Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Čiščenje zob

modelko
12.08.2006, 09:19
zanima me, če poleg zobnih krtačk ter zobne paste ter nitke uporabljate še kakšno drugo stvar za čiščenje zob? Kakšno tekočina za spiranje?

Njuška Trap
12.08.2006, 16:48
Zobno prho in kapljice za dlesni. Nitke pa ne.

ponga
17.08.2006, 21:26
Ker imam težave z dlesnimi, je moj stalni spremljevalec ustna voda dokmann parodent. Nagravžnega okusa, a zares pomaga.

Iluzija-
19.08.2006, 17:49
Ker imam težave z dlesnimi, je moj stalni spremljevalec ustna voda dokmann parodent. Nagravžnega okusa, a zares pomaga.

sploh če imaš težave paradontalnega značaja :2thumbs: zelo učinkovita ustna voda, je pa res obupnega okusa. Jaz jo ponavadi malo razredčim.

Drugače pa še Gengigel... če imaš razdražene in vnete dlesni, nimaš bolšega :2thumbs::)

korenje
19.08.2006, 18:27
jz uporabljam najboljse kar je:

* aquafresh whitening zobna pasta,
* aquafresh zobna scetka - una ka ma se za jezk cistit - ta scetka ma namrec ful trde in obstojne scetine, kar je dobro.
* zobna nitka...

(nimam nobenih tezav z dlesnimi in zobmi... razn kariesa :blush:)

nattka
19.08.2006, 18:38

* aquafresh zobna scetka - una ka ma se za jezk cistit - ta scetka ma namrec ful trde in obstojne scetine, kar je dobro.
* zobna nitka...

karies je velika težava zob ...:approve:
verjetno premalo časa drgneš po zobeh ko jih umivaš ...
poskusi posvetiti čiščenju več časa ... odkar po nasvetu frenda dlje časa masiram in ščetkam zobe nimam večjih težav z zobovjem ...

a uporabljate tiste male krtačke ki se uporabljajo za ščetkanje med zobni namesto nitke?

lady_lucifer
19.08.2006, 18:40
stomatologe na faxu ucijo, da bohnedej uporablat whitening pasto, ker ma ne-vem-tocno-kaj notr, ki zobem prej skoduje kot koristi...

korenje
19.08.2006, 18:41
karies je velika težava zob ...:approve:
verjetno premalo časa drgneš po zobeh ko jih umivaš ...
poskusi posvetiti čiščenju več časa ... odkar po nasvetu frenda dlje časa masiram in ščetkam zobe nimam večjih težav z zobovjem ...

a uporabljate tiste male krtačke ki se uporabljajo za ščetkanje med zobni namesto nitke?

ne.. drgnem si jih cca 15 min... tolk da so kristalno cisti in beli :D
problem je da vcasih kaksn dan spustim... al pa kaksn tedn, ce sm v kaki depresiji ;) :P

drgac pa karies mi ne nastaja... mam sam ostanke iz mladosti :P ... v bistvu je med zobmi, pa moram mal pocakat je rekla zobozdravnica...

gia
19.08.2006, 18:41

* zobna nitka...

mi smo še v gimnaziji pr enmu krožku delal antibiogram s temile zobnimi pastami in je aquafresh najslabš preprečevala bakterije...

korenje
19.08.2006, 18:44
stomatologe na faxu ucijo, da bohnedej uporablat whitening pasto, ker ma ne-vem-tocno-kaj notr, ki zobem prej skoduje kot koristi...

mojim zobem prov nc ne skodi. mam lepe in bele zobe... dlesni pa zdrave. edn problem je, da so vcasih bl ocutljivi ob straneh... tko da me prov zazebe, ce si jih prevec drgnem...

korenje
19.08.2006, 18:45
mi smo še v gimnaziji pr enmu krožku delal antibiogram s temile zobnimi pastami in je aquafresh najslabš preprečevala bakterije...

jz si usta itak prem tolk, dokler mi ne neha smrdet iz ust. tko da mam rajs whitening, kot rumene zobe.

lady_lucifer
19.08.2006, 18:46
mojim zobem prov nc ne skodi. mam lepe in bele zobe... dlesni pa zdrave. edn problem je, da so vcasih bl ocutljivi ob straneh... tko da me prov zazebe, ce si jih prevec drgnem...

a pa ti ves, da ene stvari lahk skodujejo na dolgi rok?:dontknow:

eh, pozab....

gia
19.08.2006, 18:48
jz si usta itak prem tolk, dokler mi ne neha smrdet iz ust. tko da mam rajs whitening, kot rumene zobe.
em, to ni mel veze z barvo zob in whitening efekti in barvo zob, ker belilna je takaltak že skor vsaka ta druga zobna pasta. letel je samo na ubijanje in preprečevanje rasti bakterij ;)

nattka
19.08.2006, 18:49
a ni zdaj tudi neka fama da naj se ne bi uporabljalo paste s fluorom ?

gia
19.08.2006, 18:56
ja, to se tut jst spomnim, da se je govoril, vem pa ne, kaj so na koncu sklenil. ker fluor v zobnih pastah je po študijah sodeč preprečeval karies.

korenje
19.08.2006, 18:57
aquafresh je najvecji proizvajalec zobnih past na svetu. oni si ze nebi mogl privoscit takih kiksov...

nattka
19.08.2006, 18:58
bom malo pobrskala nekje še imam nekaj podatkov, zakaj je pravzaprav šlo ...
upam da ni bil spet kak spam mail ...:shy:

nattka
19.08.2006, 18:58
aquafresh je najvecji proizvajalec zobnih past na svetu. oni si ze nebi mogl privoscit takih kiksov...

oh ... srček ... don´t be naive ...

lady_lucifer
19.08.2006, 18:59
ja, to se tut jst spomnim, da se je govoril, vem pa ne, kaj so na koncu sklenil. ker fluor v zobnih pastah je po študijah sodeč preprečeval karies.
ja, otrokom u OS so vcas dajal fluorove tabletke in so mel vsi boljs zobe...zakaj so jih pa pol nehal dajat, pa nimam pojma..

korenje
19.08.2006, 18:59
nisem naiven... kje si ze vidla strojnika (ki razmisljajo logicno), da bi bil naiven :D

korenje
19.08.2006, 19:01
ja, otrokom u OS so vcas dajal fluorove tabletke in so mel vsi boljs zobe...zakaj so jih pa pol nehal dajat, pa nimam pojma..

a une ta rdece?

lady_lucifer
19.08.2006, 19:02
a une ta rdece?

ne, te so sam indikator kolk ciste/umazane zobe mas..

korenje
19.08.2006, 19:03
ne, te so sam indikator kolk ciste/umazane zobe mas..

vem :D
tiste obarvajo zobne obloge...

nattka
19.08.2006, 19:05
http://zd-sb.si/cgi-bin/stran.pl?id=3&izris=izpisiNovico&st_pod=2&jezik=slo&templ=0

tole je nekaj o fluorovih pastah ...

pravzaprav gre za fluorove dodatke, ne za samo pasto in to pri otrocih, ki še ne izpljunejo ampak požirajo pasto ...
vsaj tako jaz razumem ...

korenje
19.08.2006, 19:06
ze dolgo se ve, da je fluor skodljiv ve velikih kolicinah, v majhnih pa sloh nic.

nattka
19.08.2006, 19:09
ze dolgo se ve, da je fluor skodljiv ve velikih kolicinah, v majhnih pa sloh nic.

ne goltaj več paste pa bo ...;)

korenje
19.08.2006, 19:10
ne goltaj več paste pa bo ...;)

to sm nehu ze, ko sm bil 10 let star :D ;)

nattka
19.08.2006, 19:13
to sm nehu ze, ko sm bil 10 let star :D ;)

pa nikoli nisi toliko v depresiji da ne bi podrgnil s ščetko nekajkrat po zobovju ...

gia
19.08.2006, 20:01
ja, mikrogranule, k pol obrusjo zobe (sklenino).

ksimon
20.08.2006, 10:16
zanima me, če poleg zobnih krtačk ter zobne paste ter nitke uporabljate še kakšno drugo stvar za čiščenje zob? Kakšno tekočina za spiranje?

Pasto pa drotpiršno

freya
21.08.2006, 06:29
ja, mikrogranule, k pol obrusjo zobe (sklenino).

obrusijo sklenino, ki postane še bolj ranljiva( še hitreje se ponovno obarva), škoduje pa tudi dlesnim

Soleil
21.08.2006, 06:50
Jaz imam pa eno zobno pasto ... pa se ne spomnim kako se ji reče. Je pa po TV reklama, ko ena zobarca al pa en zobar govori, koko jo priporoča. Mi pa pomaga, da me dlesni ne pečejo več. Drugače pa navadna zobna ščetka od Signala in nitka Oral-B. Ščetkam si jih 2 do 3× na dan po ene 3 minute.

spartan
21.08.2006, 08:29

nitka je zakon:2thumbs: