Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : prikrajšani!

ain
26.07.2006, 21:33
danes sem spet malo razmišljala, v bistvu me je na to temo napeljala gospa katero sm srečala v enem naših nakupovalnih centrov. šlo je za gluho gospo, ki je logično komunicirla s pomočjo rok. šokiralo me je to, kako zaradi takih malenosti kot se je naučit nekaj osnov takega komuniciranja prikrajšamo te ljudi. praktično so omejeni na pogovor le z ljudmi ki so priučeni te spretnosti. ne vem tudi zakaj se teh osnov ne poučuje v šolah, po mojem mnenju bi bilo bolj koristno od marsičesa drugega. ljudje smo nekako slepi za potrebe drugih in v tem primeru gre res za malenost, ki bi marsikomu olajšala življenje.
če pomisliš kako se gluh sporazumeva s trgovko, kako ji dopove kateri kos mesa bi, razen pisno??
Obvladate ta način komunikacije?

nattka
26.07.2006, 21:43
jaz sem hodila lani na tečaj znakovnega jezika ... sicer samo osnovni ...
zdaj ko sem prebrala tvoj prispevek, se bom verjetno odločila da nadaljujem ...

gluhi ne dojemajo slovenščine kot svoj materni jezik ampak kot tuji jezik ...
mladi obvladajo večinoma tudi slovenščino, starejši pa imajo tudi s pisno komunikacijo težave ...

je pa zanimivo, če imaš možnost se vpiši vsaj na začetni tečaj ... ko že končaš in misliš da obvladaš, pripeljejo na uro gluhega, da ga lahko sprašuješ, pa ne veš ne kaj bi ga vprašal, ne kako ...

drugače se temu jeziku reče tudi kretanje ...

ain
26.07.2006, 21:49
presenetlo me je k nism nikoli prej o tem razmišljala na ta način.. verjetno zato ker več kot toliko s gluhimi nisem imela stika.. ne vem, sploh ko opaziš da imajo že pri osnovnih stvareh težave, pri stvareh ki jih mi opravljamo čisto mimogrede.
kako to da si se odločila za tečaj? zaradi potrebe? gre za obsežno stvar? se da z osnovim tečajem že kolikor toliko normalno komunicirati?

nattka
26.07.2006, 21:58
pravzaprav delam specifično delo in bi mi znanje kretanja ( tako ta pravo) zelo prav prišlo, ker te ti ljudje kot vsaka pač taka skupina, veliko lažje sprejmejo, če se sam potrudiš, kot pa če delaš preko tolmača ...
ne z osnovnim tečajem si pridobiš samo osnovni vpogled, nekaj kretenj, razumeš zakaj je slovenščina za njih tuji jezik, zakaj imajo težave pri branju ( čeprav mladi skupaj s spremlejvalci tudi že študirajo) in podobno ...
pa saj je logično, da opazimo te ljudi, šele ko se srečamo z njimi ...
in veš kaj je zanimivo ... ko spoznaš drugačne, je vse ostalo nepomebno, ne gate ne morje ne politika ... nič ...
samo srečen si, da pri tebi vse deluje ...

no seveda se da osnovnim nekaj pa že pogovoriti ... in zelo so nam pripravljeni pomagati ... opazujejo nas in skušajo razumeti kaj želimo skretati in nas popravljajo ...

ain
26.07.2006, 22:15
ja verjemem, nam se vse zdi tko samoumevno. sploh nisem pomislila da bi imeli težave z branjem, s študijem. sicer pa bolj na videz poznam dekle ki ima tudi težave s sluhom, sam je pravi mali genij. igra klavir, uspešna v šoli, mislim da gre sedaj celo študirat.. če je to edina oseba ki je poznaš iz sveta gluhih si še težje predstavljaš koliko truda je sploh potrebnega.
kdo organizira te tečaje? mogoče pa res... me je stvar začela prav mal mučit;)

nattka
26.07.2006, 22:18
Uradne ure društva:

ponedeljek: 9.-12. ure
sreda: 9.-12. in od 16.-19.ure
družabna srečanja vsako sredo od 17.-21. ure

TEČAJ SLOVENSKEGA ZNAKOVNEGA JEZIKA
Začetni in nadaljevalni tečaji:
Zavod za gluhe in naglušne Ljubljana
Vojkova 74
1000 Ljubljana
telefon 01 580 05 00
faks 01 568 25 27
mail
Kontaktna oseba: Ljubica Podboršek
telefon 01/ 580 05 16
in
Združenje tolmačev za slovenski znakovni jezik
Prekmurska ulica 6
1000 Ljubljana
telefon 01 436 47 92
faks 01 436 47 93
zdruzenjet@siol.net
www.tolmaci.si
Na združenju tolmačev izvajajo tudi izobraževanje bodočih tolmačev

nattka
26.07.2006, 22:20
zelo nujno bi rabili tudi uradne tolmače ... rabiš veliko šolanja ( v smisli učenja kretanja ) pa smisel za delo z ljudmi, a jih je v sloveniji premalo in še mnogi so redno zaposleni drugje in niso na razpolago v dopoldanskem času ... takrat pa je največ uradnih ur in razprav na sodišču ...

ain
26.07.2006, 22:22
hvala:2thumbs:
neverjetno kolk stvari ugotoviš ko greš malo v podrobnosti, kje vse se srečujejo s problemi...
se bom pozanimala:)

korenje
26.07.2006, 22:23
danes sem spet malo razmišljala, v bistvu me je na to temo napeljala gospa katero sm srečala v enem naših nakupovalnih centrov. šlo je za gluho gospo, ki je logično komunicirla s pomočjo rok. šokiralo me je to, kako zaradi takih malenosti kot se je naučit nekaj osnov takega komuniciranja prikrajšamo te ljudi. praktično so omejeni na pogovor le z ljudmi ki so priučeni te spretnosti. ne vem tudi zakaj se teh osnov ne poučuje v šolah, po mojem mnenju bi bilo bolj koristno od marsičesa drugega. ljudje smo nekako slepi za potrebe drugih in v tem primeru gre res za malenost, ki bi marsikomu olajšala življenje.
če pomisliš kako se gluh sporazumeva s trgovko, kako ji dopove kateri kos mesa bi, razen pisno??

za un 0.5 procenta ljudi ka so gluhi se pa res ne mislm ucit teh kretenj.

ain
26.07.2006, 22:27
ja no vsak razmišlja drugače...
če tako pogledaš se še marsikej ne splača pa vseeno počneš..
se mi zdi mal težka izjava... upam da ti en bo nikol rablo

korenje
26.07.2006, 22:32
se grem rajs japonscino ucit....

ka so mi japonke prov cool :D

d3vil_b4b3
26.07.2006, 22:56
se grem rajs japonscino ucit....

ka so mi japonke prov cool :D
Sam nisi smešn veš?:nonono:
Lahko da bojo prav tvoji otroc ali pa ljubljeni nekoč gluhi(česar ti definitivno ne privoščim!!!) in si boš želel da bi jih svet razumel...........začni se mal civilizirano obnašat s to svojo korenjasto glavo!!! :censored:

korenje
26.07.2006, 23:14
kaj sem spet narobe rekel. zarad tiste malenkostne populacije gluhih nej se grem ucit nov jezik?

ce bodo pa moji otroc gluhi, se bom pac naucil to.

SPAM
27.07.2006, 07:00
še zmer če ne gre drugač obstajata svinčnik in papir na katerga pač če ne drugač napišeš vprašanje gluha oseba pa napiše kaj bi rada mela, to prpravš , vprašaš kaj še želi itn. dokler pač ne opravi nakupa, kar se pa tiče teh gluhih oseb na blagajnah pri plačevanju je pa tud tko da če je oseba starejša majo že skor vse blagajne velike displaye k kaže zneske

Soleil
27.07.2006, 08:03
Je pa komunikacija močno odvisna od posameznika do posameznika. Mami, ki ne zna kretanja, ima gluho sodelavko in se z njo sporazumeva brez težav.

Sodelavka pač zna brat z ustnic in zna tudi razumljivo povedat z besedami. Kar pa ne z besedo, zna učinkovito nakazati. Je gluha od rojstva in se je potrudila, da se je naučila govoriti. Je pa tudi sicer zelo bistra ženska. Nekateri gluhi ljudje le "drgnejo" v nerazumljivi govorici in kar pričakujejo, da bi jih vsak razume.

Soleil
27.07.2006, 08:06
Sam nisi smešn veš?:nonono:
Lahko da bojo prav tvoji otroc ali pa ljubljeni nekoč gluhi(česar ti definitivno ne privoščim!!!) in si boš želel da bi jih svet razumel...........začni se mal civilizirano obnašat s to svojo korenjasto glavo!!! :censored:

Imeti gluhega otroka ni taka katastrofa, če je bister in drugače normalen v razvoju. Tudi šole so zanje, kjer pridejo do poklica, imajo vrstnike.

Pa še glasbe ti ne posluša v bajti naglas ... :clown:

nattka
27.07.2006, 08:29
Je pa komunikacija močno odvisna od posameznika do posameznika. Mami, ki ne zna kretanja, ima gluho sodelavko in se z njo sporazumeva brez težav.

Sodelavka pač zna brat z ustnic in zna tudi razumljivo povedat z besedami. Kar pa ne z besedo, zna učinkovito nakazati. Je gluha od rojstva in se je potrudila, da se je naučila govoriti. Je pa tudi sicer zelo bistra ženska. Nekateri gluhi ljudje le "drgnejo" v nerazumljivi govorici in kar pričakujejo, da bi jih vsak razume.

ja saj ...
ni dovolj da so invalidi, še potrudijo se ne brati z ustnic ...
pa ne da pričakujejo da se bomo mi njim priklanjali ... sploh pa tistim, ki še bistri niso ...
joj, a mislijo samo drgniti nerazumljivo in se nič potruditi ...

jaaaaa ... le zakaj nimam gluhih otrok, zdaj pa prenašam tole muziko dan za dnem ...

vsaka invalidnost je težka in mi ki nam nič ne manjka, še vemo ne s čim vse se morajo spopadati ... takale razmišljanja, naj se potrudijo so lahko samo pri tistih, ki ne premorejo srčne kulture ...
slovenščina je za gluhe tuj jezik, pa če verjameš ali ne ... in razumevanje okolice je več kot dobrodošlo ...

Soleil
27.07.2006, 08:37
ja saj ...
pa ne da pričakujejo da se bomo mi njim priklanjali ... sploh pa tistim, ki še bistri niso ...

jaaaaa ... le zakaj nimam gluhih otrok, zdaj pa prenašam tole muziko dan za dnem ...

vsaka invalidnost je težka in mi ki nam nič ne manjka, še vemo ne s čim vse se morajo spopadati ... takale razmišljanja, naj se potrudijo so lahko samo pri tistih, ki ne premorejo srčne kulture ...
slovenščina je za gluhe tuj jezik, pa če verjameš ali ne ... in razumevanje okolice je več kot dobrodošlo ...

Kaj spet neki lajaš v prazno?

Vsi se moramo potruditi, da komunikacija steče. Če je nekdo invalid, še ne pomeni, da o sebi razmišlja kot o ubogem revčku in ti se ponavadi zelo potrudijo, da živijo kvalitetno. Ni le na slušečih, da naredijo korak k gluhim. Če pa gluha oseba misli, da ga je slušeči dolžan razumeti, ko mu govori nerazumljivo, je pa sam kriv, da niti v trgovini ne dobi tistega, po kar je prišel.

mrjerry
27.07.2006, 08:40

Ne obvladam. Se nikdar nisem komuniciral z gluhim clovekom in bi mi bila taksna vrsta znanja povsem neuporabna.

Things you need to know just for this one case to make the world a better place je pa toliko, da se jih lahko ucimo celo zivljenje...

soleil, se strinjam, bistvo komunikacije je, da se sporocevalec in poslusalec razumeta. Na kaksen nacin se bosta pa pogovarjala, se morata pa pac najprej dogovoriti.

nattka
27.07.2006, 08:42
Kaj spet neki lajaš v prazno?

Vsi se moramo potruditi, da komunikacija steče. Če je nekdo invalid, še ne pomeni, da o sebi razmišlja kot o ubogem revčku in ti se ponavadi zelo potrudijo, da živijo kvalitetno. Ni le na slušečih, da naredijo korak k gluhim. Če pa gluha oseba misli, da ga je slušeči dolžan razumeti, ko mu govori nerazumljivo, je pa sam kriv, da niti v trgovini ne dobi tistega, po kar je prišel.

ti se odlično trudiš s stavki kot so "lajanje v prazno " ...:approve:

nerazumljivo govorjenje je pa posledica tega, da gluhi niti sebe ne sliši, zato ne more kontrolirati glasov ...

Soleil
27.07.2006, 08:46
nerazumljivo govorjenje je pa posledica tega, da gluhi niti sebe ne sliši, zato ne more kontrolirati glasov ...

A dej dej ... a res al kaj?

Hočem povedati, da gluha oseba po nekaj izgovorjenih besedah pošteka, da ga nihče ne razume in kljub temu ne prešalta na ljudsko govorico rok, posamezne besede ter pair in svinčnik.

spartan
27.07.2006, 08:46
ja saj ...

Drago Jančar, Zvenenje v glavi, relacija oseb Keber - novinarka....:2thumbs:

nattka
27.07.2006, 08:48
A dej dej ... a res al kaj?

Hočem povedati, da gluha oseba po nekaj izgovorjenih besedah pošteka, da ga nihče ne razume in kljub temu ne prešalta na ljudsko govorico rok, posamezne besede ter pair in svinčnik.

ni čudno da vas čez vikend puščajo same ...

Soleil
27.07.2006, 08:50

:dontknow: :dontknow: Kakšen vikend?

VR3
27.07.2006, 08:52
:rolling:

VR3
27.07.2006, 08:54
to je dosti bolj prefinjena oblika "kaj spet lajaš v prazno" variante. nanaša se pa na kako drugo temo iz foruma. mogoče celo dve.

Soleil
27.07.2006, 08:55
to je dosti bolj prefinjena oblika "kaj spet lajaš v prazno" variante. nanaša se pa na kako drugo temo iz foruma. mogoče celo dve.

Pa še vedno ne vem, kdo naj bi nas za vikende puščal same?

Kahla
27.07.2006, 10:43
Korenček, s tole izjavo si me pa razočaral.

Drgače pa ful dobra tema, sem se pahnila v razmišljanje.

PoisonIvy
27.07.2006, 10:56
ja saj ...

seveda je vsaka invalidnost težka.... zdrav človek ne bo nikdar razumel, kako hudo je če si invalid, zato se tudi ne bo toliko trudil za njih, vsaj ne dokler ne zadane koga od njegovih bližnjih..........moje mnenje je da se morajo invalidi sami potruditi za čimbolj normalen vklop v vsakdanje življenje in pičakovati čimmanj podpore in pomoči od ostalih - in to se mi zdi čist normalno, saj se mora vsak človek borit zase, zdrav ali bolan....... če pri tem naletiš na prijazne ljudi ki so ti pripravljeni pomagat, toliko lepše.... če ne, pa tut ne smeš umret od hudga....

samo nekateri pač nimajo toliko volje (jih zastopim!), drugi je imajo več (jih tudi zastopim).... eni se smilijo sami sebi (jih zastopim), drugo sovražijo usmiljenje in se na vse pretege borijo zase (jih občudujem)....

100 ljudi 100 čudi....

sigurno pa guihi ne morej pričakovat od ljudi da se bojo šli zdaj vsi učit njihovega jezika zato da bo njim lažje...

mora bit pa tak tečaj zanimiv in z veseljem bi se ga udeležila, ampak pri današnjem tempu življenja še tiste stvari komaj zmorem, ki so nujno potrebne zame, kamoli da bi si privoščila takle luksuz :dontknow: bi blo pa super poznati in razumeti vsaj osnove... zarad sebe, ne zaradi drugih....

PoisonIvy
27.07.2006, 10:57
Korenček, s tole izjavo si me pa razočaral.

Drgače pa ful dobra tema, sem se pahnila v razmišljanje.
mogoče je mal grobo povedal, ampak v bistvu ma prav

res dobra tema ja :2thumbs:

SPAM
27.07.2006, 11:03
bit invalid res ni lahko sam je pa neki res, če se oseba k je invalidna al pa postane invalidna smil sama seb in to pol res ne pride daleč, če se pa sprijazne z zadevo pa se mal pomatra pa lahka doseže tud več kt oseba k ni invalidna.
jst sm mel pač pr seb primer k sm mel mal hujšo prometno, mi je grozil da bi mel eno roko totalno neuporabno torej bi bil pač delni invalid, sam k nism oseba k bi se smilla sama seb sm se pač potrudu mal šu skoz bolečine in agonijo pol se je pa zadeva popraula, roko lahka uporablam skor čist normalno

U462
27.07.2006, 11:14
:shy:
če hočem mleko pokažem joške
če hočem jajca, jih pokažem
če hočem wc-papir, pokažem gate

v skrajni sili grem pa v samopostrežni nakupovalni center :2thumbs:

pa ne se veliko sekirati ... "prikrajšani" najslabše prenašajo nepotrebno pomilovanje :2thumbs:
raje vidijo, da se jih tretira kot je večina ljudi (alias normalno operativnih), ker so se sami prilagodili večini :2thumbs:

mrjerry
27.07.2006, 11:47
bit invalid res ni lahko sam je pa neki res, če se oseba k je invalidna al pa postane invalidna smil sama seb in to pol res ne pride daleč, če se pa sprijazne z zadevo pa se mal pomatra pa lahka doseže tud več kt oseba k ni invalidna.
To je osebna stvar posameznika. Ti (ali jaz) sigurno nisi poklican za to, da invalida ze v naprej ocenis, ali je to tisti tip invalida, ki se smili samemu sebi, ali pa gre za nekoga, ki se je pac vdal v usodo in zivi zivljenje, kakrsno mu je bilo pac dano. Na tebi je samo to, da si do invalida uvideven in spostljiv, kot do vsakega drugega cloveka in da mu po svojih moceh pomagas, ce potrebuje tvojo pomoc. Ce pa mu ne mores pomagati, preprosto odides brez slabe vesti, da pac nimas crnega pasu v sporazumevanju z rokami.

lila5
27.07.2006, 12:00

Res je, da so tisti ljudje, ki so kakor koli prizadeti prikrajšani za stvari, ki jih tisti, ki nismo niso......vendar pa, večina teh ljudi je dosti bolj prilagodljivih kot si mi sploh lahko predstavljamo.....in ker je nam običajno neprijetno ob njih, ponavadi zato, ker ne vemo kako bi odreagirali na njih in kako bi se obnašali ob njih si želimo, da bi naredili vsaj nekaj, da njim oz. bolje rečeno nam, ne bi bilo neprijetno......

Vendar pa to ne gre....na žalost je zelo težko izvedljivo, da bi se vsi naučili govorice gluhih, da bi vsi vedeli kako ustreči slepemu človeku in se naučiti brailove pisave, kako najbolje komunicirati z mongoloidnimi ljudmi, kako se obnašati do avtistov......ljudi s cerebralno ali otroško paralizo, kako najustrezneje pomagati človeku na invalidskem vozičku....

nattka
27.07.2006, 12:30
To je osebna stvar posameznika. Ti (ali jaz) sigurno nisi poklican za to, da invalida ze v naprej ocenis, ali je to tisti tip invalida, ki se smili samemu sebi, ali pa gre za nekoga, ki se je pac vdal v usodo in zivi zivljenje, kakrsno mu je bilo pac dano. Na tebi je samo to, da si do invalida uvideven in spostljiv, kot do vsakega drugega cloveka in da mu po svojih moceh pomagas, ce potrebuje tvojo pomoc. Ce pa mu ne mores pomagati, preprosto odides brez slabe vesti, da pac nimas crnega pasu v sporazumevanju z rokami.

:approve:

PoisonIvy
27.07.2006, 13:09
:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

ain
28.07.2006, 11:36
ja saj ...

lepo napisano...:2thumbs:
to je odnos ljudi ki jim nič ne manjka.. naj se oni nam prilagajajo če pa se niso rodili taki kot mi, mi normalni:nonono: dajmo jim še bolj zakomplicirat življenje:nonono:

ain
28.07.2006, 11:40
Ne obvladam. Se nikdar nisem komuniciral z gluhim clovekom in bi mi bila taksna vrsta znanja povsem neuporabna.

Things you need to know just for this one case to make the world a better place je pa toliko, da se jih lahko ucimo celo zivljenje...

soleil, se strinjam, bistvo komunikacije je, da se sporocevalec in poslusalec razumeta. Na kaksen nacin se bosta pa pogovarjala, se morata pa pac najprej dogovoriti.
nism rekla da bi se mogli it sedaj vsi učit te govorice... bil je le majhen apel na šolski sistem ki ne naredi dobesedno nič na tem. zakaj pri nas ni akcij pomoč starejšim kot jih poznajo drugje v sklopu izbirnih vsebin, ne pri nas majo rajši predmet ples, lepo te prosim! zakaj se ne naučimo vsaj par keretenj, zakaj nas ne spoznajo v šolah z drugačnimi da bi lažje sprejemali to drugačnost.... to so snovi ki so potrebne za življenje. ne rečem da je znanje iz šole nepomembno, je pomemno. morda pa ne prav vsaka taka neumnost kot je gospodinjstvo, ples in ne vem še katera kretenščina ki je ministru padla na pamet.

Jelengar
28.07.2006, 11:56
Verjetno je mislila na tisto temo o sportnem plezanju, kjer plezalec pusca svojo partnerko vsak weekend doma. ;)

Medved Pu
29.07.2006, 08:14
jst sm mel pač pr seb primer k sm mel mal hujšo prometno, mi je grozil da bi mel eno roko totalno neuporabno torej bi bil pač delni invalid, sam k nism oseba k bi se smilla sama seb sm se pač potrudu mal šu skoz bolečine in agonijo pol se je pa zadeva popraula, roko lahka uporablam skor čist normalno

Sam sem bil kar nekaj let nem in tudi zdaj ne morem z svojim glaskom dolgo govorit, zato ne hodim na glasne evente..
Čudovita izkušnja, počutiš se kot slabo namalano tihožitje, ki ga nihče niti ne pogleda.:nonono:

Soleil
31.07.2006, 06:40
Verjetno je mislila na tisto temo o sportnem plezanju, kjer plezalec pusca svojo partnerko vsak weekend doma. ;)

Ja pa ne mene ... ;)

Pikado
01.08.2006, 21:34
Torej, vprašanje ki ga vedno postavim raznim gnilim nacionalistom....je gluhonem človek, ki za sporazumevanje ne uporablja slovenščine, Slovenec ali ne....

anarchy
01.08.2006, 22:23

Taksni manjsini pa se res ne bomo vsi prilagajali, saj ze tako, se moramo uciti angleskega jezika, da se bomo se tega, pa morda kitajskega, itd.... res nima smisla. Naj si nabavijo list in papir, pa bo, ali mogoce kaksne novejse racunalniske pripomocke, da bi samo tipkala in racunalnik govoru priblizno.

anarchy
01.08.2006, 22:26
Torej, vprašanje ki ga vedno postavim raznim gnilim nacionalistom....je gluhonem človek, ki za sporazumevanje ne uporablja slovenščine, Slovenec ali ne....

Vprasanje od tega, kaksno drzavljanstvo ima. Pa kaksen nacin sporazumevanja naj bi uporabljal, verbalni, pisni ali gestni? Drugace, kakorkoli vsi gluhonemi, ki ne uporabljajo slovenscine, se ne pomeni, da so slovenci, saj nimamo gluhonemov samo v sloveniji in kot sem reku, drzavljanjstvo je uni papir, ki prravi, kaj si po narodnosti, ali neki takega.

Pikado
02.08.2006, 08:10
Vprasanje od tega, kaksno drzavljanstvo ima. Pa kaksen nacin sporazumevanja naj bi uporabljal, verbalni, pisni ali gestni? Drugace, kakorkoli vsi gluhonemi, ki ne uporabljajo slovenscine, se ne pomeni, da so slovenci, saj nimamo gluhonemov samo v sloveniji in kot sem reku, drzavljanjstvo je uni papir, ki prravi, kaj si po narodnosti, ali neki takega.
Hruška ni jabolko in hruška in jabolko nista meso...

ain
05.08.2006, 10:08
Taksni manjsini pa se res ne bomo vsi prilagajali, saj ze tako, se moramo uciti angleskega jezika, da se bomo se tega, pa morda kitajskega, itd.... res nima smisla. Naj si nabavijo list in papir, pa bo, ali mogoce kaksne novejse racunalniske pripomocke, da bi samo tipkala in racunalnik govoru priblizno.
kot sm že povedala ne gre za to da bi se mogu zdej it ti učit tak način sporazumevanja. gre za to da družba ne nardi popolnoma nič za prikrajšane. zakaj pri nas ne poznamo dužbeno koristnih del ko bi šel namest dat tistih 15 jurjou al pa namest 14dni zapora mal delat v kakšno ustanovo. al pa v okviru šol kt sm že par postou prej omenla. ok, gluhih je res malo, kaj pa invaldi, slepi, duševno zaostali... tuki se pa cifra tkoj poveča. in mam občutek da v sloveniji z drugačnimi ne znamo ravnat. kolkrat v življenju si kakšnemu invaldi pomagal mimo stopnic? in zakaj ne pomagamo? po mojem zto k ne vemo. upam da ne zato kr nočemo:(

dkivi
05.08.2006, 10:37
kot sm že povedala ne gre za to da bi se mogu zdej it ti učit tak način sporazumevanja. gre za to da družba ne nardi popolnoma nič za prikrajšane. zakaj pri nas ne poznamo dužbeno koristnih del ko bi šel namest dat tistih 15 jurjou al pa namest 14dni zapora mal delat v kakšno ustanovo. al pa v okviru šol kt sm že par postou prej omenla. ok, gluhih je res malo, kaj pa invaldi, slepi, duševno zaostali... tuki se pa cifra tkoj poveča. in mam občutek da v sloveniji z drugačnimi ne znamo ravnat. kolkrat v življenju si kakšnemu invaldi pomagal mimo stopnic? in zakaj ne pomagamo? po mojem zto k ne vemo. upam da ne zato kr nočemo:(ain in nattka kaj naj rečem...respect:2thumbs::2thumbs::kisses: pa pustita primitivce v svojih jamah;)

ain
05.08.2006, 10:41
ain in nattka kaj naj rečem...respect:2thumbs::2thumbs::kisses: pa pustita primitivce v svojih jamah;)
hvala, lepo slišat to:blush:

dkivi
05.08.2006, 10:45
hvala, lepo slišat to:blush:sem kar veliko v stiku z tako ali drugače ''prikrajšanimi'' in mi gre folk ki egocentrično razmišlja zloooo na..... saj veš kaj;)

Snif
05.08.2006, 21:41
Naša miselnost (družbe) je še vedno usmerjena ozko. Če jst nisem gluh pol me ostalo ne briga - večina pa pozablja, da hitro lahko pristaneš v tej situaciji.

anarchy
06.08.2006, 01:27
kot sm že povedala ne gre za to da bi se mogu zdej it ti učit tak način sporazumevanja. gre za to da družba ne nardi popolnoma nič za prikrajšane. zakaj pri nas ne poznamo dužbeno koristnih del ko bi šel namest dat tistih 15 jurjou al pa namest 14dni zapora mal delat v kakšno ustanovo. al pa v okviru šol kt sm že par postou prej omenla. ok, gluhih je res malo, kaj pa invaldi, slepi, duševno zaostali... tuki se pa cifra tkoj poveča. in mam občutek da v sloveniji z drugačnimi ne znamo ravnat. kolkrat v življenju si kakšnemu invaldi pomagal mimo stopnic? in zakaj ne pomagamo? po mojem zto k ne vemo. upam da ne zato kr nočemo:(

Taki ljudje se ponavadi izumikajo javnih prostorov, tako, da jim ne mormamo nic pomagati in mogoce jim tudi nocemo, saj ni moj problem, ce so taki in nimam nobene dolznosti jim pomagati. Tako, kot druzba ne mara ljudi, ki delajo samomore, ker baje skodujejo druzbi z njihovimi dejanjami, tako ni za pricakovati, da bo marala in pomagala invalidom, gluhim,i dusevno zaostalim ljudem, itd..... Clovek, ki zeli storiti samomor druzba misli, da pomaga tako, da mu to prepreci in v bistvu resi zivljenje, torej pri ostalih ljudeh, ki so invalidi, itd...., ter imajo veliko volje do zivljenja, druzba misli, da bi bilo najbolje, ce bi jih ignorirala ali morda ubila, ker taki zaostali ljudje nimajo kaj poceti med nami.

Vsak ima pac svoje misljenje, meni v glavnem niso vsec invalidi, gluhi, itd...., ker sam ne bi zelel biti tak in me spravljajo v slabo voljo, ko jih vidim,tako, kot nekoga spravi v voljo clovek, ki zeli storiti samomor, nekteri takega cloveka hocejo resiti, jaz bi pa invalide in ostale drugace prizadete ljudi tudi zelel resiti, samo na svoj nacin pac.

dkivi
06.08.2006, 06:08
Taki ljudje se ponavadi izumikajo javnih prostorov, tako, da jim ne mormamo nic pomagati in mogoce jim tudi nocemo, saj ni moj problem, ce so taki in nimam nobene dolznosti jim pomagati. Tako, kot druzba ne mara ljudi, ki delajo samomore, ker baje skodujejo druzbi z njihovimi dejanjami, tako ni za pricakovati, da bo marala in pomagala invalidom, gluhim,i dusevno zaostalim ljudem, itd..... Clovek, ki zeli storiti samomor druzba misli, da pomaga tako, da mu to prepreci in v bistvu resi zivljenje, torej pri ostalih ljudeh, ki so invalidi, itd...., ter imajo veliko volje do zivljenja, druzba misli, da bi bilo najbolje, ce bi jih ignorirala ali morda ubila, ker taki zaostali ljudje nimajo kaj poceti med nami.

Vsak ima pac svoje misljenje, meni v glavnem niso vsec invalidi, gluhi, itd...., ker sam ne bi zelel biti tak in me spravljajo v slabo voljo, ko jih vidim,tako, kot nekoga spravi v voljo clovek, ki zeli storiti samomor, nekteri takega cloveka hocejo resiti, jaz bi pa invalide in ostale drugace prizadete ljudi tudi zelel resiti, samo na svoj nacin pac.aha daj na OS mi pošlji svoje podatke in ko te bomo sprejeli zaradi bolezni,nesreče.... bom jaz na tebi zganjal evgeniko....:nonono::nonono: tko povedal sem svoje....z duhovnimi invalidi tvojega kova se ne mislim več ukvarjati...vsaj ne na forumu

ain
06.08.2006, 09:46

Vsak ima pac svoje misljenje, meni v glavnem niso vsec invalidi, gluhi, itd...., ker sam ne bi zelel biti tak in me spravljajo v slabo voljo, ko jih vidim,tako, kot nekoga spravi v voljo clovek, ki zeli storiti samomor, nekteri takega cloveka hocejo resiti, jaz bi pa invalide in ostale drugace prizadete ljudi tudi zelel resiti, samo na svoj nacin pac.

maš lep način razmišljanja:mad: zakaj se tud meni zdi da je na svetu škoda prostora za take vase in svojo popolnost zagledane človečke kt si ti. si morda napisal, da jih ne moreš gledat? verjemi da si pol tudi ti zrel za likvidacijo po tej teoriji. ker te verjetno jaz pa še kdo ne more "gledat"

lunica
06.08.2006, 10:20
Ti ljudje bodo takšni do nas kakšni bomo mi do njih. Če jih bomo mi postavljali na rob družbe, jih imeli za manjvredne se oni ne bodo počutili več prijetno v naši družbi in se bodo zato začeli izogibati javnih prostorov. Verjetno nam tudi ni prijetno, če nas nekdo zapostavlja in nam ne pomaga v situaciji, ko bi resnično potrebovali pomoč. Takrat bi se tudi mi "normalni" začeli zapirati vase.

Mislim, da bi se mogli vsi (tisti, ki imajo dober odnos do takih ljudi in tisti, ki ga nimajo) zamisliti in si predstavljati sebe na njihovem mestu. Verjetno nam ne bi bilo prijetno, če bi bili slepi in bi na zvočno nesignaliziranem prehodu za pešče prosili nekoga da nam naj pove kdaj bo zelena luč in če bi nam lahko pomagal priti čez osorno odvrnil.

Ti ljudje si niso krivi sami, da so kakšni so. In zato bi jim morali mi pomagati. Saj pa vendar imamo nekaj vesti. Ali ne? :dontknow:

anarchy
06.08.2006, 16:52
maš lep način razmišljanja:mad: zakaj se tud meni zdi da je na svetu škoda prostora za take vase in svojo popolnost zagledane človečke kt si ti. si morda napisal, da jih ne moreš gledat? verjemi da si pol tudi ti zrel za likvidacijo po tej teoriji. ker te verjetno jaz pa še kdo ne more "gledat"

pa vam ne bi bilo dolgcas brez mene?

anarchy
06.08.2006, 16:56
Ti ljudje bodo takšni do nas kakšni bomo mi do njih. Če jih bomo mi postavljali na rob družbe, jih imeli za manjvredne se oni ne bodo počutili več prijetno v naši družbi in se bodo zato začeli izogibati javnih prostorov. Verjetno nam tudi ni prijetno, če nas nekdo zapostavlja in nam ne pomaga v situaciji, ko bi resnično potrebovali pomoč. Takrat bi se tudi mi "normalni" začeli zapirati vase.

Mislim, da bi se mogli vsi (tisti, ki imajo dober odnos do takih ljudi in tisti, ki ga nimajo) zamisliti in si predstavljati sebe na njihovem mestu. Verjetno nam ne bi bilo prijetno, če bi bili slepi in bi na zvočno nesignaliziranem prehodu za pešče prosili nekoga da nam naj pove kdaj bo zelena luč in če bi nam lahko pomagal priti čez osorno odvrnil.

Ti ljudje si niso krivi sami, da so kakšni so. In zato bi jim morali mi pomagati. Saj pa vendar imamo nekaj vesti. Ali ne? :dontknow:

ja, ma ljudje ponavadi pomagajo napacnim ljudem ali na napacen nacin in to je najhujse. Ponekod v trgoniah recimo vem, da ni prehoda narejenega za invalide, morajo rocno odpirati neka vrata samo za njih, to je pa neumno narejeno, kot, da ne zelijo invalidov, saj jim verjetno ni prijetno tam cakati pred vrati, da jim nekdo odpre zapornico, ki je narejena samo za voizcke spodaj. No, ce bi se invalid sklonu pod vozicek, bi mogoce sel skozi zapornico, samo to je ze nekam ponizujoce.

zverina
06.08.2006, 21:55

a ti tukaj ljudi malo za nos vlečeš ali si res tako f.u.kn.jen? Pa saj menda ne verjameš v to s.r.anj.e, ki si ga v tem postu napisal.

Jelengar
06.08.2006, 22:56
a ti tukaj ljudi malo za nos vlečeš ali si res tako f.u.kn.jen? Pa saj menda ne verjameš v to s.r.anj.e, ki si ga v tem postu napisal.
F.u.kn.jen je. To ti jaz garantiram. :approve: Samo poglej njegove idiotizme tudi v ostalih temah po forumu. V bistvu je on sam "prikrajšan" - in to v glavi.

lunica
07.08.2006, 10:40
F.u.kn.jen je. To ti jaz garantiram. :approve: Samo poglej njegove idiotizme tudi v ostalih temah po forumu. V bistvu je on sam "prikrajšan" - in to v glavi.

:2thumbs:

ain
07.08.2006, 11:09
pa vam ne bi bilo dolgcas brez mene?
neb rekla:rolling:
samovšečnež:nonono:

ain
07.08.2006, 11:10
tud jaz upam da v to ne verjeme, čeprav nism tko prepričana:mad:

anarchy
07.08.2006, 22:58

Mah sej ne verjamem v vse, kar sem napisal, v nekaj pa, to je pac stvar posameznikov, ali verjamejo v to, kar pisem ali ne, resnica je najbolje skirta, med dvemi lazmi.

anarchy
07.08.2006, 23:01

Prikrajsan si k vecjemu ti in ocitno mi zavidaas mojo superjoriteto. Saj v bistvu bi bil zelo vesel, ce bi vidu, da se kdaj zmotim, toda, ob takih neumnih izjavah, kot so tvoje, potem izpadejo se ostali zaostali, toda niso vsi taksni kot ti, nekateri imajo tudi neki v glavi. Vcasih je res boljse biti neumen, kot prevec pameten, ker neumni ljudi, se ponavadi ne sekirajo kaj prevec, ker se niti ne zavedajo, kaj se dogaja okoli njih, ce si prevec pameten, pa se zavedas marsicesa, se dobro, da ne poznamo prihodnosti, ker cene bi bilo zarese prevec dolgocasno.

anarchy
07.08.2006, 23:02

Ne ga spodbujat, ker cene se bo pocutil nadmocen in bo mislu, da ima prav.

Soleil
08.08.2006, 06:54
No saj tukaj se vsi nekaj delajo dobre in fine glede "prikrajšanih" - pa že naslov teme (prikrajšani) nekaj pove, kaj si mislijo o invalidih.

Ma pa zanima, kaj konkretnega ste v življenju že naredili za invalidne osebe. Ali se samo hvalisate tukaj, kako dobri ste? No?

ain
08.08.2006, 11:40
no solei predlagaj ti en bolj "pametn" naslov... oprosti sam men se je zdel ta še najbolj primeren. je morda zate boljši prizadeti? a so res prizadeti? neb rekla, kvečjemu je kakšen od tu pišočih, sodeč po izjavah.

Jelengar
08.08.2006, 12:34
Precej soli je v tem kar pravi Ain.

Soleil
08.08.2006, 13:08
no solei predlagaj ti en bolj "pametn" naslov... oprosti sam men se je zdel ta še najbolj primeren. je morda zate boljši prizadeti? a so res prizadeti? neb rekla, kvečjemu je kakšen od tu pišočih, sodeč po izjavah.

Nisem nikjer napisala, da so prizadeti. Naslov bi bil lahko "Invalidne osebe" ali "Osebe s posebnimi potrebami". Če jih imeniješ prikrajšani, jih že po defoltu smatraš za uboge revčke in ne enkovredne občane.

Pa komot tudi napišeš, kdo od pisočih ti je prizadet ... reci bobu bob. Za to te bo veliko forumašev popljuvalo, pa nič ne de.

ain
08.08.2006, 13:53
aha in invalidne osebe je boljše? te zanima zakaj prikrajšani... ne zato ker bi blo karkoli z njimi narobe, pač pa zato ker so prikrajšani za določene dobrine ki bi jih lahko imeli, z malo naše dobre voolje. in zato se mi zdi prikrajšani najboljši naslov. torej moj "prikrajšani" ne gre za oznako za "uboge revčke" kot si napisala.
glej zakaj bi pljuvala... vseeno mi je kdo je avtor česa, pač povzemem po forumu sam splošno mnenje. pa niti mi ni v interesu da bi šla sedaj iskat nazaj kdo je kej reku. če me kakšna izjava zbode jo citiram... lahko greš pa sama nazaj gledat poste in ugotavljat kdo je zame "prizadet", če ti je v interesu.... in če te to muči

anarchy
08.08.2006, 20:46
Nisem nikjer napisala, da so prizadeti. Naslov bi bil lahko "Invalidne osebe" ali "Osebe s posebnimi potrebami". Če jih imeniješ prikrajšani, jih že po defoltu smatraš za uboge revčke in ne enkovredne občane.

Pa komot tudi napišeš, kdo od pisočih ti je prizadet ... reci bobu bob. Za to te bo veliko forumašev popljuvalo, pa nič ne de.

MA kaj tle je govora samo o invalidih ali tudi o ostalih ljudeh, ki so tako ali drugace prikrajsani? Saj v bistvu smo vsi prikrajsani, jaz rescimo priznam, da sem prikrrajsan svobode, pa ne me razumeti slabo, ce vi mislite, da ste svobodni, potem ne veste, kaj pomeni svoboda in vam je cisto prav, ce tako zivite, vam prav nic ne zavidam, razen tega morda, da bi mogoce tudi jaz bil rad kdaj se tako bolj umsko prikrajsan, da se nebi zavedal, kako sem zasuznjen, toda, raje sem z nogami na tleh in gledam ljudi z visokega.

Soleil
09.08.2006, 06:38
MA kaj tle je govora samo o invalidih ali tudi o ostalih ljudeh, ki so tako ali drugace prikrajsani? Saj v bistvu smo vsi prikrajsani, jaz rescimo priznam, da sem prikrrajsan svobode, pa ne me razumeti slabo, ce vi mislite, da ste svobodni, potem ne veste, kaj pomeni svoboda in vam je cisto prav, ce tako zivite, vam prav nic ne zavidam, razen tega morda, da bi mogoce tudi jaz bil rad kdaj se tako bolj umsko prikrajsan, da se nebi zavedal, kako sem zasuznjen, toda, raje sem z nogami na tleh in gledam ljudi z visokega.

Pomanjkanja svobode se zaveš že takrat, ko bereš Uradni list RS ...

ain
09.08.2006, 09:35
ma dej anarchy... men tud zdej recimo manjka ta nov cd od gibannija. in sm zato prikrajšana?

DarkBloom
09.08.2006, 17:05

se vid zarad takih sebičnih ljudi gre svet v k****. Ne vem kok se bi pa ti počutil, če bi bil gluhonem. Včasih se je treba postavit v kožo tut kakšnega drugega:nonono:

DarkBloom
09.08.2006, 17:06

spet en tvoj "pameten" post..veliko se boš še moral naučiti. S svojimi posti samo svojo neumno razvajenost

ain
09.08.2006, 17:55
se vid zarad takih sebičnih ljudi gre svet v k****. Ne vem kok se bi pa ti počutil, če bi bil gluhonem. Včasih se je treba postavit v kožo tut kakšnega drugega:nonono:
večina v slo tega ne zmore...

korenje
09.08.2006, 17:58

ce bi bil jz gluh, bi se jz prilagodil drugim, ne pa da se drugi men prilagajajo.

ain
09.08.2006, 18:07
ce bi bil jz gluh, bi se jz prilagodil drugim, ne pa da se drugi men prilagajajo.
bi se prilagodu drugim tko da bi postau slišoč, morda? :nonono:

korenje
09.08.2006, 18:19
bi se prilagodu drugim tko da bi postau slišoč, morda? :nonono:

ne. mel bi listek z napisom "GLUH SEM". komuciral bi pa s pisanjem na listke ;)
torej s pisanjem, kar znajo vsi.

ain
09.08.2006, 18:33
ja listek "gluh sm in pustite me pr miru k sm drugačn"
no morda si rešu problem za gluhe. kaj pa če bi bil slep? bi tud men listek in kaj pol...bi čez prehod za pešce tvegu in upal da ti bo avto ustavu.... dej no.

korenje
09.08.2006, 19:12
ja listek "gluh sm in pustite me pr miru k sm drugačn"
no morda si rešu problem za gluhe. kaj pa če bi bil slep? bi tud men listek in kaj pol...bi čez prehod za pešce tvegu in upal da ti bo avto ustavu.... dej no.

kle se pogovarjamo o komunikaciji in prilagajanju.
ce si slep, se lazje komuniciras z ljudmi. ti pa kr neki zdej vrinjas neke diskriminacije in podobno....

Jelengar
09.08.2006, 20:23
ne. mel bi listek z napisom "GLUH SEM". komuciral bi pa s pisanjem na listke ;)
torej s pisanjem, kar znajo vsi.
Korenje, nehi ga bixat. Ti si predstavljas gluhonemost s pozicije, ko znas govorit in pisat. Poskusi se postavit v vlogo, da si gluhonem od rojstva in se moras naucit brat in pisat. Ce bi bolje prebral uvodne poste, bi prebral, da imajo taksni ljudje ponavadi probleme z branjem in pisanjem, ker besed nikoli niso slisali (ti pa si jih). In ne me narobe razumet. Saj te ne silim, da se njim prilagajas. Pac tvoja stvar. Bi bilo pa lepo, da ko kdaj prides s taksno osebo v stik (ce prides v stik), da pokazes malce dobre volje, a ne? Saj smo vsi ljudje. Eni so pa za marsikaj prikrajsani za kar ti (na sreco) nisi. Ceprav o slednjem nisem ravno preprican.

ain
09.08.2006, 20:38
Korenje, nehi ga bixat. Ti si predstavljas gluhonemost s pozicije, ko znas govorit in pisat. Poskusi se postavit v vlogo, da si gluhonem od rojstva in se moras naucit brat in pisat. Ce bi bolje prebral uvodne poste, bi prebral, da imajo taksni ljudje ponavadi probleme z branjem in pisanjem, ker besed nikoli niso slisali (ti pa si jih). In ne me narobe razumet. Saj te ne silim, da se njim prilagajas. Pac tvoja stvar. Bi bilo pa lepo, da ko kdaj prides s taksno osebo v stik (ce prides v stik), da pokazes malce dobre volje, a ne? Saj smo vsi ljudje. Eni so pa za marsikaj prikrajsani za kar ti (na sreco) nisi. Ceprav o slednjem nisem ravno preprican.
se strinjam z jelengarjem. pejt brat poste od začetka.. boš našu še marsikateri odgovor na marsikatero vprašanje

korenje
09.08.2006, 21:19

gluhi nimajo problemov z branjem in pisanjem.
slepi pa nimajo problemov z govorom.

ain
09.08.2006, 21:20
gluhi nimajo problemov z branjem in pisanjem.
slepi pa nimajo problemov z govorom.
majo probleme, res pejt brat nazaj, toplo priporočam

korenje
09.08.2006, 21:22
majo probleme, res pejt brat nazaj, toplo priporočam

nimajo. razen ce gre poleg gluhega se za zaostalo osebo.

ain
09.08.2006, 21:30
prvič kako ti veš da ne?poznaš koga osebno? pol se lahko pogovarjava naprej

korenje
09.08.2006, 21:32
poznam.

ain
09.08.2006, 21:33
in veš da ni meu nikoli promlemov s komunikacijo oz. branjem in pisanjem?

anarchy
09.08.2006, 22:02
spet en tvoj "pameten" post..veliko se boš še moral naučiti. S svojimi posti samo svojo neumno razvajenost

Kaj pa naj bi bil ta tvoj post? To spada samo pod psam, saj to ni noben post, nisi res pac, ti se moras se marsicesa nauciti, predvsem kulture in spostovanja drugih, predvsem starejsih ljudi, saj si verjetno se otrok.

ain
09.08.2006, 22:04
anarchy kaj pa tvoj odnos do drugih... v teh par postih tuki, v tej temi si velik povedal o sebi

DarkBloom
09.08.2006, 22:18
Kaj pa naj bi bil ta tvoj post? To spada samo pod psam, saj to ni noben post, nisi res pac, ti se moras se marsicesa nauciti, predvsem kulture in spostovanja drugih, predvsem starejsih ljudi, saj si verjetno se otrok.

psam?? spam!!
poglej iz mojih postov da imam veliko spoštovanja do drugačnih. Pa ne skrbi nisem več otrok za razliko od tebe.

korenje
09.08.2006, 22:21
kar se tice gluhih, mi je bla prov vsec una gluha bejba, ka jo je teoo enkrat pokazu. tako bi koj mel :D

Soleil
10.08.2006, 11:30
Saj ima korenje kar prav, ko pravi, da se ne misli učiti kretanja le zaradi pol procenta ljudi, ki so gluhi. Naučiš se, če imaš gluhega v takem krogu, da z njim komuniciraš pogosto ali pa recimo zaradi narave dela, ki ga opravljaš (policisti in zdravniki bi potem to skoraj morali znati).

Mislim, da bi gluhim bolj pomagali s tem, če bi vsak mesec nakazali jurja na račun njihovega društva, kot pa z učenjem kretenj.

nattka
10.08.2006, 13:46
Mislim, da bi gluhim bolj pomagali s tem, če bi vsak mesec nakazali jurja na račun njihovega društva, kot pa z učenjem kretenj.

:dead:

anarchy
10.08.2006, 16:10
anarchy kaj pa tvoj odnos do drugih... v teh par postih tuki, v tej temi si velik povedal o sebi

Saj ni receno, da sem povedal o sebi, mogoce so bile napisane besede zgolj misljenje drugih oseb, mogoce celo nekaterih tukaj na forumu, samo se sami tega ne zavedajo in itak ne bi nikoli priznali, da tako razmisljajo, toda marsikdo tako razmislja, kar je narobe.

anarchy
10.08.2006, 16:12
psam?? spam!!
poglej iz mojih postov da imam veliko spoštovanja do drugačnih. Pa ne skrbi nisem več otrok za razliko od tebe.

Tudi jaz imam veliko spostovanja do drugacnih, tudi do tebe, ceprav vseeno mislim, da nisi zadosti zrel, starost pa itak ni pomembna, ker telo je lahko staro, um pa se nezrel.

DarkBloom
10.08.2006, 16:50
Tudi jaz imam veliko spostovanja do drugacnih, tudi do tebe, ceprav vseeno mislim, da nisi zadosti zrel, starost pa itak ni pomembna, ker telo je lahko staro, um pa se nezrel.

glede nato, da si na pol pismen in zelo slabo splošno razgledan ti oprostim, da ti ni jasno, da sm ženskega spola. Po tvojih postih pa vidim ja, da je tvoj um še zelo nezrel. Res si sam za k marsovcem:evil:

Nincha II.
10.08.2006, 17:38

Kaj pa spostovanje (namesto usmiljenja), pomoc in se katere druge vrednote, za katere nam ni treba placat, pa na njih vcasih preradi pozabimo?

dkivi
10.08.2006, 17:40
Kaj pa spostovanje (namesto usmiljenja), pomoc in se katere druge vrednote, za katere nam ni treba placat, pa na njih vcasih preradi pozabimo?:2thumbs::2thumbs: se vid da ne živiš v dolini šentflorjanski a.k.a. sloveniji

Nincha II.
10.08.2006, 17:46
:2thumbs::2thumbs: se vid da ne živiš v dolini šentflorjanski a.k.a. sloveniji

Heh. dkivi ... :blush:

Mislm, da to, kje zivis, nima niti kej dost s tem, ampak bolj s tvojim pogledom na svet...
Tega neses vedno s sabo, pa tut ce na sam konc sveta, a ne? ;)

dkivi
10.08.2006, 17:51
Heh. dkivi ... :blush:

Mislm, da to, kje zivis, nima niti kej dost s tem, ampak bolj s tvojim pogledom na svet...
Tega neses vedno s sabo, pa tut ce na sam konc sveta, a ne? ;)veš nekateri niso sposobni pogledat čez ograjo svojega vrtička in videti svet v drugačni luči;),tisto je bila čista metafora,ne vzet dobesedno

Nincha II.
10.08.2006, 17:59
veš nekateri niso sposobni pogledat čez ograjo svojega vrtička in videti svet v drugačni luči;),tisto je bila čista metafora,ne vzet dobesedno

Ajaaa, tko ... zdej se pa razumeva, ja :shy: :)

Sej po pravici ti povem, da si tut jaz sama ne morem predstavljat in se postavit v kozo nekoga, ki ne vidi, ne slisi al pa ne more govorit. Tega pac ne mores vedet, dokler se ti ne zgodi ...
Lahko si pa samo mislim, kako bi me zalostil to, da morem vsako stvar napisat, prosit za pomoc, da so tezave pri vsakdanjih situacijah, itd... Ni cudno, da imajo taki ljudje ponavadi zelezno voljo. Jaz jih cist zares spostujem, ce situacija nanese, pomagam, kolikor pac lahko.

Ce bi vsak cist mal prispeval, pa bi bil ta svet lepsi ...

ain
10.08.2006, 19:50
Saj ni receno, da sem povedal o sebi, mogoce so bile napisane besede zgolj misljenje drugih oseb, mogoce celo nekaterih tukaj na forumu, samo se sami tega ne zavedajo in itak ne bi nikoli priznali, da tako razmisljajo, toda marsikdo tako razmislja, kar je narobe.
se mal vlečeš vn?:veryevil:

dkivi
10.08.2006, 19:53
se mal vlečeš vn?:veryevil:hehehehe;)

ain
10.08.2006, 21:05
hehehehe;)
argumenti delajo čudeže;)

korenje
10.08.2006, 21:12
lalalala :P

ain
10.08.2006, 21:51
lalalala :P
in s tem si hotu poevdat kaj?
aja tko zgleda če te nekdo ne razume, mal za oriantacijo glede gluhih...

Soleil
11.08.2006, 06:52
Kaj pa spostovanje (namesto usmiljenja), pomoc in se katere druge vrednote, za katere nam ni treba placat, pa na njih vcasih preradi pozabimo?

Od usmiljenja lahko živiš, zgolj od spoštovanja ne.

Če se jaz naučim kretanja, pa nimam z nikomer kretati, je to, oprosti izrazu, izguba časa. Če pa vsak mesec nakažem jurja drugemu društvu (in če bi to naredili vsi), bi taka društva imela sredstva za računalnike, pripomočke, avtomobile, strokovnjake, navsezadnje pa tudi za izlete. To pa jim bolj prav pride, kot da neka oseba nekje, kjer ni v stiku z gluhimi, zna kretati (sama s sabo).

Ne pozabiti, ta tema se je začela z vprašanjem o kretanju.

ain
11.08.2006, 08:41
Od usmiljenja lahko živiš, zgolj od spoštovanja ne.

Če se jaz naučim kretanja, pa nimam z nikomer kretati, je to, oprosti izrazu, izguba časa. Če pa vsak mesec nakažem jurja drugemu društvu (in če bi to naredili vsi), bi taka društva imela sredstva za računalnike, pripomočke, avtomobile, strokovnjake, navsezadnje pa tudi za izlete. To pa jim bolj prav pride, kot da neka oseba nekje, kjer ni v stiku z gluhimi, zna kretati (sama s sabo).

Ne pozabiti, ta tema se je začela z vprašanjem o kretanju.
večina teh ljudi noče usmiljenja oz. ga težko sprejema. pa saj smo ostali isti. po moj bi blo njemu v večje veelje in korist če bi ti znala kretat. če pa ti nikorgar ne poznaš pol je t tvoj problem. oni se v vsakdanjem življenju srečujejo s tolikmi ljudmi da bi blo zaželjeno če bi znali kretat. sam pomisli kolk stvari dnevno obiščeš pa niti ne greš za tem, razne pošte, banke, turistične agencije, trgovine...

Soleil
11.08.2006, 09:04
večina teh ljudi noče usmiljenja oz. ga težko sprejema. pa saj smo ostali isti. po moj bi blo njemu v večje veelje in korist če bi ti znala kretat. če pa ti nikorgar ne poznaš pol je t tvoj problem. oni se v vsakdanjem življenju srečujejo s tolikmi ljudmi da bi blo zaželjeno če bi znali kretat. sam pomisli kolk stvari dnevno obiščeš pa niti ne greš za tem, razne pošte, banke, turistične agencije, trgovine...

1. Darovanje v dobrodelne namene ni usmiljenje, ampak običajen pojav v kultivirani družbi. Je neke vrst socialni transfer, kot republiške štipendije in socialna podpora naprimer. Seveda socialni transferji ne bi bili poterbni, če bi bili ljudje, ki delajo, za opravljeno delo pošteno plačani ... ampak to je že stvar kakšne druge teme.

2. To, da nobenega gluhega ne poznam, ni problem. Če ga spoznam, se lahko še vedno naučim. Za naključna srečanja pa zadostujeta svinčnik in papir. Pa ne reci, da ne znajo pisati in brati ...

3. Ne delam na pošti, banki, turistični agenciji, trgovini. Pri svojem delu pa se srečujem z drugčno vrsto "gluhih" ljudi.

ain
11.08.2006, 09:21
1. Darovanje v dobrodelne namene ni usmiljenje, ampak običajen pojav v kultivirani družbi. Je neke vrst socialni transfer, kot republiške štipendije in socialna podpora naprimer. Seveda socialni transferji ne bi bili poterbni, če bi bili ljudje, ki delajo, za opravljeno delo pošteno plačani ... ampak to je že stvar kakšne druge teme.

2. To, da nobenega gluhega ne poznam, ni problem. Če ga spoznam, se lahko še vedno naučim. Za naključna srečanja pa zadostujeta svinčnik in papir. Pa ne reci, da ne znajo pisati in brati ...

3. Ne delam na pošti, banki, turistični agenciji, trgovini. Pri svojem delu pa se srečujem z drugčno vrsto "gluhih" ljudi.
kot prvo si ti omenjala usmiljenje. kt drugo pa: kaj pa drugega kot usmiljenje. rečeš: bogi revež, izvoli jurja! še vedno je lahko usmiljenje in običajen pojav v kultivirani družbi, to dvoje se ne izključuje.

aja pa lažje je dat jurja kt kej nardit, pa tud če gledamo bolj široko kt sam v odnosu do gluhih.

ti se slučajno ne. zlo zlo veliko ljudi pa se.

Soleil
11.08.2006, 09:33
kot prvo si ti omenjala usmiljenje. kt drugo pa: kaj pa drugega kot usmiljenje. rečeš: bogi revež, izvoli jurja! še vedno je lahko usmiljenje in običajen pojav v kultivirani družbi, to dvoje se ne izključuje.

aja pa lažje je dat jurja kt kej nardit, pa tud če gledamo bolj široko kt sam v odnosu do gluhih.

ti se slučajno ne. zlo zlo veliko ljudi pa se.

Usmiljenje sem omenila v kontekstu. Nanaša pa se na usmiljenje vs. spoštovanje.

To, da je lažje dati jurja, kot kaj narediti, si pa ti rekla. Jaz sem rekla, da to bolj pomaga, kot če bi vsi znali kretati. Lahko darovanje denarja smatraš kot usmiljenje, ki pa ni nič slabega. Le sprejeti ga moraš in ne biti preponosen.

ain
11.08.2006, 09:43
Usmiljenje sem omenila v kontekstu. Nanaša pa se na usmiljenje vs. spoštovanje.

To, da je lažje dati jurja, kot kaj narediti, si pa ti rekla. Jaz sem rekla, da to bolj pomaga, kot če bi vsi znali kretati. Lahko darovanje denarja smatraš kot usmiljenje, ki pa ni nič slabega. Le sprejeti ga moraš in ne biti preponosen.
nism nikol rekla da ni blo omenjeno v kontekstu, če pišeš kar misliš potem je blo tud napisano in razumljeno tko kt si napisala.

ja sm jaz rekla in še vedno tko mislim. mogoče ni res? kolk ljudi da jurja in misli da je problem rešen...
nikol nism rekla da je darovanje denarja neki slabega, pač nekomu lahko pomaga. veliko ljudi pa težko sprejme tako pomoč, priznam jaz bi jo tudi. se mi zdi da je to še večje potiskanje drugačnih na obrobje... zame to ni rešitev.

Soleil
11.08.2006, 11:17
nism nikol rekla da ni blo omenjeno v kontekstu, če pišeš kar misliš potem je blo tud napisano in razumljeno tko kt si napisala.

ja sm jaz rekla in še vedno tko mislim. mogoče ni res? kolk ljudi da jurja in misli da je problem rešen...
nikol nism rekla da je darovanje denarja neki slabega, pač nekomu lahko pomaga. veliko ljudi pa težko sprejme tako pomoč, priznam jaz bi jo tudi. se mi zdi da je to še večje potiskanje drugačnih na obrobje... zame to ni rešitev.

Naj se po tvojem vsi naučimo kretati, da ne bomo "slabi" ljudje?

A denarne oblike pomoči pa niso sprejemljive in ne pomagajo k rešitvi problemov?

Nihče, ki daruje denar, ne misli, da je pa s tem problem rešen, tudi jaz ne. Mislim pa da je pot dobra in cilj nekoliko bliže. S tem, ko bi vsak zaposlen Slovenec na mesec daroval jurja, bi na leto zbrali kar nekaj milijonov evrov.

ain
11.08.2006, 11:32
Naj se po tvojem vsi naučimo kretati, da ne bomo "slabi" ljudje?

A denarne oblike pomoči pa niso sprejemljive in ne pomagajo k rešitvi problemov?

Nihče, ki daruje denar, ne misli, da je pa s tem problem rešen, tudi jaz ne. Mislim pa da je pot dobra in cilj nekoliko bliže. S tem, ko bi vsak zaposlen Slovenec na mesec daroval jurja, bi na leto zbrali kar nekaj milijonov evrov.
kje si pa to s slabimi ljudmi dobila?

nism rekla da ne pomagajo, preberi še 1x, sm pa rekla da to ni rešitev... a bo slepemu pomagu tisti tisočak če ne bo mogu varno čez prehod za pešce? po moj da ne.

ma ni res da ljudje ne mislijo da je s tisočakom problem rešen, večina tko misli. da jurja in ma čisto vest. zdej sm pa enmu revčku pomagal.

crazylemonlemon
11.08.2006, 11:57
Dilema, res. Pač, sto ljudi sto čudi, ampak tut jurja neki nardi - in po moje velik ljudi vest praska, tut če stisnejo drobiž beraču, al pa darujejo za karkol.

Ni akcije - pa nej da kdo pobudo - recimo tuki, na forumu. Zdele.

crazylemonlemon
11.08.2006, 11:57
Ja, sej......

ain
11.08.2006, 12:05
Dilema, res. Pač, sto ljudi sto čudi, ampak tut jurja neki nardi - in po moje velik ljudi vest praska, tut če stisnejo drobiž beraču, al pa darujejo za karkol.

Ni akcije - pa nej da kdo pobudo - recimo tuki, na forumu. Zdele.
pobudo? kakšno? kakšna ideja?

crazylemonlemon
11.08.2006, 12:24
Recimo denar!:
Org. kot so unicef, RK, ipd. poberejo mastne % od darovanga denarja! Kako to ukint? Mislm, posrednika med darovalci in .... denarja potrebnim???

Kako zbrat denar - vsem na očeh - in preneset donirano vsoto direkt naprej????

Idejo mam, no, sm jo mel, ampak so me že kolegi na realna tla butnil - naivn kot sm verjamem v neko latentno dobroto v vseh ljudeh:angel: !!!

ni ideja, je pa vprašanje - pr vprašanjih se pa vse začne, bojda! če pa ma kdo odgovor..........start the fire!!!

ain
11.08.2006, 12:53
no in ideja je?
je nism uspela razbrat:blush:

Soleil
11.08.2006, 13:24
kje si pa to s slabimi ljudmi dobila?

nism rekla da ne pomagajo, preberi še 1x, sm pa rekla da to ni rešitev... a bo slepemu pomagu tisti tisočak če ne bo mogu varno čez prehod za pešce? po moj da ne.

ma ni res da ljudje ne mislijo da je s tisočakom problem rešen, večina tko misli. da jurja in ma čisto vest. zdej sm pa enmu revčku pomagal.

To slabimi ljudmi ... vsakič, ko napišem, da se nimam namena učit kretanja, ker tega ne rabim, ker nimam stika z gluhimi, mi nekaj očitaš. Pravega argumenta, zakaj bi to mogla znat mi pa ne vržeš. To, da je to način sporazumevanja z gluhimi ni ravno dober argument, saj je načinov za sporazumevanje več. V skrajni sili sta to svinčnik in papir.

Vsak se v življenju nauči to, kar rabi znati za preživetje in kvalitetno življenje. Če bi se vsi naučili vsega, kar bi nekoč utegnili rabiti, bi se nam zmešalo. Vsak v življenju da od sebe, to kar zmore dati in nihče ni dolžan živeti preko svojih zmožnosti, da bi s tem ustregel nekomu drugemu.

Torej pomaga, ni pa rešitev? Če pomaga, potem je vredu. Pa tudi jaz nisem rekla, da je to rešitev. Je pa bolje zbrazi nekaj milijonov evrov za pripomočke (semaforji za slepe, računalniki, ... KONČNO ŠTEKAŠ?!) In daj razumeti, da noben ne daruje denarje zato, da bo imel čisto vest. Ker če ne bi daroval, bi pomenilo, da se ga problemi drugih niti ne dotaknejo, če pa daruje, daruje zato, ker hoče pomagati. In da, z denarjem se da marsikaj kupiti, tudi zdravje.

nattka
11.08.2006, 13:27
velika večina ljudi daruje denar zato, da lahko pozabijo na resnični svet okoli sebe ... pa imajo vseeno občutek, da so veliko dobrega naredili ...

anarchy
11.08.2006, 14:52
se mal vlečeš vn?:veryevil:

Sploh ne, saj nisem reku, da tisto ni moje misljenje, sem samo opomnil, da preden sodite, razmislite, ali je to res moje misljenje ali ne, no sedaj ne bom ne priznal ne zanikal, cigavo misljenj eje to, ker to me prav nic ne zanima, jaz sem na svoje poste itak zelo ponosen, kako jih vi gledate je pa vas problem, saj, karkoli sem napisal je resnicno.

ain
11.08.2006, 14:53
To slabimi ljudmi ... vsakič, ko napišem, da se nimam namena učit kretanja, ker tega ne rabim, ker nimam stika z gluhimi, mi nekaj očitaš. Pravega argumenta, zakaj bi to mogla znat mi pa ne vržeš. To, da je to način sporazumevanja z gluhimi ni ravno dober argument, saj je načinov za sporazumevanje več. V skrajni sili sta to svinčnik in papir.

Vsak se v življenju nauči to, kar rabi znati za preživetje in kvalitetno življenje. Če bi se vsi naučili vsega, kar bi nekoč utegnili rabiti, bi se nam zmešalo. Vsak v življenju da od sebe, to kar zmore dati in nihče ni dolžan živeti preko svojih zmožnosti, da bi s tem ustregel nekomu drugemu.

Torej pomaga, ni pa rešitev? Če pomaga, potem je vredu. Pa tudi jaz nisem rekla, da je to rešitev. Je pa bolje zbrazi nekaj milijonov evrov za pripomočke (semaforji za slepe, računalniki, ... KONČNO ŠTEKAŠ?!) In daj razumeti, da noben ne daruje denarje zato, da bo imel čisto vest. Ker če ne bi daroval, bi pomenilo, da se ga problemi drugih niti ne dotaknejo, če pa daruje, daruje zato, ker hoče pomagati. In da, z denarjem se da marsikaj kupiti, tudi zdravje.
pač mi2 sva popolnoma na različnih bregovih tko da... ti se z vsakim mojim postom konstantno ne strinjaš in seveda obratno.

prvič: nikol nism tebi, osebno, ničesar očitala. glej zaradi mene...
in že 100x sm napisala da ne gre sam za kretanje. problem z gluhimi je bilo izhodišče. če pravega argumenta nočeš videt potem ga ni. na stvari gledava drugače. zame je to da lahko nekomu pomagam dober argument, zate ni. ne morem pomagat.

vsak v življenju da od sebe kar zmore dati... bejži no! in ti daš v lajfu zmir od sebe vse kar lahko! to je najbolj prazna trditev ki sm jih zasledila.

ne, ne štekam... rešitev je za tiste v afriki ki jim direktnone moreš pomagat. za tvojega slepega soseda pa ne. njemu bi bolj koristlo če bi mu nesla vrečko s trgovine kt če bi neki no name organizaciji nakazala 100 jurjou. štekaš?:nonono:

ne vem, ma men se zdi kt da bi ti ravnokar z raja pršla... lepo te prosim s tistim tisočakom unicefu si mal opreše vest. no je pa še druga možnost, da si tko bogat da daš tistga pou miljončka zato da se o tem mal piše, zato da maš od tega kakšnp korist, da drugi rečejo si vidu kk je fejst k je dau...

ain
11.08.2006, 14:58
Sploh ne, saj nisem reku, da tisto ni moje misljenje, sem samo opomnil, da preden sodite, razmislite, ali je to res moje misljenje ali ne, no sedaj ne bom ne priznal ne zanikal, cigavo misljenj eje to, ker to me prav nic ne zanima, jaz sem na svoje poste itak zelo ponosen, kako jih vi gledate je pa vas problem, saj, karkoli sem napisal je resnicno.
ponavadi je v navadi da se piše po forumih o svojem mnenju. kot drugo če pišeš v prvi osebi edine se običajno jemlje kt da govoriš o sebi, svoje mnenje. :dontknow: zato je logična razlaga da je blo napisano tvoje mnenje

dkivi
11.08.2006, 15:06
ej ain ...a ti se še zmeraj z mlini na veter bojuješ:O:nonono::nonono:

ain
11.08.2006, 23:50
ej dkivi.. mam v naravi trmo, pa v znaku tud. kaj čmo, eni ne odnehamo dokler ne dobimo zadoščenja.:dontknow:

anarchy
12.08.2006, 15:22
ponavadi je v navadi da se piše po forumih o svojem mnenju. kot drugo če pišeš v prvi osebi edine se običajno jemlje kt da govoriš o sebi, svoje mnenje. :dontknow: zato je logična razlaga da je blo napisano tvoje mnenje

Ponavadi ne sledim toliko navadam. Torej jaz sem podal svoje mnenje, pa ceprav ni bilo moje, toda jaz sem ga napisal, saj v bistvu nihce ne ve, ali je to zares njegovo mnenje ali je to mnenje koga drugega, saj druzba je tista, k inam ustvarja mnenja in mi potem mislimo, da je to nase mnenje. Tako, da v bistvu ni vazno, ali je to mnenje moje ali morda tvoje, vazno, da vsi dobimo kaksno izkusnjo vec od tega in premislimo, ali se strinjamo z tem mnenjem ali ne, mogoce bo nekdo premislil svoje mnenje in sprejel mnenje koga drugega, tako jaz pac dam razlicna mnenja, da vidiste, da obstajajo tudi drugacna mnenja.

ain
12.08.2006, 15:31
Ponavadi ne sledim toliko navadam. Torej jaz sem podal svoje mnenje, pa ceprav ni bilo moje, toda jaz sem ga napisal, saj v bistvu nihce ne ve, ali je to zares njegovo mnenje ali je to mnenje koga drugega, saj druzba je tista, k inam ustvarja mnenja in mi potem mislimo, da je to nase mnenje. Tako, da v bistvu ni vazno, ali je to mnenje moje ali morda tvoje, vazno, da vsi dobimo kaksno izkusnjo vec od tega in premislimo, ali se strinjamo z tem mnenjem ali ne, mogoce bo nekdo premislil svoje mnenje in sprejel mnenje koga drugega, tako jaz pac dam razlicna mnenja, da vidiste, da obstajajo tudi drugacna mnenja.
bla bla anarchy.. ne mi s takimi. če se že menva v tvojem stilu, s katerim se mimogrede ne strinjam. družba ustvari več menenj, nikoli enega samega. in ja se strinjam da nobeno menenje ni tvoja osebna pogruntavščina, ti le izbiraš med vsemi mnenji in poiščeš tisto ki ti je najbliže

zverina
12.08.2006, 18:17
vidim, da je med vama (anarchy in ain) vzniknila prava simbioza oz. simpatija.

A sta že na OS?

ain
12.08.2006, 23:19
ja zadnje čase se kar sama od sebe pretaka neka pozitivna energija med nama...:rolling:
in nisva še na OS, noče anarchy nardit prvega koraka;)

dkivi
12.08.2006, 23:45
ej dkivi.. mam v naravi trmo, pa v znaku tud. kaj čmo, eni ne odnehamo dokler ne dobimo zadoščenja.:dontknow:meni se tu ne da ukvarjati,raje take ljudi peljem na pir in pol še kam,ter jih soočim z realnostjo;)

stude
12.08.2006, 23:50
Tudi men se zdi mal težka izjava. Glede na to da je kakih 99% informacij ki se jih dobi v šolah v praksi povsem neuporabnih (česar šolski sistem seveda ne bo nikoli priznal) bi se mi zdelo zelo dobro kak procent tega nadomestiti z poučevanjem osnov znakovnega jezika.

ain
13.08.2006, 09:13
Tudi men se zdi mal težka izjava. Glede na to da je kakih 99% informacij ki se jih dobi v šolah v praksi povsem neuporabnih (česar šolski sistem seveda ne bo nikoli priznal) bi se mi zdelo zelo dobro kak procent tega nadomestiti z poučevanjem osnov znakovnega jezika.
se strinjam:2thumbs:
mogoče ne sam znakovnih, na spošno je blo moja ideja kakšna prostovoljna dela v domih ostarelih občanov, v bolnišnicah, prevzgojnih domovih, terapvtskih centrih... če ne drugega bi mariskomu malo razširili obzorja..

ain
13.08.2006, 09:14
meni se tu ne da ukvarjati,raje take ljudi peljem na pir in pol še kam,ter jih soočim z realnostjo;)
v svojem real lajfu ne poznam takih ljudi, al pa samo modro molčijo ko imajo na jeziku take težke besede:dontknow: tko da nimam nikogar takega k bi ga na pir peljala:)

lady_lucifer
13.08.2006, 11:20
se strinjam:2thumbs:
mogoče ne sam znakovnih, na spošno je blo moja ideja kakšna prostovoljna dela v domih ostarelih občanov, v bolnišnicah, prevzgojnih domovih, terapvtskih centrih... če ne drugega bi mariskomu malo razširili obzorja..

prostovoljna dela v okviru sole?

ain
13.08.2006, 12:14
prostovoljna dela v okviru sole?
seveda!
no al pa družebno koristna dela za kaznjence, namest tistih 15 čukov zarad prehitre vožnje

lady_lucifer
13.08.2006, 13:18
potem to ni vec prostovoljno.

ain
13.08.2006, 14:18
potem to ni vec prostovoljno.
lahko kombinacija obojega...
gre za spodbujanje tega prostovolstva med populacijo

anarchy
13.08.2006, 23:44
bla bla anarchy.. ne mi s takimi. če se že menva v tvojem stilu, s katerim se mimogrede ne strinjam. družba ustvari več menenj, nikoli enega samega. in ja se strinjam da nobeno menenje ni tvoja osebna pogruntavščina, ti le izbiraš med vsemi mnenji in poiščeš tisto ki ti je najbliže

Samo vcasih najbilzje mnenje se ne pomeni, da je uno ta pravo, z katerim se lahko strinjas zato je dobro, da si ustvaris svoje mnenje. Isto velja za vere, marsikatera vera, se ti zdi dobra in mislis, da je tisto kar je vredno zaupanja, toda nobena ni toliko popolna, da bi lahko reku, da je una ta prava, ceprav nekateri se z njo sprijaznijo in vseeno verjamejo, namesto, da bi bili ateisti ali ustvarili svojo osebno vero.

Drugace osebno res sem ze pozabu, o cem je sla osnovna tema in sem vmes napisal tolik oneumnosti, da res se sam ne vem, kaj sem ze napisal, v glavnem nisem mislu nic slabega, ceprav sem morda na krut nacin reku.

anarchy
13.08.2006, 23:44
ja zadnje čase se kar sama od sebe pretaka neka pozitivna energija med nama...:rolling:
in nisva še na OS, noče anarchy nardit prvega koraka;)

Eh, tako je bolj zabavno.

anarchy
13.08.2006, 23:48
v svojem real lajfu ne poznam takih ljudi, al pa samo modro molčijo ko imajo na jeziku take težke besede:dontknow: tko da nimam nikogar takega k bi ga na pir peljala:)

Ja v druzbi res ne moras govoriti taksnih tezkih besed, ker potem te vsi cudno gledajo, ceprav tu pa tam, treba tudi kaksno reci, ker taksne neunosti niso nic vecje, kot jih marsikdo pravi, saj ljudje smo razlicni in ljudje v razlicnih druzbah se drugace vedejo.

V doloceni druzbi recimo, te bodo cudno gledali, ce bos sel do enega invalida in mu pomagal, ali branil kaksnega geja, ki ga eni pretepajo, spet v drugi ce se bos ti spravil na invalide in na geje, te bodo imeli za agresivneza in nekega izpirjenca. REsnic je vec na temu svetu, vprasanje, katera je prava.

ain
14.08.2006, 09:46
Samo vcasih najbilzje mnenje se ne pomeni, da je uno ta pravo, z katerim se lahko strinjas zato je dobro, da si ustvaris svoje mnenje. Isto velja za vere, marsikatera vera, se ti zdi dobra in mislis, da je tisto kar je vredno zaupanja, toda nobena ni toliko popolna, da bi lahko reku, da je una ta prava, ceprav nekateri se z njo sprijaznijo in vseeno verjamejo, namesto, da bi bili ateisti ali ustvarili svojo osebno vero.

Drugace osebno res sem ze pozabu, o cem je sla osnovna tema in sem vmes napisal tolik oneumnosti, da res se sam ne vem, kaj sem ze napisal, v glavnem nisem mislu nic slabega, ceprav sem morda na krut nacin reku.
moment... ne razumem več. nisi ti meni neki postou nazaj pravu da mnenja ustvari družba in niso tvoj plod razmišljanja? v tem postu pa piše čist neki drugega. odloči se:dontknow:

ain
14.08.2006, 09:47
Eh, tako je bolj zabavno.
tko da lahk berejo še drugi najine pogruntavščine..;) :approve:

ain
14.08.2006, 09:49
Ja v druzbi res ne moras govoriti taksnih tezkih besed, ker potem te vsi cudno gledajo, ceprav tu pa tam, treba tudi kaksno reci, ker taksne neunosti niso nic vecje, kot jih marsikdo pravi, saj ljudje smo razlicni in ljudje v razlicnih druzbah se drugace vedejo.

V doloceni druzbi recimo, te bodo cudno gledali, ce bos sel do enega invalida in mu pomagal, ali branil kaksnega geja, ki ga eni pretepajo, spet v drugi ce se bos ti spravil na invalide in na geje, te bodo imeli za agresivneza in nekega izpirjenca. REsnic je vec na temu svetu, vprasanje, katera je prava.
torej v kateri družbi te čudno gledajo če pomagaš ivalidu? pouči me, ne vem:dontknow:
in reči da nisi agresiven če fizično napadeš invaldida, geja? kaj pa drugega!

crazylemonlemon
14.08.2006, 10:30
Jst se strinjam, da obstajajo družbe kjer bi čudn gledal če bi pomagu invalidu, al branu geja ( zakaj so to tok .... primerni primeri????), ampak ne morš pa rečt, da je več resnic - so alternative, na teb pa je, da uporabš svoj razum - na katerga pa spet vpliva družba!!!! Zato je, sklepam, težko vidt resnico.

Ampak, pomagat človeku - a je to kdaj sploh narobe???? :veryevil:

Soleil
14.08.2006, 14:32
vsak v življenju da od sebe kar zmore dati... bejži no! in ti daš v lajfu zmir od sebe vse kar lahko! to je najbolj prazna trditev ki sm jih zasledila.

Seveda dam vse od sebe, kar zmorem, mar ti ne? Ne vem, kaj ti je to tako čudno.

ain
14.08.2006, 17:35
Seveda dam vse od sebe, kar zmorem, mar ti ne? Ne vem, kaj ti je to tako čudno.
ma kdo da zmir vse od sebe? a ko kupuješ šampon daš vse od sebe da najdeš idelanega, beri 4 dnbi razmišljaš in hodiš po trgovinah da bi našla najcenejšega in zraven kakovostnega? ko se pripravljaš na izpit (če se) daš zmir vse od sebe?
glej če bi vsak v vsaki stvari dau vedno vse od sebe bi zlo kmalu pomrli od izčrpanosti...

ain
14.08.2006, 17:35
Jst se strinjam, da obstajajo družbe kjer bi čudn gledal če bi pomagu invalidu, al branu geja ( zakaj so to tok .... primerni primeri????), ampak ne morš pa rečt, da je več resnic - so alternative, na teb pa je, da uporabš svoj razum - na katerga pa spet vpliva družba!!!! Zato je, sklepam, težko vidt resnico.

zame še vedno obstaja več resnic... midva različno gledava na te "resnice"

Jelengar
14.08.2006, 19:26
moment... ne razumem več. nisi ti meni neki postou nazaj pravu da mnenja ustvari družba in niso tvoj plod razmišljanja? v tem postu pa piše čist neki drugega. odloči se:dontknow:
Ain, zaman se trudis razumeti idiota. Z njim izgubljas cas. Njegovih idiotizmov ti zares ni treba razumeti. ;)

ain
14.08.2006, 19:58
Ain, zaman se trudis razumeti idiota. Z njim izgubljas cas. Njegovih idiotizmov ti zares ni treba razumeti. ;)
ja tud jaz to počasi dojemam;)

Soleil
14.08.2006, 22:37
ma kdo da zmir vse od sebe? a ko kupuješ šampon daš vse od sebe da najdeš idelanega, beri 4 dnbi razmišljaš in hodiš po trgovinah da bi našla najcenejšega in zraven kakovostnega? ko se pripravljaš na izpit (če se) daš zmir vse od sebe?
glej če bi vsak v vsaki stvari dau vedno vse od sebe bi zlo kmalu pomrli od izčrpanosti...

Jao, jao ... baba pr***nena ... kje si pa šampon našla? Ne ukvarjam se toliko s šamponi v lajfu ... vzamem pač vedno enakega in se ne ubadam ali je kakšen drug kaj boljši. Na izpite se pripravljam, kakor mislim, da se bom največ naučila čimprej. Če imaš interes izpit narest, pač daš tud vse od sebe - zadnje napore. Noben jih ne bi namesto mene.

nattka
15.08.2006, 07:07
Jao, jao ... baba pr***nena ...

zgrešila si point zgornjega posta ...

zato ti vračam lastne besede ...

ain
15.08.2006, 08:19
Jao, jao ... baba pr***nena ... kje si pa šampon našla? Ne ukvarjam se toliko s šamponi v lajfu ... vzamem pač vedno enakega in se ne ubadam ali je kakšen drug kaj boljši. Na izpite se pripravljam, kakor mislim, da se bom največ naučila čimprej. Če imaš interes izpit narest, pač daš tud vse od sebe - zadnje napore. Noben jih ne bi namesto mene.
glej solei... ma se pridružujem nattki, ne razumeš pointa zgornjega posta..
med drugim pa nit normalne komunikacije ne obvladaš.. s tistim tvojim prfunknena poveš vse:nonono:

nattka
17.08.2006, 09:04
The true measure of an individual is how he treats a person who can do him no good.

- Ann Landers

anarchy
17.08.2006, 13:44
tko da lahk berejo še drugi najine pogruntavščine..;) :approve:

seveda, da lahko dobijo svoje mnenje in se malo razmislijo po svoje.

anarchy
17.08.2006, 13:46

Resnic je ogromno in ni nujno, dase moram res odlociti za eno ali drugo, saj ves, kako je z unim jing in jang, ali ne moramo biti neki vmes? Ali se res moramo odlociti biti dobri ali slabi? Ponavadi je najboljsa pot res nekje vmes, torej biti neodlocen in odprtih misli.

anarchy
17.08.2006, 13:48
torej v kateri družbi te čudno gledajo če pomagaš ivalidu? pouči me, ne vem:dontknow:
in reči da nisi agresiven če fizično napadeš invaldida, geja? kaj pa drugega!

Obstajajo take druzbe, ceprav ne vem, kako se klicejo, mogoce v normalni druzbi, saj vsakdo pravi za svojo druzbo, da je normalna, ker drugih izrazov ocitno ne poznajo. Vsekakor pa ni hhumanitarna druzba.

anarchy
17.08.2006, 13:49

Vera in resnica? Ali je kaksna vera resnicna? Ali bi lahko rekli, da je krscanstvo ta prava vera in ostalo le alternative?

crazylemonlemon
18.08.2006, 10:38
Vera in resnica? Ali je kaksna vera resnicna? Ali bi lahko rekli, da je krscanstvo ta prava vera in ostalo le alternative?

hm, o veri oz. krščanstvu sploh nism razmišlju - za občutek človečnosti sem jst vero oz. to krščansko tradicijo, ki nam evropejcem skače po hrbtih, poskusu iztisnt iz sebe - ampak če slečeš krščanstvo vsega lišpa ti mogoče ostane tist kar je v človeku mogoče prisotno ves čas - da ne počni drugemu tisto kar nočeš da tudi drugi teb - vsaj na grobo.

Ampak ne, jst ne bi mogu rečt da je kakšna vera absolutna resnica - jo rajš iščem s filozofijo.:angel:

mrjerry
18.08.2006, 10:44
Glede tega se strinjam. V evangelijih (kristusovih besedah) tezko najdes kaj, kar bi bilo sporno ali nebulozno. Sporne oz. nebulozne so obicajno interpretacije evangelijev. V evangelijih samih pa najdes dosti zdrave pameti. Njihova vrednost je neodvisna od tega, ali jih je izgovoril clovek ali bog.

ain
18.08.2006, 10:47
prave vere ni...kot tudi ateizem ni prava vera. ideala za moje pojme ni.

buba
18.08.2006, 10:55
prave vere ni...kot tudi ateizem ni prava vera. ideala za moje pojme ni.--pa ti v to verjames ali verujes...

Jelengar
18.08.2006, 11:18
hm, o veri oz. krščanstvu sploh nism razmišlju - za občutek človečnosti sem jst vero oz. to krščansko tradicijo, ki nam evropejcem skače po hrbtih, poskusu iztisnt iz sebe - ampak če slečeš krščanstvo vsega lišpa ti mogoče ostane tist kar je v človeku mogoče prisotno ves čas - da ne počni drugemu tisto kar nočeš da tudi drugi teb - vsaj na grobo.

Ampak ne, jst ne bi mogu rečt da je kakšna vera absolutna resnica - jo rajš iščem s filozofijo.:angel:
Tole si pa lepo povedal. Ne morem se bolj strinjat. :2thumbs: To je tudi moj zivljenski moto. :approve:

anarchy
18.08.2006, 11:34

Sej vsaka vera ima neki dobrega, zato pac skusat vzeti kaj dobrega, ce le moras, ceprav na zalost v temu svetu res ne prides dalec, ce si dober in posten, se dobro, da vsak misli drugace, no, ce bi bili vsi dobri in posteni bi bilo vse lepo in prav, tako pa ni dobro, saj dobri so tarce izkoriscevalcev.

ain
18.08.2006, 16:01
--pa ti v to verjames ali verujes...
to je moje mišljenje
pravzaprav kako lahko v ta stavek veruješ?

buba
18.08.2006, 16:16
to je moje mišljenje
pravzaprav kako lahko v ta stavek veruješ?nikakor - seveda -- verjeti, verovati vedeti -- verjamejo -otroci, verujejo - nerazmisljujoci, vedo - modreci in razmisljujoci enostavno NE VEMO...;)

ain
19.08.2006, 20:08
potem sodim v tisto kategorijo NE VEMO, sam domnevam in se na lastnih napakah učim. je pa vsaj neki pozitivnega, razmišljam;)

buba
19.08.2006, 20:25
potem sodim v tisto kategorijo NE VEMO, sam domnevam in se na lastnih napakah učim. je pa vsaj neki pozitivnega, razmišljam;):) :2thumbs:

ain
19.08.2006, 20:27
buba...:angel: :angel:

Snif
20.08.2006, 23:49
Sj v bistvu je vse kar je tukaj napisano pomiritev za dušo koliko je folk oh in sploh dober (razen izjem). Tko kot je vsak izgovor dober, da nekaj ni treba naredit. Na koncu nihče ne pomaga, ker je pozno, je sonce, je škoda časa...

pika .

nina_nana
21.08.2006, 07:14

tut js sm razmišlala o tem...me je pa na to napeljala punčka, ki živi v našem naselju...stara je šest let in zdaj so starši zgotovili, da jo bodo morali v šolo voziti 50 km stran, kar je čisto od rok njihovim vsakdanjim obveznostim...imajo pa možnost tut na domu poučevanja, samo je takih ljudi pri nas še zelo malo in so tudi zelo dragi-130.000 na mesec :nonono: :O ...kar zgrozila sm se....
no js sm se ubistvu odločila tut za študij v tej smeri, ker mam tut rada otroke in delo z njimi...pa itq takih prfoksov za "normalne" otroke je že preveč...
zdi pa se tudi, da v današnjem času tudi ti otroci potrebujejo izobrazbo, da lahko živijo...

crazylemonlemon
21.08.2006, 10:40
Jst ne znam komunicirat z rokami oz kretnjami, ne bi mel pa nič proti, če bi to poučval v oš - tako ali drugače.
Ampak po moje je fora tut v odnosu - mislm, v vsakem primeru se bom, glede na to da ne znam jezika gluhonemih, potrudu, da se bomo razumel.....

Pomembno je,da mamo primerne dovoze za ljudi na vozičkih, primerno usposobljene uradnike na raznih uradih, ipd.....
...... na vseh pa je, da se t.i. prikrajšani, kljub temu, da vejo, da so 'prikrajšani', ne POČUTJO tako.
To je problem - jst še zdej ne vem kako reagirat v kontaktu, da ni preveč sočutno (oz. patetično), ker se premal o tem govori.:dontknow: in potem se počutm bedast, ker morm o tem sploh razmišljat.

dkivi
21.08.2006, 10:46
Jst ne znam komunicirat z rokami oz kretnjami, ne bi mel pa nič proti, če bi to poučval v oš - tako ali drugače.
Ampak po moje je fora tut v odnosu - mislm, v vsakem primeru se bom, glede na to da ne znam jezika gluhonemih, potrudu, da se bomo razumel.....

Pomembno je,da mamo primerne dovoze za ljudi na vozičkih, primerno usposobljene uradnike na raznih uradih, ipd.....
...... na vseh pa je, da se t.i. prikrajšani, kljub temu, da vejo, da so 'prikrajšani', ne POČUTJO tako.
To je problem - jst še zdej ne vem kako reagirat v kontaktu, da ni preveč sočutno (oz. patetično), ker se premal o tem govori.:dontknow: in potem se počutm bedast, ker morm o tem sploh razmišljat.po mojih izkušnjah se obnašaj normalno,kot da ne opaziš ''primanjkljaja'' :)

crazylemonlemon
21.08.2006, 10:51
poskušam, ampak včasih se preveč trudš, pa smo tm - se pa strinjam s tabo.

nattka
21.08.2006, 10:54
poskušam, ampak včasih se preveč trudš, pa smo tm - se pa strinjam s tabo.

saj so vajeni, da so pač ljudje zmedeni v stiku z njimi ...
gre le za to, da nimajo občutka da jih šikaniramo ...
pa ne, tudi da mislimo, da so omejeni, pa želimo narediti namesto njih, kar zmorejo ...

crazylemonlemon
21.08.2006, 11:06
Na koncu bomo prišli do sklepa, da t.i. prikrajšani potrebujejo kurs o tem kako ravnat v konaktu z..... no, evo, kako sploh izgovort, napisat.

ŠALA;)

nattka
21.08.2006, 11:18
Na koncu bomo prišli do sklepa, da t.i. prikrajšani potrebujejo kurs o tem kako ravnat v konaktu z..... no, evo, kako sploh izgovort, napisat.

ŠALA;)

no, zdaj si lepo vkup denu / denla ... misli nekaterih ...;)

crazylemonlemon
21.08.2006, 11:36
no, zdaj si lepo vkup denu / denla ... misli nekaterih ...;)
ja, sej... :nonono: bedast se pa jst počutm.
;)