Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Razlaga športnih Stav

bigantonio
03.08.2006, 17:58
Zdravo
Rad Bi Začel S športnimi Stavami Pa Nimam Pojma O Teh Kvotah
Sem Iskal Več Kot Dve Uri Pa Nič Našel
Prosim Da Mi Nekdo To Razloži Lahko S Primerom
Hvala Lp

bond32
03.08.2006, 18:22
Zdravo
Hvala Lp

evo preberi si za začetek to
http://www.glavca2000.net/

SuperPig
03.08.2006, 18:24
Kvote so podatki o možnem dobitku pri stavah
primer
...................................tip.......1.... .0.....2....10...02
Nogomet - Real (M)-Reggina 1,30 4,00 7,50 1,07 2,61

Če staviš 1000 SIT na zmago Reala(tip 1), boš v primeru, da Real zmaga zaslužil 300SIT. Če staviš na remi(tip 0) zaslužiš 3000SIT, ampak samo v primeru, da se tekma po rednem delu(90 minut), konča brez zmagovalca. Če pa bi stavil na zmago Reggine(tip 2) in bi Reggina tudi zmagala, bi v svoj žep pospravil 6500SIT.

Verbal
03.08.2006, 20:19
Zdravo
Hvala Lp

Se pravi - eni se odločajo za trdo fizično delo, drugi za zajeebano miselno, ampak ti si se lepo odločil: "Jaz se bom pa osredotočil na športne stave, da mi te prinašajo dobiček, ker delat v tem življenju mislim resno niti malo sploh ne..

snežko
04.08.2006, 08:26
Zdravo
Hvala Lp

:) bigantonio, a pa si že dost big da to lahko počneš?? glede na zgoraj napisano dvomim. pusti to pri miru. pejt na sladoled al pa golobe futrat v park!

ozayrus
04.08.2006, 13:54
Jest sm zdej mal raziskal net glede teh stav, najdu en sistem, k ti prnaša dobičke okrog 2% na vplačilo. Samo slovenske kvote zrušijo sistem :mad: ker so čudno definirane.

Citymamba
04.08.2006, 20:25
Vse kvote so "definirane" tako, da stavnica ne propade. Zato tudi različni izračuni kvot pri različnih dogodkih. Jaz jih spremljam bolj iz vidika psiholoških učinkov ter poklicne radovednosti. Ker malo stavim se ne bom spuščal v nasvete kako in na koga staviti. Vsekakor pa je ni stavnice na svetu, ki bi garantirala višji dobitek od priliva. Zato se med tem, ko je stava odprta kvota tudi menja. To lahko preverite na internetnih stavnicah kjer včasih določen dogodek zapro že precej pred pričetkom saj so bile kvote vplačil in predvidenih izplačil že izpolnjene. Se ne dogaja pogosto, vendar se. Če bi se želeli profesionalno baviti s stavami bi potrebovali kar precej časa, da si uredite vse evidence. Tako o rezultatih, prihodih in odhodih igralcev, finančnih stanjih ekip, njihovi tradiciji o ofenzivnih, ali degfenzivnih trenerjih. Pa tudi, če bi imeli popolne evidence vas lahko na koncu sesuje nek podkupljiv sodnik, ali igralec. Zato je najbolje staviti za zabavo. Z malimi zneski. Se poigravati z dogodki in svojo domišljijo, intuicijo ter poznavanjem katerega od športov oz. zvrsti na stavnicah. Le tako bo zadovoljstvo popolno. Če vas sreča trefi toliko bolje. Če ne pa tudi vredu. Saj ne boste veliko izgubili.

bond32
04.08.2006, 21:50
http://www4.slikomat.com/06/0804/330822gyfj.gif

to nisem dobil jaz....šport je lahko velik biznis

čudežni
04.08.2006, 22:46

to nisem dobil jaz....šport je lahko velik biznis

Je, ja, lahko velik biznis, ampak za to moreš vložiti ogromnoooooo časa, truda, navezovanja stikov, imeti vsaj nekaj pojma o matematiki, imeti ogromnoooo živcev in predvsem mirne, imeti po svojem okus narejen MM, veliko dolgoletnih izkušenj in še bi se kaj našlo.
Skratka, to je po mojem mnenju eden izmed najtežjih poklicev na svetu ( predvsem psihično ).:2thumbs:

ozayrus
05.08.2006, 08:41
Za psihično mi se lahko kar strinjal, bit moraš trden, da preko zastavljenih meja nebo šel (da neboš vlagal preveč, da neboš stavil na hitro,...). Tale listk sm jest tut že vidu v reviji top sport in prav rad bi spoznal tega "junaka" svaka mu čast:approve:

Hewitt
05.08.2006, 10:10
Za psihično mi se lahko kar strinjal, bit moraš trden, da preko zastavljenih meja nebo šel (da neboš vlagal preveč, da neboš stavil na hitro,...). Tale listk sm jest tut že vidu v reviji top sport in prav rad bi spoznal tega "junaka" svaka mu čast:approve:

toti listek je cista sreca, igralca, ki nima pojma o stavah in matematiki, stavnice ga limajo zato, da dobijo še več takih ovc...

ozayrus
05.08.2006, 13:12
toti listek je cista sreca, igralca, ki nima pojma o stavah in matematiki, stavnice ga limajo zato, da dobijo še več takih ovc...

In zakaj meniš, d aje čista sreča, model pač spremlja japonsko ligo

Citymamba
05.08.2006, 14:12

to nisem dobil jaz....šport je lahko velik biznisTo se je človeku preprosto povedano posralo. Listek je objavljen v tedniku TOP sport, ki izhaja vsak torek. Običajno objavijo tri najboljše stave oz. dobitke. Drugi je zadel 177.446,00 SIT (vložil 17.000,00 SIT!!!) in tretji 213.818,00 SIT (vložil 5.000,00 SIT). Pri naštetih zneskih je že odbit 15% davek. Samo naj mi eden reče, da je bil prvi velik poznavalec japonskega nogometa:clown: .

ozayrus
06.08.2006, 08:25
To se je človeku preprosto povedano posralo. Listek je objavljen v tedniku TOP sport, ki izhaja vsak torek. Običajno objavijo tri najboljše stave oz. dobitke. Drugi je zadel 177.446,00 SIT (vložil 17.000,00 SIT!!!) in tretji 213.818,00 SIT (vložil 5.000,00 SIT). Pri naštetih zneskih je že odbit 15% davek. Samo naj mi eden reče, da je bil prvi velik poznavalec japonskega nogometa:clown: .

Mogoče je japonec na obisku v Sloveniji:clown: . No karkoli naj bo, jest bi tut rad tkole srečo mel.

Citymamba
06.08.2006, 15:15
Sam sem prvič v življenju med nedavnim SP stavil 10.000 SIT na par dogodkov. Igral sem fiksne kvote. Zadel sem nekaj čez 40.000 SIT. Vendar sem svojih 10 jurčkov takoj spravil in igral naprej z razliko. Na koncu sem vse izgubil. Torej gre zgolj in samo za naključja. K sreči nisem bedak in se ne predajam hazarderskim užitkom. Moram pa priznati, da je kar nekaj dobljenih stav pritegnilo mojo pozornost saj so skoraj neverjetne. Prav tako vložki. Že tale za 17.000 SIT je malce čudna. Kdo pa sploh stavi take vstote? Ali je zasvojen s stavami, ali pa je na stavnici zadel in si privoščil še eno priložnost. Očitno jo je izkoristil. Dvomim, da mu bo v tretje uspelo.:evil: Za vse, ki stavite prek Športne loterije ena zanimicvost. Velikokrat je v časopisu Športne loterije objavljen listč na katerem je igralec vložil 50.000, SIT. Višina dobitek je običajno trikratnik vložka oz. nekaj več. Bi stavili 50.000 SIT kar tako? Ste prepričani, da je vaše znanje oz. poznavanje športa tako zanesljivo? Dvomim.

ozayrus
07.08.2006, 16:47
Sam sem prvič v življenju med nedavnim SP stavil 10.000 SIT na par dogodkov. Igral sem fiksne kvote. Zadel sem nekaj čez 40.000 SIT. Vendar sem svojih 10 jurčkov takoj spravil in igral naprej z razliko. Na koncu sem vse izgubil. Torej gre zgolj in samo za naključja. K sreči nisem bedak in se ne predajam hazarderskim užitkom. Moram pa priznati, da je kar nekaj dobljenih stav pritegnilo mojo pozornost saj so skoraj neverjetne. Prav tako vložki. Že tale za 17.000 SIT je malce čudna. Kdo pa sploh stavi take vstote? Ali je zasvojen s stavami, ali pa je na stavnici zadel in si privoščil še eno priložnost. Očitno jo je izkoristil. Dvomim, da mu bo v tretje uspelo.:evil: Za vse, ki stavite prek Športne loterije ena zanimicvost. Velikokrat je v časopisu Športne loterije objavljen listč na katerem je igralec vložil 50.000, SIT. Višina dobitek je običajno trikratnik vložka oz. nekaj več. Bi stavili 50.000 SIT kar tako? Ste prepričani, da je vaše znanje oz. poznavanje športa tako zanesljivo? Dvomim.

O tem sem tut jaz že razmišljal, potem ko pa sm mal raziskal in povoprašal naokol. sme ugotovil, da nekateri dejansko stavijo velike zneske, nobenega sicer ne poznam k bi stav kar 50 k. Tko da zaenkrat ostajam sumničev. Pa še tale listek z japonsko ligo sem mal analiziral. Ni mi jasn kako je zadel, sreča al znanje nč se mi ne izide.:dontknow: :veryevil:

bond32
08.08.2006, 07:31
tudi z malimi stavi se da dosti dobit.....tej pa ki stavijo vsote 50K je to itak denar ki so ga dobili s stavami(tako da kot pride tako gre če izgubiš)
evo še en divji listek
http://www.sportna-loterija.si/stl/ade_stave.bt_200632.gif

Hewitt
08.08.2006, 09:14
Prav tako vložki. Že tale za 17.000 SIT je malce čudna. Kdo pa sploh stavi take vstote? Ali je zasvojen s stavami, ali pa je na stavnici zadel in si privoščil še eno priložnost.

Stavijo tudi 10k-100k €
Pri nas je to seveda težko, v tujini se pa da, če ne drugje si poglejte betfair. Zanmivo je tudi pogledat poker roome, kjer so mize, kjer je BB po več tisoč evrov... gambling je velek biznis, večina je v minusu, mali delež pa (ZELO LEPO) živi na naš račun.

Citymamba
08.08.2006, 16:03
O tem sem tut jaz že razmišljal, potem ko pa sm mal raziskal in povoprašal naokol. sme ugotovil, da nekateri dejansko stavijo velike zneske, nobenega sicer ne poznam k bi stav kar 50 k. Tko da zaenkrat ostajam sumničev. Pa še tale listek z japonsko ligo sem mal analiziral. Ni mi jasn kako je zadel, sreča al znanje nč se mi ne izide.:dontknow: :veryevil:V današnjem TOP sportu si oglej. Eden je stavil 46.582,00 SIT, drugi pa 50.000 SIT. Prvi je zadel 671.526,00 SOIT, drugi pa 201.875,00 SIT. In takih stav je bilo nazaj kar nekaj. Le vplačilna mesta se zamenjajo. Nekaj časa vplačujejo na črpalkah, potem pa preko interneta. Stave so tako neverjetne, da resnično ne vem več kako jim uspeva zadeti. So pač mojstri. Ni kaj. Težko verjamem, da bi šlo za goljufijo saj mora biti stava oddana pred pričetkom dogodka. Računalniški sistem je kasneje preprosto ne sprejme. Ali pa morda obstaja kakšna zanka? Ne vem. Danes je vse mogoče. Morda pa je kaj na tem? Namreč Loterija Slovenije noče uvesti elektronskih stav. Že imajo razlog, ki ga mi ne poznamo. :dontknow: :evil:

ozayrus
08.08.2006, 17:58
V današnjem TOP sportu si oglej. Eden je stavil 46.582,00 SIT, drugi pa 50.000 SIT. Prvi je zadel 671.526,00 SOIT, drugi pa 201.875,00 SIT. In takih stav je bilo nazaj kar nekaj. Le vplačilna mesta se zamenjajo. Nekaj časa vplačujejo na črpalkah, potem pa preko interneta. Stave so tako neverjetne, da resnično ne vem več kako jim uspeva zadeti. So pač mojstri. Ni kaj. Težko verjamem, da bi šlo za goljufijo saj mora biti stava oddana pred pričetkom dogodka. Računalniški sistem je kasneje preprosto ne sprejme. Ali pa morda obstaja kakšna zanka? Ne vem. Danes je vse mogoče. Morda pa je kaj na tem? Namreč Loterija Slovenije noče uvesti elektronskih stav. Že imajo razlog, ki ga mi ne poznamo. :dontknow: :evil:

Jest sm razmišljal, da je to bolj nekakšna reklama, da Športna loterija sama izpolni listek po dogodkih, ko so rezultati že znani in ga dajo notr kao : lej kaj se da aslužit". Grafično to nebi blo problem.

Citymamba
08.08.2006, 20:24
Tega ne verjamem. To bi bila njihova smrt. Pri internetni stavi je znano vplačilno mesto. Torej tudi številka listka. Sicer pa se da tudi preveriti. Menim, da si kaj takega ne bi upali privoščiti. Na koncu koncev je na lističu jasno vidno koliko davka plača srečni dobitnik. Finančni voluharji pa so zelo sitni, če jih obvestiš o kakšni sumljivi raboti. Zato menim, da je tvoj sum odveč. Vsi organizatorji iger na srečo so pod strogim nadzorom. Nisem še še srečal nikogar, ki bi si zaradi reklame sam nabijal davek. :dontknow:

ozayrus
09.08.2006, 17:23
Tega ne verjamem. To bi bila njihova smrt. Pri internetni stavi je znano vplačilno mesto. Torej tudi številka listka. Sicer pa se da tudi preveriti. Menim, da si kaj takega ne bi upali privoščiti. Na koncu koncev je na lističu jasno vidno koliko davka plača srečni dobitnik. Finančni voluharji pa so zelo sitni, če jih obvestiš o kakšni sumljivi raboti. Zato menim, da je tvoj sum odveč. Vsi organizatorji iger na srečo so pod strogim nadzorom. Nisem še še srečal nikogar, ki bi si zaradi reklame sam nabijal davek. :dontknow:

Maš prav.

Včeraj so me prepričval naj na Dinamo stavim al pa 0 (mene je mikal Aresenal) na konc pa nism na nobenga. Tko nč zgubu nč dobu.

Citymamba
09.08.2006, 20:18
No tudi jaz nisem stavil. Če pa bi bi zagotovo na Arsenalovo zmago. Tako kot danes na Milanovo proti Crveni Zvezdi. Moštva iz bivše juge še vedno menijo, da so nekaj posebnega. Vendar so daleč od najboljših evropskih klubov. Včerajšnjo tekmo sem si ogledal po TV. Zagrebški komentator je cinično komentiral nasmeh Arsenalovega šefa z besedami, da kdor se zadnji smeje se najslajše smeje. Angleža so vprašali, če bi kakšen Dinamov igralec lahko igral za angleško moštvo. Seveda se je človek ob tako prepotentnem vprašanju lahko le muzal. Toda balkanci ne razumejo, da so še vedno evropska druga liga. Tako kot pri nas ne razumejo, da smo evropska tretja liga. Celotni Dinamo namreč ni vreden toliko kot Arsenalov najboljši igralec. In v tem grmu tiči zajec. Zato je pri športnih stavah potrebno staviti hladno, brez čustev. Pa paziti, da te ne zapelje. Zasvojenost s hazardom je hud družbeni problem. Še posebej pa trpe zasvojenčevi najbližnji. Tako čustveno kot tudi finančno.

ozayrus
10.08.2006, 16:54
No tudi jaz nisem stavil. Če pa bi bi zagotovo na Arsenalovo zmago. Tako kot danes na Milanovo proti Crveni Zvezdi. Moštva iz bivše juge še vedno menijo, da so nekaj posebnega. Vendar so daleč od najboljših evropskih klubov. Včerajšnjo tekmo sem si ogledal po TV. Zagrebški komentator je cinično komentiral nasmeh Arsenalovega šefa z besedami, da kdor se zadnji smeje se najslajše smeje. Angleža so vprašali, če bi kakšen Dinamov igralec lahko igral za angleško moštvo. Seveda se je človek ob tako prepotentnem vprašanju lahko le muzal. Toda balkanci ne razumejo, da so še vedno evropska druga liga. Tako kot pri nas ne razumejo, da smo evropska tretja liga. Celotni Dinamo namreč ni vreden toliko kot Arsenalov najboljši igralec. In v tem grmu tiči zajec. Zato je pri športnih stavah potrebno staviti hladno, brez čustev. Pa paziti, da te ne zapelje. Zasvojenost s hazardom je hud družbeni problem. Še posebej pa trpe zasvojenčevi najbližnji. Tako čustveno kot tudi finančno.

Jap stave so lahko prav za***ane. In to je vrerjetno najboljši nasvet kar ga lahko damo tistemu, k je to temo odpru.

Citymamba
11.08.2006, 09:15
Da je temu resnično tako sem občutil včeraj na lastni koži. Igral sem 16 različnih dogodkov. In veste kje sem kiksnil? Pri onem najmanj problematičnem. Pri paru št. 307 pokal UEFA (Brann Bergen(norv.)-Atvidaberg (Šved.) sem igral tip 1. Rezultat pa je bil 3:3. Nič presenetljivega bi rekli. Vendar moram opozoriti na zanimiv podatek. Norveški Brann Bergen je na vrhu norveške 1. lige, švedski Atvidaberg pa 18. v švedski 2. ligi.!!!!!! Kvota za zmago Norvežanov je bila 1.30, za dvoznak 10 (zmaga, ali rtemi) pa 1.06. Pa naj mi potem kdo po vsem tem pojasni, če je tu kje kakšna logika? :dontknow: Torej, če bi igral tip 10 bi zaslužil nekaj malega več kot 15.000 SIT. Vložil pa sem le 200 SIT !!!!! Kako onim, ki vlože 50.000 IT rata veliki met, preprosto ne razumem.

ozayrus
11.08.2006, 10:08
Da je temu resnično tako sem občutil včeraj na lastni koži. Igral sem 16 različnih dogodkov. In veste kje sem kiksnil? Pri onem najmanj problematičnem. Pri paru št. 307 pokal UEFA (Brann Bergen(norv.)-Atvidaberg (Šved.) sem igral tip 1. Rezultat pa je bil 3:3. Nič presenetljivega bi rekli. Vendar moram opozoriti na zanimiv podatek. Norveški Brann Bergen je na vrhu norveške 1. lige, švedski Atvidaberg pa 18. v švedski 2. ligi.!!!!!! Kvota za zmago Norvežanov je bila 1.30, za dvoznak 10 (zmaga, ali rtemi) pa 1.06. Pa naj mi potem kdo po vsem tem pojasni, če je tu kje kakšna logika? :dontknow: Torej, če bi igral tip 10 bi zaslužil nekaj malega več kot 15.000 SIT. Vložil pa sem le 200 SIT !!!!! Kako onim, ki vlože 50.000 IT rata veliki met, preprosto ne razumem.

Mogoče s tem, da vs svoj čas posvetijo temu. Nekateri se menda kar preživljajo s tem. Verjetno si vzame eno ligo in jo naštudira do konca. Tim pa verjetno poznavanje ene lige nebo prineslo veliko prednosti, če moštvo iz ene države igra proti moštvu iz druge države (torej druge lige). tega pa jaz ne morem razumet, kako so lahko uspešni pri takih napovedih. Za velike klube že, samo za druge lige :dontknow:

SuperPig
11.08.2006, 10:11
staviti na 16 različnih dogodkov je trapasto..vsak, ki misli resno staviti, ne bo stavil na več kot 5 parov, pa še to je velik

ozayrus
11.08.2006, 12:11
staviti na 16 različnih dogodkov je trapasto..vsak, ki misli resno staviti, ne bo stavil na več kot 5 parov, pa še to je velik

Men je to odvisno od sistema oz stavnice. V Sloveniji, k moraš met vseh 16 prav in je tak sistem, se mi dejansko zdi to malo tvegano (16 možnosti da fališ). Drugač, pa mislim, da bi mogli imet pr nas tut še dodaane načine za stavt (recimo dva dogodka,...)

Citymamba
11.08.2006, 13:49
staviti na 16 različnih dogodkov je trapasto..vsak, ki misli resno staviti, ne bo stavil na več kot 5 parov, pa še to je velikSe ne strinjam. Tip, ki je zadel skoraj 850 jurčkov je stavil na 12 parov. Vložil pa 4.292,00 SIT. Potem primer, ko je stavil na 14 dogodkov in zadel 213.818,00 SIT. Vložek 5.000 SIT. 22.7.2006 je nekdo stavil na 16 parov in vložil 200 SIT. Zadel je 93.473,00 SIT. No pa nekaj nazaj je nekdo s 16. pari in vložkom 3.000,00 SIT zadel 123.267,00 SIT. Toliko o tem kaj se splača, ali ne splača. Res pa je, da nekateri stavijo samo tri dogodke. Vložek znaša 50.000 SIT. Bi si ti upali staviti toliko?:dontknow:

Citymamba
11.08.2006, 14:02
Men je to odvisno od sistema oz stavnice. V Sloveniji, k moraš met vseh 16 prav in je tak sistem, se mi dejansko zdi to malo tvegano (16 možnosti da fališ). Drugač, pa mislim, da bi mogli imet pr nas tut še dodaane načine za stavt (recimo dva dogodka,...)

Ja res je. Pri nas je možno staviti najmanj na 3 in največ na 16 dogodkov. Možne so tudi solo stave na en dogodek. Vendar le na one, ki jih določi stavnica. Moti me tudi, da pri enem dogodku ne moremo staviti na različno ponudbo. Npr. stavim na nogometno tekmo x. Nato želim staviti še na št. doseženih zadetkov in katero moštvo iz tega dogodka bo zadelo prvo. Stavnica te kombinacije ne dovoljuje. Skratka naša Športna loterija je neprilagodljiva. Ker je ponudba skromna je tudi število stav verjetno manjše. S prevzemom eura bi ponudbo lahko razširili in pritegnili širši krog igralcev še iz drugih držav. Drugače bo zadeva ostala v skromnih okvirih. Predvsem za igralce z manjšimi pričakovanji, ali take, ki igramo bolj za hec. Pa še to občasno.

Hewitt
11.08.2006, 18:10
kera bedarija. ker je leta 1974 en vtrofo 40-folder na katerega je stavu 2 centa in dobo $32423 miljonov zdaj razglasam: da se splaca stavit na 40-folderje

če bi se to, kar limajo vsak teden, splačalo, bi že zdavnaj bankrotirali

Citymamba
11.08.2006, 18:22
Zato trdim, da je pri stavh potreben hladen razum. Seveda pa stave niso za vsakega človeka. Kaj hitro lahko postane zasvojen in denar hitro skopni. Potem so hude težave.

zabaskace
18.08.2006, 23:41
Hm.. Skupna kvota: 69,66
Vplačilo: 500,00 SIT
Vrednost dobitka: 34.830,00 SIT

Hm.. 4 tekme od tega samo ena narobe, nebi blo slabo , če bi to dobil :D več sreče prihodnjič :approve:

ozayrus
19.08.2006, 10:09
Zdej sem stal na teniške dogodke in sem spušil 2 favorita. stavil sem pa 6 parov.

Mislim, da bi mogla slo stavnica uvest kombinacijo singl stave in navadne stave. Napisal bi listek iz nadavdnih parov in nanj umestil Single par. Tut če bi spušil vse pare pa zadel single par, bi ti izplačal dobitek zanj.;) Verjetno bi blo to kar praktično

Citymamba
19.08.2006, 17:33
To lahko storiš že sedaj. Le da moraš single staviti posebej. Na drugem listku pa skupaj z ostalimi. Nekje iz svoje bogate knjižnice sem privlekel eno staro buklo o sistemih sportske prognoze iz leta 1981. :P Če bi stavnice prilagodili takemu načinu stavljenja bi bilo super. Minimalno številop dogodkov je lahko tudi večje od sedanjega. Bi pa bilo zanimiveje. Na slovenski stavnici pogrešam dvoznak 12. Lahko igraš le 10 ali 02. Kar je smešno in povsem neodgovorno od prireditelja stavnice. V današnjem Delu je članek kjer predvsem člani invalidskih organizacij nekaj žlobudrajo o zaščiti slovenskih stavnic saj pravijo, da na naš trg s pomočjo interneta vdirajo tuje stavnice. Prav jim je. Če se gremo tržno gospodarstvo bodimo dosledni do vseh. SDpreašujem se tudi zakaj polovico vplačanefg adebnarja Loterija nakaže Invalidom? Ali ne bi bilo primernej, da poveča višino davka na igre in jim iz tega naslova nakaže denar. Vplačil bi bilo več saj bi bili tudi dobitki večji. :dontknow: Skratka en šmorn. Da o nemožnosti vplačila oz. igranja prek interneta na Loteriji Slovenije ne govorim. Prav zato je nujno spustiti na naš trg konkurenčne ponudnike iger na srečo. Če slovenski državljani lahko igramo na tujih stavnicah, zakaj ne bi oni, ki nimajo interneta, ali pa bi doma želeli vplačevati tuje stave, tega v bodoče ne bi mogli ? :dontknow:

ozayrus
20.08.2006, 10:16
To lahko storiš že sedaj. Le da moraš single staviti posebej. Na drugem listku pa skupaj z ostalimi. Nekje iz svoje bogate knjižnice sem privlekel eno staro buklo o sistemih sportske prognoze iz leta 1981. :P Če bi stavnice prilagodili takemu načinu stavljenja bi bilo super. Minimalno številop dogodkov je lahko tudi večje od sedanjega. Bi pa bilo zanimiveje. Na slovenski stavnici pogrešam dvoznak 12. Lahko igraš le 10 ali 02. Kar je smešno in povsem neodgovorno od prireditelja stavnice. V današnjem Delu je članek kjer predvsem člani invalidskih organizacij nekaj žlobudrajo o zaščiti slovenskih stavnic saj pravijo, da na naš trg s pomočjo interneta vdirajo tuje stavnice. Prav jim je. Če se gremo tržno gospodarstvo bodimo dosledni do vseh. SDpreašujem se tudi zakaj polovico vplačanefg adebnarja Loterija nakaže Invalidom? Ali ne bi bilo primernej, da poveča višino davka na igre in jim iz tega naslova nakaže denar. Vplačil bi bilo več saj bi bili tudi dobitki večji. :dontknow: Skratka en šmorn. Da o nemožnosti vplačila oz. igranja prek interneta na Loteriji Slovenije ne govorim. Prav zato je nujno spustiti na naš trg konkurenčne ponudnike iger na srečo. Če slovenski državljani lahko igramo na tujih stavnicah, zakaj ne bi oni, ki nimajo interneta, ali pa bi doma želeli vplačevati tuje stave, tega v bodoče ne bi mogli ? :dontknow:

To, da bi lahko še v druge stavnice vplačeval bi blo zelo dobro.
Vem, da moraš single stavit posebej, samo k majo ponavadi nekam švoh kvote, sem ga vklujču med ostale pare, zadel sem singel a falu en par. Tko, da ni blo na konc nč:clown: . Bi blo pa zanimva kombinacija, če bi lahko tako izplačevali. drugač pa tut jaz pogrešam 12 kombinacijo.

Citymamba
20.08.2006, 11:42
Zato menim, da bi bilo prav, da sedanja monopolista dobita konkurenco. Pa da vidimo ko če koga da guli. :evil: Evropska loterija s svojim lotom prinaša strašne vsote. res, da gre za strašno veliko število igralcev in vsote. Vendar je skrajni čas, da se tile domači yebivetri razhajkajo. Vseskozi se izgovarjajo na humanitarno poslanstvo. Ma kakšno poslanstvo. Gre preprosto za njihove riti in dobro plačane službice. Vse ostalo je drugotnega pomena. Invalidi so jim zgolj pokritje za vse skupaj. Kot sem že povedal bi lahko dobitke direktno obdavčili in denar nakazali vsem, ki jim gre. Zakaj je potrebno pred tem polovico vplačanega denarja takoj oddvojiti? Očitno se nekdo s tem dobro okorišča. Igralci pa nimajo posebnega vpliva. Poglej. 3x3, Astro in še nekaj bljuvotin trajbajo povsem na silo. Vplačil je malo. Torej tudi interes ni velik. Ali ne zmorejo uvesti le dveh iger. Loto ter srečke, ki so nekoč že bile. Zakaj ni več športnih stav? Gre za tih dogovor in španovijo med obema monopolistoma?

ozayrus
21.08.2006, 09:34
A mogoče pozna kdo kako dobro stran, kjer je velik rezultatov zadnjih tekem (basket, fuzbal, tenis,...) sicer ponavadi spremljalm Livescore, sam k so tu samo v živo, za nazaj (1-2 dni) pa ni. Na BBC sport, pa majo samo bolj znane lige.

SuperPig
21.08.2006, 11:28
A mogoče pozna kdo kako dobro stran, kjer je velik rezultatov zadnjih tekem (basket, fuzbal, tenis,...) sicer ponavadi spremljalm Livescore, sam k so tu samo v živo, za nazaj (1-2 dni) pa ni. Na BBC sport, pa majo samo bolj znane lige.
Vsaka liga, vsak turnir, itd., ima svojo stran, sam mal se treba potruditi in vse se najde..google dela čudeže

ozayrus
21.08.2006, 12:12
Vsaka liga, vsak turnir, itd., ima svojo stran, sam mal se treba potruditi in vse se najde..google dela čudeže

Sej tko delam zdej za večino, samo me zanima, če je kaka stran, kjer je to vse zbrano.

SuperPig
21.08.2006, 12:39
Sej tko delam zdej za večino, samo me zanima, če je kaka stran, kjer je to vse zbrano.
pojdi na betandwin(bwin.com) in levo spodaj poišči izidi..

ozayrus
22.08.2006, 09:45
pojdi na betandwin(bwin.com) in levo spodaj poišči izidi..

Tut nimajo vseh rezultatov, zgleda, da bom mogu kar po ta starem načinu

zabaskace
22.08.2006, 13:50
Hm.. eto sedaj pa je šel tenis skozi, 4 od 4 :D

Citymamba
22.08.2006, 17:08
Čestitam! :2thumbs:
Sedaj pa še ena lastna izkušnja z igrami na srečo. Nekje sem našel skrajšani sistem Lota s 17. številkami. Torej 17 od 39! Takole za špas sem izbral 17 številk in na šmir papir po predlogi sestavil 122 kombinacij. Če bi zadevo vplačal bi me stala okroglih 6100 SIT. Sistem garantira minimalno eno in maximalno 26 štiric, če so bile izžrebane 4 številke. Petic garantira minimalno 5 in maximalno 20, če je bilo izžrebanih 5 štzevilk itd., da ne naštevam. Vendar bi želel omeniti nekaj drugega. V zadnjih treh krogih niti enkrat nisem "zadel" štirice. Torej niti enkrat nisem uganil vsaj 4 številke! Dvakrat sem uganil 3 in enkrat 2! Kar pomeni, da moraš imeti zares veliko sreče, da sploh kaj zadaneš. Zadevo bom spremljal še naprej in skušal ugotoviti v kakšnih periodah se tista famozna štirica, ali pa morda še kaj več:P pojavlja. Potem bom videl, ali bom igral, ali ne. Poleg tega sistema sem našel še enega z 28 številkami (88 kombinacij), ki pa garantira štirico, če uganete vseh 7 številk!!! Seveda gre prav tako za skrajšani sistem. Vendar sem tudi pri tem "zadel" le štiri številke kar pomeni, da nisem "dobil" nič, ker bi jih moral uganiti vsaj 7. Tu minimalnega zagotovila ni. Razen, če se ne poklopi, da zadanete sedmico. Potem poleg nje dobite še eno šestico in 20 štiric, ali pa samo eno štirico!!! Skratka zelo POGOJEN in zelo SKRAJŠAN sistem, ki pa je vabljiv ravno zaradi onih 28 številk. Toda kakor sem povedal ne garantira veliko. Vplačilo takšnega sistema vas bi stalo 4400 SIT. No pa možgančke na pašo dragi moji. Če ima kdo kakšno podobno izkušnjo naj jo opiše. :D

RSJ-Ultras
22.08.2006, 17:56
Jaz bi pa prosil za pomoč glede stav prek interneta. Izkušenim "stavcem" se bo vrjetno zdelo smešno, ampak vprašam pa vseeno lahko. Zanima me, kaj rabiš da lahko staviš preko neta (kartica?,...) na bet&win in na slovenskih Športnih stavah? Zaenkrat sem vedno stavil klasično na listku, ampak se mi ne da vsakič hodt na pošto:)

SuperPig
22.08.2006, 18:11
Jaz bi pa prosil za pomoč glede stav prek interneta. Izkušenim "stavcem" se bo vrjetno zdelo smešno, ampak vprašam pa vseeno lahko. Zanima me, kaj rabiš da lahko staviš preko neta (kartica?,...) na bet&win in na slovenskih Športnih stavah? Zaenkrat sem vedno stavil klasično na listku, ampak se mi ne da vsakič hodt na pošto:)
na športni loteriji lahko nakažeš denar tudi preko monete..na tujih stavnicah pa s kartico, pri nekaterih pa lahko tudi s položnico nakažeš denar(pri bet&win mislim da lahko tudi spoložnico).

SuperPig
22.08.2006, 18:29
Čestitam! :2thumbs:
Sedaj pa še ena lastna izkušnja z igrami na srečo. Nekje sem našel skrajšani sistem Lota s 17. številkami. Torej 17 od 39! Takole za špas sem izbral 17 številk in na šmir papir po predlogi sestavil 122 kombinacij. Če bi zadevo vplačal bi me stala okroglih 6100 SIT. Sistem garantira minimalno eno in maximalno 26 štiric, če so bile izžrebane 4 številke. Petic garantira minimalno 5 in maximalno 20, če je bilo izžrebanih 5 štzevilk itd., da ne naštevam. Vendar bi želel omeniti nekaj drugega. V zadnjih treh krogih niti enkrat nisem "zadel" štirice. Torej niti enkrat nisem uganil vsaj 4 številke! Dvakrat sem uganil 3 in enkrat 2! Kar pomeni, da moraš imeti zares veliko sreče, da sploh kaj zadaneš. Zadevo bom spremljal še naprej in skušal ugotoviti v kakšnih periodah se tista famozna štirica, ali pa morda še kaj več:P pojavlja. Potem bom videl, ali bom igral, ali ne. Poleg tega sistema sem našel še enega z 28 številkami (88 kombinacij), ki pa garantira štirico, če uganete vseh 7 številk!!! Seveda gre prav tako za skrajšani sistem. Vendar sem tudi pri tem "zadel" le štiri številke kar pomeni, da nisem "dobil" nič, ker bi jih moral uganiti vsaj 7. Tu minimalnega zagotovila ni. Razen, če se ne poklopi, da zadanete sedmico. Potem poleg nje dobite še eno šestico in 20 štiric, ali pa samo eno štirico!!! Skratka zelo POGOJEN in zelo SKRAJŠAN sistem, ki pa je vabljiv ravno zaradi onih 28 številk. Toda kakor sem povedal ne garantira veliko. Vplačilo takšnega sistema vas bi stalo 4400 SIT. No pa možgančke na pašo dragi moji. Če ima kdo kakšno podobno izkušnjo naj jo opiše. :D
city, jaz imam doma knjigo, z nešteto sistemi
igral sem sistem s 16 številkami(40 kombinacij). sistem je bil sestavljen iz 5 sistemov z naslednim razporedom številk:
1) 3,6,12,14,15,18,19,20
2) 3,6,13,14,22,23,26,27
3) 3,6,13,14,28,30,33,35
4) 15,18,19,20,22,23,26,27
5) 22,23,26,27,28,30,33,35
v kolikor je je iz sistema ižrebano sedem številk, sistem zagotavlja:
najmanj: 12x4
največ: 1x7, 7x6 in 8x4
danes za tak listek vplačaš 2000sit, brez lotka
jaz s to kombinacijo nisem imel sreče.. ko sem prenehal z igranjem lota, sem bil v kar lepem minusu:evil: ..ker lota ne igram več, lahko ti brez problema igraš zgornji sistem, samo če kaj zadeneš prosim, da to zadržiš zase:clown:

RSJ-Ultras
22.08.2006, 18:30
na športni loteriji lahko nakažeš denar tudi preko monete..na tujih stavnicah pa s kartico, pri nekaterih pa lahko tudi s položnico nakažeš denar(pri bet&win mislim da lahko tudi spoložnico).

Hvala :2thumbs:

SuperPig
22.08.2006, 18:33
Hvala :2thumbs:
pa veliko sreče;)

Citymamba
23.08.2006, 07:35
Jaz bi pa prosil za pomoč glede stav prek interneta. Izkušenim "stavcem" se bo vrjetno zdelo smešno, ampak vprašam pa vseeno lahko. Zanima me, kaj rabiš da lahko staviš preko neta (kartica?,...) na bet&win in na slovenskih Športnih stavah? Zaenkrat sem vedno stavil klasično na listku, ampak se mi ne da vsakič hodt na pošto:)Poiščeš e-stavnice in se registriraš. Potem dobiš svoj račun in najn preko klika, ali česa podobnega naložiš denar. Npr. 2000 SIT oz nekaj eurov. In začneš staviti. Priigran denar lahko preko neta nakažeš nazaj na svoj bančni račun. To bi bilo v glavnem vse. Je pa teh stavnic toliko, da te kap. Zato bodi previden saj utegneš hitro zapraviti preveč denarja. Jaz stavim preko Športne loterije, ker se bolj zabavam in raziskujem kakor zares igram. Pa veliko sreče. ;) :D

Citymamba
23.08.2006, 07:58
city, jaz imam doma knjigo, z nešteto sistemi
igral sem sistem s 16 številkami(40 kombinacij). sistem je bil sestavljen iz 5 sistemov z naslednim razporedom številk:
1) 3,6,12,14,15,18,19,20
2) 3,6,13,14,22,23,26,27
3) 3,6,13,14,28,30,33,35
4) 15,18,19,20,22,23,26,27
5) 22,23,26,27,28,30,33,35
v kolikor je je iz sistema ižrebano sedem številk, sistem zagotavlja:
najmanj: 12x4
največ: 1x7, 7x6 in 8x4
danes za tak listek vplačaš 2000sit, brez lotka
jaz s to kombinacijo nisem imel sreče.. ko sem prenehal z igranjem lota, sem bil v kar lepem minusu:evil: ..ker lota ne igram več, lahko ti brez problema igraš zgornji sistem, samo če kaj zadeneš prosim, da to zadržiš zase:clown:
Hvala za sistem. Bi te pa vprašal, ali si zgoraj napisana števila zamenjal s svojimi, ali si igral kar ta. Namreč mnogo ljubiteljev lota ne ve, da je potrebno števila iz sistema (knjige) nadomestiti s svojimi. Torej si na list napišeš vsa zgornja števila po vrstnem redu. Od najmanjšega do največjega in poleg vpišeš svoje številke. Kot nek preprost šifrant. Nato slednje po prikazanem sistemu vpišeš na listič. Razumljivo pa je, da nisi imel uspeha saj ger za skrajšani sistem sestavljen iz petih polnih sistemov po 8 številk. Torej je sestavljen samo iz nekaj polnih sistemov. Kot si že omenil ti garantira štirico le v primeru, da je bilo iz celotnega nabora številk, ki si jih uporabil izžrebanih sedem številk. Torej bi teoretično moral zadeti sednmico. Pa temu ni tako, ker manjka kopica sistemov. Zato moraš imeti dvojno srečo. Najprej moraš zadeti vseh sedem številk in nato še kombinacijo. Če se oboje poklopi si car. Drugače pa je pajčevina v denarnici. Zato sevtujem, da se še najbolj splača igrati sisteme, ki garantirajo štirico od štirih uganjenih, ali petico od petih uganjenih itd. Čim sistem zahteva garancijo večjo od osnovnega dobitka je verjetnost za nagrado zelo majhna. Tudi "moj" sistem z 28. številkami zahteva, da mora biti izžrebanih 7 številk od 28., če naj upam na vsaj eno štirico. Igralci običajno niso pozorni na to "malenkosrt" ampak jih zavede visoko število številk v igri. Kar na prvi pogled izgleda čarobno. Vendar je vse kaj drugega kot to. Zato tudi igram poizkusno verzijo na šmir papirju, da ocenim kakšne so možnosti in katere številke se največkrat pojavljajo. Same, ali v paru z drugimi. Tako počasi izluščim vsaj nekaj parametrov, ki povečajo verjetnost zadetka. No sicer je pa vse igra, zabav. Vsaj zame.

SuperPig
23.08.2006, 10:48
Bi te pa vprašal, ali si zgoraj napisana števila zamenjal s svojimi, ali si igral kar ta
številke sem zamenjal s svojimi
Torej si na list napišeš vsa zgornja števila po vrstnem redu. Od najmanjšega do največjega in poleg vpišeš svoje številke. Kot nek preprost šifrant. Nato slednje po prikazanem sistemu vpišeš na listič
tako je
Razumljivo pa je, da nisi imel uspeha saj ger za skrajšani sistem sestavljen iz petih polnih sistemov po 8 številk
en listek stane 2000SIT in glede na to, da nisem bil pripravljen na mesec zapraviti več kot 10000SIT, sem si pač izbral ta sistem. Če te zanima sistem z več sistemi, se lahko potrudim in ti kakšnega napišem
Kot si že omenil ti garantira štirico le v primeru, da je bilo iz celotnega nabora številk, ki si jih uporabil izžrebanih sedem številk. Torej bi teoretično moral zadeti sednmico
narobe!! v kolikor je iz sistema ižrebanih sedem številk, sistem zagotavlja NAJMANJ 12 šteric. za eno štirico si rabil izžrebanih štiri številke..logično a ne

Citymamba
23.08.2006, 13:01
številke sem zamenjal s svojimi

tako je

en listek stane 2000SIT in glede na to, da nisem bil pripravljen na mesec zapraviti več kot 10000SIT, sem si pač izbral ta sistem. Če te zanima sistem z več sistemi, se lahko potrudim in ti kakšnega napišem

narobe!! v kolikor je iz sistema ižrebanih sedem številk, sistem zagotavlja NAJMANJ 12 šteric. za eno štirico si rabil izžrebanih štiri številke..logično a ne Ni nujno. Vsak skrajšani sistem omogoča tudi polni zadetek. Vendar le v primeru, da se ta kombinacija nahaja na tvojem lističu. V tem je point teh skrajšanih sistemov. Kaj pomeni skrajšani sistem sestavljen iz več polnih sistemov? To pomeni, da je iz celotnega nabora vseh možnih kombinacij s 16. številkami (kot je to v tvojem primeru) izbranih le nekaj. Samo polni sistem z vsemi možnimi kombinacijami pa ti zagotavljajo zadetek. Če si seveda uganil vseh 7 številk in vpisal vse zahtevane kombinacije. Kar pa je salamensko drago. Še več. Lahko zadaneš še več če se ti posreči, da si napisal vseh 7 in še dodatno številko. Torej 7+1. Tak zadetek ti prinese nekaj več denarja kot sama sedmica. Torej eno sedmico in 7x 6+1. Npr. skrajšani sistem s 6. polnimi sistemi po 8 številk ti garantira maximalno 16 štiric in minimalno 0 štiric. Če si slučajno zadel sedmico ti garantira maximalno 2 sedmici, 18 šestic, 12 petic in 8 štiric. Sočasno pa lahko tudi 0 sedmic, 2 šestici, 15 petic in 23 štiric. Ostalega ne bom našteval, ker je preveč. Torej lahko pri vsakem sistemu (skrajšanem, ali polnem) zadaneš sedmico. Vendar le (kakor sem že popreje napisal) pod pogojem, da imaš na lističu celotno izžrebano kombinacijo. Če pa si uganil 7 številk od vseh številk, ki si jih napisal in ne le v eni kombinaciji, potem seveda pride v poštev tista famozna garancija. V mojem primeru to pomeni, da moraš uganiti vsaj 6 od 7. številk. Ali po domače povedano. Izžrebanih mora biti 7 številk iz celotnega nabora kombinacij in ne le iz ene, da lahko računaš na šestico. V tem je finta. Večje število igranih številk v skarjšanih sistemih in za sprejemljiv denar ti daje boljši občutek. Vendar je možnost za dobitek vseeno majhna. Tako nas loterija nateguje. Mi pa upamo na srečo. :veryevil:

zverina
09.09.2006, 17:33
a ve mogoče kdo zakaj taka gonja pri nas v Sloveniji proti BET AND WIN?

stLARA
09.09.2006, 17:39
kolikor sem jaz razumela, gre za to, da zaradi tujih ponudnikov vse manj ljudi stavi na domači Športni loteriji (ki naj bi imela pri nas monopol, kar se stav tiče) in se posledično toliko manj denarja obrača in zato invalidi (oziroma tisti, ki naj bi od tega denarja tudi nekaj dobili) dobijo manj denarja :shy:

zverina
09.09.2006, 17:47
si ziher, da je samo to.

Baje da sta SIOLin T-2 dobila direktivo, da morata blokirati njihove strani.

stLARA
09.09.2006, 17:49
Ne vem če je samo to to... :dontknow: Kar sem zgoraj napisala, sem samo slišala po TV-ju na enih od dnevnih poročil, ko so se odgovorni pritoževali zaradi negativnega vpliva tujih stavnic na pritok denarja našim organizacijam, ki sodelujejo z Športno loterijo;)

ozayrus
10.09.2006, 09:16
Če so pa nase stavnice bedne, čudne in majhne kvote. Sicer pa mamo v sloveniji še Bet-at- home pa še ene par, k so se ful med SP oglaševale.