Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Renault Laguna nakup

ODSD
21.08.2006, 16:41
Načrtujem nakup rabljenega vozila renault laguna, dizel (120 km/6 prestav).
Slišal sem, da se vozila veliko kvarijo (turbina, pumpa, elektronika) pa me zanima če ima kdo kakšne izkušnje s tem vozilom.

Soleil
21.08.2006, 17:55
Jaz jo imam. Stara je dobro leto in nimam nobenih težav z njo. Sicer se prav nič ne spoznam na avtomobile in bi ugotovila, da je z njo nekaj narobe šele, ko bi se mi ustavila. Sicer pa tudi serviser na servisu mi ni rekel, da je karkoli narobe z njo.

Glede turbine pa mi je kolega, ki je strojnik, povedal da ni dobro motorja ugasniti takoj, ko se ustaviš. Mislim, da je rekel, da se morajo obrati znižati in potem obrneš ključ. Tako preprečiš, da se ti turbina zapacka.

Jakec
21.08.2006, 18:48
mislim da so bile tam 01 malo problematične te turbine, tako da če gledaš novejšo je avto kot avto...

U462
21.08.2006, 21:40
Načrtujem nakup rabljenega vozila renault laguna, dizel (120 km/6 prestav).
Slišal sem, da se vozila veliko kvarijo (turbina, pumpa, elektronika) pa me zanima če ima kdo kakšne izkušnje s tem vozilom.
raje kupi korejca za pol cene.

Kengur
23.08.2006, 06:59
Od kdaj ma pa Laguna "kljuc" in karkoli za "obracat"?

Tezave, ki jih opisujes zgoraj se ti pa lahko pojavijo pri vsaki znamki v danasnjih casih in tudi Laguna ni izjema.

Soleil
23.08.2006, 07:01
Od kdaj ma pa Laguna "kljuc" in karkoli za "obracat"?

Laguna ne, kakšen drug diesel, recimo Scenic, ga pa ima.

freya
23.08.2006, 07:13
izgled je dober, res so bile turbine vsaj pri prejšnjih letnikih slabost (poznam nekaj priemrov)

Štrudl
23.08.2006, 07:46
ja, tudi jaz poznam nekaj primerov, pa vse so bile uvožene iz tujine, tko da če že kupuješ kupi vsaj slovensko

3nity
23.08.2006, 07:58
ja, tudi jaz poznam nekaj primerov, pa vse so bile uvožene iz tujine, tko da če že kupuješ kupi vsaj slovensko

a obstaja slovenska laguna?

Štrudl
23.08.2006, 10:05
a obstaja slovenska laguna?

kupljena v Slo :shy:

3nity
23.08.2006, 10:08
kupljena v Slo :shy:

kako je pa še drugače možno? ne vem no. samo sprašujem:dontknow:

The_beast
23.08.2006, 10:14
Jaz jo imam. Stara je dobro leto in nimam nobenih težav z njo. Sicer se prav nič ne spoznam na avtomobile in bi ugotovila, da je z njo nekaj narobe šele, ko bi se mi ustavila. Sicer pa tudi serviser na servisu mi ni rekel, da je karkoli narobe z njo.

Glede turbine pa mi je kolega, ki je strojnik, povedal da ni dobro motorja ugasniti takoj, ko se ustaviš. Mislim, da je rekel, da se morajo obrati znižati in potem obrneš ključ. Tako preprečiš, da se ti turbina zapacka.

Z letniki01,02 so same tezave...frend je takrat kupil novo in do zdaj vlozil v njo cca. 370.000(brez servisov itd.)
Glede turbine...Da,po voznji moras pocakati minuto ali dve,da se znizajo obrati in da se turbina malo shladi.

Štrudl
23.08.2006, 10:15
kako je pa še drugače možno? ne vem no. samo sprašujem:dontknow:

ja kupljena v tujini kot nova in naknadno privlečena v Slovenijo......ponavadi z neznanim poreklom in prirejenimi podatki :approve: :clown:

Jakec
23.08.2006, 20:27
sploh kakšni passati iz nemčije z "110.000"k km..če verjameš v božička, za uvoz je itak povsod isto...

Štrudl
23.08.2006, 21:02
vsi imajo skor enako št. kilometrov, kot kaže imajo tujci dovoljeno količino kilometrov na leto in jih vsi delajo nekje enako :2thumbs: :D :clown:

mumbley
24.08.2006, 06:21
Sodelavec je prodal 2 leti staro Laguno, ker jo je neprestalno vozil na servis zaradi elektronike motorja in mu jo niso bili sposobni popraviti.

tommy
06.09.2006, 17:40
Sem mel laguno l.02 pa me je nenormalno za***avala.Najprej ko sem jo kupo sem mogo menjat sprednje končnike ampak to je se najmanj,pol mi je en mehanik reko da bo pocasi treba menjat zadnjo premo,ker je zacela pokat.No nazadnje je pa sla turbina pa se interkuler:mad: :mad: . Nisem mogo verjet da se lahko to zgodi enemu takem avtomobilu kot je renault pa najboljsi so.......so ***** sam na varnosti delajo na masini pa nc.Avto vreden nov 6 mio. pol ti pa crkne ena taka rec,na golfu 2 generacije sm naredo 250000 km pa se ga dotakno nisem razen servisi na to pa 20000 pa jo vozim iz servisa na servis.Če že kupujes laguno kupi od03 letnika naprej to mi je vsak reko da te so dobre,izboljšane........vso sreco......... zdaj mi je se pa crknla turbina in interkuler...mislim groza.ne kupuj renaulta dizela ker so slabi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dsircel3
09.12.2006, 17:03
:2thumbs: MAM 4 LETA STARO LAGUNO, Z NJO SEM NAREDIL ŽE ČEZ 200.000 KM. VEČJI STROŠEK JE BIL SAMO INTERCOOLER, KI JE BIL PRI LETNIKIH 02 SLAB, KASNEJŠI SO BOLJŠI. OSTALIH STROŠKOV NI BILO RAZEN SERVISOV IN POTROŠNEGA MATERIALA. MOJ NASLEDNJI AVTO BO 99% RENAULT.

cliena
10.12.2006, 13:19
Laguno ima moja prijateljica in pravi, da z njo nima nobenih težav. Mislim pa, da tudi če bi se pojavile, se težave pojavijo pri vseh avtih! Jaz imam trenutno Megana in sem zadovoljna. Renault ima nasplošno zelo dobre avtomobile...

phil350
21.12.2006, 09:37
Omenjen model (120km 6prestav) poznam! Po 100.000 km prevoženih je velika možnost napake na turbini, menjalniku in sklopki. (stroški so cenovno kar visoki) Drugače pa: Udoben, varčen, prostoren, rabljen tudi cenovno ugoden Avtomobil.

bluesman
13.01.2007, 18:41
lep pozdrav,

po prebranem lahko sklepam da bo moja laguna ki bo letnik 2003 pol ob primerni vožnji in servisih delala ok? Če jo bom kupil jo bom kupil direkt iz Nemčije, zaradi določenih ugodnosti, ki jih imam. Tisto, ki sem gledal ima ogromno elekrtonike, prodaja pa jo firma in ne posameznik, tako da me kr mika.

A ma še kdo kake slabe izkušnje z letniki 2003 in mlajšimi?

The_beast
13.01.2007, 18:54
lep pozdrav,

po prebranem lahko sklepam da bo moja laguna ki bo letnik 2003 pol ob primerni vožnji in servisih delala ok? Če jo bom kupil jo bom kupil direkt iz Nemčije, zaradi določenih ugodnosti, ki jih imam. Tisto, ki sem gledal ima ogromno elekrtonike, prodaja pa jo firma in ne posameznik, tako da me kr mika.

A ma še kdo kake slabe izkušnje z letniki 2003 in mlajšimi?

mislis da te iz firme noben ne more nategniti? :nonono:

bluesman
13.01.2007, 19:37
hja seveda me lahko, ampak bom šel osebno prevzet avtomobil in ga sprobal. Kar pa se tiče netegovanja pa me lahko tudi v Sloveniji enako kvalitetno. :clown:

Mene samo zanima a je tak avto glede na ceno smisleno kupiti ali ne. Kako pa se obnesejo peugetoi 407?

spartan
16.01.2007, 06:20

...preprečuje pa tudi pregrevanje turbine.

Končno ena, ki podpira moje mnenje o turbodizlih:approve:
...poleg mehanikov, seveda:clown::D

mrjerry
17.01.2007, 08:38
Soleil je prav povedala. Turbina se med obratovanjem mocno greje. Ko ugasnes motor, se hkrati ustavi tudi pretok maziva skozi turbino. Ce je turbina se zelo vroca, se olje, ki se nahaja v njej, lahko zazge. Pri tem se ustvarijo delci, ki ob zagonu motorja pospeseno obrabljajo lezaj. Ce to pocnes znova in znova, se to bistveno pozna na zivljenjski dobi.

Priporocen cas cakanja pred ugasanjem je 10 sekund, ce pa je bila turbina tik pred tem intenzivneje uporabljena, pa se dalj. Lahko tudi do dveh minut, ce si res pedanten.

g.Gospod
23.01.2007, 14:25
ma kupi raje mondea...

The_beast
23.02.2007, 15:01
...preprečuje pa tudi pregrevanje turbine.

Končno ena, ki podpira moje mnenje o turbodizlih:approve:
...poleg mehanikov, seveda:clown::D

TDI motorji so zakon ;) Ampak to o turbinah ne velja za diesle,pac pa samo za bencinarje.

prelude
27.03.2007, 19:26
Vi kr govorte o Renojih .Pasatih ,Mondeotih itd.Jest sam vem če kupiš japonca ,ki je narejen na japonskem maš mir in si zadovoljen.

snežko
27.03.2007, 20:17
:) laguna raje ne

Jakec
31.03.2007, 18:01
prelude, samo kaj ko so ti japonci narejeni na mađarksem, turčiji itd....

GiGi
01.04.2007, 02:07
P407 se raje ogni če iščeš prostoren družinski avto. Avto zelo neprostoren sploh na zadnji klopi....

Soleil
01.04.2007, 09:33
Če mislite, da pri prevpženih kilometrih goljufajo le tujci, naj povem, da so naši rojaki pri tem čist "evropski". Kolega je oddal avto za prodat enmu preprodajalcu. Čez en teden je drug kolega ta avto v salonu videl s pol manj prevoženimi kilometri; imel je le še tistih tako običajnih 80.000 prevoženih km (prvotno pa 140.000 km). Tako da, tud v Sloveniji kupljeni avtomobili so lahko nateg.

mrjerry
02.04.2007, 09:30
prelude, samo kaj ko so ti japonci narejeni na mađarksem, turčiji itd....

Honda Civic je narejena v Angliji.

prelude
29.05.2007, 18:26
Današni modeli so precej boljši kot so bili pred desetimi leti sestavljeni v Swindovnu.Tko da ma zdej Honda vse odlične avtomobile.Da so pa šli v evropo pa zaradi tega ker ne plačujemo carine.Ker smo se evropejci usral japonskih avtomobilov ker nas prehitevajo v cenah in storilnosti.

polo4
27.11.2008, 17:14
Imam laguno letnik 2002. 1.9 diesel. Ko dodam gas mi v motorju nekaj žvižga. Ali je za tokriva turbina?. To se je dogajalo že pred dvema letoma vendar je takrat minilo. Sedaj pa se je spet pojavilo. Ali ima mogoče kdo naslov oz. telefonsko številko kjer turbine popravljajo oz. če se dajo popraviti.