Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Tovornjaki na avtocestah

metamorf
24.07.2006, 23:47
A smo avtoceste zgradili za to, da se po njih vozimo s hitrostjo 90 km/h? To je realnost - poleg včasih precej hudega zaviranja - ko se tovornjakar nenadoma odloči prehitevat tovornjak pred sabo. In potem se prehitevata kakšen kilometer ali dva in na levem pasu se kopičijo precj besni vozniki osebnih avtombilov. In tako po celi avtocesti.
Tovornjakom bi morali prepovedati voziti po prehitevalnem pasu razen kadar so na voljo trije pasovi - takrat bi lahko prehiteli po srednjem pasu.:mad:

korenje
24.07.2006, 23:53
jap sm bil prica, ko je tovornjak prehiteval po prehitevalnem pasu (cisto levo) na tropasovnici (klanec na dolenjski cesti). prehiteval je pa en ne tako zmogljiv avto. no jz sm pri tem izkoristil luknjo na cisto desnem pasu.

metamorf
25.07.2006, 00:14
To bi jaz prepovedal tovornjakarjem. Pa orenk kazni bi predpisal in sprovajal za kretene, ki si predstavljajo, da se lahko čez cel avtocestni sistem peljejo na levem pasu s hitrostjo 120-130 km/h in jih je treba prehitevat po desni ali pa fejst prosit, da se skipajo na desni pas,:mad:

slick
25.07.2006, 06:28
http://www.freeuploader.com/out.php/t24091_dueltruckfront.jpg (http://www.freeuploader.com/out.php/i24091_dueltruckfront.jpg)

ne se hecat s kamjoni:D

petergaja2
25.07.2006, 06:34
To bi jaz prepovedal tovornjakarjem. Pa orenk kazni bi predpisal in sprovajal za kretene, ki si predstavljajo, da se lahko čez cel avtocestni sistem peljejo na levem pasu s hitrostjo 120-130 km/h in jih je treba prehitevat po desni ali pa fejst prosit, da se skipajo na desni pas,:mad:

Prav maš, pozabljaš pa, da obstaja na SLO avtocesti omejitev hitrosti 130km / h.
Orenk kazni bi predpisal in sprovajal tudi za vse take, ki prehitevajo po desni:evil:

spartan
25.07.2006, 06:51
A smo avtoceste zgradili za to, da se po njih vozimo s hitrostjo 90 km/h? To je realnost - poleg včasih precej hudega zaviranja - ko se tovornjakar nenadoma odloči prehitevat tovornjak pred sabo. In potem se prehitevata kakšen kilometer ali dva in na levem pasu se kopičijo precj besni vozniki osebnih avtombilov. In tako po celi avtocesti.
Tovornjakom bi morali prepovedati voziti po prehitevalnem pasu razen kadar so na voljo trije pasovi - takrat bi lahko prehiteli po srednjem pasu.:mad:

ni tako simpl; prevozniki so pod velikim pritiskom....ne samo cenovnim (cene nafte, znižanje cen prevozov, cestnina, vzdrževanje kamionov....itd....itd....), ampak tudi časovnim (pri zamudi pridejo penali na vrsto). Vozniki želijo čimprej priti na cilj, so v časovni stiski, in hočeš-nočeš morajo biti hitri.

Pravim samo, da je to za šoferje in njihove familije kruh.......

rambo 3
25.07.2006, 08:34
ja bogi reveži res... njim je pa res najhujš...

ej, kermo se pa dons ne mudi in povej mi kdo dons ni v stiski. takšni al drugačni.

petergaja2
25.07.2006, 09:03
Strpnost, to manjka. METAMORFU grejo na živce tovornjaki. Prav, pač ima svoje mnenje, meni grejo na živce pa taki, ki cesto menjajo z dirkalno pisto, prehitevajo po desni, blendajo za tabo tudi če sam prehitevš s 150km/h in so sploh samo oni naj naj in se bi jim morali vsi odmaknit s ceste.

spartan
25.07.2006, 09:12
tako je; malo več strpnosti :2thumbs:

Marduk1
25.07.2006, 10:07
Drugod po Evropi je tovornjakom prepovedano prehitevat. Naša država je u ****u.

ksimon
25.07.2006, 11:35
Jaz hvalabogu nimam problemov z tovornjaki, ker prehitevam vse po vrsti, izberem pa tisti pas, kjer je fraj pa čeprav je to desni, al pa skrajno desni, pa kaj:veryevil: .

Jaz dobim sončarico, če kdo pelje 130 km/h:evil:

Lp!

metamorf
25.07.2006, 21:42
Sam prehitevam po desni samo res izjemoma - ko se kakšen butec vozi konstantno po levem pasu dolgo časa, čeprav je počasen in ima na desni ogromno prostora za svojo panoramsko vožnjo (do naslednjega tovornjaka 500 m).
Tovornjakarji pa tudi - en se pelje 95 km/h, drugi 96 km/h in potem se prehitevata v nedogled, največji štos je pa, če se cesta obrne v hrib in ta desni še zmeri pelje 95 km/h, ta levi pa ne more več peljat 96 km/h:evil:

metamorf
26.07.2006, 07:38
Strpnost, to manjka. METAMORFU grejo na živce tovornjaki. Prav, pač ima svoje mnenje, meni grejo na živce pa taki, ki cesto menjajo z dirkalno pisto, prehitevajo po desni, blendajo za tabo tudi če sam prehitevš s 150km/h in so sploh samo oni naj naj in se bi jim morali vsi odmaknit s ceste.

Taki grejo na živce tudi meni. Ampak sam se takoj, ko neham prehitevat, postavim na desni pas, tako da se mi to ne dogaja pogosto - če se mi pa sredi prehitevanja tovornjaka v rit zakadi z dvesto na uro kakšen prepotentnež, mora pač počakat, da prehitim in se mu umaknem. Najbolj je to moteče, če peljem za tovornjakom ki s 96 km/h prehiteva tovornjak, ki vozi 95 km/h. V tem primeru razni ramboti, ki priletijo z 200 na uro in pričakujejo, da se jim boš umaknil zato, da bojo oni vozili za tovornjakom 96 na uro pred tabo res naletijo na kakšen prst ipd.
Pa če se pelješ 150 km/h še ne pomeni, da je levi pas tvoj in da se moraš obvezno po prazni avtocesti vozit na levem pasu.:nonono:

bush
26.07.2006, 08:23
Jaz hvalabogu nimam problemov z tovornjaki, ker prehitevam vse po vrsti, izberem pa tisti pas, kjer je fraj pa čeprav je to desni, al pa skrajno desni, pa kaj:veryevil: .

Jaz dobim sončarico, če kdo pelje 130 km/h:evil:

Lp!

Važn da si đek a ne! :nonono:

ksimon
26.07.2006, 08:27
Važn da si đek a ne! :nonono:

Se ne smatram za đeka, samo 130 km/h je občutno premalo, vsaj zame, za ostale ne vem.

bush
26.07.2006, 09:46
Se strinjam s tem, da bi lahko bila dovoljena hitrost na avtocesti višja od 130 km/h, sam moraš vedet, da če se že ne držiš omejitve moraš biti predvsem ti bolj pazljiv na ostale udeležence, ki pač vozijo 130. Ne pa da se delaš đeka in prehitevaš po desni in celo po odstavnem pasu. Takim kamikazam bi jast lastnoročno vrgel vozniško v šreder in to za vedno.
Najbolj moteče pri takih đeksonih kot si ti je pa to, da imajo za greh hitrost 130 kmh, ki je legalna in se ne strpijo niti sekunde za enim takim kot sem sam (če imam zadaj otroka pač ne divjam), čeprav vidijo, da sem sredi prehitevanja šleperja, ko sem jih opazil pohodil gas, da bom ja čimprej na desni. Sam ne, đeksoni ti začnejo skakat na desno, nalimajo se na odbijač in s tem ogrožajo moje življenje in kar je huje življenje mojega otroka. Eden teh mi bo lepega dne prekuril varovalko in jih bo dobil par krepkih po gofli.

ksimon
26.07.2006, 10:02
Kot sem rekel v prejšnjem postu, se NE smatram za nobenega đeka, pa tudi nikol še nisem nikogar nikjer ogrožal na bilokateri cesti, čeprav sam priznam, da divjam, pač imam bolj težko nogo.

Kaj pa naj naredim, če si klobučnjak prlima na levi pas in vozi konstantno 100km/h ali še manj:dontknow:

Drugač pa vsak po svoje, morda me bo enkrat spametovalo, morda.

D' Andre
26.07.2006, 10:02
Zame so večji problem od tovornjakarjev kreteni, ki vozijo 90 po hitrem pasu in tepci, ki se z 50 ali 60 km/h vključujejo na avtocesto. Tovornjakarji pač nekje morajo prehitevati in pomojem se jim prav sladko j*be za tistih par divjakov, ki so jim zaprli pot.

ksimon
26.07.2006, 10:10
Eni se dobesedno ustavijo in čakajo pred avtocesto, da se vsi odpeljejo mimo, potem šele grejo. Ok bi prizanesel starim ljudem, ker pač takrat ko so delali izpite še ni blo avtocest, ampak ne, veliko mladih to dela.

bush
26.07.2006, 11:34
,
pa tudi nikol še nisem nikogar nikjer ogrožal na bilokateri cesti, čeprav sam priznam, da divjam, pač imam bolj težko nogo.

S tem stavkom si dokazal, da misliš, da si oh in sploh hud in dober voznik. Dragi moj nisi, ker tudi sam nisem, pa tud Šumaher ni nezmotljiv, zato vsakič, ko prehitiš po desni in divjaš nekoga ogrožaš. Ko se boš tega zavedal, boš lahko rekel, da si dober voznik. Do takrat si pa tipični cestni đek, ki misli da vse zna. Pa to nima veze s hitrostjo. Pod enako kategorijo spadajo tudi počasneži, ki se trudijo vzgajat tahitre.

metamorf
26.07.2006, 13:06
Zame so večji problem od tovornjakarjev kreteni, ki vozijo 90 po hitrem pasu in tepci, ki se z 50 ali 60 km/h vključujejo na avtocesto. Tovornjakarji pač nekje morajo prehitevati in pomojem se jim prav sladko j*be za tistih par divjakov, ki so jim zaprli pot.

Tudi če se pelješ nedivjaških 130, ti tovornjak z 90 na levem pasu prav grdo zapre pot.

KRUNCHY
26.07.2006, 19:43
http://www.freeuploader.com/out.php/t24091_dueltruckfront.jpg (http://www.freeuploader.com/out.php/i24091_dueltruckfront.jpg)

ne se hecat s kamjoni:D

ej iz kerga filma je že to?

slick
26.07.2006, 21:14
duel...spielberg:D dober film u ****umatr...

prelude
26.07.2006, 21:47
Kar se tiče tovornjakarjev je pa tudi res da so najhujši slovaki,čehi,poljaki še posebej so pravi norci.
Mislim da so naši angelčki proti poljakom.

D' Andre
27.07.2006, 08:35
Duel - zelo kul film - glavni igralec Dennis Weaver je pred kratkim umrl... Ga je zgazil tovornjak? :D

mrjerry
27.07.2006, 09:36
Razumem metamorfa. Normalno je, da je vsak udelezenec v prometu, ki v desetinki sekunde ne opazi, da vas s svojo prisotnostjo grozn moti in se zato ne umakne nekam v sivo ilegalo ter se posuva s pepelom, brezobrazen divjaski ******, ki si ne zasluzi stopiti na tla te svete, urejene in idealne drzave.

U462
27.07.2006, 10:52
glede na to, da plačajo veliko več pristojbine za uporabo ceste ob registraciji in imajo dražjo cestnino na avtocesti, bi ti svetoval, da paziš o čem jezikaš ;)

rambo 3
27.07.2006, 14:57
glede na to, da plačajo veliko več pristojbine za uporabo ceste ob registraciji in imajo dražjo cestnino na avtocesti, bi ti svetoval, da paziš o čem jezikaš ;)

hej "svetovalec", pa si se morda kdaj vprašal koliko en tovornjak (da niti ne govorimo o težkih tovornjakih) dejansko uniči voziščno konstrukcijo v primerjavi z osebnim vozilom? ali pa koliko en tovornjak (spet v primerjavi z osebnim vozilom) povzroči hrupne obremenitve? ali pa onesnaženja okolja v celoti (izpušni plini)? morda prenos vibracij na objekte ob teh cestah???? itd...

torej, če bi tudi pri nas obveljalo načelo PPP (poluter pay principle) bi morale biti pristojbine nekajkrat večje...;)

metamorf
28.07.2006, 10:51
:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

metamorf
28.07.2006, 10:52
Razumem metamorfa. Normalno je, da je vsak udelezenec v prometu, ki v desetinki sekunde ne opazi, da vas s svojo prisotnostjo grozn moti in se zato ne umakne nekam v sivo ilegalo ter se posuva s pepelom, brezobrazen divjaski ******, ki si ne zasluzi stopiti na tla te svete, urejene in idealne drzave.

Koliko časa se prehitevata tovornjaka, če en vozi s hitrostjo 95km/h, drugi pa 96km/h? Desetinko?

U462
28.07.2006, 12:41
hej "svetovalec", pa si se morda kdaj vprašal koliko en tovornjak (da niti ne govorimo o težkih tovornjakih) dejansko uniči voziščno konstrukcijo v primerjavi z osebnim vozilom? ali pa koliko en tovornjak (spet v primerjavi z osebnim vozilom) povzroči hrupne obremenitve? ali pa onesnaženja okolja v celoti (izpušni plini)? morda prenos vibracij na objekte ob teh cestah???? itd...

torej, če bi tudi pri nas obveljalo načelo PPP (poluter pay principle) bi morale biti pristojbine nekajkrat večje...;)
upam, da ne konzumiraš hrane in pijače, ki ti jo pred rit in nos pripeljejo :D
da ne odlagaš smeti v smetnjake, ki jih odvažajo :D
pa da stanuješ na drevesu, da slučajno niso vozili opeke za tvojo rit grelno sobico :D
pa da se pozimi greješ z drkanjem, da ni treba kamorkoli dostavljati kurjave :D
....

aja, pa s tovornjakarji nimam ne privat in ne poslovno nobene direktne povezave ;)

D' Andre
28.07.2006, 13:02
Kaj ko bi se eni začel z avioni vozit? :shy:

TuNina
28.07.2006, 13:07
danes sem na poti iz mb v lj vsaj petkrat obstala za tovornjakarjem, ki je po polžje prehiteval drugega tovornjakarja.. ampak meni ni problem prit na cilj 5 minut kasneje. pritisk mi je dvignil edino pametnjakovič, ki se mi je zalepil na rit, medtem ko smo se vlekli za tovornjakom. če mi ne bi bilo škoda sebe in avta, bi skočla na bremzo. da nisi bil slučajo ti, metamorf? :D

rambo 3
28.07.2006, 13:14
upam, da ne konzumiraš hrane in pijače, ki ti jo pred rit in nos pripeljejo :D
da ne odlagaš smeti v smetnjake, ki jih odvažajo :D
pa da stanuješ na drevesu, da slučajno niso vozili opeke za tvojo rit grelno sobico :D
pa da se pozimi greješ z drkanjem, da ni treba kamorkoli dostavljati kurjave :D
....

aja, pa s tovornjakarji nimam ne privat in ne poslovno nobene direktne povezave ;)

no, no, no... tvoja reakcija je precej otročja in zame skrajno žaljiva. upam, da bodo pristojni ustrezno ukrepali kajti kot sem opazil, si "dejaven" na neokusen način po celem forumu.

in čisto dobrohotno ti predlagam, da se bolj podrobno seznaniš s principi ppp. potem ti za mnogo stvari ne bo treba več tako zelo "upati"

metamorf
29.07.2006, 08:49
danes sem na poti iz mb v lj vsaj petkrat obstala za tovornjakarjem, ki je po polžje prehiteval drugega tovornjakarja.. ampak meni ni problem prit na cilj 5 minut kasneje. pritisk mi je dvignil edino pametnjakovič, ki se mi je zalepil na rit, medtem ko smo se vlekli za tovornjakom. če mi ne bi bilo škoda sebe in avta, bi skočla na bremzo. da nisi bil slučajo ti, metamorf? :D

Od kod ti ta ideja? Saj sem napisal, da mi gre takšno početje na živce.