Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Ne grem se več .. oz. grem se .. drugje

Balonar
10.08.2006, 16:12
Spoštovani moderatorji ter vsi, ki jih to utegne tangirati ...

Vaš uporabnik sem od leta .. uhhh nekje v začetku tisočletja .. uporabnik TVja takoj ko je bil možen .. že par let, redno sem plačeval račune in po vseh teh letih danes še vedno dobim dva računa (Siol-Telekom) v skupnem znesku 15.108,00 SIT !

Hvala lepa .. vem, da sem samo še eden, ki je šel .. pa vendar upam, da nas bo čimveč ... sem že oddal povpraševanje pri konkurenci ...

skye
10.08.2006, 16:42
Pa pejt na trio :) trpiš zaradi lastne lenobe..

lump muc
10.08.2006, 16:45
h konkurenci jo pobriši pa bo mir z visokimi računi :approve:

Balonar
10.08.2006, 16:49
Pa pejt na trio :) trpiš zaradi lastne lenobe..

Trio ja .. pa ne pri Siolu .. da podpisem za naslednji dve leti :nonono: :nonono:

lump muc
10.08.2006, 16:52
pejd na T2:approve:

swizc
10.08.2006, 17:08
pejd na T2:approve:

:2thumbs::2thumbs::2thumbs::2thumbs::2thumbs:

M.T.
14.08.2006, 14:59
trio Siol: 9900 (odklop Telekoma)
trio t-2: 9000 (odklop telekoma)
Razlika: 900 SIT

In za 900 SIT na mesec se na veliko sprduješ in se počutiš nategnjenega?

Je res 900 SIT na mesec ceneje + ni potrbna vezava - možnost da si pri preklopu dlje časa brez vsega. Je res razlika v korist t-2.....sam ne pa da tak halo delaš.:nonono:

Balonar
14.08.2006, 15:23
hmm ..imam razlike 6.000 Sit na mesec .. in pa da za dodatni TV plačam samo 500 sit .. dva dovolj velika razloga .. 12x6.000 hmm .. znese kar nekaj a ne ..

.. plačujem še ISDN ... prepotrebni ...

lady_lucifer
14.08.2006, 15:24
ne gre vedno sam za dnar. gre tud za odnos, ki ga imajo do tebe, ki si njihova stranka. siol mora na tem podrucju se marsikaj nardit...marsikaj.

M.T.
14.08.2006, 16:44
12x6.000 je ogromno
12x900 pa ne več tok..

Glede odnosa do strank se strinjam....samo po mojem mnenju pomeni prehod iz Siol na t-2 prehod "iz dežja pod kap" če govorimo o odnosu do strank...:clown:

lady_lucifer
14.08.2006, 17:47
jst mam oboje....na eni lokaciji siol in na drugi t2. siol popusi na celi crti.

Balonar
14.08.2006, 20:52
se pravi, da T2 deluje OK .. TV slika v primerjavi z SIOL?

lady_lucifer
14.08.2006, 20:52
aja, nikjer nimam tvja:D:D

jagy
14.08.2006, 23:02
Danes sem pri kolegici malo prečekiral TV pri T2. Slika super, nobenih kock, kakšnih 20 kanalov več kot SIOL TV.
Najbolj sem pozelenel od zavisti, ko sem videl, da imajo tudi ESPN. Kdaj ga bo uvedel SIOL?:dontknow:

lump muc
15.08.2006, 08:41
pejd na T2 pa ga boš imel, dokazano boljši in večji od SIOLA.Zdaj imajo že 130 kanalov, SIOL jih bo po novem imel samo 80:evil:

slika tudi lepša in kvalitetnejša, brez motenj.

OZZY
15.08.2006, 09:06
se strinjam..t-2 je zaenkart boljša izbira..men dela super...

anarchy
17.08.2006, 13:39
trio Siol: 9900 (odklop Telekoma)
trio t-2: 9000 (odklop telekoma)
Razlika: 900 SIT

In za 900 SIT na mesec se na veliko sprduješ in se počutiš nategnjenega?

Je res 900 SIT na mesec ceneje + ni potrbna vezava - možnost da si pri preklopu dlje časa brez vsega. Je res razlika v korist t-2.....sam ne pa da tak halo delaš.:nonono:

900SIT je ogromno, se posebej zato, ce gres proc iz principa in se ostalih razlogov. T-2 je nov in ga je treba podirati, poleg tega, pa je zacel z nizkimi cenami in upam, da bo tako tudi ostalo, medtem, ko ostali so zaceli z nizkimi, nato zaceli nabijati in spuscati, kot jim je pasalo. Zmeraj so pa imeli nabite, da ne govorimo o telekou, ki jemlje najvecje denarce, saj imamo doma vsi telefon, kki ga ne rabimo, pa vseeno placujemo, torej problem ni internet, temvec telekom, ki zaracunava 3000in vec sit z anekaj, kar v bistu ne rabis, internet je v primerjavi z tem zastonj.

M.T.
17.08.2006, 15:10
900SIT je ogromno, se posebej zato, ce gres proc iz principa in se ostalih razlogov..
To pomeni, da gre za princip in ostale razloge in ne za ceno (ok, ni panike, sam ne mešat jabolk pa hrušk)

T-2 je nov in ga je treba podirati.
Nism baš fan t-2, sam podiral ga pa tudi ne bi. Lahk mi pa pišeš na privat pa ti dam cifro od kolega, k rihta dinamit:rolling: OK- šalo na stran ;) Itak- čimveč zdrave konkurence. T-2 vsekakor je dobrodošla konkurenca. Sam zdravi pa res niso najbolj :clown:

, poleg tega, pa je zacel z nizkimi cenami in upam, da bo tako tudi ostalo, medtem, ko ostali so zaceli z nizkimi, nato zaceli nabijati in spuscati, kot jim je pasalo.
Emmmmm....lahko kej več o tem poveš? Predvsem o višanju cen. Si ti tole mal zbluzil na hiter skupi?.:dontknow: Me zanima kako lahko tole potrdiš...
Zmeraj so pa imeli nabite
In zdej veselo negiraš svojo prejšnjo trditev. Bravo!:2thumbs:
, da ne govorimo o telekou, ki jemlje najvecje denarce, saj imamo doma vsi telefon, kki ga ne rabimo, pa vseeno placujemo, torej problem ni internet,
To da jst pa ti + večina na tem forumu ne potrebuje stacionarnega telefona ne dvomim. Če pa trdiš, da ga ne potrebuje noben pa pomeni, da znaš gledat sam iz svojega vidika. Pri čemer se seveda krepko motiš.
temvec telekom, ki zaracunava 3000in vec sit
Klasično pretiravanje. Preveč len da bi pogledal cenik potem pa pisal?:nonono: Ti pomagam: http://www.telekom.si/zasebni_uporabniki/klasicna_telefonija/cenik/

internet je v primerjavi z tem zastonj.
Pa še eno sočna za konec.:evil:

Na kratko: SEDI; 1

dal
17.08.2006, 15:16
pejd na T2 pa ga boš imel, dokazano boljši in večji od SIOLA.Zdaj imajo že 130 kanalov, SIOL jih bo po novem imel samo 80:evil:
slika tudi lepša in kvalitetnejša, brez motenj.

Zakaj jih bo imel SiOL samo 80?

drnovurb
18.08.2006, 08:22
Zakaj jih bo imel SiOL samo 80?

Ker ljudje prodajajo buče...

anarchy
18.08.2006, 11:21
To pomeni, da gre za princip in ostale razloge in ne za ceno (ok, ni panike, sam ne mešat jabolk pa hrušk)

Nism baš fan t-2, sam podiral ga pa tudi ne bi. Lahk mi pa pišeš na privat pa ti dam cifro od kolega, k rihta dinamit:rolling: OK- šalo na stran ;) Itak- čimveč zdrave konkurence. T-2 vsekakor je dobrodošla konkurenca. Sam zdravi pa res niso najbolj :clown:

Emmmmm....lahko kej več o tem poveš? Predvsem o višanju cen. Si ti tole mal zbluzil na hiter skupi?.:dontknow: Me zanima kako lahko tole potrdiš...

In zdej veselo negiraš svojo prejšnjo trditev. Bravo!:2thumbs:

To da jst pa ti + večina na tem forumu ne potrebuje stacionarnega telefona ne dvomim. Če pa trdiš, da ga ne potrebuje noben pa pomeni, da znaš gledat sam iz svojega vidika. Pri čemer se seveda krepko motiš.

Klasično pretiravanje. Preveč len da bi pogledal cenik potem pa pisal?:nonono: Ti pomagam: http://www.telekom.si/zasebni_uporabniki/klasicna_telefonija/cenik/

Pa še eno sočna za konec.:evil:

Na kratko: SEDI; 1

cena je tudi ena izmed ostalih razlogov, poleg raznih nategovanj, slabe pomoci uporabnikom, samo obveznosti uporabnikov, nobenih pravic, nobenih dolznosti z strani ISPjev, izpadanje signalov, itd...

Visanje cen velja predvsem za kabelsko, saj na zacetku so pri nas izgradili kabelsko dokaj poceni, folk je mogu placati pac 20.000SIT neki takega, samo so obljubili, da se splaca, ker potem se bo imelo kabelsko za 500SIT na mesec, vec kanalov in v boljsi kvaliteti. Ze tako se placuje RTVSLO prevec, sedaj pa se kabelsko, da bi se po nepotrebnem, no cene narocnine so tekom let rasle in prav tako so se menjavali lastniki, tako je narocnina sla gor po ne vem kaksni logiki za skoraj 800% od zacetne cene, sedaj je namesto 500SIT skoraj 4000SIT!

Dobro, valda, da nekateri potrebujejo telefon, v bistvu lahko receno, da vecina potrebuje telefon, ceprav ga v bistvu ne potrebuje, pac ce hoces imeti internet, ga moras imeti, samo za to ceno, bi lahko res klicali zastonj, tako, kot ponuja t-2 na t-2 telefon. Internet imamo na voljo 24ur na dan na sreco, ne placujemo impulzov za telefon in internet, kot smo nekoc, telefon, pa se zmeraj placujemo koliko r ga rabimo, ceprav nimajo oni nobenih stroskov, saj se je vsa oprema ze zdavnaj amortizirala in ali klices ti 24ur na dan ali ne, je itak vseeno, stroski so isti.

M.T.
18.08.2006, 12:22
cena je tudi ena izmed ostalih razlogov, poleg raznih nategovanj, slabe pomoci uporabnikom, samo obveznosti uporabnikov, nobenih pravic, nobenih dolznosti z strani ISPjev, izpadanje signalov, itd...
Seveda je cena tudi razlog.
Slaba pomoč uporabnikom? Za siol je še vedno veljalo, da ima najbolje usposobljeno tehnično pomoč. Pa če že omenjaš t-2. Ja kakšna je pa pol tam, če je na Siolu slaba? Da o administraciji ne govorimo.
Same obveznosti in nobenoh pravic:rolling: to sem jst govoru k sm bil v osnovni šoli. A mi zaupaš kakšne pravice bi rad. Pa kakšne dolžnosti imaš razen plačevanja položnice (pa še to ugibam da ne ti).+ kakšne dolžnosti naj bi ISP- ji imel po tvoje. Pa še: kaj misliš/pričakuješ da je drugje?
Preden mi kej čudnega v stilu tega odgvoriš ti predlagam da si prebereš splošne pogoje pri t-2, Siolu lahko pa še pri Telemachu itd. Pa se potrudi najdt kakšno razliko med naštetimi pri odstavku o pravicah in dolžnosti. Lahko ti pa prišparam čas s tem , da ti povem da gre za skoraj identične dokumente.

Visanje cen velja predvsem za kabelsko, saj na zacetku so pri nas izgradili kabelsko dokaj poceni, folk je mogu placati pac 20.000SIT neki takega, samo so obljubili, da se splaca, ker potem se bo imelo kabelsko za 500SIT na mesec, vec kanalov in v boljsi kvaliteti. Ze tako se placuje RTVSLO prevec, sedaj pa se kabelsko, da bi se po nepotrebnem, no cene narocnine so tekom let rasle in prav tako so se menjavali lastniki, tako je narocnina sla gor po ne vem kaksni logiki za skoraj 800% od zacetne cene, sedaj je namesto 500SIT skoraj 4000SIT!
Govor je bil sicer predvsem o internetu oz. triple playu. Zgodbo/zgodbe o kabelskih operaterijh bom prihranil za drugič.
Glede cen interneta v kakršnikoli kombinaciji z telefonom in televizijo pa je krivulja padajoča glede na čas.
Ti si pa pač posplošil da so ostali (razen) t-2 začeli z nizkimi in kasneje višali/nižali cene. Zelo površna primerjava pa še zgrešena.

Dobro, valda, da nekateri potrebujejo telefon, v bistvu lahko receno, da vecina potrebuje telefon, ceprav ga v bistvu ne potrebuje, pac ce hoces imeti internet, ga moras imeti, samo za to ceno, bi lahko res klicali zastonj, tako, kot ponuja t-2 na t-2 telefon. Internet imamo na voljo 24ur na dan na sreco, ne placujemo impulzov za telefon in internet, kot smo nekoc, telefon, pa se zmeraj placujemo koliko r ga rabimo, ceprav nimajo oni nobenih stroskov, saj se je vsa oprema ze zdavnaj amortizirala in ali klices ti 24ur na dan ali ne, je itak vseeno, stroski so isti.
Drugič se raje najprej sam s sabo pogovor kaj ja pa kaj ne. Pa vidim da nisi zaštekal kar sem ti prej napisal. Govoril sem o telefonu kot samostojni zadevi. Ljude ga potrebujejo. Celo tako zelo ga potrebujejo, da ne bojo tvegal prestop na IP telefonijo, ki je precej bolj nezanesljiva. Ne glede na precejšno razliko v ceni. Govorim pa o večini ne o vseh.

anarchy
19.08.2006, 16:09
Seveda je cena tudi razlog.
Slaba pomoč uporabnikom? Za siol je še vedno veljalo, da ima najbolje usposobljeno tehnično pomoč. Pa če že omenjaš t-2. Ja kakšna je pa pol tam, če je na Siolu slaba? Da o administraciji ne govorimo.
Same obveznosti in nobenoh pravic:rolling: to sem jst govoru k sm bil v osnovni šoli. A mi zaupaš kakšne pravice bi rad. Pa kakšne dolžnosti imaš razen plačevanja položnice (pa še to ugibam da ne ti).+ kakšne dolžnosti naj bi ISP- ji imel po tvoje. Pa še: kaj misliš/pričakuješ da je drugje?
Preden mi kej čudnega v stilu tega odgvoriš ti predlagam da si prebereš splošne pogoje pri t-2, Siolu lahko pa še pri Telemachu itd. Pa se potrudi najdt kakšno razliko med naštetimi pri odstavku o pravicah in dolžnosti. Lahko ti pa prišparam čas s tem , da ti povem da gre za skoraj identične dokumente.

Govor je bil sicer predvsem o internetu oz. triple playu. Zgodbo/zgodbe o kabelskih operaterijh bom prihranil za drugič.
Glede cen interneta v kakršnikoli kombinaciji z telefonom in televizijo pa je krivulja padajoča glede na čas.
Ti si pa pač posplošil da so ostali (razen) t-2 začeli z nizkimi in kasneje višali/nižali cene. Zelo površna primerjava pa še zgrešena.

Saj ne govorim samo o siolu tle, toda res malo prevec na splosno, toda dejstvo je, da ce ima prevec ljudi tezave in ce vsi naenkrat klicejo, ne bos dobil nobenega na telefon, le redki bodo imeli sreco, dobiti koga na telefon, prijaviti tezavo, ter morda imeli sreco, da se bo njihova prijava upostevala pri izdaji racuna.

Osebno vem, da pri telemachu recimo so bili problemi glede teh pritozb in uveljavljanja znizanja narocnine, zaradi slabega ali nedelovanja neta, pa jaz sem zelo izkusen uporabnik in, ce mene tako dribljajo, kaj sele une ta zares neizkusene. Se dobro, da jaz razumem in nisem toliko tezil glede nedelovanja, ker kaksen neizkusen verjetno itak za vsako stvar bi lahko tezil, sa lahko je tudi vzrok za nedelovanje doma, toda, ko je zares nekaj krivo z njihovo opremo pri meni doma ali kje na poti do njih, ali celo pri njih, potem ni izgovorov za reklamacijo, saj jih ne bo konec, ce bodo komu odsteli 200SIT iz poloznice.

Glede pravic in dolznosti, vem, da imam dolznost placevati poloznice, samo rad bi imel pravico, da ko se pritozim, kadar je pritozba utemeljena, da jo upostevajo in brez nekih prevelikih ugovorov upostevajo, saj to je tudi njihova dolznost, vsaj mogla bi biti, ne pa, da dam se vec denarja za telefon, ko se pogovarjam z njimi, kot mi potem oni morda odbijejo iz poloznice, ker za unih 100SIT se res ne splaca bunini, samo meni verjetno pomeni vec teh 100SIT, kot njm.

Dobro, saj na sreco res internet pada dol in upam, da bo tako ostalo, toda saj veste, da je to nemogoce, saj ne morajo padati cene v neogled navzdol. Bojim se, da na koncu bo ostal samo en monopolist, ter nato ze spet dvignu vse cene gor. Zakaj se cene GSM pogovorov ne padajo malo hitreje dol, tudi tam bi lahko placevali vsi mesecno narocnino 1000SIT ali morda malo vec, ter imeli neomejeno stevilo pogovorov, saj glede na to, da nas je 2.000.000 in imamo skoraj vsi mobitele in porabimo cez 1000SIT, bi jim moglo biti 2.000.000.000 SIT na mesec dovolj, toda ocitno jim ni, le kaj se zelijo? Zakaj teleom se zmeraj ni spustil cene, ali bi res mogli toziti telekom ali naso drzavo, saj to kar se dogaja ni posteno, je kriminalno.

dal
19.08.2006, 16:47
Zakaj se cene GSM pogovorov ne padajo malo hitreje dol, tudi tam bi lahko placevali vsi mesecno narocnino 1000SIT ali morda malo vec, ter imeli neomejeno stevilo pogovorov, saj glede na to, da nas je 2.000.000 in imamo skoraj vsi mobitele in porabimo cez 1000SIT, bi jim moglo biti 2.000.000.000 SIT na mesec dovolj, toda ocitno jim ni, le kaj se zelijo? Zakaj teleom se zmeraj ni spustil cene, ali bi res mogli toziti telekom ali naso drzavo, saj to kar se dogaja ni posteno, je kriminalno.

Dobrodošel v kapitalizmu. :helo:

TEDYBEAR
20.08.2006, 10:13
2 miliardi sit baje ni dovolj niti za stroške......centrale itd stane...

SloCop
20.08.2006, 10:15
kje so zaposleni........... vzdrževanje............ itd itd itd......................................

anarchy
21.08.2006, 15:46
kje so zaposleni........... vzdrževanje............ itd itd itd......................................

Me prav zanima, koliko zaposlenih je pri telekomu, ter koliksna je njihova povprecna bruto placa. Glede vzdrzevanja ni kaj dosti vec vzdrzevati, saj najvecji strosek je bila izgradnje celotne infrastrukture, vzdrzevanje je potem poceni, baje je t-2 porabu za svojo infrastrukturo samo 3.000.000.000SIT sem slisal, no glede na ceni, ki jih ima res ne vem, kdaj se mu bo to amortiziralo, samo itak ima verjetno velikega brata, ki ga je financiral, se pravi ni sam. Torej to je enkratni strosek, potem bo mogu dajati neki malega za vzdrzevanje, delavci so pa itak najmanjsi strosek, glede na to, da jih ni dosti zaposlenih.

dal
21.08.2006, 18:11
31.12.2005 je imel Telekom 2140 zaposlenih. Povprečna bruto plača je 430.337 SIT.

DramaQueen
21.08.2006, 18:30
Povprečna bruto plača je 430.337 SIT.
Blagor jim.

drnovurb
21.08.2006, 18:31
Me prav zanima, koliko zaposlenih je pri telekomu, ter koliksna je njihova povprecna bruto placa. Glede vzdrzevanja ni kaj dosti vec vzdrzevati, saj najvecji strosek je bila izgradnje celotne infrastrukture, vzdrzevanje je potem poceni, baje je t-2 porabu za svojo infrastrukturo samo 3.000.000.000SIT sem slisal, no glede na ceni, ki jih ima res ne vem, kdaj se mu bo to amortiziralo, samo itak ima verjetno velikega brata, ki ga je financiral, se pravi ni sam. Torej to je enkratni strosek, potem bo mogu dajati neki malega za vzdrzevanje, delavci so pa itak najmanjsi strosek, glede na to, da jih ni dosti zaposlenih.

Od kje tebi podatek, da je vzdrževanje minimalno? Imaš izkušnje v telekomunikacijah?

T-a-d-e-j
22.08.2006, 10:38
Od kod tebi da ni? :)

mchregec
22.08.2006, 23:18
31.12.2005 je imel Telekom 2140 zaposlenih. Povprečna bruto plača je 430.337 SIT.

Očitno sem kar globoko pod povprečjem.

drnovurb
23.08.2006, 00:30
Od kod tebi da ni? :)

http://www.telekom.si ??

Balonar
23.08.2006, 08:11
glavn, da ste mi z.***al topik :rolling: :2thumbs: :rolling:

drnovurb
23.08.2006, 09:24
Kaj pa smo z**** ?? Rekel si da greš stran in to je blo vse... :veryevil:

Balonar
23.08.2006, 09:43
sunce vam diplomatsko :rolling: :veryevil:

Matjaz26
23.08.2006, 10:24
Cestitam menjavo operaterja, tud sam sem prisu do te ideje, ze pred casom. Vec ljudi bi moral it proc, bi jih blo treba mal spodbudit.

anarchy
23.08.2006, 15:53
Od kje tebi podatek, da je vzdrževanje minimalno? Imaš izkušnje v telekomunikacijah?

Dovolj, da vem, da je vzdrzevanje dosti majsi znesek, kot ponovna postavitev celega omrezja in opreme.

anarchy
23.08.2006, 15:55

Upam, da se hecas, drugace teh 2000 ljudi je se prevec, place pa se previsoke.

T-a-d-e-j
23.08.2006, 16:16
Glede vzdrževanja. Če ima kdo podatek koliko cvenka gre pri Telekomu za postavke vzdrževanja in širjenja telekomunikacijskega omrežja bi bil vesel da ga objavi. Imam občutek da niti slučajno toliko kot bi bilo potrebno in zaželjeno, sploh to velja za širjenje. Za začetek naj investirajo v odpravo PCM-ov, ne pa da v 21. stoletju nekateri par km od central ne morejo imeti širokopasovnega interneta.

drnovurb
23.08.2006, 17:22
Glede vzdrževanja. Če ima kdo podatek koliko cvenka gre pri Telekomu za postavke vzdrževanja in širjenja telekomunikacijskega omrežja bi bil vesel da ga objavi. Imam občutek da niti slučajno toliko kot bi bilo potrebno in zaželjeno, sploh to velja za širjenje. Za začetek naj investirajo v odpravo PCM-ov, ne pa da v 21. stoletju nekateri par km od central ne morejo imeti širokopasovnega interneta.

77 milijard SIT

LP

T-a-d-e-j
23.08.2006, 18:57
Se šališ? Če bi šlo 77 milijard za omrežje bi danes vsak slovenec lahko imel 100 megabitno optiko doma, tudi če je na Triglavu. To so poslovni odhodki in zajemajo vse, od plačila čistilke, plače in odpravnin predsednikov uprave (2000 zaposlenih +) pa do stroška bencina za avtomobile telekomovih monterjev.

T-a-d-e-j
23.08.2006, 21:11
http://www.telekom.si/podjetje/financno_sredisce/porocila_o_poslovanju_telekoma_slovenije/izkaz_poslovnega_izida/

Če kdo prebije to latovščino... Vzdrževanje in investicije v omrežje verjetno spadajo pod 5.Stroški splošnih dejavnosti (z amortizacijo). V letu 2005 so v primerjavi z letom 2004 padli za cca. milijardo na 11 milijard. Ampak to spet zajema en kup zadev, investicije v omrežje so po mojem mnenju vredne par milijard, infrastruktura oz. oprema za te investicije je pa sploh drobiž, večino so plače delavcev in ostali stroški. Kakorkoli, dobiček Telekoma gotovo vsaj za 2x, verjetno pa 3x ali več presega investicije v omrežje in razširitev le tega. Če se motim naj me kdo popravi, argumentirano prosim.

anarchy
24.08.2006, 20:02
Meni ni nic jasno, kaj cisti dohodek je tisto, kar oni dobijo, se pravi 90.000.000.000 SIT? Mislim, ko se odstejej vsi stroski za amortizacijo, 62.381.000.000SIT

KOSMATI POSLOVNI IZID OD PRODAJE (1-2) 87.082.000.000 SIT
itd.....

Torej v bistvu telekom dobiva vec kot 150.000.000.000 SIT,stopetdesetmiljard na leto? torej za place ne da niti eno miljardo tolarjev, drobiz, manj kot 1% dohodkov, zastonj delavna sila, bi se reklo, amortizacija je ocitno predraga, ker za ta denar, se zgradi lahko skoraj celo infrkstruturo v vecjem mestu in ne samo vzdrzuje, itd... Glede prevozov, lahko bi se delavci vozili tudi z skuterji, ki manj porabijo, saj ponavadi, ne potrebujejo toliko opreme z sabo, odvisno, kaj grejo delati stranki na dom.

hartiganus
24.08.2006, 21:50
komplet zaslužek: 90MRD
plače, vlaganja, nakup robe, davki, odpravnine za vodilne, etc... : 78MRD
dobiček: 12MRD

drnovurb
24.08.2006, 23:02
komplet zaslužek: 90MRD
plače, vlaganja, nakup robe, davki, odpravnine za vodilne, etc... : 78MRD
dobiček: 12MRD

Hvala ker si mu razložil osnove matematike... :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

Balonar
11.09.2006, 19:32
no tako .. back to topic ... danes od 17:00 sem na T2 .. 4/512 liniija, 2 TVja ter VoIP .. za verjeli ali ne 4.300 SIT ceneje kot prej na 1MB in na 1 TV ..

kvalitete ne bom primerjal .. predvsem v sliki .. Siol nima kaj početi .. EPG .. dolby, sourround zvok ... 4/512 je pa čistih 4/512 ko suza ;)

so long ...

kitl
11.09.2006, 19:55
Balonar:2thumbs:

SloCop
11.09.2006, 19:59
i tata bi sine

rda
11.09.2006, 20:25
no tako .. back to topic ... danes od 17:00 sem na T2 .. 4/512 liniija, 2 TVja ter VoIP .. za verjeli ali ne 4.300 SIT ceneje kot prej na 1MB in na 1 TV ..

kvalitete ne bom primerjal .. predvsem v sliki .. Siol nima kaj početi .. EPG .. dolby, sourround zvok ... 4/512 je pa čistih 4/512 ko suza ;)

so long ...
Zelo smo veseli zate. Ampak kaj imamo mi od tega (oz. kaj je namen tvojega posta) ?

MrJerry_si
11.09.2006, 20:28
jst tud tega kakanja nimam vec namena placevat. :mad:
gremo na T-2 :2thumbs:

Balonar
11.09.2006, 20:30
Zelo smo veseli zate. Ampak kaj imamo mi od tega (oz. kaj je namen tvojega posta) ?

preberi moj prvi post v tej temi :2thumbs:

rda
12.09.2006, 08:50
preberi moj prvi post v tej temi :2thumbs:
Aha, sedaj razumem namen tvojega posta.

Se vedno smo veseli zate :clown: