Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Mala ohladitev po vročih debatah!

človek
21.08.2006, 16:55
Na prvem mestu prosim Administratorje da bi ta tema ostala na strani Slovenije in zgolj iz razloga, da se umirijo napetosti, ki nastanejo po vročih debatah.
Hvala!

No dragi forumski sopisci na vas apeliram z vprašanji in predlogi za obisk Slovenskih zanimivosti - predvsem dogajanja. Seveda pričakujem tudi mnenja o Slovenskem udejstvovanju na različnih področjih.

In lepo vas bi prosil, naj ne bo povod pisanja pljuvanje ali goreča nasprotovanja.

Tema je namenjena lahkotnemu izmenjavanju misli, izkušenj in predlogov.

ElQurc
21.08.2006, 17:33
Na prvem mestu prosim Administratorje da bi ta tema ostala na strani Slovenije in zgolj iz razloga, da se umirijo napetosti, ki nastanejo po vročih debatah.
Hvala!

No dragi forumski sopisci na vas apeliram z vprašanji in predlogi za obisk Slovenskih zanimivosti - predvsem dogajanja. Seveda pričakujem tudi mnenja o Slovenskem udejstvovanju na različnih področjih.

In lepo vas bi prosil, naj ne bo povod pisanja pljuvanje ali goreča nasprotovanja.

Tema je namenjena lahkotnemu izmenjavanju misli, izkušenj in predlogov.homo -. zbudi se :)
zaradi teh ''vročih'' debat sta bila dosedaj le dva glavobola: butl-man hanžek in sedaj tvoja malenkost :veryevil:

Citymamba
21.08.2006, 17:38
Hvala!

Tema je namenjena lahkotnemu izmenjavanju misli, izkušenj in predlogov.Tema PRIPOMBE IN KOMENTARJI že obstaja. Zakaj smetite po tej temi?:mad:

Kajtimar
21.08.2006, 21:11
Hvala!

Eh moj Človek, napačno izbran čas. Dopusti gredo h koncu, nekateri še vedno čutijo posledice vročinskega udara (v glavah! :D ), stranke pa že pripravljajo drva s katerimi bodo podžgale jesenske volitve. Žal mi je... :approve:

Lahko noč vsem skupaj... :)

kartako
21.08.2006, 21:24
Hvala!

__________________________________________________ ____________________________________

pejt mal v hladilnik, pa zapri vrata za sabo:O

U462
21.08.2006, 21:43
Hvala!

A čemu (bolj konkretno) je tema namenjena pa ne znaš opredeliti? :dontknow:
če pa že o lahkotnosti: naj ti bo lahkotna SLO zemljica na tvojem grobu :mad:

Faust
12.09.2006, 16:17
Uporabnik cornholio: zadnji opomin zaradi žalitev. Sledi ban.

Medved Pu
12.09.2006, 19:50
Kaj je ban? :O :blush:
Proglašen bo za Bana Dravske banovine, na belem vrancu bo pojahal skozi Spodnji Kašelj, sledijo ovacije z množico ovc na veliki Planini, zvečer sledi slavnostni ples na vodi in baklada pod vodo na Ljubljanici ..
Rezidenco bo imel na Bellevueju med netopirji, klošarje pa za adminstracijo..:rolling: http://bestsmileys.com/video/1.gif

yamamoto
12.09.2006, 20:02
Proglašen bo za Bana Dravske banovine, na belem vrancu bo pojahal skozi Spodnji Kašelj, sledijo ovacije z množico ovc na veliki Planini, zvečer sledi slavnostni ples na vodi in baklada pod vodo na Ljubljanici ..
Rezidenco bo imel na Bellevueju med netopirji, klošarje pa za adminstracijo..:rolling: http://bestsmileys.com/video/1.gif

Hudiča, jest sm pa mislu, da predsednika dobimo na volitvah. :blush: :evil:

Medved Pu
12.09.2006, 20:05
Hudiča, jest sm pa mislu, da predsednika dobimo na volitvah. :blush: :evil:
Na volitvah se izbira najlepše vole, Bana pa dobimo z bananjem...:approve:

cornholio
12.09.2006, 20:11
...jest še kar čakam...
NN je verjetno še odprtih ust od izvajanja "desant na potico, pardon, pohotnico, ups, hotizo" na nacionalki (še kar nič cenej kljub umanjkanju 3. kanala) , če pa se ga je devils advokat res znebu, grem tud jest, prostovoljno ;)
ohladitev bo pa zgleda za vikend kar čutna...

Medved Pu
12.09.2006, 20:19
...jest še kar čakam...
NN je verjetno še odprtih ust od izvajanja "desant na potico, pardon, pohotnico, ups, hotizo" na nacionalki (še kar nič cenej kljub umanjkanju 3. kanala) , če pa se ga je devils advokat res znebu, grem tud jest, prostovoljno ;)
ohladitev bo pa zgleda za vikend kar čutna...
Bodmo odkriti, res si zatupil s tistimi željami, da bi plesal po tujih grobovih..
To niti off topic ni več, če bi vsi takole brcali v temo, bi imeli zmerjalno-sadistični forum...:mad:

mataj
13.09.2006, 09:03
Hvala!

Tema je namenjena lahkotnemu izmenjavanju misli, izkušenj in predlogov.Kar misli si.

Izmenjava mnenj na tem forumu se vrši nekako takole: "Grrrrrrr komunizem komunajzarji :veryangry: paradajz skupna skleda :verymad: socialna država zločinski komunisti arrrrgh nedolžni pobiti antikomunistični dojenčki :crycry: pošast iz murgel :ninja: oprani možgani :pp2: ". :uvi: :crazy:

Rahlo enolično, ampak tako pač je. :dontknow:

kartako
13.09.2006, 11:12
Človek naj bi si predajal znanje in izkušnje! To pa ni mogoče, če se usmerja!
Človek naj bi bil bitje, ki misli z svojo glavo???
Po željah in mnenjih nekaterih to ne more biti.:rolling: :D :dontknow:

TIGR
13.09.2006, 11:14
Kar misli si.

Izmenjava mnenj na tem forumu se vrši nekako takole: "Grrrrrrr komunizem komunajzarji :veryangry: paradajz skupna skleda :verymad: socialna država zločinski komunisti arrrrgh nedolžni pobiti antikomunistični dojenčki :crycry: pošast iz murgel :ninja: oprani možgani :pp2: ". :uvi: :crazy:

Rahlo enolično, ampak tako pač je. :dontknow:

Čisto spregledal si nasprotne citate o "izdajalcih", črnuhih, etc.etc.etc, da ne bom na dolgo našteval. Kar veliko Grrrrrrrrrr....je še za opisovanje.:angel: ;)
..ne rahlo, kar precej enolično.....:dontknow: :dontknow: :nonono: .. za.....ravnotežje

mataj
13.09.2006, 11:55
Čisto spregledal si nasprotne citate o "izdajalcih", črnuhih, etc.etc.etc, Ja, kljub vsemu trudu se tu in tam še vedno najde kak tak prispevek.

TIGR
13.09.2006, 12:47
V tem se strinjam. Tu in:rolling: tam ?

mataj
13.09.2006, 13:18
V primerjavi z Nimdim (10000+), Mambinim (18000+) itd antikomunajzlanjem je karkoli drugega bolj tu in tam.

TIGR
13.09.2006, 13:20
V primerjavi z Nimdim (10000+), Mambinim (18000+) itd antikomunajzlanjem je karkoli drugega bolj tu in tam.

Ne izzivaj!!!;) :veryevil: :veryevil: NN je za vogalom in čaka na priložnost - pazi! Še Muca te lahko oprašče:evil:

mataj
13.09.2006, 13:33
Ne izzivaj!!!;) :veryevil: :veryevil: NN je za vogalom in čaka na priložnost - pazi! Še Muca te lahko oprašče:evil:Veem, veeeeem :veryevil:

Vidim metodiko in prstne odtise Kumrovačke politićke škole!:approve: :veryevil:Ma ne!

Kje pa si se izobrazil o metodiki Kumrovačke politićke škole, da lahko tako suvereno prepoznaš njene prstne odtise?

mataj
13.09.2006, 14:24
Že jaz, v navadni osnovni šoli za civile, sem videl Partijsko-paradajzarske prijeme v učnem programu. Prijemi so bili 100% klerikajzarski. Komunajzarske so bile samo klamfe, ki so jih srali.

Ampak takih, kot ti stresaš, pa nisem imel prilike spoznati.Turbokumrovec, torej? :veryevil:

mataj
13.09.2006, 14:31
Torej se imaš za TurboKumrovčarja? Prav! :approve: Tudi taki morjo živet.:veryevil:Ma, saj veš, da ti vedno rad naredim veselje :veryevil:

TIGR
13.09.2006, 19:19
Zanimivo - že večkrat sem te zalotil, da ko poveš kej po resnici, da se potem režiš kot pečen maček na roštilju.:dontknow: :evil:

Tipično zamejsko (levo seveda):veryevil:

buba
13.09.2006, 19:21
Zanimivo - že večkrat sem te zalotil, da ko poveš kej po resnici, da se potem režiš kot pečen maček na roštilju.:dontknow: :evil:-- po resnici....:clown:

TIGR
13.09.2006, 19:22
Seveda, kajti Siolove forume nadzira opozicija. :rolling: :rolling: :rolling:

Kdo jih nadzira pa res ne vem in verjetno niti ti. Sodeč po nekaterih manevrih, bi se pa nagibal prepoznati leve nianse.;) :veryevil: Morda duhovne preroditve našega Predsednika?:angel:

TIGR
13.09.2006, 19:32
Tudi bivši verjetno asistira s svojimi znanimi "levimi krošeji"!:evil:

Zelo možno.....lahko noč. Danes sem malo utrujen . LP Tigr

yamamoto
13.09.2006, 19:56
-- po resnici....:clown:

Nimda je kot moja žena. Ko mi reče naj zapeljem levo, pokaže na desno. :veryevil:

buba
13.09.2006, 19:59
Nimda je kot moja žena. Ko mi reče naj zapeljem levo, pokaže na desno. :veryevil:-- eh Nimda ima neko globino -- samo ne ve se -- cigava je ---:rolling:

yamamoto
13.09.2006, 20:14
-- eh Nimda ima neko globino -- samo ne ve se -- cigava je ---:rolling:

Bo že res. Toliko originalnih, nikoli ponavljajočih se postov ne najdeš kar tako. :approve:

buba
13.09.2006, 20:17
Bo že res. Toliko originalnih, nikoli ponavljajočih se postov ne najdeš kar tako. :approve:--saj to sploh ni problem -- kolikor jaz razumem Nimdo -- so njegova stalisca -- nekako svobodnjaska -- ze kar rahlo anarhisticna ( melem za moju dusu ) -- problem je samo v tem, da za svojo nemoc vedno ( seveda ni edini ) , krivi zgodovinsko mocne...:rolling:

Vsemogočni
13.09.2006, 20:51
Hvala!

Ja pohvala za dobro mišlenje in zrelo pobudo. Žal si premalo časa na forumu, ali pa prepovršno bereš poste.

Želim ti, da bi se tvoje želje nekoč z menjavo generacije pozlatile :2thumbs: Ta čas pa potrpi. Pa prosim ne prosi administratorje nekaj, kar ni dosegljivega. Ne more administrator odločati, kaj kdo napiše. Res pa bi lahko kar nekaj žaljivih zapisov izbrisai: vendar izkušnje niso kar za potlačit in brezglavo ukrepati.

Pustimo času čas, prihaja mlajša, manj obremenjena generacija, ki ni tako zafrustrirana, da kokodaka eno te isto, temveč je bolj fleksibilna in razgledana, ter do drugačnih bolj razumljiva.

buba
13.09.2006, 20:56
Ja pohvala za dobro mišlenje in zrelo pobudo. Žal si premalo časa na forumu, ali pa prepovršno bereš poste.

Želim ti, da bi se tvoje želje nekoč z menjavo generacije pozlatile :2thumbs: Ta čas pa potrpi. Pa prosim ne prosi administratorje nekaj, kar ni dosegljivega. Ne more administrator odločati, kaj kdo napiše. Res pa bi lahko kar nekaj žaljivih zapisov izbrisai: vendar izkušnje niso kar za potlačit in brezglavo ukrepati.

Pustimo času čas, prihaja mlajša, manj obremenjena generacija, ki ni tako zafrustrirana, da kokodaka eno te isto, temveč je bolj fleksibilna in razgledana, ter do drugačnih bolj razumljiva.--Vsemogocni -- da nisi ti slucajno za menjal zafrstriranost z indolentnostjo...:O

hvala !
14.09.2006, 06:14
--Vsemogocni -- da nisi ti slucajno za menjal zafrstriranost z indolentnostjo...:O

...pod krinko abrazije na sceni :censored:

TIGR
14.09.2006, 07:03
Nimda je kot moja žena. Ko mi reče naj zapeljem levo, pokaže na desno. :veryevil:

Tvoja žena že zna kje je pamet!:veryevil: Čestitam ji!:approve:

TIGR
14.09.2006, 08:49
A imajo res na siolu zjutraj organizirane solatne zajtrke? Menda je rukola s paradajzom hit...:D :D :rolling: ;)

Ne manjka ne paprikaša ne pasulja za zvočno razvedrilo;) :veryevil: :approve: :angel: :dontknow:

TIGR
14.09.2006, 11:02
"Miomiris prebranac" ;)
:2thumbs: ;)

Hozntrogar
01.11.2006, 16:05
Anketno vprašanje:
Ste pripravljeni podpisati peticijo za odpoklic z mesta varuha človekovih pravic narodnega izdajalca in notoričnega nestrpneža do vsega normalnega, Matjaža Hanžka?

daddo
03.11.2006, 22:34
Anketno vprašanje:
Ste pripravljeni podpisati peticijo za odpoklic z mesta varuha človekovih pravic narodnega izdajalca in notoričnega nestrpneža do vsega normalnega, Matjaža Hanžka?

Hanžek je zaslužil red narodnega heroja. :)

Mad Gandhi
06.11.2006, 13:57
A mi lahko kdo pove kam so izginili Navadni Nimda, pa Citymamba in podobni možakarji zaradi katerih je bil tale forum sploh zanimiv?

buba
06.11.2006, 13:59
A mi lahko kdo pove kam so izginili Navadni Nimda, pa Citymamba in podobni možakarji zaradi katerih je bil tale forum sploh zanimiv?nimda zelo redko kaj odgovori na Financah...za ostale pa ne vem --- se mi pa zdi, da bo zadnja postmoderna rigoroznost, na temle forumu oklestila , iskrivost, do kosti --- kaj ces -- Bar, je pa le Bar...:veryevil:

Mad Gandhi
06.11.2006, 14:18
nimda zelo redko kaj odgovori na Financah...za ostale pa ne vem --- se mi pa zdi, da bo zadnja postmoderna rigoroznost, na temle forumu oklestila , iskrivost, do kosti --- kaj ces -- Bar, je pa le Bar...:veryevil:

Tale tema je tudi povsem neuporabna, ker zaradi lomastenja in brisanja objav sploh ne pride več do nobene vroče debate. Skratka, če lahko takole rečem: Sklop Slovenija je dokaz, da je pretirano moderiranje vsekakor kontraproduktivno. Kdo pa bo sodeloval v prostočasni debati, kjer ni dovoljena nobena bodica ali pa kakšna norčija? Takšno moderiranje si lahko zamisli samo skrajno zbirokratizirana in tehnokratska pamet.:mad:

No, pa sem se vendarle malo ohladil:veryevil:

buba
06.11.2006, 14:21
Tale tema je tudi povsem neuporabna, ker zaradi lomastenja in brisanja objav sploh ne pride več do nobene vroče debate. Skratka, če lahko takole rečem: Sklop Slovenija je dokaz, da je pretirano moderiranje vsekakor kontraproduktivno. Kdo pa bo sodeloval v prostočasni debati, kjer ni dovoljena nobena bodica ali pa kakšna norčija? Takšno moderiranje si lahko zamisli samo skrajno zbirokratizirana in tehnokratska pamet.:mad:

No, pa sem se vendarle malo ohladil:veryevil:--hm -- nekako, vse sovpada s splosno druzbeno klimo -- no ja sam, da si zdej hladen...;)

strašljivka
06.11.2006, 14:36
...vloga posameznika je minorna v ustvarjanju nove družbe...

buba
06.11.2006, 14:38
...vloga posameznika je minorna v ustvarjanju nove družbe...--jok, draga strasljivka -- brez prevrednotenja vrednot vsakega posameznika, je upanje v ustvarjanje NOVE druzbe nicno...:mad:

strašljivka
06.11.2006, 14:40
--jok, draga strasljivka -- brez prevrednotenja vrednot vsakega posameznika, je upanje v ustvarjanje NOVE druzbe nicno...:mad:
...do istega cilja vodi več poti :veryevil:

Mad Gandhi
06.11.2006, 14:40
...vloga posameznika je minorna v ustvarjanju nove družbe...

Poglej Janeza D., ki je spremenil vrednote in je prepričan, da lahko spremeni tudi družbo:veryevil:

strašljivka
06.11.2006, 14:42
Poglej Janeza D., ki je spremenil vrednote in je prepričan, da lahko spremeni tudi družbo:veryevil:

...pod kerim nickom pa nastopa na TEM forumčku ?

Mad Gandhi
06.11.2006, 14:43
...pod kerim nickom pa nastopa na TEM forumčku ?

Dr.Onyx:veryevil:

strašljivka
06.11.2006, 14:43
Dr.Onyx:veryevil:
:rolling: :2thumbs: :clown:

Medved Pu
06.11.2006, 19:28
Dr.Onyx:veryevil:Tega strica pa že dolgo ni bilo sem, strašljivaka pa ga z svojimi 12 posti vseeno pozna.....:2thumbs:
sami stari znanci, pa še od cornholia avatar ima...jej, jej..

lupus is back
25.01.2007, 09:08
Se oproščam, zaradi ukinitve teme 'podtaknjeni požar', kar obsolutno ni bil moj namen! Upam, da bodo storilce kmalu prijeli in jih primerno kaznovali! Sem pa povedal svoje mnenje o apriornih obdolžitvah in dedičih. Za žaljivke se pa zahvaljujem.

yamamoto
17.02.2007, 10:16
Zadnje čase opažam, da je s števci ogledov nekaj narobe. Je to namerno ali samo programska napaka?.
Samo vprašam. :angel:

Goody
13.03.2007, 14:34
in kakšn namen bi melo, če bi blo narejno namerno, :shy:

yamamoto
13.03.2007, 20:46
Prepričevanje nekaterih, da se trudijo v prazno. ;)

Vsemogočni
16.05.2007, 14:11
Zgleda, da je bolj važna številka, kot vsebina :2thumbs: :clown:

yamamoto
07.06.2007, 20:54
Zgleda, da je bolj važna številka, kot vsebina :2thumbs: :clown:

Mislil sem na število ogledov.
Če je številka majhna, pomeni, da je tudi vsebina zanič. ;)

hobak51
26.06.2007, 18:57
[QUOTE=človek;966095]Na prvem mestu prosim Administratorje da bi ta tema ostala na strani Slovenije in zgolj iz razloga, da se umirijo napetosti, ki nastanejo po vročih debatah.
Hvala!

:) Se strinjam včasih malo strpnosti nebi nobenemu škodilo-
Mar ne…:)

strašljivka
12.07.2007, 18:41
konc poscane zofke, gobe baje rasejo ;)

yamamoto
02.08.2007, 15:47
Pri nas rasejo samo še kaktusi, vse drugo počasi jemlje Hudič. :mad:

Goody
19.10.2007, 14:48
zaklenila sem sklop Predsedniške veolitve v Sloveniji , ker ob 00.00 nastopi volilni molk. Za vse nujne debate o tej tematiki lahko odprete teme pod sklopom Slovenija. Le te pa bodo ob 19.00 začasno zaklenjene, kasneje pa prestavljene v zaklenjen sklop.

Bo pa po voitvah ponovno odprt sklop Predsedniške veolitve v Sloveniji , za nekaj časa, seveda za debate po volitvah...

hvala za razumevanje.
goody

Aldebaran
09.11.2007, 23:13
Napočil je volilni molk, ki traja do nedelje 11.11.07 do 19ih... Sklop Predsedniške volitve je zaklenjen in umaknjen iz debate... Apeliram na vseuporabnike, da se držijo molka in ne odpirate kakršnih koli tem povezanih z volitvami.. .Enako velja tusi za oba referenduma: V kranjski občini referendum o smetišču in na državni ravni referendum o Lastninjenju zavarovalnic...

VSE teme, debate in podobno povezao z volitvamiin referendumi, bodo brisane in kršitelji bodo kaznovani!!!!

Še enkrat apeliram na vse, da se držite predvolilnega molka!!!

Hvala za razumevanje
Aldebaran

P.S.: sklopo predsedniških volitvah bo zopet na voljo v nedeljo po 19:00
prav tako bo odklenjena tema o ''tementišah''

Faust
11.11.2007, 18:00
Volilnega molka je konec. Sklop Predsedniške volitve v Sloveniji in tema o referendumu v Kranju sta odklenjena.

Pogovori o volitvah in referendumih so spet dovoljeni. Hvala, ker ste se držali pravil in ni bilo kršitev.

staren
28.05.2008, 07:24
Hvala bogu, da je molka konec :2thumbs:.

sstane
04.07.2008, 07:38
:) Kaj je stari borci, še niste omagali

Goody
05.08.2008, 10:22
odprli smo nov podsklop v forumu Slovenija, prosim teme o volitvah objavite tam, jaz prestavim te, ki so že objavljane.

http://forumi.siol.net/forumdisplay.php?f=255

hvala
goody

oh_ja
14.09.2008, 16:27
Ali kdo prepozna to: oprostite na tujem jeziku, se mi ne da prevajat _

Državu čine gradovi; izvan gradova nalaze se poljoprivredna gospodarstva. Dani se u državi svi provode jednako: radi se šest sati dnevno; ustaje se u 4 ujutro, a liježe se u osam navečer. Privatnoga vlasništva nema, jer gdje ono postoji, ondje nema poštovanja prema općem dobru; k tomu, razlika u bogatstvu razjedinjuje zajednicu i kvari običaje. Ukidanjem privatnog vlasništva postigla bi se jednakost svih. Osim toga, gdje nema privatnog vlasništva, ni krađa nema smisla. Svi proizvodi ljudskog rada zajednički su i dijele se prema potrebama. Vodže se biraju između onih najobrazovanijih. Državni se poglavar putem posrednih izbora bira na doživotan mandat; u slučaju nedolična ponašanja može biti smijenjen. Vanjska politika svedena je na minimum; nema rata, osim obrambenoga..................:lala:

keops
14.09.2008, 17:15
Ali kdo prepozna to: oprostite na tujem jeziku, se mi ne da prevajat _

Državu čine gradovi; izvan gradova nalaze se poljoprivredna gospodarstva. Dani se u državi svi provode jednako: radi se šest sati dnevno; ustaje se u 4 ujutro, a liježe se u osam navečer. Privatnoga vlasništva nema, jer gdje ono postoji, ondje nema poštovanja prema općem dobru; k tomu, razlika u bogatstvu razjedinjuje zajednicu i kvari običaje. Ukidanjem privatnog vlasništva postigla bi se jednakost svih. Osim toga, gdje nema privatnog vlasništva, ni krađa nema smisla. Svi proizvodi ljudskog rada zajednički su i dijele se prema potrebama. Vodže se biraju između onih najobrazovanijih. Državni se poglavar putem posrednih izbora bira na doživotan mandat; u slučaju nedolična ponašanja može biti smijenjen. Vanjska politika svedena je na minimum; nema rata, osim obrambenoga..................:lala:

Alan Ford?

oh_ja
14.09.2008, 21:07
Alan Ford?

Ne, tam ni bilo tako globokih idej, še en stavek za pomoč, mogoče ti bo pisanje bolj všeč:

ateisti premda im je dopušteno da nesmetano zastupaju svoje stajalište, ne uživaju status građana i ne mogu ući u vladu. Naime, tko ne vjeruje u Boga ili u zagrobni život bilo kakve vrste, taj ne priznaje nikakav autoritet ni načela izvan sebe samoga, te se drugi nikada u njega ne mogu uzdati.

keops
15.09.2008, 14:11
Ne, tam ni bilo tako globokih idej, še en stavek za pomoč, mogoče ti bo pisanje bolj všeč:

ateisti premda im je dopušteno da nesmetano zastupaju svoje stajalište, ne uživaju status građana i ne mogu ući u vladu. Naime, tko ne vjeruje u Boga ili u zagrobni život bilo kakve vrste, taj ne priznaje nikakav autoritet ni načela izvan sebe samoga, te se drugi nikada u njega ne mogu uzdati.

Mogoče novejše izdaje AF v slovenščini?

yamamoto
15.09.2008, 15:42
Vatikan? :blush:

oh_ja
15.09.2008, 23:44
Blizu. To je v svoji knjigi De Optimo Reipublicae Statu deque Nova Insula Utopia napisal leta 1516. Thomas More . V knjigi opisuje popolno družbeno in politično ureditev države z imenom Utopija.
Ker je bil More zagrizen kristjan, analitiki ocenjujejo, da je svoje ideje jemal v načelih biblijskega komunalizma opisanega v Apostolskih delih.

Dobrih 350 let kasneje se je prav na teh idejah začeli razvijati socializem in marksizem.

Mislim da je to vzrok zakaj so rdeči in beli še dan skregani, zaradi ukradene ideje.
Problem, ki je pa spregledan je pa, da je More zapisal v Utopiji, da za uspeh take popolne države potrebuje brezvredne ljudi za težka in umazana dela, ki jih je našel v sužnjih in kaznjencih.

Mislim, da še po tolikih letih velja, da za uspeh države potrebuješ sužnje, samo v poimenovanju je razlika.

yamamoto
16.09.2008, 18:53
Hja, tako ti je to med človeško raso. Odkar so jamarji določili svojega poglavarja in jamskega norčka ter vse ostale popredalčkali med njima, se stvari niso dosti spremenile. :angel:

oh_ja
18.09.2008, 22:47
Cel dan oldtajmarja pucam, da ga pokažem na gospodarcu v soboto pa nedeljo, pa zvečer ves ohlajen pridem, pržgem televizijo, pa vidim tiste ................. kako mi vsi po vrst v faco plozajo, kako je vse v redu, kako dobr živim, da je treba skup stopt in vse pozabit, kajti čakajo nas težke naloge. Torej naj pozabim tajkune, državni in gospodarski kriminal, lakoto, človeka nevredne plače in pokojnine, vse za bolju bodučnost. Matr mi to nekam znan zveni, drugovi i drugarice, ispred nas su ........
pa sem spet ves vroč in kadeč

HAL9000
19.09.2008, 04:40
Napočil je volilni molk, ki traja do nedelje 11.11.07 do 19ih... Sklop Predsedniške volitve je zaklenjen in umaknjen iz debate... Apeliram na vseuporabnike, da se držijo molka in ne odpirate kakršnih koli tem povezanih z volitvami.. .Enako velja tusi za oba referenduma: V kranjski občini referendum o smetišču in na državni ravni referendum o Lastninjenju zavarovalnic...

VSE teme, debate in podobno povezao z volitvamiin referendumi, bodo brisane in kršitelji bodo kaznovani!!!!

Še enkrat apeliram na vse, da se držite predvolilnega molka!!!

Hvala za razumevanje
Aldebaran

P.S.: sklopo predsedniških volitvah bo zopet na voljo v nedeljo po 19:00
prav tako bo odklenjena tema o ''tementišah''

A bo zdej, ko bo volilni molk, sklop o volitvah tud zaprt? Pa še to, a se po zakonu volilni molk izvaja tud na forumih al je to svobodna interpretacija administratorjev? Ker se ne spomnim, da bi že zasledil kjerkoli, da bi na forumih bla cenzura zarad volilnega molka.

Faust
19.09.2008, 04:49
Tudi tokrat bo ob volilnem molku postopek enak.

Goody
19.09.2008, 12:32
Opolnoči nastopi volilni molk
Pred nedeljskimi parlamentarnimi volitvami se bo danes opolnoči končala volilna kampanja. Nastopil bo volilni molk, ki se bo končal po zaprtju volišč v nedeljo ob 19. uri.
V tem času se bo sklop zaprl in bo spet dostopen po volilnem molku. prosim, če se ga držite in ne objaljate novih tem ali sporočil po forumu. hvala.

Nikoli ni bila cenzura, ker so uporabniki spoštovali volilni molk in niso kršili pravil. Sklop pa se je vsakič med molkom umaknil s foruma ...
Volilni molk velja za vse ...sploh za forum, ker je javni medij ;)

Faust
19.09.2008, 23:00
Sklop Parlamentarne volitve 2008 je do nedelje do 19.00 zaklenjen.

Vse objave, ki bodo v času predvolilnega molka pomenile kršitev le-tega, bodo takoj brisane, avtorjem pa bo takoj, brez predhodnih opozoril do nedelje zvečer prepovedano sodelovanje na forumu.

Irina
20.09.2008, 01:28
Mala ohladitev po vročih debatah, oh kako paše in do nedelje zvečer bo v naši deželi zavladal vsaj začasni mir.

HAL9000
20.09.2008, 02:24
Bo ohladitev, ja. V nedeljo po 19:00 nas čaka hladni tuš. Pa ne Mirko!

Faust
21.09.2008, 18:00
Sklop Parlamentarne volitve 2008 je odklenjen. Pogovori o volitvah so spet dovoljeni.

Irina
22.09.2008, 00:06
Bo ohladitev, ja. V nedeljo po 19:00 nas čaka hladni tuš. Pa ne Mirko!

Sem na na oni strani, kjer teče topla voda in me ni dosegel hladen tuš, ampak vse še ni dorečeno, tako da.......

Faust
05.06.2009, 22:09
Tudi tokrat bomo na forumu upoštevali predvolilni molk. Začne se danes opolnoči in konča v nedeljo po zaprtju volišč ob 19.00.

Vse objave, ki bodo v času predvolilnega molka pomenile kršitev le-tega, bodo takoj brisane, avtorjem pa bo takoj, brez predhodnih opozoril do nedelje zvečer prepovedano sodelovanje na forumu.

salamca
13.03.2010, 22:51
Mi morda kdo lahko pove imena oseb označenih na sliki?
http://freeweb.siol.net/pappak/i1.jpg
tnx

stenefajfar
23.03.2010, 20:29
No če se malo vrnem na izhodiscno temo. Po mojem mnenju je Slovenija dalec od pravne drzave. Recimo zelo zanimivo je to. Tisti ki imajo TUKAJ (http://cae-udba.net/index.html) Poseben zaznamek oz status so še dandanes priviligerani in zanj gotovo ne veljajo vsa pravna pravila. Kar poglejte si... Zanimivo....

zzzeeee
10.08.2012, 09:28
Torej, tonili bomo še toliko časa, dokler ne bo začelo škripati politikom, dokler ne bodo dobili delavskih plač na dolgi rok, ali pa sploh ne in še tedaj bi trajalo veliko, veliko let, da bi sploh kapirali kje ga serjejo danes. Enostavno so tako polni sebe, da sploh ne sprevidijo, da so le oni sami, zaradi svoje ošabnosti in medsebojnega sovraštva in napadanja, namesto trdega dela za boljši jutri vseh državljanov Slovenije, krivi za stanje kakršno imamo in bomo še dolgo imeli, kajti za njih se bo našlo vedno dovolj denarja, brez kakršnih koli reform ali drugega sranja.
:2thumbs::2thumbs::2thumbs::2thumbs:

Vsemogočni
26.01.2014, 13:13
Da so oni krivi, tega ne bodo nikoli spregledali. Vedno jih bodo polna usta, da so se uspešno borili za svoje neupravičene plače in neupravičene privilegije. Pač politiki, ki niso sposobni pogledati dalj, kot od svojih koristi.