Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : smola na šipah in strehi, ...

jurka
01.08.2006, 18:21
Mi lahko kdo svetuje, s čim lahko spravim smolo z avtomobilskih šip in ostalih delov avta?

S šip sem jo nekaj že spravila s terpentinom. Ali ta lahko škoduje avtolaku, plastiki...?

Hvala! :)

melci
01.08.2006, 18:22
na črpalkah se dobi en sprej drgač pa lahko tudi z čist navadnim petrolejem:2thumbs:

Teo
01.08.2006, 18:32
kupi tisto zadevo na črpalki in jo uporabi v čimmanjši meri. Če zadeva topi smolo, topi tudi avtomobilski lak.

bobi
01.08.2006, 18:55
Mi lahko kdo svetuje, s čim lahko spravim smolo z avtomobilskih šip in ostalih delov avta?

S šip sem jo nekaj že spravila s terpentinom. Ali ta lahko škoduje avtolaku, plastiki...?

Vsekakor škoduje, če topi smolo topi tudi lak, ali vsaj posvetli lak!
Svetujem da ga daš očistit strokovnjakom, nasvet za naslednjo leto pa ne parkiraj pod borovci ali smrekami ;)

melci
01.08.2006, 18:57
Svetujem da ga daš očistit strokovnjakom, nasvet za naslednjo leto pa ne parkiraj pod borovci ali smrekami ;)
povej kako na morju najti en ornk hrast da bo avto mal v senci;) ;)

bobi
01.08.2006, 18:59
povej kako na morju najti en ornk hrast da bo avto mal v senci;) ;)

Težko :D, pokriješ ga z staro rjuho pa je :2thumbs:

jurka
01.08.2006, 19:02

pa sploh ni bil pod borovci - na morju ga vedno pokrijem. Pred službo sredi Ljubljane z dreves nekaj kaplja. Nisem zihr, da je res smola - a pač, nekaj podobnega. Vsekakor nekaj, kar gre s terpentinom dol, z vodo, šamponom, bencinom...pa ne.

GiGi
01.08.2006, 20:57
Nekateri pravijo da gre smola borovcev dol že z krpo katero si prepojil z navadnim jedilnim oljem.

Če pa gre za take male pikice se pojavijo če je avto pod topoli ali javori pa ti lahko svetujem samo malo bolj grobo pranje z gobico za odsranjevanje mrčesa(taka bolj redka in malo bolj groba-še vedno daleč od kuhinskih katerih NE uporabljat!) in pa kvaliteten šampon tudi obstajajo taki encimski.

Pomaga tudi če avto voskaš ali z blago polirno kremo spoliraš.

jurka
01.08.2006, 20:58
ops, šele zdele vidm lapsus v naslovu teme. :shy: :D
Na armaturi sevede nimam smole... :D

Na strehi in haubi me niti ne moti, ker se sploh ne vidi, najbolj moteče so pikice na šipah. Če jih hočem spraskat z nohtom dol, naredim še večje in bolj lepljive packe... :nonono:

GiGi
01.08.2006, 21:01
Na strehi in haubi me niti ne moti, ker se sploh ne vidi, najbolj moteče so pikice na šipah. Če jih hočem spraskat z nohtom dol, naredim še večje in bolj lepljive packe... :nonono:

Za tole priporočam Armorall namensko čistilo za avtomobilske šipe (med drugim ne topi naparine temnenja šip kot to ob dogotrajni uporabi nastane z navadnimi čistili na bazi amoniaka in alkohola). Dobiš ga v vsakem šparu ali MOL-u

Še vedno pa boš morala drgnit, najbolje z eno staro 10000000X oprano frotirasto brisačo, nikakor ne uporabljat grobe vilede na šipi!

jurka
01.08.2006, 21:10
Nekateri pravijo da gre smola borovcev dol že z krpo katero si prepojil z navadnim jedilnim oljem.

Če pa gre za take male pikice se pojavijo če je avto pod topoli ali javori pa ti lahko svetujem samo malo bolj grobo pranje z gobico za odsranjevanje mrčesa(taka bolj redka in malo bolj groba-še vedno daleč od kuhinskih katerih NE uporabljat!) in pa kvaliteten šampon tudi obstajajo taki encimski.

Pomaga tudi če avto voskaš ali z blago polirno kremo spoliraš.

Hvala gigi. :)
Bi znal bit topoli, ja, teh imamo v bližini službe kar nekaj.
A gobica, ki jo omenjaš je prou za odstranjevanje mrčesa? Dobim na pumpi? A je samo za šipe primerna?

GiGi
01.08.2006, 22:09
Hvala gigi. :)
Bi znal bit topoli, ja, teh imamo v bližini službe kar nekaj.
A gobica, ki jo omenjaš je prou za odstranjevanje mrčesa? Dobim na pumpi? A je samo za šipe primerna?

Za šipe je najbolje kot sem napisal že zgoraj. Sta pa javor in topol res zoprna za dol spravit. Iz šip še ni tak problem in tudi če so pikice še sveže saj ko če se zapeče na lak je to malo boolj zoprno dol spravit, takrat ti ne preostane drugega kot da avto temeljito opereš če pa še to ni fdovolj pa da povoskaš oz. spoliraš avto, druga možnost pa da počakaš da se z dežjem in ostalimi vermenskimi vplivi tiste pikice dol sperejo.

Ja se dobi na pumpi nekatere gobe za prabnje avtomobilov pa že imajo navadno in to gobo skupaj zlepljeno. Gre za bolj luknjasto peno ki je bolj groba do umazanije laka pa ne poškoduje.

Za ostranjevanje mrčesa iz odbijačev in pločevine priporčam naslednji postopek:
-avto v senci ali zvečer z viskotlačnim čistilcem(vapom) speri in ostrani ta večjo umazanijo in dele golazni
-nasprejaj z komercialnim sprejem(razne cheap-shit variante od petrola in OMV močno odsvetujem ker kljub temu da so cenejši za 50% od konkurence so tolko bolj neučinkoviti da glava boli, torej raje kak Sonax ali Armorall če ju lahko dobiš bo hitreje in bolj učinkovito)
-z gobico za mrčes zdrgni
-po normalnem postopku operi avto jaz uporabljam wash and wax ker se mi ne da vedno voskat in polirat :blush:
-obriši z vlažno sintetično jelenovo krpo, ki jo dobiš na vsaki bencinski ali hypermarketu od 400SIT dalje.

Maxus
02.08.2006, 00:40

uporabi čimbolj vročo vodo iz bojlerja in frotirasto krpo;)

korenje
02.08.2006, 00:45

sipo s polirno krpo drgnes brez dodanih tekocin, ce noces ponoci gledat osvetljenega stekla zaradi luci...

GiGi
02.08.2006, 07:15
Aja še tole, glede stekel. Sam uporabljam Rain-X(pred leti v top-shop ponudbi). Tak poseben premaz za šipo ki odbija dež in ni treba uporabljat brisalcev pri hitrostih nad 60-70km/h odvisno od avtomobila. Ena kantica stane 1.500 SIT in je dovovolj za 3-4 premaze vetrobranskega stekla. Vsak premaz pa traja od 1-3 mesece, odvisno od pogostosti uporabe brisalcev in kako kvalitetno ste nanesli premaz)

Stvar je najbolj uporabna na avtocesti ko bi sicer brisalci mazali vodo tukaj v tankih potočkih in kapljicah odteče in je vidljivost dosti boljša sploh v močnejših nalivih. Je pa dobro da pred nanosom menjate brisalce in jh vsake tolko očistite ker sicer stari ali/in umazani brisalci nanos tega premaza po kakem mesecu zdrgnejo stran.

Če bo kdo naročal www.marino.si (http://www.marino.si)

Štrudl
02.08.2006, 08:08
rešitev je navadno kuhinjsko olje....namažeš smolnate dele, počakaš......podrzaš enostavno dol....s kakšno mobikartico ali kaj podobnega :)

GiGi
02.08.2006, 12:31
rešitev je navadno kuhinjsko olje....namažeš smolnate dele, počakaš......podrzaš enostavno dol....s kakšno mobikartico ali kaj podobnega :)

That is some what I said! :coffee:

jurka
02.08.2006, 12:43
Super, hvala vsem za nasvete.
Tole jedilno olje mi je res najbolj všeč!

bobi
02.08.2006, 14:03

Thx za info :2thumbs:

mumbley
21.08.2006, 08:01
Nitro razredčilo dela čudeže.