morda prihodnje leto? Ne bi bilo slabo. Poletno ligo bi veljalo spravitiu na višji nivo. Nabiranje lovorik v družbi relativno slabših moštev ne služi popularizaciji hokeja.

RSJ-Ultras
28.08.2006, 14:22
Moj komentar včerajšnje tekme:

1. tretjina: Dobra igra naših, predvsem prvi napad (Rajc-Rodman-Rodman) je Založane vrtel za šalo. Potem pa smo dobili nezaslužen gol.

2. tretjina: Slaba igra Jesenic, Slavija se tut ni preveč izkazala, le da so zopet dosegli gol.

3. tretjina: Naši so končno pokazali, kako znajo igrati pa še v gol je šlo kr velik;)

No prva lovorika je v žepu, čakata nas pa še dve pomembnejši :D

Jesenice bo vrjetno nepričakovano okrepil en najboljših slovenskih igralcev, ki je trenutno še v tujini. In to tak, ki ga nujno potrebujemo in, ki ga večina niti najmanj ne pričakuje. Upam, da se bo to uresničilo. Sj ni tko težko ugant ker:rolling: Odločitev pa bo baje padla v tem tednu. Proti ponovnemu angažiranju Ndurja je pa baje le Kopitar:nonono: Mislim da je to napačna odločitev, saj ga bomo krvavo potrebovali + Ndur ima v Avstriji velik renome.

Tempter
28.08.2006, 17:01
Za Jana pa res dvomim , da bo prišel. Edinole , če bojo cel proračun namenili za oškodnino, ker ima do konca naslednjega leta pogodbo. Če seveda misliš njega.

RSJ-Ultras
28.08.2006, 17:55
Za Jana pa res dvomim , da bo prišel. Edinole , če bojo cel proračun namenili za oškodnino, ker ima do konca naslednjega leta pogodbo. Če seveda misliš njega.

Ni Jan:) malo manjše presenečenje od Jana je pa vseeno ;)

Next..?:rolling:

Tempter
28.08.2006, 19:00
Potem pa ne pretiravej. A so Razo s Trinca zjagal :rolling:

Jesenican
28.08.2006, 19:06
Je to še ena taka okrepitev, kot je bil nov sponzor ki so ga nekateri kibici na slohokej.net napovedoval, o katerem še vedno ne duha, ne sluha? :veryevil:

RSJ-Ultras
28.08.2006, 20:27
Potem pa ne pretiravej. A so Razo s Trinca zjagal :rolling:

:O Bomo vidl kmal, sam zaenkrat so samo govorice ;)

reno
29.08.2006, 12:34
RSJ-Ultras, govoriš o napadalcu ali branilcu? Dvomim da ima kateri proste roke tm v tujini. Kopitar praviš da ne, ker je on večje presenečenje kot Jan, ti pa praviš da je manjše, Raza pa dvomim, razn če nima spet domotožja. Mogoče govoriš o Zupančiču :).?
Vem pa da bo Cigla okrepil Olimpijo. Oziroma jo je pravkar že.

RSJ-Ultras
29.08.2006, 15:00
Govorim o napadalcu. Določen klub ima velike denarne težave in določenemu igralcu že 3 mesece ni dal plače (oz. mu jo ni dal še nikoli), zato se omenjeni igralec hoče vrniti domov.

P.S.: 5+4=?

Jesenican
29.08.2006, 16:17
Če gre res zanj bo to dobrodošla okrepitev za rdeče v EBEL. Za tujca njegovega kalibra bi nedvomno odšteli veliko več kot pa za domačega sniperja ki bo sigurno dal več od sebe v železarskem dresu kot pa kaka kupljena duša. Če je to res bo mogoče celo vredno kupit kako karto za EBEL. :2thumbs:

Citymamba
29.08.2006, 18:55
:evil: :evil: A se vam sline cedijo a ne?:evil: :evil:

RSJ-Ultras
29.08.2006, 18:57
:evil: :evil: A se vam sline cedijo a ne?:evil: :evil:

Ja ja ;)

Sj vi ste pa Ciglo dobil:rolling:

Jesenican
29.08.2006, 19:33
Oni so Ciglo DOBIL, medtem ko so okrepitve pri železarjih zaenkrat zgolj želja. Kdo je torej na boljšem ;)

reno
29.08.2006, 20:26
ja če se pa 10-1 vrne bopa to super, sam da ne bo glumil gljivo, kot to on zna. :)

Citymamba
29.08.2006, 21:27
Ja ja ;)

Sj vi ste pa Ciglo dobil:rolling::( Mi zmeri cegu dobimo.:evil:

Citymamba
29.08.2006, 21:28
ja če se pa 10-1 vrne bopa to super, sam da ne bo glumil gljivo, kot to on zna. :)Kdo to on?:dontknow:

RSJ-Ultras
29.08.2006, 21:34
Oni so Ciglo DOBIL, medtem ko so okrepitve pri železarjih zaenkrat zgolj želja. Kdo je torej na boljšem ;)

:2thumbs: Ja to pa res! Čeprou glih Gretzkya pa tut niso dobil ;)

reno
29.08.2006, 22:02
Kdo to on?:dontknow:

Ja mamba, mamba:blush: zdej ga pa pihaš. Kdo pa ima na Jesenicah rezervirano številko, katerih rezultat so naši računi (5+4 in 10-1)

Kva pol a pride al ga sam mal pihaš RSJ-Ultras

Tempter
30.08.2006, 09:11

Še zmeri mi. :rolling:

Citymamba
30.08.2006, 13:39
Ja mamba, mamba:blush: zdej ga pa pihaš. Kdo pa ima na Jesenicah rezervirano številko, katerih rezultat so naši računi (5+4 in 10-1)

Kva pol a pride al ga sam mal pihaš RSJ-UltrasJa clinc ampak tukaj so še drugi ljubitelji hokeja. Zato je dobro povedati za koga gre. :dontknow: Na koncu koncev je devetic kar nekaj. Še boljših od te, ki jo ti misliš. :evil:

RSJ-Ultras
30.08.2006, 14:14
No poj pa za vse nevedneže povejmo da je to Tomaž Razingar!

@ reno: Ne vem, mogoč se bo res izkazal da sm dobu napačno informacijo, ampak res upam da sem imel prav. Kot sem že na začetku napisal so to zaenkrat (žal) le govorice.

Citymamba
30.08.2006, 14:34
Kakor vedno. Tomaž naj kar igra na Češkem, da bo vsaj reprezentanca imela kaj od njega. Če se vrne v Jesenice bo nazadoval. Avstrijska liga pač ni Extra liga. Upam, da se strinjaš z menoj? Če bi bilo obratno potem Anže Kopitar pred leti ne bi odšel na Švedsko. Pa še marsikdo drug tudi ne Pravi profesionalci svojo ljubezen do matičnega kluba ohranjajo na pravem mestu in se znajo trezno odločiti. Če Jesenicam ne gre najbolje je to njihov, ne Razingarjev problem. Sami so šli v to avanturo. Sedaj, ko so se zavedli resnice je pa panika. Vendar s tem le škodujejo svojim igralcem, ki so se podali v močne tuje lige. Na koncu bodo še Kristana rotili in klicali nazaj. Lahko je biti prvi v napol amaterski ligi. Ko naletiš na četo pravih profesionalnih klubov je pa konec sanj. Kaj nisem nekaj v tej smeri že opozarjal?

RSJ-Ultras
30.08.2006, 15:08
Kakor vedno. Tomaž naj kar igra na Češkem, da bo vsaj reprezentanca imela kaj od njega. Če se vrne v Jesenice bo nazadoval. Avstrijska liga pač ni Extra liga. Upam, da se strinjaš z menoj? Če bi bilo obratno potem Anže Kopitar pred leti ne bi odšel na Švedsko. Pa še marsikdo drug tudi ne Pravi profesionalci svojo ljubezen do matičnega kluba ohranjajo na pravem mestu in se znajo trezno odločiti. Če Jesenicam ne gre najbolje je to njihov, ne Razingarjev problem. Sami so šli v to avanturo. Sedaj, ko so se zavedli resnice je pa panika. Vendar s tem le škodujejo svojim igralcem, ki so se podali v močne tuje lige. Na koncu bodo še Kristana rotili in klicali nazaj. Lahko je biti prvi v napol amaterski ligi. Ko naletiš na četo pravih profesionalnih klubov je pa konec sanj. Kaj nisem nekaj v tej smeri že opozarjal?

No zdaj pa mislim, da malo pretiravaš. Kakšna panika? A je na Jesenicah postala panika zato, ker smo premagali avstrijskega prvaka in osvojili prvo letošnjo lovoriko?:D Glede Raze je tako, da je Trinec baje v velikih denarnih težavah in naš klub želi to izkoristiti. Mislim, da zelo dobra odločitev uprave, saj nam napadalec takega kova zagotovo ne bo škodil. Jesenice bodo pa tudi brez Raze konkurenčne v EBEL pa tudi če ste vsi tko črnogledi. Razi pa želim vse najboljše tudi če ostane v Trincu. Upam, da bo v tem primeru eden od nosilcev igre in da bo še bolj napredoval. Ter seveda v finalu DP-ja pomagal Jesenicam razbiti Slavijo ali Olimpijo.;)

Glede označenega teksta je pa tako, da vsi vemo da danes v športu šteje le denar in ne čustva. Tako ljubezen do kluba čutimo le navijači in redki igralci. Sicer pa vsakemu jeseniškemu igralcu želim vse najboljše v tujini, le kakšnega drugega slo. kluba ne sme okrepiti:D Pa tudi to se pozabi, če se igralec vrne tja, kjer je doma šampijon.:2thumbs:

Jesenican
30.08.2006, 15:24
Ima City kar prav, za Tomaža, pa tud za reprezentanco je veliko bolje da ostane na Češkem, če pa se že preseli, pa po možnosti v kak soliden klub vsaj v Nemčijo al pa Švico. Kot kaže mu vzhod ne leži preveč, al pa ima samo smolo. Res da se pojavljajo govorice o tem, da Raza že neki časa ni dnarja vidu od kluba, a ima podpisano pogodbo. če se ne otim za dve leti. In če se ne motim na Jesenice ne more prit brez dogovora med kluboma, kar spet pomeni določeno odškodnino Trincu + plača od Tomaža. Lahko pa se Čehi nardijo francoze in ga mirne volje posodjo nekam v Sibirijo, če bo to za njih bolj finančno ugodno? Rupar se menda ne da izsiljevat igralcem, a kot se men zdi Raza tako kot Jan ne bo prišel na Jesenice na uro gledat. Tko da je velik odvisno tud od Pajka in Ruparja in njunih sposobnosti.
Glede panike, če jo še ni, bi vsaj morala bit al pa še bo. Ob že tako skromnem proračunu v primerjavi z drugimi moštvi v EBEL, imamo že pred začetkom poškodovana 2 branilca in 1 napadalca. Kakšne misliš da bodo posledice napetega tekmovalnega ritma z enakovrednimi in boljšimi nasprotniki? Mislm, da bi moral izkoristit vse možnosti transfer kart, pripeljat vsaj še 2-3 konkretne branilce, 2 izrazita strelca, vsaj enga enforcerja tipa Ndur, da bo mir pred Stewartom in podobnimi petelini. Ko se bo začela sezona in bo prišlo do zasičenja in poškodb, bo premalo časa za nakupe in uigravanje novih igralcev z ekipo. Če mislijo resno naskakovat 4. mesto, je čas za nakupe zdaj.

Citymamba
30.08.2006, 18:26
Za tale vpis sem ti zelo hvaležen. Nikakor nisem kanil podcenjevalno pisati o jeseniškem moštvu. Toda avstrijska liga je nedvomno nekajkrat močnejša od naše. Tam se bodo skoraj v vsakem kolu srečali z enakovrednimi in tudi močnejšimi od sebe. Po dveh mesecih igranja bo dokončno jasno kako visoko lahko merijo. V tej smeri sem razmišljal, ko sem pisal zgornji vpis. Gre tudi za naš ugled. Ne le jeseniški. Kdo nas bo pa maral, če bodo Avstrijci ugotovili, da gre bolj za prenapetega petelina, ki v domačem kokošnjaku ni imel konkurence? Osebno sem prepričan, da bodo na Jesenicah okrepitve nedvomno potrebovali. Ravno iz razlogov, ki si jih našteval. Odsotnost dveh ključnih igralcev pomeni poraz. In Avstrijci jih gotovo ne bodo šparali. Že zaradi podcenjevalnega odnosa do Slovencev. Upam, da bodo našli ustrezne tujce. Slovenske igralce pa naj puste v tujini kjer bodo igralsko nedvomno napredovali. Sicer pa po dosedaj videnem Jeseničani potrebujejo dva zelo robustna beka in vsaj enega eksekutorja. Drugače bo halo. Bojim se tudi za Vnuka saj sem prepričan, da je njegovo koleno zelo občutljivo. In to Avstrijci dobro vedo.

Jesenican
30.08.2006, 19:39
Bojim se, da Vnuk ne bo edini ki bo na "udaru". Nekatera rivalstva z Avstrijci so že dolgoletna praksa, ne dvomim pa da bodo železarji deležni "posebnega tretmana" tudi s strani drugih klubov. Ravno zato ne razumem govoric, da se trener železarjev otepa okrepitve, igralca ki bi poskrbel za zaščito najboljših igralcev v svojem moštvu. Če že ne Ndur, ki se res ni kdove kako izkazal po mnenju nekaterih, spet drugi pa ga kujejo v zvezde, pa vsaj kdo drug, ki bo sposoben narediti tudi red v vratarjevem prostoru. Naši slovenski branilci so vse preveč pasivni in dopuščajo nasprotnim napadalcem tako preveč prostora, vse prevečkrat pa se zgodi da je zaradi tega ogrožen tudi vratar, napadalci veselo tolčejo po roki tudi po tem ko je pak že pokrit.
Malo prej sem pisal o treh poškodovanih, pa sem nekoliko kasneje zasledil na drugem forumu, da je poškodovanih celo več. Če to ni opozorilo, da bo med sezono, ko bo tekmovanje na vrhuncu, bo mogoče tudi nekaj igralcev kaznovanih, ne bodo smeli igrati, da je potrebno klop še okrepiti, potem res ne vem kdaj se jim bo to posvetilo. Bojim se, da prepozno. V kolikor pa to vedo, ne naredijo glede tega nič zaradi denarnih težav, pa se vprašajmo kjer so vsi tisti silni sponzorji, ki jih je član uprave še nedavno tako veselo omenjal, so kar v vrsti menda stali da podpišejo sponzorsko pogodbo? ;)
Pa še ena frišna, menda se obeta spet ena nova "cvetka" v pravilih HZS, tj. kvota ki naj bi število igralcev v klubu omejevala. Naj bo število 40 ali katerokoli drugo, kaj takega se lahko spomnijo samo "geniji." Povsem podpiram idejo o odpravi odškodnin ki so bile krive da je marsikdo obesil drsalke na klin v preteklosti. Ne predstavljam pa si kaj mislijo z odpravo prestopnih rokov, ali to pomeni, da se bo klub okrepil lahko s prostim igralcem kadarkoli se mu bo zazdelo? :dontknow:

RSJ-Ultras
30.08.2006, 20:16
Vrjemita, da bi bil jaz še veliko bolj vesel novih okrepitev kot vidva (predvsem Rumzija), ampak vseeno vrjamem v sedanjo ekipo.

Citymamba
30.08.2006, 20:40
Bojim se, da Vnuk ne bo edini ki bo na "udaru". Nekatera rivalstva z Avstrijci so že dolgoletna praksa, ne dvomim pa da bodo železarji deležni "posebnega tretmana" tudi s strani drugih klubov. Ravno zato ne razumem govoric, da se trener železarjev otepa okrepitve, igralca ki bi poskrbel za zaščito najboljših igralcev v svojem moštvu. Če že ne Ndur, ki se res ni kdove kako izkazal po mnenju nekaterih, spet drugi pa ga kujejo v zvezde, pa vsaj kdo drug, ki bo sposoben narediti tudi red v vratarjevem prostoru. Naši slovenski branilci so vse preveč pasivni in dopuščajo nasprotnim napadalcem tako preveč prostora, vse prevečkrat pa se zgodi da je zaradi tega ogrožen tudi vratar, napadalci veselo tolčejo po roki tudi po tem ko je pak že pokrit.
Malo prej sem pisal o treh poškodovanih, pa sem nekoliko kasneje zasledil na drugem forumu, da je poškodovanih celo več. Če to ni opozorilo, da bo med sezono, ko bo tekmovanje na vrhuncu, bo mogoče tudi nekaj igralcev kaznovanih, ne bodo smeli igrati, da je potrebno klop še okrepiti, potem res ne vem kdaj se jim bo to posvetilo. Bojim se, da prepozno. V kolikor pa to vedo, ne naredijo glede tega nič zaradi denarnih težav, pa se vprašajmo kjer so vsi tisti silni sponzorji, ki jih je član uprave še nedavno tako veselo omenjal, so kar v vrsti menda stali da podpišejo sponzorsko pogodbo? ;)
Pa še ena frišna, menda se obeta spet ena nova "cvetka" v pravilih HZS, tj. kvota ki naj bi število igralcev v klubu omejevala. Naj bo število 40 ali katerokoli drugo, kaj takega se lahko spomnijo samo "geniji." Povsem podpiram idejo o odpravi odškodnin ki so bile krive da je marsikdo obesil drsalke na klin v preteklosti. Ne predstavljam pa si kaj mislijo z odpravo prestopnih rokov, ali to pomeni, da se bo klub okrepil lahko s prostim igralcem kadarkoli se mu bo zazdelo? :dontknow:Skoraj čisto tako.

Citymamba
30.08.2006, 20:53
Pri nas imamo en sam velik problem. To je prešibka mladinska liga. Zato tudi v članskih selekcijah ni zadovoljivega priliva vrhunskih igralcev. Zakaj se ne moremo dogovoriti z Avstrijci, da bi vsaj mladinska moštva igrala z njihovimi. Vsekakor se zavedam tehničnih težav, ker bi bila potem mešana avstrijsko-slovenska mladinska liga doooolga ko ponedeljek. Ampak v nekaj pa sem prepričan. Tribune bi bile zanesljivo bolj polne. Govrilo se je, da ima Slavija veliko igralcev in da bi lahko sestavila B ekipo. Torej to pomeni, da se mladina zanima za hokej. Na tistem koncu, par kilometrov stran, nastaja še en hokejski center na Vevčah. Torej le ni vse tako črno. Klubi bi se morali vsesti skupaj in prečekirati vse opcije. Zakaj čakati le na HZS? Ta je le končna inštanca, ki bo zadeve zagotovo požegnala, če le ne bodo navzkriž z interesi domačega ligaškega tekmovanja. Več tekem pa pomeni tudi več vesti o hokeju. Tudi Jeseničani so se popreje dogovorili o vseh podrobnostih in nato zaprosili na HZS-jev žegen. Hokej je umetno podcenjen in tudi namerno odrinjen. Če bi našli ustrezno rešitev za širše in zanimivejše tekmovanje bi bil v nekaj letih zopet med prvimi športi v državi. Zapečkarstvo, vrtičkarstvo in soliranja pa mu močno škodijo. V tem smo pravi mojstri.

cowboyslo
31.08.2006, 06:32
citymamba, ti škoda da nis kj več, k si tolk brihten:hammer:

te bolijo jesenice aaaa :veryevil: upam da boš imel nočne more v letošnji sezoni:2thumbs:

Citymamba
31.08.2006, 08:11
Bi lahko pojasnil tole svoje stališče?

valjhun
31.08.2006, 20:12
Glede Raze je tako, da je Trinec baje v velikih denarnih težavah in naš klub želi to izkoristiti. Mislim, da zelo dobra odločitev uprave, saj nam napadalec takega kova zagotovo ne bo škodil. : :veryevil: in seveda bo prišel v klub, ki ni v nič boljšem položaju. V klub ki se sploh še ni lotil povračila dolgov upnikom, ki še ni poplačal zaostalih plač igralcem, klub za katerega je že zdaj jasno da bo pridelal še večjo izgubo, itd. mogoče bo zadovoljen z dihanjem svežega železarskega kisika. :rolling: kar pa se njega osebno tiče, pa bi mi ga bilo v tem primeru škoda. Postal bi le še en (od kar nekaj gorenjskih lokalnih zvezdnikov) ki ne ve kaj hoče, kako bi vsaj nekaj dosegel in kaj bi zato žrtvoval. Ima pač "možgane na off", večni, čeprav že počasi sivel talent :censored:
Zanjga je "KING Anže" zakon! Ve kaj hoče in kaj je zato pripravljen postoriti

reno
31.08.2006, 21:05
...................... Mislim, da zelo dobra odločitev uprave, saj nam napadalec takega kova zagotovo ne bo škodil. ......................:

škodil ne bi popolnoma nič, ravno nasprotno se ve. Pa vseeno tudi jest mislim da je bolje zanj da je v tujini. Sebo že drug let vrnu al pa čez dve, če bodo Jesenice še v EBEL. Popolnoma se strinjam z Jeseničanom in enako boljim. Liga bo zeeeeloooo dolga in ob dejstvu, da če manjka en bek in en napadalec, da je konec z ekipo, je to zelo hudo. Uprava mora nujno hitro ukrepati. V tem primeru (glede na silake v avstrijskih klubih) bi prav prišel tudi "štorasti" Ndur. Kakšna pa je druga ekipa Jesenic, so jo sploh sposobni sestaviti, če še prve ne morejo. NO ja sej bo Rupar takoj dnar prmaknu, od novga proračuna Tržiča, sam izvoljen mora bit. To bo pa tud kmal baje.;)

RSJ-Ultras
31.08.2006, 21:11
škodil ne bi popolnoma nič, ravno nasprotno se ve. Pa vseeno tudi jest mislim da je bolje zanj da je v tujini. Sebo že drug let vrnu al pa čez dve, če bodo Jesenice še v EBEL. Popolnoma se strinjam z Jeseničanom in enako boljim. Liga bo zeeeeloooo dolga in ob dejstvu, da če manjka en bek in en napadalec, da je konec z ekipo, je to zelo hudo. Uprava mora nujno hitro ukrepati. V tem primeru (glede na silake v avstrijskih klubih) bi prav prišel tudi "štorasti" Ndur. Kakšna pa je druga ekipa Jesenic, so jo sploh sposobni sestaviti, če še prve ne morejo. NO ja sej bo Rupar takoj dnar prmaknu, od novga proračuna Tržiča, sam izvoljen mora bit. To bo pa tud kmal baje.;)

Hočmo Ndurja! To smo navijači jasno povedali upravi, ampak problem je v Kopitarju ki ga noče. Jesenice B so pa že sestavljene, pred nekaj dnevi so igrale prijateljsko tekmo z Medveščakom in zmagali z 7:3 (se mi zdi). Ekipa ni tako slaba kot nekateri mislite, zagotovo bodo prišli med prve 4 v DP.

reno
01.09.2006, 10:47
seveda se boji (Kopitar Ndurja), saj z njim ne more graditi igre in še manj ekipe. Da ga oa ima na klopi zgolj za fajte, je pa tud mal bosa. Sej igralec pri fajtih ne more sodelovati iz klopi, v igri je pa razen strahu, neuporaben. Vsaj tako je pokazal lani, če ga pa Kopitar lahko upelje v igro pa je pa drugo vprašanje. Seveda ne dvomim v njegovo kvaliteto, vendar kaj je ta majstr delal zadnja leta in koliko ima še "volje" do resne igre je pa spet veliko vprašanje. Možakar vse jemlje bolj z levo roko in tako pač ni upraben za Kopitarja.

Citymamba
01.09.2006, 19:50
Na Jesenicah je problem v glavah. Podobno kot pri Srbih, ki še vedno mislijo, da so taglavni na Balkanu. V hokeju mora biti glava čista, trezna in hladna. Hokej je najhitrejša moštvena igra na svetu, ki združuje moč in hitro mišljenje. Torej moraš tudi hitro misliti. Brez tega ni uspeha. Na pamet se neda špilat. Da bi nasprotnika onemogočil s pretepom, ali celo poškodbo je kratkoročna rešitev. Slej ko prej jih fašeš sam, ali kolega v ekipi. Hokejisti lahko oproste, pozabijo pa nikoli. In če na Jesenicah žele uspeti naj si najdejo tri dobre tujce. Uspeh bo napolnil dvorano in privabil še kakšnega sponzorja. Drugače bo zopet eno samo jamranje in izgovarjanje. :dontknow:

RSJ-Ultras
01.09.2006, 22:17
Na Jesenicah je problem v glavah. Podobno kot pri Srbih, ki še vedno mislijo, da so taglavni na Balkanu. V hokeju mora biti glava čista, trezna in hladna. Hokej je najhitrejša moštvena igra na svetu, ki združuje moč in hitro mišljenje. Torej moraš tudi hitro misliti. Brez tega ni uspeha. Na pamet se neda špilat. Da bi nasprotnika onemogočil s pretepom, ali celo poškodbo je kratkoročna rešitev. Slej ko prej jih fašeš sam, ali kolega v ekipi. Hokejisti lahko oproste, pozabijo pa nikoli. In če na Jesenicah žele uspeti naj si najdejo tri dobre tujce. Uspeh bo napolnil dvorano in privabil še kakšnega sponzorja. Drugače bo zopet eno samo jamranje in izgovarjanje. :dontknow:

Tako intenzivno ponavljaš, da naj na Jesenice pripeljejo tujce, ampak v primeru, da bi to storili ter bi jim zmanjkalo denarja bi bil pa prvi, ki bi govoril kako so Jeseničani neumni, da kupujejo tujce če ni denarja. Prav tako bi kritiziral, če bi pripeljal povprečne tujce. Za nadpovprečne tujce denarja na Jesenicah trenutno ni!

RSJ-Ultras
01.09.2006, 22:20
Danes se je igrala prijateljska tekma med KAC-om in Jesenicami. Izid je bil 5-4 za KAC, Jeseničani so vodili z 2:0, Vnuk je zgrešil kazenski strel in še najpomembnejša novica iz te tekme - Vnuk si je zopet poškodoval koleno :( Sicer se še ne ve kako težka je poškodba, upam na najbolše!

Strelci:
0:1 ACR Žagar, 3.
0:2 ACR Rodman D., 5.
1:2 KAC Intranuovo, 8.
2:2 KAC Foster, 11.
3:2 KAC Hinz, 26.
3:3 ACR Hafner, 29.
3:4 ACR Pretnar. 32.
4:4 KAC Rebek, 33.
5:4 KAC Pušnik, 41.

Jesenican
02.09.2006, 07:43
Glede na to kar je napisal Valjhun, sem podobno slišal tudi sam, a glede na to da moj vir ni 100% zanesljiv nisem hotel širit panike ali dezinformacij, je vse skupaj še pred začetkom EBEL ena velika farsa. Uprava, ki zdaleč precenjuje svoje sposobnosti, tako glede matematike, kot tudi glede nabiranja sponzorskega denarja je najmanj neresna če ne že škodljiva jeseniškemu in posledično tudi slovenskemu hokeju.
Tega projekta EBEL so se lotili že v začetku leta, na veliko lobirali za to tudi pri Nestu ki jim je pod določenimi pritiski šenkal celo "bianco menico" ali po domače, dovoljenje za igranje v EBEL za nedoločen čas. Super bi rekli mnogi izmed nas. Res je, super bi bilo, v kolikor bi za mizo sedela sposobna in odgovorna uprava ki ve kaj dela, je spospobna pridobiti denar tako domačih kot tudi nekaj tujih sponzorjev, angažirati najboljše domače igralce, se okrepiti z nekaj kvalitetnimi tujci na igralnih mestih kjer so najbolj šibki.
A hokejska realnost v tej naši mali banana republiki je žal drugačna. Rupar in Pajk gobcata vsak nekaj po svoje, sejeta izjave za medije kot da bi šlo za predvolilni boj, se lahko gobca nekaj v prazno, po volitvah itak ni nič važno. Dela pa se očitno vse skupi nič, ali zelo malo in površno. Proračun je nekoliko pridobil zgolj na račun nekoliko večjega prispevka največjega sponzorja, o novih zaenkrat niti sledu. Prvi vratar v Sloveniji nam je dal jasno vedeti, da so Jesenice zadnji klub na katerega bi letos pomislil, najboljši branilec, ki je že v preteklosti imel zelo dobre ponudbe iz tujine a jih je zavrnil saj igranje hokeja zanj ni eksistenčnega pomena, se je pa letos odločil za tujino, drugo ligo na Švedskem. In kaj stori predsednik? ****i naokoli, da ON, njegova visokost, se ne bo dal izsiljevati, komur to ni všeč lahko mirno gre.
Glede na informacije s kateremi je uprava razpolagala že v začetku poletja bi pričakovali, da bodo preživeli poletje delovno in ves svoj trud vložili v pridobitev novih močnih sponzorjev, ki so plačilno sposobni, ne oni si privoščijo dopust, hokej bo pa že počakal do septembra.
In zdaj, ko je sezona tako rekoč pred vrati, zamujajo že s prvo plačo, menda. Kar nekaj ključnih igralcev je poškodovanih, dva od teh imata poškodbo kolena, za katere nam je vsem jasno, regeneracija vzame kar nekaj časa. Tujih kvalitetnih okrepitev, ki bi lahko zapolnili vrzel, ni, denarja prav tako ni.
In kaj zdaj? Glejmo v luft še naprej, žvižgajmo, saj bo minilo, ne? :dontknow:

Ni jim dovolj, da bodo osramotili slovenski hokej, ne treba je uničiti še tisto malo kar je bilo preživelo krizo na Jesenicah v prejšnjih letih. Presenečen bom če bodo to sezono pripeljali do konca brez štrajka in likvidacije kluba iz EBEL, zagotovo pa bodo rdeče številke še veliko večje kot v preteklosti!

HVALA ZA NIČ RUPAR & PAJK!!!!! :censored:

P.S. Vsaj vem koga volit na lokalnih volitvah, PAJKA zagotovo ne :veryevil:

RSJ-Ultras
02.09.2006, 08:42
Ni jim dovolj, da bodo osramotili slovenski hokej, ne treba je uničiti še tisto malo kar je bilo preživelo krizo na Jesenicah v prejšnjih letih. Presenečen bom če bodo to sezono pripeljali do konca brez štrajka in likvidacije kluba iz EBEL, zagotovo pa bodo rdeče številke še veliko večje kot v preteklosti!
:

A poveš zadnjo sezono, ko šinfarji niste napovedovali štrajka?

RSJ-Ultras
02.09.2006, 10:08
No pa ena dobra novica za vse šinfarje, ki ste govorili da je Vnuk prestar. Baje ima natrgane vezi in glede na to je njegova kariera že končana. Ne vem kok je to resnična informacija, tko da res upam da le ni tako grozno. V Delu pa piše da se je poškodoval tudi M. Rodman.

RABMO ENFORCERJA!!!

GaŁ
02.09.2006, 11:29
... Žiga Pance pa odhaja v Kanado v tamkajšnjo profesionalno mladinsko ligo CHL.
samo en popravek... se opravičujem za zamudo!
Žiga Pance, ki je malo več kot en teden že v Kanadi, igra v profesionalni ligi OHL in ne v CHL. :)

Citymamba
02.09.2006, 13:40
Tako intenzivno ponavljaš, da naj na Jesenice pripeljejo tujce, ampak v primeru, da bi to storili ter bi jim zmanjkalo denarja bi bil pa prvi, ki bi govoril kako so Jeseničani neumni, da kupujejo tujce če ni denarja. Prav tako bi kritiziral, če bi pripeljal povprečne tujce. Za nadpovprečne tujce denarja na Jesenicah trenutno ni!
Sedaj pa že pretiravaš. Kako pa veš kaj bi jaz govoril? Še vselej sem objektivno ocenil možnosti vsakega kluba. In do sedaj Jeseničani niti enkrat niso opravili pametnega nakupa. Vsaj ne za razmere v katerih so igrali. Ali so se pretirano okrepili, ali pa pripeljali povprečneže. Za inat bi rekli Srbi. Prav tako me ne zanimajo njihove finance. Tujca ne moreš več kupiti na obljube. Vsaj onega pravega in kvalitetnega. Slovence pač nihče ne jemlje resno zato žele pare na sunce in ne obljub na lepem papirju. Da brez nakupov ne gre je dokazala že Olimpija, ki so jo jeseniški navijači ravno zato popljuvali spredaj in zadaj. Češ, naši imajo svoje igralce iz lastne hokejske šole. Sedaj se sami soočajo s popolnoma enakim problemom. Toda tokrat jim bo nasproti stalo vsaj 6 takšnih nasprotnikov kot je bila Olimpija iz onega šampionskega desetletja. Kako bo to izgledalo si lahko mislimo. Sicer pa so se prve tegobe že začele. Moja napoved glede Vnukove poškodbe se je žal še prehitro uresničila. Škoda je predvsem zaradi reprezentance, ki bi ga pri vrnitvi v A ligo še kako potrebovala. Skratka. Sprijazniti se bo potrebno, da (vsaj kar se hokeja tiče) vem dovolj in tudi izkušenj mi ne manjka. Ker povem resnico ta velikokrat boli. Vendar za bolečine nisem kriv jaz ampak odgovorni v klubu-klubih. Igralci so le gladiatorji, ki si žele igrati in zaslužiti za vsakdanji kruh. Navijači pa zato, da povedo svoje mnenje, ki pa je velikokrat neobjektivno. Vsekakor bo potrebno na Jesenicah sesti za mizo in se angažirati okoli denarcev za vsaj tri kvalitetne igralce. Osebno menim, da jih bodo potrebovali vsaj štiri, pet. Drugače bo polom. Sicer pa star pregovor pravi, da se neumni uče na lastnih napakah, pametnih pa na tujih. :dontknow:

Citymamba
02.09.2006, 14:07
Glede na to kar je napisal Valjhun, sem podobno slišal tudi sam, a glede na to da moj vir ni 100% zanesljiv nisem hotel širit panike ali dezinformacij, je vse skupaj še pred začetkom EBEL ena velika farsa. Uprava, ki zdaleč precenjuje svoje sposobnosti, tako glede matematike, kot tudi glede nabiranja sponzorskega denarja je najmanj neresna če ne že škodljiva jeseniškemu in posledično tudi slovenskemu hokeju.
Tega projekta EBEL so se lotili že v začetku leta, na veliko lobirali za to tudi pri Nestu ki jim je pod določenimi pritiski šenkal celo "bianco menico" ali po domače, dovoljenje za igranje v EBEL za nedoločen čas. Super bi rekli mnogi izmed nas. Res je, super bi bilo, v kolikor bi za mizo sedela sposobna in odgovorna uprava ki ve kaj dela, je spospobna pridobiti denar tako domačih kot tudi nekaj tujih sponzorjev, angažirati najboljše domače igralce, se okrepiti z nekaj kvalitetnimi tujci na igralnih mestih kjer so najbolj šibki.
A hokejska realnost v tej naši mali banana republiki je žal drugačna. Rupar in Pajk gobcata vsak nekaj po svoje, sejeta izjave za medije kot da bi šlo za predvolilni boj, se lahko gobca nekaj v prazno, po volitvah itak ni nič važno. Dela pa se očitno vse skupi nič, ali zelo malo in površno. Proračun je nekoliko pridobil zgolj na račun nekoliko večjega prispevka največjega sponzorja, o novih zaenkrat niti sledu. Prvi vratar v Sloveniji nam je dal jasno vedeti, da so Jesenice zadnji klub na katerega bi letos pomislil, najboljši branilec, ki je že v preteklosti imel zelo dobre ponudbe iz tujine a jih je zavrnil saj igranje hokeja zanj ni eksistenčnega pomena, se je pa letos odločil za tujino, drugo ligo na Švedskem. In kaj stori predsednik? ****i naokoli, da ON, njegova visokost, se ne bo dal izsiljevati, komur to ni všeč lahko mirno gre.
Glede na informacije s kateremi je uprava razpolagala že v začetku poletja bi pričakovali, da bodo preživeli poletje delovno in ves svoj trud vložili v pridobitev novih močnih sponzorjev, ki so plačilno sposobni, ne oni si privoščijo dopust, hokej bo pa že počakal do septembra.
In zdaj, ko je sezona tako rekoč pred vrati, zamujajo že s prvo plačo, menda. Kar nekaj ključnih igralcev je poškodovanih, dva od teh imata poškodbo kolena, za katere nam je vsem jasno, regeneracija vzame kar nekaj časa. Tujih kvalitetnih okrepitev, ki bi lahko zapolnili vrzel, ni, denarja prav tako ni.
In kaj zdaj? Glejmo v luft še naprej, žvižgajmo, saj bo minilo, ne? :dontknow:

HVALA ZA NIČ RUPAR & PAJK!!!!! :censored:

P.S. Vsaj vem koga volit na lokalnih volitvah, PAJKA zagotovo ne :veryevil:
Zakaj gnev stresaš le na Ruparja in Pajka? Jeseničani tudi pod "rdečim" vodstvom niso imeli nikakršnih možnosti za igranje v EBL. Zbrati celotno reprezentanco v enem klubu in nato osvojiti naslov brez poraza pa je milo rečeno otročje, nezrelo početje. Za kaj takega ne potrebuješ prav biostre glave. V Sloveniji je igralska kvaliteta že tako in tako slabo porazdeljena. Vedno sta kraljevala le dva kluba. Sedaj hvala bogu nastaja tretji konkurent za katerega upam, da ne bo delal podobnih napak. In namesto, da bi se klubi vsedli skupaj, spremenili pravilnike in omogočili odhod odvečnim igralcem drugam, torej brez nekih odškodnin in drugih omejitev se gredo soliranje v maniri močno okajenega človeka, ki meni, da je največji dasa in ga ni čez njega daleč na okoli. V tem je pravzaprav jeseniški problem. Vedno so menili, da so nekaj nad slovenskim hokejem. Skratka, da so dase. Pa žal ni tako. To bodo postali le v kvalitetni in predvsem enakovredni domači konkurenci. Šele potem se lahko spogledujejo s tujo. Tako kot to počno Čehi, Švedi, Rusi itd. Bojim se celo, da se posledično tudi naša reprezentanca ne bo vrnila med elito saj bo večina igralcev deprimirana, jezna, ali pa poškodovana. Nekaj pa jih bo zavrnilo nastop na SP. :dontknow: In suma sumarum bodo zopet v riti. Pa ne le oni.

Jesenican
02.09.2006, 19:45
@RSJ-Ultras: Moje šinfanje nima nobene veze, prav nobene z Vnukom, ali katerimkoli drugim igralcem. Niti najmanj ne privoščim nobenemu hokejistu poškodbe, to velja tako za železarje, kot tudi za ostale. Kdo je najbolj zaslužen za poškodbo Tomaža Vnuka vedo tisti ki so bili na tekmi, jest nisem bil, zato o tem nisem pisal. Očitno je laični hokejski javnosti jasno, da igralci kot so Vnuk, Rodman in podobni na ledu potrebujejo nekoga ki jim bo ščitil hrbet. Pajku&Co. to očitno ali še ni »potegnilo« ali pa so prezaposleni z drugimi aktivnostmi? Ne vem, me niti ne briga. Škoda je storjena. Izvolite hvaliti Ruparja in Pajka še naprej. Sam tega ne mislim počet, pa sta lahko bela al pa rdeča, dol mi visi.
Pa še tisto glede štrajka, nisem ga napovedoval že kar neki časa, vedel pa sem da se bo zgodil punt določenih igralcev tudi zaradi dogajanja ob koncu prejšnje sezone. Da sem imel prav je dokazal Lix, ki je jasno povedal kaj si misli o trenutni upravi.

@Citymamba: Naj ti nekaj povem, še nikoli nisem zagovarjal uprave, ki je po mojem mnenju delala napake. Kritiziral sem že prejšnjo upravo, zadnja stvar ki se je spomnim je bil nakup Polončiča, Rožiča. Osebno sem se zavzemal za Žagarja, Avgustinčiča, Goličiča, pogojno tudi Muriča kasneje pa še za Tavžlja, pripeljali pa so Dervariča.
Ažman, Bergant sta mogoče res moža prejšnjega režima, a spoštujem oba, po tem kar pa sem videl lani, je Rupar en navadn klovn, rdeč ali bel, sramota za Slovenijo. S svojim obnašanjem doslej ni dokazal drugega kot to, da je nespreten lažnivec in manipulator, ki bi naredil vse za glasove, ponovno izvolitev. Lahko bi rekli celo da v želji po pozornosti vse bolj postaja Haiderju podoben klon. Pajk pa, ne samo da ni sposoben opravljati svoje funkcije, s svojimi izjavami in delom je bolj kot ne medvedja usluga jeseniškemu hokeju.
Še to, verjemi, spoštovani kolega, Janšo sem podprl tudi sam na zadnjih parlamentarnih volitvah, zgolj v vedenje, preden me označiš za komunista. Ne podpiram pa »klovnov«, ki naj bi predstavljali Slovenijo v svetu, pa ji niso drugega kot v sramoto, ne glede na njihovo barvo.

Citymamba
02.09.2006, 20:33
@RSJ-Ultras: Moje šinfanje nima nobene veze, prav nobene z Vnukom, ali katerimkoli drugim igralcem. Niti najmanj ne privoščim nobenemu hokejistu poškodbe, to velja tako za železarje, kot tudi za ostale. Kdo je najbolj zaslužen za poškodbo Tomaža Vnuka vedo tisti ki so bili na tekmi, jest nisem bil, zato o tem nisem pisal. Očitno je laični hokejski javnosti jasno, da igralci kot so Vnuk, Rodman in podobni na ledu potrebujejo nekoga ki jim bo ščitil hrbet. Pajku&Co. to očitno ali še ni »potegnilo« ali pa so prezaposleni z drugimi aktivnostmi? Ne vem, me niti ne briga. Škoda je storjena. Izvolite hvaliti Ruparja in Pajka še naprej. Sam tega ne mislim počet, pa sta lahko bela al pa rdeča, dol mi visi.
Pa še tisto glede štrajka, nisem ga napovedoval že kar neki časa, vedel pa sem da se bo zgodil punt določenih igralcev tudi zaradi dogajanja ob koncu prejšnje sezone. Da sem imel prav je dokazal Lix, ki je jasno povedal kaj si misli o trenutni upravi.

@Citymamba: Naj ti nekaj povem, še nikoli nisem zagovarjal uprave, ki je po mojem mnenju delala napake. Kritiziral sem že prejšnjo upravo, zadnja stvar ki se je spomnim je bil nakup Polončiča, Rožiča. Osebno sem se zavzemal za Žagarja, Avgustinčiča, Goličiča, pogojno tudi Muriča kasneje pa še za Tavžlja, pripeljali pa so Dervariča.
Ažman, Bergant sta mogoče res moža prejšnjega režima, a spoštujem oba, po tem kar pa sem videl lani, je Rupar en navadn klovn, rdeč ali bel, sramota za Slovenijo. S svojim obnašanjem doslej ni dokazal drugega kot to, da je nespreten lažnivec in manipulator, ki bi naredil vse za glasove, ponovno izvolitev. Lahko bi rekli celo da v želji po pozornosti vse bolj postaja Haiderju podoben klon. Pajk pa, ne samo da ni sposoben opravljati svoje funkcije, s svojimi izjavami in delom je bolj kot ne medvedja usluga jeseniškemu hokeju.
Še to, verjemi, spoštovani kolega, Janšo sem podprl tudi sam na zadnjih parlamentarnih volitvah, zgolj v vedenje, preden me označiš za komunista. Ne podpiram pa »klovnov«, ki naj bi predstavljali Slovenijo v svetu, pa ji niso drugega kot v sramoto, ne glede na njihovo barvo.Tisto o Ruparju pa zaprmej drži in se popolnoma strenjam:2thumbs: Pajka ne poznam dovolj, da bi ga lahko ocenjeval. Vem pa, da tudi prejšnja uprava ni delala modro. Roko na srce, tudi oni so že razmišljali o igranju v Avstriji. Tako krivdo ne moremo v celoti pripisati zgolj sedanjemu vodstvu. Tudi navijači so bili močno vzhičeni ob tem. Pošteno priznaj. In marsikatera gorka je na ta račun z njihove strani letela v Ljubljano. V smislu nesposobne Olimpije, Seklja, HZS in ostalih. Bodimo odkriti. Jesničani si tako obupno žele slave in posebnega statusa, da so izgubili stik z realnostjo. Storili bi vse, da bi dokazali kako boljši in pametnejši so. A temu očitno ni tako. Zadnji dogodki to le dokazujejo. In o tem smo se menili že pred podpisom sporazuma o igranju v EBL. Opozarjal sem, da zadeva stoji na zelo trhlih nogah. Da bodo avstrijski igralci najprej onesposobili najboljše jeseniške saj vedo, da klub nima denarja za kvalitetne tujce oz. nadomestila. In kaj zdaj? Nič. Stisniti zobe, pobrati še kakšnega domačega igralca in še bolj oskubiti že tako oslabljeno slovensko ligo in vse skupaj zvoziti do konca. Potem pa zopet veselo na delo po domačih ledenih ploskvah. Smo pač premali in tudi preslabi, da bi se šli velike pistoljerose. Vsako soliranje je v naših razmerah očitno zelo nevarno. :dontknow:

RSJ-Ultras
02.09.2006, 22:43
Strinjam se glede uprave, ki me nikakor ni navdušila. Strinjam se tudi, da potrebujemo še več okrepitev. Tukaj predvsem mislim na enforcerja, upam na našega Ndurja! Govori se, da naj bi pogovori z enforcerji vendarle stekli, navijači bomo pa upravo in Kopitarja na jutrijšni tekmi tudi opozorili na ta primankljaj. Jesenice bi z vsemi zdravimi igralci bile 4-6, z poškodbami se pa lahko slabše odrežemo. Pa še nekaj; poškodbi HotRoda in Rajca sta bili baje namerni. Poškodoval ju je isti igralec (Rebek #21), poleg tega je pa tudi čudno da sta se poškodovala ravno naša najboljša igralca. Jutri bi moral en naš tega igralca tako razbiti, da ga ne bi več videli na hokejskih ploskvah, vprašanje je le ker od naših bi se sploh upal spustiti v pretep z njim. Kot sem dejal; upam na 2-3 nove igralce (2 enforcerja in 1 napadalca), ampak menim da nujno potrebujemo le Ndurja, ki ima v Avstriji uveljavljeno ime in bi z njegovim prihodom naši igralci imeli veliko več miru.

stLARA
03.09.2006, 09:40
Avstrijci pretepli Jeseničane na prijateljski tekmi :O :D :nonono: link (http://www.sportnamreza.com/news.php?id=124052)

Citymamba
03.09.2006, 10:36
V enem dnevu se pač ne da najeti igralca, da bo avstrijcem vrnil milo za drago. Pa tudi, če bi, bi na naslednji tekmi oni poskrbeli, da bi ostalo relativno zdravih samo še kakšnih 15 jeseniških igralcev. Torej jadikovanje ne pomaga. Kar je je. Naj stisnejo zobe in odigrajo to rusko ruleto do konca. Sami so krivi. Kaj pa so rinili v ligo ki ji niso kos. Na to so opozarjali vsi trezno razmišljujoči in klubsko neobremenjeni ljiubitelji hokeja. Hokej onkraj Karavnk ni romantičen. Tudi na Češkem in Švedskem ne. Jeseničani so lahko gojili tak slog zaradi nekonkurenčne domače lige. Najbolj žalostno pa je to, da so verjetno mislili, da jih bodo Avstrijci sprejeli s simpatijami in jim celo gledali skozi prste. Kar je sploh bolestna naivnost. Vsi vrhunski hokejisti so odlični tehničarji in tudi trdi igralci. Kljub vsemu pa imajo še enforcerje, da jim ščitijo rit. Tile naši petelini so šli pa gor kot en Bolšoj teater. So pričakovali, da jim bodo ploskali in jim metali rožice čim jih bodo zagledali. Dobra a kruta šola. Na žalost smo zaradi tega ostali tudi brez odličnega in izkušenega reprezentanta, ki vsaj po moji oceni ne bo več igral hokeja. Na tako visoki ravni zagotovo ne.

RSJ-Ultras
03.09.2006, 11:29
No bomo med sezono videli, če bo to res tak debakl Jesenic kot ti praviš da bo. Jaz sem prepričan, da bo drugače!

Citymamba
03.09.2006, 13:34
Osebno jim privoščim čim boljšo uvrstitev. Že zaradi našega hokeja. Drugače pa ostajam pri svojem stališču. Brez odmevnejših okrepitev bodo zgolj povprečna ekipa, ki niti slovenskega državnega prvenstva ne bo sposobna osvojiti.

RSJ-Ultras
03.09.2006, 13:54
Osebno jim privoščim čim boljšo uvrstitev. Že zaradi našega hokeja. Drugače pa ostajam pri svojem stališču. Brez odmevnejših okrepitev bodo zgolj povprečna ekipa, ki niti slovenskega državnega prvenstva ne bo sposobna osvojiti.

Spet pretiravanje:nonono: Kdo bo pa slovenski prvak, če ne mi? Amaterska Olimpija mogoče?:rolling: Slavija pa tudi zagotovo ni boljša od Jesenic, to si lahko videl že na Bledu. Kako jim lahko privoščiš čim boljšo uvrstitev, če vse po vrsti ves čas samo kritiziraš in govoriš kako bodo pogoreli. Tebe mogoče še razumem ker si očitno v prvi vrsti navijač Olimpije (ali Slavije), ne razumem pa tvojega šinfarskega kolega na tem forumu "Jeseničana". Jaz vrjamem v našo ekipo in mislim da bo tudi uprava sedaj morala ukrepati in pripeljati vsaj enega enforcerja.

crosby
03.09.2006, 14:09
Spet pretiravanje:nonono: Kdo bo pa slovenski prvak, če ne mi? Amaterska Olimpija mogoče?:rolling: Slavija pa tudi zagotovo ni boljša od Jesenic, to si lahko videl že na Bledu. Kako jim lahko privoščiš čim boljšo uvrstitev, če vse po vrsti ves čas samo kritiziraš in govoriš kako bodo pogoreli. Tebe mogoče še razumem ker si očitno v prvi vrsti navijač Olimpije (ali Slavije), ne razumem pa tvojega šinfarskega kolega na tem forumu "Jeseničana". Jaz vrjamem v našo ekipo in mislim da bo tudi uprava sedaj morala ukrepati in pripeljati vsaj enega enforcerja.

A vidš svoj napuh." Kdobo pa bo prvak, če ne mi?"
Pol pa govoriš o tem da drugi sam šinfajo čez tvoje ljubče, sam sebe pa očitno ve vidš ko to delaš drugim! Mamba je vsaj objektivn, čeprov je pristaš druzga kluba.

Pa tale: "Nizkotni Jeremy Rebek", haha
Sam sem pisal o tem pa še kdo drug, kaj se bo zgodil, ko se bo par igralcev poškodval. Od jesenic bo ostal bore malo. Sam se tega jeseniška uprava ni zavedala zdej pa ma kar ma in to že pred sezono.

RSJ-Ultras
03.09.2006, 14:21
Pol pa govoriš o tem da drugi sam šinfajo čez tvoje ljubče, sam sebe pa očitno ve vidš ko to delaš drugim! Mamba je vsaj objektivn, čeprov je pristaš druzga kluba.

Sam sem pisal o tem pa še kdo drug, kaj se bo zgodil, ko se bo par igralcev poškodval. Od jesenic bo ostal bore malo. Sam se tega jeseniška uprava ni zavedala zdej pa ma kar ma in to že pred sezono.

No poj pa ti OBJEKTIVNO povej koliko možnosti imata Slavija in Olimpija za naslov v letošnji sezoni. Sam nikakor ne šinfam čez vsako potezo drugih klubov, drugih klubov se v mojih postih skorajda nisem dotaknil. Moj "napuh" izhaja iz tega, da je vsakemu laiku jasno da so trenutno Jesenice najboljše v Sloveniji in v tem, da za razliko od nekaterih vrjamem v svoj klub. Nikakor mi pa ni všeč stanje v Slaviji in predvsem v Olimpiji. Želim si, da bi bila še ta dva kluba močnejša in bi zopet gledali prave derbije. Slavija je na pravi poti, Olimpija bi se pa mogla znebiti Seklja & Co. da bi prišli nazaj tam kjer so bili pred leti. No mogoče me bo pa Sekelj demantiral. To je moje mnenje o Slaviji in Olimpiji. Pa še nekaj me moti, a sem kdaj napisal da pišem objektivno? Zavedam se, da nism objektiven in to tudi priznam. Ljubezen do kluba je pač prevelika.

Tudi sam sem že napisal, da uprava svoje delo glede okrepitev zagotovo ni opravila zadovoljivo in na to bomo navijači opozorili danes.

Jesenican
03.09.2006, 15:01
@ RSJ-Ultras:

Razumi nekaj, tako kot ti praviš, da ne moreš pisati objektivno zaradi ljubezni do kluba, tudi nekateri drugi ne moremo pač mižati pred očitnim. Dejstvo je da že dolgo hodimo na hokej, smo prerasli navijaške okvire. Na hokej hodimo pač zaradi ljubezni do igre same. Zadnja stvar na svetu pa nam je skrb, da bo zaradi opozoril in nekaj kritičnih vpisov, užaljenih nekaj navijačev, ki ne vidijo dlje od Jesenic ali Ljubljane.

RSJ-Ultras
03.09.2006, 15:11
@ RSJ-Ultras:

Razumi nekaj, tako kot ti praviš, da ne moreš pisati objektivno zaradi ljubezni do kluba, tudi nekateri drugi ne moremo pač mižati pred očitnim. Dejstvo je da že dolgo hodimo na hokej, smo prerasli navijaške okvire. Na hokej hodimo pač zaradi ljubezni do igre same. Zadnja stvar na svetu pa nam je skrb, da bo zaradi opozoril in nekaj kritičnih vpisov, užaljenih nekaj navijačev, ki ne vidijo dlje od Jesenic ali Ljubljane.

Prav nič nisem užaljen, ubistvu mi je vseeno kaj si ti in tebi podobni mislite o našem klubu. Na Jesenicah je že vedno preveč šimfačev, ki celo sezono le kritiziranju, ko pa naši osvojijo naslov so pa kar naenkrat največji navijači. Ne trdim, da si ti tak, ampak veliko je takih. Tudi sam kritiziram marsikatero odločitev uprave, ampak nekateri po mojem mnenju pretiravate.

100 ljudi, 100 čudi ;)

Citymamba
03.09.2006, 18:55

No moram te popraviti. Nisem ravno pristaš kakega kluba. To bom postal, ko in če bo Slovenija premogla 4 enakovredne, dokaj solidne ekipe in še štiri slabše, ki pa jih bodo občasno sposobne presenetiti. Do takrat ne morem navijati za nikogar. Razen v mednarodnih tekmovanjih kjer razumljivo navijam za slovenske predstavnike oz. reprezentanco. Sem pa izjavil, da v primeru medsebojnih srečanj Jesenic in ljubljanskih klubov navijam za slednje saj sem Ljubljančan. Kljub svojim gorenjskim koreninam. ;) V EBL bom zanesljivo držal pesti za Jesenice. :2thumbs:

Citymamba
03.09.2006, 19:24
No poj pa ti OBJEKTIVNO povej koliko možnosti imata Slavija in Olimpija za naslov v letošnji sezoni. Sam nikakor ne šinfam čez vsako potezo drugih klubov, drugih klubov se v mojih postih skorajda nisem dotaknil. Moj "napuh" izhaja iz tega, da je vsakemu laiku jasno da so trenutno Jesenice najboljše v Sloveniji in v tem, da za razliko od nekaterih vrjamem v svoj klub. Nikakor mi pa ni všeč stanje v Slaviji in predvsem v Olimpiji. Želim si, da bi bila še ta dva kluba močnejša in bi zopet gledali prave derbije. Slavija je na pravi poti, Olimpija bi se pa mogla znebiti Seklja & Co. da bi prišli nazaj tam kjer so bili pred leti. No mogoče me bo pa Sekelj demantiral. To je moje mnenje o Slaviji in Olimpiji. Pa še nekaj me moti, a sem kdaj napisal da pišem objektivno? Zavedam se, da nism objektiven in to tudi priznam. Ljubezen do kluba je pač prevelika.

Tudi sam sem že napisal, da uprava svoje delo glede okrepitev zagotovo ni opravila zadovoljivo in na to bomo navijači opozorili danes.
Nobena uprava do sedaj ni dobro opravila svojega dela. Drugače bi bile Jesenice že evropski klubski prvak. Pustimo pravljice o samosvoji in dobri jeseniški hokejski šoli ter znaninih in malo manj znanih igralcih, ki so igrali pod Mežaklo. Smo že premleli to tematiko. Ker ni več socijalizma se mora vsak klub prilagoditi novim tržnim razmeram, ki v svetu vladajo že dolgo. Tudi največji klubi zdrknejo v rdeče številke. Kaj ne bi slovenski. Zato se je potrebno prilagoditi trenutnim zmožnostim. Že velikokrat smo se menili o teh zadevah. In kar naprej ponavljam, da je naš način sponzoriranja klubov preživeta zadeva. Uprave se z velikim pompom, po možnosti na kakšnem pikninku, zmenijo s številnimi sponzorji in potem na veliko polepijo planke ter popleskajo led z njihovimi logotipi. Ko pride plačilni dan pa denarja od nikoder. Sponzorje je potrebno podučiti, da brez denarja ne bo muzike. Torej najprej pare na sunce potem pa njihove reklame na planke ter pečenica z zeljem. Generalni sponzor je nosilec največjega finančnega bremena. Vendar je veliko odvisno od njegovih pričakovanj. Če je pripravljen plačati le toliko, da vzdržuje ekipo brez večjih ambicij je to nedvomno pošteneje kakor pa sejati obljube o dodatnih finančnih injekcijah, če in ko bodo rezultati boljši. Torej generalni pokrovitelj je tisti, ki določa končne ambicije klubu. In v to spadajo tudi nakupi igralcev. Ostalo so priveski, ki se radi kažejo na tekmah in ob klubskih funkcionarjih. Govorim o manjših sponzorjih, ki plačujejo, ali pa ne plačujejo. In bodi prepričan, da ljubitelji hokeja ne bodo popili nič več piva, če bo sponzor njihove ekipe neka pivovarna. Tudi zavarovali se ne bodo še pri eni zavaraovalnici, ker je ravno ta želela sponzorirati njihov klub. Klubske uprave in sponzorji preprosto ne razumejo, da je potreben visok začetni vložek, če želiš kasneje postavljati pogoje. Torej tekmovalni in marketinški uspeh. Pri nas pa npr. Spar sponzorira Čeplakovo, ki se zaradi enega odličnega rezultata že nekaj let šlepa po tekmovanjih in izigrava veliko zvezdo v Monte Carlu. Rezultatov pa nikjer. Tako pač je. In v hokeju ni nič bolje. Vsaka ekipa doseže svoj zenit in nato padec. To je doživela Olimpija. Torej potrebuje čas, da se ponovno igralsko in finančno konsolidira. Slavija je v vzponu. Alfa najbrž goji ambicije vendar še nima dokončane vse infrastrukture, da bi se lahko mirno posvetila zgolj rezultatskim ambicijam. Kot je slišati naj bi Sator iz Amerike pripeljal nekaj dokaj izkušenih igralcev, ko in če bo vse pripravljeno za normalno igranje. Torej od dokončane dvorane, garderob, sanitarij itd. Na Jesenicah pa očitno še vedno žive nekje v pravljični deželi in menijo, da so najboljši in oh in sploh hokejski presežek. Avstrijci so jim pokazali (žal tudi na nešportni način) da so le regionalna druga liga. To pa boli lahkih zmag vajene igralce in še bolj navijače.

RSJ-Ultras
03.09.2006, 21:21
Avstrijci nam (še) niso prav nič pokazali. Sezona se še začela ni, ti pa govoriš kot da je konec lige in da naši niso dobili niti točke. Trenutno stanje ni prav rožnato, ampak zagotovo bo šlo še na boljše.

Citymamba
04.09.2006, 07:55
Včeraj so jeseniški kokejisti na domačem ledu odigrali povratno srečanje s celovškim KAC-em. Izgubili so 0:4. Trener KAC-a je dejal, da gre za uigrano in nadarjeno moštvo, ki pa bo potrebovalo 4 skoraj enakovredne napade, če želi biti celotno sezono kos avstrijskim ekipam. KAC npr. ima kar 6 najetih in tri naturalizirane tujce. To pove veliko o "strahu" pred konkurenco. Bodo poškodovani jeseniški igralci do pričetka tekmovanja čudežno ozdraveli, ali bo vodstvo seglo po nakupih bo kmalu jasno. Vse očitneje pa postaja, da so se podali v avanturo, ki ji niso ravno kos.

reno
04.09.2006, 12:55
Joj, odhodi iz Olimpije sevrstijo. Murič v Slavijo, Svete Italija, Zajc, Šivic,Tavželj,Badiura... brez pogodb in na pragu selitve. Kralj, Loboda, Žemva že v Medveščaku.
Kaj bo z Olimpijo ???
Prihaja "baje" presenečenje, v roku leta ali dveh, sam ceno je treba zglihat!!

RSJ-Ultras
04.09.2006, 15:16
Včeraj so jeseniški kokejisti na domačem ledu odigrali povratno srečanje s celovškim KAC-em. Izgubili so 0:4. Trener KAC-a je dejal, da gre za uigrano in nadarjeno moštvo, ki pa bo potrebovalo 4 skoraj enakovredne napade, če želi biti celotno sezono kos avstrijskim ekipam. KAC npr. ima kar 6 najetih in tri naturalizirane tujce. To pove veliko o "strahu" pred konkurenco. Bodo poškodovani jeseniški igralci do pričetka tekmovanja čudežno ozdraveli, ali bo vodstvo seglo po nakupih bo kmalu jasno. Vse očitneje pa postaja, da so se podali v avanturo, ki ji niso ravno kos.

Poškodbi HotRoda in Rjaca nista tako hudi kot je najprej zgledalo. Rodman naj bi bil odsoten 2 tedna, Rajc pa malo več, ampak manj kot mesec. Sicer so pa naši včeraj pokazali da rabimo še 2 ali 3 tuje okrepitve, da bo ta ekipa res dobra. Upam da uprava kaj dela na tem.

Citymamba
04.09.2006, 16:21
Joj, odhodi iz Olimpije sevrstijo. Murič v Slavijo, Svete Italija, Zajc, Šivic,Tavželj,Badiura... brez pogodb in na pragu selitve. Kralj, Loboda, Žemva že v Medveščaku.
Kaj bo z Olimpijo ???
Prihaja "baje" presenečenje, v roku leta ali dveh, sam ceno je treba zglihat!!Zanimivo. Le kaj porečejo u Jesenicama? http://www.my-smileys.de/smileys2/fies_sei.gif:evil:

RSJ-Ultras
04.09.2006, 16:38
Ti igralci niti niso toliko zanimivi za Jesenice glede na to da imamo dovolj enako kvalitetnega kadra doma. Mi rabimo boljše okrepitve od ene Badiure, zato naj raje denar (če je) dajo za kakšnega tujca. Zanimiva bi bila morda Šivic in Tavželj, ampak prioriteta more biti enforcer.

valjhun
04.09.2006, 20:28
samo en popravek... se opravičujem za zamudo!
Žiga Pance, ki je malo več kot en teden že v Kanadi, igra v profesionalni ligi OHL in ne v CHL. :) malo kasno ali ipak. Ja, igral bo v ligi OHL, ki pa je del CHL. Pri tem je mišljena kanadska mladinska liga, ne pa severnoameriška nižjerangirana profesionalna liga.

Joj, odhodi iz Olimpije sevrstijo. Murič v Slavijo, Svete Italija, Zajc, Šivic,Tavželj,Badiura... brez pogodb in na pragu selitve. Kralj, Loboda, Žemva že v Medveščaku. Kaj bo z Olimpijo ???
Prihaja "baje" presenečenje, v roku leta ali dveh, sam ceno je treba zglihat!! ne še delat paniko, pogajanja so pred vrati. A ni bilo na Jesenicah enako, na koncu so pa vsi podpisali. In kam bi prvazaprav šli? Zunaj je dobro že zaprto, doma je Slavija snela kar je rabila, drugi nimajo keša. Medvšečak? Malce dvomim, morda kakšna dva. :evil:
O "presenečenju" kdaj drugič! :censored:

Citymamba
04.09.2006, 20:38
Ta sladka presenečenja.:veryevil: Bo Ted Sator pripeljal kar en avion igralcev in jih potalal med ljubljanske klube. Najprej bo nafilal Alfo, potem Olimpijo in malo še Slavijo. No morda še koga? Kaj pa pol? Potem bodo Jeseničanim imeli težave na dveh frontah. V Avstriji se bodo bodli s sedmimi močnimi klubi, doma pa s tremi. Suma sumarum 10 ekip. Več kot jih igra v EBL. :veryevil: Ti šment ti. :evil:

RSJ-Ultras
07.09.2006, 15:14
Kakšno zatišje okoli hokeja je nastalo na tem forumu v zadnjih dneh. No na Jesenicah spet kroži ogromno GOVORIC da k nam končno prihajajo tujci. Eni govorijo o kanadčanih, eni o fincih,... Najbolj pogosto je slišati, da bosta na Jesenice v kratkem prišla 2 kanadčana. Upam, da je to res, ampak ponavljam da so to na žalost le govorice. Ampak zgleda pa, da se je uprava le zganila :2thumbs:

Citymamba
07.09.2006, 18:25
Zatišje je razumljivo saj se nič ne dogaja. Jeseničani iščejo morebitne okrepitve, Slavija bo to storila kasneje. Odvisno od potreb. Olimpija bo igrala s tem kar je ostalo pod Šišenskim hribom in se eventuelno okrepila za konec prvenstva. Čeprav Sekelj javno jadikuje, da je glavni pokrovitel izgubil interes in, da je na splošno hokeju klima nenaklonjena mu ne gre najbolj verjeti. Je zvit in izkušen manipulator, ki se nikoli ne potopi. Mariborčani vzdržujejo klub zgolj zaradi ženske ekipe in seveda prijetne službice za direktorja, tajknico in fikus. V Celju sploh ni kakšnega interesa za prvoligaško moštvo. Alfi primanjkuje denarja saj trenutno vse vlaga v dograditev garderob in ostale nujne infrastrukture. Da bo težava še večja ji celo pri mlajših kategorijah primanjkuje igralcev. Menda je Slavija odklonila sodelovanje in celo pogojuje prestop nekaj kadetov z dokaj nesramnimi odškodninami. Čeprav ima sama kadra več kot dovolj. Pri Slaviji sicer resno razmišljajo, da bi imeli dve moštvi. Podobno kot Jeseničani. Kar je seveda zelo pohvalno. Vendar brez resnejše domače konkurence ne bo posebnega učinka. V Kranju se ne morejo zmeniti kje bi stala vsaj začasna dvorana. Skratka slovenski hokej je v riti. Če Jeseničani v EBL ne bodo dovolj prepričljivi se utegnejo naslednjo sezono vrniti v domačo ligo. Skratka vsaj v tem trenutku nič kaj vzpodbudne vesti. Upajmo vsaj, da se bomo prihodnje leto vrnili v A skupino. Potem bo tudi inters sponzorjev in športne javnosti gotovo nekoliko večji. Kot običajno pa se v času SP vpiše v hokejseke klube precej več otrok kot običajno. Te priložnosti ne gre zanemariti. Največja cokla razvoju hokeja pri nas pa je gotovo HZS s svojim predsednikom. Dokler bo ta garnitura vodila hokejsko organizacijo bo hokej tonil globje in globje. Tu pa ni nobenega dvoma in o tem so si enotni vsi ljubitelji, kot hokejski delavci.

RSJ-Ultras
07.09.2006, 20:47
Zatišje je razumljivo saj se nič ne dogaja. Jeseničani iščejo morebitne okrepitve, Slavija bo to storila kasneje. Odvisno od potreb. Olimpija bo igrala s tem kar je ostalo pod Šišenskim hribom in se eventuelno okrepila za konec prvenstva. Čeprav Sekelj javno jadikuje, da je glavni pokrovitel izgubil interes in, da je na splošno hokeju klima nenaklonjena mu ne gre najbolj verjeti. Je zvit in izkušen manipulator, ki se nikoli ne potopi. Mariborčani vzdržujejo klub zgolj zaradi ženske ekipe in seveda prijetne službice za direktorja, tajknico in fikus. V Celju sploh ni kakšnega interesa za prvoligaško moštvo. Alfi primanjkuje denarja saj trenutno vse vlaga v dograditev garderob in ostale nujne infrastrukture. Da bo težava še večja ji celo pri mlajših kategorijah primanjkuje igralcev. Menda je Slavija odklonila sodelovanje in celo pogojuje prestop nekaj kadetov z dokaj nesramnimi odškodninami. Čeprav ima sama kadra več kot dovolj. Pri Slaviji sicer resno razmišljajo, da bi imeli dve moštvi. Podobno kot Jeseničani. Kar je seveda zelo pohvalno. Vendar brez resnejše domače konkurence ne bo posebnega učinka. V Kranju se ne morejo zmeniti kje bi stala vsaj začasna dvorana. Skratka slovenski hokej je v riti. Če Jeseničani v EBL ne bodo dovolj prepričljivi se utegnejo naslednjo sezono vrniti v domačo ligo. Skratka vsaj v tem trenutku nič kaj vzpodbudne vesti. Upajmo vsaj, da se bomo prihodnje leto vrnili v A skupino. Potem bo tudi inters sponzorjev in športne javnosti gotovo nekoliko večji. Kot običajno pa se v času SP vpiše v hokejseke klube precej več otrok kot običajno. Te priložnosti ne gre zanemariti. Največja cokla razvoju hokeja pri nas pa je gotovo HZS s svojim predsednikom. Dokler bo ta garnitura vodila hokejsko organizacijo bo hokej tonil globje in globje. Tu pa ni nobenega dvoma in o tem so si enotni vsi ljubitelji, kot hokejski delavci.

Se strinjam z vsem, razen tega da mislim da Sekelj trenutno ne pripravlja ničesar. Tudi lansko sezono se je govorilo, da se bo proti koncu sezone še okrepil pa od tega ni bilo veliko. Trenutno je Olimpija v res nezavidljivem položaju in Sekelj tega ne more spremeniti. Preprosto ni denarja in interesa sponzorjev. Upam pa, da se Olimpija izvleče iz te krize. Moje mnenje je pa, da se bo tudi v Olimpiji morala zamenjati uprava, še bolj nujno je pa to za HZS.

Citymamba
08.09.2006, 14:02
Da je upravo potrebno osvežiti je evidentno. Vendar menim, da Olimpija ni va tko slabem stanju kakor menijo nekateri. Včeraj je v Celovcu igrala prijateljsko tekmo s KAC-em. Sredi tekme je bilo solidnih 2:3 za Avstrijce. No na koncu so Ljubljančani popustili in klonili ter visoko izgubili s 7:2. Če bi bila v tako slabem stanju bi bil rezulta že po prvi tretjini zagotovo višji. Sicer pa je hokej njegova življenska služba. Kar ne morem verjeti, da bi se ji zlahka odrekel. Težko verjamem, da se bo spustil tako daleč. Osebno dobro poznam Sekljevo mentaliteto in strategijo. Ničesar nikoli ne naredi kar tako. Vedno ima kaj za bregom. Tudi takrat, ko jamra. Čeprav se z njim velikokrat ne strinjam pa kljub vsemu ne moremo mimo teh dejstev. Sicer pa je pri Olimpijim prišlo do menjave gneracij. Vsi, ki hokej spremljamo pobliže vemo kako dolga je pot do novega vrhunskega moštva. V Ljubljani so trije klubi, ki so si sponzorski in kadrovski konkurenti. Slavija celo razmišlja o drugi ekipi. Torej je zadeva zapletenejša kot na Jesenicah. Ki pa so roko na srce precej igralcev tudi nakupile. Zato se moramo sprijazniti z dejstvom, da je situacija pod Šišenskim hribom takšna kot je. Da vse ni tako črno dokazuje včerajšnji Hebarjev podpis pogodbe. Morda se zna zgoditi še kakšna okrepitev. Če sedaj ne pa kasneje. Odvisno od potreb in finančnih sposobnosti. Podobno razmišljajo tudi na Gorenjskem. Je pa res, da je ZM omagala oz. obupala saj očitno ni doživela ustreznega suporta. Se ne čudim saj se v šport pri nas še vedno vlaga po starem. Podobno kakor pred desetletji. Daj pare i hvala. Tako se ne dela več. Današnji generalni pokrovitelji denar obračajo. Vabijo (kupujejo) znanan športna imena in tržijo tekme. Če bi bila ZM resen sponzor bi že pred dvema letoma kupila nekaj dobrih hokejistov in štartala na naslov celinskega prvaka. Tako se pač dela denar. In dvorana v Tivoliju bi pokala po šivih saj vsak dan pač nimaš priložnosti gledati evropske zvezde. Zgolj domači naslov ni več dovolj. Še posebej pa ne za dobiček. In smo tam kjer smo. Nekaj sem slišal, da se zavarovalnica kani vdinjati pri NK Maribor. Naj se. Tam ne bo nič drugače. Dva predkroga kvalifikacij za LP pa še kakšen kvalifikacijski krog za pokla UEFA in potem bo konec euforije. Uprava pa bo zopet jamrala, da ni ustreznega suporta. Toda kaj bi solil pamet vseznalim managerjem. Oni so pač tam zaradi nadzornega sveta in lastne riti. Ne zato, da bi reševali slovenski šport. Sploh pa ne vem kaj so se šli sliniti v Ljubljano? V Mariboru že desetletja obstajaj hokejski klub, ki bi lahko s pol manjšim vložkom kot v Ljubljani postoril precej več. In Mariborčani bi takrat zagotovo hodili tudi na hokej. Tako je krog sklenjen. Podobno kot v Celju. Laška pivovarna ima skoraj svoj zasebni košarkaški klub. Umetno ustvarjena tvorba brez posebnega zaledja in tradicije. A ga vzdržujejo samo zato, da bi dokazali kako pametno so se odločili. Haska pa nobenega. Nekaj kilometrov stran pa životari hokejsko društvo, ki bi za enak denar lahko napolnilo dvorano in vrnilo Celju hokej, ki se je tam vrsto let uspešno tudi igral. Narobe svet tale kokoš, bi rekli.

RSJ-Ultras
08.09.2006, 14:46
Na Jesenicah (skoraj zagotovo) končno 2 novi okrepitvi :yey: En je velik in močan, drug pa baje dober strelec in podajalec. Pred leti je igral skupaj z Razo in naj bi bil boljši od njega. Statistiko pa tudi nima slabo. Uradna potrditev teh dveh prestopov naj bi bila v prihodnjih dneh. Iz jeseniškega tabora je pa prišla tudi ena zelo slaba novica - Vnuk je zaključil z kariero profesionalnega hokejista.

Tu pa še statistika naših skorajšnih okrepitev:
Arpad Mihaly
http://www.wheelingnailers.com/Team/mihaly.asp

Aaron Fox
http://www.eurohockey.net/players/show_player.cgi?serial=27854

Citymamba
08.09.2006, 17:37
Čestitam! :2thumbs: Z Vnukom pa se je zgodilo kot sem napovedal. Škoda:( . Lahko bi še kakšno leto pomagal reprezentanci.

Tempter
08.09.2006, 18:35
Tista statistika ni taprava.

Citymamba
08.09.2006, 18:45
Kera?:dontknow:

Tempter
08.09.2006, 19:01
Na eurohockey.net

http://www.hockeydb.com/ihdb/stats/pdisplay.php3?pid[]=25914

Nevem zakaj ta link ne prime.

Uglavnm zadna sezona:
GP G A pts
2005-06 Straubing Tigers 2.GBun 49 23 42 65

Citymamba
08.09.2006, 19:04
Aja?:blush:

RSJ-Ultras
09.09.2006, 10:48
No Fox naj bi že danes prispel na Jesenice (ali pa je že?). Prišel je le na preizkušnjo in če bo uprava zadovoljna in seveda Fox tudi bo podpisal pogodbo.

RSJ-Ultras
09.09.2006, 12:52
Zgleda, da so gospodje v upravi in trener končno prišli k pameti. Upam da bo 3. tujec en dobr enforcer. Pa zgleda, da za Vnuka še ni vse končano.:2thumbs:
M.Kopitar:'Nujno potrebujemo tri tujce' 09.09.06

Jeseniški hokejisti bodo po slabem tednu dni drevi odigrali novo prijateljsko tekmo, tokrat pa jih pot vodi v Linz. Trener Matjaž Kopitar in njegov pomočnik Marjan Kozar sta še vedno precej zaskrbljena zavoljo poškodb nekaterih igralcev. Kako hudo je s poškodbo Tomaža Vnuka bo znano v sredo, ko bo'Rajc' opravil pregled kolena z magnetno resonanco. Marcel Rodman in Uroš Vidmar naj bi nastopila že na povratni tekmi proti Linzu v torek na domačem ledu. Zavoljo trenutne situacije je trener Kopitar od vodstva kluba že zahteval angažiranje tujih okrepitev. "Nujno potrebujemo tri tujce," je zelo na kratko dejal jeseniški 'head coach'.

Klub temu, da bodo železarji danes vnovič nastopili oslabljeni lahko pričakujemo zanimivo tekmo, v kateri vloga favoritov pripada domači ekipi, ki ima v svojih vrstah šest tujcev, med njimi tudi dva odlična Latvijska branilca Viktorsa Ignatjevsa in Olegsa Sorokinsa, ki ju jeseniški hokejisti, kateri so igrali v reprezentanci, dobro poznajo. Sicer pa je Linz tudi v letošnji sezoni kandidat za najvišja mesta, do sedaj pa so izmed vseh moštev, ki bodo nastopila v EBEL ligi, odigrali le dve prijatelsjki tekmi in obe izgubili.

Raca

RSJ-Ultras
09.09.2006, 22:55
Liwest Linz: Acroni Jesenice

3:2 (2:0,0:0,1:2)

Linz- Ledna dvorana
Gledalcev: 1000
Sodniki:Cervenak, Huetter, Dostal (vsi Avstrija)

Strelci:
1:0- Perthaler (Sorokins, 3)
2:0- Shearer (Chyzowski, 17 PP1)
3:0- Shearer (Perthaler, Sorokins, 41 PP1)
3:1- Pretnar (D.Rodman, 49)
3:2- Sotlar (Pretnar, Dervarič, 49)

Kazenske minute:Liwest Linz 28 Acroni Jesenice 26

Citymamba
10.09.2006, 13:24
Prav zanimivo bo videti učinek jeseniških okrepitev. Čez dobrih 10 dni bo šlo zares. Takrat ne bo več prijateljskih srečanj temveč le še igra na trdo. Ji bodo Jeseničani kos?

Jesenican
10.09.2006, 14:47
Ali se bodo ta imena ki krožijo po internetu in so v tem momentu še neuradna informacija, kajti klubu se ne zdi vredno o dogajanju v klubu obveščati javnosti in navijačev, izkazala za okrepitve je v tem momentu še težko reči. Osebno se mi zdi da gre zgolj za zasilno krpanje lukenj nastalih ob poškodbah nekaterih mogoče celo ključnih igralcev.
Prijateljske tekme so res namenjene uigravanju, predvsem novih igralcev v ekipo. Ob tem je zanimivo, da na Jesenicah nakupujejo tujce šele zdaj tik pred začetkom lige, ko se čas za uigravanje za resne ekipe pravzaprav že zaključuje. Da je situacija še bolj banalna, naj bi tisti ki naj bi vsaj malo obetal prihaja pravzaprav samo na preizkus, sploh še ni jasno ali bo na Jesenicah ostal. O sami kvaliteti igralcev zaenkrat ne bi vnaprej sodil, a statistike vsekakor niso njuna boljša stran.
Vsaj tu bi se lahko kaj naučili od Seklja, ki je ponavadi kupoval dokaj kvalitetne tujce, s primernim pedigrejem, ki so kariero ponavadi nadaljevali tudi v uglednih klubih. Da so bile okrepitve tudi medijsko primerno predstavljene je jasno, medtem ko se gredo v Kurji vasi otroške skrivalnice.

Citymamba
10.09.2006, 18:46
Kurja vas? ;) Slepa kura zrno najde. :veryevil:

Citymamba
12.09.2006, 15:42
V slovensko DP so naknadno prijavili še drugo ekipo BR Slavije iz Zaloga. Imenovala naj bi se preprosto HK Slavija 2. Sestavljali pa bi jo igralci prvega moštva, ki se niso uspeli uvrstiti vanj, ter nekaj mladincev. Vzpodbudno. Me veseli. Tako bodo mlajši vsaj prišli do ustreznega števila močnih tekem, ki jim v mladinskem prvenstvu močno primanjkujejo.

crosby
12.09.2006, 15:54
Upravo jesenic je očitno le doletelo nekaj pameti. Fox podpisal za jesenice. Me prav zanima, kaj bo pokazu tale fant. Jeseničani lahk sam upate da se je uprava odločila prov.

Citymamba
12.09.2006, 20:13
Lepo. Vendar se bojim, da bo to premalo. Enga Foxa znajo Avstrijci nalimat na bando, da bo več v bolniški kot v igri. Zato potrebujejo še dva do tri igralce. Predvsem dve strašili v obrambi, ki bosta že s svojo pojavo dali vedeti, da bodo posledice na nasprotniku kar hude, če se bo slučajno spozabil.

RSJ-Ultras
12.09.2006, 20:36
Pridejo še 3 tujci (1 skandinavc pa 2 američana/kanadčana)

Citymamba
13.09.2006, 07:13
Ok. Upam, da bo res.

RSJ-Ultras
13.09.2006, 20:19
No zgleda da bosta "le" 2 tujca. Bolje 2 kot nič.

Trenerjeva želja še dva tujca 13.09.06

Potem ko se je v torek jeseniškemu občinstvu predstavil 30- letni Američan Aaron Fox, trener Matjaž Kopitar želi v moštvu še dva tujca. Stiki z igralci in njihovimi zastopniki so že navezani, več o prihodu le- teh pa bo znano do konca tega tedna. Še vedno pa ni končnega odgovora (točne diagnoze) o poškodbi Tomaža Vnuka (desno koleno), ki bo pregled z magnetno resonanco opravil prihodnjo sredo, Gregor Polončič pa bo z ledene ploskve odsoten še mesec dni.

Raca

RSJ-Ultras
14.09.2006, 20:04
No skandinavc nej bi biu ta:

http://www.eurohockey.net/players/show_player.cgi?serial=2995

Glede na statistiko bo to dobra okrepitev, ampak najprej ga moramo videti na ledu oz. počakati na uradno potrditev prestopa.

reno
14.09.2006, 20:10
kva pa je točn s Polonco??

RSJ-Ultras
14.09.2006, 20:29
kva pa je točn s Polonco??

Poškodba rame, ki je pri njem že skoraj stalnica. Sicer pa že pridno trenira in me je novica, da bo odsoten še 1 mesec kar presenetila.

reno
20.09.2006, 19:13
madona kam je padu hokej sm ga komej najdu.

Aja za Rajca je baje konc, upam da sam za letos.
Slavija paodhaja v Bukarešto. Kaj bo dosegla tm, upam na uvrstitev v drugi krog. Vse ostalo bi bilo slabo. sam kaj ko ni v formi. Mislim da je bolje odpovedat kot pa delat sramoto. No ja upam da nimam prov ;)

Rakéta
20.09.2006, 22:35
Tko glede tele polone nemorm druzga rečt da pač v mednarodnih tekmah večinokrat ne upa igrat. Velikokrat je takrat poškodvan, medtem ko pa je v slovenski ligi vs glasen, kot da je najboljši, pa po mojem mnenju ni.

Spotoma vam pa lahko povem da bo HK Triglav Kranj dobil novo dvorano v Kranju. Spet nekaj za dobro slo hokeja.

LP

RSJ-Ultras
21.09.2006, 15:19
Tko glede tele polone nemorm druzga rečt da pač v mednarodnih tekmah večinokrat ne upa igrat. Velikokrat je takrat poškodvan, medtem ko pa je v slovenski ligi vs glasen, kot da je najboljši, pa po mojem mnenju ni.

Spotoma vam pa lahko povem da bo HK Triglav Kranj dobil novo dvorano v Kranju. Spet nekaj za dobro slo hokeja.

LP

Glede Polonce: :rolling: Boš videl, da ne bo celo sezono poškodovan in da bo tudi v EBEL pokazal kdo je.
Glede hale v Kranju: Počakaj volitve.:nonono:

Rakéta
21.09.2006, 21:40
Glede Polonce: :rolling: Boš videl, da ne bo celo sezono poškodovan in da bo tudi v EBEL pokazal kdo je.
Glede hale v Kranju: Počakaj volitve.:nonono:

Glede hale ti kr s prve roke povem da je mestni svet sprejel da se postavi in župan zahteva da se postavi do novega leta. Sicer to je nemogoče po mojem mnenju tam do februarja bi znala bit. Polonca pa sploh ni tako dober igralc k večina misle. Ima pač takšno ime kre je pred 2 letoma prišel iz še dokaj dobre Olimpije pri kateri je pa v redu igral. Kar kaže zadnji dve sezone je zame nič kaj vredno. Čudi me to da se vedno pred nekim mednarodim tekmovanjem poškoduje.(Lani npr. Celinski pokal na Jesenicah, letos pa že pred EBEL) Pač moje mnenje

LP

RSJ-Ultras
22.09.2006, 15:12
Ampak tudi tako slab igralec kot ti mislš ni. Ni ravno najboljši igralec Jesenic, ampak ko je v pravi formi zagotovo eden boljših. A ti res mislš, da bo celo sezono poškodovan in da ne bo zaigral v EBEL? Glede hale pa upam, da imaš prave informacije in da bo res kmalu zgrajena.

Danes pa prva tekma Jeseničanov v EBEL. Vabljeni vsi v Podmežaklo na to zgodovinsko tekmo!

RSJ-Ultras
22.09.2006, 22:57
No pravkar sem prišel z 1.tekme. Na žalost poraz, bili pa smo zelo blizu točki ali celo zmagi. Bila je lepa in izenačena tekma. Na koncu pa je imel Innsbruck več sreče.V nedeljo na zmago!

castor
23.09.2006, 08:28
mamba, a bo kakšna tekma jesenic na kakšnem tv kanalu?

RSJ-Ultras
23.09.2006, 08:53
mamba, a bo kakšna tekma jesenic na kakšnem tv kanalu?

Zaenkrat ne, raje si tekmo oglej v živo v hali Podmežakla.:2thumbs:

kavkar
23.09.2006, 12:28
OH ja!!!!

Sploh ne vem kje naj začnem ker ste obdelali precej problematike, nekateri ne vidijo pet metrov pred sabo ampak tako pač je!
Sam spremljam hokej že kakšnih 18 let in sem eden tistih ki imam rad predvsem igro, ki je za moje pojme nabolj atraktivna od vseh moštvenih športov kar jih obstaja ima praktično vse ( zahteva inteligenco v igri , hitrost in povrhu še šov za gledalce-kakšen pretep seveda).
Najprej bi podal mnenje na debato o nekakšni evropski hokejski ligi po sistemu nogometa, seveda se strinjam da bi bilo to daleč najbolje in atraktivno, problem pa ni v tem da za to ni zanimanja, kot je napisal Citymamba ( sice edini ki gleda na stvar po neki pameti in je precej objektiven), to da ni zanimanja prodajajo ljudje na EHF-u, g.FASSEL in njemu podobni ker nimajo jac da bi se postavli po robu skandinavskemu in ruskemu hokejskemu lobiju ki so tako kot si zapisal samozadostni, rokomet je zame tipičen primer uspeha na nivoju klubskih tekmovanj pa se je pred leti tud ugibalo ali se bo kot kolektivni šport v taki obliki tekmovanja sploh prijel!
Posledica vsega tega je da hokej v hokejsko ne tako razvitih državah precej stagnira( IZJEMA JE LE ŠVICA) , ker sponzorskega denarja za domača prvenstva ni v nobeni državi dovolj da bi lahko projecirali mlade dobre igralce predvsem se pojavi tu in tam kakšen ki malo izstopa tako kot pri nas KOPITAR. Kar poglejte si malo reprezentance ki so še ne dolgo nazaj igrale konstantno v A skupini se danes pasejo v B ali pa se selijo mal v A in mal v B , in v tem rangu smo tudi mi pa ne bom rekel na žalost, ker če smo čisto realni smo fenomen brez primere kar se hokeja tiče, glede števila hokejistov in stem klubov bi morali igrati nekje v ligi D, mi pa smo nekje na meji z A, čeprav se mi zdi da je to še zadnji vzdihljaj generacij hokejistov ki izhajajo predvsem iz družinske tradicije hokeja, če se ne bo kaj konkretnega spremenilo me zanima kaj bo čez 10-15 let po mojem nič dobrega.
Igralcem je treba omogočit odhode v tujino v neko sredino kjer se dela dobromže od mladih nog, pa ni pomembna smo dobra šola hokeja pomembna je predvsem psihologija ker talent brez psihološke priprave hitro potone, pa smo spet pri Anžetu Kopitarju, ki je talent in samo njegovemu očetu kapa dol da ga je poslal na švedsko kjer je Anže ravno v tem elementu dozorel in naredil ogromen mentalni preskok, kar pa je za vse jeseniške igralce teško ker so bili preveč zaplankani v tem elementu, in tak je tudi RAZA čeprav meni ni sporno da gre za kvalitetnega igralca je glava popolnoma na napačnem mestu. Dostkrat sem že rekel da gorenjci niso za kolektiven šport ker so nagnjeni k prepirom in zdraham, so pa dobri v individualnih panogah ker so trmasti in ponavadi zato vstrajni.
Kar setiče tekmovanja Jesenic v EBEL, sem pa mnenja da je lahko zelo dobro za naš hokej če bodo ljudje ki naj bi delal v dobrobit hokeja znal iz tega potegnit maksimum tudi za razširitev, v nasprotnem pa bo to pomenil potop hokeja pri nas, ki je že tako medijsko zapostavljen, mnenja sem da bi se vse srednjeevropske države morale združit pri teh projektih ravno zaradi prej omenjenih stvari o nazadovanju hokeja v teh državah, poglejte eno Francijo koliko hokejistov kašni so pa rezultati ali pa Italijo.
Jeseničanom privoščim uspeh čeprav bo objektivno teško kar se je pokazalo že na prvi tekmi, ki so jo izgubili doma proti na papirju najlažjemu nasprotniku, letos bom očitno večkrat na Jesenicah na tekmi kot v LJ. čeprav sam navijam za olimpijo.
Klubi pri nas pa naj sprostijo odškodnine za igralce ki v ekipi ne igrajo in sedijo, in naj jih posodijo v klub kjer bi njegove usluge prišle prav, ne pa da zahtevajo ne vem kakšne odškodnine, igralec sedi ker si ga manjši klub ne more privoščit in tako počasi veliko hokejistov pri nas sklene precej prekmal športno pot. Tak sistem je v ligi NHL!
Še en pogled bi predstavil, pohvale vredno je so posamezniki kot je Pavle Kavčič ustanovili neke nove šole in centre, vendar sem mnenja da so lokacijsko zgrešene! Zakaj?
ŠPORT je za gledalce in klub brez gledalcev in navijačev zame ni noben klub in slej ko prej bo propadu, hokej je treba preselit v mesta kjer je koncentracija prebivalstva večja( CELJE ,MARIBOR ,NOVO MESTO, zaradi mene tudi KOPER)
Bled je po mojem zgrešena naložba in tudi Kranj po svoje čeprav so imeli dobro šolo, ker ni navijačev, treba je pogledat tradicijo na gorenjskem so ljudje navijali za jesenice in vedno bojo, nekdo ki je 20 let navijal za jesenice ne bo čez noč navijač Triglava pa čeprav je iz Kranja.
Slavija si je priborila neko mesto na zemljevidu in navijače ki hodijo vspodbujat klub, Alfa tega ne bo nikoli, pa je lahko še tako dobra ideja.
Šport je tudi posel in primer v Mariboru narediš konkuerenčen klub, dvakrat jesenice in olimpija izgubita tekmo zaradi mene tudi namenoma boste vidli kok hitro bomo imeli nov derbi in rivalstvo treba je včasih mal razmišljat tud drugač ne vsak sam zase kot je slovenska folklora, če hočeš na dolgi rok tudi sebi dobro!

Mogoče se kdo ne bo strinjal z mano apak tako je pač moje mišljenje in razmišljanje!

Vsem pa veliko hokejskih užitkov za kogar pač vsak navija, tako kot tebi Citymamba je tudi meni postala bolj pomembna reprezentanca, zato sem tudi redni obiskovalec Svetovnih hokejskih prvenstev!

LP

RSJ-Ultras
24.09.2006, 09:54
Dons usi u Podmežaklo ob 6h! :RD: :RD:

castor
24.09.2006, 18:41
Zaenkrat ne, raje si tekmo oglej v živo v hali Podmežakla.:2thumbs:

hmja... kranj - jesenice je zame predaleč :clown:

RSJ-Ultras
24.09.2006, 21:13
.... komentarji potrebni? blamaža Jeseničanov v EBEL? :veryfunny:

Igralci super, na tribunah še boljše!

RSJ-Ultras
24.09.2006, 21:42
Ko šimfači obmolknejo...:rolling:

elvis
24.09.2006, 23:23
Mislim, da se Jeseničani lahko kosajo z avstrijskimi klubi in da ne bodo neki outsiderji...sounds good :)

kavkar
25.09.2006, 06:09
Čestitke jeseničanom za prvo zmago, naslednja pa bo sledila v petek, ko dobite navijaško podporo v podmežakli še od dveh ki sicer navijava za Olimpijo!
:2thumbs:

partibrejker
25.09.2006, 11:12
bravo jesenice:2thumbs:

RSJ-Ultras
25.09.2006, 14:46
Čestitke jeseničanom za prvo zmago, naslednja pa bo sledila v petek, ko dobite navijaško podporo v podmežakli še od dveh ki sicer navijava za Olimpijo!

RSJ-Ultras
25.09.2006, 17:53
Mamba, Jeseničan.... Vajin komentar na blamažo Jeseničanov?

Jesenican
25.09.2006, 20:07
Mamba, Jeseničan.... Vajin komentar na blamažo Jeseničanov?

Trenutno so me obveznosti oddaljile od hokejskih dvoran, si pred decembrom, mogoče celo januarjem ne bom utegnil ogledati niti ene tekme. Igre zato ne bi komentiral. Sodeč po statistiki lahko enkrat za spremembo pohvalim upravo za nakup Foxa, ekipi čestitam ob prvi zmagi v EBEL. Podrobneje se ne bi spuščal. Mogoče še pohvala navijačem KAC-a za lepo gesto, jeseniškim, za menda dobro navijanje.

Upam, da se boš lahko veselil še veliko zmag, boste navijači stali moštvu ob strani tudi ob porazih, ki bodo zagotovo prišli, kajti pričakovati da bodo rdeči samo zmagovali je neumestno. Obilo užitka torej ob hokejskih predstavah.

RSJ-Ultras
25.09.2006, 20:42
Upam, da se boš lahko veselil še veliko zmag, boste navijači stali moštvu ob strani tudi ob porazih, ki bodo zagotovo prišli, kajti pričakovati da bodo rdeči samo zmagovali je neumestno. Obilo užitka torej ob hokejskih predstavah.

Se razume, ob Acroniju v dobrem in v slabem.:2thumbs:

partibrejker
27.09.2006, 08:50
še malo o anžetu:)

I attended a small reception at Staples Center before the Kings vs. Ducks game tonight (Sep 25, 2006). There was a Q&A session with Assistant General Manager Ron Hextall and I asked him if both Patrick O'Sullivan and Anze Kopitar would be wearing Kings uniforms on opening night of the regular season. His response, paraphrased, is as follows:

Dean Lombardi and I both believe in developing young players the right way by having them advance through the junior/minor leagues. Patrick O'Sullivan has paid his dues, proven himself at the AHL level, and is ready for a shot at the NHL. Anze Kopitar, on the other hand, has not played at that level and, quite frankly, we had him penciled in for Manchester prior to the start of training camp. That being said, we feel that Anze Kopitar has been the best player on the team up until this point and we've taken notice. We'll see how he continues to play for the rest of the preseason and make a decision then. If I had to decide right now... *pauses for a moment*... I'd say both of them will probably be wearing Kings uniforms on opening night.

partibrejker
27.09.2006, 08:53
In listening to the post game show Nick said that almost everytime Kopitar was on the Ice The Sucks had either Chris Pronger or Scott Niedermayer matched up against him.

Which to me says a lot on its own. But for that to be happening and everyone coming back form the game talking about how impressed they are with him while he has to deal with one of those two every shift really says something about how good he is / will become.

http://hfboards.com/showthread.php?t=248608&page=6

:cool:

RSJ-Ultras
27.09.2006, 13:35
Kopitar res navdušuje v pripravljalnih tekmah. Upam, da se bodo odločili da že letos zaigra v NHL. GO KOPY!

RSJ-Ultras
28.09.2006, 15:55
Jutri 3. tekma v EBEL. Igramo proti Graz 99ers, ki so še brez točk. Obeta se znova izjemno navijanje z obeh strani ter debi Pare-ja in Elich-a. Vabljeni vsi v Podmežaklo ob 19:15!

Citymamba
01.10.2006, 13:52
Madona ste pa naklofali enih postov!:2thumbs: Pa pravijo, da hokej pri nas ni popularen. :approve: Hahahaha! Prepričan sem, da bi komot postal šport št.1, če bi se odgovorni malce bolje pobrigali zanj. Pa se ne. Ampak o tem smo že pisali. No danes Jeseničane ponovno čaka zanimivo srečanje. V gosteh se bodo pomerili s trenutno prvo uvrščenim Salzburgom. Bodo fantje iz Krpanove dežele pokazali avstrijskim "solinarjem" kako se zadevi streže?

RSJ-Ultras
04.10.2006, 14:08
Na Jesenicah so na domačih tekmah ostali brez navijačev. Spor z upravo (g. Pajkom) je prišel predaleč, tako da smo se dogovorili za bojkot navijanja na domačih tekmah. Na gostovanjih bomo pokazali zvestobo klubu in podporo igralcem.

Red Steelers in Ultras Jesenice kjerkoli, z Pajkom nikoli.

temp64
04.10.2006, 14:10
kok vas pa je? 20?

RSJ-Ultras
04.10.2006, 14:17
kok vas pa je? 20?

150 ;)

Citymamba
05.10.2006, 18:36
Matr. To je pa tko kot partizanski bataljon. Oni so zmerej radi pretiravali. Zato jih je pa potem vedno čakalo par tisoč Švabov, ker so mislili, da jih bo tazaresen bataljon napadu. :veryevil: Zgleda, da so Avstrijci to od svojih atov slišali in sedaj grozno zagrizeno igrajo proti našim. Od tod zgleda tudi trije naši porazi. :veryevil:

stLARA
05.10.2006, 20:33
Branilec Aleš Kranjc ne bo zaigral za Södertälje. (http://www.sportnamreza.com/news.php?newsID=125035)
;)

Citymamba
06.10.2006, 16:49
Ja se že pogaja na Jesenicah za koliko bi ga bili pripravljeni najeti. Menda ima kar lepe želje. Uprava pa se je opekla že z Glavičem. Torej bomo videli kaj bo. Nedvomno bi bil dobra okrepitev vendar ne smemo pozabiti, da je s podobnim "pedigrejem" odhajal tudi na Švedsko kjer pa so očitno ugotovili, da je sicer za kokošjo ligo zelo dober, za Švedsko drugo ligo pa ne. :evil:

RSJ-Ultras
09.10.2006, 20:06
5+4=9

Se bo morda sedaj rešil ta račun?

temp64
10.10.2006, 12:13
mene pa zanima, čist tko, no:blush: ....a bojo gorenjcem tud pustil kdaj zmagat, al se to ne sme?

castor
10.10.2006, 13:02
pa sej ena zmaga je :blush:

Sem pa tudi jst pričakoval večji odpor. :dontknow:

VrtniPolž
10.10.2006, 22:38
A še noben ne omenja zamenjave trenerja??? Iz tekme v tekmo se sliši da dobivajo smešne gole, da je kriva nedisciplina. Če pa za disciplino ni odgovoren trener pol ne vem zakaj je... Je pa res da nisem videl nobene tekme...

Tempter
16.10.2006, 15:13
Raza se je vrnil v hram slovenskega hokeja.

šmorn
16.10.2006, 16:44
upam d bo kej naredu... glede na to d tm ni nevem kok igrou...

Tempter
16.10.2006, 17:02
Igral je vse tekme.

šmorn
16.10.2006, 18:59
sam je reku d ni igral veliko ;)

Lettuce
01.11.2006, 15:22
kje si RSJ-Ultras?a nisi nč vesel k jesenice zmagujejo zadnje čase?:D

forza
02.11.2006, 15:44
jeseniški navijači smo v glavnem brez glasu, pa roke nas bolijo od navijanja zato po forumih nič ne pišemo...sicer pa vabljeni na naslednji spektakel v podmežaklo.

hatatitla
03.11.2006, 07:15
Do končnega cilja lahko prideš nadva načina:

1. Imaš veliko denarja, nakupiš zvezdnike in zmaguješ, dokler malha ni prazna. (Salzburg)

2. Si priden in vztrajen in sicer rabiš malo več časa za dosego končnega cilja. (Jesenice)

Bilo bi super, če bi trma prevladala nad sredstvi. To bi bil fenomen, jeseničani pa so ga sposobni izvesti. Le tako naprej.:2thumbs:

RSJ-Ultras
03.11.2006, 12:27
Zelo kratkovidno veselje. Ko bodo vaši sklonjenih glav odhajali z ledenih ploskev širom Avstrije se jim bo še kolcalo po Olimpiji. Ampak kaj hočemo. Na Jesenicah so vedno bili nekoliko "pred časom":clown: . Se pač uče na lastnih napakah in ne na tujih. :dontknow:

To si napisal pred začetkom sezone, tvoj komentar po dosedanjih tekmah? :rolling:

elvis
03.11.2006, 15:57
Citymamba ni spljoh....kok mi gre na jetra pesimizem že vnaprej, preden se je sploh začelo....tudi če bi Jeseničani do konca sezone izgubili vse tekme, bi bil ponosen na to, kar so pokazali "večvredni germanski rasi" :)

hatatitla
04.11.2006, 14:40
City je znani navijač Olimpije, fantje ne ga obsojat. City jaz osebno sem tvojih duhovitih komentarjev vedno vesel, še iz prejšnjih forumov. :hug:

BMX
10.11.2006, 21:39
Uf, ****a. Kakšna zmaga železarjev nad doslej vodilnimi Beljačani.

Giovanni
13.11.2006, 22:06
in vceraj drugi shoot-out Seamusa Kotyka, s cimer je najbolsi golman v ligi trenutno.....zmagal smo 0:3, mal dolga vozna do Linza, ampak se nam je splacal..blo je supr

temp64
17.11.2006, 20:30
razingarju so pa nos zlomil......

elvis
26.11.2006, 20:39
Jesenice so premagale Innsbruck 8:2! :)

Iskrene čestitke!

snorcek
26.11.2006, 22:53
Jesenice so premagale Innsbruck 8:2! :)

Iskrene čestitke!

Kdaj pa je to bilo?:)jest vem, da so graz 8:2 premagal.

elvis
27.11.2006, 15:40
Uf....sorry....zmotil sem se. Hvala za opozorilo :) Imaš prav.

dadod
19.12.2006, 18:14
Jeseničani bodo v torek gostovali na Dunaju, kjer še niso zmagali.
http://sportal.siol.net/default.asp?article_id=10111010612181717170

giani
19.12.2006, 18:44
Spet bodo izgubili,sicer pa itak ne sodijo v ligo EBEL.Škoda denarja za to ekipo katera pokaže precej premalo.

rikec
19.12.2006, 20:49
Jaz pa mislim, da je dobro, da nastopajo v takšni ligi. Kaj bojo pa delal samo v naši ligi, se samo za Olimpijo in Slavijo pripravljal??? :nonono: :nonono: :nonono:
Pa še kar dobro jim gre v ligi Ebel...:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

dija
19.12.2006, 20:55
bravo jesenice dober ste jih nažgal 1:4:2thumbs:

prO.Lik3!
19.12.2006, 20:55
Spet bodo izgubili,sicer pa itak ne sodijo v ligo EBEL.Škoda denarja za to ekipo katera pokaže precej premalo.

Predvidevam da si iz mesta kjer se ne igra taka liga kot je EBEL ... to je npr. mesto Ljubljana ... in zato mislm da s to izjavo jasno dokazujes kako fouš si nam jeseničanom da lahko uživamo v taki igri kjer lahko vsak premaga usakega... pa mislm da si zdej uzalu nekoc bodoče EBEL prvake ;) Ta ekipa ni slaba ekipa je fenomenalna... imamo najman tujcev v celi ligi same domače igralce zato smo lahko vsi samo tiho!!!

Danes pa svaka čast fantom !!!! DUNAJ JE PADEL!!!!!:veryevil: :2thumbs: :ass:

kegel
19.12.2006, 20:59
No pa smo nekaterim zaprli zelena usta bravo JE SE NI CE,

spaceruner
20.12.2006, 17:02
Jesenice in zlata sredina v EBEL, kva še češ???
City...tudi drugo leto bodo v EBEL sodelovali le Jeseničani.
O Olimpiji ne duha ne sluha...:dontknow:

elvis
20.12.2006, 19:32
Olimpija? Kaj je že to?

giani
21.12.2006, 12:50
Pol ekipe je itak ljubljančanov .

Tempter
21.12.2006, 18:15
Pol ekipe je itak ljubljančanov .

No , veliki poznavalec , pa mi naštej te ljubljančane...