Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Za ljubitelje Star Treka

Tanja.C
17.08.2006, 11:28
Društvo ljubiteljev znanstvene fantastike in fantazije Prizma bo konec septembra v mariborskem Kulturnem inkubatorju počastilo veliki dogodek - 40. obletnico Star Treka - s trekkie srečanjem. Potrebujemo prostovoljce (kvazi-)trekije, ki bi želeli nekaj pripraviti na to temo (referat, predavanje, igro...). Šlo bo za "laičen" in ne orto treki dogodek, zato se ne ustrašite, tudi če niste trekiji. :D

Predlagam nekaj splošnih "vsebin" iz glave:
- kapitani v Star Treku (ali splošno, ali posamezni kapitani - npr. Kirk, Picard, Janeway...)
- (nekateri) elijeni (negativci)
- trekiji / trekkerji po svetu (konvencije)
- ST vesoljske ladje
- ne-humanoidna bitja v posadki (Data, hologramski doktor, Neelix...)
- posamezne rase (Vulkanci, Klingonci...)
- ST v literaturi (vse tiste neskončne novelizacije...)

Poleg referatov (kolikor jih pač bo), bomo predvajali Star Trek parodije in reprezentativne epizode Star Treka.

Je med vami kakšen pogumen kandidat?

...TO BOLDLY GO WHERE NO MAN HAS GONE BEFORE! :D

Smaug
17.08.2006, 12:12
Jazst bi predstavil kult William Shatner-ja kot najvecjega jeebaca vseh casov (diapazon je jasno celotno vesolje), detaljni opis njegove aure(mojo) ipd. Samo ce ne bo skrivnostnih zenskih bitij z drugih planetov nimam tam kaj iskati :)

Tanja.C
17.08.2006, 12:41
Vesoljk bo toliko, kolikor si jih boš pripeljal - kot kaptin Kirk ne bi smel imeti problemov. :2thumbs:

Nekaj ženskic ti bomo zagotovo zrihtali (hej, jaz sem že ena! :D ), če si resen kandidat za predstavitev (referat) Shatnerjevega fenomena.

Mimogrede - moja malenkost bo predstavila Borg Queen. :love:

spartan
17.08.2006, 13:50
...če bi bila tam kakšna tipa Seven of Nine:shy:

Space...the final Frontier...:approve:

Goody
18.08.2006, 10:13
:LOL: nisem mislila, da se bo to tut tuki zgodilo :rolling:
in, če bo tako društvo, kdaj boste zrihtali, da bo kakšna SLO postaja, vrtela star trek, ... na HR jim je uspelo. Vse so zvrteli od začetka do konca, pri nas žalostno...

jst bom seven :clown:

Tanja.C
18.08.2006, 11:00
Pravzaprav jim ni uspelo za Star Trek, to je HRT predvajal sam od sebe, društva (več njih!) pa so ob koncu predvajanja zahtevala odkup še ZF serij. In so pri tem bili uspešni - jeseni bo na HRT predvajana nova Battlestar Galactica.
To se bo v Sloveniji zgodilo, ko se bodo ljubitelji aktivirali in dejansko kaj naredili (tudi društva na Hrvaškem niso kar tako iz čistega miru šla delat tako akcijo, najprej so poskrbeli za svojo prepoznavnost) ne samo pasivno pričakovali "vi ste društvo - naredite kaj". Pomagajte nam, da naredimo kaj! (Sodelovanje ali obisk Star Trek srečanja je že en način. ;) )

iri
19.08.2006, 11:43
i am so there! :D :blush:

zadnjic sem videla, da so izdali dvd za borg fene :P :blush:

spartan
21.08.2006, 09:29
...pri nas je katastrofa; bila je samo serija The Next Generation...medtem ko naša RTV Voyager-ja in kapitanko Janeway še povohala ni.

Da o kakšnem Enterprisu z Archerjem sploh ne bi izgubljal besed:dead:

spartan
21.08.2006, 09:30
..bi pa ziher rad spoznal T'Pol:blush:

Tanja.C
21.09.2006, 22:04
Obletnica kultne znanstvenofantastične televizijske nanizanke

40 let Zvezdnih stez
Predavanja in video projekcije o nanizanki, ki je obsedla svet

V ponedeljek, 25. septembra, se bodo v Kulturnem inkubatorju, Koroška 18, Maribor, od 18 do 22h zvrstile video projekcije in predavanja, ki bodo predstavila televizijsko nanizanko Zvezdne steze (Star Trek) in s tem počastile 40. obletnico predvajanja. Prireditev organizira MKC Maribor, v izvedbi Društva ljubiteljev znanstvene fantastike in fantazije Prizma.

Okviren program:
18-19h
druženje in zabava ob ogledu kratkih Star Trek parodij in glasbenih videov (poskrbljeno bo tudi za skromno pogostitev)

19-20.30h
predstavitev štirih referatov na temo Zvezdnih stez

Beam me up, Scotty!
Ta stavek je za marsikoga vse, kar mu je treba vedeti o znanstveni fantastiki. Zvezdne steze so obkrožile svet in prinesle vesoljske sanje na skoraj vsak televizijski ekran ter postala ena najuspešnejših in najprepoznavnejših televizijskih oddaj. Postale pa so tudi nekaj več.

tlhIngan maH!
Veste, kaj je ena večjih žaljivk za Klingona? Če mu rečete, da ima njegova mati ravno čelo. Klingoni so ponosna rasa, ki smo jo spoznali v sagi Zvezdne steze. So strahoviti, neustrašni bojevniki, znani po zmogljivosti, lojalnosti, časti in krutosti. Ne zanima jih diplomacija, socialna in duhovna vprašanja, zanima jih samo kri, slava in zmaga. Kot pravi naslov predavanja…Mi smo Klingoni!

Grožnja Borgov
"Mi smo Borg. Vaša rasa bo asimilirana. Upor je brezsmiseln." Borg kolektiv je za Federacijo planetov in samo Zemljo največja grožnja, kar jih poznamo. Predavanje o Borg kolektivu, njihovi zgodovini in vplivu je obvezno za vse študente predmetov Medgalaktična potovanja in Vesoljske raziskave.

Borgovska kraljica
Njen izvor je neznan. Lahko da jo je ustvaril Kolektiv, lahko da je ona ustvarila njega. Nedvomno dejstvo pa je, da ima popolno kontrolo nad vsemi delavskimi enotami svojega roja. Za uničenje posameznega pripadnika rase Borgov je dovolj le kraljičina misel.

20.30-22h
Ogled dveh reprezentativnih epizod in / ali druženje.

Lepo vabljeni!

iri
22.09.2006, 07:59
Pa ne v ponedeljek nooooo :(

dejte v LJ prestavit :shy:

Tanja.C
22.09.2006, 10:52
Ja, ja... zakaj bi se vedno vse moralo dogajati v LJubljani? :P
Oktobra / novembra bomo naredili ponovitev v Ljubljani, brez skrbi. :)

castor
22.09.2006, 10:55
kot je že nekdo omenil. Zaborite se, da tole kedaj pride na kakšen slovenski tv kanal :P Jst sem kot mulec to gledal na Orf 1, kar pa ni bilo ravno prijetno. :shy:

iri
22.09.2006, 11:19
Oktobra / novembra bomo naredili ponovitev v Ljubljani, brez skrbi. :)
Ker nimam cajta se vozit v MB v pon.? :shy:

Drugač pa, če boste res mel ponovitev v LJ, i am so there! :approve:
kolikšna je možnost, da se bodo prodajali kakšni ST zbirateljski predmeti? :shy:

Tanja.C
22.09.2006, 11:23
kolikšna je možnost, da se bodo prodajali kakšni ST zbirateljski predmeti? :shy:
Nikakršna, žal.

iri
22.09.2006, 11:53
škoda :(

nikoli ne bom nehala obžalovati skodelice v obliki Tuvokove glave, ki mi je nekdo ni prinesel iz dunajske trekkie konvencije :evil: :D

prerok
24.09.2006, 08:50
Nikakršna, žal.

trenutno poteka razprodaja trek DVDjev

iri
24.09.2006, 11:02
mene zanima samo tisti DVD za Borg fane :approve: :blush:

Aldebaran
26.09.2006, 12:50
...kulsko tole...komaj čakam, da ponovite stvar v Ljubljani...sigurno bom na kraju zločina:)

dkivi
26.09.2006, 14:13
Oktobra / novembra bomo naredili ponovitev v Ljubljani, brez skrbi. :) če ne pridete v lj,bom osebno poskrbel da vam v mb vletijo najbolj prizani vogonski pesniki....
vidmo se v lj:2thumbs:

Kyrra
26.09.2006, 20:16
Štejte me zraven za LJ.

Tanja.C
28.09.2006, 20:21
Vem, da nestrpno pričakujete ponovitev v LJ... sej bo, bo.
Samo primerno lokacijo moramo najti in se časovno uskladiti. :)

iri
28.09.2006, 20:45
A boš kej poročala, kako je bilo v MB? :)

Tanja.C
29.09.2006, 10:05
Aja. :D
Bilo je fenomenalno, 40 obiskovalcev za 40. obletnico. Prostor je bil fajn, ker ni velik, zato smo "predavatelji" bili blizu obiskovalcev in se družili... pogostili smo jih s pijačami, ki smo jim dali zveneča "trekkie" imena - vse so popili in pojedli. :2thumbs: Referati so bili kratki in zanimivi, največ aplavza in krohota pa je pobrala kratka zafrkantska 12-minutna slovenska sinhronizacija ene epizode, ki smo jo predvajali. (Naredili smo jo ravno za ta namen, imenuje se Star Trek - Pijanske steze :D ).

iri
29.09.2006, 10:20
uf, pridite v LJ :shy:

sigurno nas bo vsaj 60! ;)

Tanja.C
11.11.2006, 00:11
Vabljeni ste tudi na ljubljansko ponovitev prireditve in sicer v ponedeljek, 20. novembra v Kiberpipi na Kersnikovi 6, od 18h naprej (do predvidoma 22h).
Predstavitve bodo iste.

Upam, da se vidimo! :2thumbs:

miran74
23.11.2006, 20:40
:LOL: nisem mislila, da se bo to tut tuki zgodilo :rolling:
in, če bo tako društvo, kdaj boste zrihtali, da bo kakšna SLO postaja, vrtela star trek, ... na HR jim je uspelo. Vse so zvrteli od začetka do konca, pri nas žalostno...

jst bom seven :clown:
Pri nas ne bo nič ker kot zgleda slovenci nismo za te reči v večini tisti ki smo pa v manšini pa tako ali tako nimamo vpliva
Na nacionalki dvomim da bodo te serije prikazali kaj se pa tiče pop tv pa se ve kakšne serije kupujejo in predvajajo sicer nimam nič protiv tem limonadam jas jih pač ne gledam samo vodilni bi morali vedeti da so tudi skupine ljudi ki jih zanimajo drugačni filmi celo popoldan od 15 do 19 ure brazilskih in mehiških nadaljevank je vseeno preveč.
Prav čudi me da na pop tv predvajajo Lost

Žeruh
24.11.2006, 13:54
Mogoče, bi tale povezava bolj odgovarjala za Šale, ampak tudi tukaj se lahko postavi.
Prva slovenska sinhronizacija Star Treek - Pijanske steze.;)
http://www.zshare.net/video/steze_izklop-com-wmv.html