Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Električna zobna ščetka

bambus67
24.02.2006, 10:59
haj,
zobozdravnik mi je svetoval elektricno zobno scetko sonicare !!
A mogoce kdo oporablja to in kako je zadovoljen??
hvala

iri
24.02.2006, 11:05
svetoval ti je točno določeno znamko zobne ščetke? zanimivo.

bambus67
24.02.2006, 12:00
ja tocno to mi je svetoval, sem pogledal malo na netu in je cena okrog 35.000sit !!
Baje bi naj bila ena od najboljsih elektricnih zobnih scetk, zato me zanima vaso mnenje, oz. mnenje tistih ki jo pozante ali pa jo uporabljate....:kmet:

ponga
24.02.2006, 12:43
Jz ti jo toplo priporočam. Imam jo že prb. 10 let in je res vredna tega denarja - z ostalimi električnimi zobnimi ščetkami se ne more primerjat!
Moja nova zobozdravnica ni mogla verjeti, da imam en mostiček v ustih že 10 let, češ da je tako ohranjen, brez vseh oblog...
Odkar mam sonicare mi ni blo treba niti 1x zobnega kamna spucat!

Ne bo ti žal, če jo kupiš!

Sacha
24.02.2006, 12:55
Že pred 6 leti sem dala tolk zanjo in mi ni žal :2thumbs:

iri
24.02.2006, 15:20
Jst si pa sploh ne predstavljam, da bi si zobe umivala z elekrično zobno ščetko :shy: nekoč sem jo sprobala, pa mi je bil tak čuden filing :blush:

solsikke
24.02.2006, 17:00
MOja sestra jo ima in je čisto navdušena in zadovoljna, tko da jo bom očitno tudi sama kupila :D

ponga
24.02.2006, 17:53
Jst si pa sploh ne predstavljam, da bi si zobe umivala z elekrično zobno ščetko :shy: nekoč sem jo sprobala, pa mi je bil tak čuden filing :blush:

js si tud ne predstavljam, da bi si jih umivala s katerokoli elektr.zobno ščetko.
Zdej sm tko navajena na sonicare, da če si zobe umijem z navadno krtačo, sploh nimam ta pravga občutka, da so zobje res čisti...

BettyLu
17.03.2006, 17:43
Jaz jo imam pa dve leti ....sem zadovoljna....ampak občasno si pa privoščim tudi navadno ščetko...ne vem zakaj! Verjetno jo malo pogrešam, pa vedno pride kakšna zanimiva v trgovine!:cool2:

Njuška Trap
20.03.2006, 12:31
Vau, par objav tukaj dejansko zveni kot izseki iz reklame... :rolling:

Smarty
20.03.2006, 13:10
joj, okol mene tut vsi tolk hvalijo to ščetko...mene tut zanima :shy:

Sacha
20.03.2006, 13:19
Moj mož zarad nje nič več ne smrči in tudi mene je prenehalo boleti v križu :D:D:D:D:D

evo reklame :D:D:D

Njuška Trap
20.03.2006, 13:27
Šele zdaj vem, kaj sta to brezskrbnost in sreča...

S to prečudovito ščetko lahko jem tudi bolj aromatična živila, kot sta česen in čebula, pa se vseeno lahko brezskrbno pogovarjam z ljudmi... TA NEVERJETNA ŠČETKA BO IZBOLJŠALA VAŠE DRUŽABNO ŽIVLJENJE!

Sacha
20.03.2006, 13:28
Šele zdaj vem, kaj sta to brezskrbnost in sreča...

S to prečudovito ščetko lahko jem tudi bolj aromatična živila, kot sta česen in čebula, pa se vseeno lahko brezskrbno pogovarjam z ljudmi... TA NEVERJETNA ŠČETKA BO IZBOLJŠALA VAŠE DRUŽABNO ŽIVLJENJE!

kok so pa teb plačal, da to rečeš :D:D:D:D

Njuška Trap
20.03.2006, 13:30
Poslovna skrivnost = dovolj, da bom tiho, ker imam potem možnost, da bom še kdaj v kaki podobni reklami...

Sacha
20.03.2006, 13:33
Poslovna skrivnost = dovolj, da bom tiho, ker imam potem možnost, da bom še kdaj v kaki podobni reklami...

morda se ti ponudi možnost za eksper-dajzer ali savna belt, glede na to da ni glih odziva bojo mogl mal spremenit reklamo :D:D:D:D

freya
20.03.2006, 13:42
ok ok ...got the point
ugotovili smo, da ste nekateri skorajda odvisni od nje, torej ni slaba, ni pa poceni....komu ne godi masaža, pa čeprav samo dlesni, verjetno pa zobne nitke ne more nadomestiti??
;)

Njuška Trap
20.03.2006, 13:44
morda se ti ponudi možnost za eksper-dajzer ali savna belt, glede na to da ni glih odziva bojo mogl mal spremenit reklamo :D:D:D:D
Uf, za savna belt še vem, kaj je, za eksper-dajzer se mi pa ne sanja, kaj je... :dontknow: Ko bojo rabili, me bojo že poklicali, takrat se začne revolucija na tržišču... :D

Sacha
20.03.2006, 13:45
Naj omenim le še to, da so mi pri navadni zobni ščetki zaradi očitno premočnega pritiska ščetke na zobe ponavadi krvavele dlesni, s Sonicare to skoraj preprosto ni mogoče. :approve:

Njuška Trap
20.03.2006, 13:45
ok ok ...got the point
ugotovili smo, da ste nekateri skorajda odvisni od nje, torej ni slaba, ni pa poceni....komu ne godi masaža, pa čeprav samo dlesni, verjetno pa zobne nitke ne more nadomestiti??
;)
Jaz se masiram s prhico, ki zobno nitko celo preseže.

Njuška Trap
20.03.2006, 13:48
Sonicare poleg temeljitejšega čiščenja vaših zob poskrbi še za nevoščljivost sosedov - zdaj svoje sosede lahko lahko mirno povabite tudi v svojo kopalnico!

freya
20.03.2006, 13:56
Naj omenim le še to, da so mi pri navadni zobni ščetki zaradi očitno premočnega pritiska ščetke na zobe ponavadi krvavele dlesni, s Sonicare to skoraj preprosto ni mogoče. :approve:

zaradi slabe krtačke in pregrobega ščetkanja (+ za občutljive dlesni obstajajo posebne zobne kreme)

Sacha
20.03.2006, 14:41
Sonicare poleg temeljitejšega čiščenja vaših zob poskrbi še za nevoščljivost sosedov - zdaj svoje sosede lahko lahko mirno povabite tudi v svojo kopalnico!

za tole verjetno sledi vošji honorar :D

Sacha
20.03.2006, 14:43

zaradi slabe krtačke in pregrobega ščetkanja (+ za občutljive dlesni obstajajo posebne zobne kreme)

S sonicare so take zobne kreme odveč, sploh jo pa (Sonicare) priporočajo za preprečevanje paradontoze ali njeno omilitev.

Njuška Trap
20.03.2006, 15:15
za tole verjetno sledi vošji honorar :D
Mmm-hmmm... :cool:

Smarty
21.03.2006, 06:14
smotke :D:D:D:D

Teo
21.03.2006, 06:58
jst sm dobu eno braunovo za nl. jo rabim za tavečje praznike. tisto božanje po zobih me ne more zjutrej zbudit tako kot navadna ščetka!

Njuška Trap
21.03.2006, 11:32
smotke :D:D:D:D

:eek: Kdo?! :confused:

:angel:

bambus67
23.03.2006, 07:06
No sedaj pa lahko tudi jaz povem moje mnenje, ker scetko uporabljam skoraj mesec dni. Ne bom delal reklame, ker tako nimam nic od tega. Moram pa priznati, da ko mi je zobozdravnik svetoval to zobno scetko in sem malo pobrskal po netu kaj je to za zadeva nisem verjel, da je lahko taksna razlika med zobnimi scetkami. Tudi prej sem uporabljal elektricno, Braun Oral-B vendar razlika je ocitna.
Po manj kot mesec dni so zobje postali dosti bolj beli in gladki , dlesni ne krvavijo vec, pa tudi zobni kamen se ne pojavlja vec. Prej sem moral namrec hoditi na redno ciscenje zobnega kamna.
Ni mi zal denarja in jo priporocam se posebaj tistim , ki imate probleme z paradontozo!!

Smarty
23.03.2006, 07:47
kje se jo pa kupi?:shy:

bambus67
23.03.2006, 08:06
Poglej malo po netu. Jaz sem jo nabavil preko spetne trgovine ! :2thumbs:

Smarty
23.03.2006, 08:07
ok, hvala...jst tut same pohvale slišim :D

Cvetlični deček
23.03.2006, 09:05
dlesni ne krvavijo _več_ ? pa prej tudi električna?? neki ne štima

sicer pa baje dobiš tut ultrasonične or whatever za <10k tko de se men zdi sonicare elitistični nateg.

bambus67
23.03.2006, 09:27
hja.... po pravici ti povem, da sem tudi jaz bil taksnega mnenja kot si ti , da je to en velik nateg !!!!!:nonono:
Ker pa sem vseeno hotel nekaj narediti za moje zobe sem reskiral ta denar. Lahko ti povem le iz mojih izkusenj, da mi ni zal denarja in ce bo "crknola" bom spet nabavil tako.
Sonicare scetka deluje na povsem drugacnem nacinu kot tiste , ki sem jih uporabljal prej. Scetka se ne vrti, temvec vibrira, zato se je treba na zacetku na tako scetko tudi privati ! :2thumbs:

ponga
23.03.2006, 11:06
No sedaj pa lahko tudi jaz povem moje mnenje, ker scetko uporabljam skoraj mesec dni. Ne bom delal reklame, ker tako nimam nic od tega. Moram pa priznati, da ko mi je zobozdravnik svetoval to zobno scetko in sem malo pobrskal po netu kaj je to za zadeva nisem verjel, da je lahko taksna razlika med zobnimi scetkami. Tudi prej sem uporabljal elektricno, Braun Oral-B vendar razlika je ocitna.
Po manj kot mesec dni so zobje postali dosti bolj beli in gladki , dlesni ne krvavijo vec, pa tudi zobni kamen se ne pojavlja vec. Prej sem moral namrec hoditi na redno ciscenje zobnega kamna.
Ni mi zal denarja in jo priporocam se posebaj tistim , ki imate probleme z paradontozo!!

te ščetke se sploh ne da primerjat z električnimi ščetkami!
uporabljam jo že deset let, še vedno dela brez problemov, prej sem imela velike težave s krvavenjem dlesni - zdaj sploh ne vem več, kaj je to.
zobnega kamna mi ni bilo treba nikoli več pucat... zobje so že na občutek bolj "gladki".

ko mi crkne, takoj kupim novo! :cool2:

ponga
23.03.2006, 11:08
ok, hvala...jst tut same pohvale slišim :D

smarty
http://www.scetka-sonicare.com/

Sacha
23.03.2006, 11:20
Smarty, jest sem jo kupila pri Sanolabor, pa še na čeke so mi dal, k se mi je še dal preko čekov kupovat:D:D:D

Smarty
23.03.2006, 12:53
:D:D:D:D

bo rekla, če dajo tut men na čeke :D

freya
23.03.2006, 14:19

zobni kamen se nabira zelo dolgo, tako da ti malo težko verjamem, da po enem mesecu opaziš kako razliko v nabiranju zobnega kamna, belina zob tudi ni odvisna od intenzivnosti in načina ščetkanja (sicer bi jaz imela snežno bele)..
nekaj podovprašanj...je ščetka trda ali mehka, je različna za zdrave in občutljive dlesni, na koliko časa se zamenja, se dobijo nadomestne krtačke (cena?), koliko nastavkov je v enem kompletu oz. ali mora imeti vsak družinski čan svojo krtačo...itd?

bambus67
23.03.2006, 14:45
zobni kamen se nabira zelo dolgo, tako da ti malo težko verjamem, da po enem mesecu opaziš kako razliko v nabiranju zobnega kamna, belina zob tudi ni odvisna od intenzivnosti in načina ščetkanja (sicer bi jaz imela snežno bele)..
nekaj podovprašanj...je ščetka trda ali mehka, je različna za zdrave in občutljive dlesni, na koliko časa se zamenja, se dobijo nadomestne krtačke (cena?), koliko nastavkov je v enem kompletu oz. ali mora imeti vsak družinski čan svojo krtačo...itd?

Pri meni je zobni kamen zelo nadlezna zadeva. Verjemi mi, da sem hodil na ciscenje skoraj vsaka dva meseca. Zobozdravnik mi je tudi povedal, da je to odvisno od vsakega posameznika in sicer od sline. Pa tudi kako spis. Malo se cudno slisi ampak je res, ce spis z odprtimi ustmni se obloge okoli zob prej zasusijo in jih je potem tezje odstraniti.
Jaz sem v mojem paketu dobil zraven dve scetki , seveda se ta menja, ker je to predvideno, da vsak clan druzine ima svojo barvo oz. svojo scetko. Res pa nisem zasledil, da bi se dobile mehke oz. trde scetke.
Scetka sama pa ima moznost nastavitve za bolj nezne dlesni (bolj nezno vibrira) !!
Scetke, koliko sem prebral navodilo bi se naj menjale najmanj vsakega pol leta. Dve scetli cca. 6000sit !
Se enkrat povem, da ne mislim delati reklame ali kaj podobnega in govorim iz lastnih izkusenj in ce me zena ne bi prepricala, da jo naj kupim je verjetno nikoli ne bi imel. Jaz sem opazil na mojih zobeh in dlesnih ocitno razliko.

ponga
23.03.2006, 15:11

Freya, res lahko opaziš razliko v enem mesecu. Nekaterim ljudem morajo zobozdravniki nekajkrat letno pobrusiti zobni kamen - če si nagnjen k temu, potem res hitro opaziš razliko!

Nastavke seveda lahko dokupuješ - vse cene lahko vidiš na linku, ki sem ga dala par postov nazaj. Trdote ščetke ne moreš zbirati, saj namen sonicare ni ščetkanje v pravem pomenu besede. S krtačko potuješ po vseh zobnih ploskvah - nič ne drgneš. Za vsako četrtino zob naj bi porabil 30sekund, in 2 minutni interval delovanja ščetke je razdeljen na 4 30-sekundne dele (vmes se ščetka za trenutek ustavi). Če želiš, lahko seveda čiščenje poljubno podaljšaš - a 2 minuti naj bi zadostovali.

Ker zob s ščetko ne drgneš, se ta tudi ne obrabi tako hitro - jaz jo menjam na prb.pol leta - bolj zaradi higienskih razlogov, kot zaradi obrabe.

Ščetka je na otip mogoče sicer res dokaj trda, a čeprav sem imela včasih res velike težave z dlesnimi, jim to ni nič škodovalo - kvečemu zelo koristilo. Dejansko ne vem več, kaj je to krvaveča dlesen.

Priporočam jo vsem, ki imajo težave z dlesnimi, zobnim kamnom... seveda tudi vsem ostalim,. Tudi moj namen ni delati reklame ali kogarkoli prepričevati, lahko pa po 10-letnih izkušnjah rečem, da stvarca res deluje in da obljube iz reklamnih prospektov niso izmišljene.

maestro II.
11.08.2006, 14:14
Kje kupiti takšno zadevo in katero priporočajo zobozdravniki?

swizc
11.08.2006, 15:40
Tole?

http://img2.buy.si/2/8710103176145.jpg

http://www.shopolina.com/-/Y=Philips-Sonicare-Elite-HX7881-Elektricna-zobna-scetka--i-3-WEOPOPUOEROYT/
http://www.ceneje.si/philips-elektricna-zobna-scetka-hx-1526
http://www.lomas.si/index.cgi?sub=nodes_detail&nid=74

Drugac pa mislm da majo to v vsakmu merkatorju, merkurju mybe tud...

dlx
11.08.2006, 17:37
lahko jo dobiš tudi v standardnih trgovinah (jaz jo imam iz Tuša). sicer verjetno ni ravno višek tehnologije, ampak dobra je...

ponga
12.08.2006, 08:58
edino in samo sonicare
http://www.scetka-sonicare.com/

maestro II.
12.08.2006, 14:12
ok hvala za odgovore...

Erikfrik
12.08.2006, 23:10
tud v müellerju jih imajo