Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : NUJNO! 2 vpis

Škrlatka
08.08.2006, 12:34
Ker koncujem faks in pri nas ni absolventskega staža v času diplome, ker bi pa rada še podaljšala svoj študentski staž in se vpisala na drug faks z 2. VPISOM, me zanima, kdaj je, kako oddam prijavnico, kaj potrebujem, je enako kot za 1. vpis in kaj je drugače:dontknow: ?

TuNina
08.08.2006, 12:36
še vedno mi ni jasno, zakaj se vam najprimernejše mesto za NUJNA vprašanja zdi forum..

Škrlatka
08.08.2006, 12:39
nujno, zaradi tega da bi hitreje prišla do odgovora. in to sploh ni bilo vprašanje;)

DarkBloom
08.08.2006, 16:22
kupiš obrazec v knjigarni za drugi vpis, ki poteka od 22.avgusta
http://www.vpis.uni-lj.si

Škrlatka
08.08.2006, 20:56
hvala ti;)
ja, to je za UN in za VISOKOŠOLSKI program, mene pa zanima VIŠJEŠOLSKE SMERI IN PROGRAMI
a mogoče ves kaj o tem?

DarkBloom
09.08.2006, 16:24
mislim, da ti na linku ( ki sm ti ga napisala v prejšnjem postu ) vse piše.

ponga
12.08.2006, 08:55
Za višje šole velja malo drugače. To je to:

Drugi rok traja od 1. avgusta do 6. septembra.

Višješolska prijavna služba bo takoj po končanem izbirnem postopku v prvem roku objavila podatke o še prostih vpisnih mestih v obrazcu Druga prijava za vpis v višje strokovne šole, obr. DZS 1,254 (v nadaljnjem besedilu: druga prijava), in jih dopolnila po 31. avgustu, ko se bo končal vpis sprejetih v prvem roku. Podatki o prostih mestih po 31. avgustu bodo objavljeni na spletnih straneh Višješolske prijavne službe: www.vss-ce.com/vps, Ministrstva za šolstvo in šport: www.mss.gov.si, pa na posameznih višjih strokovnih šolah.

Na še prosta vpisna mesta se prijavite z drugo prijavo. Oddate jo lahko vsi, razen tistih, ki ste bili v višje strokovno izobraževanje sprejeti v prvem roku.

Izjemoma se z drugo prijavo lahko prijavite, če ste bili v višje strokovno izobraževanje sprejeti v prvem roku in se zaradi upravičenih razlogov vanj niste vpisali do 31. avgusta. O izjemah odloča ravnatelj višje strokovne šole, v drugi prijavi navedene na prvem mestu, in sicer na podlagi prijavi priložene posebne pisne prošnje in ustreznih dokazil.

Drugo prijavo pošljite Višješolski prijavni službi s priporočeno pošiljko najpozneje do 6. septembra 2006. Lahko jo oddate tudi osebno.

Opozarjamo!

Pošljete oziroma oddate lahko samo eno drugo prijavo!
Z drugo prijavo se prijavljate za vpis tako kot s prvo.
Po 6. septembru 2006 vrstnega reda zapisanih študijskih programov oziroma študijskih želja ni mogoče več spremeniti.

Več pa na linku:
http://www.mss.gov.si/index.php?id=454&tx_t3javnirazpis_pi1[show_single]=390

dyamant
18.08.2006, 14:20
mene zanima pa nekaj drugega..

jaz se vpisujem tudi samo razadi statusa še 1x na dodiplonski (uni) študij in me zanima, kje bi lahko bila skoraj zagotovo sprejeta? (študirati na mislim, ker imam že 1 faks)/prosta mesta za drugo prijavo sem si pogledala, zanima me kaj je potem zagotovo frei še po drugem vpisu (sept. okt)?

kakšna je praksa iz lani, predlani? (redni vpis, seveda)

lady_lucifer
18.08.2006, 14:22
moja sosolka se je vpisala na rudarstvo:D

dyamant
18.08.2006, 15:33
moja sosolka se je vpisala na rudarstvo:D

ha, ha , lady, hvala za idejo.. še naprej sprejemam predloge.. mogoče kaj bolj ženskega (ha, ha .. zdaj si pa skoraj že zmišljujem..) a ve kdo kak je kaj s kemijo?

lady_lucifer
18.08.2006, 18:44
pejdi ti raje na kake bolj leve faxe....tm kej recimo na biotehniski...gozdarstvo;)

ponga
18.08.2006, 19:05
ha, ha , lady, hvala za idejo.. še naprej sprejemam predloge.. mogoče kaj bolj ženskega (ha, ha .. zdaj si pa skoraj že zmišljujem..) a ve kdo kak je kaj s kemijo?

a ni čist vseen, kam se vpišeš če ne nameravaš študirat?!
Pogledaš, kje je v tretjem roku še prosto, greš in se vpišeš. ;)

*Miriam*
19.08.2006, 11:17
O tem je veliko govora na tejle stran:

http://cool.kiss.si/svetovalnica.com/klepetalnica/viewforum.php?f=17

mrjerry
21.08.2006, 08:13
Rok je obicajno v zacetku septembra, dalec najvec pa bos izvedela, ce poklices na referat faksa, na katerega se vpisujes. Tam ti lahko povedo vse o rokih in potrebni dokumentaciji, ki jo mors imet s sabo.

nina_nana
21.08.2006, 12:43
mene zanima pa nekaj drugega..

jaz se vpisujem tudi samo razadi statusa še 1x na dodiplonski (uni) študij in me zanima, kje bi lahko bila skoraj zagotovo sprejeta? (študirati na mislim, ker imam že 1 faks)/prosta mesta za drugo prijavo sem si pogledala, zanima me kaj je potem zagotovo frei še po drugem vpisu (sept. okt)?

kakšna je praksa iz lani, predlani? (redni vpis, seveda)

jutri bojo potrjena prosta vpisna mesta v drugem krogu na tej strani http://www.vpis.uni-lj.si/
drgač pa maš na pedagoški v ljubljani kemijo in biologijo ali kemijo in fiziko še fula frej...omejitve ne bo...

dyamant
21.08.2006, 17:15
a ni čist vseen, kam se vpišeš če ne nameravaš študirat?!
Pogledaš, kje je v tretjem roku še prosto, greš in se vpišeš. ;)

ponga, v drugem roku smo.. :rolling:

ma, ni glih čisto vseeno, ker moram še vedno biti SPREJETA!

dyamant
21.08.2006, 17:17
o.k. hvala vam za odgovore, bom še malo premislila, do 1.9. še je čas..

ponga
28.08.2006, 15:35
ponga, v drugem roku smo.. :rolling:

ma, ni glih čisto vseeno, ker moram še vedno biti SPREJETA!

Prou dobr vem, da smo v drugem roku. :veryevil:
Ampak pravim, da nekdo, ki se vpisuje samo zaradi startusa, mu je res čisto vseeno, kam se vpiše. In še vedno se v 3.roku najde kako prosto mesto.

soncnica
26.07.2007, 09:25
a pa ce si absolvent na faksu Univerze v Mariboru uni program, se lahko po poteku statusa vpisem na faks na Ljubljanski univerzi pravtako uni program?

nofear2009
27.07.2007, 21:21
Jz sem nekje slisal, da se lahko absolventi se enkrat vpisejo v se en uni program po koncanem programu.;) Najbolje je, da gres vprasat na referat v Mariboru in ti bodo tam lahko vec svetovali.

soncnica
30.07.2007, 14:36
sem prasala, pa praujo da ker mi status potece sele s 1. oktobrom, se do takrat ne morem vpisat nikamor, - druge prijave mi niti nebi upošteval, ce bi jo poslala..., tko da....ni tok fajn scenarij:nonono:

j_kirbi@volja.net
25.08.2007, 12:13
hey!
mene zanima če kdo ve ali je v sloveniji poklic za sociologa kulture?namreč študirat nameravam it to smer drugo leto kajti to leto ni šlo vse po načrtih....zloo me veseli študij sociologije, vendar kot sociolog kulture lahko opravljaš raziskovalna dela n kakšnih inštitutih, ampak me zanima če v slo.kej sploh to obstaja???HVAALA!

nofear2009
25.08.2007, 17:58
hey!
mene zanima če kdo ve ali je v sloveniji poklic za sociologa kulture?namreč študirat nameravam it to smer drugo leto kajti to leto ni šlo vse po načrtih....zloo me veseli študij sociologije, vendar kot sociolog kulture lahko opravljaš raziskovalna dela n kakšnih inštitutih, ampak me zanima če v slo.kej sploh to obstaja???HVAALA!

Ja, mislim, da bi bila najboljsa izbira zate Analitska sociologija na FDV-ju ;). Na poisci.se (http://poisci.se) najdes vec informacij. Omejitev je zelo nizka v primerjavi z ostalimi smermi na FDVju 66-68, tako da ne bi smela imeti težav gor pridt ;). Lahko pa se odlocis tudi za Kulturologijo, ki je tudi na FDVju in omejitev je okrog 69-72,5. Zdej si mors samo prebrat opis obeh smeri in se odlocit kateri ti bolj pase :2thumbs: .

zver
25.08.2007, 20:53
hey!

mislm da še najmn pik za neki tazga rabš na sociologiji kulture na filozofski...

j_kirbi@volja.net
26.08.2007, 10:26
hey!
ma ja se ubistvu sm tuhtala d bi fdv a ne!kr j fuul fajni sam jih j blo pa toook preveč da te kr glava zaboli:S:(bedno!!!!se ze upam da drugo leto ne bo, kajti drugače ne bom upala upisat:S:Skr me je mal strah d neb gor pršla in si s tem za***ala še druga dva....zato pa sm uprašala č j kje poklic pa to č grm študirat n filo faks sociologijo kulture,,,,tm piše d j to kaoo raziskovalno delo n kakšnih inštitutuh sam kje je to kej v sloveniji.....
pa hvala za odgovore!!!!!:2thumbs: :2thumbs:

miss.m
26.08.2007, 22:23
za bežigradom obstaja IDV - inštitut za družbene vede. in če smo že pri tem, nadvse tesno sodeluje s fdvjem

nina_nana
27.08.2007, 11:25
a pa ce si absolvent na faksu Univerze v Mariboru uni program, se lahko po poteku statusa vpisem na faks na Ljubljanski univerzi pravtako uni program?

lahko se vpišeš le če imaš ne vem kolko povprečno oceno...ker to majo tam kot da bi želela it študirat dva čist drugačna faksa naenkrat...

sicer pa ne vem kaj ima pri tem status... če nardiš faks, imaš še vedno status...zakaj torej se nebi mogla vpisat na drugi faks???
to je isto kot, da imaš status srednješolca, ki je ravno o pravil maturo in se zdaj nebi mogel vpisati na faks...

nofear2009
27.08.2007, 16:16
mislm da še najmn pik za neki tazga rabš na sociologiji kulture na filozofski...

Sej to je res ;). Na filozofski sploh ni omejitve ali pa rabis samo 60 pik. Sam kot fdvjevc morm podpirat programe na fdvju :rolling:.