Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Molji

silence
13.08.2006, 18:39
A mi lahko kdo pove UČINKOVITO metodo za odstranitev te golazni. :( Znebiti za zmeraj!!
Ne spreji, sivka, une scene za obešat, ampak neki kar deluje! :shy:

Kuko se pa gnezda (po moje more nekje biti) znebit?:shy:

Ta vikend, ko sem pršla nazaj, jih je blo v kopalnici na brisači šest.:O V vsakem zimskem puloverju mam luknjo.:D Bemo jim golazensko mater. :mad:

fancy
13.08.2006, 18:43
Ne bo šlo drugače...............vse prezračit, počistit, poštupat in na novo zložiti v omaro:)

nattka
13.08.2006, 18:48
tole je odlična tema ...

sem probala poleg zgoraj naštetega še orehovo listje, pa tiste (pre)drage vreče proti moljem, kjer kao do shranjenih oblačil molji ne morejo ... stalno zračim ...pipsam ...

nekje sem slišala da radi naredijo gnezda v režah med parketom ...:dontknow:

silence
13.08.2006, 18:51
Ja ane, vse preprano, popucano, posprejano...pa še zmeri se vračajo...bemo :censored:
Rešitev?:shy:
Seliltev? :D :angel:

fancy
13.08.2006, 18:55
:)
Pri nas pomaga kar sem napisal .................predvsem zračenje :)
Če se preseliš, pomeni da so molji zmagali :)

lady_lucifer
13.08.2006, 19:32
mal iscem po guglu...slovenskih strani o tem ni, na angleskih pa omenjajo, da mors take puloverje nest u cistilico prat in da jih baje molj potem vec ne napade (mogoce zarad kakih kemikalij, ki jih tam uporabljajo...)....pa omenjajo neko kukr etericno olje....pa skoz skoz cistit....pa recimo zimsko garderobo poleti zapakiras u plasticne vrecke, tok a ti puloverjev ne unicjo...

lady_lucifer
13.08.2006, 19:48
aja, pa odrasli molji niso skodljivi...skodljive so baje une licinke/bube...

silence
13.08.2006, 19:51
Hvala, hvala!:shy:

A da bi vso robo v čistilnico nesla?:O :shy: :shy:
sej vem, da bi mogla zimske cune pospravt, sam če je pa dons poletje, jutr zime... pa tko naprej :( :dontknow:

Ličinke ja, sam opaziš jih pa itak šele takrat ko začnejo letat.:censored:

lady_lucifer
13.08.2006, 19:54
mislm ej, pravjo, da so te licinke ful problematicne...da se nabirajo tud recimo na kaki pasji dlaki (ce mas psa u stanovanju) al pa na lasjeh, k ti odpadejo...pa vse omare spraznt do konca in vse popucat...ce mas tepihe ni dobr, tm se baje tud rade zajedajo...

ja, da ce jih po koncu sezone vse neses u cistilnico (to sam tiste stvari, ki jih imas iz naravnih materijalov, se razume), potem te stvari molji baje pustijo pr mer...

silence
13.08.2006, 20:01
Lady veš kolk mam jest volnenih stvari :shy::shy::approve: Na umetne materiale mam pa alergijo, tko da niti par % poliestra ne prenesem.:approve:

Ma neki morem zrihtat, da te golazni ne bom s sabo selila anede.:shy:

Z750
13.08.2006, 21:04
reskiraj dan, dva :nonono: vsa oblačila in zavese h kolegici oprat, odmaknit vse omare od sten, dvignit jogije, odpret spodnji del omar, moko, droptine, čokolešnike ... zmetat v kanto in vse prešpricat z raidom in z fast tackom (upam da sm prou napisu), pustit en dan pol pa vse nazaj. vem molji so :veryevil: z stoenko sva se jih tako rešila :approve:

silence
13.08.2006, 21:24
reskiraj dan, dva :nonono: vsa oblačila in zavese h kolegici oprat, odmaknit vse omare od sten, dvignit jogije, odpret spodnji del omar, moko, droptine, čokolešnike ... zmetat v kanto in vse prešpricat z raidom in z fast tackom (upam da sm prou napisu), pustit en dan pol pa vse nazaj. vem molji so :veryevil: z stoenko sva se jih tako rešila :approve::O :O Ojoj.....kje nej naj pa najdem dva dneva za boj z molji.:dontknow::censored:

Drobtine, misli, moka...vse je že letelo v smeti. :nonono: :shy: Ja no, če se pa tam redijo. :(

silence
13.08.2006, 21:25
Ne pozabimo, da so tudi molji živa bitja. Torej jih ne kaže nekritično pobijati.:dontknow:Sej jest jih ne bi pobila.:nonono: Mam pa skor vsa nemoja ročna dela luknjasta, pa bi rada saj ostanek rešila.:shy: Pa dons sem dva ubila :mad: Še nikol nisem ubila nobega žužke ...lohk edin nezavedno; tko da sem kej pohodila anede.:shy: ...samo dons sem ju pa. :(

silence
13.08.2006, 21:45
Dobr, nej ti bo, ker sta te razjezila. Treba je dat vrečke s sivko po vseh predalih (pa tudi tam, kjer jih ni :cool:), pa naujo prišli. Torej je to treba narediti še preden pridejo. S temi zverincami je tko kot s komunisti v sociološkem prostoru - enkrat ko jih fašeš, se jih zelo, zelo težko, če sploh, znebiš.:dontknow:Če sploh :O Nimda...sivka je in je bila skor povsod! :approve: Sam se je golazen zaredila kjer je ni blo :( :dontknow: Kuko nej jih v kopalnici pričakujem no. :rolling:

Preden grem dam vse v čistilčnico, ker jest jih ne nesem s sabo.:nonono:

lunica
14.08.2006, 08:52
Molji se radi zaredijo med starim papirjem in med kakšnimi starimi cunjami... Vlaga tudi veliko pripomore.

pk
14.08.2006, 20:27
Dobr, nej ti bo, ker sta te razjezila. Treba je dat vrečke s sivko po vseh predalih (pa tudi tam, kjer jih ni :cool:), pa naujo prišli. Torej je to treba narediti še preden pridejo. S temi zverincami je tko kot s komunisti v sociološkem prostoru - enkrat ko jih fašeš, se jih zelo, zelo težko, če sploh, znebiš.:dontknow:

Od srca sem se nasmejala:2thumbs:
Namreč pri moljih vsa preventiva ne pomaga, dokler priplavajo skozi odprto okno. Na katerega soseda in kako naj pokažem s prstom , češ ti si kriv? Vreme mi bo spet pkazalo fige - pravijo, da bo zopet vroče.
Tvoji komunisti so definitivno manjša nadloga v mojem domu:approve:

ponga
14.08.2006, 21:17
A si že probala s tistimi hišicami za molje - k se prilepijo vanje?!
Edin problem je, da se mi zdi, da s tisto hiško, ki moljem diši, privabljaš molje s cele soseske. :D
Ampak letajo pa ne več... :)

silence
14.08.2006, 21:24
Thx Ponga :shy: Sej mene to, da golazen leta sploh ne bi motilo, če ne bi škode delali. Pa če se ti zaredijo po celem stanovanju, jih maš pol še v hrani....eh vsepovsod no.:(
Bom poskusla, samo dvomima, da jih taka past lahko ustavi.:shy: Bom nastavla to po čistilnici.:D

lady_lucifer
14.08.2006, 21:28
ta past pol sam odrasle mojle lovi...kar niti ni tok bad, ker ne mrojo producirat podmladka...:D

silence
14.08.2006, 21:34
Ja...sam najprej se morem vsega znebit..pol pa sam še morebitne naknadne prišleke v šusu anede. :shy:

lady_lucifer
14.08.2006, 21:35
ja, eno globinsko generalko met...

ponga
16.08.2006, 09:18
Odkar tlele govorimo o moljih, jih tud jst videvam doma! :mad:

A uni k letijo res niso kritični in ne delajo več škode na cunjah?
Kako pa najti njihovo zatočišče? :dontknow:

Zgleda bom šla tud jst kupit hiško zanje, samo da ne bojo zati vsi LJ molji pri meni, k jim bo hiška dišala. :shy:

Letajo pa najbolj okrog kletke naše hišne ljubljenke. Molji imajo radi živalce, al kako? :nonono:

lady_lucifer
16.08.2006, 09:23
Odkar tlele govorimo o moljih, jih tud jst videvam doma! :mad:

A uni k letijo res niso kritični in ne delajo več škode na cunjah?
Kako pa najti njihovo zatočišče? :dontknow:

Zgleda bom šla tud jst kupit hiško zanje, samo da ne bojo zati vsi LJ molji pri meni, k jim bo hiška dišala. :shy:

Letajo pa najbolj okrog kletke naše hišne ljubljenke. Molji imajo radi živalce, al kako? :nonono:
mal si nazaj preber....odrasle ne delajo skode, samo njihove licinke al bube (skratka podmladek):D kje jih pa najdes pa tud pise...;)

silence
20.08.2006, 18:42
Jest bom tkole nardila: oprat, našpricat, zapakirat, preselt....pol pa tele ''ketke'' nabavt kot preventivo. Pa iz ene tone sivke, bom prešaltala na dve.:shy: Samo upam lohk, da ne bojo šli z mano.:D :(

Ponga...sej če ti teli letajo, si že mela ali pa boš mela ličinke.:censored: :( Ti kar nabav hiško, ker so vsi, razen tistih petih, ki jih že gostiš, pri men in zelo zadovoljni! Mirno, ker od mene nočjo it.:mad:

lump muc
20.08.2006, 20:32
pred molji se lahko braniš tudi z dišečim milom med cunjami:approve:

ni mišljeno tisto s katerim se umivaš ampak dekorativno dišeče milo,kot ga imam med cunjami, pa niti enga ni v bližino.

silence
26.08.2006, 12:49
Kot ''vse preprat'', je blo mišljeno, samo volnene stvari a?:shy: :O :dontknow:

Aja..... a pa cune našpricam ko so še mokre?:shy: Jest sem kar takoj; saj tisto kar se je do zdajle opralo.:D
Kolk dela zarad malih frfotajočih živalc bemo. :nonono: :censored: Pa tak lep dan je,.... :shy:

Pa že lep čas nisem nobenga vidla:O ...dons nič ne leta :dontknow:

fancy
26.08.2006, 13:09
Ni še konc dneva :veryevil:

silence
26.08.2006, 13:13
Ni še konc dneva :veryevil: Vem ja :( Še dolg bom mela oči na peclih; tko kot ma Lady tistga tatretjega.:shy:

fancy
26.08.2006, 13:22
Upam, da sej ih boš rešila. Z boljšo polovico sva ravno danes preventivno malo prezračila :rolling: pa še pol stvari vstran vrgla :rolling:

silence
26.08.2006, 13:25
Sem uzbuno nardila a :D

fancy
26.08.2006, 13:58
:rolling: :rolling:
Pa Gorenjci tudi :rolling: :rolling:

Mogoče sva pa dobro delo naredila, da drugih ne bo zeblo :approve:

lady_lucifer
26.08.2006, 14:11
Kot ''vse preprat'', je blo mišljeno, samo volnene stvari a?:shy: :O :dontknow:

ja, vse kar mas iz naravnih materjalov...molji so izbircni, hocjo sam tabols:nonono:

silence
26.08.2006, 14:40
ja, vse kar mas iz naravnih materjalov...molji so izbircni, hocjo sam tabols:nonono:
Ja sej, samo v tabolšmu mam lukne :D

Nimda :D :D Spamer.:approve:

Fancy...ti men skoz strašiš...najprej ni še konc dneva (tlele so skriti vsi moji strahovi dons) pol pa še AGAIN Sibirija na Gorenskem. :O

fancy
26.08.2006, 14:43
Ja sej, samo v tabolšmu mam lukne :D

Nimda :D :D Spamer.:approve:

Fancy...ti men skoz strašiš...najprej ni še konc dneva (tlele so skriti vsi moji strahovi dons) pol pa še AGAIN Sibirija na Gorenskem. :O

Če sem bil pa na dopustu na Gorenjskem in sem videl pripravo kurjave za zimo no :)

silence
26.08.2006, 15:07
Če sem bil pa na dopustu na Gorenjskem in sem videl pripravo kurjave za zimo no :)Kwa si užival.:P :approve: Ne, ne, letos ne sme bit ledenih stez - v sneg vreziranih poti.:shy:

Meni pa cel stanvane ''smrdi'' po pyzdarijah proti klopom. Nič čudenga, da ne letajo.:nonono:

fancy
26.08.2006, 15:09
Stari ljudje pravijo, da bo v Kranjski 2 metra snega, v Mojstrani pa 3 metre :dontknow:

lump muc
26.08.2006, 18:31
vsaj da bi ga bilo šest metrov

pinky
26.08.2006, 19:54
a to namigujete da bi s snegom molje pobila? :veryevil:

fancy
26.08.2006, 19:57
a to namigujete da bi s snegom molje pobila? :veryevil:

Seveda, molji ne marajo snega :nonono: smučat pa tudi ne znajo :rolling:

silence
26.08.2006, 19:59
Stari ljudje pravijo, da bo v Kranjski 2 metra snega, v Mojstrani pa 3 metre :dontknow:Pa tastari majo ponavad prav a kuko?:dontknow:

silence
26.08.2006, 19:59
a to namigujete da bi s snegom molje pobila? :veryevil:Ne gre, ne gre .... vse to zmer v snegu nosm.:(:D

silence
26.08.2006, 20:00
Seveda, molji ne marajo snega :nonono: smučat pa tudi ne znajo :rolling:Pa svetlobe tud ne marajo, tko da sejim more fajn bleščat :angel: :P

fancy
26.08.2006, 20:01
Pa tastari majo ponavad prav a kuko?:dontknow:

Stare gorenjske grče imajo vedno prav :approve:
Že konec oktobra bomo tekli na smučkah po Mojstrani :approve:

silence
26.08.2006, 20:04
Stare gorenjske grče imajo vedno prav :approve:
Že konec oktobra bomo tekli na smučkah po Mojstrani :approve::approve: :approve: :approve: :P Bome.

silence
26.08.2006, 20:24
:P :D Ne, ni tko kot v Tamarju :D Tam kjer iz ceste zaviješ čez most (levo od Save - krog do smučičšča). Ponavadi je pa še ena homemade špura narejena na drugmu koncu :cool:...desno od balkona.:shy: Po travnikih obdanih z hosto.:approve:

Tam kjer si bil ti, si jo boš pa lohk sam potegnu. :2thumbs::D

silence
26.08.2006, 20:35
:2thumbs: Ful dober šport je ja! :approve: Drsiš pa dihaš!:D Zej je narejena kolesarska od Mojstrane do Rateč, Planice :P Tud ful dober šport :2thumbs: :approve:

pinky
26.08.2006, 20:37
ampak tale forum je res neverjeten ... človk ne bi verjel da se da tko hitr pridet od moljev do teka na smučeh :clapping:

fancy
26.08.2006, 20:38
:2thumbs: Ful dober šport je ja! :approve: Drsiš pa dihaš!:D Zej je narejena kolesarska od Mojstrane do Rateč, Planice :P Tud ful dober šport :2thumbs: :approve:

Prevozu med dopustom :P :P :P
Pozimi pa tek v Tamar iz Kranjske Gore, pri zelencih levo da prideš v Planici ven in Naprej v Tamar :approve:

silence
26.08.2006, 20:39
Nimda :rolling: :D :clapping: Smo lohk ponosni anede.:approve: :angel:

Pinky...nimaš kej; fenomeni smo. :approve:
Sej bom jest pol še mal pršla sem notr pospemat, pa povedat, če še kej leta.:shy:

silence
26.08.2006, 20:40
Prevozu med dopustom :P :P :P
Pozimi pa tek v Tamar iz Kranjske Gore, pri zelencih levo da prideš v Planici ven in Naprej v Tamar :approve:Ja, Le naprej v Tamar :2thumbs: :D

lump muc
26.08.2006, 20:41
Lump muc, 2+3 = 5, če sem prav razumel Fancy-a!:D

še enga dodatnega za rezervo treba jemat nikoli ne veš kam se skrijejo ti molji:evil:

fancy
26.08.2006, 20:42
Ups...................mimogrede, kako kaj molji :dontknow:

silence
26.08.2006, 20:44
:approve: Sem ti glih hotla napisat; da je že večer, pa da še zmer nič ne lata :clapping::clapping: ampak je še mal prezgodi za veselje anede :shy: ..sploh me pa jutr še ena taka akcija čaka.:nonono:

lump muc
26.08.2006, 20:45
pozor molji šprica napada :evil:

fancy
26.08.2006, 20:47
Zdaj so se potuhnili...............jutri bodo pa napadli z vsemi močmi :)

silence
26.08.2006, 20:50
Zdaj so se potuhnili...............jutri bodo pa napadli z vsemi močmi :)Zej mi itak cel stanvane tko ''smrdi'', da so se vsi nekam ful globok zakopal.:dontknow:

fancy
26.08.2006, 20:51
Ja sej ......................skriti papcajo lep volnen puloverček in načrtujejo napad :)

silence
26.08.2006, 20:53
Fancy!! :O :( Dej no, saj dons mi vesele pust no.:angel:

fancy
26.08.2006, 20:55
OK..............pregnala si jih......................zmagala si v bitki.....................good girl :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

But they will return

silence
26.08.2006, 20:56
:rolling: :rolling: Tko naivna pa tud nisem no.:D :D

fancy
26.08.2006, 20:59
:rolling: :rolling: :rolling:

Brez heca, upam da se znebiš te nadloge. :)

silence
26.08.2006, 21:02
Thx.... jest tud.:shy: Al pa, če se jih že ne uspem čist znebit, da saj v močvari ostanejo, ko jest grem.:angel:

silence
27.08.2006, 11:22
OK, mam še eno ''prašnje''.:shy:
Men se cune v vreče butat zdi mal nepraktično; tam majo pol temo, mir pa volno.:dontknow: Sploh jih ne upam nazaj v omare pospravt.:D :D :D Tazga buma v stanovanju še nikol nisem mela. :rolling:

lady_lucifer
27.08.2006, 13:47
ce so cunje oprane, pol molje ni gor. tko da cimprej jih spokej v vrece!:O

silence
27.08.2006, 14:00
Tele golazni vreče ne ustavjo. :shy: :dontknow: Hočem rečt, da itak ne bojo neprodušno zaprte in da zna bit pol še slabše.:dontknow:

lump muc
27.08.2006, 14:04
dišeče milo med obleko pomaga:approve: pri nas jih ni.

silence
27.08.2006, 14:06
Lmp muc...jaz mam polno omaro raznoraznih protiklopovskih zadev...zej sem pa količino samo še potrojila.:approve:

lump muc
27.08.2006, 14:16
upam da učinkujejo,ali se danes kakšen nazaj pojavil:dontknow:

silence
08.09.2006, 18:48
Sej ne vem al je še prezgodaj, da tole napišem, amapk od akcije naprej, nisem nobenga frfotalca vidla!:approve:

Me pa zanima kaj bo, ko se po vikendu spet vrnem.:censored:

Če jih ne bo in smo zmagal, se pridem dret semle notr :approve:

fancy
08.09.2006, 18:54
Da ne boš rekla, date samo strašim.................
upam da boš zmagala :)

silence
08.09.2006, 22:14
Da ne boš rekla, date samo strašim.................
upam da boš zmagala :)No a vidš...tko se govori. :approve: Veliko bolš kot; zej so se samo poskrili.:O :shy:

silence
08.09.2006, 22:15
:rolling: :rolling: :rolling: A še zdej tej molji?!:evil:Jest upam, da jih ni več anede.:shy: ...... sicer sem na dobri poti, ker NE pričakujem, da sem se jih rešila, tko da mi mogoče še clo rata :dontknow::approve::D

silence
08.09.2006, 22:17
Upanje umira zadnje - torej se da pregnati molje. Samo upati je potrebno dost dolg cajta!:angel:Ja, pa nič pričakovat!! :approve:

silence
08.09.2006, 22:20
To je pa tisto moje velko upanje ja!! :cool::approve:

silence
08.09.2006, 22:24
No, sej imaš recept - poskrbiš le, da upanje umre zadnje. Potem imaš puloverje, živo upanje, pa mrtve molje. Am I a genius, or am I a genius?!:approve::clapping::kisses: :rolling: You are the solution to all my problems!!:approve:

silence
08.09.2006, 22:29
Silence, me prav zanima, če bo delovalo. Glej da me obvestiš - da ne bom vsak mesec hodu gledat na koledar, če je že sezona moljev. Aja, pa Polna Luna je danes!:D ;):P Je anede!!! :approve: Jest jo itak vsak dan čutm.:cool:

Bom te obvestila, sej mene tud zanima, če je una pošiljka zame že pršla?!!! :angel:

silence
08.09.2006, 22:39
10. septembra gre šele na pot, tako je bilo takrat rečeno. Do sedaj še nisem dobil konfirmacije (izgleda so morali kar precej stvari naokoli skup nametati v nakupovalno košarico, da se tko izrazim).

Ampak če gledamo tole Polno Luno danes (:)), se mi zdi kot da je že cel teden tko!:rolling: :P:2thumbs: :approve: Ti ker nabutaj košarco.:angel: :D Keep me posted sej veš! :cool:

A ni carska no... vsak dan presenti?!!! :approve:

fancy
09.09.2006, 06:33
No a vidš...tko se govori. :approve: Veliko bolš kot; zej so se samo poskrili.:O :shy:

:veryevil:

silence
09.09.2006, 06:59
:veryevil::O :( :rolling: No, tolk o lepem jutru :clown:

fancy
09.09.2006, 09:04
:O :( :rolling: No, tolk o lepem jutru :clown:

:) Dobro jutro in lep dan Silence :roze:

Pepko
09.09.2006, 10:03
A mi lahko kdo pove UČINKOVITO metodo za odstranitev te golazni. :( Znebiti za zmeraj!!

Ta vikend, ko sem pršla nazaj, jih je blo v kopalnici na brisači šest.:O V vsakem zimskem puloverju mam luknjo.:D Bemo jim golazensko mater. :mad:

res maš prov:2thumbs:

Medved Pu
09.09.2006, 23:23

Pomaga tudi divji kostanj v omarah. Ne moreš pa najti vseh gnezd, tako da včasih še od kje priletijo...

silence
10.09.2006, 19:57
Trenutno kaže dober, sam tko kot pravi Medved Pu... še se lohk vrnejo:( Sam upam, da mene ne bo več tlelele takrat.:angel:

spartan
07.09.2007, 11:58
1. ...pojavili sta se mi dve luknjici. Iščem rešitev za sako....pozna kdo kakšen način. Luknje niso velike....kakšne 3 mm premera.

2. Prej nisem imel nikoli problemov s tem hudičem imenovanim molji. Kako se znebiti zalege? Priporočili so mi sivko.

Če kdo ve pod točko 1 kaj se da sploh narediti...:shy:

Hvala za odgovore.

spartan
07.09.2007, 12:03
...kaj pa to.

http://www.klubgaia.com/?tpl=vseved&sid=186

Lencka
07.09.2007, 16:16
sivka je naraven, domač in preverjen recept - posušeno in spravljeno v vrečke iz blaga daš v omare. pa še lepo diši. molje odganja, ne ubije.

sicer pa se kupi precej preparatov proti moljem, ki jih bodisi postaviš bodisi obesiš v omaro - nekatere zadeve so "pasti" za molje, druge delujejo kot sivka (in veliko njih vsebuje esence sivke, ali pa recimo bora). najdeš jih v običajnih trgovinah, izbira je precejšnja.

kar se pa tiče sakoja - tega res še nisem nikoli "krpala", vendar je načeloma 3mm luknjice na "finih" kosih oblačil težko zakrpati tako, da se ne bi nič videlo, odvisno tudi, kje so. a morda kak boljši mojster/mojstrica to bolje ve...

pa še to: če jih že imaš, priporočam, da omaro sprazniš, jo "zagiftaš" z insekticidom (pa malo še poglej po prostorih, kje bi se lahko skrivali) in se potem poslužiš ostalih zadev - molje je pač lažje odganajti, preden sploh pridejo, ko so, se najprej znebi vseh ličink.

spartan
07.09.2007, 17:54
sivka je naraven, domač in preverjen recept - posušeno in spravljeno v vrečke iz blaga daš v omare. pa še lepo diši. molje odganja, ne ubije.

sicer pa se kupi precej preparatov proti moljem, ki jih bodisi postaviš bodisi obesiš v omaro - nekatere zadeve so "pasti" za molje, druge delujejo kot sivka (in veliko njih vsebuje esence sivke, ali pa recimo bora). najdeš jih v običajnih trgovinah, izbira je precejšnja.

kar se pa tiče sakoja - tega res še nisem nikoli "krpala", vendar je načeloma 3mm luknjice na "finih" kosih oblačil težko zakrpati tako, da se ne bi nič videlo, odvisno tudi, kje so. a morda kak boljši mojster/mojstrica to bolje ve...

pa še to: če jih že imaš, priporočam, da omaro sprazniš, jo "zagiftaš" z insekticidom (pa malo še poglej po prostorih, kje bi se lahko skrivali) in se potem poslužiš ostalih zadev - molje je pač lažje odganajti, preden sploh pridejo, ko so, se najprej znebi vseh ličink.

hja....thx:)...do zdaj jih še nikoli nisem imel, tako da je zame prvič:blush::clown::d

Sem šel kupiti sivko, pa ni bilo nič....nisem našel v Cityu v Celju pa v Evroparku v MB....ali pa nisem prav pogledal:clown:

Hilfe:shy:...kje se to kupi:shy:

Lencka
07.09.2007, 18:38
prav sivko ne vem, kje se da kupit, še nikoli nisem gledala - morda na tržnici? :dontknow: samo zdaj je že odcvetela, no, vsaj naša :clown: včasih so jo prodajali prav v vrečkah, ne vem, če še

za preparate pa vem, da so npr. v Tušu, Sparu ipd. trgovinah - tam, kjer imajo pips, pa pasti za mravlje in podobno - morda tam najdeš tudi te vrečke za v omare
(ali pa greš na morje, na stojnicah za turiste je ponavadi precej sivke :d)

spartan
08.09.2007, 13:24
...bom pogledal malo po supermarketih.....:approve:

silence
08.09.2007, 13:54
OK, ker sem ze odprla tole temo; jest sem dobila molje kljub sivki in podobnim zadevam. Ko ga ze enkrat imas (zabubljenega), se ga ne znebis kar tako na izi, da samo par disavic obesis u omaro.
Jest sem pometala vso hrano stran, vse cunje preprala, naspricala z neko pyzdrijo proti moljem, pol vse popucala z nekim hudim cistilom (uno ubije se mene, kuga sele molja).... pospricala vse cunje s taistim sprejem... in potem redno ponavljala vajo.

Pol sem se pa odselila. :p

V hrani jih se vedno najdem - samo tisto ocitno redno prinasam iz stacune.:dontknow:

Da ne bo pomote; sivka je, in je bila, skoz u moji omari, definitivno deluje, ce je "sveza" ...ampak samo ce jih nimas. Ko so vseljeni jih ne bo odgnala - vsaj po mojih izkusnjah jih ne;.:shy: Aja, jest sem imela par let staro sivko u omari v casu vselitve moljev.

Lencka
16.09.2007, 12:28
Očitno te ljubijo, Tiha :shy: Zelo.

Sicer pa samo glede tistih v hrani - jep, in zna biti zoprno, ko odpreš škatlo riža, not pa več moljev kot riža. Zlato polje je sploh obupno, že večkrat se mi je to zgodilo. Za tiste v hrani obstajajo pasti - v trgovini se kupi. Samo to niso enaki molji kot tisti, ki "papajo" oblačila.

Aldebaran
16.09.2007, 12:38
raid tarne proti moljem, ... pa še nekaj podobnih izdelkov... Sivka pa drugače raste na vrtu... lahko pa tudi v cvetličnem lončku na balkonu...kupiš seme oziroma sadiko pa akcija!!!
potem jo pa posušiš in zavežeš v kakšne stare štumfe in daš v omaro... deluje!!!

silence
16.09.2007, 18:09
Očitno te ljubijo, Tiha :shy: Zelo.

Sicer pa samo glede tistih v hrani - jep, in zna biti zoprno, ko odpreš škatlo riža, not pa več moljev kot riža. Zlato polje je sploh obupno, že večkrat se mi je to zgodilo. Za tiste v hrani obstajajo pasti - v trgovini se kupi. Samo to niso enaki molji kot tisti, ki "papajo" oblačila.
Ja, druge vrsti molji so med cunjami in v hrani... jest sem mela oboje. :d:d Prou mas, ljubi me golazen!:(

silence
19.01.2008, 15:22
:censored::censored::censored:

A so molji lohk u suhih figah?
Ze vse (razen fig) sem stran pometala, pa se kr frffota.:(

Lencka
21.01.2008, 18:22
Kaj pa pasti?

Madona, to je pa res trdovratna lubezen :d

silence
21.01.2008, 18:42
:d:d Evo, vse golazni se mi uspe znebiti, samo tele si mi pa vedno znova naserjem na glavo.