Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : SIOL TV in bele črtice na enkranu

celko100
26.07.2006, 08:13
Živjo,

Imam SIOL TV (trio), pri domačih in hrvaških programih opažam na ekranu pojavljanje kratkih ali daljših črtic, kot da bi bil moten signal. Črtice so takšne kot pri kakšnih črnobelih filmih, ki so zelo stari. Omenjena zadeva se mi pojavlja čisto na random torej npr. pri SLO1 ni tega, SLO2 ima, POPTV ima, kanal A ima, potem naslednji dan pa se zadeva drugače razporedi po kanalih?? Pri tujih porgramih (satelitskih) pa tega pojava nisem nikoli zasledil? Ali kdo ve kaj bi bilo to?

Hvala

miro74
26.07.2006, 09:29
Vodoravne ali navpične?

Vodoravne opažam tudi jaz. pojavi se samo za kako desetinko sekunde na kar nekaj programih.

No, da se nebi pogovarjali o kristalni čisti sliki, ki jo Siol reklamira....:nonono:

celko100
26.07.2006, 09:56
Vodoravne, ja. A ti tudi opažaš? Kaj bi lahko to bilo?

fazan
26.07.2006, 10:09
Preglejta povezavo amino modem in amino tv tle notrje problem.

miro74
26.07.2006, 10:32
Ne bi rekel, ker so vsi kabli umerjeni.

celko100
26.07.2006, 10:51
Preglejta povezavo amino modem in amino tv tle notrje problem.

Mislim, da ni tukaj problema, ker na ostalih tujih "satelitskih" kanalih dela BP. Potem bi moralo delati enako na vseh kanalih!

gorchi
28.07.2006, 12:32
Če so čisto na vrhu zaslona, so to podatki za teletekst. Čisto točno, zakaj pa so vidne pa ne vem. Je pa to ona razlika med 625 vrsticami PAL sistema in 570 (ali nekaj takega) vrsticami s sliko.

J_O
29.07.2006, 07:05
Te črtice se pojavljajo tudi pri meni. In na te črtice sem opozarjal Siol že pred 2 meseci.
Pa mi skozi solijo pamet, da je pri meni nekaj narobe, in da je ("klasičen odgovor") pri njih
vse v redu. Pa je pri meni vse v redu.:2thumbs:
Očitno je nekaj v samem signalu.:dontknow:
Zanimivo pa je, da to ni vedno in ne povsod na vseh kanalih.
Zadeva je moteča, ker prej ko sem bil na CATV tega ni bilo.
In moteče je, ker se reklamira "kristalno čista slika":nonono:
Se pa tudi pri meni pojavlja na zgorah navedenih programih.
Zanimivo je, da se na na primer na INFO TV nikoli ne pojavijo črtice.......(pa še so verjetno kanali)
Sem mislil, da je kriv Sagem, pa ni, amino tudi ni, ker sem preveril s sosedovim.
Sedaj imam Ganymede modem. (modem se menjal zaradi znanih težav z telefonijo.)
Iz katerega kraja ste? (tisti ki imate črtice na ekranu)

miro74
29.07.2006, 07:30
Res je precej moteče. Centrala Sladki Vrh. Okolica MB.

J_O
29.07.2006, 09:25
Jaz sem pa iz Kočevja. Potemtakem se ve, kje je krivda.............

celko100
29.07.2006, 21:43
Ljubljana-Rudnik, Sagem, če to mi ne porihtajo ne vidijo plačila računa in pika!. Pravijo, da bodo dali naprej telekomu in da bodo preverili signal itd. Aja črtice sedaj tudi vidim na satelitskih kanalih, tako da mora biti nekaj na liniji. Koliko je lahko odaljen modem od priključka v hiši ozrioma jaz ga imam povezanega z najdaljšim kablom za ADSL linijo ki je bil priložen, mislim, da 2 m. Ali je že kdo reklamiral račun in so mu odbrili reklamacijo.

J_O
29.07.2006, 22:31
Ja, so mi, ampak zaradi telefona.
Zaradi teh črtic (še) nisem reklamiral računa.

miro74
30.07.2006, 14:20
Ni kriv kabel od modema do aminota oz telefonski kabel. Podatki se prenašajo digitalno in če bi bil kriv ta kabel se lahko pojavijo samo kocke. Lahko je kriv scart kabel od aminota do tv, kjer se prenaša analogno. Samo mislim da je problem v samem sprejemu signalov pri siolu.

janibani
30.07.2006, 23:03
tudi meni se poleg ostalih težav s SiOL TV pojavljajo te črte, sem pa s Koroške.
Te črte je opazil tudi Telekomov serviser, ko je bil nazadnje pri meni (zaradi kock in venmetanja; že drugič pa še sedaj ni vredu čeprav je baje linija O.K.), pravi da jih ne bi smelo bit, da se pojavljajo neke motnje.
Očitno bo s Siolom res nekaj narobe, ker tiste kristalno čiste slike in zvoka, kar obljubljajo v reklamah do sedaj še nisem opazil
So pa največkrat na POP in ARD

J_O
31.07.2006, 08:55
Ni kriv kabel od modema do aminota oz telefonski kabel. Podatki se prenašajo digitalno in če bi bil kriv ta kabel se lahko pojavijo samo kocke. Lahko je kriv scart kabel od aminota do tv, kjer se prenaša analogno. Samo mislim da je problem v samem sprejemu signalov pri siolu.

Jaz sem probal popolnoma vse. Kabel od modema do amina, pa od amina do tv. Pa ni bilo popolnoma nič drugače. Krivda je na Siolu. Tudi pri meni je bil Telekomov tehnik in je videl te črtice. Rekel je, da jih ne bi smelo biti. Bil sem v teletrgovini v BTC - ju. Tam imajo tudi črtice. Ko sem rekel, zakaj so črtice, saj oglašujejo kristalno čisto slilko, me je samo debelo gledal.:nonono:
Zatorej.............

celko100
10.08.2006, 19:48
Še zmeraj jih imam, pa tudi atletika je tako ,kot da bi gledal tek kock na SLO2 :mad:

GregorS
11.08.2006, 07:02
Jaz pa mislim, da bi moral probati z drugim aminom.

lp

J_O
11.08.2006, 08:42
Jaz pa mislim, da bi moral probati z drugim aminom.

lp

Ne. Ni kriv Amino. Nekaj je v signalu. Jaz sem probal s 3 pa je bilo popolnoma enako.

rock
11.08.2006, 09:23
Men tole ni čist nič jasno. temo sicer berem od začetka. Pri nas ni nobenih motenj v tem smislu. Če je s signalom kaj narobe vsake kvatre mal zakocka kakšen del slike. Daleč od tega da bi blo vredno omenit...
A je kdo probov z VLC. Dajte kakšno sliko prlimat da vidmo za kaj sploh gre. Ni mi namreč jasno, kako bi se bela črta spravla v komprimiran digitalen signal.
Storž pa tle tud po dopustu še ni nobene reku.

storz
12.08.2006, 07:33
a lahko res kdo proba z VLCjem?

janibani
12.08.2006, 16:17
jaz sicer VLC-ja nimam, je pa tisti monter od Telekoma ko je bil nazadnje pri meni na svoj prenosnik priklopil pa so ble tam tudi opazne črtice, zato je rekel da bo nekaj narobe ker jih ne bi smelo bit
so pa danes kljub temu da so sagema nadgradili na 7.35 te črtice in kocke še vedno prisotne, zdaj še mam zastonj naslednji mesec pa....

storz
13.08.2006, 08:02
jaz sicer VLC-ja nimam, je pa tisti monter od Telekoma ko je bil nazadnje pri meni na svoj prenosnik priklopil pa so ble tam tudi opazne črtice, zato je rekel da bo nekaj narobe ker jih ne bi smelo bit
so pa danes kljub temu da so sagema nadgradili na 7.35 te črtice in kocke še vedno prisotne, zdaj še mam zastonj naslednji mesec pa....

verzija modema ni povezana s tem, ker signal pride digitalno do aminota in digitalne napake opazimo kot kockice.

celko100
14.08.2006, 12:27
Na žalost nimam VLC-ja, na SIOL-u so mi zagotovili, da bodo preverili, toda do sedaj se ni nič zgodilo in kar je najslabše, da so slovenski programi najslabši (kocke in omenjene črtice). Vse drugo se je sedaj popravilo (telefonija in izpadanje modema).

storz
14.08.2006, 13:50
tisti, ki opazite črtice, mi javite uporabniško ime in imena kanalov na katerih opazite.

miro74
14.08.2006, 14:53
Kaj te vem. Mislim da skoraj na vseh. Ko pa odprem katerikoli meni je teh črt še več. To je preko Tv karte. vlc ne znam usposobit. Ni tolko izrazito razen v meniju, samo na 72cm TV pa se ful vidi.

http://freeweb.siol.net/miro74/Composit_0814_155659.mpg

J_O
14.08.2006, 19:47
Kaj te vem. Mislim da skoraj na vseh. Ko pa odprem katerikoli meni je teh črt še več. To je preko Tv karte. vlc ne znam usposobit. Ni tolko izrazito razen v meniju, samo na 72cm TV pa se ful vidi.

http://freeweb.siol.net/miro74/Composit_0814_155659.mpg

Drži!

celko100
15.08.2006, 11:30
No zanimivo jaz imma tudi 72CM tv, ali je potem to kaj povezano tudi s tem, toda to ni na vseh kanalih?

miro74
15.08.2006, 12:51
ne bi se smelo videt

J_O
15.08.2006, 15:50
No zanimivo jaz imma tudi 72CM tv, ali je potem to kaj povezano tudi s tem, toda to ni na vseh kanalih?

Ne, ni na vseh kanalih. Tako, da se težko določi na katerih programih so črte.
Enkrat so na SLO 1 in na SLO 2, POP TV , KA, pa jih drugje ni.............itd
Če pa vklopiš menu so črte še bolj vidne.

celko100
15.08.2006, 19:00
Ja OK na meniju me te črte ne motijo, toda ob gledanju programa pa imam pa enaki slučaj kot ti, da so čisto na random so pa najbolj prisotne na naših programih ter hrvaških.

J_O
15.08.2006, 19:27
Ja OK na meniju me te črte ne motijo, toda ob gledanju programa pa imam pa enaki slučaj kot ti, da so čisto na random so pa najbolj prisotne na naših programih ter hrvaških.

Mene tudi na menuju črte ne motijo, motijo me ob gledanju programa.

storz
16.08.2006, 06:37
Mene tudi na menuju črte ne motijo, motijo me ob gledanju programa.

Črte v meniju so bolj čudne, ker meni ni stream od nas ampak je kot stran na interentu in jo samo amino prikazuje. Tako, da to bolj prikazuje da ima amino probleme. Ampak vseen še vedno zbiram username in seznam kanalov

lp,
stroz

J_O
16.08.2006, 09:26
Črte v meniju so bolj čudne, ker meni ni stream od nas ampak je kot stran na interentu in jo samo amino prikazuje. Tako, da to bolj prikazuje da ima amino probleme. Ampak vseen še vedno zbiram username in seznam kanalov

lp,
stroz

Hm, Amino.........:dontknow: jaz sem probal 3, pa je bilo popolnoma isto.

rock
16.08.2006, 09:58
Z VLC izloč vpliv amina.

storz
16.08.2006, 10:19
Z VLC izloč vpliv amina.

lahko je tudi problem z ozemlitvijo (to bi lahko tudi kakšen "štromar" malo bolje razložil)

Res je da je VLC idealno za reševanje tega problema, samo nimajo vsi to nastavljeno. Če ima kdo čas lahko proba pa mi pove.

J_O
16.08.2006, 10:41
A da mi imeli vsi, kateri imamo črte težave z ozemlitvijo?
To pa ne verjamem. Verjel bi, če bi bilo to omejeno na en prostor.
Ne pa na različne konce po Sloveniji.

miro74
16.08.2006, 10:49
Daj storz pol pa mi na PM poslji kak nastavim VLC, ker ne znam. Sm prebral cel oni forum pa mi ne rata.

storz
16.08.2006, 11:45
Daj storz pol pa mi na PM poslji kak nastavim VLC, ker ne znam. Sm prebral cel oni forum pa mi ne rata.

saj tega sem se bal, da vam bom potem vsem pomagal VLC nastavljat.

storz
16.08.2006, 11:49
na kratko in na hitro je pa tako. Računalnik se vklopi tja kjer je mesto za aminota. Vpiše se noter ip, ki ga ima drugače amino. Seznam kanalov je pa verjetno kje na forumu drugače pa na forumu od slo-techa

lp,
storz

rock
16.08.2006, 11:52
če bi folk vedu IP, ki ga je treba vpisat je rešenih vsaj 80% problemov, ki lahk nastanejo da zadeva štarta

a obstaja kak univerzalen?
en čas je šlo z 192.168.2.2, a je enkrat sred dopoldneva odnehalo

storz
16.08.2006, 12:10
tisti, ki boste probali mi pošljite MAC naslov od aminota in vam bom povedal IP. Ampak ta ponudba velja samo za reševanje tega poroblema in to samo par dni :)

lp,
storz

SloCop
16.08.2006, 15:59
Ne rabte vedt ne IP ne MAC naslova....

Postopek je povsem preprost......... in je takšen da odjadrate na

http://www.aditeya.net/tv.html

Čisto spodaj na strani je pa lepo napisano kaj treba naredit da zadeva dela.

In dela 100% brez vseh težav pa še bolj prijazno je kot VLC.

Storž upam da sem ti stem prihranil kakšno minutko :)

SloCop
16.08.2006, 16:02
http://www.mojmikro.si/?n=tests&mesec=Februar%202005

En opis pa je tudi tukaj.... sicer ni za najnovejšo verzijo VLC ampak vseeno....

miro74
16.08.2006, 16:20
Meni ni laufalo

SloCop
16.08.2006, 16:23
ce ti ni naredi tako da ko program zalaufas nisi povezan na internet s sejo ppoe.... pa prvi pogj je seveda da imas kabel vključen v pravi port na modemu

miro74
16.08.2006, 19:22
Evo uspelo usposobit VLC. Niti ene črtice - ne da bi opazil. Pol bo nekaj z aminom, samo sm probal 2. Storz kaka ideja???

SloCop
16.08.2006, 19:31
Mogoče je problem v kablu Amino - TV.

Ali morda v TVju....

SloCop
16.08.2006, 19:40
probej priklopiti na drug vhod na tvju

celko100
17.08.2006, 09:00
Bom danes popoldne tudi jaz probal če bom imel čas, pa da vidimo! Če ugotovimo, da je kriv amino jim ga pošljem v .....

miro74
17.08.2006, 10:53
Probal z drugo vtičnico, surge supressorjem. enako. Kje se da dobit 100% izpravnega amina??

storz
18.08.2006, 06:37
ni nujno da je kriv amino.

Probite še to (mogoče je mal noro sam vseeno). Izklopite vse kable iz tvja razen za elektriko in za kabel, ki povezuje amino in tv. Aja pa še amino in tv dejte v isto vtičnico.

lp,
storz

storz
18.08.2006, 06:39
Ne rabte vedt ne IP ne MAC naslova....

Postopek je povsem preprost......... in je takšen da odjadrate na

http://www.aditeya.net/tv.html

Čisto spodaj na strani je pa lepo napisano kaj treba naredit da zadeva dela.

In dela 100% brez vseh težav pa še bolj prijazno je kot VLC.

Storž upam da sem ti stem prihranil kakšno minutko :)

hvala :)

celko100
18.08.2006, 06:47
Zadevo imam tako priklopljeno že od prvega dne! Vse v eni vtičnici oziroma podaljšku, na televizor je preko scarta zvezan samo amino.

miro74
18.08.2006, 07:17
ni nujno da je kriv amino.

Probite še to (mogoče je mal noro sam vseeno). Izklopite vse kable iz tvja razen za elektriko in za kabel, ki povezuje amino in tv. Aja pa še amino in tv dejte v isto vtičnico.

lp,
storz

Vse to probal. TV dal tud na drugo mesto če bi slučajno tu bile kake motnje. Probal vse vtičnice, amino, tv v isto, ne v isto, prenapetostna zaščita, surge supressor. črte ostajajo.

storz
18.08.2006, 08:03
Vse to probal. TV dal tud na drugo mesto če bi slučajno tu bile kake motnje. Probal vse vtičnice, amino, tv v isto, ne v isto, prenapetostna zaščita, surge supressor. črte ostajajo.

bom še vprašal če imajo kakšen nasvet.

J_O
18.08.2006, 08:11

Evo, še eden, ki je prišel do enakega rezultata kot sem jaz. Jaz sem probal tudi popolnoma vse.
Pa je bila zadeva popolnoma enaka. Odklopil vse ostale aparate, in imel vklopljen samo TV in AMINO, pa še to vsako na svoji vtičnici.
Preklopil na drug tv, ki je v drugem prostoru. Pa ni bilo popolnoma nobene razlike.
Do včeraj.
Včeraj zvečer pa nisem na nobene programu opazil črtic.
Bom videl kaj bo danes.
Imam pa vse enako priklopljeno kot dneve nazaj, ko so črtice bile.
Mislim, da je popolnoma odveč govoriti, da so motnje zaradi elektrike.
A imamo potem motnje po celi Sloveniji, in to še na različnih koncih?
Črtice se lepo vidne tudi v Teletrgovini v BTC v Ljubljani.
Zakaj se pa črtice pojavljajo samo na določenih programih, in nikoli na vseh?
Če bi bil res problem v elektriki bi bile črtice na vseh programih, pa niso.
Še vedno trdim, da so motnje v samem signalu.

drnovurb
18.08.2006, 08:17
In zakaj pa nekateri teh črtic nimamo če so motnje v signalu? Ker potem jim mamo vsi al pa nič.

LP

J_O
18.08.2006, 08:21
In zakaj pa nekateri teh črtic nimamo če so motnje v signalu? Ker potem jim mamo vsi al pa nič.

LP

Ne vem. Mogoče je kaj na centrali.
Zakaj pa tisti, ki imamo črtice teh črtic nimamo na vseh programih, ampak samo na
določenih? Če bi bil res kriv vpliv elektrike, a se ti ne zdi logično, da bi bile motnje na
vseh programih?

drnovurb
18.08.2006, 08:23
Jst sam pravim da če bi bil globalni problem, bi to mal vsi ne pa sam en...

J_O
18.08.2006, 08:25
Jst sam pravim da če bi bil globalni problem, bi to mal vsi ne pa sam en...

Več kot očino je, da je problem.
Saj pišemo o isti težavi iz različnih koncev Slovenije.
Še enkrat:
Zakaj pa tisti, ki imamo črtice teh črtic nimamo na vseh programih, ampak samo na
določenih? Če bi bil res kriv vpliv elektrike, a se ti ne zdi logično, da bi bile motnje na
vseh programih

storz
18.08.2006, 08:56
samo je miro napisal da ko gleda preko VLCja da ni problemov.

J_O
18.08.2006, 09:10
samo je miro napisal da ko gleda preko VLCja da ni problemov.

Možno je, da motnje na računalniškem monitorju niso vidne, na TV zaslonu pa so.
Kablovja je pa okoli računalnka mnogo več kot okoli TV sprejemnika.

kitl
18.08.2006, 09:51
Bele črtice v sliki so vsaj pri satelitski anteni znak slabega signala kaj pa povzroča na Siol TV pa ne vem.

J_O
18.08.2006, 10:14
Bele črtice v sliki so vsaj pri satelitski anteni znak slabega signala kaj pa povzroča na Siol TV pa ne vem.

Ja, nekako tako izgledajo te črtice, kot če sat signal ne pride iz talerja v lnb, ali pa je slab.
Kaj je pa krivo pri Siol tv pa ne vem.

SloCop
18.08.2006, 10:15
Mogoče pa ni problem v Aminotih ampak V določenih vrstah TV sprejemnikov.

Naj nekdo poizkusi AMINO priklopit na TV kartico v računalniku. Morda se to pojavlja na določenih TV sprejemnikih ki imajo kaj skupnega... recimo modulator istega proizvajalca iste serije.... ali kaj podobnega.

Torej nekdo naj proba amino priklopit na TV kartico in tudi na kakšen drug TV.

SloCop
18.08.2006, 10:17
Probal z drugo vtičnico, surge supressorjem. enako. Kje se da dobit 100% izpravnega amina??

Moj je 100% izpraven, če si iz NM ali LJ ali na relaciji me kontakritaj pa ti ga posodim zakakšen dan

J_O
18.08.2006, 10:24

Naj nekdo poizkusi AMINO priklopit na TV kartico v računalniku. Morda se to pojavlja na določenih TV sprejemnikih ki imajo kaj skupnega... recimo modulator istega proizvajalca iste serije.... ali kaj podobnega.

Sem že večkrat napisal, da sem probal popolnoma vse: :mad:
Probano na:

GORENJE
PHILIPS
HITACHI
LOEWE
PANASONIC

V teletrgovini v BTC- v Lj imajo LCD mislim,da je Toshiba. Isto črtice.
Ostaja enako. Ni razlike.
NIhče me ne bo prepričal, da ni krivda v signalu.

kitl
18.08.2006, 11:07
Morda ima pa Siol slab signal ob sprejemu na svojih satelitski antenah. Sej te bele črtice bi morale biti če je problem v signalu biti še bolj vidne ob padanju dežja.

SloCop
18.08.2006, 11:16
če bi bila krivda pri siolu in signalu potem bi tudi na vlc bilo enako....

kot sem rekel jaz brez problema posodim amino ki teh crtic ne prikazuje...
mogoce pa je neka serija aminov ki imajo ta problem........

a na pc si ga probal priklopit?

storz
18.08.2006, 11:36
potrpite prosim še en teden, da pri nas nekaj pretestiramo.

Če dela na VLCju v redu potem je signal 100% v redu. Mislim, da se s tem lahko vsi strinjamo.

drnovurb
18.08.2006, 11:41
potrpite prosim še en teden, da pri nas nekaj pretestiramo.

Če dela na VLCju v redu potem je signal 100% v redu. Mislim, da se s tem lahko vsi strinjamo.

Podpis.

janibani
18.08.2006, 12:17
fantje, k meni so danes prišli iz podjetja GVO(na kombiju piše da so partner Telekoma) in mi zamenjali telefonsko omarico pred hišo, mogoče so menjali še kakšne kable ali kaj drugega, ne vem se ne spoznam ampak za zdaj (cca 1 ura) odkar imam prižgan SIOL TV ni ne črtic in ne kock, upam da so s tem moje težave rešene, poročam več tekom dneva oz. v prihodnjih dneh

celko100
18.08.2006, 13:23
Poglej živim v bloku, ki je na novo zgrajen letos in močno dvomim, da bi bila lahko vzrok omarica oziroma linija do nje in od nje. Sam imam televizor Sony. Na uradni odgovor od SIOL-a še čakam (14 dni ca.) oziroma naj bi omenjeno preverili še telekomvci. Če ne rešijo omenjenega problema, ne dobijo plačila za TV naročnino, sumim pa na AMINOT-a oziroma na sklop različnih dejavnikov, ki pa bodo na koncu težko dokazljivi oziroma se bodo pojavljali odgovori s strani SIOL-a, da je kriv sprejemnik, kabli, slaba karma,..., ki jih je že zdaj zaznati v odgovorih ostalih uporabnikov.

Aja še eno vprašanje ali je pritožba na mail info@siol.net lahko uradna pritožba ali je to potrebno poslati po faksu ali po pošti.

miro74
18.08.2006, 13:30
Po faksu al pa po pošti. Drugače jaz tud mam še ne leto star Samsungov tv, z drugimi napravami dela ok, tako da tv ne more biti kriv.

miro74
18.08.2006, 13:33

Sm ga priklopil na tv kartico in so črte.

miro74
18.08.2006, 14:01
Moj je 100% izpraven, če si iz NM ali LJ ali na relaciji me kontakritaj pa ti ga posodim zakakšen dan

Če pogledam skozi okno vidim Avstrijo, tak da ne bo šlo. Vseeno hvala za ponudbo :2thumbs: :rolling:

janibani
18.08.2006, 14:08
TV sigurno ni kriv, moj LCD je star pol in dela čist ok z vsemi napravami, tudi kabelski signal je brez motenj, včasih je celo boljša slika kot na SIOL TV :)

miro74
18.08.2006, 14:19
Kam bi lahko shranil še en fajl 12mb?? Se ful lepo vidijo črtice.

Ribak
18.08.2006, 17:34
Me zelo veseli, da se je odprla tema o "belih črticah".
Sam imam SiOL TV dva meseca in kogar koli sem povprašal o teh "belih črticah", nihče ni nič vedel na to temo. Me pa zanima koliko časa že opažate bele črtice na zaslonu? So mogoče črtice posledica prenizkega bitrejta po parici do končnega uporabnika? Namreč pri meni se modem nikoli ne sinhronizira na bitrate večji od 6,8 Mb/s !!! Čeprav sem že nič kolikokrat posredoval pri SiOL-u za dvig hitrosti prenosa podatkov, se do danes še ni nič zgodilo!!! So mi obljubljali prenos na drugi IP BAN in ADSL 2+, pa seveda po preteku enega meseca in pol še nobenene povratne informacije, kaj šele da bi se kaj naredilo v tej smeri !!!
Na naslednjih programih se mi pojavljajo črtice:
HRT 2
POP
A KANAL
CNN
ORF 1
RAI 1
KABEL
HR
SLO 1.
Naslednje programe pa je nemogoče gledati, kajti slika se "sestavi" na vsake 3 sekunde in nato spet zmrzne:
N 24
ARD
WDR
BW
Zanima me pa tudi zakaj SiOL NE uporablja iste kompresije na vseh programih ???
Kar se pa vidnosti belih črtic tiče, pa mislim da so prisotne pri vseh uporabnikih!
Samo razlika je v tem da budno oko poznavalca video signala to opazi, ostali uporabniki pa mislijo, da gledajo sliko najboljše možne kvalitete !? (se oproščam, če sem koga prizadel-samo res mi gre že vse skupaj pošteno na živce).

LP

janibani
18.08.2006, 18:02
Če pogledam skozi okno vidim Avstrijo, tak da ne bo šlo. Vseeno hvala za ponudbo :2thumbs: :rolling:

miro s kje si ti ker jaz tut skor vidim avstrijo (6 km za hribom) :)

SloCop
18.08.2006, 18:04
jst se strinjam :)

sam men je tko vseen ker men dela b.p.
:)

janibani
18.08.2006, 20:33
men tut še (že) :)
zaenkrat se črte in kocke danes po posegu še niso pojavile, pa tut slika se mi zdi zdaj bolj jasna, čistejša
to je zdaj SiOl Tv kot ga promovirajo :D

janibani
18.08.2006, 22:10
sem že nazaj, oz. bolje rečeno SO ŽE NAZAJ. Črtice namreč!
Prelepo je bilo da bi lahko trajalo...

ah brez veze še kaj dodat

korenje
18.08.2006, 22:19
te crtice tudi jaz opazam na tvju, in bi rekel, da gre za strojno napako. na vlc je slika vredu, tko da je verjetno serijska napaka stbja.

(ko smo se mel internet cez siol...)

SloCop
19.08.2006, 00:24
Sm ga priklopil na tv kartico in so črte.
potem je kriv amino!

janibani
19.08.2006, 06:56
a imamo vsi, ki imamo črtice model 103?

miro74
19.08.2006, 07:06
103 mam, stara mesec dni.

janibani
19.08.2006, 07:22
bom še jaz mojga priklopil na all in wonderja pa da vidim če so tam tut črte

storz
19.08.2006, 07:31
morate pa tudi razumeti da je razlika med VLCjem in gledanjem preko tv tunerja. Preko VLC ja ti računalnik direktno predvaja MPEG2 stream, pri tunerja ga pa amino pretvori v analogno in potem računalnik predvaja to sliko.

Se pravi, če gledate isti kanal preko VLCja in hkrati na aminotu in so na aminotu črtice na VLCju pa ne je kriv amino. To je tudi to kar testiramo sedaj, ad vidimo če bi lahko bilo to krivo.

lp,
storz

miro74
19.08.2006, 07:41
Evo sm prekodiral. RealPlayer.

http://freeweb.siol.net/miro74/New - Composit_0818_144211.mp4

Najprej si shranite na disk. Na zeleni podlagi proti vrhu se na začetku ful lepo vidi.

SloCop
19.08.2006, 07:47
A to so te črtice?

Sem mislil dogvekaj bom videl :)

Na to pri sebi sploh nisem bil pozoren, bom pogledal če imamo tudi pri nas te težave.

p.s.
Sem mislil da sem jaz zahtevna stranka :)

storz
19.08.2006, 07:54
a se ti da samo screenshote naredit točno tistega frame-a, kjer so opazne črte. Sem pa zdej na posnetku videl kaj mislite.

miro74
19.08.2006, 08:17
A to so te črtice?

Sem mislil dogvekaj bom videl :)

Na to pri sebi sploh nisem bil pozoren, bom pogledal če imamo tudi pri nas te težave.

p.s.
Sem mislil da sem jaz zahtevna stranka :)

Tu se ne vidi tolko, na TV pa ful. Pa ponavadi so bolj pogoste.

SloCop
19.08.2006, 08:17
Tu se ne vidi tolko, na TV pa ful. Pa ponavadi so bolj pogoste.

Res upam da je temu tako :)

kitl
19.08.2006, 08:21
Lol jaz sem pa še tolk manj zahtevna stranka da sploh nič tukaj ne vidim.

SloCop
19.08.2006, 08:24
Ma sej problem je najbrž da ko te enkrat začenjo te črtice motit jih podzavestno iščeš in vidiš vsako in te še bolj motijo. Upam da jih pri nas ni, ker kolkr se poznam bom zdej sam še te črtice iskov :)

Sej se hecam... :)

rock
19.08.2006, 08:32
A ste dlako v jajcu našli?
Ma res bi prov screenshote rabu oz., v enam editorju videa odpret, da bi vidu.

Zaenkrat mi tole zgleda tko kot 2-3 mrtvi podpiksli na LCD-ju, ki jih nikol ne vidiš, čeprav so skoz tam. LCD je pa seveda s stališča uporabnika zanič!

miro74
19.08.2006, 08:37
Evo zdej jih je na ORF polno. Vsako sekundo. Kolk je videt na screenu je pri črtici slika pomal+knjena v desno. Pa kdaj bote uredili to rezanje slike.

SloCop
19.08.2006, 08:41
Ti dam delno prav,

Uporabnika moti, na TVju so napake, res da minimalne, ki pa lahko nekoga motijo. Signal poslan s Siola je očitno O.K. glede na to da je z VLCjem slika brez napak. Torej je krivec..... Amino ali Kabel ki povezuje TV z Aminom. Drugega tukaj ni. Če se napaka okrije in teh črtic ni več bo uporabnik zadovoljen, odkrita napaka pa se bo odpravila in tako ne bo več uporabnikov ki bi jih to lahko motilo.

Po tem kar sem prebral tukaj gre najbrž za programsko napako amina. To da ni na vseh kanalih pa morda pomeni da je samo na tistih

Bomo videli kaj bodo na siolu povedali.

SloCop
19.08.2006, 08:41
Evo zdej jih je na ORF polno. Vsako sekundo. Kolk je videt na screenu je pri črtici slika pomal+knjena v desno. Pa kdaj bote uredili to rezanje slike.

to je pa ze drugače kot tist posnetek od prej

SloCop
19.08.2006, 08:44
Eno vprašanje in potem morda malo nora ideja.......

A amino ti skos laufa? Tudi ko imaš TV ugasnjen?
Če ne izklopiš amina (ne mislim iz elektrike ampak samo uganeš da ne strima programa), pa še če ga imaš na kakšnem čudnem prostoru je mogoče krivo to da se preveč segreje in ga potem biksa?

Za ene 10 minut ga izklopi iz stroma pa nato probaj če ti v roku recimo 5 minut dela črtice.

Dekodiranje MPEG2 TS toka ni tako nedolžno opravilo.........

janibani
19.08.2006, 08:57
kabel ni, ker sem probal na compozitni vhod na TV priklopit z drugim kablom pa je blo isto
rezanje slike na orf 1 - a to imava res samo midva z mirotom74 , drugi tega nimate? (mogoče zato ker sva blizu avstrije doma :)

miro74
19.08.2006, 09:03
Sm probal z dvema aminotoma.

Drugače pa mam modem na servisu ker je freezal (nadomestni ok), SiolTV mi včasih bolj al majn kocka, pa še te črte. Brez komentarja.

uporabnik2
19.08.2006, 17:39

Iz prejšnih postov nisem čisto razumel: a gre za bele (lahko bi rekli črno-bele) črtice na vrhu slike, čist v prvi eni ali dveh vrsticah?

J_O
19.08.2006, 20:53
kabel ni, ker sem probal na compozitni vhod na TV priklopit z drugim kablom pa je blo isto
rezanje slike na orf 1 - a to imava res samo midva z mirotom74 , drugi tega nimate? (mogoče zato ker sva blizu avstrije doma :)

Nimata samo vidva te težave. Jaz sem na te čtice opozarjal že pred mesecem in pol.
Zamenjal tudi Amino, pa ni nič drugače. Kable sem tudi menjal.

BibaLezej
19.08.2006, 21:07
že nekaj časa spremljam to temo, te črtice so bile vidne tudi na našem televizorju, ko smo še imeli SIOL
TV. Nič ni pomgalo številno klicanje na help desk, preverjanje linije preko telekoma, črtice niso hotele izginiti.Problem je iziginel šele potem, ko smo prešli na T-2. Nič več črtic, nič več kock in štekanja :veryevil:

janibani
20.08.2006, 06:30
že nekaj časa spremljam to temo, te črtice so bile vidne tudi na našem televizorju, ko smo še imeli SIOL
TV. Nič ni pomgalo številno klicanje na help desk, preverjanje linije preko telekoma, črtice niso hotele izginiti.Problem je iziginel šele potem, ko smo prešli na T-2. Nič več črtic, nič več kock in štekanja :veryevil:

torej rešitev je......:veryevil: :veryevil:

celko100
20.08.2006, 16:11
Črtice so pri meni full bolj opazne kot na posnetku, ki ga je dal uporabnik, prav tako sem zopet negativno presenečen na kakovostjo slike na SLO2, ko sem gledal košarko! Ko začnejo teči vidiš popačeno sliko zaradi prepočasne linije saj je slika polna kvadratkov od mpeg2 kodiranja. Resno razmišljam o prekinitvi pogodbe za penale pa se bodo obrisali pod nosom, ker v tem primeru gre za STVARNO NAPAKO. Zadeva katero sem kupil ne izpolnjuje tistega, kar so obljubljali!

Ribak
20.08.2006, 20:44
POPOLNOMA SE STRINJAM S TEBOJ!!! Kakšen pa imaš prenos podatkov na parici (Mb/s)? Če imaš Sagema, lahko to vidiš, če klikneš v Sagemovih nastavitvah na gumb QUICK STATUS in odčitaš v zgornjem desnem kotu Downstream Rate?

LP Jernej

janibani
21.08.2006, 10:47
pa to ja ni več res, črte kocke, glas šteka, internet ne dela, ne morem dostopat do nastavitev Sagema, šele po tretjem resetu.....
dvignili so mi hitrost na 13MB, prejšn teden zmontirali novo omarico za telefon, obakrat so mi rekli da zdaj pa bo v redu
PA NI !!!!!
evo tut jaz se najbrž ne bom več šel, oz. se bom šel drugje in to po 6. ali 7. letih zvestobe SiOL-u
velika žalost za eno takšno firmo kot je SiOL,sploh pri vsem njegovem oglaševanju trio paketa

največja finta je pa da delam v podjetju kjer tržimo SiOL-ove storitve, torej moram strankam ponujati nekaj kar vem da ne dela in s čimer niti sam nisem zadovoljen
23,24 in 25 avgusta so izobraževanja na Cigaletovi, bom jim kr lepo malo povedal...
ŽALOST !!!!!

kitl
21.08.2006, 11:15
janibani to so vse težave zelo slabe linije tudi pri drugih ponudnikih DSL ne bo nič boljše obrni se na Telekom in jim teži dokler ne odpravijo napake.

celko100
21.08.2006, 12:04
POPOLNOMA SE STRINJAM S TEBOJ!!! Kakšen pa imaš prenos podatkov na parici (Mb/s)? Če imaš Sagema, lahko to vidiš, če klikneš v Sagemovih nastavitvah na gumb QUICK STATUS in odčitaš v zgornjem desnem kotu Downstream Rate?

LP Jernej

Živjo poveže se mi z 8 Mb dawnstreama, kar je itak najmanj za TV. Kje pa lahko dosežem, da mi linijo dvignejo na 13 Mb, seveda brez doplačila.

joze
22.08.2006, 16:13
Tudi mene zanima kje zaprosim za dvig hitrosti za dodatni TV sprejemnik. Ja kakšna internetna možnost, ali moram poslati pisno?

storz
22.08.2006, 16:15
Tudi mene zanima kje zaprosim za dvig hitrosti za dodatni TV sprejemnik. Ja kakšna internetna možnost, ali moram poslati pisno?

http://moj.siol.net/narocilo

janibani
28.08.2006, 20:54
na POP-u so sedaj tudi navpične črte in to zelo na gosto, čez cel ekran naenkrat
ima še kdo danes težave?

SloCop
30.08.2006, 10:17
pr nas je tut cedalje vec teh crtic.........

pa na pop tv je danes dopoldan obupna slika...... ne da so kocke... ampak kot da se spara na pasovni širini......

lih una reklama za dormejo je bla in kot bi slab video cd gledal........ ampka res fejst slab

miro74
01.09.2006, 16:45
Črtice odravi nadgradnja softwera aminota. Po nekaj dneh ni opazit črtic.

J_O
01.09.2006, 17:13
Katero verzijo programa pa imaš sedaj po nadgradnji?
Jaz imam 1,4m.

SloCop
01.09.2006, 17:14

Katera pa je zadnja verzija?

J_O
01.09.2006, 17:20
Katera pa je zadnja verzija?

Katero verzijo pa imaš ti?

SloCop
01.09.2006, 17:34
nevem.... 1.3 mogoče....

ne morem trdit zagotovo ker nisem doma

J_O
01.09.2006, 18:03
nevem.... 1.3 mogoče....

ne morem trdit zagotovo ker nisem doma

Razumem.
V glavnem, črtice so konstantno vedno na istih programih:
Slo 1 in 2, POP tv, A kanal, HRT1 in 2......
Zanimivo da jih na programu Info TV nikoli ni.
Ko pa vklopim menu, je pa teh nadležnih črtic še več.:nonono:

SloCop
01.09.2006, 18:05
Ma jst tako malo tvgledam da teh črtic sploh opazil nisem dokler nisem tukaj prebral.... :/
Sedaj pa samo še te črtice vidim :)

J_O
01.09.2006, 18:11
Ma jst tako malo tvgledam da teh črtic sploh opazil nisem dokler nisem tukaj prebral.... :/
Sedaj pa samo še te črtice vidim :)

:D
Ampak je res moteče. Gledaš film, ali pa kaj drugega, pa te črtice skačejo čez ekran.:nonono:

janibani
01.09.2006, 21:20

komu si pa rekel za nadgradnjo?

miro74
01.09.2006, 23:21
Verzija 1.7 . So mi sami ponudli nadgradnjo. Je pa sedaj super slika. No razen kockarije čez dan.

storz
02.09.2006, 08:51
no to je to ko smo testiral. Tisti ki opazite te črtice mi napišite MAC naslove od aminotov in pa vaše up. ime na PM, da bomo tudi vam nadgradili, ko bo prišlo do potrditve, da je vse v redu s to verzijo.

lp,
storz

janibani
19.09.2006, 12:46
Kaj je zdaj ta tema čist zamrla ?
A so vsem izginle črtice sam meni ne?

SloCop
19.09.2006, 13:08
pr men so še, samo ubistvu sem se jih ze odvadu gledat :)

je pa storž reku da ne sme updejtat aminota..........

miro74
19.09.2006, 13:17
No, z 1.7 super dela. Pa kockarija se je tud uredila.Že kak teden ni zakockalo.Verjetno je blo kaj na centrali al pa na povezavah med LJ in centralo. Upam da bo tako ostalo.

celko100
19.09.2006, 14:24
Blagor tebi, pri meni je slika z navadno anteno boljša, kot pa slika od SIOL-a! Čakam na prvi njihov račun za uporabo, pa jim potem pošljem posnetke, slike itd. , da ne govorim o pingih, SNR margin imam na 5 itd.

janibani
19.09.2006, 15:50
men je tut storž reko da mi ne more nadgradit amionta zaenkrat, tako da še vedno gledam črtice pa kocke
pa me motijo jih ne morem kr odmislit

miro74
19.09.2006, 16:10
men je tut storž reko da mi ne more nadgradit amionta zaenkrat, tako da še vedno gledam črtice pa kocke
pa me motijo jih ne morem kr odmislit

Te razumem. Ful je moteče.

SloCop
19.09.2006, 18:13
počakte dragi moji... vi ne veste kaj je slaba slika.
Bom v kratkem dal linke do slike ki jo meni zagotavlja TELEsmeh, Siol je v primerjavi z njimi biser na kupu zlata :) freeweb mi ne dela trenutno..ko bo delal bom uploadal par fajlov... da boste vidl kaj je slaba slika.:P :P

J_O
19.09.2006, 20:04
Pri meni so še vedno črtice :nonono: in čakam....................:nonono:
Upam, da bom - o dočakali.................

janezpesec1
20.09.2006, 09:19
je pa storž reku da ne sme updejtat aminota..........

Zanimivo da v teletrgovini ga pa dobis za updatanega. Sorodnik je dokupil drugi amino (tretji se pride na vrsto :) ) pa je verzija 1.7, medtem ko tisti ki ga je dobil v paketu je 1.4m (neka crka tam blizu je, ne me drzat za besedo).

SloCop
20.09.2006, 09:31
Obljuba dela dolg :)

Takšno sliko zagotavlja Telemach v mojem kraju. Na reklamacije so se odzvali z 15% popustom. Domov ni bilo nikogar ki bi se poglobil in odpravil težave... pa ni problem v hišni instalaciji, imajo sosedje enake težave. G. Sased s Telemacha mi je po telefonu rekel naj grem h konkurenci če mi kaj ne paše........... Toliko glede odnosa in truda za uporabnike. Me zanima kaj bo na vseskupaj rekel g. generalni direktor podjetja. Trenutni odgovor g. Saseda je da je Telemach kupil omrežje (tega je že nekaj let), in da ne morejo biti odgovorni za stanje.... heh... ja komu pa plačujem položnice.. oz. sem jih do sedaj... ker ne mislim plačati nobene več.

no še linki :)

http://freeweb.siol.net/slocop/AKANAL.MPG

Več posnetkov pa ne morem dat na freeweb.. nimam pojma zakaj pa je samo ta fajl gor ;(

Seveda so vsi kanali več ali manj iste ''kvalitete'', razen morda tistih 3 dni na mesec ko je slika na zadovoljivi ravni. In to se vleče že leta.......

Hvala bogu za IPTV in Siol, ki bi le še na IPBANU omogočili razvezan dostop pa bi bilo vse krasno :)

janibani
20.09.2006, 10:48
mmoje sožalje:)

kitl
20.09.2006, 11:28
LoL SloCop in vi tale drek plačujete to je 5x slabše kot sobna antena. Prosim te za en tehten razlog, da si na tole sploh še naročen?

SloCop
20.09.2006, 12:45
LoL SloCop in vi tale drek plačujete to je 5x slabše kot sobna antena. Prosim te za en tehten razlog, da si na tole sploh še naročen?

nimam pojma... čakam na drugi tv od siola....... pa priključnina je bila 1000 DEM, vrnit jo nočejo.... torej kaj mi preostane... da jim senkam jurja mark? sploh pa od zadnje položnice naprej ne bom več plačeval.... sem se obrnil na generalnega direktorja... ce to ne bo slo pa naprej na ustrezne službe izven telemacha

da ne pozabm.. to je eden izmed boljšpih kanalov

rock
20.09.2006, 13:18
groza!
jest pa sem skoz prepričan, da imamo eno daleč najslabših kabelskih kar je sploh možno, no vsaj kar sem okol gledov je blo tako. Ampak tole je pa res za nikamor.
Naj od Siola ali T-2 kanale pobirajo, če drugač ne morjo zagotovit ustrezenga signala.:veryevil:

SloCop
20.09.2006, 18:52
problem je v stari napeljavi ki ze takrat ko je bila nova ni delovala.
Kabli so prastari visijo vsepovsod... del omrezja gre kar po kanalizaciji in to ne takšni za kable ampak za odpadne vode z primesmi hehe...? :)
pa kot rečeno to je eden izmed boljših kanalov :)

J_O
20.09.2006, 18:58
Zanimivo da v teletrgovini ga pa dobis za updatanega. Sorodnik je dokupil drugi amino (tretji se pride na vrsto :) ) pa je verzija 1.7, medtem ko tisti ki ga je dobil v paketu je 1.4m (neka crka tam blizu je, ne me drzat za besedo).

To sem pa tudi jaz slišal. Hm, zanimivo. Zakaj pa potem ne nadgradijo še nam?

SloCop
20.09.2006, 19:02
1.4m je ja sem sel pogledat

storz
21.09.2006, 06:41
To sem pa tudi jaz slišal. Hm, zanimivo. Zakaj pa potem ne nadgradijo še nam?

zato ker v teletrgovini so novi in so malenkost drugačne 103ke (funkcije in vse je enako), zato tudi ne moremo še vseh nadgradit.

lp,
storz

haineken1864
29.01.2010, 15:21
še sedaj ne vem kako odpraviti te bele črtice...imam pa sagema na tehnični pomoči pa pravijo da nadgradnja ne bo rešila problema...

haineken1864
02.02.2010, 14:54
še sedaj ne vem kako odpraviti te bele črtice...imam pa sagema na tehnični pomoči pa pravijo da nadgradnja ne bo rešila problema...

a res nobenega ne motijo te črtice...

TDtrax
02.02.2010, 17:38
ni to kriv komunikator, ker so tudi ko gledaš preko računalnika. Upam, da mislimo iste na zgornjem levem robu črtkane črte? ..pojavijo se samo pri SD kanalih, pri HD jih ni..

Yoni
02.02.2010, 17:56
Da ne misli on tistega WSS al kaj je že...

haineken1864
02.02.2010, 18:58
ni to kriv komunikator, ker so tudi ko gledaš preko računalnika. Upam, da mislimo iste na zgornjem levem robu črtkane črte? ..pojavijo se samo pri SD kanalih, pri HD jih ni..

tako je...in kako to odpraviti???

krepki
02.02.2010, 19:02
To se neda odpravit,ker je krivda pri ponudniku programa.

haineken1864
03.02.2010, 19:03
To se neda odpravit,ker je krivda pri ponudniku programa.

f...... siol...

bond008
03.02.2010, 19:15
se da odpravit : odjaviš siol tv in problem rešen :2thumbs:

Rezilo
04.02.2010, 08:22
ah zarad teh Črtic pa ne bo si delal dela pa šel drugam.... kaj ste nori:veryevil::rolling:

pagatz
05.02.2010, 14:40
Podobno je pri T-2, tudi tam jim uporabniku skušajo dopovedat, da gre za "preprosto" nastavitev opreme od T-2 ki distribuira signal. Pa nič :nonono:

Pri SIOL me bolj moti to, da se na URADNEM forumu ne da nikomur niti odgovorit, vsaj nekaj v stilu "hvala za obvestilo, bomo pogledali". Če bi pa še rešili pa tolko boljše. :2thumbs:

Če bi bli na SIOLu zdaj pametni bi izkoristli podražitve, ki jih obeta T-2, uredili (vsaj na optiki) nekompresirano sliko, 16:9 preklapljanje, DD5.1 zvok ipd. ter skušali marketinško prevzet sloves tehnično najboljšega in obenem najcenejšega IPTV ponudnika. jmtc

dovani
05.02.2010, 16:07
Tehnično najboljšega in najcenejšega IPTV ponudnika?Ti pa si za hece,ha,ha.ha.

pagatz
10.02.2010, 12:38
Tehnično najboljšega in najcenejšega IPTV ponudnika?Ti pa si za hece,ha,ha.ha.

Ne, ne hecam se. SIOLu Internet in telefon (kolikor vem/slišim/vidim) deluje OK, ne glede na baker/optika. Še največ težav in pripomb je na SIOLTV, kjer je res žalostno da na optiki gledamo enako kvaliteto slike kot nekdo ki spremlja na bakru 6km od centrale. In če bi to SIOL porihtal oz uvedel vse tehnične bonbončke (slika brez dodatne kompresije, DD5.1, 16:9, izbira zvočnih sledi...bi lahko prevzel kar nekaj naročnikov. Npr. sam poznam kar nekaj ljudi, ki imajo SIOL optiko v stanovanju nepriključeno, ker ima "SIOL zanič sliko" oni pa nov LCD/plazmo. In raje gledajo T-2 na bakru. Ki sicer tu in tam kocka, ampak slika je pa res boljša...

M.T.
10.02.2010, 12:56
Na optiki je mpeg4.

Razlike med siol tv mpeg 4 in t2 sliko praktično ni.

Ne klobasaj.

TDtrax
10.02.2010, 13:09
ne me basat no,da ima T-2 boljšo sliko od Siol TV-ja. Na kakšnem TV-ju gledaš to?? Velikost me zanima..

Pri T-2 so probali vse, samo da bi prehiteli Telekom, a jim ni uspelo in jim tudi ne bo. Res, da so se med prvmi ponašali z HD kanali, 16:9 , DD5.1, kvazi boljšo sliko, a kaj ti to pomaga če pa so zašli v likvidnostne težave, in še vedno podjetje ustvarja minus, kljub nekakšni dokapitalizaciji, da so se rešili stečaja.. Za primer vsak Slovenec z povp. plačo bi si lahko na leasing kupil avtomobil višjega cenovnega razreda, kako dolgo bi užival sadove udobne in boljše vožnje in kako dolgo bi preživel je pa drugo vprašanje.. No nekaj podobnega se je zgodilo pri T-2, če laično obrazložimo.. Posledica tega so podražitve pri T-2 na optiki. Seveda tepe jih tudi dolg do GRATELa, ki je razril vsa urbana središča po Sloveniji..

080 Nina
10.02.2010, 17:56
Razlika med kodiranji mpeg2 in mpeg4 je vidna predvsem na LCD/plazma televizorjih (odvisno od velikost in kvalitete)- lahko je velik TV pa bodo kocke le zaradi bližine gledanja, kocke, ki jih ustvari TV. Na navadnih katodnih televizorji pa tudi na računalniku, razlike niso vidne oziroma so res minimalne (nekdo je enkrat tukaj na forumu objavil primerjavo slike mpeg2 in mpeg4).

Na optiki je mpeg2 kodiranje. Mpeg4 je le na "bakru", se pravi na adsl/vdsl uporabnikih. Res je, da še niso vsi xdsl uporabniki vključeni v to kodiranje, vendar se postopno vse prestavlja.

mveinhan
10.02.2010, 18:27
Razlika med kodiranji mpeg2 in mpeg4 je vidna predvsem na LCD/plazma televizorjih (odvisno od velikost in kvalitete)- lahko je velik TV pa bodo kocke le zaradi bližine gledanja, kocke, ki jih ustvari TV. Na navadnih katodnih televizorji pa tudi na računalniku, razlike niso vidne oziroma so res minimalne (nekdo je enkrat tukaj na forumu objavil primerjavo slike mpeg2 in mpeg4).

Na optiki je mpeg2 kodiranje. Mpeg4 je le na "bakru", se pravi na adsl/vdsl uporabnikih. Res je, da še niso vsi xdsl uporabniki vključeni v to kodiranje, vendar se postopno vse prestavlja.

zakaj pa tudi mi na bakru ne moremo biti na mpeg2, ampak so samo oni na optiki, če je na mpeg 2 lepša slika kakor se govori

MIKO
10.02.2010, 18:47
zakaj pa tudi mi na bakru ne moremo biti na mpeg2, ampak so samo oni na optiki, če je na mpeg 2 lepša slika kakor se govori
:rolling::d

madmitch
10.02.2010, 18:55
A se ti norca delaš al si samo len da smrdi okol tebe?

Menda je samo na tem forumu o tem napisano toliko, da bi lahko kdo diplomiral iz tega. Morda boš po valeti vse skupaj tudi sam razumel.

Schime
10.02.2010, 19:09
TDtrax mogoče res lahko primerjaš mpeg2, ki je na optiki (in še kje na bakru) z drugimi ponudniki po kvaliteti. Teh uporabnikov pri SIOLu je max 20%.
Vsi ostali pa smo ali pa bomo šli na mpeg4 in imeli sigurno najslabšo kvaliteto slike v Sloveniji. Seveda, če gledamo kvaliteto slike na rečmo 40" LCDju. Če gledaš 22" katodno tv res ni razlike. Potem je tko vseeno, če gledaš mpeg2, mpeg4, HD, SD. Vse je isto.:d

080 Nina sem imel mpeg2 in imam sedaj mpeg4. Oboje na isti televiziji (40" LCD). Gledam iz iste razdalje. Razlika je bila in je več kot očitna.

TDtrax
10.02.2010, 19:24
mislim da je vsa finta v tem, da morajo vse, ki ste na bakru preusmerit na MPEG4 kodiranje, ki je manj požrešno za bakreno infrastrukturo, če želijo na optiki ponudit nekompresiran signal. Ko bo to urejeno, vedi da bodo tudi na bakru zvišali sedanji bitrate. Mnogo lažje je baker preklopit na MPEG4 kot,da bi morali vsakemu posebaj za njegovo linijo nastavljat bitrate..

Če ponudijo sedaj nekompresiran MPEG2 , vas bo večina,ki ste na bakru pod tem kodiranjem, jokalo in preklinjalo Siol,da Vam slika kocka oz. ni gledljiva... A težava ni v Siolu ampak bakreni infrastrukturi,ki je nažalost omejena z pasovno širino.

Yoni
10.02.2010, 19:26

Zaradi blesave odločitve nekoga... Tisti, ki ima samo eno TV, bi lahko tudi na bakru komot gledal mpeg2, marsikdo pa tudi kak "mini" HD...

TDtrax
10.02.2010, 19:36
nič ni blesava odločitev nekoga. Ampak dejstvo, da je mnogo lažje vzdrževat omrežje,če so stvari poenotene se pravi xDSL na MPEG4, FTTH na MPEG2, kot pa sedaj ko je zmešnjava..

Yoni
10.02.2010, 19:37
Je pa po drugi strani tudi diskriminacija. Jaz plačujem več za manjšo hitrost, gledam pa slabšo sliko kot nekdo, ki plačuje pol manj, ima nekajkrat večjo hitrost ter gleda boljšo sliko.

xDSL bi lahko še naprej laufal na mpeg2. Tistemu, pri kateremu infrastruktura tega ne dopušča, pa naj se mu to argumentirano razloži in se ga da na mpeg4.

lukadane
10.02.2010, 19:42
Je pa po drugi strani tudi diskriminacija. Jaz plačujem več za manjšo hitrost, gledam pa slabšo sliko kot nekdo, ki plačuje pol manj, ima nekajkrat večjo hitrost ter gleda boljšo sliko.

xDSL bi lahko še naprej laufal na mpeg2. Tistemu, pri kateremu infrastruktura tega ne dopušča, pa naj se mu to argumentirano razloži in se ga da na mpeg4.

Bravo, točno tako!

TDtrax
10.02.2010, 19:50
zakaj plačuješ več, zato ker je tvoja infrastruktura dražja za vzdrževanje kot tista na optiki. Razlika med mojim in tvojim signalom je v tem, da je pri tebi potrebna dodatna strojna oprema (ojačevalci signala in razni pretvorniki), da lahko imaš to kar imaš.. Pri optiki pa tega za enak signal ni, zato je cenovno ugodnejša...

lukadane
10.02.2010, 19:57
Kar pa nas, kot končne uporabnike, ne zanima ...

Dejstvo je, da kjer obstaja možnost za MPEG-2 tudi na bakru, bi morali le to pustiti. Ne vidim razloga za umik.

Yoni
10.02.2010, 19:59
zakaj plačuješ več, zato ker je tvoja infrastruktura dražja za vzdrževanje kot tista na optiki.

Vzdrževanja na moji infrastrukturi ni že 10 let več. Ko se je štanga na vrtu podrla pod lastno težo(kljub večim klicem na telekom, da se bo podrla) sem moral čakat 3 tedne, da so jo prišli zamenjat.

Ne razumem zakaj se potem ne krene v bolj intenzivno izgradnjo optičnega omrežja, če je vzrževanje starega tako drago? Ponavadi je tako, da ko vzdrževanje starega stroja(primer) postane predrago, se ga nadomesti z novim.
Slovenija pa ni samo Ljubljana z okolico. Ampak seveda...gospodje imajo optiko in po možnosti 100mega simetrično, ostali pa naj se je*emo z 1mega netom in 1 tv na mpeg4 za 40€ na mesec.

Mater takšne stvari me pa resnično raz****ijo.

TDtrax
10.02.2010, 20:43
Zate vzdrževanja ni, ker misliš, da je infrastruktura le telegraf štanga, ki ni bila 10let zamenjana :)

Dejstvo je,da smo padli v to obdobje,ko se dogaja menjava infrastrukture. Optika je prihodnost, baker je preteklost in prej ali slej bodo bakrene vode zamenjali optični,čeprav se je za trenutek to ustavilo. Baker je dosegel svoj fizični vrh in zato za novo napredno IT tehnologijo kot tak ni več zanimiv oz. postaja premajhen. Bakreni vodi takšni kot so danes (pari bakrenih kablov po katerih se dvosmerno pretaka analogni električni signal) so v uporabi že 100let..

Izgradnja optičnega omrežja je več letni,da ne rečem desetletni projekt za našo prihodnost..

Nekaj podobnega se dogaja v avtomobilski industriji z menjavo pogonskih agregatov. Vozniki hibridnih vozil bodo imeli prednosti in ugodnosti, pred tistimi, ki bodo vozil ekološko oporečna prevozna sredstva,čeprav bodo slednja pristona ta tržišču še sigurno 20let..

p.s. še ena prednost optike, ne rabiš telegraf štange,ker gre po zemlji.. Zaradi tega bo kak kostanj več v jesen za pečt :)

Yoni
10.02.2010, 20:55
Zate vzdrževanja ni, ker misliš, da je infrastruktura le telegraf štanga, ki ni bila 10let zamenjana :)

Ne, ne mislim, da je vse le štanga. Vem, da se vzdrževanje vrši na centrali oz. do centrale od centrale do mene, se sigurno ne, ker če bi se bi bilo vidno. Ampak to meni kot končnemu uporabniku ne pomaga prav nič. Hitrost interneta se v 5 letih ni nič povečala, kockanja na tv ni ravno bistveno manj, slika pa tudi ni znatno boljša.

Ampak verjamem, da imaš ti, ki že uporabljaš sodobno tehnologijo povsem drugačen pogled od mene, ki me molzejo za tole kar imam.

Pa glede primerjave z avtomobili... Nisem jaz kriv, da moram uporabljat 25let stare kable. Če bi lahko uporabljal kaj drugega, bi z veseljem.

TDtrax
10.02.2010, 21:11
vem, malo sem se pošalil na račun telegraf štange, upam da ne zameriš :)

Ampak tvoja storitev stane več kot moja za nemoteno delovanje. Zato meni za enako ceno kot tebi ponudijo hitrejšo in kvalitetnejšo storitev. Optika bi lahko bila še cenejša kot je ker nimajo nikakršnega stroška al pošljejo 20Mbps ali pa 100Mbps signala, pri tebi pa se ti stroški višajo vzporedno,ker je potrebna dodatna tehnologija,da ti dostavijo takšen signal oz. nekje sploh to fizično ni izvedljivo.

pagatz
11.02.2010, 08:45
Na optiki je mpeg4.

Razlike med siol tv mpeg 4 in t2 sliko praktično ni.

Ne klobasaj.

Verjetno si mislil MPEG2. MPEG4 ne moreš primerjat s T-2, kvečjemu z youtube ;)

Glede slike pa je predvsem res, da imajo vsake oči svojega malarja, svojo TV napravo in svjoe preference. Osebno sem imel na "stari" 100hz katodni TV, tako T-2 kot SIOL MPEG2 (na optiki). In že tu je razlika, T-2 slika je bila občutno bolj "živa", barve bolj kontrastne. manj žaganja ipd. Ko je delalo seveda, če pa je vse skup počepnilo zaradi bakra, sem bil v riti. Zato sem zdaj na SIOLu. Kjer je MPEG2 sicer kolko tolko OK, MPEG4 kot je trenutno implementiran pa, po mojem, katastrofa in zelo nefer do tistih ki ga MORAJO spremljat.

Glede tehnološke prednosti sem pač mislil, da bi SIOL lahko te zadeve malo uredil in propagiral ter skušal pridobiti naročnike, ki imajo zdaj (upravičeno ali ne) zakoreninjeno mnenje da je "slika na SIOLu crap".