Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Hujšanje in največje napake pri hujšanju

JUN!0R
04.08.2006, 22:24
Pozdravljeni!
Pred 1 mesecem sem začel z dieto(jem manj kalorično hrano, zadnji obrok od 17.00-18.00), tekom(v primeru dežja orbitrek 30-40 min), pred spanjem pa delam tudi trebušnjake.Do sedaj sem izgubil 5kg.
Prosim če mi lahko svetujete kako bi bila dieta še učinkovitejša.Razmišljal sem tudi o nakupu posebnih tablet(http://www.prosport.net/katalog/index.php?cat_id=6). Kaj vi menite o tem?Ima kdo kakšne izkušnje s tem?
Prosim pomagajte z nasveti!

lp

lady_lucifer
05.08.2006, 08:11
jst mislm, da je tkole pocas pa na izi zgubljanje kilogramov najboljs :approve: ker u primeru, da ti kilogrami izpuhtijo cez noc, jih bos tok hitr tud nazaj dubu. pr hujsanju gre predvsem za spremembo celega zivljenjskega stila...tko se bos fino navadu manj in bolj zrdavo jest, brez sporta ne bos mogu vec nic itd :approve: sam ne tablet :nonono:

pinky
05.08.2006, 08:24
obstajajo dve vrsti tablet za hujšanje: take ki so full škodljive in take ki nič ne pomagajo

solsikke
05.08.2006, 08:49
Nič nisi povedal, kako zgleda kaj tvoja prehrana. Najprej napiši jedilnik, ker sem 100%, da se da še na tem področju veliko izboljšati in bo tako dieta še veliko bolj učinkovita.
Zaenkrat pozabi na tablete. Če prehrana ni poštimana v nulo, ti nobene tablete ne bodo pomagale.

ain
05.08.2006, 10:14
po moj si tud na dobri poti, to kr počneš je super.. in tud jaz se neb ukvarjala s tabletami... hvala bogu da ti jih ni treba jemat. boš vidu čez 30 let;) :rolling:

Katrin
05.08.2006, 12:30
Jaz osebno bi ti predlagala, da se osredotočiš na zdravo prehrano, redne obroke vsaj 5x na dan in redno telesno aktivnost. Koliko pa si sploh pretežek?

JUN!0R
05.08.2006, 12:55
Višina 170cm, teža 70kg.Rad bi se znebil prevelikega trebuha in stegen.

lp

Teo
05.08.2006, 13:20
ti ne rabiš shujšat, ker nimaš preveč kilogramov, ampak samo oblikovati telo. Pozabi na dieto in se fajn posveti športu, pa bo ok.

d3vil_b4b3
05.08.2006, 16:21
jao...........včas smo ble ženske zakompleksane z dietami zdj so pa že moški......bog pomagaj......a bi rad meu 55kil al kaj? sj menda ne greš na miss slovenije :)

korenje
05.08.2006, 16:25

lp

za znebit trebuh delaj trebusnjake. za znebit stegna, veliko teka...

za tvojo nizino je 70kil res mal preveliko. ene 10 kil moras shujsat.

ain
06.08.2006, 09:50
ma ne se hecat korenje... kašnih 10kil!!!

dkivi
06.08.2006, 09:59
ena taka simpl formula ki nekak drži telesna višina minus 1 meter

ain
06.08.2006, 10:14
včasih je celo veljalo minus metr deset... kruto.

korenje
06.08.2006, 14:39
ok ok.....

za njega je tko:

Vaš ITM je 24.22 kg/m2

Vaš indeks telesne mase ( 24.22 kg/m2) je v normalnem obmocju, kar pomeni da nimate tveganja za razvoj bolezni. Ce indeks ni na zgornji meji blizu 25 vam ni potrebno hujšati. Vzdržujte to telesno težo. V pomoc vam bo zmerna primerna telesna aktivnost.

ain
06.08.2006, 15:41
ravno učiri sm poslušala da so pogruntali da ITM ni povezan z razvojem bolezni. so kr sesuli teorijo k je veljala tolk let..

korenje
06.08.2006, 15:43
moj itm je majckn cez 25 btw :D

ene 5 kil moram se shujsat :P

lady_lucifer
06.08.2006, 16:10
ravno učiri sm poslušala da so pogruntali da ITM ni povezan z razvojem bolezni. so kr sesuli teorijo k je veljala tolk let..

sam ce si debel, pa sam otezujes delovanje svojga organizma...

ain
06.08.2006, 16:20
ja to zihr, bolj je apel na suhe k "ah če mam ITM 22 pol sm zaščiten kt kočevski medo"

Teo
06.08.2006, 16:30
http://med.over.net/za_bolnike/telesna_masa.htm

zverina
06.08.2006, 18:37

lp

kdo pa ti je rekel, da imaš prevelika stegna?:rolling: :rolling: ..a je to sploh mogoče?

Katrin
06.08.2006, 19:23
za znebit trebuh delaj trebusnjake. za znebit stegna, veliko teka...

za tvojo nizino je 70kil res mal preveliko. ene 10 kil moras shujsat.

S trebušnjaki se ne bo rešil trebuha, za salo stran spravljat je treba kurit maščobe, torej redna telesna švicatorna dejavnost. Trebušne mišice se bodo že pokazale, ko bo obloge stran spravil.

Sploh pa ne rabi shujšat, sam preoblikovat. 10 kil tega špeha pretopit v 5 kil mišic pa bo idealen.

Junior, koliko laufaš, kdaj, kaj ješ, koliko in kdaj?

JUN!0R
06.08.2006, 21:20
Laufam približno 10-15km, po bližnjem travniku, ponavadi ob 19.uri.
Zajtrk:kakšna štručka, žemlja in mleko ali kakav.
Kosilo(od 13.-14.ure): kar skuha mama...
Večerja(od 17.-18.ure): kakšen sendvič, pašteta, kosmiči.

lp

Katrin
06.08.2006, 21:38
Rekreacijo imaš kar maščobno topilno :)

Jaz bi ti še te obroke razdelila na 5x in zvečer odmisli OH. Sicer pa poješ toliko kot jaz do kosila...

korenje
06.08.2006, 21:40
kolkrat na tedn gres pa srat?

zverina
06.08.2006, 21:41
če ža hujšaš ti priporočam za zajtrk-plnozrnate stvari, namesto mleka in kakava pij raje sadne sokove, ali pa če že ne moreš brez mleka pa poskusi vsaj z posnetim mlekom.

pri kosilu pazi na kalorično vrednost-izogibaj se prilog, najboljše, da ješ samo meso in zelenjavo.

za večerjo pa sadje(jabolko).

Katrin
06.08.2006, 21:41
2x na dan je najbolj zdravo :)

Katrin
06.08.2006, 21:42
če ža hujšaš ti priporočam za zajtrk-plnozrnate stvari, namesto mleka in kakava pij raje sadne sokove, ali pa če že ne moreš brez mleka pa poskusi vsaj z posnetim mlekom.

pri kosilu pazi na kalorično vrednost-izogibaj se prilog, najboljše, da ješ samo meso in zelenjavo.

za večerjo pa sadje(jabolko).

Sadje in sokovi so polni sladkorja in s tem se ne hujša.

zverina
kolkrat na tedn gres pa srat?:rolling: :rolling: :rolling:

a si to vprašal zarad kakava?:rolling:

korenje
jz jem 1x na dan. :(
pa se to je obrok velk tolk da me zacne trebuh bolet :D

tecem pa 2-3x na tedn po 7-10km

zverina
06.08.2006, 21:43
Sadje in sokovi so polni sladkorja in s tem se ne hujša.

so na vsak način boljši kot jogurt in mleko.

Katrin
06.08.2006, 21:47
so na vsak način boljši kot jogurt in mleko.

Zakaj?

Katrin
06.08.2006, 21:47
jz jem 1x na dan. :(
pa se to je obrok velk tolk da me zacne trebuh bolet :D

tecem pa 2-3x na tedn po 7-10km

Kolikokrat greš pa srat?

zverina
06.08.2006, 21:50
Zakaj?

ni maščob pa tud nekaj vitaminčkov dobi. Pri sokovih sem imel mislih juice.

korenje
06.08.2006, 21:54
Kolikokrat greš pa srat?

2x.... vcasih 3x. vprasanje kaj jem :)

zdravnica mi je enkrat svetovala, da je treba vsak dan srat...

svetovala mi je tut jogurt, da moram jest.

Katrin
06.08.2006, 22:04
ni maščob pa tud nekaj vitaminčkov dobi. Pri sokovih sem imel mislih juice.

Določeno količino maščob telo mora dobiti. Če govorimo o mleku z 0,5 mm na deci, je to 1g mm (9 kcal) na 2 deci, kar je mleka uvrh glave.
Po drugi strani je v 2 deci pomaranča soka cca 10g cukra, kar nas pripelje do reci in piši 40 kcal.

zverina
06.08.2006, 22:09
ja pa čakaj no..saj sem mu napisal, da je naj raje uživa posneto mleko.

Katrin
06.08.2006, 22:21
Rada bi sam poudarila, da ljudje, ki natepavajo cele dneve sadje in sokce ne hujšajo, ker ima zadeva precej cukra. Kar seveda ne pomeni, da se je temu treba odreči, samo ne pretiravat. No, sokce zamenjat z bistro studenčnico, sadje pa do 2 kosa na dan.
V jogurtih je tudi v glavnem sam cukr, mleko 0.5, kompleksni OH in predvsem zmanjšat njih količino na manj kot 50% dnevne prehrane. Pa zelenjava je sveta vladar, če hujšaš :)

lady_lucifer
07.08.2006, 10:50
sadje in sadni sokovi (naravni, doma stisnjeni...) majo cuker, ampak to je pa sadni cuker, ki je neizmerno bolj zdrav kot vsak bel in rjav cuker iz trgovine. eno energijo pa clovek mora dobit, ce tolk pretece...ma ce pojes tri jabuke na dan ni to nic:D

ain
07.08.2006, 11:16
kdo pa ti je rekel, da imaš prevelika stegna?:rolling: :rolling: ..a je to sploh mogoče?
pri ženskah ja;)

ain
07.08.2006, 11:22
men tud ni jasno kk lahko zvečer poješ eno jabolko... če maš 5 obrokov pol ja, da pa bi z zajtrkom in kosilom ob enih pol zdržal do polnoči...:nonono: po moj to ni način.
ok kaj naj pol ješ če ne smeš ne sadja, ne jogurta... nobenga krompirja še, pa mesa čim manj. lepo prosim. po logiki ne moreš živet sam od zelenjavce. kje pa naj dobi ostale stvari? pretiravate! konec koncev tip nima namena shujšat 50 kil:nonono:

Soleil
07.08.2006, 11:24
Meni so rekli, da je važno le to, da je vnos energije manjši od porabe. In potem shujšaš.

ain
07.08.2006, 12:35
ja se strinjam... u grobem je res tko

nemehecat
07.08.2006, 16:25
men tud ni jasno kk lahko zvečer poješ eno jabolko... če maš 5 obrokov pol ja, da pa bi z zajtrkom in kosilom ob enih pol zdržal do polnoči...:nonono: po moj to ni način.
ok kaj naj pol ješ če ne smeš ne sadja, ne jogurta... nobenga krompirja še, pa mesa čim manj. lepo prosim. po logiki ne moreš živet sam od zelenjavce. kje pa naj dobi ostale stvari? pretiravate! konec koncev tip nima namena shujšat 50 kil:nonono:
ko bo shujšal pet kil bo popi.dil od pomanjkanja in bo nadomestil za vse nazaj, tko da bo mel na konc še ene pet kil več kot na začetku:nonono:

ozayrus
07.08.2006, 17:02
S trebušnjaki se ne bo rešil trebuha, za salo stran spravljat je treba kurit maščobe, torej redna telesna švicatorna dejavnost. Trebušne mišice se bodo že pokazale, ko bo obloge stran spravil.

Sploh pa ne rabi shujšat, sam preoblikovat. 10 kil tega špeha pretopit v 5 kil mišic pa bo idealen.

Junior, koliko laufaš, kdaj, kaj ješ, koliko in kdaj?

Ti samo te nasvete posluš, pa bo je očitno, da ve kaj govori in ma prav:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

Katrin
07.08.2006, 19:23

Jest je treba 5x na dan, ker se pospeši metabolizem. Jogurt se lahko je, ampak ne tistega s 10g cukra. Meso je zaželjeno kot odličen vir beljakovin, ampak seveda ne mastno (beri: konjsko, purana, piščanca in ribe). Poleg krompirja poznamo še polnozrnate testenine, ajdo, kus kus, piro, žgance, ječmen, riž, polento itd. Če se malo pomisli, je hrane poleg kompirja in zelenjave še kar nekaj. Zvečer se ne je Oh, ker jih telo nima časa porabit in jih da v skladiščenje (beri: maščobne zaloge). Zvečer se je zelenjavo, pusto meso, ribe, skuto.

korenje
07.08.2006, 19:25
dons sm se tolk usral, da se mi je trebuh spet sploscil :D
pol sm sel pa se tect :D
in se zdej supr pocutm.

korenje
07.08.2006, 19:26
Jest je treba 5x na dan, ker se pospeši metabolizem. Jogurt se lahko je, ampak ne tistega s 10g cukra. Meso je zaželjeno kot odličen vir beljakovin, ampak seveda ne mastno (beri: konjsko, purana, piščanca in ribe). Poleg krompirja poznamo še polnozrnate testenine, ajdo, kus kus, piro, žgance, ječmen, riž, polento itd. Če se malo pomisli, je hrane poleg kompirja in zelenjave še kar nekaj. Zvečer se ne je Oh, ker jih telo nima časa porabit in jih da v skladiščenje (beri: maščobne zaloge). Zvečer se je zelenjavo, pusto meso, ribe, skuto.

najboljs da zacnemo jest praške :D
tko bo prehrana popolna ;)

Katrin
07.08.2006, 19:29
A Persil? :)

Teo
07.08.2006, 19:39
A Persil? :)

katrin ti si rekla da ješ bcaa ane... kako se tisto je? Jst mam proteine z dodatki vsegamogočega, sam se mi zdi, da si morem omislit še kej za regeneracijo

Jerok
07.08.2006, 20:41
Laufam približno 10-15km, po bližnjem travniku, ponavadi ob 19.uri.
Zajtrk:kakšna štručka, žemlja in mleko ali kakav.
Kosilo(od 13.-14.ure): kar skuha mama...
Večerja(od 17.-18.ure): kakšen sendvič, pašteta, kosmiči.

lp
Tek prestavi raje na jutranje ure in na tešče, npr. ob 7.00 ali pa 8.00 je boljši izkoristek pri kurjenju maščob. Drugače bi pa jaz tukaj črtal pašteto in kakav, priporočal pa bi ti le pusto meso, predvsem perutnino in tuno.
Veliko koristnih informacij boš pa našel še tukaj:
http://www.mojtrener.com (http://www.mojtrener.com/)

Želim ti veliko uspeha!

Katrin
07.08.2006, 21:07
katrin ti si rekla da ješ bcaa ane... kako se tisto je? Jst mam proteine z dodatki vsegamogočega, sam se mi zdi, da si morem omislit še kej za regeneracijo

Pred in med treningom. Dodatek aminokislin baje omogoča, da telo za energijo ne uničuje svojih lastnih mišic in hkrati omogoča hitrejšo regeneracijo. Dobi se baje nek zelo neokusen prašek, ki ga zmešaš v vodo, ki jo piješ med treningom.
Jaz sem bolj rekreativni uživalec tega, tak da dve kapsule pred in dve po treningu.

JUN!0R
07.08.2006, 21:31
Jao...
Kile grejo počasi dol.Hvala za nasvete!
lp

Katrin
07.08.2006, 22:22
Javi se ko boš suhcen :)

Jerok
08.08.2006, 07:47
Jao...
Kile grejo počasi dol.Hvala za nasvete!
lp

Delaj sedaj tako, da boš trdno spremenil svoje navade, da tega ne boš nazaj dobil. Kaj ti koristi, da boš s tekom izgubil npr. 10 kg, potem pa jih boš nazaj dobil, ker boš imel enake prehranjevalne navade in boš prenehal s tekom.
Pa sem prepričan, da se tega ti že zavedaš! ;)

Jerok
08.08.2006, 07:49
Upam da bom imela danes malo časa, da ti napišem en konkreten odgovor, ker tole, kar počneš ti s prehrano, je vse skupaj nič. L8r.

Jaz mislim,da mu bo to zelo pomagalo:

http://mojtrener.com/index.php?group=lmenu&menu=prehrana&menuItem=article&g_domain=mojtrener.com&g_lang=sl&subMenuItem=235

ain
08.08.2006, 11:47
men ta logika ni všeč...:nonono: kot prvo bi jaz zmanjšala količine. tortice se da brez problema opustit in ne bo pomankanja. da pa bi sadje opuščala in krompir pa meso... pa jogurte in meleko! js se držim stare logike da je treba vse po malem jest. pa ne more se pol človeček celo življenje prehranjevat sam z ribami, pa zelenjavo in piščančjim mesom!!!

sadie_007
08.08.2006, 12:33

:approve:

Katrin
08.08.2006, 17:16
men ta logika ni všeč...:nonono: kot prvo bi jaz zmanjšala količine. tortice se da brez problema opustit in ne bo pomankanja. da pa bi sadje opuščala in krompir pa meso... pa jogurte in meleko! js se držim stare logike da je treba vse po malem jest. pa ne more se pol človeček celo življenje prehranjevat sam z ribami, pa zelenjavo in piščančjim mesom!!!

A si sploh prebrala/a moj post?

ain
09.08.2006, 09:51
prebrala in tvoj zadnji poste se zelo razlikuje od predzadnjega k tridš da je za zvečer dost sam eno jabolko....

Soleil
09.08.2006, 10:21
Pa če recimo prideš zvečer ob 9-ih lačen domov, ker cel popoldne nisi imel časa nekaj pojesti, je še vedno bolje ne jesti, ker telo ponoči nič ne porabi ali se najesti?

korenje
09.08.2006, 10:23
ponoci se telo regenerira...

priporocljivo je pojesti nizkokaloricno hrano za vecerjo.

ain
09.08.2006, 10:48
razloži mi kako greš lahko spat če od 1 popoudne nič ne poješ... ni to mal mučenje samega sebe?

ain
09.08.2006, 10:50
no seveda so tudi izjeme k jedo eno jabolko zvečer na tešče.
če težiš k menekenski postavi oz. hočeš bit trlica pol ja, rezumem.... za normalnega človeka pa ne...

Katrin
09.08.2006, 21:06
prebrala in tvoj zadnji poste se zelo razlikuje od predzadnjega k tridš da je za zvečer dost sam eno jabolko....

Eno jabolko zvečer ne bi nikoli predlagala iz dveh razlogov:
- ker gre za cuker, ki se ga zvečer ne je in
- ker je odločno premalo za normalnega človeka.

Katrin
09.08.2006, 21:07
Pa če recimo prideš zvečer ob 9-ih lačen domov, ker cel popoldne nisi imel časa nekaj pojesti, je še vedno bolje ne jesti, ker telo ponoči nič ne porabi ali se najesti?

Vsekakor je treba jest, ampak ne piškotov, sendviča ali treh kosov kruha s pašteto...

ain
09.08.2006, 21:10
Eno jabolko zvečer ne bi nikoli predlagala iz dveh razlogov:
- ker gre za cuker, ki se ga zvečer ne je in
- ker je odločno premalo za normalnega človeka.
prva in druga postavka se izključujeta.. sicer pa se z drugo popolnoma strinjam

Duh
22.08.2006, 15:01
V bistvu ni neke filozofije pri hujšanju...če nimaš nekih zdrastvenih problemov, diet...potem tu ni neke znanosti več...gre samo za izmenjavo energij :p...tolko kolko jih potrošiš jih moraš tud vnest..IN TO JE TO

zastojn al pa za male pare se da to ugotovi, kaka je naša potrošnja, glede na dnevni/tedenski ritem...potem pač se približno popaziš, da vnašaš dovolj beljakovin, Ohidratov, tud maščob in vitaminov...da si dnevno količino razdeliš na 5-6 obrokov in to je to...ko malo boljše pogledaš vidiš da to ni neka znanost, vsaj za povprečnega človeka...in da se čez teden najde lahko skoraj vse na krožniku, od kake sladkarije pa tud do kakšnih mastnih rebrc...samo ne da to prevlada :p

če pa malo ali skoraj nič ne gibaš, pa pomeni, da pač nisi potrošil dosti energije in ni potrebe po nekem velikem vnosu...tud pri grešenju nimaš več dosti manevreskega prostora :p

Jerok
22.08.2006, 15:31
Danes sem prebral en zelo dober članek na to temo in sicer v prilogi časnika Večer, Bombon. Vreden branja, ti vsaj malo osvetli zadeve! ;)

kletka
22.08.2006, 16:11
Danes sem prebral en zelo dober članek na to temo in sicer v prilogi časnika Večer, Bombon. Vreden branja, ti vsaj malo osvetli zadeve! ;)

in kaj piše tam? :dontknow:

nattka
22.08.2006, 18:01

a se da kak link ...:shy:

Jerok
23.08.2006, 05:52
Sem poskušal že najti, ampak zgleda da ne bo nič. Če bo šlo bom poskeniral in ga dal sem gor. :angel:

Jerok
23.08.2006, 14:02
http://www3.shrani.si/thumbs/clanek1854027.jpg (http://www3.shrani.si/o.php?clanek1854027.jpg)

http://www3.shrani.si/thumbs/clanek2854028.jpg (http://www3.shrani.si/o.php?clanek2854028.jpg)

Upam, da bo delalo čim dalj :evil:, Shrani.si ima zadnje čase prebavne motnje! :angel:

Katrin
23.08.2006, 22:00
prva in druga postavka se izključujeta.. sicer pa se z drugo popolnoma strinjam

Se ne izključujeta. Jabolko je premalo. Pika. Jabolko zvečer je nepriporočljivo, če hujšaš. Pika. Če ga že misliš jest, je samo jabolko premalo. Pika.

Andreea
23.08.2006, 23:40
Hola, fant imas ITM 24, to je v mejah normale. Ne priporocam nobene diete, nizkokaloricne, nevemkaksne,... ampak sport. Ce se zacnes ukvarjat s sportom gre speh dol, misice pa gor = bolj izoblikovano telo (beri seksi), ker rabis telo samo preoblikovati.

mrjerry
24.08.2006, 11:29
ti ne rabiš shujšat, ker nimaš preveč kilogramov, ampak samo oblikovati telo. Pozabi na dieto in se fajn posveti športu, pa bo ok.

Nadaljuj s fizicno aktivnostjo, treniraj na visokem pulzu (nad 150 vsaj pol ure; pa pusti med vadbami telesu 1 dan, da se spravi k sebi). Jej raznoliko prehrano in cim manj mesaj razlicne tipe hrane v enem obroku. Ce jes meso, ne jej zraven prilog (razen solat). Torej ne kruha, krompirja itd. Ce jes testenine, jih jej z brezmesnimi omakami. Pazi na to, da jes uravnotezeno, morda z nekoliko poudarka na proteinih. Pij pretezno vodo in ne drugih sladkanih pijac. Izjema so kaksni izotonicni napitki po vadbi.

Tablete za hujsanje pomagajo samo ene, ampak pri nas se jih ne dobi (vec) in teo bo spet znorel, ce povem, katere :angel:. In naj dodam, da popolnoma upraviceno.

ain
24.08.2006, 11:32
ma tablete so po moj čisti nesmisel... se da težo zgubit tud na druge načine. je pa tko najlažje.. ljudje smo pa itak taki, vse po liniji najmanjšega odpora

mrjerry
24.08.2006, 11:51
Samo s tabletami ne dosezes nic. Prave tablete + vadba sicer lahko pohitrijo proces, ampak imajo svojo ceno. Fat burnerji (tisti, ki dejansko funkcionirajo), zmanjsujejo apetit, povzrocajo nespecnost, visok krvni tlak in se par drugih stvari bi se naslo. Zdrav in treniran (fit) clovek pa naj bi imel normalen krvni tlak, rahlo nizji pulz, manj tezav s spanjem... Kakrsnakoli vadba, ki jo izvajas redno in dolgorocno ter ne samo z namenom, da shujsas, ampak da se pri njej sprostis, uzivas v tem, da si vedno bolj fit in navdusujes samega sebe, da si se koncno iztrgal iz kavca, je vredna neskoncno vec od kakrsnekoli tablete.

Nodika
24.08.2006, 11:55
Nadaljuj s fizicno aktivnostjo, treniraj na visokem pulzu (nad 150 vsaj pol ure; pa pusti med vadbami telesu 1 dan, da se spravi k sebi). Jej raznoliko prehrano in cim manj mesaj razlicne tipe hrane v enem obroku. Ce jes meso, ne jej zraven prilog (razen solat). Torej ne kruha, krompirja itd. Ce jes testenine, jih jej z brezmesnimi omakami. Pazi na to, da jes uravnotezeno, morda z nekoliko poudarka na proteinih. Pij pretezno vodo in ne drugih sladkanih pijac. Izjema so kaksni izotonicni napitki po vadbi.

Tablete za hujsanje pomagajo samo ene, ampak pri nas se jih ne dobi (vec) in teo bo spet znorel, ce povem, katere :angel:. In naj dodam, da popolnoma upraviceno.

Aua. :dead:

Sam maš najbrž vse res. :(

Kahla
24.08.2006, 11:55
Pr nas vsi norijo z neko knjigico, ki jo je izdala Rina - 90 dnevna ločevalna dieta...kaj pa vem no - baje pomaga.

nattka
24.08.2006, 12:03
Pr nas vsi norijo z neko knjigico, ki jo je izdala Rina - 90 dnevna ločevalna dieta...kaj pa vem no - baje pomaga.

jaz imam z dotično dieto izredno dobre izkušnje ...
ampak uporabila si magično besedo - norijo ... celo obstaja forum teh, ki hujšajo po tej dieti, kjer ženske po nekaj tednih obupano grešijo, se znova pripravljajo na nov start, si znova kao počistijo v glavah in podobno ...

gibanje in gibanje in gibanje ...
prečrtat TV ali PC iz življenja za eno uro na dan ... potem je vsaka dieta učinkovita ...
moja znanka v istem času, ko sem jaz hujšala z izločevalno z mano športala in ni storila nič drugega, kot črtala večerjo po 18 uri ...
v enem letu ji je uspelo shujšati 8 kil in kar je še pomebnejše oblikovati postavo ...

in tako kot eni po 20 letih obilne hrane začnejo z dieto, ki dovoli 3 hruške in en jogurt na dan ( pa kje hudiča najdejo take neumnosti:mad: ), tako drugi po 20 letih poležavanja začnejo s tekom in kolesom do onemoglosti ...
jaz sem začela s pametno prehrano in enournim sprehodom ... res nisem shujšala 20 kil v enem tednu a danes sem zadovoljna ... z rezultatom pa tudi z zdravimi navadimi, ki so mi ostale ...

Andreea
24.08.2006, 12:25
a) Je moja cimra hujsala po locevalni...1.leto ful dobre izkusnje, shujsala v 3eh mesecih za 18 kg. In potem se je spet tredila (se bolj) v naslednjem letu, in je spet sla na locevalno - shujsala pa samo 1,5 kg (ne petnajst, ena in pol)!
b) Po moje obstaja samo en ucinkovit nacin - spremenit nacin zivljenja. Manj jest, vec gibat :dontknow:
c) Hitro hujsanje je nevarno in nezdravo!!! Idealno bi bilo izgubiti MAX. 3 kg NA MESEC! Ampak kaj, ko vecina nima potrpljenja za to...

korenje
24.08.2006, 14:05
a) Je moja cimra hujsala po locevalni...1.leto ful dobre izkusnje, shujsala v 3eh mesecih za 18 kg. In potem se je spet tredila (se bolj) v naslednjem letu, in je spet sla na locevalno - shujsala pa samo 1,5 kg (ne petnajst, ena in pol)!
b) Po moje obstaja samo en ucinkovit nacin - spremenit nacin zivljenja. Manj jest, vec gibat :dontknow:
c) Hitro hujsanje je nevarno in nezdravo!!! Idealno bi bilo izgubiti MAX. 3 kg NA MESEC! Ampak kaj, ko vecina nima potrpljenja za to...

kako je pa odpravila viseco kozo na trebuhu?

Andreea
24.08.2006, 16:32
Ma kdo je rekel, da jo je odpravila...:veryevil:
Saj zdaj ima nazaj 20 kg prevec, pa ni nic videt, da bi ji kje viselo.:nonono:

Andreea
24.08.2006, 18:38
Ja, resno joggam. Sledeci komentarji so bili pa slisani na joggu:
- endvaendva...
- razni dajmo bilj hitro...
- run Forest, run!:rolling:
Ocitno po mnenju (ne samo Ljubljanske) vecine nimas vsega postimanega v glavi, ce gres maol na en lauf. Ampak me ne zanima. jaz tecem. In pika. :approve:

korenje
24.08.2006, 19:05
em... men visi jezik za takimi kot je paris hilton ;)
ne pa zakako vlacugo iz porno filmov...

Andreea
24.08.2006, 19:19
Aha, to je ze boljse...
Samo sem slisala, da mas ti tako hude kriterije...
A bom morala kaj shujsat potem?
:rolling:

Katrin
24.08.2006, 21:35
Nadaljuj s fizicno aktivnostjo, treniraj na visokem pulzu (nad 150 vsaj pol ure; pa pusti med vadbami telesu 1 dan, da se spravi k sebi).

Tehnično gledano se špehec topi pri srednje visokem pulzu, dolžine nad 40 min ;)

U462
24.08.2006, 21:40
Tehnično gledano se špehec topi pri srednje visokem pulzu, dolžine nad 40 min ;)
skratka pojma nimas :nonono:
speh se ne topi ... lahko se ga pa predela v misicno in mesno maso, ki pa se ob aktivnosti trupla porablja :nonono:

Katrin
24.08.2006, 21:46
skratka pojma nimas :nonono:
speh se ne topi ... lahko se ga pa predela v misicno in mesno maso, ki pa se ob aktivnosti trupla porablja :nonono:

Kakšna pa je razlika med mišično in mesno maso, pametnjakovič?

U462
24.08.2006, 21:50
Kakšna pa je razlika med mišično in mesno maso, pametnjakovič?
za tebe bo tole dost. razllika je v diferenci, ki je zena od diferenciala ... kaj delata himen in himna se raziskujejo medtem, ko sta pa ankaran in ankara cist izgubljen primer.
cist tko, da ne bos ****ulirala u prazn ... mam izpit za trenerja atletke pa otroke, kso bli u soli za hujsanje ;)

U462
25.08.2006, 07:28
škoda ... tema je bila dobro zastavljena ...

ampak očitno je 10 postov dovolj, potem pa spam ...
:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:
sicer pa namesto da se pred kompom riti plošči je bolje v živo matrati telo :2thumbs:

nattka
25.08.2006, 20:29
da prekinem tale spam zgoraj ...

tole sem našla ...

http://www.grega-hocevar.com/ostalo/zmote.htm

je o teku in hujšanju ... vredno prebrati ...

lady_lucifer
26.08.2006, 08:45
da prekinem tale spam zgoraj ...

tole sem našla ...

http://www.grega-hocevar.com/ostalo/zmote.htm

je o teku in hujšanju ... vredno prebrati ...

jst za 3/4 stvari kle prvic slisim:D:D

ain
27.08.2006, 18:12
se neb strinjala katrin, sej veš o tistem k maš tri teorije in nobenga otroka, pol pa maš tri otroke in nobene teorije...
pa še to.. težko je nekoga prislt da bi blo fanj če bi se začel mal športat. se more sam za to odločit... sploh pa recimo nekega pubertetnika k ti že tako in tako kontrirar za vsako besedo

freya
28.08.2006, 17:35
ker je tema zanimiva, sem jo že drugič uredila.....ne želim pa več postov, draga Katrin in U462 v stilu...how low can I go

nattka
28.08.2006, 17:39
jst za 3/4 stvari kle prvic slisim:D:D

jaz pa sem tisto o kurjenju maščob že pred časom večkrat prebrala ...

Katrin
28.08.2006, 21:19
ker je tema zanimiva, sem jo že drugič uredila.....ne želim pa več postov, draga Katrin in U462 v stilu...how low can I go

Draga Freya, glede na to, da sem te osebno prosila, da zbrišeš kozlarije, predvidevam, da sem bom lahko vzdržala postov v stilu how low can I go, če me ne bo kdo mahal z macolo po glavi v upanju, da me bo lahko odvlekel za lase v jamo.

korenje
28.08.2006, 21:38
Aha, to je ze boljse...
Samo sem slisala, da mas ti tako hude kriterije...
A bom morala kaj shujsat potem?
:rolling:

zgleda da je freya zbrisala se moje poste...

em dej fotko posl, pa ti povem :D

JUN!0R
28.08.2006, 22:21
No zdej sem že neki cajta na 65kg.Laufam skoraj vsak dan, začel sem tud kolesarit.Pa o fitnesu sem tud razmišlu...A mi lahko mal poveste približn kako je v fitnesu?Nekaj orodij poznam iz šolskega fitnesa...

lp

nina_nana
29.08.2006, 06:30
v fitnesu prideš tja...prosiš trenerja da ti razkaže orodja...in ti pove za katere mišiceje vsak-->gor je tut narisan ponavad za kere mišice..imaš orodaj za ogrevanje...na kateremmorš bit najmn 10 minut, da se ti mišiceo grejejo..zmeniš se s trenerjem da ti predpiše katere vaje so za tvoje telo najoljše -->da se lepo oblikuje...

Smarty
29.08.2006, 06:47
Jst sm se tut full zredila ... ah, te moje sladkarije :nonono:

na dieto bo treba :blush:

dkivi
29.08.2006, 06:49
zakaj fitness in diete:nonono:
še zmeraj trdim da je kvaliteten sex enako učinkovit,predvsem pa prijetnejši:approve:

nattka
29.08.2006, 08:34
zakaj fitness in diete:nonono:
še zmeraj trdim da je kvaliteten sex enako učinkovit,predvsem pa prijetnejši:approve:

zadnjič sem pri šivilji ( babe na kupu kaj pa;) ) slišala, da tisti, ki ne seksajo, se redijo ...

moram povedat da ne drži čisto točno:shy: , je pa res, da če imaš to poštimano, potem veliko bolj skrbiš za svoje telo ... v tej povezavi pa se mi zdi smiselna zgornja trditev ...

ampak, brez pametnega prehranjevanja in vsaj zmernega gibanja ne bo šlo ...
čudežev ni ... vsaj pri špehku ne ...

korenje
29.08.2006, 15:54
Jst sm se tut full zredila ... ah, te moje sladkarije :nonono:

na dieto bo treba :blush:

na tek :D

Andreea
29.08.2006, 16:03
Ce bi veljalo, da se tisti k ne seksajo, zredijo... Po mojem ne bo drzalo. Bi sama imela potem sto kil in bila ultra zanemarjena.
Dieta - napaka. Ce si pretezek, ni razlog samo to, da prevec jes, ampak napacen stil zivljenja na splosno.
Obstajajo 3 vrste pretezkih ljudi:
1) Tisti, ki stokrat na mesec hujsajo in se redijo (in so zafrustrirani zaradi svoje podobe)
2) Tisti, ki ne naredijo nic, ces imam take genetske predizpozicije, me redita voda in zrak (in so zafrustrirani zaradi svoje podobe)
3) Tisti, ki so pretezki in jih to ne skrbi, ker so jim druge stvari pomembnejse v zivljenju (in so ponavadi face), so pa tarca ostalih zafrustrirancev

Torej, ce hoces bit drugacen (manj kil, vec misic...) ti 14-dnevna, enomesecna, trimesecna dieta... ne bo pomagala, ker bo prejsnje stanje spet izbruhnilo na plan.

mturk10
29.08.2006, 16:41
Boljše imeti kakšno kilo preveč ,kot premalo.

ain
29.08.2006, 17:57
mama tud pravi da so močnejši ljudje tavečje face;)

nina_nana
30.08.2006, 13:49
za vseki se obremenjujete s težo...

http://www.mojplanet.si/index.php?page=Predstavitev_diete

pravijo da teh treh mescih shujšaš tudi do 20kg...kar je res...pa ne vem...tisti ko so to rabli in probali pravijo da se splača...

nemehecat
30.08.2006, 14:21
Ta dieta res deluje, ampak le, če spremeniš način življenja. Če se po treh mesecih začneš basat in hočeš nadoknadit vse šnicle pa kokakole za nazaj, bodo kmal tud kile nazaj.

Katrin
30.08.2006, 21:18
No zdej sem že neki cajta na 65kg.Laufam skoraj vsak dan, začel sem tud kolesarit.Pa o fitnesu sem tud razmišlu...A mi lahko mal poveste približn kako je v fitnesu?Nekaj orodij poznam iz šolskega fitnesa...

lp

Izberi si en fitnes v svoji bližini in ga pojdi najprej sam pogledat - fitnes mora bit urejen, čist in dovolj dolgo odprt, da greš lahko ob 22h zvečer tja, če ti tako zapaše.
Bila sem v nekaj fitnesih in predvidevam, da ti vsi ponujajo neko začetni tour po napravah, za katerega ti svetujem da se ga udeležiš. Z napačnim fitnesanjem lahko narediš več škode kot koristi.
Pol so pa sam še redni obiski :D

Katrin
30.08.2006, 21:19

pravijo da teh treh mescih shujšaš tudi do 20kg...kar je res...pa ne vem...tisti ko so to rabli in probali pravijo da se splača...

To je 7 kil na mesec :nonono: več kot kila na teden?

Andreea
31.08.2006, 10:13

Ja, locevalna. Vse ki so jo delali so shujsali...in se potem zredili nazaj. Zgubili pa so res 15 - 20 kg, samo to je po mojem odlocno prehitro hujsanje.

korenje
31.08.2006, 14:02
no da se mal drzim hujsanja.... mene zanima kako najbl ucinkovito shujsam v rito. hocm met kosceno rit. kaj moram narest?

Andreea
31.08.2006, 14:17
A se ti je sfrcljalo???
:D Tip mara imet lepo, napeto, misicasto ritko...
Za to se pa vlezes na hrbet, samo lopatice (zgornji del hrbta) in stopala plosko na tleh, potem pa dvigujes boke. Vsak dan 5 minut. Ucinkovitost je odvisna od tega, koliko napnes misice. Pa na zacetku ne pretiravat, da bos naslednji dan lahko sel po stengah.
;)

korenje
31.08.2006, 14:24
no sej mam dokaj misicasto rit, sam mal prevec mi vn gleda... stegna mam tut prevec misicsta. bom pa vseen probu na tvoj nacin :D

ps: andreea, dej si zrihti msn messenger, da ti kej zatezim :D

Andreea
31.08.2006, 14:31
Dej, ne komplicerej. Tip MORA bit misicast in s kondicijo, ce ne je zvecer bolj srednja zalost...
:D
:veryevil:

Mi je v bistvo ze malo grozno, ker so(ste) tipi zadnje case nekaj navalili na shujsevalne. Kaj je zdaj to?! Za babe stekam (lahko v skrajnem primeru predpostavim, da so jim mediji oprali mozgane), ampak fantje???
A naslednja postaja je mejkap in nalakirani nohti?

mesenđer... ne vem, ce bo to dobra ideja, na svojem PC-ju nimam dostopa do neta, pa ze tako cel dan cepim cimri na laptopu.

korenje
31.08.2006, 14:39
ma odkar folk stano uporablja pcje, se ful redi. tko da smo vedno bl zaskrbljeni z lastno tezo. tisto s kondicijo zvecer se strinjam :D, sm zenska mora met pol tut kondicijo a ne :D

kako to da nimas dostopa do interneta? dej si zrihti :D

Njuška Trap
31.08.2006, 14:40
Korenček, lahko tudi počepe delaš, ampak pri teh tvegaš kakšno kronično poškodbo kolenskih sklepov...

Drugače pa: koščeni tipi niso za nikamor, no... ;)

Njuška Trap
31.08.2006, 14:41
ma odkar folk stano uporablja pcje, se ful redi. tko da smo vedno bl zaskrbljeni z lastno tezo. tisto s kondicijo zvecer se strinjam :D, sm zenska mora met pol tut kondicijo a ne :D

kako to da nimas dostopa do interneta? dej si zrihti :D
Tole s PC-ji se zmenita po OS-ih, velja?

korenje
31.08.2006, 14:42
Korenček, lahko tudi počepe delaš, ampak pri teh tvegaš kakšno kronično poškodbo kolenskih sklepov...

Drugače pa: koščeni tipi niso za nikamor, no... ;)

ne, pocepe sm nehu delat, odkar mi je zacel pokat v kolenu :D

kosceni tipi majo kondicijo, pa se hitre gibe delajo ;) :D

Andreea
31.08.2006, 14:44
Nee... Kosceni tipi :nonono:
Saj se nimas kam naslonit, no. Ce bi me napalilo objemanje radiatorja, bi doma ostala (ne bi za to rabila tipa).

nattka
31.08.2006, 14:47
Ja, locevalna. Vse ki so jo delali so shujsali...in se potem zredili nazaj. Zgubili pa so res 15 - 20 kg, samo to je po mojem odlocno prehitro hujsanje.

izpusti vsi ... morda večina ... jaz in frendica sva obe shujšali in nič dobili nazaj ... nasprotno, po enem letu imam še malo manj ...:shy:

Andreea
31.08.2006, 14:48
Ja, samo si pozabila dodat P.S..
Si zacela tect...telovadit, na splosno manj jest,itd. ALi pa se motim?

korenje
31.08.2006, 14:53
drgac pa uno o hitrem pridobivanju kilogramov nazaj... to se dogaja pri ljudeh z majhno misicno maso, ker se mascoba ne more dost hjitr pokurit in se zacne nabirat pod kozo. zato naprimer samo shujsevalni tek ni dovolj, oseba mora tudi graditi misice.

Andreea
31.08.2006, 14:57
no v bistvu mas prov glede naslonjala...
jz bi pa rad mel radiator :D... nekako mi je bedn hodt na bazen s takim kosmatim trebuhom z viseco kozo ;)

:O
:nonono:

Vse v mejah normale, prosim... Meni so pa nabildani tipi brez grama mascobe in po moznosti se pobriti oz. depilirani, ogabni. PA JAZ BI ENEGA NORMALNEGA!

nattka
31.08.2006, 14:58
[QUOTE=Andreea]Ja, samo si pozabila dodat P.S..
Si zacela tect...telovadit, na splosno manj jest,itd. ALi pa se motim?[/QUOTE

brez klika v glavi ne gre ... jasno ... gre za to, da je dobra samo tista dieta, ki je dovolj dolga da ti klikne ...
kar pomeni da restriktivne odpadejo, ker jih dolgoročno , večina pa niti kratkoročno, ne more zdržat ...

in tako kot se tuširati ne moreš samo 3 mesece in potem nehati, tako je tudi s prehrano ... ne gre se hraniti po nekem pravilu 10 tednov in potem nazaj horuk ... ko si enkrat predebel je konec ... se je treba paziti celo življenje, tako kot alkoholiki ... ozdravljen nisi za cel lajf ampak za tisti čas ko abstiniraš ...

na splošno jem enako kot prej le drugo hrano ... držim pa se pravila, ki ga večina zagovornikov pravilne prehrane sicer odločno zanika ...
torej, jem KO sem Lačna in nič prej ... in še spijem kozarec vode prej, počakam 20 minut in potem jem ... telo namreč v tem času sprosti adrenalin in ta pomaga pri presnovi ...

in če se pregrešim se ne obremenjujem ... ( greh ni malo čokolade ampak družinsko kosilo kjer 15 tet nakuha in napeče in ne sme nič ostati :blush: ) ...

Andreea
31.08.2006, 15:09
Se strinjam, nattka. Tudi sama jem (sele) ko sem lacna. Sem mislila, da je v tem smisel prehranjevanja.
:think:
Zakaj bi jedla, ce nicem lacna???
:dontknow:
Na kraj pameti mi ne pade, da bi sla na kosilo samo zato, ker je ura 2 popoldan, ce mi pa ne gre. Samo se mi zdi, da ce to pocnes (v stilu tet, kjer ne sme nic ostat), si pokvaris zelodec in si potem ves cas lacen.

Joj, Korencek... :nonono: ;)
Vse v mejah normale. Mi pa definitivno niso vsec pobriti.

ain
31.08.2006, 18:35
:O
:nonono:

Vse v mejah normale, prosim... Meni so pa nabildani tipi brez grama mascobe in po moznosti se pobriti oz. depilirani, ogabni. PA JAZ BI ENEGA NORMALNEGA!
tko pravi večina bejb k jih jaz poznam. in tipi še evdno bildajo do onemoglosti in sami sebe mučijo do skrajnosti.
en razlog je tud ta da če ma tvoj tip tip top postavo pol posredno to zahteva tud od tebe.. tko en pride upoštev nit košček celulita

Andreea
31.08.2006, 18:57
Imam super postavo brez celulita (menda ena redkih?)...vsaj tako pravijo. Ampak meni so DEJANSKO vsec povprecni (po postavi) fantje. Priznam pa, da me fascinira, ce je tip malo nadpovprecno brihten. :)

Katrin
31.08.2006, 21:05
in če se pregrešim se ne obremenjujem ... ( greh ni malo čokolade ampak družinsko kosilo kjer 15 tet nakuha in napeče in ne sme nič ostati :blush: ) ...

:2thumbs: :2thumbs:

Drugače pa, korenje, s koščeno ritjo je tko kot z velikimi joški - al imaš al pa nimaš.. ;)

ain
01.09.2006, 09:08
Imam super postavo brez celulita (menda ena redkih?)...vsaj tako pravijo. Ampak meni so DEJANSKO vsec povprecni (po postavi) fantje. Priznam pa, da me fascinira, ce je tip malo nadpovprecno brihten. :)
no brihtnost tud mene privlački, neprimerljivo z velikostjo ostalih mišic;) :rolling:

nina_nana
03.09.2006, 10:02

je hitro...je pa tudi primeren čas, da ne obupaš!...če pa se ti, ko zgubiš tolko kg začneš vsak tret dan malo gibat in ne le jest, kakor si jedu pred dieto...sm prepričana da obržiš željeno težo...

logično, da se človek zredi nazaj, če je tako kot pred dieto in se nič ne giba...če bi jedu normalno in se gibal se mu že diete nebi bilo potrebno držati...

nina_nana
03.09.2006, 10:03
To je 7 kil na mesec :nonono: več kot kila na teden?

ja pravijo tako...sicer je odvisno koliko kg imaš...več jih imaš...več jih zgubiš v enem mesecu...res deluje!

nina_nana
03.09.2006, 10:06

čese pregrešiš, pač naslednji dan poješ manj..ali pa samo sadje...ali pa več aktivnosti...(pazi...akrtivnost je tudi sex!:D ;) )

ain
03.09.2006, 12:36
ma pregreha sam enega dne se po moj ne pozna tko da... ni potrebno stradat drug dan

Linija SPORT
17.05.2007, 13:59
Pozdravljeni!

Vidim, da je hujšanje za ženske precej aktualna tema. Zato smo se odločili odpreti to temo še enkrat.

Mogoče lahko kaj pomagamo s kakim strokovnim odgovorom na vaša zanimiva vprašanja?

Lp

Linija SPORT
17.05.2007, 15:20
Žal ne obstaja tabletk, ki bi pomagale spraviti vaše telo v "fit" stanje, ali pa raje k sreči.

Si predstavljate kako bi bilo pol dolgočasno na tem svetu. Vse bi bilo v nulo spedenano in edini biznis, ki bi še šel bi bila proizvodnja tablet za lepo postavo.:)

Predvsem se je potrebno zadeve lotiti celovito. Odločiti se je potrebno kaj na našem telesu je odveč in kaj želimo odpraviti.
Prava vadba je zagotovo vsaj nekaj kar lahko človek stori za boljšo postavo. Predvsem pa je pomembno kako si sestavimo prehrano. Zdrava in pravilno razporejena prehrana zagotovo uredi bistvene probleme z postavo. Je pa tudi drugo dejstvo, da brez miganja ni nič.

Najbolje bi bilo če bi imel vaskdo svojega osebnega trenerja in bi mu on svetoval kako naj si oblikuje telo. Žal si ga vsi ne moremo privoščiti. Ali pač....

Linija SPORT
17.05.2007, 15:28

To je ena največjih napak, ki si jo lahko privoščite za svoje telo.
Bistveni del hujšanja je, da izgubimo maščobno tkivo. Le to se prične raztaplati. kuriti najkasnjeje.
Z ločevalnimi terapijami najprej izgubimo tekočino (vodo) in pa mišično maso. Maščoba pa ostaja nakopičena in po vrnitvi v prešnje prehranjevalne navade se zadeva še poslabša. Zato so vrnjeni kilogrami bolj maščobni in jih ni moč tako hitro odpraviti kot prvič.

ČE želiti dolgoročno učinkovitost, potem se vam ni treba odrekat ničemur, le dober jedilnik vam mora nekdo posredovat in osnovni cil bo dosežen!

mihabaki
18.05.2007, 08:34
To je ena največjih napak, ki si jo lahko privoščite za svoje telo.
Bistveni del hujšanja je, da izgubimo maščobno tkivo. Le to se prične raztaplati. kuriti najkasnjeje.
Z ločevalnimi terapijami najprej izgubimo tekočino (vodo) in pa mišično maso. Maščoba pa ostaja nakopičena in po vrnitvi v prešnje prehranjevalne navade se zadeva še poslabša. Zato so vrnjeni kilogrami bolj maščobni in jih ni moč tako hitro odpraviti kot prvič.

ČE želiti dolgoročno učinkovitost, potem se vam ni treba odrekat ničemur, le dober jedilnik vam mora nekdo posredovat in osnovni cil bo dosežen!

Tako je! :2thumbs:

mrjerry
18.05.2007, 09:06
Žal ne obstaja tabletk, ki bi pomagale spraviti vaše telo v "fit" stanje, ali pa raje k sreči.

Ampak tiste z efedrinom vseeno hudo primejo :clown:

mihabaki
18.05.2007, 09:13
Ampak tiste z efedrinom vseeno hudo primejo :clown:

...joup, še posebej, če še koefein in aspirin dodaš :2thumbs:

Drugače je pa še marsikaj bolj učinkovitega na voljo, samo kaj ko je pa vse kar dejansko deluje, prepovedano:(

M

Andreea
18.05.2007, 09:42

A lahko prosim za en tak jedilnik za tisto mojo cimro, ji ga bom kar posredovala, recimo nalepila na hladilnik, pa bo res srečna, ker bo tako hitro shujšala, ko bo vsako jutro pogledala jedilnik, odreči pa se ji ne bo treba ničemur :rolling: :rolling: :rolling:

mrjerry
18.05.2007, 09:58
...joup, še posebej, če še koefein in aspirin dodaš :2thumbs:

Drugače je pa še marsikaj bolj učinkovitega na voljo, samo kaj ko je pa vse kar dejansko deluje, prepovedano:(

M

Ti, ampak cisto resno... Efedrin so ipak popolnoma prepovedali 2004, se mi zdi. In kar se mene tice, je zadeva delovala fantasticno. Seveda je bilo zraven se ogromno fizicnega napora, ampak dejansko je takrat sla mascoba dol prakticno se enkrat hitreje.

Danes, ko ga ni vec... Je kaksna solidna alternativa? Mnogi omenjajo L-carnitine, pa se nekaj... Kako je z ostalimi termogenimi fat burnerji? Kaj poznas?

mihabaki
18.05.2007, 10:09
Ti, ampak cisto resno... Efedrin so ipak popolnoma prepovedali 2004, se mi zdi. In kar se mene tice, je zadeva delovala fantasticno. Seveda je bilo zraven se ogromno fizicnega napora, ampak dejansko je takrat sla mascoba dol prakticno se enkrat hitreje.

Danes, ko ga ni vec... Je kaksna solidna alternativa? Mnogi omenjajo L-carnitine, pa se nekaj... Kako je z ostalimi termogenimi fat burnerji? Kaj poznas?

L-carnitine je eden najbolj reklamiranih "naravnih" burnerjev. Dejansko gre za navadno aminokislino, ki naj bi spodbujala termogen efekt - seveda v kombinaciji z vadbo in pravilno prehrano.

Od legalnih burnerjev, so najboljši tisti, ki imajo dodano vsaj še kaj kofeina (mislim, da je zakonsko dovoljeno najvec 80-100mg na odmerek) in pa kake ekstrakte zelenega čaja. Osebno sem poizkusil Fat burner od The Nutritiona (www.the-nutrition.com) in je zelo dober.

Ponovljam: učinki burnerjev niso dobri brez dobrega treninga in ustrezne diete. Ker sami po sebi na topijo telesne maščobe, ampak samo spodbujajo ta efekt - sami pa moramo poskrbet, da do tega efekta sploh pride.

p.s. efedrin je kolikor vem že ves čas na črni listi dopinga pri Olimpijskem komiteju

M

mrjerry
18.05.2007, 10:20
L-carnitine je eden najbolj reklamiranih "naravnih" burnerjev. Dejansko gre za navadno aminokislino, ki naj bi spodbujala termogen efekt - seveda v kombinaciji z vadbo in pravilno prehrano.

Od legalnih burnerjev, so najboljši tisti, ki imajo dodano vsaj še kaj kofeina (mislim, da je zakonsko dovoljeno najvec 80-100mg na odmerek) in pa kake ekstrakte zelenega čaja. Osebno sem poizkusil Fat burner od The Nutritiona (www.the-nutrition.com) in je zelo dober.

Ponovljam: učinki burnerjev niso dobri brez dobrega treninga in ustrezne diete. Ker sami po sebi na topijo telesne maščobe, ampak samo spodbujajo ta efekt - sami pa moramo poskrbet, da do tega efekta sploh pride.

p.s. efedrin je kolikor vem že ves čas na črni listi dopinga pri Olimpijskem komiteju

M

Ja, pri OK je prepovedan ze ves cas, si ga pa lahko kupil v prosti prodaji. Twinlabov Diet Fuel ga je vseboval. S tem da so me, ko sem ga tisti cas kupoval, vprasali, ce se slucajno ukvarjam s kaksnim olimpijskim sportom. Pa se nisem... :clown:

Twinlab ima Diet Fuel se danes, vendar ga reklamirajo kot Ephedra free.

mrjerry
18.05.2007, 10:23
Tegale fat burnerja pa ne najdem, razen v paketu z drugimi stvarmi...

mihabaki
18.05.2007, 10:24
Ja, pri OK je prepovedan ze ves cas, si ga pa lahko kupil v prosti prodaji. Twinlabov Diet Fuel ga je vseboval. S tem da so me, ko sem ga tisti cas kupoval, vprasali, ce se slucajno ukvarjam s kaksnim olimpijskim sportom. Pa se nisem... :clown:

Twinlab ima Diet Fuel se danes, vendar ga reklamirajo kot Ephedra free.

V LJ si lahko kupil tudi hidroxy cut ga je imel se več, ampak mislim da se je to vse prodajalo "izpod pulta", ker računa za te zadeve nisem nikoli prejel ;)

Zanimivost: v Italiji se to preganja enakovredno kot trda droga in greš lahko v zapor, če te dobijo z efedrinom

mihabaki
18.05.2007, 10:26
Tegale fat burnerja pa ne najdem, razen v paketu z drugimi stvarmi...

http://www.the-nutrition.com/i-fatburner

ali

http://www.the-xtreme.com/index.php?topic=732.0

M

mrjerry
18.05.2007, 10:32
Ves ceno? KEr tisti paket se mi zdi nekoliko drag... 89 EUR...

Pa a imajo tudi trgovino v LJ, ali samo preko spleta?

Linija SPORT
18.05.2007, 10:33
A lahko prosim za en tak jedilnik za tisto mojo cimro, ji ga bom kar posredovala, recimo nalepila na hladilnik, pa bo res srečna, ker bo tako hitro shujšala, ko bo vsako jutro pogledala jedilnik, odreči pa se ji ne bo treba ničemur :rolling: :rolling: :rolling:

Težko je napisati jedilnik za vse enako. Z veseljem ti dam kakšen nasvet. Važno je, da se je večkrat na dan po malo. Najvažnejši obrok dneva je zajtrk, bolj kot se dan nagiba dnevu, moramo manj jesti. Naj bo hrana čimbolj raznolika, pestra z veliko zelenjave in sadja.
Za konkretno sestavo jedilnika se pa obrni na naš mail: linija.sport@siol.net
Potrebujem malo več informacij za natančno sestavo.

mihabaki
18.05.2007, 10:43
Ves ceno? KEr tisti paket se mi zdi nekoliko drag... 89 EUR...

Pa a imajo tudi trgovino v LJ, ali samo preko spleta?

Če ga ni na spletni trgovini, pomeni da trenutno ni na zalogi. MPC je cca. 20 EUR.

Navadna trgovina je drugače na začetku Dunajske ceste v LJ, nasproti Zav. Maribor

mrjerry
18.05.2007, 12:18
OK, 10x

Se bom kar tam oglasil.

AD_oo
28.05.2007, 21:39
Kot prvo osebno močno odsvetujem uporabo preparatov za hujšanje posebno shujševalne tablete.

Veliko odgovor na vaša vprašanja najdete na strani AktivnaDieta (http://www.aktivnadieta.si). Nekaj nasvetov na temo hujšanje (http://www.aktivnadieta.si/hujsanje.html).
Z omenjenim programom si lahko izračunate svojo optimalno maso, ITM, priporočen čas za izgubo kilogramov, koliko kalorij sploh potrebujete za vzdrževanje telesne teže, sestavite in izračunati si lahko svoje jedilnike itd...

predvsem pa ne razmišljajte o bljižnicah, ker boste razočarani in oškodovani pri vašem zdravju.

mihabaki
29.05.2007, 07:44
Kot prvo osebno močno odsvetujem uporabo preparatov za hujšanje posebno shujševalne tablete.

Zakaj?

...in pa predvsem katere?! Saj jih je vsaj 20 vrst, kajne ;)

mrjerry
29.05.2007, 07:58

Kdo pa si ti?

mihabaki
29.05.2007, 08:10
Kdo pa si ti?

Nekdo, ki rad posplošuje. Ampak počakajmo...mogoče pričakamo kakšen argument ali razlago ;)

biba
29.05.2007, 08:57
obstajajo dve vrsti tablet za hujšanje: take ki so full škodljive in take ki nič ne pomagajo

...:clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :rofl: :2thumbs:

mihabaki
29.05.2007, 09:11
...:clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :rofl: :2thumbs:

No, pa nebi delil z nami informacije, katere so to, ki so "ful" škodljive in delujejo?! Predvsem, zakaj so škodljive, v kakšnih količinah in pri kako dolgi uporabi ???

kapljač
10.06.2007, 11:22
Največja napaka pri hujšanju je , da sprejmemo dieto, ki je obremenjena in iz nje delamo novo vedo, nove religije .
Še posebej so zatežene tiste, ki nas preplavijo z množico podatkov, nepotrebnih in našega časa ropajočih..
...najboljša dieta (dieta je bolniška hrana namenjena bolnikom) je tista ali tisti način prehranjevanja, ki ga lahko lahkotno izvajamo našemu budžetu primerno ali kar raste na našem ali na "sosedovem vrtu".

cliena
06.08.2007, 12:24
Jaz ne hujšam ker sem zadovoljna s svojo postavo. Zanjo skrbim pač tko da jem zdravo pa se ukvarjam s špiortom... :) Mam pa 2 prijatlci ki imata zdaj težave prav zaradi hujšanja. :(
Prva je vedno jedla neke tablete da bi shujšala ipd. in zdaj ne more zanosit. Trudi se že dve leti, hodi k zdravniku ampak nekako ne gre.
Druga je pa skos hujšala in jedla nič. Tudi spila je zelo malo. Pol je pa zanosla čez neki časa in pred 14 dnevi je rodila mrtvega otroka. Zdravniki so jo pol povprašali če je kdaj imela težave s hranjenjem, in če je veliko hujšala itd. In je pač rekla da ja, in so ji zdravniki rekli da se ji je zarad tega poslabšalo zdravstveno stanje, dvignil se ji je pritisk. Pol je pač to tudi vplivalo na otroka. :(
Zato resno, babe, ne hujšajte če vam ni treba! Vaše nezadovoljstvo s postavo lahk ma pol tut posledice. :(

Srce
06.08.2007, 13:02
Najboljša dieta je šport ter ločevanje hrane...

Sploh ni zdravo jest krompirja ter mesa skupaj in zakaj nebi raje meso ter zelenjavo raje jedl...

Jaz imam ločevalno dieto in je super...tablete so pa sama kemija in zato ne hvala...

LeQuack
08.08.2007, 15:41
Najboljša dieta je taka k jo lahko vzdržuješ celo življenje, brez da bi bil pri tem lačen.

St.Jimmy
08.08.2007, 19:12
Najboljša dieta je šport ter ločevanje hrane...

Sploh ni zdravo jest krompirja ter mesa skupaj in zakaj nebi raje meso ter zelenjavo raje jedl...

Jaz imam ločevalno dieto in je super...tablete so pa sama kemija in zato ne hvala...

ločevanje hrane pa je zlo zdravo ja.. :2thumbs: sploh po tisti knjigi k je tko moderna.. :):)

Pri hujšanju je glavno, da zaužiješ majn kcal k jih porabiš (ampak ne majn k 20%). Od zaužitih kalorij pa je treba največ beljakovin, majn ogljikovih hidratov (kompleksne) ter nenasičene maščobne kisline (omega 3.. ). Seveda pa brez športa ne gre :rolling:

brezlj
10.03.2011, 16:06
Najboljša dieta je taka k jo lahko vzdržuješ celo življenje, brez da bi bil pri tem lačen.

Točno to, se popolnoma strinjam, saj mora dieta postat način celega življenja in ne samo tisti čas, ko hujšamo, ker imamo potem jojo učinek.

neobox
02.06.2011, 14:26
šport šport šport!