Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Amerika

Nushy
25.11.2005, 20:04
Je mogoče že kdo potoval na tej relaciji v lastni režiji? Zelo prav bi mi prišle informacije s prve roke.

Zanima me predvsem katero vrsto transporta ste izbrali in na kaj je potrebno biti še posebej pozoren (tako na sami poti kot v mestih).

Potovanje je sicer bilo planirano za maj, okoliščine pa so ga prestavile na januar, tako da nekako zmanjkuje časa za natančno prebiranje knjig in iskanje informacij.

Za odgovore se vam najlepše zahvaljujem :)

Štrudl
25.11.2005, 22:02
ravno na tej :2thumbs:

pristali smo v SFu...

tam bili dva dni....je kar ok :cool:

potem z avionom do LAja :), tam je že bolš :veryevil:

potem pa tri tedne v LA :cool:

pa en teden San diego...:2thumbs:

če lahko, pejt v SAn Diego, ta ej naj,....

bili v Universdal studios, SIx Flag Mountains (zabaviščni), SeaWorld :2thumbs:, ...

strip bari :blush:

itd :cool:

Nushy
26.11.2005, 10:11
Kako je s temi leti znotraj države? Slišala sem, da so dokaj poceni, potem pa sem ravno včeraj prišla do informacije, da Slovenci ne moremo kupiti vozovnic vnaprej po internetu. Kakšne so tvoje izkušnje?
Sicer pa sama razmišljam bolj v smeri najema avtomobila, ker bi si ogledala tudi kakšen narodni park... Ne vem pa še, kako bi to zgledalo pozimi - parki so le malo višji in tudi zasneženi...

Btw, kakšen je bil pa let do SF? Trenutno se najbolj obremenjujem s tem ;)

mr_panic
26.11.2005, 17:50
Izraz sunny california ne velja v mesecu januarju, ko non-stop dežuje, pa tudi kar mrzlo je, zato kamiranje ne pride v poštev. Mesec maj bi bil vsekakor boljša opcija za potovanje z najetim avtom.

Na tej strani poišči novico "Od Los Angelesa do San Francisca":
http://as.mservis.si/zda2004.fri.uni-lj.si/novice.php

Evo še ena podobna stran:
http://zda2005.fri.uni-lj.si/

Nushy
26.11.2005, 19:03
Ja, tole sem že ugotovila. Naslednja ideja je vožnja ob obali...

Mi je pa res žal, da je prišlo do spremembe v terminu, ampak kaj hočmo...

Hvala za linka. Spomnila sem se, da sem bila na eni od teh strani, ko so še zbirali sponzorje...

klaudija
27.11.2005, 04:24
quote:Originalna objava Nushy

Kako je s temi leti znotraj države? Slišala sem, da so dokaj poceni, potem pa sem ravno včeraj prišla do informacije, da Slovenci ne moremo kupiti vozovnic vnaprej po internetu. Kakšne so tvoje izkušnje?
Sicer pa sama razmišljam bolj v smeri najema avtomobila, ker bi si ogledala tudi kakšen narodni park... Ne vem pa še, kako bi to zgledalo pozimi - parki so le malo višji in tudi zasneženi...

Btw, kakšen je bil pa let do SF? Trenutno se najbolj obremenjujem s tem ;)

Jaz sem preko neta rezervirala let od New Yorka pa do Phoenixa in nisem mela nikakrsnih tezav.
www.jetblue.com
Sicer je pa letalskih druzb kar veliko, tako da bo treba malo pobrskat in primerjat cene.
Sicer bom pa jaz konc decembra v LA, v San Diegu bom pa novo leto pricakala. Pa da vidim, ce Strudl to kr neki v prazno hvali, al je kaj za tem! ;)

Nushy
27.11.2005, 11:04
Očitno je odvisno od letalske družbe... Sem pa ugotovila, da imejo ene celo evropske strani...

Sicer se pa vedno bolj nagibam k najemu avtomobila in vožnji (ob obali) iz SF v LA.

San Diego pa žal ne bo prišel v mojo pot, ker imam tako časovne kot finančne omejitve...

Štrudl
27.11.2005, 12:22
dan :):D

ja no, izraz sunny velja tudi za januar...sem bil konec januarja in februarja gor, pa ej bilo SUNNYYYYYYYYYYYYYYYY :cool:

torej...mi smo šli od SF do LA z eno am. letalsko družbo, cena pa ej bila 120 dolarjev na glavo :veryevil:

:):blush:

tassador
11.04.2006, 10:40
Torej padla je odločitev, da greva s kolegom v NYC za 17 dni, od 5. do 21. maja! Letalsko karto mava, prenočišče tudi! Letiva z družbo KLM iz Dunaja v Amsterdam in iz Amsterdama v NY. Na JFK-ju pristaneva 5.5. ob 8h zvečer! Takoj greva v Jazz On The Park Hostel (http://www.jazzonthepark.com/) kjer bova imela prenočišče (doh)! Še Jazz On the park na karti! (http://maps.google.com/maps?f=q&hl=en&q=36+West+106th+Street+ny&ll=40.798379,-73.96112&spn=0.020987,0.054245) Ogledala bi si seveda čim več znamenitosti new yorka (empire state building, central park, wall street, chrysler building, ellis island, central park ZOO........), in seveda probala začutiti utrip ny! V načrtu imava tudi ogled snemanja oddaje The Daily show, ogled kake NBA oz. WNBA tekme (doživeti dvorano Madison Square Garden), ogled tekeme Baseball-a (yankees stadium, ali Mets Stadium), vožnja z helikopterjem (da vidiš ny skyline v živo), jogging po Central Parku, razni touri, obisk kakega Jazz kluba, Comedy kluba (stand-up comedy), ogleda kake predstave na Broadway ipd. In ker sva oba mlada (oba 21) nameravava kakšno noč (dve, tri) nekaj spit in obiskat nekaj klubov, mal zažurat. Ker pa bova že v nyc, bova sigurno zapravla dost keša tud za oblčila, torej grewa med drugim tud v shopping. Namen najnega obiska je definitivno doživet v new yorku čim več, tako ogledov znamenitosti(!!) kot zabave! Denarja za zapravt bo cca. 400.000 sit (čistega denarja, torej prevoz in spanje sta že plačana)! A je to dovol?

Ker bo potrebno počasi narediti urnik, me zanimajo vaši predlogi, torej glede prehranjevanja, prevozov (nyc Taxi, Subway, Avtobus), ogleda znamenitosti, nakupovanja, žuriranja,.....VSAK predlog bo dobrodošel!!!

P.S.: Nekaj tem je že bilo tukaj, ki so mi pomagale, pa vseeno odpiram to temo z namenom da zvem še kej dodatnega, oz. mi pomagate pripravit "urnik"..

Morda še to, predvidevane temperature v maju so nekje 17-18°C, kak dan ali dva bo pomoje tudi deževalo!

LP Peter

DrOnyx
11.04.2006, 13:33
Najlepši del New Yorka je pa tole:

http://www.nybg.org/

To potem ko bosta utrujena od velemesta in si bosta zaželela malo miru in narave.;)

tassador
11.04.2006, 15:32
Hvala, zgleda lepo! Bova šla pogledat najbrš!

tayaoo
12.04.2006, 19:58
Žal :nonono: nimam predloga, ker si tja šele želim iti. Ali lahko info poveš koliko je povratna letalska vozovnica?
:dontknow: :?: :?: :?:

D' Andre
13.04.2006, 10:59
Preživel poletni dopust v NY julija 2004 in moram reč, da je bil to eden mojih najljubših tripov ever. Šel sem sam za 10 dni, kolega mi je zrihtal letalsko karto od KLM skoraj za džabe in sem letel od Benetk prek Amsterdama do Newarka, New Jersey potem pa me je prišel iskat kolega s Staten Islanda, kjer sem bival. Kar se znamenitosti tiče, sem šel le na Empire State Building, v živalski vrt v Bronxu, Central Park, ogledal sem si tudi Wall Street in Ground Zero. Muzeje in podobno pa sem pustil za stara leta. Kar se žurov tiče, clubbing je super, med tednom se ful dogaja - v določenih barih dobiš flyerje in potem imaš popust na vhodu - se splača, saj je vstopnina tudi med tednom od 2 - 5 jurjev, odvisno v kateri klub greš. Dosti popularnih klubov je izven mesta, partyplace v NY pa je Greenwich Village - nešteto barov, restavracij, štacun in klubov. Meni je bil najbolj všeč Splash, minimalistična diskoteka v stilu mrtvašnice (zglancane površine), lightshow, ogledala, medtem ko Roxy spominja na našo Gaviolo - vsaj po velikosti in vzdušju. Sem mislil, da bo na splošno več debelih, toda Jerry Springer malo pretirava, hehe. Ful velik ljudi je suhih k trlica. So pa vsi zelo sproščeni in prijazni - od indijske mame, ki prodaja kič na ulici do temnopoltega breakdancerja na subwayu. Kifeljci in taksisti ti tudi rade volje pokažejo pravo smer. Kaditi ne smeš nikjer, tko da pred vsako poslovno stavbo, restavracijo in barom vidiš par ljudi, ki vneto kadijo. Prevoz: definitivno metro, ki vozi nonstop. Pripelje te povsod - jaz sem se za*ebal, ker sem mislil, da te rdeča 4 pripelje na isto mesto kot zelena. Pa te ne... Pazi torej na barve linij na karti. Nasplošno so cene sprejemljive, nič ni dražje kot v LJ razen cigaret seveda. Kar me je presenetilo pri Newyorčanih je to, da nihče ne mara Busha in da imajo vsi vsaj dve službi (najemnine so astronomske). Pa nihče ne jamra, to je tam 'way of life'.
Pogledal sem si še Arthur Ashe Stadium - Flushing Meadows v Queensu, par filmskih prizorišč (Boter), Little Italy, Chinatown, Parachute Tower - Long Island, Brooklyn, kjer so snemali Rekviem za sanje. Aja, sprehodi se čez Harlem... to je doživetje.

Smarty
13.04.2006, 19:04
Prosim, pojej en čokoladni krof s čokolado zame! Pa en hotdog:D

No, vsaj to...

Drugač pa...uživejta maksimalno! Vse, kar sta si zastavla je kul.

Helikopter nujno, pejta se pelat z limuzino:D, pejta na stejke, pejta v šoping, dol mata dalmatinsko restavracijo, če bosta želela kej slovenščine slišat :D.

Nujno pregledat vse predele NYC, če vama bo kdaj reeees dolgčas, pejta z ladjico okol manhattana:D, pa une letalonosilke gledat :D

Glede šopinga bosta uživala...sm vama kr mal fouš...no, ti sam krof pa hotdog pojej zame :D

Smarty
13.04.2006, 19:05
aja, pa nujno zajtrkvat zunej....

matt
13.04.2006, 19:24
The Bitter End v greenwich villageu (mal naprej od washington squarea) - lustkana rupetina (okej vsaj bla je 10 let nazaj), standup, jam ..

tassador
13.04.2006, 20:39
hvala za VSE informacije! super ste res!!!

@tayaoo : dobila sva let iz dunaja v amsterdam in iz amsterdama vny...povratno enako v obratni smeri...letiva z družbo KLM povratna pa je bila okoli 118.000 SIT z rizikom!

@D' Andre : Super si opisal, in všeč mi je ideja tvojega obiska v ny. tud jst bi nekak podobno z mogoče mal več ogledi, s tem da bi definitivno kr nekikrt tud vn šli ..clubbing....a je pol definitivno varno v harlemu ?? :) aha pa še to...k si šou v klube ponoč in si se vraču newem recmo ob 4ih zju3 si šou s taxijem al za podzemno? najbrš taxi ne? kok se kej počutš varno ponoč po new yorku? :)

@Smarty : definitivno pojeva USAK vsaj po en krof in hotdog sam zate! :) zajtrkovat zuni? a mislš kot v restavraciji zuni al zuni na prostem zuni? namreč mava kao bed &breakfast varjanto v hostlu in na tem se da kr neki keša pršparat...čeprovnegrewa zdej tja šparat ampak vseen :D

@matt : a je to to? http://www.bitterend.com/ če je standup we're there ;)

matt
13.04.2006, 20:46
ja, to je to!

no, ni lih dedicated standup, majo obcasne gage .. drgac je bil pa men tm not vsec ambient ... (hebatga, str sem ;))

tassador
13.04.2006, 21:19
sj men zgleda ql!! mislm da bova šla čekirat...hvala še 1x za predlog!!

Smarty
14.04.2006, 10:10
ja, u zuni v restavraciji....tko kt vsi :D

ker mi smo mel v hotelu jajčka in ocvrt krompir za zajtrk...v deci olja namočen :D

sadie_007
14.04.2006, 10:13
tassador, vzemi me s sabo, bom čist pridna :shy:

p.s.: pasivno obvladam tudi angleščino :clown:

D' Andre
14.04.2006, 11:22
Sprehod čez Harlem je zelo adrenalinski, hehe. Predvsem zato, ker tam so pa res sami črnci - tu pa tam še kak Kitajec. Zelo reven predel mesta, bajte razpadajo, veliko folka cele dneve postopa po ulicah. Nehote so se mi začele rolati scene iz geto filmov in morm reč, da sem rabil kar nekaj časa, da sem se sprostil. Pa tud folk me je začudeno gledali v stilu lej ga zgubljenca. Nek taksist, očitno Indijec, je ustavil in mi ponudil prevoz, vendar kar ni mogel verjeti, da sem si želel ogledati Harlem. Če si belec, zelo očitno butaš ven in jasno je, da si turist, kajti beli anglosaksonski Newyorčani tja ne hodijo, ker večinoma živijo na Manhattnu ali v predmestjih. Se mi pa ni nič pretresljivega zgodilo v NY, pa sem vračal vsak dan (oz. vsako noč) zelo pozno s trajektom na Staten Island. Ko šetaš po nočnih ulicah velemesta in ne srečaš nikogar. Po Giulianiju je tudi Bloomberg še uspel znižati stopnjo kriminala v mestu. Neverjeten filing je sprehajati se po Manhattnu, ko v senci stolpnic popiješ kako kavico - ob treh popoldne je ob vznožju teh stavb tema in prijeten hlad. Pogledaš v zrak in vidiš moder kos neba... Sem imel omejen budget, tko da sem se v glavnem fural z metrojem, parkrat pa tudi s taksijem, ki ni ravno drag. Mislim, da NY ni nič bolj nevaren kot LJ, drugače je lahko če na nepravih krajih opletaš z digitalcem ali mobijem. Siicer so me že oropali, ampak to je bilo v Barceloni. Pri znamenitostih pa so itak kifeljci, tko da ni panike.
V klubih moraš pokazati osebno, in dobiš štempelj na roko - over 18 ali over 21. Tisti z over 18 gredo lahko v klub, vendar ne smejo piti alkohola. Ker je tudi med tednom v večini klubov vstopnina in imaš konzumacijo eno do dve pijači - kelnarjem pa moraš dati kak dolar napitnine. Skoraj povsod imajo go go plesalce ali plesalke - ne bom pozabil temnopolte bejbike (z blond dredi!), ki je divje opletala okoli štila in to na visokih petah. Škoda, ker v večini klubov ne smeš fotografirati... V glavnem, imela se bosta d best. Aja pa še ena anekdota (da vaju malo prestrašim, hehe): prijatelj iz Toronta mi je govoril, kako je šlo pet njegovih prijateljev žurat v New York, eden je v klubu spoznal bejbiko za akcijo in z njo zapustil klub - čez par dni so ga našli v kanti za smeti... Hočem samo reči, da je 'varnost' lahko le navidezna, tko da dvakrat premislita, če vaju kdo povabi domov - je pa dobro, ker sta dva. Pozdravita Big Apple še zame...

paradox
14.04.2006, 18:35
Btw...

...NBA ickets a very pricey and if you are going to be in NY for that long and only have $2000.00 to split, you probably wont want to spend two or three hundred dollars on NBA games.
You might check the circle line cruise... is a lot of fun as well, and on Saturdays they have night cruises that go around the city for people of your age.
Those helicopter rides are also very expensive. As for transportation, on your budget you may want to stick to the subway. Especially during the day.
...and at night you will not want to take the subway up to Harlem ( :clown:)

...and here are a few links that might be of help to you:

you should get these kind of passes

this one good for 9 days...
http://www.citypass.com/city/ny.html

****this one more money but WAY better- has more attractions , lots of deal coupons- longest one they have is for 7 days
http://www.newyorkpass.com/index2.asp

get metrocard for subway and bus - with unlimited ...each need your own, you can only swipe it once every 18 minutes
unlimited for 7 days $24
unlimited for 30 days - $76 (if you pay each ride - $2)

wednesdays you can stand online at the TKTS booth in Times Square - long line- but you get half price tickets for what's left on that day
or sign up for free www.theatermania.com (http://www.theatermania.com/) account - see what discounts are offered for whatever you want to see. Print out the discount page and bring it to the box office to get low rate tickets.

I hope you enjoy our city...;)

tassador
15.04.2006, 12:21
@sadie_007 : hehe ja ni problema lahko gres zravn.....karta je 120.000 sit..spanje pa tud tm ukol... :)

@D' Andre : Ja, definitivno bova šla čez harlem...upam da bo vse uredu, čene si ti kriv!! :) ja drgač pa vem da je Giuliani ful zmanšu kriminal...sam useen se je treba pomoje mal pazt....Hmm drgač me pa zanima še glede napitnin...vem da je nepisano pravilo 10%....komu vse je NUJNO treba dat napitnino? vem da taxistom, kelnarjem...ker to se bom mogu navadt...tuki v slo ni tok zlo nujno..mislm sj kelnarjem že daš, sam sm pa slišu da zna bit kr neprijetno če komu pozabš dat napitnio v ameriki...tko da me res zanima kje nujno ne smem pozabt tippat!

@paradox : I don't know about NBA tickets, we haven't decided yet, if they'll be expensive we won't go to the game, but if we get 'em for a reasonable price we would definitely like to see one game, doesn't matter if it's NBA or WNBA. We woud like to go to THE GARDEN ;) Also i think New York Knicks won't get to the playoffs this year so i don't think we would be able to see NBA game in the garden, so there's only new jersey nets. But like i said we would like to see at least one event in the madison square garden!

I heard about circle line cruise, and we'll definitely go to one!

Thanks for all those tipps and links!! And if you have some more feel free to post them in this forum!!

shem_me_zion
23.04.2006, 15:33
Za stand up gres lahko comedy cellar v village (http://www.comedycellar.com/). Ob vikendih moras rezervirati karto vnaprej. Majhni showi v village niso nevem kaj, tako da se fokusiraj na muziko. (Vedno imej ID pri sebi)

tassador
23.04.2006, 18:37
hvala! bom sel pogledat! se nekaj....za ID je dovolj (naša) slovenska osebna...al je potrebno kej druzga nardit za sabo? morda neumno vprašanje pa vendar...:)

shem_me_zion
24.04.2006, 02:49
Ne vem kako izgleda slovenska osebna. Ce je slika gor in datum rojstva je verjetno ok. Aja, pojdi se v Gotham (mislim, da je nekje na W24th) za stand up.

Babybunny
30.07.2006, 14:55
V bližnji prihodnosti načrtujem krajše potovanje v Severno Ameriko. Zanima me, če kdo od vas mogoče ve kaj vse morm urediti (viza in podobne stvari in koliko časa se na to čaka).

Hvala

p.s.: Se opravičujem Če tema mogoče že obstaja, samo je nisem najdla.

LP
Babybunny

zverina
30.07.2006, 21:37
viza ni potrebna.

Znida
01.08.2006, 13:38
Pozdravljeni,

Čez en mesec potujem v ZDA, kjer bova s punco 1 mesec potovala. Odločila sva se da bova tam kupila avto, ker rent-a-car je predrag. Ali ima kdo kakšne izkušnje s tem? Kako je z zavarovanjem, kakšen avto se splača... predvsem me zanima to.

Lp, Matjaz

Soleil
01.08.2006, 13:41
Če se ne motim, je tudi kupiti avto v ZDA kar drago. Znanka živi v ZDA in je baje kar hud strošek imeti avto.

Znida
01.08.2006, 13:47
dobijo se že za $500... rent a car je pa čez $1000, pa avto lahko še prodaš...

Duh
01.08.2006, 14:52
Ne me držat za jezik...kolkor sem slišal, se da avto dobit kar ugodno...ampak potem pa še moraš dodat zavarovanja, ker bog ne daj da brez njih povzročiš nesrečo ali da se še tebi ali komu drugemu zgodi kaj hujšega...in ta zavarovanja znajo potem imet kar neko ceno...

Goody
02.08.2006, 11:32
malo za info: Med ameriškim kičem in rajem na zemlji (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=102&article_id=155102060316130031111&cid=419&pgn=1)

Vikend v Santa Barbari (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=102&article_id=155102060206140127111&cid=419&pgn=1)

Las Vegas - stoletnica grešnega mesta (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=102&article_id=155102060123101120111&cid=419&pgn=1)

Kalifornija (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=102&article_id=15510205041810542196&cid=419&pgn=3)

Napotki pred potovanjem (MZZ) (http://www.mzz.gov.si/index.php?id=832)

V katere države lahko državljani Republike Slovenije potujejo brez vizuma? (pdf)? (http://www.mzz.gov.si/fileadmin/pageuploads/konzulara/Slovenci_potovanja_brez_vizumov_slo.pdf)

Ali začetek izdaje novih biometričnih potnih listov vpliva na pogoje potovanja državljanov Republike Slovenije v ZDA? (http://www.mzz.gov.si/index.php?id=923)

Soleil
02.08.2006, 13:50
dobijo se že za $500... rent a car je pa čez $1000, pa avto lahko še prodaš...

Ja avto sam je najbrž lahko še cenejši od 500$. V mislih sem imela stroške za zavarovnje in za morebitna poravila 500$ vredne kripe.

Balonar
16.09.2007, 19:25
Predvidevam, da navadni SLO passport zadostuje!?

Predvidevam, da ne potrebujem vize!?

Predvidevam, da bom potreboval adapter za strom za laptop!?

sorry .. first time to America :rolling:

Aldebaran
16.09.2007, 19:50
@Balonar:
- v ZDA imajo 110 voltno napetost v vtičnicah, ...preveri, kakšen razpon ima tvoj obstoječi adapter za laptop
- vize ne potrebuješ več, ukinili so jo pred nekaj leti...
- slovenski pasuš je več kot odličen...

... če te zanima še kaj drugega glede ZDA pa kar vprašaj in ti bom z veseljem pomagal!

Lp

Balonar
16.09.2007, 20:41
super .. najlepša hvala .. potujem 25.09. tako, da se bo še ziher našlo en kup vprašanj :2thumbs:

bobi
16.09.2007, 20:53
Predvidevam, da navadni SLO passport zadostuje!?

Predvidevam, da ne potrebujem vize!?

Predvidevam, da bom potreboval adapter za strom za laptop!?

sorry .. first time to America :rolling:

Bodi pazljiv pri izpolnjevanju vhodnega kartončka, da boš vse točno upisal!
V nasprotnem primeru boš daljši čas na emigrajšnu.
Pazi tudi da ne izgubiš izhodnega, ki ti ga bodo dali v pasoš. Če ga zgubiš so isto dolgi zapleti in preverjanja. Prtljage ne zaklepaj, ker ti jih bodo polomili, da pogledajo kaj je notri.
Če še kaj rabiš vprašaj ;)

Balonar
16.09.2007, 20:53
ja .. evo enega .. letim v Washington in tam presedem za Knoxvile .. je to presedanje v kaksni zaprti coni? .. ala carinska cona .. ali vmes lahko grem kam ven .. seveda če bom imel čas med poleti?

bobi
16.09.2007, 20:59
ja .. evo enega .. letim v Washington in tam presedem za Knoxvile .. je to presedanje v kaksni zaprti coni? .. ala carinska cona .. ali vmes lahko grem kam ven .. seveda če bom imel čas med poleti?

Preverjanje (carinsko) imaš samo enkrat, ob prihodu, pozneje to odpade, na drugem letalu.
Ker presedaš je pametno da imaš pri sebi kaj za preoblečt, če se ravno zgubi prtljaga. To je zelo hitro. Ko imaš enkrat potrjen vhod v USA, se lahko giblješ tudi izven carinske cone, vendar se prvo prepričaj koliko imaš časa za presedanje in iz katerega terminala letiš naprej. Zamude so redne, tako da se boš verjetno kar načakal!

Balonar
17.09.2007, 07:19
kako je pa z zavarovanji .. imamo pač standardno zavarovanje .. potrebujem kaj posebnega za cez luzo?

Aldebaran
17.09.2007, 07:39
zavarovanje: vzami Corris z asistenco v tujini, mislim, da tepride osnovno okoli 20 evrov... Krijejo pa potem bivanje v bolnišnici in še nekaj drugih zadev!!! Se splača!!!

Če letiš na Dulles International Airport imaš tule domačo stran letališča: IAD (http://www.metwashairports.com/Dulles/maps.htm) in pa še zamljevid terminalov: klik (http://www.metwashairports.com/dulles/flight_information_3/terminal_map)
Letališče je zelo veliko vendar tudi zelo pregledno, vse je označeno,... Med terminali in glavno zgradbo vozijo shuttli (manjši avtobusi), paziti moraš samo to, da se spraviš na tapravega (again: vse je napisano in lepo označeno) ... Še en nasvet: na Brniku (pardon letališču Jože Pučnik) čekiraj prtljago do svoje zadnje destinacije (se pravi Knoxwille) tako se izogneš dodatnim čekiranjem pri presedanjih in podobnim zapletom...
... sem še kaj pozabil?
Aja samo gibanje po letališču... Ročno prtljago imej vedno pri sebi, ne puščaj je naokrog, ker so zelo tečni in te lahko kaj hitro odpeljejo na zaslišanje:)
Enivej pa še tole: dovoljene stvari v ročni prtljagi (http://www.continental.com/web/en-US/content/travel/baggage/carry-on.aspx)

Slednje upoštevaj, ker ti bodo v nasprotnem primeru vse zmetali stran!!!

Aja pa še kar se tistega kartončka tiče: izpolni ga čitljivo in točno!!! po navodilih, američani so namreč zelo natančni kar se tiče izpolnjevanja formularjev... Sam sem nazadnje porabil tri, da sem na koncu le dovolj čitljivo in pravilno izpolnil stvari... njihov datum je napisan: mesec/dan/leto!!! npr: 09/17/2007

Če te še kaj zanima, pa samo na dan z besedo:)

Balonar
18.09.2007, 10:11
ok .. got me ticket :)
en dan bom imel časa do konference .. predvidevam, da si bom sel ogledat Knoxville .. čakanje med vmesnimi poleti imam samo dve urci .. glih za checking pa kej za pojest ...

Aldebaran hvala za nasvete

Aldebaran
18.09.2007, 10:28
Balonar:
malenkost, vseli me, če lahko pomagam:) ... poleg tega pa seveda miren let in srečno pot:)

Balonar
23.09.2007, 14:39
..ja, seveda sem zbolel dva dni pred odhodkm .. sicer nič hujsega .. teče mi pa glih iz vsake luknje .. tudi iz tiste kjer ponavadi ne .. nor prehlad ..

kako je s tabletami (lekadol, aspirin C) na letalu? .. glede na to da checkiram prtljago samo enkrat bom moral to imeti s sabo ..

Aldebaran
23.09.2007, 14:52
mislim, da so tablete dovoljene v ročni prtljagi... Drugače pa prosiš stewardeso za kakšen aspirin alikaj podobnega...

dovoljene stvari v ročni prtljagi (http://www.sta-lj.com/potovanja-informacije/pravila-letalisca)
Med svojo ročno prtljago lahko prenašate zdravila in nujno potrebna živila, vključno z otroško hrano, ki jih boste uporabljali med potovanjem. Morda boste morali dokazati, da jih nujno potrebujete; tekočine, kot so pijače in parfumi, kupite bodisi v prodajalni na letališču EU, ki je za točko, nakateri pokažete svoj vstopni kupon, ali na letalu, ki ga upravlja prevoznik EU. Če ste jih kupili zapakirane v posebni zatesnjeni vrečki, te vrečke pred pregledom ne odpirajte, sicer lahko varnostno osebje na kontrolni točki njeno vsebino zaseže.

Zdravila ali posebej predpisana hrana
Nova uredba pri omejitvi vnosa tekočin dovoljuje tudi nekatere izjeme, med drugim imajo lahko potniki pri sebi zdravila ali posebej predpisano hrano v tekoči obliki (vključno s hrano za dojenčke), vendar samo toliko, kolikor potrebujejo za čas potovanja. Kot varovalko uredba določa, da mora potnik, v kolikor varnostno osebje ni popolnoma prepričano o določenem zdravilu ali hrani, dokazati pristnost zdravila ali hrane (na primer s pokušanjem).

Balonar
26.09.2007, 23:23
no, samo en lep pozdrav zaenkrat iz "cez luzo" .. vreme lepo malo me jetlag je*e, ampak bo ..

sibam na vecerjo v en country club kjer je vsak vecer 2000 ljudi in muzika v zivo ... ajme mene da još to vidim hehe

P.s. nameravam nabaviti portable DVD .. kaj je ze s temi formati NTSC/PAL?
http://www.walmart.com/catalog/product.do?product_id=5733532 temu konkretno pise NTSC

nity
14.11.2007, 14:29
Ojla,

januarja potujem na florido, natančneje orlando in miami.

Imate mogoče kakšen nasvet za poceni spanje, hrano, zabavo, ter kaj je vredno videti. Mogoče kakšne izkušnje z renta car-kje se splača. Koliko je stopinj januarja, ali se da kopat v morju.

Hvala in prijeten dan, teden. mesec, leto....;)

nity

makik
20.11.2007, 19:16
ojla

A mi zna kdo povedat koliko znaša rentanje avta od V na Z. Nek srednje cenovni razred, nekaj majhnega... za en mesec!

Route 66
10.12.2007, 14:28
Živjo!!

Mene pa zanima, koliko moraš biti star da v ameriki lahko rentaš avto?

Ima mogoče kdo kakšne izkušnje, približno koliko denarja je treba imeti za iz sabo. Naša destinacija bo: la (route 66) chicago, new york, niagata fals.

LP:rolling:

whitefish
16.02.2008, 18:38
Tik pred zdajci sem se odločil da grem v Los Angeles v začetku Marca 2008.

Nimam še nič. Pasporta, vize (ali jo sploh rabim?) in povratne letalske karte. Rabim še kaj? Kakšen nasvet?

Za vsak nasvet/misel bom hvaležen

veska
18.03.2008, 18:41
a je bolje iz za en teden recimo...organizirano ali vodeno v new york npr?

hvala.

Aldebaran
31.03.2008, 13:31
a je bolje iz za en teden recimo...organizirano ali vodeno v new york npr?

hvala.

ja če dobiš res dobro ponudbo ...potem se splača, drugače sem ap pristaš tega, da si sam zrihtaš aranžma... pa najslabše je it tako daleč samo za teden ali deset dni, ker so letalske karte za tako kratko obdobje potovanja ponavadi za polovico dražje kot pa če greš naprimer za 3 tedne ali pa mesec dni...
No kot sem rekel: če pa dobiš res smešno nizko ponudbo, potem pač greš:)

veska
01.04.2008, 17:43
ima kdo izkušnje z hostli po new yorku?
v rugi polovici junija bi šla...
hvala.

Aldebaran
01.04.2008, 22:49
tole vrže ven gugl (http://www.google.si/search?q=new+york+hostels&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a)
na tejle strani (http://www.virtualtourist.com/travel/North_America/United_States_of_America/New_York_State/New_York_City-841252/TravelGuide-New_York_City.html) pa se lahko prepričaš kaj in kako ti je storiti, ogromno koristnih nasvetov:)

aja našel sem še ultimativno stran za hostle: klikn (http://www.hostelbookers.com/hostels/usa/new-york-city/) tule pa sigurno najdeš vse pomembne podatke in informacije:)
pa srečno!

__ziga__
11.04.2008, 15:57
Pozdravljeni!

Zanima me če gre kdo v kratkem v severno Ameriko? Če gre kdo ali bi mi lahko poslali zasebno sporočilo imam namreč eno vprašanje.

Lp

simon_sandra
04.06.2008, 21:35
Pozdravljeni!Kot sam naslov pove imama namen da grema okol 20.julija na dopust v Miami!Zanima me ce je kdo potoval ze na lastno roko,predvsem me zanimajo cene letalskih prevoznikov,z katerimi ste potovali?katera je najbol ugodna reešitev in najcenejši let?Ter na kateri strani je najbolšepogledat za cene?

Lp,Simon

Aldebaran
05.06.2008, 10:21
Pozdravljeni!Kot sam naslov pove imama namen da grema okol 20.julija na dopust v Miami!Zanima me ce je kdo potoval ze na lastno roko,predvsem me zanimajo cene letalskih prevoznikov,z katerimi ste potovali?katera je najbol ugodna reešitev in najcenejši let?Ter na kateri strani je najbolšepogledat za cene?

Lp,Simon

Če sta mlajša od 26 ozirom imata Euro 26 kartico alipa tisto drugo ki velja do 34 leta, al kako že, potem se pozanimajta na STA-Ljubljana. Drugače pa je še nekaj drugih strani, kjer bi se dalo poiskati ugodne karte:
nekaj strani (http://www.google.com/search?q=letalske+karte&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a), ki jih najde google
... drugače pa poglejta še tule (http://trud.druzina.si/?id=71)

TuNina
05.06.2008, 11:27
STA je bedarija, da ni večje.. priporočam Odklop (http://www.odklop.com/index.php?st=avio).

Restraint
11.06.2008, 20:08
@Balonar:
- v ZDA imajo 110 voltno napetost v vtičnicah, ...preveri, kakšen razpon ima tvoj obstoječi adapter za laptop
Pa če se ne motim imajo posebne vtičnice tud? Kje potem člove polni svoje baterije za fotoaparat??
Še kakšni vsesplošni nasveti za relacijo San francisco, Sacramento, Las vegas, Grand canyon, Los engeles?

Aldebaran
11.06.2008, 23:55
Pa če se ne motim imajo posebne vtičnice tud? Kje potem člove polni svoje baterije za fotoaparat??
Še kakšni vsesplošni nasveti za relacijo San francisco, Sacramento, Las vegas, Grand canyon, Los engeles?

Ja to je res, njihovi vtikači so ''ploščati'' http://www.chinesemol.com/member/upload/product/86118888/20078519223524965.jpg
se pravi potrebuješ adapter, ki ima na eni strani tele ploščate, na drugi pa evropske oziroma naše luknje:)

informacije o omenjeni relaciji bi našel na tule (http://www.virtualtourist.com)
oziroma kar na turističnih straneh posameznih mest ter mogoče še na tejle (http://www.lonelyplanet.com) strani...
Nekaj dodatnih informacij iz prve roke ti pa sporočim, takoj ko mi bo prijateljica iz L.A. odpisala na mejl:)
Več napišem v naslednjem postu.

Restraint
13.06.2008, 17:43
Hvala za odgovor.
Kako pa je z menjavo evrekov v dolarje?
Danes sem plačal polog. :) :p:d;):2thumbs::rolling::approve:

mikkeni
01.09.2008, 20:15
Florida? Miami? Orlando? Kaj vse se splača ogledat? Komentarji in nasveti dobrodošli :)

mikkeni
28.09.2008, 14:55
Florida? Miami? Orlando? Kaj vse se splača ogledat? Komentarji in nasveti dobrodošli :)

nobenega nasveta? :)

Aldebaran
28.09.2008, 21:53
informacije o tem kaj se splača videti imaš na tejle povezavi (http://www.visitflorida.com/)

Astaroth
07.10.2008, 13:46
Živjo!

Jaz imam pa veliko željo iti v New York, vendar mi finance tega trenutno ne dovoljujejo. Sem pa odkrila na eni strani nagradno igro, kjer lahko zadaneš potovanje za dve osebi in resnično upam, da bom izžrebana :)! Ali je res New York vreden obiska, ali mislite, da se bolj splača iti kam drugam?

Aldebaran
07.10.2008, 13:56
Živjo!

Jaz imam pa veliko željo iti v New York, vendar mi finance tega trenutno ne dovoljujejo. Sem pa odkrila na eni strani nagradno igro, kjer lahko zadaneš potovanje za dve osebi in resnično upam, da bom izžrebana :)! Ali je res New York vreden obiska, ali mislite, da se bolj splača iti kam drugam?

New York je nekaj posebnega... sam odhajam konec novembra za 10 dni... The Big Apple je posebna dogodivščina...ogromno stvari za videti, ogromno možnosti za takšno ali drugačno zabavo ... Seveda je potrebno tudi imeti v glavi, da določeni deli mesta niso ravno varni za turiste ...

Karte pa tudi niso tako zasoljene... se da dobiti že za manj kot 400 evrov povratno... Hostli so sprejemljivi in ne pre dragi ..potem pa imaš tudi možnost najema stanovanja z ateden ali več.. .no ta šport pride malo dražje, ampak hej, si pa na svojem anede:) hoteli so pa pregrešno dragi... no vsaj večina:)

mikkeni
19.10.2008, 09:06
Gre kdo v začetk novembra v US (Florida). In do kakšne nasvete za Florido???

mikkeni
29.10.2008, 19:33
rent a car v Ameriki?

Verjetno svetujete komplet zavarovanje?

Aldebaran
29.10.2008, 20:16
Če si mlajši kot 25 let potem se lahko kar pod nosom obrišeš za rent-a-car.
The minimum age for driving is 16 in most states but some states will not allow unrestricted driving until 18. Some car rental agencies refuse to rent a car to any person under 25 years of age. Other agencies will rent to young drivers but require an added surcharge. Some rental agencies in the US will not rent to drivers over 71 years of age.
več o tem pa tule (http://www.usatourist.com/english/tips/driving.html)
oziroma tole si preberi: klik (http://www.hm-usa.com/carrent02.html)
vse kar moraš in si želiš vedeti o najemu avtomobila v ZDA.
Kar se pa floride tiče je pa najboljše da odsrfaš na njihovo stran (http://www.visitflorida.com/)
... upam da ti bo v pomoč... ostale informacije pa dobiš na Googlu:)

mikkeni
01.12.2008, 21:33
the best blo :P

Teddy94941
14.01.2009, 18:16
No, kakor sem slišal, grem lahko tja (v Ameriko) kot turist za 3 mesece, in če hočem ostati dlje, moram podaljšati vizum... no, mene zanima, za koliko časa ga lahko podaljšam in pa na podlagi česa oni to podaljšanje sprejemajo... ali bi jaz, državljan Slovenije, brez nobenega kriminalnega dejanja lahko dobil vizum za Ameriko?

Zelo lepa hvala že vnaprej za vse odgovore.

Aldebaran
14.01.2009, 18:26
Slovenija je v tako imenovanem programu: VisaWeawer! kar pomeni, da lahko potuješ tja brez vize kot turist!!! Vizo potrebuješ v primerih ko:
- greš tja delat
- študirat
Vse ostale informacije pa dobiš na tejle strani: klikni (http://www.state.gov/travelandbusiness/)
poleg tega pa še dodatno obvestilo za vse ki nameravate potovati v ZDA:
nujno se je potrebno prijaviti preko spletnega obrazca, ki ga dobite na tejle strani: esta (http://cbp.gov/xp/cgov/travel/id_visa/esta/) po 12.1.2009 se je obvezno potrebno prijaviti preko te strani ...obrazec najdete gor.
ostale informacije glede vizumov in podobnega pa tudi.

Teddy94941
14.01.2009, 18:59
Tja bi šel delati, se prav bom kar potreboval vizum... potem bom moral postati tako imenovan immigrant, ne?

"If visiting the U.S. under the visa waiver program you may not apply for an extension of stay." - tole sem prebral na eni strani (ne na vašem linku), torej to pomeni, da če hočem ostati dlje časa, ne smem iti kot VisaWeawer?

Tole sem tudi pobral "If you are from a visa waiver country, and you are coming for tourism or business (but not for employment or as a working member of the media) you may enter into the U.S." - Se pravi, če grem z vizumom, potem sem lahko "working member of the media", ki je prepovedan za VisaWeawer?

Za vizum, pa izpolnim obrazec, ki ste ga podali na vašem linku in grem v ambasado (?) kjer mi dajo nadaljna navodila, ali...? In še tole: koliko časa PRIBLIŽNO traja za pridobitev vizuma? Ker glede na to, da nimam niti enega kriminalnega dejanja ter sem vzorni državljan, upam verjeti, da ne bi bilo problemov.

Vem, da sem vas kar zasul tukaj z vprašanji, ampak res potrebujem tole in resnično cenim vaše odgovore.:blush:

EDIT: Zdaj sem pogledal step-by-step navodila za pridobitev vizuma na tej strani: http://www.unitedstatesvisas.gov/pdfs/gettingavisa.02.03.pdf in glede na to, potem samo sledim tem navodilom, oddam prošnjo za vizum, počakam nekaj tednov, kot piše na linku, in potem ko dobim vizum, grem lahko v ZDA in živim normalno tam, kakor ostali... ali pač?

Aldebaran
14.01.2009, 20:03
Tja bi šel delati, se prav bom kar potreboval vizum... potem bom moral postati tako imenovan immigrant, ne?

"If visiting the U.S. under the visa waiver program you may not apply for an extension of stay." - tole sem prebral na eni strani (ne na vašem linku), torej to pomeni, da če hočem ostati dlje časa, ne smem iti kot VisaWeawer?

Tole sem tudi pobral "If you are from a visa waiver country, and you are coming for tourism or business (but not for employment or as a working member of the media) you may enter into the U.S." - Se pravi, če grem z vizumom, potem sem lahko "working member of the media", ki je prepovedan za VisaWeawer?

Za vizum, pa izpolnim obrazec, ki ste ga podali na vašem linku in grem v ambasado (?) kjer mi dajo nadaljna navodila, ali...? In še tole: koliko časa PRIBLIŽNO traja za pridobitev vizuma? Ker glede na to, da nimam niti enega kriminalnega dejanja ter sem vzorni državljan, upam verjeti, da ne bi bilo problemov.

Vem, da sem vas kar zasul tukaj z vprašanji, ampak res potrebujem tole in resnično cenim vaše odgovore.:blush:

EDIT: Zdaj sem pogledal step-by-step navodila za pridobitev vizuma na tej strani: http://www.unitedstatesvisas.gov/pdfs/gettingavisa.02.03.pdf in glede na to, potem samo sledim tem navodilom, oddam prošnjo za vizum, počakam nekaj tednov, kot piše na linku, in potem ko dobim vizum, grem lahko v ZDA in živim normalno tam, kakor ostali... ali pač?

Za delovno vizo se obrnete na ameriško ambasado v Ljubljani (http://slovenia.usembassy.gov/nmvisas.html). Pokličete na številko ki je na strani (+386-1-200-5599) in se dogovorite za termin. Potem se oglasite na ambasadi in vam bodo vse lepo razložili. To velja če greste tja delati.
Seveda potem tam živite normalno kot vsi ostali:) ...

Aja glede mojega linka: Electronic System for Travel Authorization (ESTA) je sistem, ki je nadomestil obrazce, ki so se izpolnjevali na letalih pred pristankom v ZDA. Prijavite se najmanj tri (3) dni pred odhodom in potem natisnete papir, ki vam ga pošljejo po elektronski pošti in ga imate s seboj. To velja za vse ki potujejo v ZDA po 12.1.2009.

kot sem rekel vam bodo na ambasadi vse lepo razložili.

Imigrant niti ne, prej Registered Alien, kot pravijo prijavljenim tujim državljanom tam. To pomeni, da lahko dobite lastno številko osebnega zavarovanja in podobno... Kar sem hotel še dodati: pred odhodom si morate pri nas urediti tudi zavarovanje za delo v tujini. To uredite na zavodu za zdravstveno zavarovanje.

koliko časa se čaka na vizo:
Ljubljana

Typical Wait Time (Calendar Days*) for a Nonimmigrant Visa Interview Appointment

Visitors Visas: 1 Day
Student/Exchange Visitors Visas *** (Excludes: A, G, K, and V): 1 Day
All Other Nonimmigrant Visas: 1 Day

solsikke
15.01.2009, 07:45
Teddy, sicer ne vem, kako imate urejeno situacijo v tem trenutku glede dela v ZDA, vendar če nimate že podjetja, za katerega boste tam delali, delovne vize ne boste dobili.

Zadeva poteka nekako takole. Če želite v ZDA delati, potrebujete vizo H1, ki je dejansko delovno dovoljenje in velja tri leta. Vendar je to delovno dovoljenje vezano izrecno za podjetje, za katerega boste delali in ki jamči za vas, ko zaprosite za vizo. V teh teh letih, ko vam H1 velja, NE SMETE menjati podjetja, lahko delate samo za tega. Po treh letih, ko vam poteče H1, lahko zaprosite za zeleno katro, ki ni omejena na posamezno podjetje in velja za nedoločen čas dokler ne zapustite ZDA. Če ZDA zapustite, vam zelena karta samodejno poteče in boste morali naslednjič spet zaprositi zanjo.

Edin dokaj človeški način za pridobitev H1 je ta, da postopek prevzame podjetje, za katerega boste delali oz. njihova pravna služba. Brez pravnika vam to v nekem normalnem časovnem okvirju ne bo uspelo. Postopek v tem primeru traja okoli pol leta (plus minus 3 mesece).
Ne pozabite, da boste morali hkrati s tem predložiti sodno prevedene in overjene kopije diplome, kar se lahko tudi precej zavleče.

To je v bistvu na kratko glede postopka pridobivanja delovne vize za ZDA.
In še nasvet. Če se odločite, da skozi postopek ne boste šli in boste odpotovali v ZDA kot turist in poskušali tam tiste tri mesece delati na črno, močno odsvetujem. Če vas dobijo, boste to namreč storili trikrat. Prvič, zadnjič in nikoli več. Sledil bo izgon in doživljenjska prepoved vstopa v državo.

Vsekakor pa vam želim veliko uspehov, če se odločite za pridobitev vize!

×Danaja×
17.01.2009, 15:42
Lp!
To poletje potujem na zahodno obalo S Amerike. Odločam pa se da bi z avtobusom šla iz Z na V obalo. Nekaj sem gledala že po internetu in sicer odlično povezavo sem našla pri prevozniku Greyhound.
Zdaj me pa zanima, kakšne so vaše izkušnje z javnimi prevozi v ZDA ali še bolje točno s tem Greyhoundom. Je to lahko kakorkoli nevarno...?

Hvala!:2thumbs:

veska
27.03.2009, 17:03
Okrog 1,maj se odpravljamo na Florido. Smo tri pari in dva otroka (10 in 13 let) kaj priporočate, da si ogledamo? Je kdo tam bil?

Aldebaran
28.03.2009, 12:46
Tale stran je super, kar se floride tiče: klik (http://www.visitflorida.com/)
Vse kar morate in želite vedeti je napisano, opisano in fotografirano:)

vea
11.09.2009, 15:49
Lep pozdrav,

tudi jaz potujem v New York v začetku oktobra, za dva tedna. V bistvu za en teden, drugi teden pa v Toronto.
Zanima me kako je kaj s cenami oz. kje so kaki centri za šopingirat? O ostalem ste se kar dovolj razgovorili, zanima me edino še za šoping (baba pač :blush:)
So kje kaki centri aka city park oz. da je stavba v kateri je več trgovin...?

Kako je pa s hrano? So po mestu na veliko razne trgovine s hrano kot so pri nas Mercatorji, Špari?

Mogoče sta vprašanji malo neumni ampak tudi jaz prvič potujem čez lužo in bojda je čisto drugi svet :)

Aldebaran
11.09.2009, 16:01
New York City shopping guide (http://www.usatourist.com/english/places/newyork/shopping.html)
Designer outlet (http://www.designoutletgallery.com/) se nahaja tukile: klik (http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=en&geocode=&q=55+Hartz+Way+Secaucus,+Hudson+County,+NJ+07094&sll=37.0625,-95.677068&sspn=34.671324,79.013672&ie=UTF8&ll=40.765461,-74.146042&spn=0.258989,0.617294&t=h&z=11) in pa
naslednji outleti (http://www.google.si/search?q=outlet+malls+in+new+york+area&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a) na območju samega Manhatna:)
Tukajle (http://www.google.si/search?hl=en&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&hs=8z7&q=outlet+malls+in+Toronto+area&btnG=Search)si pa lahko pogledaš še razne trgovine na območju Toronta...

Upam da bojo informacije uporabne...

Trgovin raznih delikates in podobnega je ap v New Yorku v izobilju, tako da te nima kaj skrbet...
pa srečno:)

vea
11.09.2009, 16:04
Okej, hvala za hiter in izčrpen odgovor :)

Aldebaran
11.09.2009, 16:12
ni pene, če te še kej zanima pa sam z besedo na dan:) hihi...
Aja v New Yorku se velja izogibati Bronxa, še vedno! tko da ... pa merki na dokumente in denar... najbolj se ti splača imeti kreditno kartico in čim manj gotovine, če pa že pa vse v majhnih bankovcih... največji po 20 dollarjev...

Snif
13.09.2009, 12:47
Moje kratke hlače so zdaj v Ameriki. Tko, da če gre kdo tja jih lahko prinese nazaj. :d To je tko, če ne pogledaš dobro kaj si prinesel s seboj. Pol jih pa nekdo drug vzame. He he, včer slišal, da so zdj v eni od zveznih držav. Nič druzga ne bo ostal kot čakat na paket okoli tri tedne. :rolling:

vea
14.09.2009, 18:02
hehe, sj mislim da jih tu v sloveniji ne boš potreboval :D

kako je z vstopninami v muzeje? v knjižnici sem dobila nek zelo star vodič, iz 90., kjer piše, da vstopnin za v muzeje ni ampak pač prispevaš kolikor si zmožen.

to je bilo prejšne desetletje. danes je verjetno drugače ane? :D
navadna študentska izkaznica pa tudi najbrž ni dovolj, mora biti mednarodna za popuste?

sicer pa ja... še maloo :) upam na ugodno vreme brez dežja :)

Aldebaran
14.09.2009, 22:45
hehe, sj mislim da jih tu v sloveniji ne boš potreboval :D

kako je z vstopninami v muzeje? v knjižnici sem dobila nek zelo star vodič, iz 90., kjer piše, da vstopnin za v muzeje ni ampak pač prispevaš kolikor si zmožen.

to je bilo prejšne desetletje. danes je verjetno drugače ane? :D
navadna študentska izkaznica pa tudi najbrž ni dovolj, mora biti mednarodna za popuste?

sicer pa ja... še maloo :) upam na ugodno vreme brez dežja :)

klikni na tole povezavo (http://www.google.si/search?q=admission+for+new+york+museums&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a) upam da najdeš informacije ki jih iščeš:)

vea
17.09.2009, 17:16
kako je pa s taksiji?
so dragi? so nagnjeni k nabijanju cene?

saj v času tam bom uporabljala subway pa pešhondo ampak nekak bo treba pridet z JFK-ja do hostla z vso prtljago :)

Aldebaran
17.09.2009, 23:07
kako je pa s taksiji?
so dragi? so nagnjeni k nabijanju cene?

saj v času tam bom uporabljala subway pa pešhondo ampak nekak bo treba pridet z JFK-ja do hostla z vso prtljago :)

lej tole google vn vrže: klik (http://www.google.si/search?q=taxi+price+from+JFK+to+Manhatan&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a)pa si malo preberi... drugače pa taksiji niso dragi... je pa tako da imaš v glavnem subway in se z njim prevažaš naokrog...vse je lepo označeno in se ne moreš zgubit...

Hrushka
21.09.2009, 22:24
Med vsemi temami nisem našla, dabi že katero rekli o Los Angelesu. Sama sem bila zaenkrat v ZDA le severno oz SV - New York mimo Washingtona do Floride, nisem pa videle na LA-ja, ne SF-ja. Kako je kaj tam? Kdaj se splača it?

Računam, da zadanem potovanje na Vesolju veselja (http://vesoljeveselja.siol.net/), pa gasa. No, tudi brez bi šla :rolling: Florida me je zelo navdušila (predvsem klima in prijaznost ljudi). Je primerljivo?

Aldebaran
25.09.2009, 19:34
Med vsemi temami nisem našla, dabi že katero rekli o Los Angelesu. Sama sem bila zaenkrat v ZDA le severno oz SV - New York mimo Washingtona do Floride, nisem pa videle na LA-ja, ne SF-ja. Kako je kaj tam? Kdaj se splača it?

Računam, da zadanem potovanje na Vesolju veselja (http://vesoljeveselja.siol.net/), pa gasa. No, tudi brez bi šla :rolling: Florida me je zelo navdušila (predvsem klima in prijaznost ljudi). Je primerljivo?

Virtual Tourist (http://www.virtualtourist.com)
in pa Trip Advisor (http://www.tripadvisor.com/)
poiščeš LA ali pa SF in si prebereš:) Vse imaš opisano:)