Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Pisarniška prehrana

ozayrus
05.08.2006, 08:45
Mogoče se sliši smešno ampak me vseeno zanima, kaj priporočate za malico osebi, ki je večinoma časa v pisarni (standardno 8 - 9 ur) in ni direktor.

solsikke
05.08.2006, 09:03
Hehehe, zakaj pa je pomembno, da ni direktor? A to pomeni, da ne sme iz pisarne na malico?
Kakorkoli, nisi napisal nobenih prehrambenih preferenc. Možnosti je veliko. Prvi so itak sendviči, ki si jih pač narediš po lastni želji (lahko tudi s pečenimi piščančjimi prsmi ali kakšnim ostankom pečenke ipd.), zraven še mogoče kakšno sadje ali energijska ploščica (pa ne tista polna sladkorja in oblita s čokolado), lahko tudi beljakovinska, poleti je na voljo tona solat, paradičnikova z mocarelo in pršutom ali čim drugim, pa mala štručka kruha, potem imaš na voljo še kakšne solate iz stročnic ali pa žit (ajda, prosena kaša, ječmen), da ne govorim o testeninskih solatah. Seveda pa je predpogoj ta, da je človek to pripravljen zvečer skuhat (zjutraj naredit).

BMX
05.08.2006, 09:13
Mogoče se sliši smešno ampak me vseeno zanima, kaj priporočate za malico osebi, ki je večinoma časa v pisarni (standardno 8 - 9 ur) in ni direktor.
Pred časom sem zasledil, da se 70 % zaposlenih Britancev prehranjuje na delovnem mestu. Tudi pri nas gremo smo na "dobri" poti.....

lady_lucifer
05.08.2006, 09:48
jst mislm, da bi jedla kako suho sadje al pa orescke...ja, to :approve:

Katrin
05.08.2006, 12:32
A je kakšna možnost čajne kuhinje ali mikrovalovke?

ain
05.08.2006, 12:36
in prav ne moreš vn s pisarne?

ozayrus
05.08.2006, 13:28
A je kakšna možnost čajne kuhinje ali mikrovalovke?

Ni možnost tega, iz pisarne pa lahko gre(š).

freya
06.08.2006, 10:56
Za poleti so odlična varianta raznorazni kosmiči...z mlekom ali jogurtom...so nasitni, malokalorični, osvežilni v poletni vročini, pripravljeni takoj.

iri
06.08.2006, 12:01
jp, jst za malico ponavadi jem muesli z jogurtom, če se mi ljubi, notri narežem še kakšno sadje (ponavadi banano ali nektarino). Sem si kupila še posebne plastične posodice za enkratno uporabo v ta namen. :)

VR3
06.08.2006, 13:07
če imaš možnost pejd na konkretno (kuhano) malico. to jaz prakticiram že kako leto in se ful dobro obnese. prej sem kakih pet let jedla sendviče, mislije in podobno za malico in ko sem prišla po službi domov sem bila na smrt lačna. valda takoj nekaj poješ in se šele nato lotiš kuhat - če nisi preveč zmatran. In tako postane kuhana hrana prej izjema kot pravilo. No - seveda če te doma ne čaka kuhano kosilo.
Zajtrke pa vedno jem, to me je mama naučila (bravo mama), ponavadi kake mislije z jogutrom ali kaj podobnega (ogljikove hidrate) - konkreten zajtrk v glavnem.
Tko, da zdej v zadnjem letu je moja prehrana ful bolj zdrava - jem zajtrk ob pol osmih, potem pa glavni obrok okrog enih (meso, priloga, solata ali vegi meni če je tisti dan boljši) in po službi še kaj lahkega če se mi da kuhat, drugače pa kaka solata, ...

veska
01.09.2006, 20:41
Eno korzno zemeljco in 2 kave..eno zjutri in eno ob 13 uri, okol 12 pa zemeljca. Pol pa pridem domov, pa dokler skuham kosil se nabasem z piskoti in vse kar mi pride pod roke...kaj cmo..taka sem

Kahla
02.09.2006, 05:46
V večjih trgovinah prodajajo razne mešane sveže solate tko za 1 osebo oz. različnih velikosti v pvc posodah. Zraven še izbereš preliv in dober tek.

ain
02.09.2006, 08:58
te solatke so super, sveže in nobenih for pogrej in pojej v eni minuti