Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : čiščenje avtomobila

modelko
12.08.2006, 09:20
Koliko časa si vzamete za čiščenje avtomobila (znotraj, zunaj).

Ter kaj priporočate za poliranje avtomobila? kakšno polir pasto, kakšen je sam postopek?

.:WoLf:.
12.08.2006, 11:00
Koliko časa si vzamete za čiščenje avtomobila (znotraj, zunaj).

Ter kaj priporočate za poliranje avtomobila? kakšno polir pasto, kakšen je sam postopek?

Zunanja stran brez poliranja: 40 min
Zunanja stran s poliranjem: 70min
Notranja stran: 20min

Polir pasta kot polir pasta. Če mislš polirat na roko (s cuno) ti priporočam navadno polir pasto z voskom, ki ni narjena za praske polirat ampak sam za sijaj. Če maš pa slučajn polir mašino (v obiju dobiš eno cheap shit varjanto za 7k) pa lohk tud uno pasto za praske gladit vzameš. Je pa z mašino polirat večje površine (vrata, prtlažnik, havba, streha) 100* laži, kokr na roko pa še 100* bol je narjen. Sam postopek.. avto pač dobr opereš z šamponom (lahko tud cet za posodo al pa šamponam, ki vsebuje vosek), da površino dobr razmastiš, pol to dobr spereš, počakaš da se posuši.. Pol pa vzameš polir pasto (ene se nanaša direktno na površino, druge na cuno oz. polir mašino) začneš polirat (krožni gibi - če poliraš na roko) in ko spoliraš celo površino (npr. vrata), počakaš ene 5 min, da površina postane delno bela, na to pa z drugo cuno to še enkrat dobr obrišeš (drgneš).

Če mislš polirat, morš skoraj met mašino za poliranje, ker če boš poliru na roke, boš porabu PREVEČ polir paste, cajta,.. pa še slabo bo narjen. Pa površina, k jo poliraš, ne sme bit vroča (avto ti ne sme prej na soncu stat).

swizc
12.08.2006, 11:09
No ja, jest sm bl lenuh, najprej wap v roke, da se avto fajn spere, pol uno sampon za avto pomivat v en lampar, avto lepo spucat z tistmu, splaknt seenkrat z wapam, pol pa se posebi feltne mal spucat z eno posebnmu sprejam, to je to. Ko pa splaknem avto pa negrem z suho krpo cez, ker se mi ne zdi smiselno ker je cez pol ure avto spet umazan tko kot je bil prej. Za z notrej pa mokra krpa, sesalc, pa gasa :D

slick
12.08.2006, 12:48
kerher, pa mal šampona... 15 minut pa še to je veliko...

motor...to je pa druga pesem:blush: ga znam tud uro in pol pucat...

Jakec
12.08.2006, 13:41
če se res spravim lepo spucat porabim eno 2 uri.

za polir pasto poglej za kak Sonax produkt....

fancy
12.08.2006, 17:37
Enkrat mesečno čiščenje od zunaj in znotraj v avtopralnici:)

Katrin
12.08.2006, 19:56
Avtopralnica... časi šlaufa in ajmarja z milnico so pri meni minili...

GiGi
12.08.2006, 20:30
Najprej, avtov ne vozim v avtopralnico niti sredi najhujše zime predvsem zaradi krtač in raznih frajerjev ki ti pred pranjem spirajo z avta prah in blato s profesionalnim kerherjem na 200+ barih pritiska, ko pa ti olupi lak pa ni on nič kriv...:mad:

Torej:

Standarno da ga zunaj in da se mi mudi:
-spiranje
-šamponiranje pripročam Armorall Wash&Wax
-spiranje
-brisanje/sušenje z jelenovo krpo

cca 30min-45min odvisno al je treba še mrčeš strgat oz odmakat.

Noter pa odvisno ali z vodnim(cca 30min+sušenje+15min z mazanje armaturke in brisanje šip) ali kr suho(10min sesanje+15min brisanje stekel in armaturke)

Poliranje cca 2h od začetka do konca, ampak se splača.
-avto v senco
-temeljito operem z šamponom brez voska (Armorall Heavy duty ali Wash) in posušim
-polir pasto odvisno od starosti laka različno abrazivno pasto(uporabljam Sonax "nano") vendar raje manj kot več in z mašinco ki sem jo kupil v Merkurju za dobre 3kSIT spoliram nato ročno obrišem avto s suho krpo ter nanesem katerega od nemesnkih voskov(to predvsem zato da odstraniš še zadnje delce polirne paste ki so mogoče ostali še kje na pločevini). Dokler se je še dobil Armorall tekoči vosek v pumpici tistega če ne pa se dobi sedaj tudi Sonaxov podoben ali pa kateri drugi vosek. Razlika med tekočim na pupico in navadnim je predvsem v času ki ga porabiš za nanos in je pri tistem na pupico krajši za vsaj 50% če ne več.
-zadnji korak je da se sekiraš za vsak prahec ki ti pade na avto po tem ko si vložol kaki dve uri dela da si ga spravil tako daleč ali pa to kar se je zgodilo meni da je bil avto naslednji dan udeležen v prometki:censored:

U462
12.08.2006, 20:34
zunanjo stran očistim blata s trkom v falar
notranjo pa z vožnjo po pobočju

Jakec
13.08.2006, 13:18
vidim da z gigijem uporabljava iste zadeve :) se ve kaj je dobro

3nity
13.08.2006, 13:30
perem ga, ko se mi da :D, drugače ga brat umiva.
zunaj približno 30 min,
znotraj enako.
polirala ga še nisem

metamorf
13.08.2006, 14:03
Avtopralnica zunaj. Znotraj tam enih 20 minut, plus sušenje gumijastih tepihov kakšno uro. Vsake pol leta enkrat ;)

.:WoLf:.
13.08.2006, 15:03
Najprej, avtov ne vozim v avtopralnico niti sredi najhujše zime predvsem zaradi krtač in raznih frajerjev ki ti pred pranjem spirajo z avta prah in blato s profesionalnim kerherjem na 200+ barih pritiska, ko pa ti olupi lak pa ni on nič kriv...:mad:

Torej:

Standarno da ga zunaj in da se mi mudi:
-spiranje
-šamponiranje pripročam Armorall Wash&Wax
-spiranje
-brisanje/sušenje z jelenovo krpo

cca 30min-45min odvisno al je treba še mrčeš strgat oz odmakat.

Noter pa odvisno ali z vodnim(cca 30min+sušenje+15min z mazanje armaturke in brisanje šip) ali kr suho(10min sesanje+15min brisanje stekel in armaturke)

Poliranje cca 2h od začetka do konca, ampak se splača.
-avto v senco
-temeljito operem z šamponom brez voska (Armorall Heavy duty ali Wash) in posušim
-polir pasto odvisno od starosti laka različno abrazivno pasto(uporabljam Sonax "nano") vendar raje manj kot več in z mašinco ki sem jo kupil v Merkurju za dobre 3kSIT spoliram nato ročno obrišem avto s suho krpo ter nanesem katerega od nemesnkih voskov(to predvsem zato da odstraniš še zadnje delce polirne paste ki so mogoče ostali še kje na pločevini). Dokler se je še dobil Armorall tekoči vosek v pumpici tistega če ne pa se dobi sedaj tudi Sonaxov podoben ali pa kateri drugi vosek. Razlika med tekočim na pupico in navadnim je predvsem v času ki ga porabiš za nanos in je pri tistem na pupico krajši za vsaj 50% če ne več.
-zadnji korak je da se sekiraš za vsak prahec ki ti pade na avto po tem ko si vložol kaki dve uri dela da si ga spravil tako daleč ali pa to kar se je zgodilo meni da je bil avto naslednji dan udeležen v prometki:censored:

Postopk čiščenja maš skor tak kot jst
-Namakanje: avto 2* spereš z vodo - na vsake 5 min (oz. odvisno kolk hit se suši), lohk uporabš tud mal šampona (če uporabčjaš šampon, ga ni dobr pustit, da se posuši
-Ko so ptičji dreki in mušice fajn namočene, v "lampar" zliješ šampon (tud jst uporablam Wash&Wax, sam pol ni dobr polirat) in na filaš z vodo
-Avto spucaš z gobo (ne sme bit groba) namočeno v šampon, kjer so ptičji drekci ipd. res zasušeni gor, mal bol podrgneš
-Spereš z vodo
-Na konc pa z vlažno jelenovo kožo obrišeš cel avto - s tem preprečiš, da bi na avtomobilu ostale lise kaplic posušene vode

Avto je med čiščenjem najbolje imeti na soncu oz. pločevina se ne sme preveč segret, ker otežuje čiščenje.

Tud s tem se strinjam, da avto ni najbol peljat v avtopralnco, ker ima tist wap pod visokim pritiskom in brez problema ran barvo. Vse skp nardijo tud bl na hit, tko da je tist dnar bol pršparat pa si mal cajta vzet.

Daffodil
09.05.2010, 22:49
Čiščenje zunanjosti avtomobila običajno prepustim kr avtopralnici, notranjosti pa se vedno lotim kar sam. Priznam, da mi to običajno vzame kr dobro uro. Najprej se lotim čiščenja prahu....običajno z raznimi antistatčnimi krpicami, za težko dostopne predele (zračniki, radio in gumbi za ventilacijo, klimo, reže pri prestavni ročici) uporabljam eno zadevo, ki je podobna plastelinu (imena verjetno ne smem napisati) ampak potegne ven res vso umazanijo. Zadeva je zelene ali modre barve, zapakirana v lončku ali zop-lock vrečki, dobi pa se jo na Petrolu, Mercatorju....No, potem pa prde še sesanje, ki pa tudi traja kar lep čas:) Veliko časa posvetim tudi čiščenju notranjosti stekel.