Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Lulček...

nemehecat
07.08.2006, 16:35
Ko sem z mojim malčkom hodila v posvetovalnico, so mi na začetku pokazali, kako očistim malemu lulčka. o.k. Naslednjič, so mu vzeli urin in mu je sestra lulčka očistila, jaz pa sem ostala zgrožena. Je rekla, da mu kar fajn kožico raztegnem, da bo pol enkrat šla čez. Ona je to nardila tko, da je malemu začela kri tečt. Spet naslednjič je zdravnica pogledala, če gre kožica čez in je rekla, da ni problem, da je čas do tretjega leta, naj le "telovadiva".
Ko hočem jaz malemu lulčka očistit, pa brez nategovanja, se ustraši in začne jokat. A se vam to nategovanje zdi normalno, ali ste tud vi to delali, kaj če ne gre čez pri treh letih..?
Neumno se mi zdi sploh tolk s tem lulčkom ukvarjat, a narava ne naredi svojega? Prosim za mnenje.

sJavorshek
07.08.2006, 18:39
Da ti probam z moške perspektive odgovorit :D :clown:

Sam se tega cajta ne spomnem glih fajn :blush: :rolling:

Fora je pol obrezan in neobrezan. Kot so rekl, kr telovadta, fora je pomoje v tem, da če bo šla kožca normalno dol, do konca se pol fantka ne obreže, če pa so komplikacije pri tem, se napravi obrez in problem rešen. :dontknow:

S tem naj bi se tut higienske težave odpravle, saj se ne nabira nič pod kožco.

Je pa še ena stvar, na katero bi te opozoru, čeprav potem to niti ni tvoj problem.
Dost tipov je zadovoljnih, ker so obrezani, sem pa že dostkrat zasledil, da majo nekateri zarad tega kar dost problemov, predvsem psiholoških. :dontknow:

Odloč se sama, kaj nardit, pa posvet z zdravnico nebi bil odveč.

PS: sam nisem obrezan in sem zadovoln tko. :approve:

dkivi
07.08.2006, 19:20
kožica se zna tudi prirasti na glavico,pa tudi kasneje ko bo mali že aktiven zna biti kožica ki ne gre čez glavico velik problem,tako da kar pridno''telavadita''

freya
15.08.2006, 21:30
Ja, velikokrat je kožica pri dojenčku prilepljena na glavico in jo je potrebno pri ali po kopanju narahlo in postopoma povleči čez glavico. Ko se bo odluščila, boš videla, če je dovolj široka.Če se ne bo sama odlušlila, bo pomagal urolog , če pa je še preozka, pride v poštev obrezovanje....nekaj modrovanj na to temo lahko prebereš tukaj (http://forumi.siol.net/showthread.php?t=15462)

korenje
15.08.2006, 21:49
drgac gre pa otrok na "luscenje" pri rednem pregledu v soli, kjer mu zdravnik na silo potregne kozico gor.

Andreea
21.08.2006, 14:50
Auuu!
:O
Vcasih srecna, da sem zenska.
Vidva pridno telovadita, vendar nezno, ker se sicer zadeva lahko zakomplicira z vnetji in kaj vem se vsem cim. Ce kozica ostane pretesna, pride res v postev se obrezovanje.

(Pa baje imajo punce obrezane rajsi, ker zdrzijo dlje. :rolling: )

bobi
21.08.2006, 14:56
Ne govorit traparij o obrezovanju :clown:, če je kožica pretesna in se je ne da potegnit čez glavico, se naredi majhen poseg kjer zarežejo kožico na spodnjem delu, samo toliko da se jo da potegnit dol.
Obrezovanje je čisto nekaj drugega.

Andreea
21.08.2006, 15:05
Ne... ce je kozica zelo zelo pretesna, pride v postev le obrezovanje, ker ce ne, fant ne more niti lulat. Ampak to verjetno res ne spada pod ta primer, ker sicer to naredijo kmalu po rojstvu.

Marduk1
21.08.2006, 17:02
Po moje tm že vejo kako se dela z lulčki :dontknow:.
Drgač sm pa jst obrezan pa nism nč psihično zamorjen :D.

d_streets
21.08.2006, 18:09
S telovadbo bi moralo iti.
Ampak bo trajalo...

Arabella
23.08.2006, 21:15
Jaz mojemu sončku redno čistim glavico. Bodi potrpežljiva, včasih pri kopanju ne gre, ker se lulček malo skrči, pa počakaj do previjanja in mu nežno potegni kožico dol, kolikor pač gre, če gre sprva manj, se ne jezit, to ponavljaj, enkrat bo že bolje, pa seveda očisti. Če nimaš pri roki tople vode, imej v bližini fiziološko raztopino in je malo kani na krpico ali na lulčka, pa obriši. Opazila sem, da gre lažje potegnit kožico z glavice, če primeš pri korenu in ne pri glavici, pa ni treba pretiravat, samo toliko, da glavica pokuka ven.

nemehecat
30.08.2006, 12:57
Hvala Arabella, to sem hotla slišat - eno mnenje od mamice. Sicer me pa res moti to, da se o tem ne da prebrati nikjer. V knjigi Nega matere in otroka - ki je mimogrede tako popularna, da so jo že nevemkolkokrat ponatisnili, po mojem mnenju pa zastarana - piše celo, da moraš pri čiščenju fantkovega spolovila zelo paziti, da mu ne raztegneš kožice. V porodnišnici ne omenijo nič, v enem letu, ko sem prejemala revijo Moj malček, so se določene teme ponovile nekajkrat, o negi spolovila pri otroku pa nič. Ko tako berem poste, se mi vseeno zdi, da tema ni tako nepomembna, saj verjetno otroku na šolskem pregledu ni prijetno, da mu zdravnik na silo vleče kožico čez, ker njegova mama o tem ni nič vedela. Zanima me edino, če so to delali tudi naši starši.

freya
30.08.2006, 13:11
Koliko je staro tvoje dete?

nemehecat
30.08.2006, 13:20
2:sun:

freya
30.08.2006, 13:43
meseca?
če ja, potem bo še veliko pregledov do šolskih pregledov. Nekako pri dveh letih bi se morala stvar skristalizirati in ukrepati.

dvojčica
30.08.2006, 13:45
meseca?
če ja, potem bo še veliko pregledov do šolskih pregledov. Nekako pri dveh letih bi se morala stvar skristalizirati in ukrepati.

Mnenja o tem se pa od pediatra do pediatra precej razlikujejo. Baje da zdaj kar bolj do šole počakajo, potem se šele ukrepa, če je potrebno. Razen v primerih, kjer ima otrok večje težave, moteno uriniranje in razne infekcije.:)

nemehecat
30.08.2006, 13:57
meseca?
Leti.
Sem že v uvodnem postu napisala, da mi je na zadnjem pregledu (pri 18. mes.) zdravnica rekla, da ima čas do tretjega leta, pa me zato že zdaj malo skrbi. No ja moti me, ker je to en tk tabu al kaj, da nikjer noben o tem ne piše. Kamor pogledaš samo dojenje, pa kako uspavat otroka in podobno, o higieni pa nič. Malo me je zaskrbelo, ker mu jaz pri čiščenju raztegnem kožico samo kolkor gre, sestra mu ga je pri šestih mesecih pa tolk, da je začel krvavet in je rekla, da je to čist v redu, da ga ne boli. Ampak ne verjamem, ker meni ne dovoli niti, če sem nežna. To je moj problem.

dvojčica
30.08.2006, 14:00
Leti.
Sem že v uvodnem postu napisala, da mi je na zadnjem pregledu (pri 18. mes.) zdravnica rekla, da ima čas do tretjega leta, pa me zato že zdaj malo skrbi. No ja moti me, ker je to en tk tabu al kaj, da nikjer noben o tem ne piše. Kamor pogledaš samo dojenje, pa kako uspavat otroka in podobno, o higieni pa nič. Malo me je zaskrbelo, ker mu jaz pri čiščenju raztegnem kožico samo kolkor gre, sestra mu ga je pri šestih mesecih pa tolk, da je začel krvavet in je rekla, da je to čist v redu, da ga ne boli. Ampak ne verjamem, ker meni ne dovoli niti, če sem nežna. To je moj problem.

Po mojem ni treba, da te preveč skrbi. Naš mali je star 5 let, pa mu tudi še ne gre čisto čez. Ko ga umivam, mu kožico potegnem toliko, kot pač gre, oz. si sam. Pediatrinja mi je rekla, da nič na silo. Sem tudi imela skrbi, pa mu je še enkrat pogledala, ko je bil malo starejši, pa je rekla da se čisto uredu odpre, čeprav ne gre še čez. :)

nemehecat
30.08.2006, 14:06
o hvala, hvala. Evo take informacije jaz rabim, se že bolje počutim. Hvala.
(ne mislim tega o atovem lulčku)

freya
30.08.2006, 14:14
Po mojem ni treba, da te preveč skrbi. Naš mali je star 5 let, pa mu tudi še ne gre čisto čez. Ko ga umivam, mu kožico potegnem toliko, kot pač gre, oz. si sam. Pediatrinja mi je rekla, da nič na silo. Sem tudi imela skrbi, pa mu je še enkrat pogledala, ko je bil malo starejši, pa je rekla da se čisto uredu odpre, čeprav ne gre še čez. :)

naša pediatrinja je hitrejša...
kolegico je pri malo manj kot treh letih poslala na polikliniko k urologu,ki je kožico odluščil na silo, s potegom, ker pa je bila še nekoliko preozka, je naročil, da je treba telovaditi med kopanjem in po njem, dokler se dovolj ne raztegne- ker bojda ni veliko preozka. Tudi jaz bi to uredila čimprej, da se ne vleče do pubertete, ker takrat so pa občutljiva leta za take stvari....

nemehecat
30.08.2006, 14:16
se tudi strinjam:2thumbs: Bomo kar malo več začeli telovaditi, ne tko na silo, ampak samo malo več, da rešimo pred kriznimi leti.

dvojčica
30.08.2006, 14:18
naša pediatrinja je hitrejša...
kolegico je pri malo manj kot treh letih poslala na polikliniko k urologu,ki je kožico odluščil na silo, s potegom, ker pa je bila še nekoliko preozka, je naročil, da je treba telovaditi med kopanjem in po njem, dokler se dovolj ne raztegne- ker bojda ni veliko preozka. Tudi jaz bi to uredila čimprej, da se ne vleče do pubertete, ker takrat so pa občutljiva leta za take stvari....

Mi bomo še malo počakal, ker nima nobenih težav. :)