Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Cerkveni Zvonovi

Strani : [1] 2 3

VZORNIK
18.08.2006, 21:57
Pozdravil bi predlige stranke SNS, saj je to prvi pametni predlog, odkar naj bi se je priključila tabelim vojščakom.
Hrup je vedno hrup, pa naj prihaja iz parlamenta, cerkvenih zvonov ali pri zabavi teških metalcev.
Seveda pa cerkev z svojimi hrupnimi zvonovi izstopa in si spet hoče priboriti privilegije, ki ji ne pripadajo.

Katrin
18.08.2006, 22:21
Pesem je cirkularka zjutraj ob 8h v soboto, ne pa nehumano nabijanje zvonov.

Imaš pa prav, zvonovi bodo vedno hrupni, cerkev nas premočni drži za goltanec, da bi se je lahko tako enostavno otresli...

korenje
18.08.2006, 22:25
cerkvi ne pripadajo nobeni privilegiji, se posebej kej taksnega kot je motenje s hrupom. ne vsajamo vsi ob sestih zjutri, tko da nimajo kej trobt zjutri...

aja pa zavzemam se da izbrisejo ta dela prosti dan t.i. "marijino nebovzetje".

Katrin
18.08.2006, 22:30
Če te drži za goltanec,jo pa udari po roki in izstopi,pa boš srečna,predvsem pa prosta!Ali pa si morda ne upaš,če si članica RKC-ja seveda?

Hmmm... imaš point. Nazadnje ko sem videla našega župnika, je rekel, da ve kje živim. Vse skupaj je bilo slišati kot dobro zastavljena grožnja...

vodomec
18.08.2006, 22:33
Če si *****,kakršnih je veliko na tem forumu in nasploh v naši domovini,ne boš nikoli razumel,da zvonenje zvonov ni hrup,ampak PESEM!!Če mešaš pojme,ni čudno,da imaš zmedeno podstrešje!!Pa ne samo ti,zdaj ko se bližajo volitve,bo takih kretenov več!Ampak kot sem že enkrat dejal:ko boste taki že poškripali,bodo zvonovi še vedno peli svojo pesem!!!!!!!!!

Sigurno stanuješ toliko daleč, da ti zvonenje pomeni res "pesem". Zanima pa me kakšno povezavo ima jakost zvonov in volitve. Sam pospravi na svoji podstrehi. Bi ti pa privoščil bivanje pod turnom, ne vem če bi potem še govoril o pesmi.:)

vodomec
18.08.2006, 22:37
cerkvi ne pripadajo nobeni privilegiji, se posebej kej taksnega kot je motenje s hrupom. ne vsajamo vsi ob sestih zjutri, tko da nimajo kej trobt zjutri...

1. Povej to tistim, ki so sprejeli tak zakon, ki daje cerkvi pravico do proste uporabe zvonov.

2. Kdo pa te sili, da praznuješ praznik?:)

korenje
18.08.2006, 22:39
1. Povej to tistim, ki so sprejeli tak zakon, ki daje cerkvi pravico do proste uporabe zvonov.

2. Kdo pa te sili, da praznuješ praznik?:)

sej ga ne praznujem. moti me pa ker so trgovine zaprte in ker ne morem delat tistega dne.

Jelengar
18.08.2006, 22:46
Pesem je vsa glasba najbolj death metal bandov kot so Deicide in podobni, ne pa idiotsko naziganje zvonov ob najbolj nehumanih urah. Krscanarji - spisdite !!! Vade retro Satanas!!! Buaahahahahahahahahaha :rolling: :rolling: :rolling: Drop dead domobranski Mesar!

Jelengar
18.08.2006, 22:48

Tako se govori, Korenje! :2thumbs: :approve:

Medved Pu
18.08.2006, 23:09
Vsekakor bi se dalo praktično vsak preglasen zvonik z nekaj pravilno postavljenimi izolacijskimi paneli, ki ne bi bili vidni na zunaj, utišati tako, da bi se pretirano donenje v bližnji okolici zmanjšalo, drugače pa bi slišnost zvonov na 100 m in dlje ostala enaka...
To je bazična akustika in ne kakšna huda znanost.

Mislim, da je taka rešitev sprejemljiva za vse..

mataj
18.08.2006, 23:17
Vsekakor bi se dalo praktično vsak preglasen zvonik z nekaj pravilno postavljenimi izolacijskimi paneli, ki ne bi bili vidni na zunaj, utišati tako, da bi se pretirano donenje v bližnji okolici zmanjšalo, drugače pa bi slišnost zvonov na 100 m in dlje ostala enaka...

Mislim, da je taka rešitev sprejemljiva za vse..Ni. Cerkev ne sme upoštevati pripomb s strani kafirjev, ker se potem ne bi videlo in vedelo, kdo je šef.

Medved Pu
18.08.2006, 23:34
Ni. Cerkev ne sme upoštevati pripomb s strani kafirjev, ker se potem ne bi videlo in vedelo, kdo je šef.
Potem je pač treba razpostavit Marshall ojačevalce z ozvočenjem okoli preglasnih cerkva v sklopu gibanja Hard& heavy v vsako slovensko vas in vrtet AC/DC- We will rock you na polno uro in na četrt ure, kot bi pač želeli verniki rock n rolla v vasi.. ..
Ta komorna glasba je zelo blagoglasna in že popolnoma ponarodela..
Slutim, da bi potem nekateri opazili, da sekularci gojimo tudi določene oblike kuture, ki znajo biti glasno milozvočne..

nattka
19.08.2006, 07:43
Kaj to pomeni ŽEŠĆI?Daj prevedi v SLOVENŠČINO!

če bi se iskreno zavzemal za tisto kar si nekaj strani packal, te tale izraz ne bi motil ...
saj veš tisto, ljubite sovražnike svoje ...

ampak očitno tukaj eni samo pišejo in pišeeeeejoooo pa še malo pišejoooooo ...
ko pa je treba konkretno dokazati svojo vero, pa padejo že pri izrazih ...

poleg tega pa da te popravim, ni vse črno samo okoli nas ... ampak okoli vas tudi ...
mi je grejo na žice kvazi verniki, ki zagovarjajo ne vem kake pravice klera, padejo pa na prvem izpitu krščanske ljubezni ...

butcher1
19.08.2006, 07:56
če bi se iskreno zavzemal za tisto kar si nekaj strani packal, te tale izraz ne bi motil ...
saj veš tisto, ljubite sovražnike svoje ...

ampak očitno tukaj eni samo pišejo in pišeeeeejoooo pa še malo pišejoooooo ...
ko pa je treba konkretno dokazati svojo vero, pa padejo že pri izrazih ...

poleg tega pa da te popravim, ni vse črno samo okoli nas ... ampak okoli vas tudi ...
mi je grejo na žice kvazi verniki, ki zagovarjajo ne vem kake pravice klera, padejo pa na prvem izpitu krščanske ljubezni ...
Uh,kako zapeče,ko stopiš na rano!!Sploh pa ne zastopim,kje imata vera in prevod skupno točko.Kar se pa tiče pravic,jih najbolj kratite drugim taki,kot si sama!
P.s.Še nasvet:pojdi danes ob 12h pod kakšen zvonik,malo pomeditiraj,pa svet ne bo več tako črn,seveda ob predpostavki,da pustiš druge ljudi pri miru!

nattka
19.08.2006, 07:58
Uh,kako zapeče,ko stopiš na rano!!Sploh pa ne zastopim,kje imata vera in prevod skupno točko.Kar se pa tiče pravic,jih najbolj kratite drugim taki,kot si sama!
P.s.Še nasvet:pojdi danes ob 12h pod kakšen zvonik,malo pomeditiraj,pa svet ne bo več tako črn,seveda ob predpostavki,da pustiš druge ljudi pri miru!

sori ne pripadam RKC ...

prvi stavek pa zate ravno tako velja ...

za kaj več debate pa danes nisem pri volji ...

butcher1
19.08.2006, 08:09
dva posta višje smo opazili tvojo toleranco ...
Ne vem kako se ti predstavljaš toleranco,ampak če misliš da boste vsi pljuvali po nas katoličanih,se izživljali nad našimi simboli,mi pa naj bi mirno,potrpežljivo prenašali vse to,si v veliki zmoti!Sedaj živimo v demokraciji in večina vaga!

mungo
19.08.2006, 08:14
Kdo je pa rekel da ste večina? :O

Ne vem kako se ti predstavljaš toleranco,ampak če misliš da boste vsi pljuvali po nas katoličanih,se izživljali nad našimi simboli,mi pa naj bi mirno,potrpežljivo prenašali vse to,si v veliki zmoti!Sedaj živimo v demokraciji in večina vaga!

butcher1
19.08.2006, 08:16
Kdo je pa rekel da ste večina? :O

Potem pa z argumenti dokaži,da temu ni tako!!!Samo z argumenti!

človek
19.08.2006, 08:19
;) Potem pa z argumenti dokaži,da temu ni tako!!!Samo z argumenti!

Enako tudi tebi!

mungo
19.08.2006, 08:22
Po raziskavah je v Sloveniji okoli 30% takšnih, ki verjamejo v cerkveno doktrino tako kot jo zapoveduje RKC, vsi ostali pa vero jemljejo z rezervo, oziroma so na popisu opredelijo za katoličane samo "ker bi jih drugače stara mama grdo gledala". :clown:

Potem pa z argumenti dokaži,da temu ni tako!!!Samo z argumenti!

butcher1
19.08.2006, 08:23
;)

Enako tudi tebi!

Popis prebivalstva!

človek
19.08.2006, 08:29
Popis prebivalstva!

1. mungo ma prav!
2. tudi sam sem sodeloval pri popisu. Vem zakaj so se opredelili za katolike - "ja taku k stara mat, kaku pa?"
je to zate relevanten podatek? Jaz mislim, da ne!

Jelengar
19.08.2006, 10:57

Mislim, da je taka rešitev sprejemljiva za vse..
Mah, sicer pa je naziganje zvonov pri nas v teh casih cisti anahronizem. Nikjer drugje po Evropi ne slisim takega naziganja. V teh casih bi lahko zupnik vabil ZAINTERESIRANE k masi z e-maili, ICQ-ji in podobnimi sadovi nove tehnike, ne pa da posiljuje tudi tiste, ki jih to NE ZANIMA.
Jaz to naziganje zvonov dojemam kot SPAM. Pesem je pa edino takrat, ko Laibachovci na zvonove pritrkavajo Vade Retro Satanas!!! :veryevil:

zubor
19.08.2006, 10:57
Če se politična stranka tri mesece pred volitvami prizadeva utišati pesem zvonov,je to zame predvolilno dejanje,ne pa čiščenje podstrehe.Stanujem sto metrov od zvonika(ga vidim)in dvajset metrov od ceste,pa me ne motijo ne vozila,ne hrup s ceste,kaj šele da bi me motili zvonovi!!!!
P.s.Ko sem nekoč vprašal prijatelja,če ga kaj moti hrup vlaka,ker je proga trideset metrov zraven hiše,je odgovoril,da ga sploh ne sliši.Pa je to proga Zidani most-Maribor,kjer vlaki vozijo non-stop!!
Potem boste pa govorili,da vas moti pesem!!!!!Zakaj to niste papagajsali pred dvajsetimi leti!!!!Ste vsi skupaj en velik sekret,iz katerega močno zaudarja!!!

Dragi ***sory...Butcher...izgleda, da si še mlad, kajti ne veš, da dvajset let nazaj zvonovi niso zvonili v takem obsegu, kot sedaj. Tudi jaz ti privoščim en veeelliikk zvon poleg tvoje spalnice, pa me prav zanima, če boš vsako nedeljo in cerkvene praznike ob 06.30 vesel glasne budnice. Nekateri preko tedna tudi delamo in si prav želimo oz. smo potrebni počitka vsaj v nedeljo.
Ne vem, kako so lahko leta 2005 spremenili zakon, ki velja ko evropski...ali nismo tudi mi v Evropi? Sicer pa tudi pred tem ni bilo nič drugače, nihče ni nič naredil, da bi se manj zvonilo. V glavnem, jaz sem proti motečemu zvonenju......
LP Borut :D

zubor
19.08.2006, 10:59
Kar se popisa tiče...v NM so nekateri popisovalci tiste, ki so izjavili, da so neopredeljeni avtomatsko vpisali v rubriko "veren", zakaj pa mislite, da je po popisu v SLO tako velik procent vernikov?
LP Borut

ElQurc
19.08.2006, 11:39
Sigurno stanuješ toliko daleč, da ti zvonenje pomeni res "pesem". Zanima pa me kakšno povezavo ima jakost zvonov in volitve. Sam pospravi na svoji podstrehi. Bi ti pa privoščil bivanje pod turnom, ne vem če bi potem še govoril o pesmi.:)staršev in del žlahte si ne moreš izbrati, vse ostalo pa je tvoja svobodna izbira :D

lolek, preseli se :veryevil:

Mad Gandhi
19.08.2006, 12:01
Če si *****,kakršnih je veliko na tem forumu in nasploh v naši domovini,ne boš nikoli razumel,da zvonenje zvonov ni hrup,ampak PESEM!!Če mešaš pojme,ni čudno,da imaš zmedeno podstrešje!!Pa ne samo ti,zdaj ko se bližajo volitve,bo takih kretenov več!Ampak kot sem že enkrat dejal:ko boste taki že poškripali,bodo zvonovi še vedno peli svojo pesem!!!!!!!!!

Tudi mujezin na minaretu poje. Ker tako ljubiš pesmi, ti bomo en minaret postavili 100 m od hiše.

brabrabranc
19.08.2006, 12:37

Če si ***, kakršnih je na temu forumu veliko, potem na hitrco napišeš en 'post' na da bi prej pomislil.
Kako si ti interpretiraš razbijanje, zvonenje imenovano, je tvoja stvar - zame in še za ogromno drugih ljudi je stvar moteča in nujno zlo, ki me po nepotrebnem budi. In je ravno toliko posiljujoča kot cerkev sama.
Dobra primerjava v prejšnjem 'postu': me zanima, kako bi reagiral na minaret.

Mad Gandhi
19.08.2006, 12:41
Primerjajmo zvočno onesnaženje s cigaretnim dimom. Izvzetje cerkvenih zvonov iz uredbe o omejevanju hrupa je tako, kot da bi iz zakona o omejevanju kajenja izvzel cigarete Davidoff. V lokalih s hrano je prepovedano kaditi. Razen, če gre za cigarete Davidoff.

nattka
19.08.2006, 14:19

samo ne vleči me za jezik ...:mad:

slick
19.08.2006, 14:46
ej mesar...

Ponoči zapade meter snega. Župnik in kaplan gledata skozi okno farovža proti nekaj deset metrov oddaljeni cerkvi. Imela sta tudi lep razgled na vasico, kjer so kmetje z vso vnemo s traktorji plužili ceste, dvorišča, pešpoti,.... Kljub njihovi veliki zagnanosti se nihče ni spomnil, da bi odplužil tistih nekaj deset metrov, ki so ločili župnika in kaplana od cerkve. Tako sta bila oba primorana poprijeti za lopati in si po velikih mukah le utreti pot do cerkve.
Naslednji dan pri maši je župnik želel potrkati na vest faranov, da se naslednjič ne bi zopet ponovila ista zgodba. In jih je nagovoril s prižnice :
- Dragi farani! Kot veste nam je včeraj sneg prekril vasico z meter debelo snežno odejo. Medtem, ko ste vi s traktorji orali ceste, dvorišča in pešpoti sva ga midva s kaplanom metala na roke...

:blush:

mungo
19.08.2006, 15:29
Samo naj preveč izzivajo tile katolibani, bomo pa tudi mi "Stalinove orglice" registrirali kot glasbilo. :D :veryevil:

Jelengar
19.08.2006, 15:57
Stalinove orglice ... :rolling: :rolling: :rolling: To, Mungo!!! :2thumbs: Ti katolibani mislijo, da smo se iznebili socializma zato, da ga oni nadomestijo. :nonono: Malo morgen !!! :veryevil:

Katrin
19.08.2006, 17:09
1. mungo ma prav!
2. tudi sam sem sodeloval pri popisu. Vem zakaj so se opredelili za katolike - "ja taku k stara mat, kaku pa?"
je to zate relevanten podatek? Jaz mislim, da ne!

Edini relavantni podatek bo, ko bodo katolikom začeli zaračunavat davek na vero..

Katrin
19.08.2006, 17:15
Primerjajmo zvočno onesnaženje s cigaretnim dimom. Izvzetje cerkvenih zvonov iz uredbe o omejevanju hrupa je tako, kot da bi iz zakona o omejevanju kajenja izvzel cigarete Davidoff. V lokalih s hrano je prepovedano kaditi. Razen, če gre za cigarete Davidoff.

Oprosti, moram ugovarjat. Cerkvene zvonove je bolj adekvatno primerjati z West - hrup cerkvenih zvonov v absolutnem hrupu v Sloveniji je veliko pogostejši kot dim Davidoffa v absolutnem cigaretnem dimu v Sloveniji... :approve:

Jelengar
19.08.2006, 17:32
Edini relavantni podatek bo, ko bodo katolikom začeli zaračunavat davek na vero.. Iz tvojih ust - v Bozja usesa. :2thumbs: Ampak, kakor trenutno kaze, se bojim, da bodo zaceli zaracunavat davek na vero vsepoprek, tudi tistim, ki nismo verni. :nonono: V tem primeru bo pa zares potrebno zaigrat na Stalinove orglice. :veryevil:

kapara
19.08.2006, 18:54
Pesem je vsa glasba najbolj death metal bandov kot so Deicide in podobni, ne pa idiotsko naziganje zvonov ob najbolj nehumanih urah. Krscanarji - spisdite !!! Vade retro Satanas!!! Buaahahahahahahahahaha :rolling: :rolling: :rolling: Drop dead domobranski Mesar!
Verjamem da je za tiste, ki so blizo cerkva zvonenje zvonov zelo moteče.
Najbolje je, da cel parlament in vlado vsaj za en mesec preselimo v bližino cerkve, pa da vidimo, kako se bodo mrhovinarji počutili.

mturk10
19.08.2006, 19:20
Mene motijo tovornjaki,ki so glasnejši kot cerkveni zvonovi, pa še povrh smrdijo.,pa sosedov viličar,ko začne z delom misliš da je potres.Vsi imamo probleme z takim ali onakim hrupom,ustavite konje!

buba
19.08.2006, 19:22
Mene motijo tovornjaki,ki so glasnejši kot cerkveni zvonovi, pa še povrh smrdijo.,pa sosedov viličar,ko začne z delom misliš da je potres.Vsi imamo probleme z takim ali onakim hrupom,ustavite konje!-- vendar pa tovornjak, nekaj pac prevaza in vilicar naklada -- kaksnega produktivnega namena, pa v zvonjenju ni...;)

nattka
19.08.2006, 19:25
odpri temo : tovornjaki ...

trenutno besedičimo o zvonovih ... pa veš kaj, ni point v zvonjenju toliko, kolikor v dejstvu, da se RKC in katoliki čutijo ogrožene :dontknow: , šikanirane:dontknow: , nerazumljene:dontknow: in podobno ...
istočasno pa uveljavljajo na osnovi nevemčesa pravice do zvonjenja, bogastva, nepremičnin, gozdov, cerkvenega davka in podobno ...

in potem je jasno, da se nepomeben plebs kot sem jaz pa še kdo tukaj, pač zapiči v njihovo zvonjenje ...

kar se pa konjev tiče, lahko mojim nadenem plašnice in v dir z njimi ... samo danes nisem pri volji ...

kartako
19.08.2006, 19:45
Mene pa bolj skrbi čas, ko mi bodo tulili dvakrat ali ne vem kolikokrat na dan z minareta.:nonono:

kartako
19.08.2006, 20:42
Nekoč so imeli nalogo opozarjat, ali poklicati k molitvi, ker ljudje niso imeli ur, danes je pa to le ostalina preteklih časov in bi lahko v korak z časom zvonili le v cerkvi, ko bi bili verniki v cerkvi, saj danes ima vsak uro in ve kdaj bo čas molitve.:dontknow:

yamamoto
19.08.2006, 21:11
Nekoč so imeli nalogo opozarjat, ali poklicati k molitvi, ker ljudje niso imeli ur, danes je pa to le ostalina preteklih časov in bi lahko v korak z časom zvonili le v cerkvi, ko bi bili verniki v cerkvi, saj danes ima vsak uro in ve kdaj bo čas molitve.:dontknow:

Lahko bi tudi SMS pošiljali. :)
Glede na število tistih, ki hodijo v cerkev, sploh ne bi bilo drago. :angel:

kapara
19.08.2006, 21:22
-- vendar pa tovornjak, nekaj pac prevaza in vilicar naklada -- kaksnega produktivnega namena, pa v zvonjenju ni...;)
Opozarjajo vernike, da še vedno obstaja cerkev in da je potrebno črnuhom prinest denar za nove avtomobile dražjega razreda :D

butcher1
20.08.2006, 06:33
Kar se popisa tiče...v NM so nekateri popisovalci tiste, ki so izjavili, da so neopredeljeni avtomatsko vpisali v rubriko "veren", zakaj pa mislite, da je po popisu v SLO tako velik procent vernikov?
LP Borut
Če takega popisovalca nisi prijavil,si v prekršku,torej nisi verodostojen,torej nisi sogovornik kateremu se lahko zaupa in verjame!!!!!!!!

butcher1
20.08.2006, 06:49
Ko berem te poste,vedno bolj prihajam do ugotovitve,da zvoniti mora,saj ne glede da ima veliko ljudi uro,jih bo vseeno povozil čas,potem bo pa jok in škripanje z zobmi!

slick
20.08.2006, 18:16
come, join the dark side anakin...err butcher1...

http://www3.shrani.si/files/44841641.jpg

mungo
20.08.2006, 18:38
Ej slick, nehaj. :D

Mi smo te slike videli že, ko je bil Papež še v Hitler Jugend. :dontknow: :clown:

Katrin
20.08.2006, 21:59
Opozarjajo vernike, da še vedno obstaja cerkev in da je potrebno črnuhom prinest denar za nove avtomobile dražjega razreda :D

Naš župnik ima Audija A8. Brez heca. In ima bakreno streho na župnišču.

brabrabranc
21.08.2006, 09:41
Ko si toliko "pameten" in pa predvsem korajžen ter "razgledan",najdi kakšno podobno primerjavo z muslimanskim poglavarjem imamom,če si upaš?Se ne boš toliko globoko zakopal,da te ne bi našli!!!

skulerej se s temi grožnjami in pejd raj eno zmolkat

nejc
21.08.2006, 09:48
lol

Kakšna pesem? Zame je pesem lahka tud heavy metal, pa ne verjamem, da bo blagodejno delovala na tvoja ušesa.:D

Zvonove bi morali skinat. Podpiram jih samo za žalne maše.

korenje
21.08.2006, 10:38
sm te zvonove se dalec bl slis kot vlak...
100m stran od nas je zelezniska postaja, pa 1000m stran cerkev. matr se ful bolj slisjo tisti zvonci ka povzrocajo hrup.

Medved Pu
21.08.2006, 11:05
Kakšne grožnje neki,to je samo poziv nekomu,ki je skrajno perverzen in nesramen,žaljiv in puhloglav,da obravnava vse vere in vernike enako,seveda,če ga je sploh kaj v hlačah!Ker vsi toliko blebetate,da ste do vseh religij enako nastrojeni!Pa se vsaj ti izkaži,če si upaš??!!??

Slučajno so se vere enake že v ustavi..
Razloži kako bi ti našopal vere v ustavo, da bi bil vrstni red in prioritete in njihovi privilegiji jasni!
In ne pozabi, da je v Evropi dokazano avtohton le Panteizem, monoteizmi so vsi uvoženi z Vzhoda!:)

Mad Gandhi
21.08.2006, 11:11
Kakšne grožnje neki,to je samo poziv nekomu,ki je skrajno perverzen in nesramen,žaljiv in puhloglav,da obravnava vse vere in vernike enako,seveda,če ga je sploh kaj v hlačah!Ker vsi toliko blebetate,da ste do vseh religij enako nastrojeni!Pa se vsaj ti izkaži,če si upaš??!!??

Če bi se mi na uho vsako jutro in večer drl mujezin z minareta, bi protestiral pa proti temu. Zdaj, ko imam 300m stran zvonik, ki mi s 4 zvonovi nabija v glavo, me minareti prav malo zabolijo. In, če rečem, da me moti zvonjenje zvonov, ne pomeni, da sem nestrpen do krščanstva kot religije.

evajet
21.08.2006, 11:25
Če bi se v času Smoleteovega SZDLja pojavil nekdo z predlogom za utišanje cervenih zvonov bi ga odpeljali v Polje. Stari Udbovci so vedli da je to tabu tema pa še versko vzgojo so dal skozi. Te današnji mladiči pa nimajo mere ti bi vse rušil, kar se je prej gradil tisoč let !

Prav zanimivo kako večina slovenskih bolševikov stanuje blizu cerkva in jih takrat ko so si urejali bivanje ni nič motilo.

Kaj je Jelcin najprej storil v Moskvi , takoj je odplombiral cerkvene zvovove, ki so jih boljševiki utišali, Za Moskovčane je ponovno zvonenje simboliziralo svobodo . Naši boljševiki bi pa danes zganjali to kar je preživeto in je podn od podna !:nonono:

nejc
21.08.2006, 11:27
Kaj pomeni skinat?Pa še odločiti se boš enkrat moral,kaj si želiš,da zvonimali ne zvoni?Si ravno tak,kot kakšno razvajeno otroče,ki ne ve,kaj bi rad!!
Skinat = odpravit

Želim, da ne zvonijo vsak dan in to 50x na dan. Ravno danes zjutraj me je ob 7 prebudilo zvonenje bližnje cerkve(Bežigrad - LJ). Najprej ob 7.00, potem ob 7.15, potem 7.30, potem 7.45, potem 8.00... Da se ja ve, da je tam.Me prav zanima, kolikšen je delež vernikov v radiusu 500 m okrog te cerkve, glede na to, da je locirana v mestu. Stvar je tako glasna, da preglasi sobno glasnot TVja. Zame je moteče.

Bi se pa strinjal z uporabo zvonov za žalne maše, iz pietete do mrtvih itd.

Mad Gandhi
21.08.2006, 11:30
Skinat = odpravit

Želim, da ne zvonijo vsak dan in to 50x na dan. Ravno danes zjutraj me je ob 7 prebudilo zvonenje bližnje cerkve(Bežigrad - LJ). Najprej ob 7.00, potem ob 7.15, potem 7.30, potem 7.45, potem 8.00... Da se ja ve, da je tam.Me prav zanima, kolikšen je delež vernikov v radiusu 500 m okrog te cerkve, glede na to, da je locirana v mestu. Stvar je tako glasna, da preglasi sobno glasnot TVja. Zame je moteče.

Bi se pa strinjal z uporabo zvonov za žalne maše, iz pietete do mrtvih itd.

A to je tista cerkev tam pri pumpi na Dunajski? Hehehehe. Tam zraven so postavili nek hudo drag objekt Dunajski vogal ali nekaj takega. So stanovanja tam kupili sami tranzicijski bogataši. In, ko so kupili, niso bili pozorni, da imajo 50m stran cerkveni zvonik, ki veselo pritrkava. Pesem zvonov ding-dong. :rolling: :rolling: :rolling: Prijetno bivanje želim.

NaceM
21.08.2006, 11:31
Če se politična stranka tri mesece pred volitvami prizadeva utišati pesem zvonov,je to zame predvolilno dejanje,ne pa čiščenje podstrehe.Stanujem sto metrov od zvonika(ga vidim)in dvajset metrov od ceste,pa me ne motijo ne vozila,ne hrup s ceste,kaj šele da bi me motili zvonovi!!!!
P.s.Ko sem nekoč vprašal prijatelja,če ga kaj moti hrup vlaka,ker je proga trideset metrov zraven hiše,je odgovoril,da ga sploh ne sliši.Pa je to proga Zidani most-Maribor,kjer vlaki vozijo non-stop!!
Potem boste pa govorili,da vas moti pesem!!!!!Zakaj to niste papagajsali pred dvajsetimi leti!!!!Ste vsi skupaj en velik sekret,iz katerega močno zaudarja!!!

Stanujem 300 m stran od cerkve, ne vidim zvonika, PA ŠE KAKO ČUJEM ZVONOVE, ki začnejo ob 5h zjutraj nabijat in njihov zvok se ujame med tri bloke in ustvari pravo resonanco!!!

Je pa zanimiva definicija, ki sem slišal na HTV besedice "tangati" : "Kad dječak postane muž, mora da se popne na lokalni crkveni zvonik in udariti muškoču na zvono i pritom je počinjen zvuk nekako tako kao "TAAAANNN" o od tud dolazi rječ "tangati" :))) "

U462
21.08.2006, 11:34
Stanujem 300 m stran od cerkve, ne vidim zvonika, PA ŠE KAKO ČUJEM ZVONOVE, ki začnejo ob 5h zjutraj nabijat in njihov zvok se ujame med tri bloke in ustvari pravo resonanco!!!
torej je nujno potrebno podreti bloke, ker cerkev je bila na mestu pred njimi :veryevil:

NaceM
21.08.2006, 11:37
torej je nujno potrebno podreti bloke, ker cerkev je bila na mestu pred njimi :veryevil:

Največja finta je v tem, da je bila zgrajena ZA njimi. :) (Cirka 10 let.)

U462
21.08.2006, 11:40
Največja finta je v tem, da je bila zgrajena ZA njimi. :) (Cirka 10 let.)
tudi to je lahko razlog za podiranje hiš :rolling:
sicer pa menda v Darfurju ni takšnih problemov :veryevil:

NaceM
21.08.2006, 11:42
tudi to je lahko razlog za podiranje hiš :rolling:
sicer pa menda v Darfurju ni takšnih problemov :veryevil:

.. ni cerkev...

doli
21.08.2006, 12:10
Če takega popisovalca nisi prijavil,si v prekršku,torej nisi verodostojen,torej nisi sogovornik kateremu se lahko zaupa in verjame!!!!!!!!
Če pa klanfaš take kot ti, se pa že na daleč vidi, da se ti verodostojnost že na daleč izogne. Vera (tista ta prava, ne zlagana kot jo ti zganjaš) in dostojnost.

doli
21.08.2006, 12:12
Ko berem te poste,vedno bolj prihajam do ugotovitve,da zvoniti mora,saj ne glede da ima veliko ljudi uro,jih bo vseeno povozil čas,potem bo pa jok in škripanje z zobmi!
In ravno tale vera, ki mi nabija vsako nedelja direktno v spalnico, gre pa v korak s časom? Jao kak mim užigaš. Če še nisi opazil, je ravno to tvojo vero čas ne samo povozil, ampak so ostali toliko zadaj, da časa niti ne vidijo več.

doli
21.08.2006, 12:18
Naš župnik ima Audija A8. Brez heca. In ima bakreno streho na župnišču.
Ja kaj pa misliš, saj je cerkev najbogatejše podjetje v sloveniji. Poleg tretjine gozdov, ogromno nepremičnin in podjetij (tudi Belinka je npr. njihova last), jim še država pomaga. Kdor se pač v denarju valja, se pa res ne spodobi, da bi se v kakšnem starem avtu okrog prevažal. Tudi ti se nebi, če bi se lahko iz denarja norca delal.

Jelengar
21.08.2006, 12:27
Če bi se mi na uho vsako jutro in večer drl mujezin z minareta, bi protestiral pa proti temu. Zdaj, ko imam 300m stran zvonik, ki mi s 4 zvonovi nabija v glavo, me minareti prav malo zabolijo. In, če rečem, da me moti zvonjenje zvonov, ne pomeni, da sem nestrpen do krščanstva kot religije.
Ce ti nekdo z zvonovi nabija glavo in te to moti to ni nobena tvoja nestrpnost. ;)

Jelengar
21.08.2006, 12:31
A to je tista cerkev tam pri pumpi na Dunajski? Hehehehe. Tam zraven so postavili nek hudo drag objekt Dunajski vogal ali nekaj takega. So stanovanja tam kupili sami tranzicijski bogataši. In, ko so kupili, niso bili pozorni, da imajo 50m stran cerkveni zvonik, ki veselo pritrkava. Pesem zvonov ding-dong. :rolling: :rolling: :rolling: Prijetno bivanje želim.
Ja prav ta cerkev. Cerkev Sv. Duha se imenuje. Zgradili so jo komaj pred kakimi 15 - 20 leti, zdaj pa nabija zvonove kot bi bila tu ze pred 500 leti. :nonono: :(

doli
21.08.2006, 12:38
Pa še to si pozabil,da se ona sploh ne zaveda,da župnišče ni župnikovo,ampak od vseh faranov!!
Zakaj pa potem samo in izljučno župnik razpolaga z župniščem? Jaz tam ne morem stanovat, bi me ven vrgel. Kaj je tu potem od faranov? Razen stroškov seveda.

brabrabranc
21.08.2006, 12:45

Če sta dotični sliki zate perverzni, nesramni, žaljivi in puhoglavi, potem mi je zgodovina inkvizicije bolj jasna. Kot že povedano, bi naj bile vere po defaultu ENAKE, kar pomeni da so si enakopravne po statusu.
To je formalnost.
Kar se pa obravnavanja vernikov tiče; verujte v kogarkoli, karkoli ali kadarkoli, dokler se to ne tiče ljudi, ki z vero (oz. z njenim 'fan clubom' - RKC) nočejo ali ne želijo imeti opravka. Da ne bo pomote: svojemu otroku
ne bi nikoli prepovedoval hoditi v cerkev ipd., vendar bi se zato mogel odločiti on SAM - za spremembo od 'samoumevnega prenašanja vere iz roda v rod', ki da ven 'produkt', butcher1 imenovan.

Da o veri v šolstvu in politiki sploh ne začenjam.

Prijeten dan!

Mad Gandhi
21.08.2006, 13:01
To je en sam velik izgovor!Ne upate se lotiti drugih,ker veste,da bi jih potem fizično dobili po prstih!

Jaz da se ne upam lotiti drugih? In to, da je izgovor? Kateri stolp mi nabija hrup v glavo v lastnem domu? Zvonik ali minaret?

Ti uporabljaš floskule podobne tisti, ki jo uporabi kakšen aroganten kadilec pri kosilu: "Mene ne moti, če vi jeste, ko jaz kadim". In prižge cigareto.

ElQurc
21.08.2006, 13:03
Prav zanimivo kako večina slovenskih bolševikov stanuje blizu cerkva in jih takrat ko so si urejali bivanje ni nič motilo. zato, da so imeli ''razrednega sovražnika'' na očesu in ušesu http://www.techhelpers.net/e4u/animal/926.gif

doli
21.08.2006, 13:10
Kaj se sedaj šopiriš?
Se ne šopirim, izražam svoja mnenja, za katerimi stojim z argumenti.
Si ravno na prejšni strani pisal,de je vera RKC-ja za časom.
A boš rekel da ni? Moraš biti pa res precej napumpan z verskimi floskulami, da ne uspeš več razmišljati s svojo glavo.
Enkrat bi pljuval nanjo,drugič pa iskal koristi od nje!
Kdo išče kako korist od nje? Briga me, s čim se župniki šopirijo okoli, me ne zanima. Jaz skrbim za svoje delo in življenje, drugi naj pa za svojega. Moti pa me, da mi vsako nedeljo nabijajo direkt v spalnico z razbijanjem, ki ga čisto zares nihče več ne potrebuje. In če bi se vera držala vsaj tistega, kar sama uči, tega ne bi več počela, ker je za večino normalnih v bližini cerkev živečih pač to nabijanje zvonov navsezgodaj zjutraj moteče. (Spoštuj svojega bližnjega) Jaz naprimer ne bom šel nabijat HM z zvočniki uprtimi v cerkev in glasom do daske, ker vem, da bi bilo za tiste, ki uživajo v maši, to lahko moteče. Njih pa nič ne moti, da mi nabijajo v spalnico. S tem, ko se šopirijo okoli v dragih avtomobilih, v ogromnih stanovanjih s prečudovito opremo iz mahagonija in nabijanjem z zvonovi, kažejo svojo moč. Res so močni, priznam. Nič jim ne morem. Tudi mojega dobrega zgleda, da jaz njih nič ne motim, si v svoji prenapihnjenosti ne znajo razlagati.
Načelnost pa taka!!Tvoja načelnost je DOLI v dreku!Ni čudno,da toliko smrdi okoli tebe,sploh če odpreš usta!!!!!
Tole pa ni na mojem nivoju, da bi karkoli komentiral. Preberi tole svinjarijo še enkrat, pa upam da se boš strinjal, da tole ni izraz zdravega uma.

brabrabranc
21.08.2006, 13:27
Primerjaj vse enako.Pa ti in tebi podobni tega ne upate,ker ste navadni posraneti!Kar se pa tiče inkvizicije,se je Sveti oče že opravičil pred vsemi,torej je temna plat RKC-jeve zgodovine za pametne ljudi zaključena!

Butcher1,......ne želim primerjati nobenih ver, ker me tovrstni hobiji NE ZANIMAJO.
Mi je pa zanimivo brati izjave zmanipuliranih ljudi, ki ne razmišljajo s svojo glavo, prav zabavaš me.
Resnično rabiš nekaj da te vodi naprej, pa naj bo to vera..

doli
21.08.2006, 13:40
Če veš za kršitev in je ne prijaviš,si tudi sam v prekršku,to je splošno znano.
In če kdo to zanika,je lahko samo kriminalec ali pa **********,ki je takega načina vajen še iz sistema bivšega režima!
Torej so vsi, ki malce spremljajo kaj se dogaja in so sposobni zdravega razmišljanja kriminalci ali komunajzarji. Tudi novinarji, ki so o tem pisali v najbolj branih časnikih. Tudi vsi poslanci, ki so razpravljali ali poslušali razpravo o cerkvenem davku (dobro tu bi to lahko bilo še kar blizu resnici), in vsi tisti, ki so brali časopise. Vsem je jasno, da v statističnih podatkih ni pravih podatkov o vernikih in vsi vedo zakaj. Tudi mene je namreč pri popisu (ne na tem zadnjem, da ne bo pomote) popisovalec vprašal o veroizpovedi. Ker sem rekel, da nisem veren, me je vprašal kaj pa starši, katere veroizpovedi so? No in potem sem tudi jaz postal isto. Brez debate.
Kot kaže,si ti **********,ali pa potomec le teh.Tako,da se ni čuditi tvojemu razmišljanju!
Nisi mogel bolj mimo vžgat, razen če so zate vsi tisti kriminalci ali komunajzerji, ki se ne bojijo priznat, da se jim zdi vera eno samo nategovanje ljudi.

FerdoX
21.08.2006, 14:08
Zanimivo je to, da se isti ljudje, ki se fanatično zavzemajo, da bi cerkveni zvonovi obmolknili z neako vnemo zavzemajo za oglašanje muezina iz džamije.

bljak!

doli
21.08.2006, 14:15
Zanimivo je to, da se isti ljudje, ki se fanatično zavzemajo, da bi cerkveni zvonovi obmolknili z neako vnemo zavzemajo za oglašanje muezina iz džamije.

bljak!
A res, kje si pa videl, da bi se jaz zavzemal za oglašanje muezina iz džamije? Ne zmišljuj si stvari in ne laži. To ni lepo. Pa čeprav ti bo bog po spovedi baje vse odpustil, ostanejo še vsi tisti, ki si jih s to lažjo prizadel.

vodomec
21.08.2006, 14:43

bljak!

Daleč od tega, da bi obmovknili!! Samo, da bi zvonili z zmanjšano jakostjo in ne za vsako figo:)

Goody
21.08.2006, 14:45

butcher1 je res, da ima vsak pravico do svojega mnenja, a to mnenje bomo upoštaveli in gledali, le če bo na eni normalni kulturni ravni. Če se vaš nivo ne bo dvignil, bom primerno ukrepala.

Jelengar
21.08.2006, 14:45

bljak!
Ves kaj! Do sedaj sem bil vedno proti dzamiji. Ampak ce bolje pomislim je bolje, da jih pricnem podpirati zato, da omajejo verski monopol katolibanov. S talibani nad katolibane. :veryevil: A zdaj razumes? :rolling: Ce smo lahko shebal politicni monopol komunajzarjev, bomo lahko shebal tudi monopol katolibanov. Zalostno pa je, da se Slovenci niso nicesar naucili v zadnjih (recimo) 65 letih. :(

FerdoX
21.08.2006, 14:55
Daleč od tega, da bi obmovknili!! Samo, da bi zvonili z zmanjšano jakostjo in ne za vsako figo:)

Sej... mene prav zanima kako boš muezinu ojasnil kaj je "vsaka figa" in kdaj se naj oglaša. Mislim v kontekstu da ne boš "nestrpen". Tako kot si do katoliške Cerkve.:veryevil:

bobi
21.08.2006, 15:01

bljak!

Vse to je flancanje v inat, 50 + 12 let na oblasti niso dovolili izgradnje đamije, sedaj bi isti podrli par cerkev in tam postavili mošeje :clown:

Jelengar
21.08.2006, 15:04
Ma ja. Natanko tako. RKC bi morala imeti spostljiv odnos tudi do tistih, ki ne hodijo v cerkev in z nabijanjem zvonov ne bi smela drazit svojih sosedov / sokrajanov. Tako pa s svojim obnasanjem (nabijanjem) prav vzpodubuja odpor vseh tistih, ki proti "cerkvi" sicer ne bi imeli nic, ce bi le-ta zvonila malce bolj subtilno. Meni je recimo zelo vsec, ko taista cerkev Sv. Duha, ki je cez dan sicer zelo glasna, odbija uro na vsakih 15 minut. Prav nic motece ni tudi ob 3 h zjutraj, ampak prej nasprotno. :)

mungo
21.08.2006, 15:51
:O A vam ne zvonijo? :dontknow: :clown:

Subtilno zvonenje je reku.:rolling: A ti bi, da ti zvonijo na Podzavest, da še opazil ne bi?:veryevil:

Riki
21.08.2006, 16:20
Pozdravil bi predlige stranke SNS, saj je to prvi pametni predlog, odkar naj bi se je priključila tabelim vojščakom.
Hrup je vedno hrup, pa naj prihaja iz parlamenta, cerkvenih zvonov ali pri zabavi teških metalcev.
Seveda pa cerkev z svojimi hrupnimi zvonovi izstopa in si spet hoče priboriti privilegije, ki ji ne pripadajo.

Jaz pa popolnoma razumem slovenske levičarje, da jih zvonenje cerkvenih zvonov tako zelo moti saj je jasno, da v praznih glavah zvonenje močneje odmeva.

mungo
21.08.2006, 16:53
Saj bi bilo vredu če bi vi katolibani vlekli samo zvonove, tako pa vlečete tudi štrike majhnih zvončkov. :censored:

Jaz pa popolnoma razumem slovenske levičarje, da jih zvonenje cerkvenih zvonov tako zelo moti saj je jasno, da v praznih glavah zvonenje močneje odmeva.

doli
21.08.2006, 17:07
Sam se imam po nazoru in načinu razmišljanja za desničarja, s politiko se ne ukvarjam niti od daleč, pa mi ob nedeljah zjutraj močno zvoni po spalnici, ko začnejo nabijati z zvonovi tisti, ki nas učijo da naj ljubimo svoje bližnje. Če bi bila za jakost razbijanja kriva prazna glava, mi verjemi, da bi se večina vernikov na daleč izogibala zvonikov.

NaceM
21.08.2006, 17:48
Evo .. Zvonovi pravkar turajo iz 10 let mlajše cerkve od našega bloka in me motijo! Preglasijo tudi televizor na sobni jakosti.

vodomec
21.08.2006, 17:52
Sej... mene prav zanima kako boš muezinu ojasnil kaj je "vsaka figa" in kdaj se naj oglaša. Mislim v kontekstu da ne boš "nestrpen". Tako kot si do katoliške Cerkve.:veryevil:

Muezin se verjetno ne bo oglašal, saj bo daleč okoli sebe imel samo " nevernike", ki jih pač ne bo vabil na molitev. Načini opravljanja verskih obredov so različni, tudi nemoteči, zato me ni prav nič strah, da bo džamija povzročala pretiran hrup. Pa še na obrobju mesta bo.

Katoliška cerkev je civilna organizacija ; naj taka tudi ostane, zato upravičeno pričakujem, da se bo tako tudi obnašala. Moti me to, da se vsiljuje v vse pore javnega življenja ter nas posiljuje s svojimi idejami. Želi imeti prevladujoč vpliv tudi pri vseh odločanju o skupnih zadevah, ki se dotikajo vseh ljudi, ne samo verujočih. Cerkev naj svoj nauk izvaja v verskih ustanovah in na prostovoljni osnovi. To pa po moje ni nestrpnost.

Kar se tiče zvonov. So posamezne cerkve, ki s premembo zakona niso pojačale svojih zvonov, so pa tudi cerkve, ki so takoj po spremembi izkoristile zakonsko pravico, ki zvonenje zvonov izloča iz odredbe o hrupu in tako "razveselile" svojo bližnjo okolico. Verjetno potrebujemo več Brecljev. :)

slick
21.08.2006, 18:30

lej mesarće... boli me penis za zvonove... spim kot hrček, tudi če bi mi ponoči s topom usekal zraven glave, nebi niti trznil;)

turn imam cca. 300 metrov zračne razdalje od okna v sobi pa lahko zaradi mene tolče še glasneje...ga sploh ne porajtam:clown: vem pa, da niso vsi taki kot jaz in da jim donjenje 154krat na dan zna malce živce načet...

ehhh... žalim ti vernike? pisda si bogi... precej mojih kolegov inu znancev je katolikov pa se z njimi lahko popolnoma mirno za***avam iz vere...tudi oni med sabo se. nekateri izgleda znajo držati neko distanco do stvari in ne vzamejo vsake podgane na ovitku cedeja kot povod za novo križarsko vojno;) sem slovenec pa se velikokrat zayebavam iz slovenskih stereotipov, sem rovtar pa se velikokrat za***avam iz lokalnih stereotipov, pa kaj? sem zato kaj manj eno in drugo?

mi je pa v užitek dvigovati pritisk upilkom kot si ti, to pa priznam:D

meadow sun
21.08.2006, 20:02
:nonono:

Medved Pu
21.08.2006, 20:13
lej mesarće... boli me penis za zvonove... spim kot hrček, tudi če bi mi ponoči s topom usekal zraven glave, nebi niti trznil;)

turn imam cca. 300 metrov zračne razdalje od okna v sobi pa lahko zaradi mene tolče še glasneje...ga sploh ne porajtam:clown: vem pa, da niso vsi taki kot jaz in da jim donjenje 154krat na dan zna malce živce načet...

ehhh... žalim ti vernike? pisda si bogi... precej mojih kolegov inu znancev je katolikov pa se z njimi lahko popolnoma mirno za***avam iz vere...tudi oni med sabo se. nekateri izgleda znajo držati neko distanco do stvari in ne vzamejo vsake podgane na ovitku cedeja kot povod za novo križarsko vojno;) sem slovenec pa se velikokrat zayebavam iz slovenskih stereotipov, sem rovtar pa se velikokrat za***avam iz lokalnih stereotipov, pa kaj? sem zato kaj manj eno in drugo?

CR, je na RKC forumih tako obupno dolgčas?:)

Kajtimar
21.08.2006, 20:21

Tako je treba! Se popolnoma strinjam s tabo - od prve pa do zadnje črke! :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

Lep večer vsem skupaj... :)

Jakec
21.08.2006, 20:44
meni je tudi všeč kar je napisal

bladzo
21.08.2006, 20:44
Slavo božjo oznanjujem,
žive vabim in budim,
mrtve milo objokujem,
v milost božjo jih zročim;
čas molitve oznanjujem
ter viharjem moč krotim.

Kajtimar
21.08.2006, 21:03
Slavo božjo oznanjujem,
žive vabim in budim,
mrtve milo objokujem,
v milost božjo jih zročim;
čas molitve oznanjujem
ter viharjem moč krotim.

Za moč viharjev (točo!) so še vedno učinkovitejše rakete in posipavanje oblakov z letali! :D

Katrin
21.08.2006, 21:53
Opla, to pa je nekaj novega, da novodobne AFŽejke naslavljajo z "naš župnik". A ima župnik tudi steklena vrata na cerkvi,da boš na skrivaj noter pogledala, zagotaljeno je da so notri neprecenljive vrednosti. To dobro ve tudi jelinčič !
Prepričan sem da niti tolarja nisi prispevala v streho in Audi, ali se motim?
:nonono:

Motiš se, Cerkev prejema prispevke iz proračuna, torej osebno prispevam k strehi in Audiju.

Kaj so že AFŽjevke, nekaj iz tvoje mladosti? Sej vem da si mi že enkrat razložil, pa sem vmes pozabila...

Katrin
21.08.2006, 21:56
Pa še to si pozabil,da se ona sploh ne zaveda,da župnišče ni župnikovo,ampak od vseh faranov!!

Če je pa taka, ga pa jutri takojci poprosim za ključe od Audija... saj je vendar od faranov, ne njegov!

VZORNIK
21.08.2006, 22:40
Sam se imam po nazoru in načinu razmišljanja za desničarja, s politiko se ne ukvarjam niti od daleč, pa mi ob nedeljah zjutraj močno zvoni po spalnici, ko začnejo nabijati z zvonovi tisti, ki nas učijo da naj ljubimo svoje bližnje. Če bi bila za jakost razbijanja kriva prazna glava, mi verjemi, da bi se večina vernikov na daleč izogibala zvonikov.

Zelo prepričljiva in pametna izjava na škodoželjno trditev.

FerdoX
22.08.2006, 07:07
Muezin se verjetno ne bo oglašal, saj bo daleč okoli sebe imel samo " nevernike", ki jih pač ne bo vabil na molitev. Načini opravljanja verskih obredov so različni, tudi nemoteči, zato me ni prav nič strah, da bo džamija povzročala pretiran hrup. Pa še na obrobju mesta bo.

Katoliška cerkev je civilna organizacija ; naj taka tudi ostane, zato upravičeno pričakujem, da se bo tako tudi obnašala. Moti me to, da se vsiljuje v vse pore javnega življenja ter nas posiljuje s svojimi idejami. Želi imeti prevladujoč vpliv tudi pri vseh odločanju o skupnih zadevah, ki se dotikajo vseh ljudi, ne samo verujočih. Cerkev naj svoj nauk izvaja v verskih ustanovah in na prostovoljni osnovi. To pa po moje ni nestrpnost.

Kar se tiče zvonov. So posamezne cerkve, ki s premembo zakona niso pojačale svojih zvonov, so pa tudi cerkve, ki so takoj po spremembi izkoristile zakonsko pravico, ki zvonenje zvonov izloča iz odredbe o hrupu in tako "razveselile" svojo bližnjo okolico. Verjetno potrebujemo več Brecljev. :)

No ja... jaz venomer sprašujem katere so te "pore javnega življenja" v katere se cerkev vsiljuje pa se ne bi smela in kako "posiljuje" z idejami. Zanimam me predvsme kdaj je nekaj "posilstvo z idejo". :D :clown:

Abotne obtožbe. Tako lahko obtožim tudi tebe, da se naprimer tule vsiljuješ v neko poro javnega življenja in da grdo bestialno posiljuješ s tvojimi idejami. In če si ti predstavljaš "civilno organizacijo" ki ne bo v javnem življenju in bo izključena iz njenih por si se rodil nekaj desetletij prepozno. To stanje zatiranja in nedemokratičnosti smo že imeli kar nekaj časa.

nejc
22.08.2006, 07:25
No ja... jaz venomer sprašujem katere so te "pore javnega življenja" v katere se cerkev vsiljuje pa se ne bi smela in kako "posiljuje" z idejami. Zanimam me predvsme kdaj je nekaj "posilstvo z idejo". :D :clown:

Resno???

:nonono: :nonono: :nonono:

Glede posiljevanja z idejami. To pomeni posiljevanje z interesi. Mal med vrsticami bi pa lahka bral. Zavoljo boljše debate bi se lahko manj "obešal".

Kaj to pomeni?
To pomeni, da sta cerkevnea in posvetna oblast ločeni z zakonom. Cerkev pa si na vsak način hoče pridobiti nekaj oblasti in moči nazaj. Za začetek bo dovolj verouk v šolah. Da se bo lahka začelo delat na sistematskem pranju možganov. Dokler so še mladi, veš. Kasneje je težje. itd. Ne glumit glive. Vemo, kaj pomeni sekularizacija in vemo, da trendi cerkve gredo v obratni smeri.

FerdoX
22.08.2006, 07:41
Resno???

:nonono: :nonono: :nonono:

Glede posiljevanja z idejami. To pomeni posiljevanje z interesi. Mal med vrsticami bi pa lahka bral. Zavoljo boljše debate bi se lahko manj "obešal".

Kaj to pomeni?
To pomeni, da sta cerkevnea in posvetna oblast ločeni z zakonom. Cerkev pa si na vsak način hoče pridobiti nekaj oblasti in moči nazaj. Za začetek bo dovolj verouk v šolah. Da se bo lahka začelo delat na sistematskem pranju možganov. Dokler so še mladi, veš. Kasneje je težje. itd. Ne glumit glive. Vemo, kaj pomeni sekularizacija in vemo, da trendi cerkve gredo v obratni smeri.

Naj takoj povem da pri meni floskula o "branju med vrsticami" ne pali. Bodi jasen.

Glede drugega pa meni ni čisto nič jasno. Očitno nekateri, ki radi "berejo med vrsticami", ne premorejo niti toliko funkcionalne pismenosti, da bi ločili med DRŽAVNIM in JAVNIM. Namreč nobena ustava ne prepoveduje ali zapoveduje kdo se sme JAVNO udejstvovati. Pri ustavni "ločenosti" pa gre za DRŽAVO kot institucijo in Cerkev bi se v državo vmešavala v primeru, če bi zahtevala recimo ministrski položaj ali pa položaje državnih uradnikov in funkcionarjev.

Torej kar se JAVNEGA udejstvovanaj tiče pa ima Cerkev prav tako pravico svoje povedati (ali kot rečemo v tem primeru "posiliti z idejo") kot vsak predstavnik civilne družbe.

Kaj "hoče" Cerkev je kategorija v katero se jaz ne bom spuščal. To je tako kot bi rekel, da "hočejo" slovenski levičarji spet pobijati v kočevskem rogu. :nonono:

bladzo
22.08.2006, 08:12
Motiš se, Cerkev prejema prispevke iz proračuna, torej osebno prispevam k strehi in Audiju.

čak mal. iz kakšnega proračuna dobiva Cerkev denar??? Cerkev dobiva iz državnega proračuna in občinskega proračuna le malo denarja, ki je namenjen obnovam cerkvenih objektov. seveda tukaj govorim o cerkvenih objektih, ki niso državnega pomena. res je, da pri spomenikih, ki so v cerkveni lasti in so državnega kulturnega pomena, tudi sama država prispeva malo več. kot je tudi prav. ampak tukaj govorimo o cerkvah in ne o župniščih. že pri cerkvah država neposredno iz svojega proračuna ne prispeva ničesar, medtem ko se denar ponavadi za cerkve deli iz občinskega proračuna. ampak at znesek je ponavadi zelo majhen:). medtem ko za župnišča se ponavadi denar ne deli iz nobenih javnih proračunov, pač pa se župnišča gradijo izključno iz denarja, ki je v župnijski blagajni in iz darov vernikov.
kar se pa audija tiče. kot imaš ti vso pravico, da kupiš najnovejšega audija, ima takšno pravico tudi vaš župnik. kupil ga je iz lastnega denarja, ki ga je zaslužil iz opravljanja svoje službe. ker pa pač spet namiguješ na državni proračun. ja obesla se boš na delno plačevanje zdravstvenega zavarovanja duhovnikom, a ne da!?!tudi jst se načeloma ne strinjam s to potezo države.ampak zaradi tega denarja, ki ga duhovnik dobi za plačevanje zavarovanja, si tud ni mogu kupt audija. se ti ne zdi??!!

lp

Goody
22.08.2006, 08:26
Goody, marsikdo napiše kakšno nesramno in ti nihče ne hodi jokat, ko je pa to Butcher je pa takoj jokanje in špecanje ;)

noben mi ni prišel jokat, ni treba ... vse take stvari, ki jih opazim se primerno obdelajo in vedno opozorim. Je pa res, da je v tem zgorjnem delu foruma, precej nepotrebne nestrpnosti. In tega ne bom tolerirala tukaj.

prosim vse, da se dvigne nivo kulture pogovora in brez zmerjanja...

doli
22.08.2006, 08:34
Naj takoj povem da pri meni floskula o "branju med vrsticami" ne pali. Bodi jasen.

Glede drugega pa meni ni čisto nič jasno. Očitno nekateri, ki radi "berejo med vrsticami", ne premorejo niti toliko funkcionalne pismenosti, da bi ločili med DRŽAVNIM in JAVNIM. Namreč nobena ustava ne prepoveduje ali zapoveduje kdo se sme JAVNO udejstvovati. Pri ustavni "ločenosti" pa gre za DRŽAVO kot institucijo in Cerkev bi se v državo vmešavala v primeru, če bi zahtevala recimo ministrski položaj ali pa položaje državnih uradnikov in funkcionarjev.

Torej kar se JAVNEGA udejstvovanaj tiče pa ima Cerkev prav tako pravico svoje povedati (ali kot rečemo v tem primeru "posiliti z idejo") kot vsak predstavnik civilne družbe.

Kaj "hoče" Cerkev je kategorija v katero se jaz ne bom spuščal. To je tako kot bi rekel, da "hočejo" slovenski levičarji spet pobijati v kočevskem rogu. :nonono:
"Branje med vrsticami" ali tudi "razbrati nit povedanega" ponavadi dela probleme tistim, ki samo čakajo na navodila kako razmišljati in niso sposobni misliti s svojo glavo. "Biti informiran", je v času komunizma za nas, navadne smrtnike pomenilo, da si znal "brati med vrsticami". Pa ne bomo sedaj o tem.
Glede drugega pa je za mene vmešavanje v državno institucijo tudi to, da se maše pred volitvami sprevržejo v politični miting in apelirajo na vernike koga lahko volijo in koga ne smejo, če se tega ne bodo držali, niso verni, kdor pa ni veren, bo pristal v peklu. Če bi katera stranka na svojih mitingih apelirala na tam zbrane z argumentom, "volite za nas, drugače bomo naredili vse, da se vam bo slabo pisalo", se mi zdi da bi to precej smešno in idiotsko izpadlo. Cerkev si pa kaj takega lahko privošči, kajti velika, velika večina vernikov hodi k maši zato, da ne bi pristali v peklu, zakaj bi potem volili po svoji pameti in s tem reskirali nekaj, za kar se že dolgo, dolgo trudijo. Tu pa pridemo do tistega "posiliti z idejo".

Mowgli
22.08.2006, 08:38
Hmmm... imaš point. Nazadnje ko sem videla našega župnika, je rekel, da ve kje živim. Vse skupaj je bilo slišati kot dobro zastavljena grožnja...

Si mu odgovorila, da veš, kje bo končal? :veryevil:

praviVitez
22.08.2006, 08:55
"Branje med vrsticami" ali tudi "razbrati nit povedanega" ponavadi dela probleme tistim, ki samo čakajo na navodila kako razmišljati in niso sposobni misliti s svojo glavo. "Biti informiran", je v času komunizma za nas, navadne smrtnike pomenilo, da si znal "brati med vrsticami". Pa ne bomo sedaj o tem.
Glede drugega pa je za mene vmešavanje v državno institucijo tudi to, da se maše pred volitvami sprevržejo v politični miting in apelirajo na vernike koga lahko volijo in koga ne smejo, če se tega ne bodo držali, niso verni, kdor pa ni veren, bo pristal v peklu. Če bi katera stranka na svojih mitingih apelirala na tam zbrane z argumentom, "volite za nas, drugače bomo naredili vse, da se vam bo slabo pisalo", se mi zdi da bi to precej smešno in idiotsko izpadlo. Cerkev si pa kaj takega lahko privošči, kajti velika, velika večina vernikov hodi k maši zato, da ne bi pristali v peklu, zakaj bi potem volili po svoji pameti in s tem reskirali nekaj, za kar se že dolgo, dolgo trudijo. Tu pa pridemo do tistega "posiliti z idejo".

zelo dober in poučen odgovor :2thumbs:

bladzo
22.08.2006, 09:22
Glede drugega pa je za mene vmešavanje v državno institucijo tudi to, da se maše pred volitvami sprevržejo v politični miting in apelirajo na vernike koga lahko volijo in koga ne smejo, če se tega ne bodo držali, niso verni, kdor pa ni veren, bo pristal v peklu.

samo eno upam, ad ne preveč osebno vprašanje zate, doli. a si že bla oz. bil kdaj pri maši recimo pred volitvami. samo tak, da vidmo, eč veš o čem govoriš. jst vem, da naš župnik, ki ponavadi ne more biti tiho, ko gre za kakšne pomembne dogodke ali pa politične krivice in moralne probleme v družbi, pred volitvami ne dela nobene propagande za kakšno politično stranko, pač pa samo opozori, da je državljanska dolžnost vsakega državljana, da s svojim glasom pove svoje mnenje. zravn litanij pa doda še kkšno molitvico za pravilno odločitev.
in ta izmišljena floskula, da župniki pri mašah govorijo, da če ne bodo volili desne opcije, da bodo šli v pekel. me prov zanima kdo se je to izmislil.

lp

doli
22.08.2006, 09:42
čak mal. iz kakšnega proračuna dobiva Cerkev denar???
Iz slovenskega. Od vseh nas, tudi nevernikov.
Cerkev dobiva iz državnega proračuna in občinskega proračuna le malo denarja, ki je namenjen obnovam cerkvenih objektov. seveda tukaj govorim o cerkvenih objektih, ki niso državnega pomena.
Cerkev uporablja cerkve za širjenje svojih idej in zbiranje denarja, da lahko deluje. Podjetja morajo amortizacijo vkalkulirati v ceno svojih izdelkov, od države pa za to ne dobijo nič. Torej je cerkev tu priviligirana.
res je, da pri spomenikih, ki so v cerkveni lasti in so državnega kulturnega pomena, tudi sama država prispeva malo več. kot je tudi prav.
Se strinjam. Za tiste cerkve, ki so kulturni spomenik.
ampak tukaj govorimo o cerkvah in ne o župniščih. že pri cerkvah država neposredno iz svojega proračuna ne prispeva ničesar, medtem ko se denar ponavadi za cerkve deli iz občinskega proračuna.
Cerkev kot institucija prejema denar iz državnega proračuna. Kam ga bo vložila, ali za gradnjo cerkev, ali za plače župnikov, odloča cerkev sama.
ampak at znesek je ponavadi zelo majhen:).
Kolikšen že je, mislim da če cerkev proda samo pol gozdov, ki so v njihovi lasti, da imajo dovolj denarja, da zgradijo vse cerkve, ki jih še potrebuje. Dokler lahko cerkev kupuje cela podjetja in dokler bo imela v svoji lasti toliko gozdov, kot jih ima (za svojo dejavnost tega sploh ne potrebuje!), vsaj po mojem mišljenju ni upravičena do sredstev iz proračuna. S tem prikrajša tiste, ki bi ta denar res potrebovali (sociala naprimer).
medtem ko za župnišča se ponavadi denar ne deli iz nobenih javnih proračunov, pač pa se župnišča gradijo izključno iz denarja, ki je v župnijski blagajni in iz darov vernikov.
Res je.
kar se pa audija tiče. kot imaš ti vso pravico, da kupiš najnovejšega audija, ima takšno pravico tudi vaš župnik. kupil ga je iz lastnega denarja, ki ga je zaslužil iz opravljanja svoje službe. ker pa pač spet namiguješ na državni proračun. ja obesla se boš na delno plačevanje zdravstvenega zavarovanja duhovnikom, a ne da!?!tudi jst se načeloma ne strinjam s to potezo države.ampak zaradi tega denarja, ki ga duhovnik dobi za plačevanje zavarovanja, si tud ni mogu kupt audija. se ti ne zdi??!!

lp
Povprečen Slovenec si takega avtomobila ne more privoščiti iz svoje plače, ker iz svoje plače mora plačati tudi stanovanje (župnik ne), obnovo stanovanja (župnik ne), vse stroške zavarovanj (župnik ne), pa ne bom našteval sedaj še vsega, kar dobi od vernikov. Pa da ne bom dajal vtisa, da so čisto vsi taki. Poznam župnika, ki si sam prideluje svojo hrano (ima hlev in dve njive, ki jih je izgradil in kupil iz svoje plače), ima eno staro lado in traktor, župnišče obnavlja s svojem denarjem, kar pa mu ostane od svoje plače, pa porabi za dobro cerkve. To je za mene župnik, ki tudi živi tako kot pridiga. Kakšen A8 mu niti na kraj pameti ne pride.

FerdoX
22.08.2006, 09:51

O ne.. Mene pa zanima. Po katerih kriterijih si ti takole mimogrede oblatil skupino ljudi?

"Branje med vrsticami" je navadno sejanje megle. Rečeš belo... in potem vidiš kako si ga posral in potem se narediš "pametnega" in rečeš, da si s tem mislil črno ker se to menda da razbrati "med vrsticami".

Dej no nehi ej.....:nonono:

Me nekaj zanima : ali hodiš k maši? Če hodiš mi prosim povej v kateri fari si slišal da se točno apelira koga se naj voli poimensko. Potem bova pa še kakšno rekla o "razmišljanju s svojo glavo" in o "vmešavanju" v državo nekaterih drugih "civilnodružbenikov", ki pa DEJANSKO so fašizirali ali pa propagiralo določene politične opcije.

Torej lahko je "zate" vmešavanje v državo tudi to, da se župnik vozi z javnim prevoznim sredstvom. To je tvoj problem in problem tvoje nestrpnosti. Kakor tudi razlogi zakaj naj bi verniki hodili k maši.

FerdoX
22.08.2006, 09:54
samo eno upam, ad ne preveč osebno vprašanje zate, doli. a si že bla oz. bil kdaj pri maši recimo pred volitvami. samo tak, da vidmo, eč veš o čem govoriš. jst vem, da naš župnik, ki ponavadi ne more biti tiho, ko gre za kakšne pomembne dogodke ali pa politične krivice in moralne probleme v družbi, pred volitvami ne dela nobene propagande za kakšno politično stranko, pač pa samo opozori, da je državljanska dolžnost vsakega državljana, da s svojim glasom pove svoje mnenje. zravn litanij pa doda še kkšno molitvico za pravilno odločitev.
in ta izmišljena floskula, da župniki pri mašah govorijo, da če ne bodo volili desne opcije, da bodo šli v pekel. me prov zanima kdo se je to izmislil.

lp
:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:

Doli to "razbere med vrsticami" :veryevil:

doli
22.08.2006, 10:03

lp
Ni problema, kar vprašaj. Starša hodita redno v cerkev in sta bila pred nekimi volitvami zelo razočarana, ker je župnik med nedeljsko mašo točno po spisku za vsakega povedal, kdo je primeren za volit in kdo ne, na koncu je pa še zaporedne številke primernih še enkrat naštel. Seveda je vmes povedal, da se lahko vsak sam odloči, a je takoj nato dodal, koga bo on volil in zakaj mu je tako všeč. In seveda obvezni:"odločite se kot dobri verniki" ali nekaj podobnega, ne vem več natančno. Pa tudi drugi, ne samo moja starša, so se pritoževali, da se jim to ne zdi prav. Je bilo o tem takrat kar dovolj debate v naši fari, kajti veliko jih je pa zagovarjalo, da ima župnik vso pravico to delat, ker mu noben zakon tega ne prepoveduje.

praviVitez
22.08.2006, 10:13

lp

še eden zaslepljen od cerkvenih oblasti (zdaj pričakujem spet ferdota z njegovim stavkom o moji riti,saj drugega kot to pač niti doli niti ferdo ne znata..joj prav smilita se mi z svojimi ferskimi fanatničnimi trditvami...

NaceM
22.08.2006, 10:17
O ne.. Mene pa zanima. Po katerih kriterijih si ti takole mimogrede oblatil skupino ljudi?

"Branje med vrsticami" je navadno sejanje megle. Rečeš belo... in potem vidiš kako si ga posral in potem se narediš "pametnega" in rečeš, da si s tem mislil črno ker se to menda da razbrati "med vrsticami".

Me nekaj zanima : ali hodiš k maši? Če hodiš mi prosim povej v kateri fari si slišal da se točno apelira koga se naj voli poimensko. Potem bova pa še kakšno rekla o "razmišljanju s svojo glavo" in o "vmešavanju" v državo nekaterih drugih "civilnodružbenikov", ki pa DEJANSKO so fašizirali ali pa propagiralo določene politične opcije.

Torej lahko je "zate" vmešavanje v državo tudi to, da se župnik vozi z javnim prevoznim sredstvom. To je tvoj problem in problem tvoje nestrpnosti. Kakor tudi razlogi zakaj naj bi verniki hodili k maši.

Kdaj si nazadnje vzel v roke Sveto pismo?

doli
22.08.2006, 10:24
Koga sem oblatil? Katero skupino imaš v mislih?

No, tu se pač ne strinjava. Jaz mislim tako, kot sem zgoraj napisal, če pa ti drugače misliš, pa daj.

Poglej malo višje, na to sem že odgovoril.
Torej lahko je "zate" vmešavanje v državo tudi to, da se župnik vozi z javnim prevoznim sredstvom.
Ne. Odkod ti pa ta ideja? Si jo razbral kje med vrsticami, kajti jaz te trditve nisem nikjer našel. Tudi med vrsticami ne.
To je tvoj problem in problem tvoje nestrpnosti. Kakor tudi razlogi zakaj naj bi verniki hodili k maši.
No, pa smo zopet pri nestrpnosti. Nisem versko nestrpen, verniki me niti najmanj ne motijo, včasih grem tudi sam k maši, vendar priznam da tam nimam kaj početi. Moti pa me, da me verniki motijo pri mojem počitku ob nedeljah zjutraj, ker mi nabijajo z zvonovi direktno v spalnico. O tem tu tudi govorimo in to se mi še vedno ne zdi prav. Kaj ko bi nadaljevali temo v tej smeri, kot je bila tudi začeta. Še vedno nisem dobil nekega argumentiranega razloga, kaj imajo verniki od tega, da ne upoštevajo mnenja drugačemislečih in kaj verniki pridobijo v svoji veri, če me vsako nedeljo zbujajo ob nekulturnih urah.

praviVitez
22.08.2006, 10:30

No, tu se pač ne strinjava. Jaz mislim tako, kot sem zgoraj napisal, če pa ti drugače misliš, pa daj.

Ne. Odkod ti pa ta ideja? Si jo razbral kje med vrsticami, kajti jaz te trditve nisem nikjer našel. Tudi med vrsticami ne.

No, pa smo zopet pri nestrpnosti. Nisem versko nestrpen, verniki me niti najmanj ne motijo, včasih grem tudi sam k maši, vendar priznam da tam nimam kaj početi. Moti pa me, da me verniki motijo pri mojem počitku ob nedeljah zjutraj, ker mi nabijajo z zvonovi direktno v spalnico. O tem tu tudi govorimo in to se mi še vedno ne zdi prav. Kaj ko bi nadaljevali temo v tej smeri, kot je bila tudi začeta. Še vedno nisem dobil nekega argumentiranega razloga, kaj imajo verniki od tega, da ne upoštevajo mnenja drugačemislečih in kaj verniki pridobijo v svoji veri, če me vsako nedeljo zbujajo ob nekulturnih urah.

:2thumbs: s tem sestavkom lahko končamo temo ...ker argumenta od zagovornikov cerkve ne boš dobil..

NaceM
22.08.2006, 10:38
Mi je žena povedala, da je včeraj dobila zanimiv klic v službi:

"Dober dan, berete Družino?"
"Ne."
"Hodite morda v cerkev?"
"Ne."
"No, potem pa na svidenje." "tu,tu,tu,tu,tu.."

Mad Gandhi
22.08.2006, 10:41

"Ne."
"Hodite morda v cerkev?"
"Ne."

In kaj naj bi bil namen tega klica?

praviVitez
22.08.2006, 10:44

"Ne."
"Hodite morda v cerkev?"
"Ne."

u madonca tile farji pa so od vraga....

bladzo
22.08.2006, 10:46
Iz slovenskega. Od vseh nas, tudi nevernikov.
Kaj Cerkev dobi iz državnega proračuna?dobi denar az obnovo cerkva, ki so večinoma vse, kar jih je na slovenskem, razglašene za kulturne spomenike. torej je država dolžna skrbeti zanje, kar ponavadi ne počne. če ti dam samo primer: obnova naše cerkve ej stala približno 35 mio sit. od tega je občina prispevala 2 mio sit, država pa nič. in cerkev je kulturni spomenik. če ne bi bila kulturni spomenik, bi župnija lahko prišparala nekaj stotisočakov.
denar Cerkev dobi za zavarovanje duhovnikov. zdravstveno, če se ne motim. in delno, če se ne motim. sicer tega ne podpiram.
Cerkev dobi denar še za svoje izobraževalne ustanove in tudi to le delno oz. smao az tisti program, ki se sklada z republiškim kurikulumom.

Cerkev uporablja cerkve za širjenje svojih idej in zbiranje denarja, da lahko deluje. Podjetja morajo amortizacijo vkalkulirati v ceno svojih izdelkov, od države pa za to ne dobijo nič. Torej je cerkev tu priviligirana.
Verjetno misliš na to, da bi država morala ukiniti vse subvencije, ki jih nudi Cerkvi in bi se Cerkev morala financirati le iz svojega premoženja in darovi vernikov, poleg tega ap še plačevati davke na darove vernikov in na svoje premoženje?sem uganu kaj misliš?v tem primeru bi tisto premoženje, ki ag Cerkev ima kmalu romalo nekam drugam, kajti tolio nepremičnin in toliko organizacij znotraj Cerkve s tem premoženjem v naravi in podjetjih ne bi mogli vzdrževati, kaj šele obnavljati in ustanavljati na novo.

Se strinjam. Za tiste cerkve, ki so kulturni spomenik.
ja. večina cerkva je kulturni spomenik in država zanje plačuje le malo, so pa malodane velikokrat glavna atrakcija nekega kraja.
Cerkev kot institucija prejema denar iz državnega proračuna. Kam ga bo vložila, ali za gradnjo cerkev, ali za plače župnikov, odloča cerkev sama.
Mislim, da nima pomena, da še enkrat ponavljam za kaj v glavnem Cerkev dobiva denar iz proračuna. te pa opozarjam, ad gradijo se Cerkve v sloveniji skoraj da ne več. se pa obnavljajo in renovirajo.in v to se vlaga denar, ki ag ap na žalost Cerkev ne dobiva iz proračuna. kar se pa tiče plač župnikov, pa upam, da veš, da ne prihajajo iz državnega proračuna, ampak iz darov vernikov, ki jih darujejo za sv. maše in razne zakramente.

Kolikšen že je, mislim da če cerkev proda samo pol gozdov, ki so v njihovi lasti, da imajo dovolj denarja, da zgradijo vse cerkve, ki jih še potrebuje. Dokler lahko cerkev kupuje cela podjetja in dokler bo imela v svoji lasti toliko gozdov, kot jih ima (za svojo dejavnost tega sploh ne potrebuje!), vsaj po mojem mišljenju ni upravičena do sredstev iz proračuna. S tem prikrajša tiste, ki bi ta denar res potrebovali (sociala naprimer).
cerkve se več en gradijo. jaz vem smao az eno. pač ap se gradijo pastoralni domovi, vrtci, domovi az ostarele, kulturne dvorane....ma glih tko govoriš, kot ad bi tako velika organizacija kot ej Cerkev, prejemala ne vem kolk keša iz državne blagajne. edino kar ej sporno tukaj je plačevanje zdr. zavarovanja delno duhovnikom.

Povprečen Slovenec si takega avtomobila ne more privoščiti iz svoje plače, ker iz svoje plače mora plačati tudi stanovanje (župnik ne), obnovo stanovanja (župnik ne), vse stroške zavarovanj (župnik ne), pa ne bom našteval sedaj še vsega, kar dobi od vernikov. Pa da ne bom dajal vtisa, da so čisto vsi taki. Poznam župnika, ki si sam prideluje svojo hrano (ima hlev in dve njive, ki jih je izgradil in kupil iz svoje plače), ima eno staro lado in traktor, župnišče obnavlja s svojem denarjem, kar pa mu ostane od svoje plače, pa porabi za dobro cerkve. To je za mene župnik, ki tudi živi tako kot pridiga. Kakšen A8 mu niti na kraj pameti ne pride.
tudi povprečen župnik si ne more privoščiti takšnega avtomobila. le malo je takih.zdej odvisno je od veliosti župnije, od radodarnosti vernikov in od domačih ali prijateljev, ki mu pomagajo tako živeti. in hvalabogu az takšne župnike, kot si ga ti opisala.

fsm

NaceM
22.08.2006, 10:46
In kaj naj bi bil namen tega klica?

Primer direktnega marketinga. :)

bladzo
22.08.2006, 10:49
Ni problema, kar vprašaj. Starša hodita redno v cerkev in sta bila pred nekimi volitvami zelo razočarana, ker je župnik med nedeljsko mašo točno po spisku za vsakega povedal, kdo je primeren za volit in kdo ne, na koncu je pa še zaporedne številke primernih še enkrat naštel. Seveda je vmes povedal, da se lahko vsak sam odloči, a je takoj nato dodal, koga bo on volil in zakaj mu je tako všeč. In seveda obvezni:"odločite se kot dobri verniki" ali nekaj podobnega, ne vem več natančno. Pa tudi drugi, ne samo moja starša, so se pritoževali, da se jim to ne zdi prav. Je bilo o tem takrat kar dovolj debate v naši fari, kajti veliko jih je pa zagovarjalo, da ima župnik vso pravico to delat, ker mu noben zakon tega ne prepoveduje.
ja takšno dejanje, v čemer obstaja, tudi jaz obsojam. ampak doli morš vedt, da to ni zdej standard v Cerkvi. če bi bil, bi tudi škofje pred volitvami svetovali po tv-ju katerega naj kdo voli. ampak tega ne počnejo....

Mad Gandhi
22.08.2006, 10:50
Primer direktnega marketinga. :)

Torej so klicali iz Oddelka za pospeševanje prodaje pri Družini? A so se predstavili?

NaceM
22.08.2006, 10:54
Kaj Cerkev dobi iz državnega proračuna?dobi denar az obnovo cerkva, ki so večinoma vse, kar jih je na slovenskem, razglašene za kulturne spomenike. torej je država dolžna skrbeti zanje, kar ponavadi ne počne. če ti dam samo primer: obnova naše cerkve ej stala približno 35 mio sit. od tega je občina prispevala 2 mio sit, država pa nič. in cerkev je kulturni spomenik. če ne bi bila kulturni spomenik, bi župnija lahko prišparala nekaj stotisočakov.
denar Cerkev dobi za zavarovanje duhovnikov. zdravstveno, če se ne motim. in delno, če se ne motim. sicer tega ne podpiram.
Cerkev dobi denar še za svoje izobraževalne ustanove in tudi to le delno oz. smao az tisti program, ki se sklada z republiškim kurikulumom.

Kako pa država skrbi za ostale kulturne spomenike, ki niso cerkve? In zakaj bi bile cerkve poplačane preko vrste (kot fiskus recimo)?

Verjetno misliš na to, da bi država morala ukiniti vse subvencije, ki jih nudi Cerkvi in bi se Cerkev morala financirati le iz svojega premoženja in darovi vernikov, poleg tega ap še plačevati davke na darove vernikov in na svoje premoženje?sem uganu kaj misliš?v tem primeru bi tisto premoženje, ki ag Cerkev ima kmalu romalo nekam drugam, kajti tolio nepremičnin in toliko organizacij znotraj Cerkve s tem premoženjem v naravi in podjetjih ne bi mogli vzdrževati, kaj šele obnavljati in ustanavljati na novo.

Če ima cerkev status verske ustanove in so duhovniki dušni pastirji, potem naj skrbi za duše in ne za to, kar bo romalo v njihov žep. Samo žal - lep primer za to je celibat (vzpostavljen, da ne bi mogli dedovati otroci duhovnikov) - je cerkev še samo eno pohlepno podjetje več.

ja. večina cerkva je kulturni spomenik in država zanje plačuje le malo, so pa malodane velikokrat glavna atrakcija nekega kraja.

S svojimi zvonovi prav gotovo! :D (Da lahko v njih "tanga".)

Mislim, da nima pomena, da še enkrat ponavljam za kaj v glavnem Cerkev dobiva denar iz proračuna. te pa opozarjam, ad gradijo se Cerkve v sloveniji skoraj da ne več. se pa obnavljajo in renovirajo.in v to se vlaga denar, ki ag ap na žalost Cerkev ne dobiva iz proračuna. kar se pa tiče plač župnikov, pa upam, da veš, da ne prihajajo iz državnega proračuna, ampak iz darov vernikov, ki jih darujejo za sv. maše in razne zakramente.

Jaz pa mislim, da nima pomena, da še enkrat poudarjam, da je cekev NAJVEČJI VELEPOSESTNIK V SLOVENIJI!

cerkve se več en gradijo. jaz vem smao az eno. pač ap se gradijo pastoralni domovi, vrtci, domovi az ostarele, kulturne dvorane....ma glih tko govoriš, kot ad bi tako velika organizacija kot ej Cerkev, prejemala ne vem kolk keša iz državne blagajne. edino kar ej sporno tukaj je plačevanje zdr. zavarovanja delno duhovnikom.

A da se ne? Huh, potem pa imam jaz privide, ker ti lahko pokažem vsaj ene 5 cerkev, ki jih je nastalo v zadnjih 12-15 letih.

tudi povprečen župnik si ne more privoščiti takšnega avtomobila. le malo je takih.zdej odvisno je od veliosti župnije, od radodarnosti vernikov in od domačih ali prijateljev, ki mu pomagajo tako živeti. in hvalabogu az takšne župnike, kot si ga ti opisala.

...in od velikosti veleposesti, ki dajejo denar in so v lasti cerkve...

fsm

se mamo fajn ja!

FerdoX
22.08.2006, 10:54

ZA tega župnika bi pa rad slišal... tole je točno kopija dogodka ki je bil opisan v Mladini v neki neobstoječi fari, kakor se je kasneje izkazalo.

Torej da župniki pri maši diktirajo koga voliti je dobesedno LAŽ!!!!!!

ElQurc
22.08.2006, 10:56

"Ne."
"Hodite morda v cerkev?"
"Ne."
"No, potem pa na svidenje." "tu,tu,tu,tu,tu.."sem pa slišal za naslednjo verzijo:

"Dober dan, ste član LDS?"
"Ne."
"Hodite morda v Mostec na piknike SD?"
"Ne."
"No, potem pa na svidenje." ..... tu,tu,tu,tu,tu.. :veryevil:

vsi različni - vsi enaki :2thumbs:

NaceM
22.08.2006, 10:56
ZA tega župnika bi pa rad slišal... tole je točno kopija dogodka ki je bil opisan v Mladini v neki neobstoječi fari, kakor se je kasneje izkazalo.

Torej da župniki pri maši diktirajo koga voliti je dobesedno LAŽ!!!!!!

Kako lahko tako kategorično trdiš, da je to laž?
Sam ne hodim v cerkev kaj dosti, pa vseeno sem se NA LASTNA UŠESA PREPRIČAL(pa sem se v cerkvi takrat znašel čisto slučajno), ko je farij s prižnice govoril, koga naj se voli!

NaceM
22.08.2006, 10:58
sem pa slišal za naslednjo verzijo:

"Dober dan, ste član LDS?"
"Ne."
"Hodite morda v Mostec na piknike SD?"
"Ne."
"No, potem pa na svidenje." ..... tu,tu,tu,tu,tu.. :veryevil:

vsi različni - vsi enaki :2thumbs:

...ki hitro pride v naslednjo verzijo:

"Dober dan, ste član katere od pomladanskih strank?"
"Ne."
"Hodite morda na mašo v Brezje?"
"Ne."
"No, potem pa na svidenje." ..... tu,tu,tu,tu,tu..

DEMO-KRATEIN

FerdoX
22.08.2006, 10:59
Tisti, ki recimo noče "brati med vrsticami" in je zato menda nesposobna razmišljanja s svojo glavo.

O hvala lepa da smem "posiliti" s svojim mnenjem. :D

Tvoj odgovor je tipičen.

Napisal si kaj je "zate" vmešavanje. Kar je popolnoma irelevantno. KAj je kršitev ustave in kaj je "zate" kršitev ustave je nekaj povsem različnega. To je bil moj point ki mislim da je bil popolnoma jasen.

ČE beremo tebe in to prav nič med vrsticami so verniki "ovce", ki ne razmišljajo s svojo glavo in hodijo v cerkev ker se bojijo pekla.

To je tipična stereotipna žaljivka. Ker to enostavno ni res.

Kaj pa je "kulturna ura"?

NaceM
22.08.2006, 11:00
Mimogrede... Čist nedolžno vprašanje... Zakaj bi nekdo, ki ni vernik moral plačevati za dušne pastirje drugih?

FerdoX
22.08.2006, 11:04
Kako lahko tako kategorično trdiš, da je to laž?
Sam ne hodim v cerkev kaj dosti, pa vseeno sem se NA LASTNA UŠESA PREPRIČAL(pa sem se v cerkvi takrat znašel čisto slučajno), ko je farij s prižnice govoril, koga naj se voli!

Sej to je neverjetno. Tale Doli pravi, da v cerkev hodijo same "ofce" ki se bojijo pekla, pa menda tudi sam zavije k maši, ko je potrebno "argumentirati" kakšen dogodek.

Tudi ti spadaš v kategorijo agnopstikov, ki včasih čisto slučajno in naključno vpadejo v cerkev in to raaaaavno takrat ko župnik izvaja svoja groba "posilstva" naših "por" družbe. :veryevil: :veryevil: :nonono: :nonono:

FerdoX
22.08.2006, 11:06
Mimogrede... Čist nedolžno vprašanje... Zakaj bi nekdo, ki ni vernik moral plačevati za dušne pastirje drugih?

Seveda...

Verniki naj plačujejo Cerkev, bolniki naj plačujejo zdravstvo in lopovi naj plačujejo policijo.

Tisti ki pač rabi a ne?:nonono: :nonono: :nonono:

NaceM
22.08.2006, 11:10
Seveda...

Verniki naj plačujejo Cerkev, bolniki naj plačujejo zdravstvo in lopovi naj plačujejo policijo.

Tisti ki pač rabi a ne?:nonono: :nonono: :nonono:

Kakšen klasičen klerikajzrski odgovor.
Ok.. Če gremo po tvoje... Pa plačujmo še muslimanom čisto isto in evangeličanom, pa še kakšni hari-krišni.. Ker pač so! OK? Fer?

NaceM
22.08.2006, 11:12
Sej to je neverjetno. Tale Doli pravi, da v cerkev hodijo same "ofce" ki se bojijo pekla, pa menda tudi sam zavije k maši, ko je potrebno "argumentirati" kakšen dogodek.

Tudi ti spadaš v kategorijo agnopstikov, ki včasih čisto slučajno in naključno vpadejo v cerkev in to raaaaavno takrat ko župnik izvaja svoja groba "posilstva" naših "por" družbe. :veryevil: :veryevil: :nonono: :nonono:

Glede na svojo stroko cerkev zelo dobro poznam in takrat sem se znašel v cerkvi ravno zaradi študijskih namenov (v tistem času sem bil takrat tam večkrat). In ja SLIŠAL SEM NA LASTNA UŠESA IN BIL SEM RAVNO TAM. (Kateri del zadnjega stavka nisi razumel?)

Abronsius
22.08.2006, 11:17
O tej temi smo drugače že debatirali in moj predlog je bil in še vedno je budilka, ki ima možnost bujenja tudi s posnetimi cerkvenimi zvonovi. :D
http://www.shop.com/op/~Travel_Sound_Soother_20_with_Radio_Alarm_Clock-prod-7362639

This travel-size Sound Soother has an LCD alarm clock that shows dual 12/24 time, calendar, °F/°C temperature and a selected sound. There's an auto shut-off for the Sound Soother and the ramp-up snooze alarm wakes you to a buzzer or church bells. There's an external speaker but earbuds are included for private listening. Also comes with travel pouch and wrist strap.

Verniki tako ne bodo prikrajšani za prelep od boga poslan dan, ki ga je teba začeti z (po njihovem) lepo pesmijo zvonov, medtem ko bomo ostali uživali v nič manj božjem in mnogo prijetnejšem žvrgolenju ptičkov... no ja, atomično harmonično onesnaževanje prodajalca zamrznjene hrane, ki vsak vikend navsezgodaj preglasi celo večno pokvarjen izpušni sistem našega prinašalca časopisa, raje ne omenjam. :D

Mad Gandhi
22.08.2006, 11:17
Glede na svojo stroko cerkev zelo dobro poznam in takrat sem se znašel v cerkvi ravno zaradi študijskih namenov (v tistem času sem bil takrat tam večkrat). In ja SLIŠAL SEM NA LASTNA UŠESA IN BIL SEM RAVNO TAM. (Kateri del zadnjega stavka nisi razumel?)

Katera cerkev pa je bila to Nace? In kdaj je bilo to?

NaceM
22.08.2006, 11:20
Katera cerkev pa je bila to Nace? In kdaj je bilo to?

To sem sam slišal na lastna ušesa (ne bom se ponavljal). Ne bom pa govoril ne kje je bilo to, ne kdaj je bilo to, ker neko anonimnost pa vseeno zagotavlja ta forum.

doli
22.08.2006, 11:31
Znanec živi v hiši, ki je kulturni spomenik. Pri obnovi se je moral držati navodil kulturnega ministrstva. Zaradi tega je porabil 4 mio več, kot bi porabil za navadno obnovo. Od države (ali občine, ne vem) je dobil 475.000. Država ni dolžna plačati kompletne obnove, temveč samo tista dela, zaradi česar je določen objekt pod spomeniškim varstvom. (restavracija fresk, kipov ipd.)
Cerkev dobi denar še za svoje izobraževalne ustanove in tudi to le delno oz. smao az tisti program, ki se sklada z republiškim kurikulumom. Verjetno misliš na to, da bi država morala ukiniti vse subvencije, ki jih nudi Cerkvi in bi se Cerkev morala financirati le iz svojega premoženja in darovi vernikov, poleg tega ap še plačevati davke na darove vernikov in na svoje premoženje?sem uganu kaj misliš?v tem primeru bi tisto premoženje, ki ag Cerkev ima kmalu romalo nekam drugam, kajti tolio nepremičnin in toliko organizacij znotraj Cerkve s tem premoženjem v naravi in podjetjih ne bi mogli vzdrževati, kaj šele obnavljati in ustanavljati na novo.
Dokler bo cerkev imela denar, da bo kupovala podjetja, ki jih za svojo dejavnost, (razen seveda dobička, ki jih ta podjetja ustvarijo), ne potrebuje, dokler bo imela toliko gozdov, ki jih ravno tako za svojo dejavnost nič ne potrebuje, toliko časa bom trdil, da niso upravičeni do proračunskega denarja. Pa pustimo sedaj pri strani to, da mislim da bi morali za vero plačevati le verniki.

Jaz vem, da se v tem trenutku gadita vsaj dve cerkvi na novo, in seveda se zavedam, da so glavni vir prihodkov cerkve tki. darovi vernikov. Tu ni nič spornega. Upam pa, da se zavedaš, da cerkev res dobiva poleg tega tudi denar iz proračuna. Pa upam da veš tudi to, da ponavadi obnavlja nepremičnine tisti, ki je lastnik le-teh. In jih uporablja za svojo dejavnost. Podjetje, ki tega ni sposobno, mora del nepremičnin prodati, dati v najem, ali pa propasti. Cerkev je zaenkrat še daleč od tega, ker iz svoje dejavnosti pridobi več denarja, kot pa ga porabi.

fsm
Hudo pa je, da je takšnih župnikov, ki si to lahko privoščijo vse več. Bi te pa popravil, da je odvisno tudi od tega, kako sposoben je župnik prepričati vernike, da dajejo premalo darov. Pa še to, da prijatelji in domači ponavadi ne kupujejo v dar takšne avtomobile.

Zdaj pa zares, predlagam da gremo nazaj na temo zvonenja z zvonovi, tole je postalo preveč naporno.

Mad Gandhi
22.08.2006, 11:33
To sem sam slišal na lastna ušesa (ne bom se ponavljal). Ne bom pa govoril ne kje je bilo to, ne kdaj je bilo to, ker neko anonimnost pa vseeno zagotavlja ta forum.

Hm... Jaz sem pogosto v Cerkvi, pa političnega agitiranja še nisem slišal. Res pa je, da sem skrbno izbral duhovnika, ki mu zaupam.

NaceM
22.08.2006, 11:35
Hm... Jaz sem pogosto v Cerkvi, pa političnega agitiranja še nisem slišal. Res pa je, da sem skrbno izbral duhovnika, ki mu zaupam.

Ja hvalabogu. Če imaš možnost izbirat, pač izbereš tisto, kar je najboljše za tebe.
Duhovniki so ljudje kot ostali, so dobri in slabi, kot npr. zdravniki, policaji in še kdo.

doli
22.08.2006, 11:41
Tisti, ki recimo noče "brati med vrsticami" in je zato menda nesposobna razmišljanja s svojo glavo.
O hvala lepa da smem "posiliti" s svojim mnenjem. :D
Tvoj odgovor je tipičen.
Napisal si kaj je "zate" vmešavanje. Kar je popolnoma irelevantno. KAj je kršitev ustave in kaj je "zate" kršitev ustave je nekaj povsem različnega. To je bil moj point ki mislim da je bil popolnoma jasen.
ČE beremo tebe in to prav nič med vrsticami so verniki "ovce", ki ne razmišljajo s svojo glavo in hodijo v cerkev ker se bojijo pekla.
To je tipična stereotipna žaljivka. Ker to enostavno ni res.
Kaj pa je "kulturna ura"?
OK. Tvoje mišljenje sedaj poznamo. Ali bi mi lahko odgovoril tudi na vprašanja o zvonenju z zvonovi?

NaceM
22.08.2006, 11:41
... In ja.. Moti me, da mi nabijajo zvonovi v glavo.
Tisti, ki želi v cerkev bo šel brez "glasbenega dodatka", tisti, ki pa ne želi, pa pač ne gre.

Mad Gandhi
22.08.2006, 11:45
... In ja.. Moti me, da mi nabijajo zvonovi v glavo.
Tisti, ki želi v cerkev bo šel brez "glasbenega dodatka", tisti, ki pa ne želi, pa pač ne gre.

Se popolnoma strinjam. Danes ob 7h zjutraj so mi spet nabijali zvonove v glavo. To me je zelo motilo, ker sem bil zaspan - dolgo v noč nabijal :kisses: tudi sam.:blush:

NaceM
22.08.2006, 11:50
Se popolnoma strinjam. Danes ob 7h zjutraj so mi spet nabijali zvonove v glavo. To me je zelo motilo, ker sem bil zaspan - dolgo v noč nabijal :kisses: tudi sam.:blush:

Pa ne bi bilo fajn, ko bi se potem nekako cekrvenjaki odločili in ne bi več nabijali.
Btw. Alojzij Uran je zakon! :2thumbs:

FerdoX
22.08.2006, 14:07
Kakšen klasičen klerikajzrski odgovor.
Ok.. Če gremo po tvoje... Pa plačujmo še muslimanom čisto isto in evangeličanom, pa še kakšni hari-krišni.. Ker pač so! OK? Fer?

aha... tipičen komunajzerski izprdek.

A ti sploh zaznavaš svet okoli sebe?

VSE registrirane verske skupnosti dobijo določeno pomoč. Tako kot društvo za opazovanje ptic, yebanje radoznalih in ostale abote. :veryevil:

FerdoX
22.08.2006, 14:08

Kje si bil in koga si slišal?

FerdoX
22.08.2006, 14:09
OK. Tvoje mišljenje sedaj poznamo. Ali bi mi lahko odgovoril tudi na vprašanja o zvonenju z zvonovi?

Zvonenje z zvonovi odzvanja po sloveniji že stoletja. Kaj te zanima?

doli
22.08.2006, 14:09
O tej temi smo drugače že debatirali in moj predlog je bil in še vedno je budilka, ki ima možnost bujenja tudi s posnetimi cerkvenimi zvonovi. :D
http://www.shop.com/op/~Travel_Sound_Soother_20_with_Radio_Alarm_Clock-prod-7362639
Verniki tako ne bodo prikrajšani za prelep od boga poslan dan, ki ga je teba začeti z (po njihovem) lepo pesmijo zvonov, medtem ko bomo ostali uživali v nič manj božjem in mnogo prijetnejšem žvrgolenju ptičkov...
:2thumbs: Podpiram, sem pripravljen prispevat svoj delež, grem na štante podpise zbirat, karkoli, sam če bi bla možnost, da bi tole verniki uporabljali namesto ropotanja z zvonovi. Pa naj jim ropota in tuli po njihovih spalnicah, ne pa po moji. :censored: :nonono: :censored: :nonono: :censored:

doli
22.08.2006, 14:23
Zvonenje z zvonovi odzvanja po sloveniji že stoletja. Kaj te zanima?
Tole:

Še vedno nisem dobil nekega argumentiranega razloga, kaj imajo verniki od tega, da ne upoštevajo mnenja drugačemislečih in kaj verniki pridobijo v svoji veri, če me vsako nedeljo zbujajo ob nekulturnih urah.?

Tudi košnja trave v naseljih z ročnimi ropotajočimi kosilnicami ima tradicijo v Sloveniji, da se kosi kadar pač imaš čas in ne ravno ob sobotah po 10. uri (mislim da je nekaj takega določeno, ne me zdaj za točno uro držat). Pa se vseeno strinjam s tem, da bi se tudi to uredilo. Ampak tu je imel sosed vsaj možnost v pidžami do tebe priti in te nazjat, če si ga prekmalu zbudil, če pa tudi to ni zaleglo, pa še kakšna na g.... Pa se je ponavadi kaj kmalu uredilo. A jaz naj pa grem v pidžami v cerkev in naj sredi maše nazjam župnika zakaj je tako nesramen, da me je tako zgodaj z ropotanjem zbudil?

mungo
22.08.2006, 14:24
Jaz vem še za cenejšo varijanto. :clown:

V vsak evrokalukulator naj proizvajalec vgradi tudi uro z alarmom. Tako bo lahko vsaka slovenska družina vedela, kdaj mora k maši. :dontknow:

Jelengar
22.08.2006, 15:46
Jaz vem še za cenejšo varijanto. :clown:

V vsak evrokalukulator naj proizvajalec vgradi tudi uro z alarmom. Tako bo lahko vsaka slovenska družina vedela, kdaj mora k maši. :dontknow:
Vsaka slovenska druzina pa ze ne hodi k masi. :approve: Matr, zakaj je pa treba zvonit samo za k masi? A verniki nimajo ur, al kaj? kako pa potem vedo kdaj je treba iti v sluzbo, ali k zobozdravniku, oziroma kdaj je TV dnevnik? A glih zvonit je treba? :nonono:

Jelengar
22.08.2006, 16:07
Kaj bi pa ti, da zbrane govore JB Tita vrtijo pa radiu, kot včasih?!:dontknow: :evil:
A si ti danes nore gobe jedel, ali jih jes vsak dan? :dontknow: :evil:

yamamoto
22.08.2006, 16:27
Kaj bi pa ti, da zbrane govore JB Tita vrtijo pa radiu, kot včasih?!:dontknow: :evil:

Takrat si imel krasno možnost: Levi gumb, nasprotna smer vrtenja urinega kazalca, dokler ni naredilo Klik. :D
Cerkev pa mi ne da nobene izbire, razen gumi zamaškov za delavce s kompresorskim kladivom. :mad:

Jelengar
22.08.2006, 16:32
Ti, kakšen občutek pa je to, če ješ nore gobe?:dontknow: Sam vprašam...:veryevil: Nimda, kdaj si nazadnje tekel in lulal hkrati? :evil:

Jelengar
22.08.2006, 16:42
Takrat si imel krasno možnost: Levi gumb, nasprotna smer vrtenja urinega kazalca, dokler ni naredilo Klik. :D
Cerkev pa mi ne da nobene izbire, razen gumi zamaškov za delavce s kompresorskim kladivom. :mad:
Magicni ON / OFF gumb. :2thumbs: :rolling:

Jelengar
22.08.2006, 16:43
Če so sosedi zvedeli za to, je potem enkrat pred zidom naredilo POK, ne KLIK. :O In to iz 10 pušk hkrati.:evil:
Nimda, spet (kot ponavadi) SPAMas. :nonono: :nonono:
Nimda, a si ti sveta krava tega foruma? :evil:

yamamoto
22.08.2006, 16:44
Če so sosedi zvedeli za to, je potem enkrat pred zidom naredilo POK, ne KLIK. :O In to iz 10 pušk hkrati.:evil:

Spet si vse pomešou. :nonono:
Tisto se je zgodilo, če nisi poslušal govorov Mao Ze-donga. ;)
Dokaz: Jaz sem naredil Klik vedno, pa sem še živ. :)

yamamoto
22.08.2006, 16:51
Un konc, kjer "so sosedje slišali", si pa očitno preslišal...:dontknow:

Moji sosedje so bili vsi srečni, da jih nisem zašpecal njihovmu sekretarju, da hodijo na šverc v cerkev. :angel:

nattka
22.08.2006, 16:55
eden iz naše hiše je bil pa zelo visoko v vojski ... ves napetelinjen vedno ...
no jeseni 91 je pa na brezjah v joku po kolenih okoli oltarja hodu ...

ko smo že norih gobah se mi je zdel da med "nore" paše ...

doli
22.08.2006, 17:32
:approve: :2thumbs:
... Nekomu se pa vendar morajo klanjati!:veryevil:
a zdej ko Tita ni več, je pa tud bog dober?

človek
22.08.2006, 17:51
In vsi taki k so prej hodil za rdečo zvezdo in se ji klanjal, zdaj pljuvajo po tistem, ki jih je preje toliko let pital z najboljšimi žganci........:veryevil:

Kajtimar
22.08.2006, 20:05
Ker nisem vernik, ti na to vprašanje ne morem odgovoriti pritrdilno :evil:, tovariš.:clown:

Kaj je zdaj to? Izjasnil si se za agnostika, kar pa še ne pomeni, da si tudi ateist! :approve:

Jelengar
22.08.2006, 20:10
Kaj je zdaj to? Izjasnil si se za agnostika, kar pa še ne pomeni, da si tudi ateist! :approve:
Aja, agnostik da je !? :dontknow: Men se pa zdi, da je navadni ********** **********. :rolling:

FerdoX
23.08.2006, 06:47
Tole:

Tudi košnja trave v naseljih z ročnimi ropotajočimi kosilnicami ima tradicijo v Sloveniji, da se kosi kadar pač imaš čas in ne ravno ob sobotah po 10. uri (mislim da je nekaj takega določeno, ne me zdaj za točno uro držat). Pa se vseeno strinjam s tem, da bi se tudi to uredilo. Ampak tu je imel sosed vsaj možnost v pidžami do tebe priti in te nazjat, če si ga prekmalu zbudil, če pa tudi to ni zaleglo, pa še kakšna na g.... Pa se je ponavadi kaj kmalu uredilo. A jaz naj pa grem v pidžami v cerkev in naj sredi maše nazjam župnika zakaj je tako nesramen, da me je tako zgodaj z ropotanjem zbudil?

Človek ki košnjo trave primerja z bitjem cerkvenih zvonov je povedal popolnoma vse o svoji percepciji običajev in izročil.

FerdoX
23.08.2006, 06:50
a zdej ko Tita ni več, je pa tud bog dober?

Za časa tita so tudi zvonovi bili. Ampak takrat so ofce pogledale titeka. Če je rekel "ruuuuuši" se je rušilo, če je pustil, potem so tudi oni lahko spali. Zdej pa... ko titeka ni več da bi ga vprašali kako in kaj.... se pa pisdaka. Kot ponavadi.

evajet
23.08.2006, 06:56

Tu ni nič narobe !

Če hodiš v Cerkev si član Cerkve ! Cerkev pričakuje da si na njeni strani in pričakuje da boš na volitvah podprl tiste kandidate ki so do Cerrkve najmanj nestrpni. To delajo v vseh religijah po svetu, verski vodje nagovarjajo svoje vernika v podporo simpatičnim strankam.

Milorečeno se mi zdi smešno da hodiš v Cerkev in se počutiš slabe volje in razočaran, če ti Župnik nakaže seznam potencjalnih strankarkih favoritov. Na volitvah voli po svoji vesti potem pa k spovedi če si grešil !

Bojim se da so to res samo zgodbe iz MLADINE !:2thumbs:

NaceM
23.08.2006, 07:15
aha... tipičen komunajzerski izprdek.

A ti sploh zaznavaš svet okoli sebe?

VSE registrirane verske skupnosti dobijo določeno pomoč. Tako kot društvo za opazovanje ptic, yebanje radoznalih in ostale abote. :veryevil:

:) Falil si na DAAAAALLEEEEEČČČ! :)
Glede na vse skupaj, kar sem jaz in moja familija dal skozi zaradi komunistov, me pa ta navedek prav malce zabava. ha ha ha

"Določeno pomoč!" :) :) <- ta je pa najboljša! :)

NaceM
23.08.2006, 07:17
Kje si bil in koga si slišal?

Očitno ti ne razumeš slovensko!

Ego audiebat ! (Upam, da latinsko razumeš, če slovensko ne.. No moral bi razumet, glede na to, da še nedolgo tega je bil latinščina EDINI URADNI JEZIK v katoliških cerkvah - tudi v Sloveniji - in glede na to, kako vneto zagovarjaš katolibane.) :)

NaceM
23.08.2006, 07:27
Tu ni nič narobe !

Če hodiš v Cerkev si član Cerkve ! Cerkev pričakuje da si na njeni strani in pričakuje da boš na volitvah podprl tiste kandidate ki so do Cerrkve najmanj nestrpni. To delajo v vseh religijah po svetu, verski vodje nagovarjajo svoje vernika v podporo simpatičnim strankam.

Milorečeno se mi zdi smešno da hodiš v Cerkev in se počutiš slabe volje in razočaran, če ti Župnik nakaže seznam potencjalnih strankarkih favoritov. Na volitvah voli po svoji vesti potem pa k spovedi če si grešil !

Ok, načeloma res.. Ampak, zakaj pa potem škofovska konferenca izda pred vsakimi volitvami nek razglas, da se RKC vzdrži vseh aktivnosti v zvezi s pridobivanjem volilcev za katerokoli politično opcijo?

evajet
23.08.2006, 07:32
To je pa dokaz, da se politični in gospodarski sistemi spreminjajo ljudje pa ostajajo isti ali pa se počasi spreminjajo šele z novimi generacijami. Zaskrbljujoče je da mladi ljudje razmišljajo kot kakšni dinozavrski komunajzerji !
Srečal sem nekega rez. policista ki mi je pokazal petokrako iz malega žepa in rekel: "za vsak slučaj, če se kaj spremeni !"

Sploh ne hodim v Cerkev, in res je da bivam stran od cerkvenih zvonov, vendar menim da bi bilo utišanje zvonov noro dejanje vredno nivoja boljševikov iz oktoberske revolucije. Ko je jelcin izvedel državni udar v Rusiji je takoj ukazal glasno zvonenje Moskovskih Cerka. To je za moskovčane simbolno pomenilo svobodo izpod 70 let diktature bolševikov, ki so zvonove utišali. pri nas pa se še vedno po boljševiostično zaletavajo v cerkvene zvonove in mahajo z db lestvico čeprav je v ozadju ideologija kulturnega boja neokomunistov Slovenije:nonono:

NaceM
23.08.2006, 07:33
To je pa dokaz, da se politični in gospodarski sistemi spreminjajo ljudje pa ostajajo isti ali pa se počasi spreminjajo šele z novimi generacijami. Zaskrbljujoče je da mladi ljudje razmišljajo kot kakšni dinozavrski komunajzerji !
Srečal sem nekega rez. policista ki mi je pokazal petokrako iz malega žepa in rekel: "za vsak slučaj, če se kaj spremeni !"

Sploh ne hodim v Cerkev, in res je da bivam stran od cerkvenih zvonov, vendar menim da bi bilo utišanje zvonov noro dejanje vredno nivoja boljševikov iz oktoberske revolucije. Ko je jelcin izvedel državni udar v Rusiji je takoj ukazal glasno zvonenje Moskovskih Cerka. To je za moskovčane simbolno pomenilo svobodo izpod 70 let diktature bolševikov, ki so zvonove utišali. pri nas pa se še vedno po boljševiostično zaletavajo v cerkvene zvonove in mahajo z db lestvico čeprav je v ozadju ideologija kulturnega boja neokomunistov Slovenije:nonono:

Tole z Jelcinom je že drugič ali tretjič ponovljeno.
Predlagam kdaj prenočevanje v vidnem polju z zvonikom, da boš lažje občutil "svobodo" . :)

evajet
23.08.2006, 07:40
Tole z Jelcinom je že drugič ali tretjič ponovljeno.
Predlagam kdaj prenočevanje v vidnem polju z zvonikom. :)

Zanimivo je da novodobne boljševike motijo zvoki iz cerkvenih zvonov danes, takrat ko pa so si urejali bivanje pa ne ?
Aja sej res SZDL in Smole so rekli da ni nič narobe !:2thumbs:

doli
23.08.2006, 07:42
Človek ki košnjo trave primerja z bitjem cerkvenih zvonov je povedal popolnoma vse o svoji percepciji običajev in izročil.
Še vedno nimam nikakršnih argumentiranih odgovorov na moja vprašanja o smislu razbijanja z zvonovi, že večkrat si se izognil odgovorom. Če je argument samo običaji in izročila, potem res nima smisla navsezgodaj zjutraj nabijati z zvonovi. Delajte to potem vsaj od 10:00 naprej, tako kot to velja za ropot kosilnice, zaradi mene tudi 10 krat na dan, ker nimam več majhnih otrok (sosed jih ima in ima še večje probleme, poleg njega se vedno zbudijo tudi otroci). Tradicija je bila tudi, da se je v tovarnah delalo od 6:00 do 14:00, pa se je zaradi nesmiselnosti takšnega delovnega časa tudi to spremenilo. Tradicija je bila tudi košnja trave z navadnimi kosami, pa tudi tega danes ni več. Tradicija je bila tudi, da so žito žele žanjice, pa jih danes kombanji, tradicija ... Ne da se mi več naštevat. Kot sem že rekel, tradicijo zganjajte takrat, ko ne boste škodovali ostalim in jim kratili počitek. A je to tako težko razumeti?

NaceM
23.08.2006, 07:46
Zanimivo je da novodobne boljševike motijo zvoki iz cerkvenih zvonov danes, takrat ko pa so si urejali bivanje pa ne ?
Aja sej res SZDL in Smole so rekli da ni nič narobe !:2thumbs:

... drugič že ponavljam, da so CERKEV, KI MI NABIJA V GLAVO ZGRADILI ZA BLOKI, V KATERIH PREBIVAM IN ZA TEM, KO SEM SE JAZ PRESELIL TJA. A si spet en, ki ne razume slovensko?

doli
23.08.2006, 07:57
Tu ni nič narobe !

Ne hodim v cerkev, ker tam nimam kaj početi. Včasih pa, v veselje staršem in tetam in stricem, grem, če je maša za spomin točno določene osebe, ki sem jo spoštoval in ki je bila verna. Iz spoštovanja do te osebe. Mladine pa že več kot 10 let nisem bral, tako da ne vem o katerem članku govoriš. Pa licemerstva o grešenju in potem spoved, pa kao da se ni nič zgodilo? Ostanejo še tisti, ki so bili zaradi tega prizadeti. A to ti pa ni pomembno? To se pa meni zdi žalostno in nič smešno. Če si se v cerkvi to naučil, si zame samo še en dokaz več, da tam res nimam kaj početi.

doli
23.08.2006, 08:08

Tudi s politiko se ne ukvarjam. Za spremembo od tebe, pa živim v neposredni bližini zvonov. In nabijanje z zvonovi direkt v mojo spalnico ob nečloveško zgodnjih urah me moti, upam da si to lahko predstavljaš. Ne, ni mi vseeno, da me budijo. Proti vernikom nimam nič, sem proti nabijanju z zvonovi ob nečloveško zgodnjih urah. A razumeš? Ne, nisem boljševik, nisem komunist, nisem SDS-ovec, nisem član niti simpatizer katerekoli politične stranke, nisem skinhead, nisem neokomunist, nisem *****, ... Sem nekdo, ki ga moti razbijanje z zvonovi, ker nabijajo prezgodaj direkt v mojo spalnico. In to z vsem tistim, kar si naštel nima NOBENE zveze.

evajet
23.08.2006, 08:11
Verjetno je res hudo če te v polnem snu zbudijo zoprni cerkveni zvonovi, če pa je kdo še zapriseženi sovražnik Cerkve je pa "kazen" dokončna grozna.

Kam pa naj se pritoži klošar ki spi pod železniškim moston in vsake 2uri čezenj zdrvi tovorni vlak ?:2thumbs:

NaceM
23.08.2006, 08:16
Verjetno je res hudo če te v polnem snu zbudijo zoprni cerkveni zvonovi, če pa je kdo še zapriseženi sovražnik Cerkve je pa "kazen" dokončna grozna.

Kam pa naj se pritoži klošar ki spi pod železniškim moston in vsake 2uri čezenj zdrvi tovorni vlak ?:2thumbs:

Saj sem ti predlagal, da greš prenočevat v bližino cerkve, da boš občutil svobodo, verjetno tako kot klošar, boš se pobral stran, ker se lahko.

doli
23.08.2006, 08:17

Svoji neumnosti. Kajti on ima možnost da zamenja most, jaz svoje stanovanje ne morem.

nattka
23.08.2006, 08:44

ne poznam klošarjev ki ne bi trdno spali sem pravičnega ...
imajo dobra uspavala ...

FerdoX
23.08.2006, 09:06
Očitno ti ne razumeš slovensko!

Ego audiebat ! (Upam, da latinsko razumeš, če slovensko ne.. No moral bi razumet, glede na to, da še nedolgo tega je bil latinščina EDINI URADNI JEZIK v katoliških cerkvah - tudi v Sloveniji - in glede na to, kako vneto zagovarjaš katolibane.) :)

Kdo so to katolibani??????

NaceM
23.08.2006, 09:07
Kdo so to katolibani??????

Ti si edinstven primerek le-tega.

FerdoX
23.08.2006, 09:08
:) Falil si na DAAAAALLEEEEEČČČ! :)
Glede na vse skupaj, kar sem jaz in moja familija dal skozi zaradi komunistov, me pa ta navedek prav malce zabava. ha ha ha

"Določeno pomoč!" :) :) <- ta je pa najboljša! :)

Falil si tudi ti in v tem je moj point. Glede na to da je tvoja familija trpela pod komunisti je najmanj tragično, da vsaj en njen predstavnik tule stresa pravo komsomolsko pogromaštvo nad tem da Cerkev zvoni z zvonovi, izvaja maše in včasih celo..... ne boš verjel... na glas kaj pove. :O :O :O

FerdoX
23.08.2006, 09:09
Ti si edinstven primerek le-tega.

Definiraj s čem sem si zaslužil ta vzdevek? Ker nisem proti ukinitvi zvonenja z zvonovi?
Se ti prebereš fašistek?

NaceM
23.08.2006, 09:10
Definiraj s čem sem si zaslužil ta vzdevek? Ker nisem proti ukinitvi zvonenja z zvonovi?
Se ti prebereš fašistek?

A si malce zmeden?
Enkrat sem komunajzarski (kaj že?) drugič sem fašistek... Malce zahajate v paradoks gospod.

FerdoX
23.08.2006, 09:19
Še vedno nimam nikakršnih argumentiranih odgovorov na moja vprašanja o smislu razbijanja z zvonovi, že večkrat si se izognil odgovorom. Če je argument samo običaji in izročila, potem res nima smisla navsezgodaj zjutraj nabijati z zvonovi. Delajte to potem vsaj od 10:00 naprej, tako kot to velja za ropot kosilnice, zaradi mene tudi 10 krat na dan, ker nimam več majhnih otrok (sosed jih ima in ima še večje probleme, poleg njega se vedno zbudijo tudi otroci). Tradicija je bila tudi, da se je v tovarnah delalo od 6:00 do 14:00, pa se je zaradi nesmiselnosti takšnega delovnega časa tudi to spremenilo. Tradicija je bila tudi košnja trave z navadnimi kosami, pa tudi tega danes ni več. Tradicija je bila tudi, da so žito žele žanjice, pa jih danes kombanji, tradicija ... Ne da se mi več naštevat. Kot sem že rekel, tradicijo zganjajte takrat, ko ne boste škodovali ostalim in jim kratili počitek. A je to tako težko razumeti?

Glej..... ti si zmeden osebek. Če je zate delo v tovarni od 6 - 14 ali košnja trave TRADICIJA potem ti bog ali pa darwin pomagaj.

Tudi to beseda "delajte" napeljuje na to, da JAZ zvonim z zvonovi. KAko tipično. Ali si "z nami" ali pa si KATOLIBAN oziroma predstavnik cerkve.

Res ste ogabni. ŠE različnega mnenja ne smem imeti. Jaz zvonove vsak dan slišim pa še to če vklopim register. Poleg tega okoli te cerkve še bližje živi vsaj že 1000 prebivalcev. Nobenega še nisem slišal pritoževati se pa nekateri tudi ne hodijo v cerkev. S kakšno pravico se ti postavljaš v vlogo advokata tistih, ki jih cerkveno zvonenje moti?

Samo preberite se..... Cerkev zvoni, Cerkev "posiljuje z idejami", Cerkev "hoče".....

Zvonovi nekaterim le prav pridejo, da pucajo svoje male in velike frustracije, nestrpnost in zabito nerazgledanost.

Ko boste tu končali boj proti grdim "katolibanom" to "naprednost" takoj prodajte v Evropi. Naj utihnejo vse Cerkve po evropi, v Parizu, Madridu......... Ker Doli ne vidi smisla v tem razen strašenja malih otrok, tisti NaceM pa sveto vojno katolibanov.:veryevil: :veryevil: :veryevil:

FerdoX
23.08.2006, 09:23
A si malce zmeden?
Enkrat sem komunajzarski (kaj že?) drugič sem fašistek... Malce zahajate v paradoks gospod.

Noup... nisem zmeden. Moje zmerjanje je bilo le udarec nazaj za tvoje bebavo zmerjanje s katolibani.

Drugo pa: komunist ali pa fašist se razlikujeta le v izredno drobnih niansah. Oba uporabljata enako fundamentalen jezik in fašizaciej kot ti. Da bi ti zvonovi kar čim dlje časa nabijali v tvoji prazni betici. Prav komifašist?

NaceM
23.08.2006, 09:26
Noup... nisem zmeden. Moje zmerjanje je bilo le udarec nazaj za tvoje bebavo zmerjanje s katolibani.

Drugo pa: komunist ali pa fašist se razlikujeta le v izredno drobnih niansah. Oba uporabljata enako fundamentalen jezik in fašizaciej kot ti. Da bi ti zvonovi kar čim dlje časa nabijali v tvoji prazni betici. Prav komifašist?

Dragi katolibanček.. Kaj boš še iznašel!? :D :D :D
(Zagovarjanje političnega agitiranja v cerkvi ima CERKEV edino skupno pri zagovarjanju igranja glasbe s cerkvenih zvonikov.)

p.s.: Najbolj fundamentalen jezik uporablja najbolj razširjeno podjetje na svetu - Cerkev. Saj vem, da si bogi, ker ti to ni jasno.

lunica
23.08.2006, 09:30
Jaz ne vem zakaj ste vsi tako zelo proti zvonenju zvonov. če bi pa živeli v državi z večino islamskega prebivalstva in bi prevladovale mošeje pa vas ne bi motilo klicanje muezina k molitvi 5x na dan? Seveda ne, ker on bi se oglasil 5x na dan zvonovi se pa vsako uro.

Mislim, da bi mogli bit bolj strpni drug do drugega. Ne pritožujte se in ne izmišljajte si, da cerkev vsiljuje. To je tradicija, ki velja že stoletja. Poleg tega pa ti zvonovi ne samo da kličejo k maši, s svojim zvonenjem ustvarjajo glasbo, ki je vi očitno ne razumete. To je pač umetnost.

FerdoX
23.08.2006, 09:31
Dragi katolibanček.. Kaj boš še iznašel!? :D :D :D
(Zagovarjanje političnega agitiranja v cerkvi ima CERKEV edino skupno pri zagovarjanju igranja glasbe s cerkvenih zvonikov.)

Kot prvo : nisem nikjer trdil da zagovarjam agitiranje v Cerkvi čeprav ne vem kje je to sploh prepovedano.
Drugo: trdim, da tega agitiranja NI oziroma je izredno redko.

In ker ne smatram cerkveno zvonenje za motnjo sem zato katoliban? Čemu? Kaj ti je Cerkev naredila tebi in tvoji familiji?

In še to je čudno, da očitno TI hodiš v Cerkev vsaj tako si trdil, potem pa mene zmerjaš s katolibanom.:nonono:

Kaj čmo. Človeška omejenost je res brezmejna.

FerdoX
23.08.2006, 09:32
p.s.: Najbolj fundamentalen jezik uporablja najbolj razširjeno podjetje na svetu - Cerkev. Saj vem, da si bogi, ker ti to ni jasno.

A ti samo provociraš in izzivaš al si res tako omejen? :dontknow:

NaceM
23.08.2006, 09:35
Jaz ne vem zakaj ste vsi tako zelo proti zvonenju zvonov. če bi pa živeli v državi z večino islamskega prebivalstva in bi prevladovale mošeje pa vas ne bi motilo klicanje muezina k molitvi 5x na dan? Seveda ne, ker on bi se oglasil 5x na dan zvonovi se pa vsako uro.

Mislim, da bi mogli bit bolj strpni drug do drugega. Ne pritožujte se in ne izmišljajte si, da cerkev vsiljuje. To je tradicija, ki velja že stoletja. Poleg tega pa ti zvonovi ne samo da kličejo k maši, s svojim zvonenjem ustvarjajo glasbo, ki je vi očitno ne razumete. To je pač umetnost.

Koliko daleč od cerkve spiš?

lunica
23.08.2006, 09:36
50 m

NaceM
23.08.2006, 09:38
A ti samo provociraš in izzivaš al si res tako omejen? :dontknow:

Mislim, da si prav ti dokazal svojo omejenost s svojim katolibanizmom. Meni jodlaš tukaj o nekem fundamentalizmu, vemo pa, kdo je fundamentalen. (Kaj že pomeni "fundament"? Ups, sem pozabil, da latinsko pa kljub vsemu katolibanizmu ne znaš.)

NaceM
23.08.2006, 09:39
50 m

Potem pa se resnično počutiš svobodno. :D :D :D

lunica
23.08.2006, 09:40
(Kaj že pomeni "fundament"? Ups, sem pozabil, da latinsko pa kljub vsemu katolibanizmu ne znaš.)

Fundamentum = temelj, osnova ;)

FerdoX
23.08.2006, 09:42

Tudi bebav sarkazem ne zbriše madeža fundamentalista iz tvojega obraza.

lunica
23.08.2006, 09:42

Mene ne motijo zvonovi. Meni se zdijo kot nekakšna lepa pesem, ko zjutraj kličejo k maši :blush: :music:

NaceM
23.08.2006, 09:44
Tudi bebav sarkazem ne zbriše madeža fundamentalista iz tvojega obraza.

Moj obraz se drži v nasmeh :D , ko bere tvoje katolibanske izjave.

Jelengar
23.08.2006, 09:45
Mislim, da bi mogli bit bolj strpni drug do drugega.
Popolnoma se strinjam. :approve: Naj "Cerkev" pokaze samo malce strpnosti in za zacetek pricne malce manj triumfalisticno nazigati svoje zvonce nestetokrat na dan. Pesem zvonov je pa (kot sem ze nekljakrat povedal) samo takrat, ko Laibachovci na zvonove pritrkavajo Vade Retro Satanas.

NaceM
23.08.2006, 09:45
Mene ne motijo zvonovi. Meni se zdijo kot nekakšna lepa pesem, ko zjutraj kličejo k maši :blush: :music:

Posnami si jih, pa si jih špilaj doma. Mene pa zvonovi motijo, ker motijo moj spanec in mojo koncentracijo.

NaceM
23.08.2006, 09:46
Fundamentum = temelj, osnova ;)

Točno... Zvonovi te pretresejo do fundamenta! :)

lunica
23.08.2006, 09:49
Posnami si jih, pa si jih špilaj doma. Mene pa zvonovi motijo, ker motijo moj spanec in mojo koncentracijo.

Včasih se je treba z nekaterimi stvarmi preprosto sprijaznit in jih sprejet. Če bi gledal na te zvonove z malo drugačne strani in se ne bi razburjal ko bi jih slišal, bi se počasi navadil in jih potem sploh več ne bi slišal.

evajet
23.08.2006, 09:51

No videš, pol se pa nejdejo novodobni boljševiki, ki ti hočejo to lepo pesem vzet !:2thumbs:

lunica
23.08.2006, 09:52
Popolnoma se strinjam. :approve: Naj "Cerkev" pokaze samo malce strpnosti in za zacetek pricne malce manj triumfalisticno nazigati svoje zvonce nestetokrat na dan. Pesem zvonov je pa (kot sem ze nekljakrat povedal) samo takrat, ko Laibachovci na zvonove pritrkavajo Vade Retro Satanas.

Saj pa jih nabija samo pred mašami. TO je v nedeljo 3x in med tednom 2x. Tisto kaj pa je vsakih 15 min pa je samo rahlo malo.

A pobiranje smeti v zgodnjih jutranjih urah pa vas ne moti? :dontknow:

lunica
23.08.2006, 09:53
No videš, pol se pa nejdejo novodobni boljševiki, ki ti hočejo to lepo pesem vzet !:2thumbs:

Vem, da mi je ne bodo vzeli zato bom še vedno rada prisluhnila pesmi zvonov. ;)

Jelengar
23.08.2006, 09:54
Mene ne motijo zvonovi. Meni se zdijo kot nekakšna lepa pesem, ko zjutraj kličejo k maši :blush: :music: Mene pa motijo, ker zvonijo premocno in preeeeedolgo in me zbudijo iz spanca, ker imam sluzbo komaj ob 9 h.

NaceM
23.08.2006, 09:54
Včasih se je treba z nekaterimi stvarmi preprosto sprijaznit in jih sprejet. Če bi gledal na te zvonove z malo drugačne strani in se ne bi razburjal ko bi jih slišal, bi se počasi navadil in jih potem sploh več ne bi slišal.

Zvonove sem gledal iz vseh strani, spodaj, zgoraj, levo, desno, ko "tangajo" in ko ne "tangajo".
In še sedaj stojim za tem, kar sem napisal. Da v cerkev gre tisti, ki mu paše, pa če zvonovi zvonijo ali ne zvonijo. Tale pesem zvonov, katero ti tako nazivaš, je zate pesem, zame (in še veliko drugih) pa neznosen hrup, ki me moti, tako kot bi marsikoga motilo, če bi kakšna rock skupina vadila v kleti, pa zato, da se jih sliši kot EPP postavila zvočnike po vsej ulici (za njih in njihove "fane" pa bi bila prav tako ful dobra pesem, pa tudi za tebe bi bila to pesem, če bi "drugače gledala" in te potem sploh ne bi motila). Kako je že en striček prej rekel.."Vsi drugačni - vsi enakopravni!"

NaceM
23.08.2006, 09:56

Kaj zdaj.. Boljševiki, menševiki ali fašisti, nacisti (ali kaj se boste še spomnili)? Odločte se! Žal se vseeno to malce razlikuje med seboj.

lunica
23.08.2006, 09:57
Jaz samo rečem treba je biti strpen do drugih ljudi.

evajet
23.08.2006, 09:58

Ja to je res !

Tako kot klošar po železniškim mostom, povečat količino alkohola ali pa na druge načine, Wolkman, ušesna vata ....in na koncu kakšen priročnik o hitrem adaptiranju iz revolucionarnem bolševističnga stanja v demokratičnega posameznika !:2thumbs:

NaceM
23.08.2006, 10:00
Ja to je res !

Tako kot klošar po železniškim mostom, povečat količino alkohola ali pa na druge načine, Wolkman, ušesna vata ....in na koncu kakšen priročnik o hitrem adaptiranju iz revolucionarnem bolševističnga stanja v demokratičnega posameznika !:2thumbs:

Katolibani so med nami! :D

NaceM
23.08.2006, 10:01

Me zanima koliko bi bila ti strpna do takšne pesmi rockerjev (od 5h zjutraj do 23h zvečer - ali več), ki je za njih pesem, zate pa hrup.

In, če bi bila cerkev strpna (kar pa ni), bi nehala posiljevati ljudi, ki jih hrup zvonov moti (in ki jih ni tako malo) s svojim hrupnim zvonjenjem.

lunica
23.08.2006, 10:02
Ne bi mi bilo všeč ampak zato ne bi zganjala takega cirkusa. Moj sosed je bil včasih operni pevec in sem mogla vedno poslušat njegovo opevanje medtem ko sme se učila. In sem preživela. :)

Jelengar
23.08.2006, 10:03
A pobiranje smeti v zgodnjih jutranjih urah pa vas ne moti? :dontknow:
Jaz tega nikoli ne slisim. Verjetno zato, ker so takrat smetarji verjetno se v bifeju na kavi. ;) Sicer pa odvoz smeti potrebujemo vsi. Vsi pa ne potrebujemo zvonenja. ;)

NaceM
23.08.2006, 10:04
Ne bi mi bilo všeč ampak zato ne bi zganjala takega cirkusa. Moj sosed je bil včasih operni pevec in sem mogla vedno poslušat njegovo opevanje medtem ko sme se učila. In sem preživela. :)

Moj sosed pa pianist, pa sem moral preživeti njega in cerkveno nažiganje. Kar pa ne pomeni, da me ni motilo! (BTW. Sosed je bil uvideven in ni nikoli vadil pred 9h zjutraj in po 21h zvečer, cerkev pa ni bila niti malo uvidevna .. Že od 5h zjutraj se posluša njeno "glasbo"!)

Pa še to.. Takšnih rockerjev ne boš našla, ki bi tako glasbo nažigali po ulici (se spomnim, kako mama jamra, ko je festival Lent, ker ji "orkester igra v predsobi"), ker je to motenje javnega reda in miru. Kaj pa cerkveni zvonovi?

Jelengar
23.08.2006, 10:05
Zakaj potem Cerkev ni strpna do nevernikov? ;)

NaceM
23.08.2006, 10:07
Zakaj potem Cerkev ni strpna do nevernikov? ;)

Tudi jaz sem se to vprašal. Samo malce širše... Ne samo do nevernikov, ampak do tistih, ki jih to moti!

Jelengar
23.08.2006, 10:07
Ne bi mi bilo všeč ampak zato ne bi zganjala takega cirkusa. Moj sosed je bil včasih operni pevec in sem mogla vedno poslušat njegovo opevanje medtem ko sme se učila. In sem preživela. :) Res da si prezivela, ampak to ti je zagotovo zapustilo nepopravljive posledice. Dokaz so tvoji prispevki v tej temi. :)

evajet
23.08.2006, 10:08
Kaj zdaj.. Boljševiki, menševiki ali fašisti, nacisti (ali kaj se boste še spomnili)? Odločte se! Žal se vseeno to malce razlikuje med seboj.

Hitler tudi ni bil preveč navdušen nad bavarskimiin avstriskimi zvonovi. On je bil bolj zvit, zvonarje je mobiliziral in jih poslal na fronto.... Stalin oz. boljševiki so v tem primeru bili bolj strogi v nasprotju z slovenskimi revolucionarji, ki jim še na misel ni prišlo s tako butasto idejo o utišanju cervenih zvonov.

Totalitarni sistemi 20 st. so bili zločinski, med sabo so se razlikovali po blagih olajševalnih okoliščinah, ki pa ne opravičujejo grobo kršitev človekovih pravic in vse palete demokratičnih standardov.:2thumbs:

NaceM
23.08.2006, 10:08
Res da si prezivela, ampak to ti je zagotovo zapustilo nepopravljive posledice. Dokaz so tvoji prispevki v tej temi. :)

:) Me zanima, če je vadil ob 12h ponoči. Mislim, da ne, ker so se mu takrat končevale ravno predstave v operi. :)

lunica
23.08.2006, 10:09
Pa še to.. Takšnih rockerjev ne boš našla, ki bi tako glasbo nažigali po ulici (se spomnim, kako mama jamra, ko je festival Lent, ker ji "orkester igra v predsobi"), ker je to motenje javnega reda in miru. Kaj pa cerkveni zvonovi?

Ja tudi jaz slišim glasbo s festivala Lent pa še vedno živim

NaceM
23.08.2006, 10:10
Totalitarni sistemi 20 st. so bili zločinski, med sabo so se razlikovali po blagih olajševalnih okoliščinah, ki pa ne opravičujejo grobo kršitev človekovih pravic in vse palete demokratičnih standardov.:2thumbs:

SE POPOLNOMA STRINJAM!

Ne moremo podpirati takšnega režima, ki tolerira in podpira grobo kršitev človekovih pravic do mirnega spanca! :D :D :D :D :D :D

lunica
Res da si prezivela, ampak to ti je zagotovo zapustilo nepopravljive posledice. Dokaz so tvoji prispevki v tej temi. :)

In kakšne so te posledice? :dontknow:

NaceM
Ja tudi jaz slišim glasbo s festivala Lent pa še vedno živim

3 tedne na leto, cerkev pa 365 dni in 366 dni ob prestopnih letih. Kakšno je razmerje?

evajet
23.08.2006, 10:22

Ta je pa nizka, nesramna !

V najslabšem primeru ti zvok lahko poškoduje slušne organe, tudi trajno, vendar pa ni huših posledic komunajzerske ideologije, ta te lahko resnično popelje v norišnico v naboljšem primeru pa na kakšen prevzgojno rehabilicijski center( logar)....
Poznam primer nekega aparačika ki je danes tako sklerozen da še žene ne pozna več, ko pa vidi JJ na TV ga kar vrže iz stola in zbeži iz hiše. Potem pa ga morajo izkati po mestu... !:2thumbs:

NaceM
23.08.2006, 10:23

V najslabšem primeru ti zvok lahko poškoduje slušne organe, tudi trajno, vendar pa ni huših posledic komunajzerske ideologije, ta te lahko resnično popelje v norišnico v naboljšem primeru pa na kakšen prevzgojno rehabilicijski center( logar)....
Poznam primer nekega aparačika ki je danes tako sklerozen da še žene ne pozna več, ko pa vidi JJ na TV ga kar vrže iz stola in zbeži iz hiše. Potem pa ga morajo izkati po mestu... !:2thumbs:

Zvočna polucija je veliko širša zadeva, kot pa samo trajno poškodovanje audioreceptorjev! Od motenj koncentracije do nevroz (in še marsičesa).
(P.S. Napiše se "iskati" in ne "izkati".)

lunica
23.08.2006, 10:28

Ob tvojem postu sem se spomnila nekaj kar se že dolgo sprašujem: Zakaj na tem forumu ne prenesete in vedno potlačite ljudi, ki so drugačnega mnenja kot vi. ALi se morda motim? :dontknow:

Evajet prav maš! :2thumbs:

NaceM
23.08.2006, 10:29
Ob tvojem postu sem se spomnila nekaj kar se že dolgo sprašujem: Zakaj na tem forumu ne prenesete in vedno potlačite ljudi, ki so drugačnega mnenja kot vi. ALi se morda motim? :dontknow:

Evajet prav maš! :2thumbs:

To se tudi jaz sprašujem! Kako se takoj začnejo napadati drugače misleči in so takoj označeni za komunajzarje (tako kot npr. v tej temi tisti, ki jih moti zvočno onesnaževanje s pomočjo zvonov s strani RKC).

lunica
23.08.2006, 10:29
Zvočna polucija je veliko širša zadeva, kot pa samo trajno poškodovanje audioreceptorjev! Od motenj koncentracije do nevroz (in še marsičesa).

Vsi živimo stresno življenje zaradi takšnih in drugačnih stvari. In če je zate glavni stres zvonjenje zvonov se pa reši tega in živel boš bolj mrno življenje in dočakal visoko starost!

Medved Pu
23.08.2006, 10:31
Če boste katoliki dojemali cerkve kot nekakšne trdnjave sredi morja nevere in ne boste problemov zaznavali kot vsak, ste na dobri poti na Zaplano.:nonono: .

NaceM
23.08.2006, 10:31
:D :D Vsi živimo stresno življenje zaradi takšnih in drugačnih stvari. In če je zate glavni stres zvonjenje zvonov se pa reši tega in živel boš bolj mrno življenje in dočakal visoko starost!

Če bi z armbrustom sprašil kak zvon z zvonika, bi pa jaz bil tisti, ki bi naredil delikt (čeprav bi s tem odrešil marsikoga).
Me pa res čudi, kakšna država je to, ki tolerira takšno kršenje človekovih pravic do mirnega spanca in nestresnega okolja doma.
Končno, dlje časa, ko bom na bolniški (zaradi stresnega okolja, ki ga ustvarjajo zvonovi), manj davkov bom plačal, to se pa ne splača niti državi in posredno tudi cerkvi ne, ki dobiva dnar od države.:D :D :D

NaceM
23.08.2006, 10:35
Če boste katoliki dojemali cerkve kot nekakšne trdnjave sredi morja nevere in ne boste problemov zaznavali kot vsak, ste na dobri poti na Zaplano.:nonono: .

To verjetno velja komu drugemu, ne meni. :) Jaz sem po navedbi nekoga tukaj "komunifašist" :) :) :D :D :D :D (Čeprav je moj greh samo ta, da me moti nažiganje zvonov. Ja.. Kriv sem!)

bobi
23.08.2006, 10:40

Napaka medo :D, po zadnjih virih sem izvedel da se na Zaplani gradi kapelica z velikim zvonom in tudi tamkajšnjim prebivelcem se obeta občasno potrkavanje ;)

evajet
23.08.2006, 10:40
Imamo varuha človekovih pravic po US. Še nekaj mesecev bo to delo opravljal skrajni levičarski aktivist Hanžek. Zagovorniki utišanja cerkvenih zvonov imate še malo časa, sicer pa nevem na koga in kaj se bo hanžep opiral in zahteval varstvo človekovih pravic. saj vendar ni več direktiv centralnega komiteja ZKS !:2thumbs:

NaceM
23.08.2006, 10:42
Imamo varuha človekovih pravic po US. Še nekaj mesecev bo to delo opravljal skrajni levičarski aktivist Hanžek. Zagovorniki utišanja cerkvenih zvonov imate še malo časa, sicer pa nevem na koga in kaj se bo hanžep opiral in zahteval varstvo človekovih pravic. saj vendar ni več direktiv centralnega komiteja ZKS !:2thumbs:

..in imamo tudi vlado, ki ima izvršilno oblast in tolerira takšno kršenje človekovih pravic (ki so prav tako zagotovljene z US).

Na koga bi se kdo moral upreti? A ni ena od osnovnih človekovih pravic nestresno domače okolje?

Medved Pu
23.08.2006, 10:42
To verjetno velja komu drugemu, ne meni. :) Jaz sem po navedbi nekoga tukaj "komunifašist" :) :) :D :D :D :D (Čeprav je moj greh samo ta, da me moti nažiganje zvonov. Ja.. Kriv sem!)Definitivno in niti malo ne velja tebi:) :) :) :) :)

evajet
23.08.2006, 10:49

Statistike kažejo drugačno sliko 8% ateistiv je veliko manj kot ostala večina kakorkoli vernih državljanov RS, potem ta zgornja teza lahko zdrži le če zamenjaš subjekte !

Vidite ravno na Zaplani je osebek ki tava v tunelu ateistične preteklosti in oropan Boga in prihodnosti. težko bo prenesel to tesnobo !

NaceM
23.08.2006, 10:51
Statistike kažejo drugačno sliko 8% ateistiv je veliko manj kot ostala večina kakorkoli vernih državljanov RS, potem ta zgornja teza lahko zdrži le če zamenjaš subjekte !

Vidite ravno na Zaplani je osebek ki tava v tunelu ateistične preteklosti in oropan Boga in prihodnosti. težko bo prenesel to tesnobo !

:) a to jemlješ še iz časov, ko je bila Slovenija preimenovana v Rodezijo? :D :D :D (Pa so popisi kazali lep upad vernikov.)

Medved Pu
23.08.2006, 10:51
In cenralnega komiteja RKC tudi ne bo, to ti zagotavljam!
Govorimo o hrupu, kakšna blagozvočnost neki!
Še enkrat bom ponovil.
Zvonik in zvon se zlahka prilagodita tako, da okolišanov ne bosta bombardirala z decibeli, enakimi tistim, ki jih ustvari Jumbo jet, ko vzleta, kljub temu se zvon v daljavo sliši identično!
Posebnih kast, ki delajo štale kadar in kjer jih piči v EU ni več...:angel:
Ste heavy metalci ali katoliki?
Odločite se že enkrat..

Mad Gandhi
23.08.2006, 10:57
In cenralnega komiteja RKC tudi ne bo, to ti zagotavljam!
Govorimo o hrupu, kakšna blagozvočnost neki!
Še enkrat bom ponovil.
Zvonik in zvon se zlahka prilagodita tako, da okolišanov ne bosta bombardirala z decibeli, enakimi tistim, ki jih ustvari Jumbo jet, ko vzleta, kljub temu se zvon v daljavo sliši identično!
Posebnih kast, ki delajo štale kadar in kjer jih piči v EU ni več...:angel:
Ste heavy metalci ali katoliki?
Odločite se že enkrat..

Heavy metalci :veryfunny: :veryfunny: :veryfunny:

Respect:2thumbs:

evajet
23.08.2006, 11:02
Torej s hanškom si ne morete pomagati !

Imate pa še eno možnost, predlagati NOV zelo restriktiven zakon o hrupu na javnih povšinah z nizko dovoljeno stopnjo DB, onemogočiti "hrup" iz cerkvenih turnov. Če bi tak Zakon sprejeli, kar sicer dvomim, naj Vas spomnim, da bomo moral takrat po cest bolj tiho govort in kolesa kar dobro podmazat !:2thumbs:

jelinčič in njegovi komaj čakajo !:nonono:

Medved Pu
23.08.2006, 11:02

Moja družina veselo brez KC tava že generacije, osebno pa so mi dosti bolj pri srcu luterani, ti so vsekakor bolj zmožni dialoga in širše izobraženi.
Pozna se jim, da ne poznajo spovednic in odveze, temveč so v dialogu z bogom in okolico v kateri živijo kar sami, vsak dan.
Pri nas prihaja do ameriškega sindroma. Verovati karkoli, pa si član družbe..Katolištvo tam odmira..
Vsak dan jih bo manj v cerkev, procenti so le tolažba, na katero je partija na veliko prisegala.. :nonono:
Zakaj jih bo manj? Ker nihče tega noče videt in priznat..

Medved Pu
23.08.2006, 11:06
Torej s hanškom si ne morete pomagati !

Imate pa še eno možnost, predlagati NOV zelo restriktiven zakon o hrupu na javnih povšinah z nizko dovoljeno stopnjo DB, onemogočiti "hrup" iz cerkvenih turnov. Če bi tak Zakon sprejeli, kar sicer dvomim, naj Vas spomnim, da bomo moral takrat po cest bolj tiho govort in kolesa kar dobro podmazat !:2thumbs:

jelinčič in njegovi komaj čakajo !:nonono:
Zakaj nov zakon, če že za sedanjega trdite, da za vaše cinglanje ne velja, za ostale pa?:rolling:

Mad Gandhi
23.08.2006, 11:09
Zakaj nov zakon, če že za sedanjega trdite, da za vaše cinglanje ne velja, za ostale pa?:rolling:

Saj sedanja uredba RES NE VELJA za katoliški heavy metal:rolling:

evajet
23.08.2006, 11:20
Moja družina veselo brez KC tava že generacije, osebno pa so mi dosti bolj pri srcu luterani, ti so vsekakor bolj zmožni dialoga in širše izobraženi.
Pozna se jim, da ne poznajo spovednic in odveze, temveč so v dialogu z bogom in okolico v kateri živijo kar sami, vsak dan.
Pri nas prihaja do ameriškega sindroma. Verovati karkoli, pa si član družbe..Katolištvo tam odmira..
Vsak dan jih bo manj v cerkev, procenti so le tolažba, na katero je partija na veliko prisegala.. :nonono:
Zakaj jih bo manj? Ker nihče tega noče videt in priznat..

Posledice pridejo na stara leta ! bolj se zaletavaš v religijo slabše jo boš odnesel, to so ugotovili EU Liberalci in podobni zapriseženi ateisti in so z napadi prenehali , dojeli so pač da je vsak posamezni europejec moralno in etično pripet na krščanstvo, da se še sam ne zaveda in opleta okoli.

Nevem če je res da v ZDA katolištvo odmira, vendar zame nepomembno, pomembno je da ljudje verrjamejo in verujejo v BOGA ! Pa naj je to Alah, Buda......Bog Bogova !:2thumbs:

ElQurc
23.08.2006, 11:21
Tudi jaz sem se to vprašal. Samo malce širše... Ne samo do nevernikov, ampak do tistih, ki jih to moti!dokaz je cca. 200 prispevkov na tem forumu + tistih 6 plemenitih bizgecov :D

Jelengar
23.08.2006, 11:29
Ob tvojem postu sem se spomnila nekaj kar se že dolgo sprašujem: Zakaj na tem forumu ne prenesete in vedno potlačite ljudi, ki so drugačnega mnenja kot vi. ALi se morda motim? :dontknow: V popolni zmoti si. V cem, pa ugotovi sama, ker se mi s teboj ne da vec. Oglasil se bom spet sele, ko bos sspet prijavila kako novo v nebo vpijoco oslarijo. :nonono:

Jelengar
23.08.2006, 11:31
Krasna misel Medo. :2thumbs: Jaz bi edino zamenjal "na Zaplano" z "na Luno". :rolling:

evajet
23.08.2006, 11:33
zanimivo bi bilo izvedeni kakšni bi bil rezultal ankete o tej tematiki izključno med tistimi ki bivajo v okolici cerkvenih zvonov. To bi bilo dobro, ker jaz menim da se na forumu predvsem o tej temi oglašajo nekakšni ateistični aktivisti in levi ideološki zafrustriranci !

Po mojem bi v mestu našli ene par nergačev na vasi pa sem zagotov da nobenega.:nonono:

Jelengar
23.08.2006, 11:34
Napaka medo :D, po zadnjih virih sem izvedel da se na Zaplani gradi kapelica z velikim zvonom in tudi tamkajšnjim prebivelcem se obeta občasno potrkavanje ;)
:rolling: V bistvu se igranje na zvonove imenuje pritrkavanje. Laibachi so pravi mojstri. Ampak to, kar nam pocne RKC je pa eno samo podrkavanje. :rolling: