Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Vzgoja otroka "by single mother"

Soleil
18.08.2006, 06:56
Nekateri poudarjajo pomen očeta pri vzgoji otroka. To se nanaša predvsem na lik očetovske figure. Mislite, da lahko samska ženska enako kvalitetno vzgoji otroka, kot če bi ga skupaj s partnerjem?

Ženske predstavnice, kako bi odreagirale, če bi nepričakovano izgubile partnerja in bi po nekaj tednih ugotovile, da ste noseče. OK ... najbrž bi bile vesele, ampak bi vas bilo tudi kaj strah ob misli, da boste same za vse: na eni strani za prve korake in na drugi za vse angine in neprespane noči?

Kako bi se spopadle s tem? Plani?

anarchy
18.08.2006, 11:38
Nekateri poudarjajo pomen očeta pri vzgoji otroka. To se nanaša predvsem na lik očetovske figure. Mislite, da lahko samska ženska enako kvalitetno vzgoji otroka, kot če bi ga skupaj s partnerjem?

Ženske predstavnice, kako bi odreagirale, če bi nepričakovano izgubile partnerja in bi po nekaj tednih ugotovile, da ste noseče. OK ... najbrž bi bile vesele, ampak bi vas bilo tudi kaj strah ob misli, da boste same za vse: na eni strani za prve korake in na drugi za vse angine in neprespane noči?

Single mother je isto, kot, ce bi otrok bil vzgojen v gej druzini, z dvea starsema istega spola, mogoce bi bil v gej druzini toliko boljse, saj bi imel dve odrasli osebi z dvema razlicnima osebnostima, za katerimi bi se lahko kaj naucil in poskusal uponasati. Spolna usmerjenost itak ni neki dedna ali stvar vzgoje, ali morda ja? Saj geji se itak vzgajajo izkljucno v heteroseksualnih parih, mogoce bi iz gey parov nastali izkljucno hetero?

BMX
18.08.2006, 11:41

Veš kaj me moti pri ženskah, ki so doživele razočaranje pri moških in živijo samsko življenje, da poskušajo te svoje "zamere" prenesti še na svoje hčerke v stilu "moški prasci".

mrjerry
18.08.2006, 12:01

Lahko, vendar tezje. Vzroki:
1. Manj denarja
2. Manj casa (otrok je pri enem starsu vec sam, to je 1x1)
3. Enolicnost vzgoje
4. Otrok se navadi, da obstaja samo ena avtoriteta z enim pogledom in enim razmisljanjem. S tem se mu (lahko) slabse razvije cut za razmisljanje na razlicne nacine. To se lahko kasneje cuti kot pomanjkanje samozavesti in samostojnega razmisljanja.

Soleil
18.08.2006, 12:05
Lahko, vendar tezje. Vzroki:
1. Manj denarja
2. Manj casa (otrok je pri enem starsu vec sam, to je 1x1)
3. Enolicnost vzgoje
4. Otrok se navadi, da obstaja samo ena avtoriteta z enim pogledom in enim razmisljanjem. S tem se mu (lahko) slabse razvije cut za razmisljanje na razlicne nacine. To se lahko kasneje cuti kot pomanjkanje samozavesti in samostojnega razmisljanja.

Vse to drži. Bi pa dodala še pomanjkanje čustvene podpore za žensko.

Zanime me ali bi kakšna imela pomisleke otroka sploh roditi. Bi jo obsojali za splav, če bi se zanj odločila?

mrjerry
18.08.2006, 12:40
Jaz je ne bi.

U462
18.08.2006, 12:48
Vse to drži. Bi pa dodala še pomanjkanje čustvene podpore za žensko.

Zanime me ali bi kakšna imela pomisleke otroka sploh roditi. Bi jo obsojali za splav, če bi se zanj odločila?
in če partnerja izgubi šele po porodu :dontknow:
kaj pa potem :shy:

Soleil
18.08.2006, 12:54
in če partnerja izgubi šele po porodu :dontknow:
kaj pa potem :shy:

Po porodu splav ni več možen.

U462
18.08.2006, 12:58
Po porodu splav ni več možen.
zato je misel na splav pred porodom ob izgubi partnerja čisto nepotrebna :2thumbs:

Soleil
18.08.2006, 13:02
zato je misel na splav pred porodom ob izgubi partnerja čisto nepotrebna :2thumbs:

Eh ... :uvi:

U462
18.08.2006, 13:08
Eh ... :uvi:
kljub vsemu je smiselno živeti za žive, ne za mrtve ;)

nattka
18.08.2006, 13:12

tole pa podpišem ...:approve:

nattka
18.08.2006, 13:13
kljub vsemu je smiselno živeti za žive, ne za mrtve ;)

otrok da našemu življenju nov smisel ...:approve:
čeprav je gotovo lažje s partnerjem kot brez jasno ...

U462
18.08.2006, 13:16
otrok da našemu življenju nov smisel ...:approve:
čeprav je gotovo lažje s partnerjem kot brez jasno ...
lažje je dobiti novega partnerja, kot pa otroka :approve:

Soleil
18.08.2006, 13:18
lažje je dobiti novega partnerja, kot pa otroka :approve:

Dobrega partnerja ali partnerja? Pratnerja itak ni problem sneti, ampak da je res dober ... je pa včasih že lažje zanositi kot to.

U462
18.08.2006, 13:26
Dobrega partnerja ali partnerja? Pratnerja itak ni problem sneti, ampak da je res dober ... je pa včasih že lažje zanositi kot to.
a maš ti ogramno problemov sama s sabo al izjemno ogromno :dontknow:

Soleil
18.08.2006, 13:29
a maš ti ogramno problemov sama s sabo al izjemno ogromno :dontknow:

Niti ogramno, niti izjemno ogromno.

Raje se drži teme, ali pa pojdi v spam peskovnik, kamor tvoji posti spadajo.

U462
18.08.2006, 13:34
Niti ogramno, niti izjemno ogromno.

Raje se drži teme, ali pa pojdi v spam peskovnik, kamor tvoji posti spadajo.
in ker si TI odprla temo, ki je po TVOJEM mnenju NADVSE relevantna ne preneseš, da bi se pisalo karkoli drugega, kot pa bi ti želela brati :dontknow:
get real ;)
še v zraku, ki ga dihamo je veliko prdcev, pa se ne sekiramo zato :D

brabrabranc
18.08.2006, 13:42
Moja mati, samohranilka, je vzgojila dva otroka. Nazaj gledano, nam je materialno marsikaj manjkalo, ampak ko si otrok, tega ne čutiš. In ko je na referendumu, kjer smo glasovali za umetno oploditev, glasovala PROTI, mi je jasno razložila:
"Zakaj bi otroka že v štartu predispozitivno prikrajšali za enega starša, ko jih pa itaq že dosti brez ostane zaradi ločitev, nesporazumov in smrti..." In dam ji prav.

mrjerry
18.08.2006, 13:44
ni ga cez kmecko logiko, k'ne

brabrabranc
18.08.2006, 13:52

da, Jerry, odgovor na mestu

nattka
18.08.2006, 14:02

res je ... in ni potreben ne cinizem, ki je zate tako značilen ...

vsaj dokler človek sam ne izkusi kako je vzgojiti, izšolati in nafutrati 2 otroka z eno plačo, nima pravice do šaljenja na ta račun, pa če je še tako nedolžno ...

btw ... če sem tvoje besede narobe razumela (kar dvomim) vzamem zgoraj napisano nazaj ...

buba
18.08.2006, 14:04

vsaj dokler človek sam ne izkusi kako je vzgojiti, izšolati in nafutrati 2 otroka z eno plačo, nima pravice do šaljenja na ta račun, pa če je še tako nedolžno ...

btw ... če sem tvoje besede narobe razumela (kar dvomim) vzamem zgoraj napisano nazaj ...--saj je rekel kmecko in ne kmetavzarsko -- kaj je pa mislil ob tem, je pa druga zgodba...;)

veska
18.08.2006, 20:30
Jaz bi verjetno otroka obdrzala...glede na moja leta...(27), odvisno pa bi bilo zakaj bi partnerja zgubila...al zato k sva se skregala, me je prevaral, jaz njega ali pa bilo kaj...ce bi bil kak hujsi razlog bi sla pa splav delat...v primeru da otroka obdrzim, bi se zanesla na pomoc starsev...ali pa bi dala otroka posvojit...prevec je parov ki ne morejo imeti otrok...ceprav najlazje je tako nam sedaj pametovat...ko si enkrat v taki situaciji...reagiras tako da se sam sebe sokiras..

mrjerry
21.08.2006, 09:41

btw ... če sem tvoje besede narobe razumela (kar dvomim) vzamem zgoraj napisano nazaj ...

Delno prav. Cinizem, ja. Sala, ne. Namrec: ce nekdo vzgoji otroka na opisani nacin (za kar sem ze prej napisal, da se zavedam, da ni enostavno), se ne pomeni, da je njegova logika pravilna, ko govorimo o pravicah drugi ljudi. Iz tukaj izhaja tudi cinizem. Ne podcenjujem rezultatov samohranilnih starsev in stvari, skozi katere so morali iti, da so vzgojili svoje otroke. Da pa zaradi negativne osebne izkusnje a priori naredis, kar je v tvoji moci, da kratis pravice drugim, pa v meni pac vzbuja cinicne pripombe. Zal.

V tem primeru bi bilo morda pac bolje, da oploditev dopustimo samo srecno porocenim zenskam, katerih skupni prihodek (z mozem) znasa nad 2500 EUR mesecno in pri katerih je zivih vsaj se polovica njunih starsev. Na ta nacin zagotovimo ustrezne materialne pogoje za razvoj otroka, kot tudi zadostno bazo starih starsev, ki bi pripomogli k varstvu. Da ne bom prevec cinicen, poanta je v tem, da cim ljudem odvzames moznost do prenasanja odgovornosti za svoja dejanja iz preteklosti in dolocene situacije sistemsko zradiras, avtomatsko naletis na vprasanje: kje postaviti mejo, da bodo tvoji sistemski ukrepi res optimalni. Drugace: ali bo morda sistemski ukrep za sabo potegnil se kaj drugega kot tisto, kar si zelis. Tudi jaz si namrec zelim cimvec srecnih druzin in se srecnejsih otrok. Imamo pa ocitno razlicne poglede na to, kako bomo to dosegli.

nattka
21.08.2006, 09:51
ljudje se na referendumih in volitvah odločajo skladno s svojimi izkušnjami, verovanjem in pričakovanji ...
zato referendum tudi je ... da vsak pove kar misli ...

in tudi najbolj široko osveščeni ( kamor jasno šteješ sebe ) morajo priznati, da se nekdo z negativnimi izkušnjami odloča drugače kot tisti s pozitivnimi ...

zame je recimo tudi bedno da se par bolj sekira za celulit na njenih nogah kot za kako pomebnejšo reč, pa povem svoje mnenje brez cinizma ... ker menim, da imata do tega pravico ...

ain
21.08.2006, 09:52
Moja mati, samohranilka, je vzgojila dva otroka. Nazaj gledano, nam je materialno marsikaj manjkalo, ampak ko si otrok, tega ne čutiš. In ko je na referendumu, kjer smo glasovali za umetno oploditev, glasovala PROTI, mi je jasno razložila:
"Zakaj bi otroka že v štartu predispozitivno prikrajšali za enega starša, ko jih pa itaq že dosti brez ostane zaradi ločitev, nesporazumov in smrti..." In dam ji prav.
sicer vsa čast ji, ampak s tem se pa ne strinjam..

mrjerry
21.08.2006, 11:03
ljudje se na referendumih in volitvah odločajo skladno s svojimi izkušnjami, verovanjem in pričakovanji ...
zato referendum tudi je ... da vsak pove kar misli ...

in tudi najbolj široko osveščeni ( kamor jasno šteješ sebe ) morajo priznati, da se nekdo z negativnimi izkušnjami odloča drugače kot tisti s pozitivnimi ...

zame je recimo tudi bedno da se par bolj sekira za celulit na njenih nogah kot za kako pomebnejšo reč, pa povem svoje mnenje brez cinizma ... ker menim, da imata do tega pravico ...

Ce poves svoje (morda drugacno) mnenje, lahko tudi mnenje o mnenju, ne pomeni, da ga komurkoli vsiljujes. Nacin podajanja mnenja pa u bistvu pove, s kaksnim tipom cloveka imas opravka. Jaz sem pac cinik, ti pac nisi in v tem se definitivno razlikujeva. Poleg cinika sem tudi trmast in zato cinizma nimam namena crtati samo zato, da ne dvignem tlaka dolocenim osebam ;). Zanimivo pa je, da gre cinicno izrazeno mnenje marsikomu v nos zaradi nacina izrazanja in ne zaradi svoje vsebine. Vsaj tako kaze.

ain :)

Matilda
25.08.2006, 09:00
Kaj bi naredili, če.... - skoraj nesmiselno razpravljati, ker si takrat (ko si noseč) tako nafilan s hormoni, da niti slučajno nisi ista oseba kot prej:) in vse teorije lahko v trenutku razpadejo

mrjerry
25.08.2006, 09:05
S tega vidika si vsako sekundo lahko drugacna oseba, kot prej.
Ljudje imamo eno lepo lastnost, ki se ji rece sposobnost razmisljanja v naprej. Ce to uporabimo pri strategiji, izoblikovanju nacel, pogledov na svet, obcutkom za odgovornost in podobno, lahko sebi primerno ukrepamo tudi, ko `nismo iste osebe'. ;)

Matilda
25.08.2006, 09:22
S tega vidika si vsako sekundo lahko drugacna oseba, kot prej.
Ljudje imamo eno lepo lastnost, ki se ji rece sposobnost razmisljanja v naprej. Ce to uporabimo pri strategiji, izoblikovanju nacel, pogledov na svet, obcutkom za odgovornost in podobno, lahko sebi primerno ukrepamo tudi, ko `nismo iste osebe'. ;)

Hormoni "pobašejo" vse strategije, že izoblikovana načela in ostale intelektualne prednosti človečnjakov;)

Je pa zelo priporočljiv imeti v takih situacijah zraven sebe zaupno "nehormonsko" osebo, ki ti pove kakšen si v normalnem stanju in kakšno je tvoje vsakdanje življenje (podpovprečna plača, si sirota in nimaš nikogar ki bo pazil mladička, partner je šel po cigarete..., otroški dodatek ti bo ravno za ne paket šparovih plenic, si podnajemnik in nimaš šanse kupit niti en kvadratni meter stanovanja ker seveda nisi kreditno sposoben, pa še kaj).

mrjerry
25.08.2006, 09:24
Meni ne :cool:

Matilda
25.08.2006, 09:27
Meni ne :cool:

Blagor tebi. Preglej si ščitnico:D :kisses:

Hočem reči, da si jo pregledat:-)

Snif
30.08.2006, 20:52
Kot vedno se oglaša večina, ki ni doživela tega in s tem pogojeno nima pojma...

Njuška Trap
31.08.2006, 10:43
Zadnje čase opažam porast samohranilk v mojem krogu poznanih ljudi. Nekatere od njih so se za samohranilstvo odločile, večina od njih je "nepričakovano izgubila partnerje".
Nekaterim od njih gre vzgoja odlično "od rok", druge imajo nekaj težav z avtoriteto, pomanjkanjem časa, denarja in živcev.
Težko bi določila vse dejavnike, ki vplivajo na to, ali se bo mati samohranilka v prihodnosti izkazala za enakovredno kombinaciji obeh staršev, je pa precej pomirjujoče, da nekaterim vseeno uspe.
Ne glede na poskuse gradnje kulta družine, sem mnenja, da je postati mati samohranilka bolje, kot pa biti mati v kombinaciji z disfunkcionalnim partnerjem. Takisto velja za očete.

mrjerry
31.08.2006, 10:47
Jep. Ampak po toci zvoniti je prepozno in disfunkcionalnost partnerja se kljub vsemu pogosto da oceniti ze v naprej...

Njuška Trap
31.08.2006, 11:02
Jep. Ampak po toci zvoniti je prepozno in disfunkcionalnost partnerja se kljub vsemu pogosto da oceniti ze v naprej...
Se strinjam, "zanimivo" pa je, da je strah pred "biti ekonomsko neodvisna + mati samohranilka" v večini primerov tako velik, da ženske leta in leta trpijo več vrst nasilja, preden disfunkcionalnega partnerja dejansko zapustijo...

Soleil
31.08.2006, 11:21
Kaj pa če bi partner umrl še preden ste zvedele za nosečnost? Potev veš, da ga ne bo niti kot pomoč pri vzgoji, niti kot finančna pomoč. Potem si dejansko sama za vse.

lila5
31.08.2006, 11:26
Kaj pa če bi partner umrl še preden ste zvedele za nosečnost? Potev veš, da ga ne bo niti kot pomoč pri vzgoji, niti kot finančna pomoč. Potem si dejansko sama za vse.

Kako so reagirale, lahko povedo le tiste, katerim je partner umrl, ko so bile noseče......kako bi reagirala jaz, kakšnji bi bili moji občutki, odločitev, ki se mi to že ni zgodilo, zelo težko povem zdaj.....

Njuška Trap
31.08.2006, 11:33
Bi (najbrž) pretehtala, koliko možnosti imam, da vsaj okvirno zadovoljim njegove primarne potrebe. Če te možnosti resnično ne bi imela, bi se verjetno odločila za splav. Takole ad hoc je težko karkoli zatrditi, ampak če bi videla, da resnično ne gre, potem po vsej verjetnosti ne bi šla "z glavo skozi zid".

CRNO BELI
01.09.2006, 12:28

Cool tema. Precej aktualna za današnjo družbo.

Vprašam se:
a. Ali samski moški ne morejo vzgajati otrok,. ravno tako ¨dobro¨ kot samske matere.
b. Zakaj se otroke dodeli samo materam (po defaultu), zakaj ne očetom.To kar se dogaja je fašisem (femi-fašizem)

anarchy
01.09.2006, 21:59
Cool tema. Precej aktualna za današnjo družbo.

Vprašam se:
a. Ali samski moški ne morejo vzgajati otrok,. ravno tako ¨dobro¨ kot samske matere.
b. Zakaj se otroke dodeli samo materam (po defaultu), zakaj ne očetom.To kar se dogaja je fašisem (femi-fašizem)

Ja to res ne razumem, kako lahko otroka kar tako dodelijo materi, saj to ni hec, saj to je clovesko bitje, ki ga ne moras kar tako na slepo nekomu dati.