Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Uhan v ušesu

swizc
29.07.2006, 10:01
Jah, torej ucerej sm si su v eno zlatarno v kranj dat preluknat uho, no ubistvu 2x, potem jest vse placam, oddidem dam, doma pa se spovnem da sem pozabu prasat kako zdej uho negovat, z cim mazat, kolk cajta met notr medicinske uhane itd.. Tko da zdej me zanima ker vem da ma tlele zlo velik folka uhane, ce bi lohk kksn na hitr razlozu kako naprej, kaj pazit itd.:angel:

Aja se slika uhanckou:

http://xol.hopto.org/ul/data/uhan.jpg
:approve:

TuNina
29.07.2006, 10:05
jaz jih nisem kaj posebej negovala.. pač umivaš kot ponavadi (saj se ponavadi umivaš, ne? :D)

medicinske uhane sem pa vzela ven, ko je nehalo bolet.

swizc
29.07.2006, 10:23
Jah umivam se ponavad tko 1x na leto, ce nasparamo tolk dnarja za vodo :D:), hmm kolk cajta te je pa bolel? Neki sm slisu da eni dajo vn po 14ih dneh, eni pa po enem mescu?

TuNina
29.07.2006, 10:26
v bistvu je blo tako.. tisti v ušesni mečici so po kakem tednu nehali bolet.
tisti na zgornjem delu uhlja (tak kot tvoj) me je pa bolel dalje.. pol sem ga kar vzela ven in takrat me je takoj nehalo bolet.. po moje je bil preveč stisnjen al kaj.

swizc
29.07.2006, 10:29
Aha, ql potem. Aja se neki, glihkar gruntam kako se da tale medicinski narazen. Eni pravjo bolj na trdo, drugi pa da v izi. Kako je to sploh skup dan :s

TuNina
29.07.2006, 10:30
ja, teli so ponavadi kr problematični.. ti samo potegni :D

iri
29.07.2006, 11:08
men so pa rekli, da moram imet medicinske 3 tedne notri. :shy: al je blo 10 dni? ok, spomin mi več ne dela. :D

swizc
29.07.2006, 11:19
Nevem ce sm jest prov brau, sam mislm da je pisal 10-14dni za na spodnjem delu usesa, za zgornjega pa nevem. Se zgorej hitrej cel kot spodaj?

TuNina
29.07.2006, 11:21
ne, dlje traja..

schkrga
29.07.2006, 12:19
če maš uhane iz kovine, katero tvoj organizem prenaša, si lahko zamenjaš takoj, samo je pol večja verjetnost, da pride do vnetja pa celi se dalj, ker nikoli ne moreš vstaviti drugega uhana na svežo rano, ne da bi se še bolj ranil. včasih, ko ni bilo medicinskih uhanov so itak preluknjali z injekcijsko iglo in takoj vstavili s seboj prinešen uhan. postopek celjenja pa lahko pospešiš z splahovanjem rane z fiziološko raztopino in mazanjem s tobrexom ali bivacynom.

swizc
29.07.2006, 12:46
Aha, potem bom pa pocaku kksn mesc, pa bomo pol vidl, za***at nimam kej :)

Luka2k
29.07.2006, 13:54
v bistvu je blo tako.. tisti v ušesni mečici so po kakem tednu nehali bolet.
tisti na zgornjem delu uhlja (tak kot tvoj) me je pa bolel dalje.. pol sem ga kar vzela ven in takrat me je takoj nehalo bolet.. po moje je bil preveč stisnjen al kaj.
Ditto. Mel 4 uhane v mečicah in nebrojkrat sem si preluknjal hrustanec, sam očitno mi hrustanec zavrača tujke, ker tud po pol leta ni nehal bolet.
Je pa zanimivo, da (na faci) najbolj boli lih luknjanje ušesa...

ain
29.07.2006, 15:54
fiziološka raztopina je pr men delovala super, nobenih problemov mela. medtem k mela prjatlca k je pri istem "luknjalcu" delala kr neki problmov z vnetji. po moj je fora sam v tekočini... se splača

swizc
29.07.2006, 16:58
Kaksna je to fizioloska raztopina, oz.kako zgleda. Aja doma sm najdu Bepanten, frend si je dau v lj luknat uho, je reku un tip tm pr tromostovju da je dobr da maze z tem. Aja on je dau mensezdi 5k za luknanje, jest pa 500 flik:)

ain
29.07.2006, 17:10
ma ne vem, občajno ta fiziološko lekarne same mešajo, j jo mam od obalnih lekarn. uprašaš za razkuževat rano pa ti vse povejo pa dajo;)

swizc
29.07.2006, 18:35
Aha pol isti ***** ce dam snopc :)

iri
29.07.2006, 18:43
jst mam doma 70% alkohol iz lekarne in si vse uhane razkužujem z njim, preden jih dam v uho, ker se mi rado kej zagnoji. Odkar sem precej pikolovska pri razkuževanju, se mi to manj dogaja, je pa res, da se nikoli ne bo čisto nehalo, ker sem pač alergična na nikelj, ki ga je moč najti praktično povsod.

TuNina
29.07.2006, 19:09
oh, jaz mam pa ful srečo s tem. praktično vse si lahko v uho vtaknem (:shy:), pa nimam problemov. :cool:

schkrga
29.07.2006, 19:55
Kaksna je to fizioloska raztopina, oz.kako zgleda. Aja doma sm najdu Bepanten, frend si je dau v lj luknat uho, je reku un tip tm pr tromostovju da je dobr da maze z tem. Aja on je dau mensezdi 5k za luknanje, jest pa 500 flik:)fiziološka raztopina je 0,9% slana voda, torej v razmerju, kot so npr. solze ali sokrvica, zato tudi ne peče toliko. je idealna za razne obkladke ter izpiranje ran. bephanten je krema (oz. losjon, mazilo...), ki naj bi pospešilo celjenje ran zaradi D-phantola, ki ga vsebuje, torej je kar primerno tudi za manjše ranice.

soncnica
29.07.2006, 19:57
jest tut nimam tezav z uhani nasploh...sam mi je pa uhan na vrhu usesa nekajkrat zatekel....pa tezko sem spala na strani, kjer mam ta uhan...rinkica je bolj kul.

TuNina
29.07.2006, 19:58
jaz mam rinkico.. včasih me zjutraj uha boli, če se mi med spanjem kak nerodno obrne. ampak nobene večje panike.

swizc
29.07.2006, 22:05
Aja se to me zanima, a mate v usesu obrocek, al mate sam bunkico, ker jest bi pol k bom dal medicinse vn, pol bi dau oborcke, ker bunkica grdo zgleda men :S

TuNina
29.07.2006, 22:28
nosiš, kar ti je všeč.. drugač pa zna bit bunkica malo problematična, ker se ti oni štift zadaj zabija v glavo.

swizc
29.07.2006, 23:03
Hmm, sej zdej sm pa skorej vse ze prasou kar me je zanimal. Aja, se glede samih uhanov me zanima, za obrocke. Cene, kakovost, material, pa kaj se najbol nosi..

iri
29.07.2006, 23:09
jaz mam rinkico.. včasih me zjutraj uha boli, če se mi med spanjem kak nerodno obrne. ampak nobene večje panike.
jst pa te moje rinke gor sploh ne opazim več, razen ko kdo gleda, kaj mi to štrli iz las, ali pa ko ma frizer probleme, ko se mu glavnik notri zatakne :D

soncnica
29.07.2006, 23:31
men se zdi tut pr prakticna rinkica, k un stiftek....ziritira vse skp...:approve:

swizc
30.07.2006, 09:46
Men se tud tko zdi, un stiftek res skos drgne gor po buci :)

sArChieEe
04.12.2006, 18:40
oi ej jst bi si dala u jezik al pa u brado uhan pa nwm ke u lj nj si ga grem delat, k so kulegice rekle da nej ne grem u exita zto k ful buli pa nc niso higienicno nrdil
zdej me pa znima ce gdo ve k je kult ? ajd

ojla mene pa zanima kje v lublani bi su lahko dala delat lukno v jezik pa brado pa da bi blo higienicno tnx za odgovore
pa dobrodošle tut kšne fotkice...:veryevil:

Katrin
04.12.2006, 18:57
Kozmetičarka na Kolodvorski luknja vse mogoče predele telesa.

sArChieEe
05.12.2006, 15:10
tnx
ina mate vi kje uhančke

grofa
05.12.2006, 18:10
ojla mene pa zanima kje v lublani bi su lahko dala delat lukno v jezik pa brado pa da bi blo higienicno tnx za odgovore
pa dobrodošle tut kšne fotkice...:veryevil:

LUKNA U UHU SE PREPROSTO NARDI IN NE IZDELA...

clea
06.12.2006, 10:32
klinika Omersa mal naprej od Kavarne Evropa. Cenovno mal dražje sam je res na nivoju.

cliena
07.12.2006, 19:17
oj...no js sm s koroške tko da vam lahka povem da sem si js lukne delala u SG...u desnem ušesu mam 5 uhanov v levem pa 3...na spodnjem delu uhlja sem mela medicisnke uhane 14 dni v zgornem pa kr ceu mesec...
za jezik pa kje drugje pa zaenkrt še nočem met k so baje vlki prblemi se navadit...
:approve: bomo vidli mogoč bom pa mela kdj kej...

cliena
07.12.2006, 19:41
js mam tut rinkico...no 3...pa je bolš k bunkica k uno boli ko se ti notr u kepo zapikne :approve:

anit
03.05.2007, 20:23
ja no jas sem mela uhan notr 14 dni-medicinski, u eni uhi pa cel mesec k me je zlo bolelo ko sem si dala vn... tko da takrat ko te več ne boli lahk zamenjaš uhan. :2thumbs: am... mene zanima če ma kdo uhan v nosu? ali zelo boli? pa kolk stane? pa kakšni uhani so to majhni al tko kot u ušesu? ziher da nekdo ve kaj več o tem... hvala za pomoč .... :) :kisses: :blush: (s)mejte se ;) papa

Pa hitr mi odgovorte prosim? če je že kdo mel uahn v nosu? zelo boli, ko ti luknjo nardi? pa kolko dni morš met medicinskega notri? pa kolk stane? mudi se mi, k bi ga rada mel.a.. hvala vam že vnaprej (s)mejte se... papa ;)

vea
03.05.2007, 23:59
- imam uhan v nosu (4 leta)
- nič ne boli:) 1 2 3.. kt da te zbodejo.
- hm. 4 leta nazj je blo pomoje mal cenej. niti se ne spomnm, mislm, da je bilo okol 2000 bivših tolarjev
- se mi zdi, da so mi naročil 1 teden... zdj meni se je malo zagnojilo, ker je bil un metuljček čist na koncu in luknja/"rana" ni mogla dihat. ko sem ga mal zrahljala, se je stanje takoj izboljšalo. če ne iz ure v uro celo :)

aja velikost še... ja js mam kr navadne, take kot so za v ušesa. na štantih kupujem. pa mi vedno težijo, da so ti uhani za ušesa, sam js se ne dam:) mi palčka ni nič predolga al pa kj..
prodajajo posebi za u nos, sam so mi nepraktični. eni so taki z odebeljenim koncem na koncu in boli ko ga daješ notr, ker se na silo razšir luknca. lol. amm.. ta drugi so pa taki, da majo zavihan konček in potem kao ne padajo ven. no..ni res :) padajo. še posebi radi v spanju, heh.

no sj če ga boš dala nardit, ti bojo tm vse povedal.

pa ponavad folk sprašuje, kako si potem nos obrišeš. tut tukaj ni težav.
;)

anit
04.05.2007, 15:31
- imam uhan v nosu (4 leta)
- nič ne boli 1 2 3.. kt da te zbodejo.
- hm. 4 leta nazj je blo pomoje mal cenej. niti se ne spomnm, mislm, da je bilo okol 2000 bivših tolarjev
- se mi zdi, da so mi naročil 1 teden... zdj meni se je malo zagnojilo, ker je bil un metuljček čist na koncu in luknja/"rana" ni mogla dihat. ko sem ga mal zrahljala, se je stanje takoj izboljšalo. če ne iz ure v uro celo

aja velikost še... ja js mam kr navadne, take kot so za v ušesa. na štantih kupujem. pa mi vedno težijo, da so ti uhani za ušesa, sam js se ne dam mi palčka ni nič predolga al pa kj..
prodajajo posebi za u nos, sam so mi nepraktični. eni so taki z odebeljenim koncem na koncu in boli ko ga daješ notr, ker se na silo razšir luknca. lol. amm.. ta drugi so pa taki, da majo zavihan konček in potem kao ne padajo ven. no..ni res padajo. še posebi radi v spanju, heh.

no sj če ga boš dala nardit, ti bojo tm vse povedal.

pa ponavad folk sprašuje, kako si potem nos obrišeš. tut tukaj ni težav.
tnXx da si mi vse povedla...mi bo v veliko pomoč, res hvala...:) :2thumbs: aiia sam neki še... ali imaš uhan tudi v uhi? kaj te je bol bolel ? v nos al v uho? ker jas mam v desni uhi 3 uhane, v levi pa 2 pa me je mal bolelo (čist mal) ko so mi luknjo delal? ali v nos bol boli al manj? hvala... TNxxxXX :blush:

vea
04.05.2007, 21:46
ni problema :) tut js sem bila radovedna.

drugače mam tut v ušesih in se mi zdi, da so ušesa 'hujša', ker je debelejša koža. sploh če maš tri v enem, ne bo pomoje problema z bolečino. a ni tako, da višje kot greš pr ušesu, bolj zna bolet? če si tisto dala skos, boš tudi to:) sicer pa res ne buba :)

anit
06.05.2007, 11:34
vea eii res TnxX. fulŁ hvala... no pol bom pa si ga sla naret...sam upam da se ne bo gnojil...:sleepy: :dontknow: am...neki še bi vprašala...po kolkih tednih/dneh te več nič ne boli in si že navajen na to? kai pa ko moreš nos zbrisat-pustiš uhan notri al ga morš vn uzet? in še to: a te kaj boli ko si daješ uhan notr(mislim ko si ga daš doma notr)? :blush: TnXxx :blush: :shy: (s)mejte se :kisses: :)

anit
06.05.2007, 11:40
ja glede ušes pa je tak- men je mal bolel tretji uhan, k sem si šla 2 na en dan naret :) tko da če me je u uho mal bolel...upam da me v nos pol ne bo nič :) če praviš da ie u nos manj boleče kot u ušesa :) sam skrbi me glede gnojenje? a to boli...ko se ti gnoji?

vea
07.05.2007, 17:05
zagnoji se, če ne umivaš redno. to ne pomen zdj, da moraš na eno uro drgnit z milom ipd, ampak ko greš zvečer spat, recmo da z vatirano palčko namočeno v alkoholu mal podrgneš v okolici. lahko tut večkrat na dan to nardiš - na začetku.
mal sem že pozabila, ampak mislim, da pomaga tudi mazanje z bepantenom.
ampak se ne zagnoji kar tako;) meni se je zelo malo. ni bolel, sem pa čutila, da nekaj ni vredu.
najbolje da probaš :) nima bit kaj strah:) mene je npr. strah dat še extra luknje v ušeska. tko da sem se z eno v vsakem zdovoljila.
:)

anit
08.05.2007, 14:11
:) ;) ja ok... mmm... jas mam uhan u levi uhi (2 uhana), v desni uhi pa 3 uhane, pa me ni čist nič bolel, tko mogoč kot da bi te nekdo z buciko zbodu... čist mal zapeče... ko greš višje... sam zdi se mi da (čeprav sem si prva dva uhana dala nardit že pred 10 letmi nekje) boli isto oz.sploh ne boli, tko da če že maš u uhah pa tud u nosu uhan te več uhano v uhi ne bo nič bolel... mene je ravn tako strah za u nos-no bomo sprobali, pa si ga grem nardit čez kakšen mesec, ti pa tud zber pogum... :2thumbs: papa :blush:

Aldebaran
08.05.2007, 16:18
no gotovo si je že vsak kdaj iztisnil kakšen nadležen mozolj na nosu... in so takoj pritekle solze... gotovo ste se že kdaj kresnili po nosu oziroma vas je kdo po nesreči udaril na nos, etc... predstavljajte si to bolečino in dobili boste pribljižek bolečine, ki nastane pri prebadanju nosu...
Piercerji in kozmetičarji uporabljajo dva postopka
- z iglo
- s pištolco
med tem ko zlatarji slednjega (s pištolco)
IMHO, je prebadanje s pištolco boljše, saj je pri tem uporabljen medicinski uhan... finta le-tega je tudi v tem, da je štiftek malo debelejši, kar sice rpomeni, da je v štartu luknica malo večja. Seveda je to prednost pri nadaljni menjavi različnih uhančkov... No kasneje, ko se medicinc zamenja za tiste mejčkene uhančke se tudi luknica prilagodi oziroma če hočete ustrezno skrči.
Slaba stran medicinskega uhana je v tem, da mora biti zapet z matico ( metuljčkom) kar pa je lahko v prvih nekaj dneh malenkost nadležno...

Kako dolgo naj bo ''medicinc'' v nosu?
najmanj 4 dni do enega tedna! to je dovolj, da se luknica lepo zaceli in lepo oblikuje, kar je manj, lahko pripelje do tega, da pri menjavi ne dobite skozi uhančka...

prebadanje z iglo:
prednost bi bila v tem, da je lahko že v štartu uporabljen uhanček, ki vam je dejansko všeč... luknica je manjša ... in podobno...
Slabosti: jih je več, od tega, da bolj boli, postopek traja dlje, in podobno...

pa še nekaj zgolj v vednost in ravnanje:
ko imate enkrat preboden nos, je dobro vedeti sledeče:
- NE uporabljati pudra in ostalih kremic za obraz v bližini luknice!!!
- NE pretiravati z raznoraznimi bivacini in ostalimi kremami, ker bost estvar le poslabšali!!!
- NE pretiravati z uporabo čistega alkohola za razkuževanje predela okoli luknice!!! Slaba stran alkohola je namreč v tem, da zelo suši kožo!

Kako ravnati v primeru, da se vam uhanček ''zagnoji'' oziroma vname:
- najprej se odstrani uhan in se ga razkuži, najprej ga prekuhate v vodi in potem namočite v alkohol ter ga obrišete s sterilno gazo. ( če imate možnost uporabe ultrazvočnega čistilca je še boljše) najenostavnejše pa rešite problem s tem, da uhanček nesete v čiščenje k zlatarju!
luknico najprej sperete z alkoholom: priporočam uporabo gaze in ne vate! (ne pretiravate z alkoholom)
in nato celotni predel okoli luknice sperete z mlačnimi nesladkanim kameličnim čajem!
To je To.
razkužen uhanček namestite nazaj v luknico in stvar je rešena... Po tem začetnem tretmaju uporabljate samo še kamelice.
Aja: fino je imeti doma kakšen nadometni sterilni uhanček...

EDIT: zgoraj omenjeni alkohol je mišljen lekarniško čist alkohol!
razne arnike in sadjevci niso priporočljivi, ker vsebujejo primesi!

No upam, da vam bo tole v pomoč pri ravnanju z prebodenimi noski... Enako pa velja tudi za prebodena ušesa.
nekaj stvari na katere morate biti pozorne predvsem dekleta z daljšimi lasmi:
uhani, ki se pritrdijo na uho z t.i. metuljčkom oziroma matico: vsak večer (to velja v prvem tednu, koso luknice še ''frišne'' ) pred spanjem preverite, če se je kakšen las navil okoli štiftka. TO storite tako, da spredaj pritisnete na uhan (tako nastane prostor med matico in mečico) nato preverite, če je kakšen las navit okoli štiftka in če je, ga odstranite s pinceto ali pa kar z roko.

V primeru, da se uho ''vname'' pa se zgledujte po zgoraj opisanem postopku... Če se to zgodi v obdobju, ko so v ušesih še medicinski uhani, je priporočljivo, da le ti ostanejo v ušesu... Razen v primeru, ko je vnetje zelo močno in boleče...

Uhani, ki so vstavljeni v ušesa izven območja mečice se ponavadi celijo dlje (10 dni do 1 meseca) odvisno od človeka do človeka in so posledično lahko tudi bolj problematični... Paziti je potrebno kako se češete, ker lahko ob nepazljivosti odtrgate uhan iz ušesa in v najslabšem primeru tudi strgate (poškodujete) uhelj.

In na koncu še nekaj o tem, da se pa luknice itak s časom zarastejo in se lahko potem na novo preluknjajo:
TO je navaden bulšit!!!
Ko je mečica enkrat prebodena in če so uhani v ušesih vsaj 14 dni, potem se takšna luknica NE zaraste NIKOLI!!!! takšno luknico se da enostavno poiskati z medicinskim uhanom.

upam da vam bo v pomoč.

cliena
11.06.2007, 18:11
Sej ni to nč takega :dontknow: pač navadit se morš :) js osebno sicer tega ne bi mela...sm zadovolna z uhani ki jih mam v ušesu in tudi s tistim v nosu nimam težav :)

p3Tra*
17.08.2007, 00:06
mene pa zanima kok kej boli ko ti preluknjajo lukno ušesu ( hrustnc ). pa katere uhane priporočate??
kok pa za u nos boli?

Aldebaran
17.08.2007, 08:46
mene pa zanima kok kej boli ko ti preluknjajo lukno ušesu ( hrustnc ). pa katere uhane priporočate??
kok pa za u nos boli?

to na ušesu misliš zgornji del uhlja??? No ne boli, oziroma je ista figa, kot pa spodaj na mečici... je pa potem potrebno malo več pazljivosti pri česanju las in pa seveda pri brisanju las, ker ga lahko zatakneš... namreč medicinski uhan ima malo daljši štiftek...
in pa ja ... teden dni po preluknanju je malo zoprno ležat na strani, kjer imaš uhan, ker te štiftek zadaj špika v glavo... ni ravno lep občutek, ampak se da zdržat.... Uhan (medicinc) mora biti notri vsaj teden dni, če ne kar 10 dni... v tem času moraš dnevno preverjati, da se ti ne navije kakšen las okoli štiftka, ker se v tem primeru lahko vname...
Nobenih krem ali kaj podobnega, samo na vsake toliko z gazo in nesladkanimi kamelcami spereš okolico luknice... tu je to...
Nos: predstavljaj si, da imaš en zoprn mozoljček na nosu in ga stisneš... No pribljižno toliko zaboli, ko ti prebodejo nos... Priporočam, da se odločiš za prebadaje z pištolco in potrpiš tiste tri do 4 dni z medicinskim uhanom v nosu... Kasneje se namreč izkaže, da so tako narejene luknice veliko lepše ''obrašene'' in je tudi kasnejša menjava uhanov enostavnejša... V primeru vnetja, (kar se zgodi zelo zelo redko) pa tudi samo nesladkane kamelice in gaza...
Upam, da sem ti vsaj pribljižno odgovoril na tvoje vprašanje...
Lp

p3Tra*
17.08.2007, 15:39
evo sm si šla dat uhan v hrustanc, pa me ful boli .. sm se da zdržet. :D tko da, za u naprej si ga mislem dat še v nos. pomoje tam nič bolj ne boli kt v ušesu.

aja pa Aldebaran hvala za odgovore :d

Aldebaran
17.08.2007, 16:05
malenkost p3tra.. lej sej bo, prva dva dni je normalno, da te malo boli, namreč ušesek se mora navaditi na tujek v njem, ane:) Enivej jutri bo že boljše... ti se lepo drži zgornjih nasvetov in bo vse ok... v kolikor pa bi potrebovala še kakšn ansvet, pa kar napiši:)

gia
17.08.2007, 16:39
uf, da v hrustanc ne bi bolelo, pa ne drži. absolutno bolj boli kot v mečico, ni pa tragike. razen če se ti zgodi kot se je men, da me je bolelo več kot 1 mesec in sem ga potem dala ven.

soncnica
20.08.2007, 17:00
V hrustancu mi je na zacetku(od tega je ze kar nekaj let, tko da nevem tocno kok casa) zatekal cel zgornji del uhlja, zdaj pa ze nmekaj casa nic- beri: ze nekaj let nič. V nosu pa nkol ni blo nobenih problemov, enostavno je v nosu in to je to, se ni gnojil, ni zatekalo,..nič.

popka
22.08.2007, 22:08
ja, v hrustancu znajo bit težave....men je lepo vrsto let zatekal del okoli uhana

tinka
31.08.2007, 21:31
v hrustancu je men lep uhancek bisercek, rinkice mi niso usec..ceprov sama si nikoli nebi upala:nonono:

monster
01.09.2007, 00:15
če delate v hrustanec, izberite dobro kozmetičarko, ki vam bo to naredila profi in na dobri točki. Moj prvi se je takoj zagnojil in na splošno se nisem dobro počutil, tako da je šel ven. Ta novi je v hrustancu že pol leta in nula problemov :) ...odvisno sicer, če vam to kaj pomeni, venar je uho tudi polje mnogih akupunkturnih točk in napačen zapik ne naredi nič dobrega

p.s. svetujem kozmetiko Hirschman na Kolodvorski v Lj :)