Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Jaz, Musliman

mataj
22.08.2006, 09:26
Zelo zanimiv dokumentarec Češke televizije o muslimanih, ki razkriva marsikaj.

http://video.google.com/videoplay?docid=7489128737211826486&hl=en

Podnapisi so v Češčini in Angleščini. Avtor je skril kamero, šel v đamijo in se predstavljal kot napol musliman, ki išče Alaha. Na ta način je prišel do precej zanimivih izjav, kakršnih musliji normalno pred kafirji nikoli ne izustijo. Češki muslimani so zaradi tega totalno potalibanili. Več: http://www.praguepost.com/P03/2006/Art/0302/news2.php

**** pa strpnost! :mad: Kar naj še malo čakajo na tisto svojo đamijo.

elvis
22.08.2006, 11:01
Ta tip je živa trobenta.

Kje v svetu je država popolnoma urejena v skladu s šeriatom?

P.S.

Je ni...

elvis
22.08.2006, 11:04
Kateri naj bi bili to "mi"?

Pravzaprav je ravno v tem glavna razlika. Pri meni ni nobenih "mi".

Deluješ, kot bi imel težave s slovenščino. Še enkrat preberi in boš ugotovil, da v stavku ni nobenega "mi"...

Kot sem že rekel: zame ste vsi zafrustiranci, podobni tebi in tipu na posnetku, isti. Nevarni ste. Zaradi svojih iluzij in sovraštva do vsega, kar ni del tvoje identitete, ste izredno nevarni za ostale normalne ljudi. Zaradi takšnih ljudi se začenjajo vojne, v kateri zopet večinoma "nagagajo" normalni ljudje.

Jody
22.08.2006, 11:05
Ne vem, koga tako motijo ti muslimani, kaj so nam pa sploh storili? Še tistih par terorističnih akcij z 911 na čelu (ki jih uradno pripisujejo muslimanom) so baje zakrivili zahodnjaki sami. S "pravimi" teroristi očitno ni nič :nonono:

mataj
22.08.2006, 11:54
Deluješ, kot bi imel težave s slovenščino. Še enkrat preberi in boš ugotovil, da v stavku ni nobenega "mi"...Je pa zato "ste". Ne se mi tule takole brez veze izmotavat.

Kot sem že rekel: zame ste vsi zafrustiranci, podobni tebi in tipu na posnetku, isti. Nevarni ste.
Ahaaaa, to smo torej "mi": Jaz in meni podobni :rolleyes:

Zaradi svojih iluzij in sovraštva do vsega, kar ni del tvoje identitete, ste izredno nevarni za ostale normalne ljudi. Zaradi takšnih ljudi se začenjajo vojne, v kateri zopet večinoma "nagagajo" normalni ljudje.Kaj naj bi bilo po tvoje del moje identitete in kaj naj bi bilo "normalno"?

Ne vem, koga tako motijo ti muslimani, kaj so nam pa sploh storili?Organizirani so, tu so, imajo se za nekaj posebnega in svoje vrednote postavljajo nad naše. To bi moralo biti dovolj.

Še tistih par terorističnih akcij z 911 na čelu (ki jih uradno pripisujejo muslimanom) so baje zakrivili zahodnjaki sami. S "pravimi" teroristi očitno ni nič :nonono:911 (in ostale podobne nategancije) je res bolj ena ponesrečena zadeva, a to še ne pomeni, da so musliji neke cvetke. Tudi če teorije o tem, da je Roosevelt zanalašč dopustil Pearl Harbour držijo, to še ne pomeni, da se s Hitlerjem ni imelo smisla boriti. Enako velja tudi za 911.

Kaj je slabše? Da vlečejo naftne profite multinacionalke, ali nore iranske mule?

elvis
22.08.2006, 13:37
Zaradi norih iranskih mul se ni začela še nobena vojna.

Zaradi poštenih naftnih multinacionalk se je začela že marsikatera. Zaradi teh pametnih in treznih jastrebov a la Cheney in Črni riž v Iraku vsak dan umre vsaj 50 Iračanov.

Če je to izbira, raje izberem nore iranske mule, kot te poštenjake iz ZDA...

elvis
22.08.2006, 13:39
Organizirani so, tu so, imajo se za nekaj posebnega in svoje vrednote postavljajo nad naše. To bi moralo biti dovolj.

Če bi bili muslimani organizirani, se teroristični napadi ne bi zgodili.

In če bi bili muslimani v RS organizirani, ne bi čakali na navadno mošejo 37 let...lol...

elvis
22.08.2006, 13:42
Organizirani so, tu so, imajo se za nekaj posebnega in svoje vrednote postavljajo nad naše. To bi moralo biti dovolj.

In če te že motijo muslimani zato, ker so organizirani in ker svoje vrednote postavljajo nad zahodnimi vrednotami, potem bi te morali Židje še bolj motiti. Ker oni DEFINITIVNO so organizirani, še boljše pa je dejstvo, da oni DEFINITIVNO postavljajo svoje vrednote nad muslimanskimi in zahodnimi. Po domače povedano: v skladu z njihovim rasisticnim Talmudom si ti za njih en navaden nevernik in legitimna žrtev, ki jo lahko ubijejo, pokradejo in poneverijo, brez občutka krivde in sankcij. Ker tako piše v Talmudu.

Nekaj podobnega, kar že skoraj 60 let počnejo na Bližnjem vzhodu.

Toliko o nevarnih muslimanih...

Bunny Muffin
22.08.2006, 13:47
Teli musliji so itak čist od***an narod. Jst jih vidt ne morem ker so totalno zaplankani v tisti svoj versko-politični fanatizem.

Oni so itak tisti, ki delajo nered po celem svetu. Kdo je kriv za 11.september, kdo je kriv za kaos v Beslanu, kdo je podtaknil bombo v Londonskem podzemlju, kdo je naredu celo štalo v Madridu????? Kdo vsak dan dela samomorilske napade???

Če bi blo po moje bi vse đamije po Evropi podrla. Šele ko bi oni zgradil kšno cerkev v Iranu, Iraku ali v katerikoli drugi arabski državi, takrat bi tut jst njim dovolila gradnjo đamije.

Duh
22.08.2006, 13:59
Ne obiskujem verskih institucij, predvsem iz razloga, ker imam občutek, da je vera (vsaj pri nas) postala čisto navaden trade mark in institucija za poneumljanje ljudi...ne, sama vera ni kriva, krivi so ljudje, ki upravljajo z njo na zemlji...pa še ti ne vsi...ampak zaradi tistih par ekstremistov, ki jih najdeš noter, potem trpijo vsi ostali...isto kot v politiki...

vedno z ****arijami začnejo ekstremisti, po navadi razni netolerantneži, zafrustriranci, pospetniki, ..itd...in te najdeš tako med muslimani-kristjani, američani-rusi, srbi-hrvati..., levimi-desnimi, belimi-rdečimi,....in so tisti, ki zvlečejo vso sotalo populacijo v trpljenje....

nisem ravno siguren, če bog je...tud nisem ziher da ga ni...jaz ga bom lepo pustil tam zgoraj in se bom direktno z njim "zmenil"...ne rabim nobenih samoolklicanih "trgovskih" predstavnikov na zemlji...bog bi naj tak al tak vse videl...če obstaja in je pravičen, bo prvo poravnal račune s tistimi, ki "manipulirajo" z "njegovo" vero...

skratka..če že imam cerkev preko ceste, ki mi vsakih 15 minut nabija z zvonovi in sem do njih toleratnten, ne vem zakaj bi bil proti mošeji na drugi strani...vsaj tisto hodžino klcianje k molitve bi bilo bol prijetno in mistično, kot nabijanje zvonov..

Mowgli
22.08.2006, 14:00
Ampak bi naredili kaj?:O

Valjda udarniško akcijo... :angel:

Glede na uspavanost in posledično nepotrebnost mestne uprave, predlagam kar Mestno hišo. Nastavek minareta že ima... pa burek je relativno blizu...

elvis
22.08.2006, 14:24
Teli musliji so itak čist od***an narod. Jst jih vidt ne morem ker so totalno zaplankani v tisti svoj versko-politični fanatizem.

Oni so itak tisti, ki delajo nered po celem svetu. Kdo je kriv za 11.september, kdo je kriv za kaos v Beslanu, kdo je podtaknil bombo v Londonskem podzemlju, kdo je naredu celo štalo v Madridu????? Kdo vsak dan dela samomorilske napade???

Če bi blo po moje bi vse đamije po Evropi podrla. Šele ko bi oni zgradil kšno cerkev v Iranu, Iraku ali v katerikoli drugi arabski državi, takrat bi tut jst njim dovolila gradnjo đamije.

Še ena zelo "razgledana" oseba...

Ko bi muslimanom naštevala te napade, bi ti nabili na nos okupacijo Afganistana, Iraka, Čečenije, Palestine itd., kjer so njihovi državljani vedno koletaralna škoda, teroristi ali vodje ekstremističnih organizacij. Kdo je kriv?

Pravilno se napiše DŽAMIJA in ne ĐAMIJA. Toliko o pismenosti.

Da bi jih podrla, dokazuje tvoje sovraštvo. Žal mi je ljudi, ki živijo v sovraštvu. Imaš srečo, da živiš v Sloveniji, kjer lahko na forumu groziš s klanjem, podiranjem verskih objektov itd. in se ti ne bo nič zgodilo. Ko sem bil pred kratkim v Singapurju, sta dva Kitajca na blogu zapisala, da bi bilo treba Malezijce v Singapurju pobiti. Drugi dan so jih aretirali in spravili v zapor za 2 meseca.

Da v Iraku in Iranu obstaja na tisoče krščanskih cerkva, je tebi seveda neznan pojem. V središču Teherana je ogromna katoliška katedrala. Njihove pravice so jim zagarantirane z ustavo. Podobno kot v Sloveniji.

S to razliko, da v Iraku in Iranu lahko zgradiš cerkev. Čeprav sta obe državi diktaturi.

V demokratični Sloveniji pa ne moreš zgraditi mošeje.

Les so gldi ti muslimani...

mataj
22.08.2006, 14:42
Zaradi norih iranskih mul se ni začela še nobena vojna.

Zaradi poštenih naftnih multinacionalk se je začela že marsikatera. Zaradi teh pametnih in treznih jastrebov a la Cheney in Črni riž v Iraku vsak dan umre vsaj 50 Iračanov.

Če je to izbira, raje izberem nore iranske mule, kot te poštenjake iz ZDA...Noben poštenjak iz ZDA mi ne predpisuje, kako naj se oblačim in kakšne karikature smem gledat in kakšne ne.

Če bi bili muslimani organizirani, se teroristični napadi ne bi zgodili.Jasno da ne, zakaj bi šli zganjat teroristične napade, če bi nas potem lahko terorizirali kar na suho, verska policija, pa to.

In če bi bili muslimani v RS organizirani, ne bi čakali na navadno mošejo 37 let...lol...Ampak bi naredili... kaj? (oprosti Metamorf, ampak si nisem mogel kaj, da ga ne bi še jaz vprašal)

In če te že motijo muslimani zato, ker so organizirani in ker svoje vrednote postavljajo nad zahodnimi vrednotami, potem bi te morali Židje še bolj motiti.Me ne motijo, ker so njihove vrednote bliže našim. Poleg tega pa noben Žid nikoli ni norel naokoli zaradi nekih blesavih karikatur.

S to razliko, da v Iraku in Iranu lahko zgradiš cerkev. Čeprav sta obe državi diktaturi.

V demokratični Sloveniji pa ne moreš zgraditi mošeje.Meni se zdi to normalno. Alah sovraži demokracijo.

Bunny Muffin
22.08.2006, 14:48
elvis prav, prav.

Jst sm pač povedala svoje mnenje. To da islamisti niso neki angelčki ve cel svet. Spomni se samo na 'kaos' ki je nastal zaradi karikatur o Mohamedu. Šli so sežigat hiše, kjer živijo krščani, delal cel karneval po cestah in dokazali da karikature niso daleč od resnice.

Ne moreš mimo tega da so nujno potrebni modernizacije kar se tiče načina življenja, saj se strogo držijo raznih načel, ki smo se jih mi dražali 200 let nazaj.

Da ne govorim o njihovem anti-feminizmu.

Ne spoštujejo drugih kultur in drugega načina življenja. Moja mami ko se je pred leti ustavila na iranskem letališču, si je morala dat ruto na glavo, ker ji je nek tip grozil, da ji bo kamen v glavo vrgu če se ne bo takoj pokrila. Ne samo on ampak vsi tam so jo gledal kot da je največja 'kur.ba stoletja' ker je kazala lase!!!!
Pol bi tud mi lahko zahteval, naj se oni odkrijejo ko sem pridejo.

Ne vem kakšna je to vera, ki pravi, da je dovoljeno v imenu boga Alaha umreti in celo drugega ubiti.

Duh
22.08.2006, 15:21
metamorf, kaj si ti želiš na drugi strani svoje bajte jaz nimam pojma...

drugače pa vam pa (vsaj po mojem) hoče elvis povedat, da so kreteni vsepovsod in ni potrebno satanizirat muslimanov...sploh pa če gremo seštevat žrtve, ki so jih eni naredili nad rugimi v zadnjem stoletju...glede na to da jih imamo več na vesti, posredno in neposredno in se imamo hkrati za bolj civilizirane, potem jih morajo oni še kar nekaj pobit da bodo dosegli našo civilizacijsko raven...a ne?

911, madrid, london, beslan, ...tega niti približno ne odobravam in ti dogodtki sigurno niso VZROK za trenutne težave tega sveta, to so le POSLEDICE za vse pizadrije nas "civiliziranih", ki smo jih naredili tam doli...bog ne daj, da si je katera od teh držav kdaj zaželela nacinonalizirat nafto...takoj je prišla na črno listo malopridni držav...hwoodski filmi so začeli štampat filme o dobrih in grdih, civiliziranih in necivilizranih in tako dalje...da ne govorimo o izraelu...dvojna merila, ena za nas, druga za njih...eno je teroristični napad, drugo pa kolateralna škoda...če bi ti "neciviliziranci" imeli tomahwake, se ne bi raztreljevali z avtobusi vred...ampak bi pošiljali tomahwake...a bi potem zadeti civilni cilji postali tud kolateralna škoda?

Ekstremisti so tisti, ki ženejo množico v propad...in te vedno najdeš v malem procentu na obeh straneh...in ti zakuhajo sranje...potem je pa še nek odstotek ljudi, ki podpirajo te ekstremiste, vsak na svoji strani, in jim dajejo moč, da delajo ****arije še naprej...

meta, nimda in podpobni...vedite, da ste isti kot tisti na drugi strani, ki podpirajo svoje ekstremiste.teroriste, med vami ni neke razlike, vi pač podpirate "naše" ekstremiste-"kolateralce"

bobi
22.08.2006, 15:31
Zelo zanimiv dokumentarec Češke televizije o muslimanih, ki razkriva marsikaj.

http://video.google.com/videoplay?docid=7489128737211826486&hl=en

Podnapisi so v Češčini in Angleščini. Avtor je skril kamero, šel v đamijo in se predstavljal kot napol musliman, ki išče Alaha. Na ta način je prišel do precej zanimivih izjav, kakršnih musliji normalno pred kafirji nikoli ne izustijo. Češki muslimani so zaradi tega totalno potalibanili. Več: http://www.praguepost.com/P03/2006/Art/0302/news2.php

**** pa strpnost! :mad: Kar naj še malo čakajo na tisto svojo đamijo.

Lepo da so se oči odprle tudi tebi. To ni nestrpnost Mataj, ampak dejstvo po kakšnih zakonih delujejo.

mungo
22.08.2006, 15:55
A si ti malo pozabil na RKC. :hammer: :rolling:

Ne vem zakaj bi morali Evropejci plačevati nekomu, ki ne dela drugega kot kuha in rojeva otroke. Ta plemenski način življenja ni naš in je kolosalna neumnost, da ga podpiramo z denarjem.:mad: :mad:

mungo
22.08.2006, 16:13
No vidiš, metamorf. :shy:

Odgovor na to je sekularizacija, ne pa rekatolizacija. ;) Včasih malo poglej nemške kanale na svoji TV, pa boš videl da se mladostniki turškega izvora obnašajo povsem enako kot "domorodci". :clown:

Ekstremisti so v vsaki religiji. :dontknow:

Sharac
22.08.2006, 16:45
Aj aj spet balija nabija o strpnosti medtem ko doma noz brusi (a se nebi raje posvetil pametovanju o odposlancu Drne, ki resuje Kriznarja).

Po domače povedano: v skladu z njihovim rasisticnim Talmudom si ti za njih en navaden nevernik in legitimna žrtev, ki jo lahko ubijejo, pokradejo in poneverijo, brez občutka krivde in sankcij. Ker tako piše v Talmudu.

Nekaj podobnega, kar že skoraj 60 let počnejo na Bližnjem vzhodu.

Toliko o nevarnih muslimanih...

Mirno insertiras Koran in Muslije pa nebo napisani tekst prav nic napacen.

Glede pismenosti in Đamij pa raje svoje rojake pouči o rabi uradnega lokalnega jezika.

Ostalim moronom, ki vidijo en bedn video in mislijo da so videli luc pa svetujem, da se raje v roke vzamejo, ker ravno slabici kot je vecina folka tu so vzrok, vseh teh debat in v končni fazi posledic njihove sibkosti - iztrebljenju degenericne zahodne kulture in civilizacije (vsaj tu se balije ne motijo - filth!). Nek juzni scum jim poizkusa vsiljevati svoj pogled na zivljenje in vi butlji to se podpirate oz zapisete v ustavo namesto da bi hitro in kratko reagirali na take poizkuse.

mungo
22.08.2006, 17:18
To o uspešnosti katoliških družb je seveda neumnost. Pozabil si da je bil Islam v 10. stoletju tehnološko mnogo bolj razvit kot katoličani.

Evropa se razvila predvsem zaradi stalnega vojskovanja "katoliških" narodov med sabo, saj meje med narodi niso bile etnično čiste, in si je vsak narod prizadeval integrirati mejne etnične skupine v svoje ozemlje. Za to pa je seveda potreboval najmodernejše in najunčikovitejše orožje. Vojska je nenazadnje še danes gonilna sila večine tehnološkega razvoja. :dontknow:

Največji sociolog vseh časov Max Weber v svoji knjigi "Protestantizem in Duh kapitalizma" nenaden razvoj Zahodnega sveta pripisuje predvsem razvoju protestantizma v ZDA, torej odmiku od "katolištva" in graditev filozofije, ki temelji na osebnem odnosu z Bogom.

Čas družin z 10. otroki je z napredkom tehnologije in ekonomije, predvsem pa izobrazbe minil ZA VEDNO, pa čeprav je cilj sodobnega feminizma ostajanje žensk doma z otroki. :clown:

Najboljše orožje proti islamskemu fundamentalizm je torej njegova sekularizacija s postopno integracijo v svetovno ekonomijo in izobraževanje mladih, ne pa sankcije in rekatolizacija Evope. :approve:

Že, ampak ne na način, kot se to gremo Evropejci danes. Če se bo nadaljevalo tako, kot se dogaja danes, bo edini način, da nas številčno ne požrejo, fundamentalistična katolizacija, velike katoliške družine z 10 otroki itd. Klin se s klinom izbija.
Edina možnost, ki jo imamo, da rešimo tole sranje na pameten način, je, da nehamo podpirati nam povsem tuj način življenja, ki vodi v demografski poraz staroselcev. Rekatolizacija je zasilna zavora (trenutno smo mi sekularizirani in plačujemo muslimanom za to, da gonijo svojo ultra versko paradigmo) in ne bo prinesla kaj prida dobrega, čeprav je zgodovina pokazala, da so katoliške družbe uspešnejše od islamskih.

elvis
22.08.2006, 17:36
Aj aj spet balija nabija o strpnosti medtem ko doma noz brusi (a se nebi raje posvetil pametovanju o odposlancu Drne, ki resuje Kriznarja).

Mirno insertiras Koran in Muslije pa nebo napisani tekst prav nic napacen.

Glede pismenosti in Đamij pa raje svoje rojake pouči o rabi uradnega lokalnega jezika.

Ostalim moronom, ki vidijo en bedn video in mislijo da so videli luc pa svetujem, da se raje v roke vzamejo, ker ravno slabici kot je vecina folka tu so vzrok, vseh teh debat in v končni fazi posledic njihove sibkosti - iztrebljenju degenericne zahodne kulture in civilizacije (vsaj tu se balije ne motijo - filth!). Nek juzni scum jim poizkusa vsiljevati svoj pogled na zivljenje in vi butlji to se podpirate oz zapisete v ustavo namesto da bi hitro in kratko reagirali na take poizkuse.

Živio četnik :) I missed you...

človek
22.08.2006, 17:38
:2thumbs: :2thumbs: To o uspešnosti katoliških družb je seveda neumnost. Pozabil si da je bil Islam v 10. stoletju tehnološko mnogo bolj razvit kot katoličani.

Evropa se razvila predvsem zaradi stalnega vojskovanja "katoliških" narodov med sabo, saj meje med narodi niso bile etnično čiste, in si je vsak narod prizadeval integrirati mejne etnične skupine v svoje ozemlje. Za to pa je seveda potreboval najmodernejše in najunčikovitejše orožje. Vojska je nenazadnje še danes gonilna sila večine tehnološkega razvoja. :dontknow:

Največji sociolog vseh časov Max Weber v svoji knjigi "Protestantizem in Duh kapitalizma" nenaden razvoj Zahodnega sveta pripisuje predvsem razvoju protestantizma v ZDA, torej odmiku od "katolištva" in graditev filozofije, ki temelji na osebnem odnosu z Bogom.

Čas družin z 10. otroki je z napredkom tehnologije in ekonomije, predvsem pa izobrazbe minil ZA VEDNO, pa čeprav je cilj sodobnega feminizma ostajanje žensk doma z otroki. :clown:

Najboljše orožje proti islamskemu fundamentalizm je torej njegova sekularizacija s postopno integracijo v svetovno ekonomijo in izobraževanje mladih, ne pa sankcije in rekatolizacija Evope. :approve:

:2thumbs: :2thumbs:

elvis
22.08.2006, 17:40
Kar se pa pobijanja tiče, islam se je 1000 let širil z ognjem in mečem po ozemlju, kjer je bilo prej doma krščanstvo. Zadnji primer tega je Darfur. V zadnjih 100 letih si je zahod zgolj malo polizal rane.

Še ena tipična laž.

Islam se nikjer ni širil z ognjem in mečem. Ne obstaja niti en dokument, ki bi dokazoval, da so muslimani nekoga prisilili v islam. Niti en. Da so pa razširili ozemlje Arabci in Turki v času svojih imperijev s pomočjo vojn, je pa...daaaaaaaaaaa....kateri se pa ni? Rimsko? Grško? Britansko? Perzijsko? Pa si kdaj slišal, da so se ti imperiji širili z ognjem in mečem? Of course not...

Krščanstvo se je širilo z ognjem in mečem. Ker so ljudi na silo pokristjanjevali. Še Slovenci so "fasali" miroljubno spreobračanje....si pozabil? Da ne govorim o svinjarijah Katoliške cerkve v Latinski Ameriki.

Knez
22.08.2006, 17:42
Najbolj razvite države so protestantske.
Na drugem mestu so katoliške.
Pravoslavne so podn.
Muslimanske pa še večji podn.

Če je islamski sistem dober, kako je mogoče, da številni muslimani raje emigrirajo v Francijo, Anglijo, ZDA..

Očitno se v državah, kjer velja šeriat, ne čutijo svobodne in ne vidijo perspektive.

elvis
22.08.2006, 17:44
elvis prav, prav.

Jst sm pač povedala svoje mnenje. To da islamisti niso neki angelčki ve cel svet. Spomni se samo na 'kaos' ki je nastal zaradi karikatur o Mohamedu. Šli so sežigat hiše, kjer živijo krščani, delal cel karneval po cestah in dokazali da karikature niso daleč od resnice.

Ne moreš mimo tega da so nujno potrebni modernizacije kar se tiče načina življenja, saj se strogo držijo raznih načel, ki smo se jih mi dražali 200 let nazaj.

Da ne govorim o njihovem anti-feminizmu.

Ne spoštujejo drugih kultur in drugega načina življenja. Moja mami ko se je pred leti ustavila na iranskem letališču, si je morala dat ruto na glavo, ker ji je nek tip grozil, da ji bo kamen v glavo vrgu če se ne bo takoj pokrila. Ne samo on ampak vsi tam so jo gledal kot da je največja 'kur.ba stoletja' ker je kazala lase!!!!
Pol bi tud mi lahko zahteval, naj se oni odkrijejo ko sem pridejo.

Ne vem kakšna je to vera, ki pravi, da je dovoljeno v imenu boga Alaha umreti in celo drugega ubiti.

Spoštujem različno mnenje. Ne spoštujem pa laži. Navedi dokaz, da islam dovoljuje ubiti drugega v imenu Boga, kar tako, za brezveze?

Da so se zgodili osamljeni incidenti v Libanonu in Damasku zaradi žaljivih karikatur, je tebi seveda veliko bolj pomembno od dejstva, da je velika večina muslimanov protestirala mirno, kulturno in dostojanstveno. Kot npr. muslimani v Sloveniji. Ampak ne....vidiš samo tistih nekaj sto manijakov, ki so razgrajali v omenjenih državah...

Pravilno je KRISTJANI in ne KRŠČANI.

In če ti je Iran tako grozljiv, zakaj potem rinete tja?

elvis
22.08.2006, 17:48
Najbolj razvite države so protestantske.
Na drugem mestu so katoliške.
Pravoslavne so podn.
Muslimanske pa še večji podn.

Če je islamski sistem dober, kako je mogoče, da številni muslimani raje emigrirajo v Francijo, Anglijo, ZDA..

Očitno se v državah, kjer velja šeriat, ne čutijo svobodne in ne vidijo perspektive.

Saj v tem je fora. Islamski sistem ne obstaja. Na svetu ni niti ene države, ki bi imela šeriatski sistem. Torej ga ni...ako bežati od nečesa, kar ne obstaja?

Dokler so muslimani imeli ISLAMSKI SISTEM in ISLAMSKO DRŽAVO, so bili najboljši na vseh področjih. Ko so imeli muslmani v Španiji javne knjižnice s fondom 400.000 knjig, so v Evropi kakali na ulici. Ko so muslimani v Španiji (islamski sistem) poučevali geografijo na globusu, so v ostali Evropi mislili, da je Zemlja ploščata. Ko so muslimani v Španiji imeli javne kopalnice, so se v Evropi polivali s parfumi, da ne bi smrdeli. Ko so muslimani že v 9. stoletju v islamski Španiji imeli prve univerze na svetu, so se v ostali Evropi hvalili, da ne znajo brati. To je bil islamski sistem in šeriat.

To, kar imamo (imajo) danes, je pa res podn....svaka čast....

Sharac
22.08.2006, 17:51
Zakaj pa ti sem ce te tolk boli ker nimas falusa kamnitega na barju.

Knez
22.08.2006, 17:52
Saj v tem je fora. Islamski sistem ne obstaja. Na svetu ni niti ene države, ki bi imela šeriatski sistem. Torej ga ni...ako bežati od nečesa, kar ne obstaja?

Dokler so muslimani imeli ISLAMSKI SISTEM in ISLAMSKO DRŽAVO, so bili najboljši na vseh področjih. Ko so imeli muslmani v Španiji javne knjižnice s fondom 400.000 knjig, so v Evropi kakali na ulici. Ko so muslimani v Španiji (islamski sistem) poučevali geografijo na globusu, so v ostali Evropi mislili, da je Zemlja ploščata. Ko so muslimani v Španiji imeli javne kopalnice, so se v Evropi polivali s parfumi, da ne bi smrdeli. Ko so muslimani že v 9. stoletju v islamski Španiji imeli prve univerze na svetu, so se v ostali Evropi hvalili, da ne znajo brati. To je bil islamski sistem in šeriat.

To, kar imamo (imajo) danes, je pa res podn....svaka čast....

Ok in kdo je kriv, da na svetu ni islamske države?

Kdo muslimanom brani, da si v Saudovi Arabiji, pakistanu, Iranu..ne vspostavijo sistema, kakršnega si želijo?

Sharac
22.08.2006, 17:53
Ko je homo sapiens mel kost je tud bil dasa in prheftal neadrta okol kepe 2x. To da pa ste balije ostale v 12 stoletju se pa ne sprasujes?

mungo
22.08.2006, 18:19
Kakšen naziv? :dontknow:

In ti šteješ Newt Gingricha med kredibilne ljudi? :clown: Povej raje malo katerega od ciljev tistega znanega programa leta 1994 mu je uspelo uresničiti? :rolling:

Alvin se ima zahvalit pravi Newtu, da ga je katapultiral med politične teoretike, saj sta se spoznala na univerzi, kjer je Newt poučeval, kasneje pa je delil njegove knjige okoli po kongresu. :clown:

Še danes ga promovira naokoli, jaz sem recimo pred pol leta gledal njun intervju na "neodvisnem" C-spanu, kjer je Newt nastopal v vlogi spraševalca, Alvin pa kot intervjuvanec. :rolling:

Ta naziv bi jaz sicer podelil Alvinu Tofflerju, ki je med drugim bil tudi svetovalec Newta Gingricha.:cool:

Iron Maiden
22.08.2006, 18:26

Takšni levaki kot si ti, med ameriškimi protestanti ne bi zdržal niti enega dneva...

Danes samo še ameriški prtestanti držijo pokonci zahodno krščanstvo, Evropa pa je črna luknja, ki se islamizira...

Če bo Evropa poslušala tvoje nasvete bo v dveh generacijah islamizirana..

Knez
22.08.2006, 18:36
Takšni levaki kot si ti, med ameriškimi protestanti ne bi zdržal niti enega dneva...

Danes samo še ameriški prtestanti držijo pokonci zahodno krščanstvo, Evropa pa je črna luknja, ki se islamizira...

To je precej res.

Ameri so sicer tudi pustili muslimane not in jim gradijo đamije in vse to, hkrati pa jih imajo pod nadzorom in glede islama niso tako naivni, kot Evropa.

Še sreča, da je vsaj en Chirac imel jajca, da je povedal par stvari.

mungo
22.08.2006, 18:37
Hja, vsak sociolog, ki je kdaj poučeval na kakšni univerzi, ti bo povedal da je Max Weber oče sociologije. :dontknow: V tem pogledu se pa res ne mislim prepirati s tabo. :rolling:

Če se želiš informirati, Nimda, ni dosti prebrati samo ene obskurne knjige, ki je izšla tam nekej v sedemdesetih. :evil: :D

Alvin je bil precej znan daleč pred tem, sredi šestdesetih in sedemdesetih.;)

Dej če se informiraš o zadevah, ni dosti le površno po-Googlati.:D :evil:

mungo
22.08.2006, 18:45
Če mi misliš kaj povedati, ti ni treba skrivati sramote svoje intelektualne šibkosti pod novi vzdevki, ampak mi drugič odgovori nazaj kot "metamorf". :dontknow: :evil:

Jaz že nekaj časa govorim da si RKC sama sebi koplje jamo s tem ko se za financiranje njihovih storitev opira na državo. :dontknow: Jefferson je že v obrazložilu zakona, zakaj bo v ustavi uvedel ločitev države od cerkve, natančno napisal da je največja nevarnost vsakršne cerkve njena finančna korupcija in opiranje na vladarje, ki za posledico prinese tudi moralno korupcijo. :dontknow:

Sami so si krivi, če me nočejo poslušati. :rolling: Malo konkurence jim pa tudi ne bo škodilo. :veryevil:

mungo
22.08.2006, 19:08
Protestantizem je večino "zraka za dihanje" dobil v novih kolonijah (ZDA), kjer jih katoličani niso preganjali. ;) Po Maxu Webru je Anglija ravno zaradi njihovega protestantizma postala prva nosilka industrijske revolucije. ;)

K razvoju tehnologije je pripomogel tudi kvantni skok v filozofiji - RAZSVETLJENSTVO, ko so začeli posvetni vladarji ignorirati verski establišment in je znanost lahko končno "zadihala" brez vsakršnih ovir. :approve:

Z rekatolizacijo torej izgubimo praktično vsi pridobitve naše civilizacije. :clown:

Evropa se je v srednjem veku prerodila, protestantizem se je rodil v Evropi in ne v ZDA. Medtem pa so islamske države nazadovale, zato so jih katoličani razsuli na Malti in nato tudi drugod. Zadnjih 500-600 let so katoliške države veliko bolj uspešne od islamskih.

zverina
22.08.2006, 19:11
res zanimivo, da so muslimanske države tako obstale oz. nazadovale v razvoju, čeprav Koran podpira umsko(znanstveno) ustvarjanje.

mungo
22.08.2006, 19:14
Vsaka vera zavira znanstvenu ustvarjanje, saj pravi: "Ni ti treba razmišljati in raziskovati, saj itak že vse vemo - Bog je tako rekel." :clown:

res zanimivo, da so muslimanske države tako obstale oz. nazadovale v razvoju, čeprav Koran podpira umsko(znanstveno) ustvarjanje.

zverina
22.08.2006, 19:20
Vsaka vera zavira znanstvenu ustvarjanje, saj pravi: "Ni ti treba razmišljati in raziskovati, saj itak že vse vemo - Bog je tako rekel." :clown:

ne mislim, da je v Koranu izrecno napisano, da naj človek uživa in raziskuje naravne vire na nebu in zemlji....tega reka bi se naj držali kalifi v Bagdadu, katerim se ima tedanji arabski svet zahvalit za tisti čas res vrhunske dosežke v naravoslovju.

Iron Maiden
22.08.2006, 19:28
Če mi misliš kaj povedati, ti ni treba skrivati sramote svoje intelektualne šibkosti pod novi vzdevki, ampak mi drugič odgovori nazaj kot "metamorf". :dontknow: :evil:

WTF??? Kakšno skrivanje pod "novimi vzdevki"'?

Andreea
22.08.2006, 19:53
:nonono: :nonono:
Mislim, da vecina tukaj ne loci med zapovedmi muslimanske vere in interpretacijami le teh... Alah nikomur ne ukazuje naj umre za vero in pobija druge. Za tem stoji par fanatikov, ki vero (kakrsnokoli) izrabljajo v svoj prid.

1) Ce so vsi muslimani teroristi - zakaj niso potem vsi kristjani pedofili? (kar seveda ni res)
2) Lahko se pa tudi malo spomnite na krizarske vojne kjer so "pravi kristjani" spreobracali z mecem, kradli in posiljevali, pozigali... Edina razlika je, da se to ne dogaja danes.

Vsaka vera je v principu dobra, slabi so ljudje-posamezniki.

mungo
22.08.2006, 20:13
Tole ne bo držalo. :nonono: Doma imam prevod Korana, ki o nevernikih ne pravi nič dobrega. :dontknow: :clown:

Saj tudi pri katoličanih ni nič drugače. :dontknow: Saj je tudi nam župnik zmeraj govoril, da je v "samoobrambi:clown: " dovoljeno ubijati. :clown:

:nonono: :nonono:
Mislim, da vecina tukaj ne loci med zapovedmi muslimanske vere in interpretacijami le teh... Alah nikomur ne ukazuje naj umre za vero in pobija druge. Za tem stoji par fanatikov, ki vero (kakrsnokoli) izrabljajo v svoj prid.
.

Andreea
22.08.2006, 20:17
Mja
:dontknow:
saj vem kaksno je DEJANSKO stanje, ampak je po mojem to se vedno interpretacija voditeljev.
Tudi po svetem pismu velja oko z oko, pa se tega ne prakticira, ker pac ni prav.
Kljub vsemu - sem prej proti dzamiji kot za.

Mahdi
22.08.2006, 20:23
Kako lepo je brat uboge revčke, ki stokajo, ker njihova kultura propada - pijančki brez otrok, ki v sebe zlivajo alkohol, ker verjamejo, da je navečja sreča to, da imaš več denarja ali pa vsaj boljši mobitel, ki si ga nato potiskaš v rit, kot drugi in ti drugi zavidajo, nemogoča filozofija... Fuj...
Alah - stvranik in varuh vsega, je sreča, je prava pot. Bolj kot se mu klanjamo, bolj nas obdaruje, bolj kot smo pred njim ponižni, bogatjši smo. Alah uničuje, da lahko potem ponovno zgradi, še močnejše, še večje, božansko in uničil bo tudi vas satanove sinove...
Alah je pravičen !

mungo
22.08.2006, 20:25
V Bibliji piše marsikaj. Božjim izbrancem je med drugim dovoljen tudi genocid in posilstvo žensk. (nad plemenom Benjaminovcev). :dontknow:

Samoobramba je lahko stvar interpretacije, zapoved, da naj se nevernike pobija in preganja, pa ne.

bobi
22.08.2006, 20:29
Kako lepo je brat uboge revčke, ki stokajo, ker njihova kultura propada - pijančki brez otrok, ki v sebe zlivajo alkohol, ker verjamejo, da je navečja sreča to, da imaš več denarja ali pa vsaj boljši mobitel, ki si ga nato potiskaš v rit, kot drugi in ti drugi zavidajo, nemogoča filozofija... Fuj...
Alah - stvranik in varuh vsega, je sreča, je prava pot. Bolj kot se mu klanjamo, bolj nas obdaruje, bolj kot smo pred njim ponižni, bogatjši smo. Alah uničuje, da lahko potem ponovno zgradi, še močnejše, še večje, božansko in uničil bo tudi vas satanove sinove...
Alah je pravičen !

No lepo da se končno pojavi pravi vernik in nam pove kaj je res in kaj nas čaka nevernike :D in ne en Elvis ki nam oči maže kako ste oh in sploh :2thumbs::2thumbs:
Hvala ti za ta post, katerega upam bo prebral še marsikdo :veryevil:
Salama pa mlek

Andreea
22.08.2006, 20:32
Dej, metamorf, a ko ti zmanjka argumentov spustis nivo svojih izjav 200m pod morsko gladino
:nonono:

Andreea
22.08.2006, 20:36
Med nerazumevanjem in drugacnim mnenjem od tvojega je pac razlika. Za to ti ni potrebno biti zaljiv do drugace mislecih. Saj tudi sama ne verjamem, da nevemkateri bog obstaja, ce pa hoce bit kdo kristjan, budist ali kaj za, pa naj bo... Zame vse spada pod pranje mozganov.

bobi
22.08.2006, 20:39
Seks s 13 letnim otrokom je pedofilija. Vsaj v civiliziranem svetu. Sem se pa spomnil, kam bi lahko izvozili katoliške župnike, ki so pedofili - v Iranu bi se počutili kot doma.:mad:

Ampak samo ta mlajše, katere se da še za kaj drugega ponucat :veryevil:, tastare pa itak v Vatikan :rolling:

bobi
22.08.2006, 20:43
Ta stare bi torej kaznoval:rolling: :D

Tastare ne bo noben zajahal :veryevil:

Knez
22.08.2006, 20:45
Pa kako si lahko tako nestrpen, saj vsi vemo, da so obrezane.:rolleyes:

No, bodimo pošteni, obrezovanej deklic ni islamski običaj, temveč prej običaj afriških plemen..

V Saudovi Arabiji, Iraku, Iranu...ne obrezujejo deklic.

Andreea
22.08.2006, 20:48
No, bodimo pošteni, obrezovanej deklic ni islamski običaj, temveč prej običaj afriških plemen..

V Saudovi Arabiji, Iraku, Iranu...ne obrezujejo deklic.

No koncno. :2thumbs: za Kneza!
Sicer ste pa ostali ZLEHT!!! Skoda, da podlegate vojni ki jo vodijo mediji.

mungo
22.08.2006, 20:53
Vidim, da sta z Nimdo spet posegla po svoji "zakladnici argumentov". :clown:

Konec koncev je bilo kaj takega tudi za pričakovati. :dontknow: :rolling:

Ah, torej se morajo vsi Benjaminovci zelo bati:rolling: :rolling: Grem povedat benjaminu v kuhinji, da mu bo trda predla:D :rolling: :clown: :P

Duh
22.08.2006, 21:02
Tole je bilo pa čisto v stilu Partijskega referata J.B. Tita, enonogega trinoga, pajdaša ljudožercev iz Afrike in podobnih.:evil:

Od tebe tud nisem pričakoval drugačnega odgovora...eno in isto lajnaš že leta po tem in ostalih forumih...daj se malo še drugače socializiraj in ne stresaj jeze na druge zaradi lastnih frustracij...sedenja za tastatura 24/7 ti ne bo prav nič pomagalo...sam sem ti že par krat ponudil pomoč..te peljem ven, med ljudi, da zaživiš človeka vredno življenje...ne glede na to, da se 100% ne strinjava, mi je kar malo žal ene take bedne duše in sem ti še vedno pripravljen pomagat, da zaživiš človeka vredno življenje...še je upanje...če si pripravljen, pošlji ZS, pa se zmeniva...verjemi, bo bolj koritsilo tebi kot meni...

Knez
22.08.2006, 21:03
Tudi v Sudanu!:dontknow: :evil:

Kot sem rekel..v Afriki..

To je afriški običaj in nima veze z islamom.

Duh
22.08.2006, 21:12
Zakaj imajo težave z zahodom predvsem tiste države, ki so poizkušale nacinonalizirat svoje naravne vire...v igri je bilo dovoljeno vse, samo da se pride do teh virov...

pravilo našega "civiliziranega" sveta je, da so za dosego "naših civiliziranih" ciljev dovoljena vsa sredstva...
za ugodno prodajo teh virov je spodobno podpret tudi diktatorje, teroriste, ampak samo takrat ko služijo NAM...

Sharac
22.08.2006, 21:14
Alah nikomur ne ukazuje

Ne ker ga ni.

Vse ostalo je pa ista zgodba kot z vsako vero in institucijo, ki jo "prakticira". Ma pa Mahdi prav ta civilizacija si zasluzi smrt zaradi svoje sibkosti in degeneracije taki kot so Andrea in podobni, ki se na lastnem dvoriscu klanjajo tujcem in prilagajo njihovim normam si drugega tudi ne zasluzijo.
Samo dragi balija Mahdi(sramotis ime originalnega Mahdija upam da te hodza nebo dvakrat okol uses) ne pozabi ce zelis da ti hurije (nevem dejanskega prevoda v slovenscino, ki ga balije uporabljate) strezejo tam zgoraj potem raje kaj naredi zato - predlagam demonstrativni samozazig, ker te Slovenija prevec zatira.

Sharac
22.08.2006, 21:18
pravilo našega "civiliziranega" sveta je, da so za dosego "naših civiliziranih" ciljev dovoljena vsa sredstva...
za ugodno prodajo teh virov je spodobno podpret tudi diktatorje, teroriste, ampak samo takrat ko služijo NAM...

Se stejes za del zahodnega sveta? Pol pojdi dlje na zahod ker .si se desetletja nebo na strani izkoriscevalcev. Drgac pa vidim da si prepojen s krscanskim samozatiranjem in morbidnim samounicevanjem za koga bos pa skrbel ce ne v prvi vrsti zase beri darwina ce ti ne gre v tvoj krscanski nos.

PS Da nebos mislu da te zmerjan s krscanarjem ker kao si ampak predvsem zato ker je tvoja miselnost taka, ce pa si krscanar pa toliko slabse oziroma nic cudnega.

Duh
22.08.2006, 21:38
meta in NN...ne gre zaradi zmenka...lahko da se motim, ampak nekateri tukaj očitno rabite pomoč...glede na število postov/dan in če vzamemo še v obzir, da to ni edini forum, mora vaše socialno življenje bit res bedno..sicer ne vem zakaj :dontknow: ...dejstvo je, da takšen način prinaša svoje frustracije,. problem pa je, ko ljudeje, kot sta vidva, zaradi lastne nesposobnosti ali nesreče in željenih nedoseženih ciljev, začneta žalit druge ljudi...tukaj je potem problem...vidva tega tukaj jasno da ne bosta priznala...jaz vama samo ponujam svojo pomoč, ker se mi v bistvu smilita...to je to...in nič drugega

Duh
22.08.2006, 21:48
Šarac, ne moreš me zmerjat za krščanarja, ker nisem ne krščen in ne obrezan...

vojne na tem svetu ne nastajajo zaradi meni podobnih ampak prej zaradi tebi podobnih...ne vem zakaj omenjaš neko samozatiranje in morbidno samouničevanje...na koncu se tak al tak vsi borimo, al ne? Vprašanje je kdor vnese nesrečo med ljudi?

ne se bat za mene, sem vedno znal poskrbet, pa tud branit...za ene pač bolj pomebna preventiva kot kurativa...za druge pa mogoče prvo nepremišljen napad, kao mi mamo jajca, potem pa jok in stok...na koncu se pa borimo vsi...

to drugo mišlenje ne prenese samo tragedijo nasprotno mislečim, ampak tudi istomislečim...

lep dokaz so naše balkanske vojne...narod, ki se ima za najbolj jajčne, je v zadnji vojni, ki jo je zaćel seveda, uporabil ves arzenal orožja, ki ga je imela JLA...a je to pogum? in ob tem še dodatno izgubit svoj teritorij? Kaj so pa s tem pridobili in kdo zdaj najbolj trpi zraven napadenih?

mungo
22.08.2006, 22:36
Pohvale, Duh! :2thumbs:

meta in NN...ne gre zaradi zmenka...lahko da se motim, ampak nekateri tukaj očitno rabite pomoč...glede na število postov/dan in če vzamemo še v obzir, da to ni edini forum, mora vaše socialno življenje bit res bedno..sicer ne vem zakaj :dontknow: ...dejstvo je, da takšen način prinaša svoje frustracije,. problem pa je, ko ljudeje, kot sta vidva, zaradi lastne nesposobnosti ali nesreče in željenih nedoseženih ciljev, začneta žalit druge ljudi...tukaj je potem problem...vidva tega tukaj jasno da ne bosta priznala...jaz vama samo ponujam svojo pomoč, ker se mi v bistvu smilita...to je to...in nič drugega

Duh
22.08.2006, 22:45
Kok si ti dober, človeku se kar milo stori.:LOL: :LOL: :LOL:

rad pomagam...z veseljem...sicer je nimda prvi v vrsti, si pa ti takoj za njim...pa tud šarac je blizu...nisem si mislil, da se boste tako poenotli in skupaj v isti skupini

Aja, hvala Mungo...ne daj se...mene vsake tolko mine debatirat prav zaradi določenih, ki niso vredni debate...ampak si še na vsake tolko, le vzamem tolko cajta, da napišem kaj si mislim...večina jih je ob teh zombijih, ki imajo cajt sedet 24/7 za tastaturo in blejat nebuloze, obubalo...al so pač sprevideli da je neproduktivno zabijat cajt z njimi...

pojma nimam, menim, da so jim moje potrošene minute potrebne....čeprav bi sami najraje videli le sami sebe in istomisleče...če se ne strinjaš si takoj označen, brez pravega komentarja, z raznimi opazkami in žaljivkami...***at ga, vsake tolko cajta je treba povedat kar jim gre...če nič drugega, vsaj zato, da ne bomo prispeli v enoumje, ki ga sami tako radi zagovarjajo

Lintvern
23.08.2006, 08:11
rad pomagam...z veseljem...sicer je nimda prvi v vrsti, si pa ti takoj za njim...pa tud šarac je blizu...nisem si mislil, da se boste tako poenotli in skupaj v isti skupini

Aja, hvala Mungo...ne daj se...mene vsake tolko mine debatirat prav zaradi določenih, ki niso vredni debate...ampak si še na vsake tolko, le vzamem tolko cajta, da napišem kaj si mislim...večina jih je ob teh zombijih, ki imajo cajt sedet 24/7 za tastaturo in blejat nebuloze, obubalo...al so pač sprevideli da je neproduktivno zabijat cajt z njimi...

pojma nimam, menim, da so jim moje potrošene minute potrebne....čeprav bi sami najraje videli le sami sebe in istomisleče...če se ne strinjaš si takoj označen, brez pravega komentarja, z raznimi opazkami in žaljivkami...***at ga, vsake tolko cajta je treba povedat kar jim gre...če nič drugega, vsaj zato, da ne bomo prispeli v enoumje, ki ga sami tako radi zagovarjajo

Podpišem ! :2thumbs:
Skoraj na vsakem slovenskem forumu se je našlo nekaj osebkov, ki so forume dobesedno onesnažili s svojimi desničarskimi idejami. Saj imajo pravico do menje, kot vsi drugi, samo ti dobesedno "spam-ajo" forume z eno in isto solato in skrajno predrznimi žalitvami (moderatorji pa mižijo na obe očesi). Da ni namen ravno ta, odvrniti drugače misleče od debat, saj pameten odneha :dontknow:

zagor
23.08.2006, 08:13
Fakat je, da je islam v vzponu. Tudi to, da je Europa v nevarnosti. Enako, kot se dogaja v nemčiji sedaj, ko se Nemci enostavno izseljujejo iz nekih četrti, kjer se je razširil islamski folk, se lahko zgodi v Sloveniji. Sicer me že zanima statistika Rakove jelše - kakšno je prebivalstvo tega zaselka ljubljane?

Saj, teoretično dam Elvisu prav, oni nikor nič ne silijo... A v praksi potem to izpade, da mora drugi, "Evropejec", sam popustiti, se odseliti, spremeniti,.... kakor je v primeru nemških četrti. Bil sem v eni takih, šel na sprehod, malo se poizušal "infiltrirati", a sem zaradi preveč "zahodnega" viteza sam izpadel čuden...

Še to: Islam se širi na račun islama. Primer: Malezija. Razgovor z tamkajšnjim domačinom, ki pa ni musliman. Razpisi, državna pomoč, karkoli - vse je pogojeno z dobro besedo nekoga, ki je musliman. Službo dobi le musliman, stanovanje bo kupil le musliman, itd, itd. In če imam stanovanje, dobro službo, imam lahko tudi 4 otroke namesto enega in avtomatično s tem v dveh generacijah islamiziraš pol mesta,...

Mowgli
23.08.2006, 08:30
V vzponu so samo razlike med vzhodom in zahodom. Islam se, kot RKC, v tretjem tisočletju z vsemi silami bori za članstvo, ki bi ga lahko usmerjal po svojih željah in potrebah. Razlika je le ta, da je na vzhodu več izobraženih in se z njimi lažje manipulira.

Dežurni krivec za nestrpnost v posameznih okoljih pa poišči v dvoličnosti državnih vodstev. Najprej odprtih rok sprejemajo poceni nekvalificirano delovno silo, čez par let, ko ta ni več pohlevna in tiho, pa jok in stok...

Bunny Muffin
23.08.2006, 10:29
Spoštujem različno mnenje. Ne spoštujem pa laži. Navedi dokaz, da islam dovoljuje ubiti drugega v imenu Boga, kar tako, za brezveze?

Ne za brezveze. Če s tem braniš svojo vero, naj bi bilo dovoljeno. Vem, da to ne piše nikjer v Koranu, saj bi blo absurdno. Vendar ljudje malo pretiravajo z verskim fanatizmom in mislijo, da je vera nekaj najbolj svetega na svetu in muslimani pravijo, da če umreš za svoj narod, svojo vero oz. v imenu alaha si za njih junak.

Da so se zgodili osamljeni incidenti v Libanonu in Damasku zaradi žaljivih karikatur, je tebi seveda veliko bolj pomembno od dejstva, da je velika večina muslimanov protestirala mirno, kulturno in dostojanstveno.
Mirno in dostojanstveno???? Ravno obratno! Velika večina je protestirala brutalno in agresivno z sežiganjem in razbijanjem mest... manjšina pa dostojanstveno oz. se niti niso tok burno odzvali na karitakure. Ok, sam sebe slepiš. Men osebno se karikature sploh niso zdele sporne, ker karikature KARIKIRAJO, se pravi se ne neposredno norčujejo iz neke stvari, ampak prek te stvari/osebe prikažejo poanto. Tko da brezveze delat đumbus okoli tega. Se mogoče spomniš izjave nekaterih muslimanov, da bi bilo treba te ljudi, ki so karikature narisal, usmrtit???!!!

Itak smo pa kristjani bli vedno deležni raznih provokacij s strani drugih ver. Če so se iz koga "norčeval" prek karikatur, je bil to predvsem rimokatoliški Papež -- od splava, do pedofilije in homoseksualnosti v Cerkvi, do stališča Vatikana glede napada na Irak ... da ne govorim o karikaturah kjer je bla Marija Devica z podgano v roki. In ali se je pojavil 'bum' okoli tega???? Seveda da ne.

Muslimani so postali preveč občutljivi in agresivni do nemuslimanov oz. Zahodnega sveta. In s terorizmom po celem svetu pač ne pomagajo svetovni predstavi o njih, oz. samo potrjujejo, kar je na karikaturah ...

Pa kaj če gre za šalo ki leti na nekoga svetega???? Glede na to, da živimo v multikulturni in multietnični globalni družbi, itak ne mormo vsem ugodit in bit do vseh politično korektni. Zato se mi zdi zaskrbljujoča predvsem reakcija muslimanov, ki kaže na njihovo agresivnost in pripravljenost na konflikt.

Mislim, da bi se mogle kulturne specifike nekega naroda al pa vere spoštovat na njihovem teritoriju, kar so pa Danci nardil iz karikature, pa se mi ne zdi tok sporno in je za svetovno demokracijo nujno, da ni omejitev pr takih zadevah. Zakaj bi se morala neka država, kot je Danska, ravnati po islamskih zakonih ki sploh niso vezani na njihovo kulturo. Če na Danskem velja svoboda tiska in govora, se nima nihče usajat zoper tega.

Knez
23.08.2006, 11:06
Vidi ovo:

http://www.glasujzame.com/index.php?action=show&type=profile&id=170184

Pozor na Prešernov trg..

bobi
23.08.2006, 11:25
Vidi ovo:

http://www.glasujzame.com/index.php?action=show&type=profile&id=170184

Pozor na Prešernov trg..

Težko to da prođe, ba ;)

Whitezero
23.08.2006, 15:38
Še huje je, da tegale bossanca punce hvalijo in mu dajajo desetkice. Jaz bi mu dal oceno -10, zato ker je prešernov trg sfotomontažiral :rolling: :rolling: E ves de, da tu ni placa za tako veliko džamijo. Za nameček pa piše še leto 2010 - a vesh de.

Bah, muslimani. Če bi bila večina muslimanov reformiranih kot so kristjani bi z njimi lepo živel v sožitju. Sploh, če ne bi vere vsiljevali in izvajali teroristične napade v novi domovini, ki jim je omogočila novo žilvjenje itd.

Konec koncev pa nam vračajo zahvalo s tem, da ****ajo zahod, kako jim tepta njihove bivše države, a vesh de. Če si doma v novi domovini in si že 2. generacija, potem si britanc, italijan in ne pakistanc, iranec, kjer živi tvoj starci.

Hvala islam, hvala islam za prijazne odgovore, da ne pozabite, kako ste tulili nad karikaturami in potem so vaši iranci odprli razstavo karikatur na račun judov in kristjanov in lej-ga nikjer ne piše. Fanatični kristjani in fanatični judje razbijali poslopja muslimanskih veleposlaništev itd.

To dokazuje, da so muslimani eni bebci, ki se ne znajo kulturno razviti in še vedno poganjajo 2000 let staro in ničvredno tradicijo. Za vse, ki sočustvujete in pomilujete muslimane, do kdaj boste držali to filozofijo. Najbrž se bo ta filozofija podrla, ko se bo k vam vselil muslimanski sosed, ki bo imel čisto drugačno kulturo. Ali pa ko bo kakšna vojska združenih muslimanov korakala po evropi in vam ukazala, da morate postati musliman ali pa umreti.

Muslimanom ni za zaupati, ponudiš jim prst in nato ti bodo vzeli celo telo. :( žal je tako, čeprav so oni posledica in mi smo vzrok(razviti, zahodni svet), da so postali čisto zmešani.

Sharac
23.08.2006, 15:51
žal je tako, čeprav so oni posledica in mi smo vzrok(razviti, zahodni svet), da so postali čisto zmešani.

Zato pa je treba prvo lastno peto kolono popucat posledica se resi sama od sebe.

NaceM
23.08.2006, 16:08
Še huje je, da tegale bossanca punce hvalijo in mu dajajo desetkice. Jaz bi mu dal oceno -10, zato ker je prešernov trg sfotomontažiral :rolling: :rolling: E ves de, da tu ni placa za tako veliko džamijo. Za nameček pa piše še leto 2010 - a vesh de.

Bah, muslimani. Če bi bila večina muslimanov reformiranih kot so kristjani bi z njimi lepo živel v sožitju. Sploh, če ne bi vere vsiljevali in izvajali teroristične napade v novi domovini, ki jim je omogočila novo žilvjenje itd.

Konec koncev pa nam vračajo zahvalo s tem, da ****ajo zahod, kako jim tepta njihove bivše države, a vesh de. Če si doma v novi domovini in si že 2. generacija, potem si britanc, italijan in ne pakistanc, iranec, kjer živi tvoj starci.

Hvala islam, hvala islam za prijazne odgovore, da ne pozabite, kako ste tulili nad karikaturami in potem so vaši iranci odprli razstavo karikatur na račun judov in kristjanov in lej-ga nikjer ne piše. Fanatični kristjani in fanatični judje razbijali poslopja muslimanskih veleposlaništev itd.

To dokazuje, da so muslimani eni bebci, ki se ne znajo kulturno razviti in še vedno poganjajo 2000 let staro in ničvredno tradicijo. Za vse, ki sočustvujete in pomilujete muslimane, do kdaj boste držali to filozofijo. Najbrž se bo ta filozofija podrla, ko se bo k vam vselil muslimanski sosed, ki bo imel čisto drugačno kulturo. Ali pa ko bo kakšna vojska združenih muslimanov korakala po evropi in vam ukazala, da morate postati musliman ali pa umreti.

Muslimanom ni za zaupati, ponudiš jim prst in nato ti bodo vzeli celo telo. :( žal je tako, čeprav so oni posledica in mi smo vzrok(razviti, zahodni svet), da so postali čisto zmešani.

Zakaj tega ni v Evropi? Ker je Evropa Hitlerja pospravila sicer v krvavi vojni, ampak ga pa je. Muslijev pa ni noben še discipliniral. Izraelci se nekaj trudijo...

Če samo berem, kakšne idiotske izjave daje tisti Ahmeniždibedak, da se mi v želodcu obrača.

Od vsega pa me najbolj moti muslimansko vsiljevanje svojega prav in vsiljevanje svoje kulture, kjerkoli se pojavijo.

Kamor jaz pridem, se moram podrejati kulturnim in moralnim normam, ki tam veljajo. Musliji pa so ravno obratno, kamor oni pridejo vsiljujejo tisto, kar je njihov prav in potem se čudijo, zakaj je folk postal tako nastrojen proti njim.

NaceM
23.08.2006, 16:18
Še ena tipična laž.

Islam se nikjer ni širil z ognjem in mečem. Ne obstaja niti en dokument, ki bi dokazoval, da so muslimani nekoga prisilili v islam. Niti en. Da so pa razširili ozemlje Arabci in Turki v času svojih imperijev s pomočjo vojn, je pa...daaaaaaaaaaa....kateri se pa ni? Rimsko? Grško? Britansko? Perzijsko? Pa si kdaj slišal, da so se ti imperiji širili z ognjem in mečem? Of course not...

Kaj pa difširna? A janičarjem pa so pustili katoliško vero, ko so jih ugrabljali (katoliške otroke) ? O difširni imaš dokumentov kot dreka!
...in kako so bili bogomilci islamizirani? :) Za jako nežen način. :)))

Iron Maiden
23.08.2006, 17:11

Polovica teh punc, ki mu dajejo desetke je tistih z opranim č-jem, druga polovica so pa 16 letne t.i. Slovenke z IQ-jem na nivoju amebe...

Za vse, ki sočustvujete in pomilujete muslimane, do kdaj boste držali to filozofijo. Najbrž se bo ta filozofija podrla, ko se bo k vam vselil muslimanski sosed, ki bo imel čisto drugačno kulturo. Ali pa ko bo kakšna vojska združenih muslimanov korakala po evropi in vam ukazala, da morate postati musliman ali pa umreti..

Mogoče bo tem liberalnim multukulturalistom jasno šele takrat, ko jim bodo sredi Ljubljane muslimani sodili po šeriatskih zakonih zaradi njihovega bebavega liberalizma...

Rojen v 20. stol.
23.08.2006, 18:53
Polovica teh punc, ki mu dajejo desetke je tistih z opranim č-jem, druga polovica so pa 16 letne t.i. Slovenke z IQ-jem na nivoju amebe...

Mogoče bo tem liberalnim multukulturalistom jasno šele takrat, ko jim bodo sredi Ljubljane muslimani sodili po šeriatskih zakonih zaradi njihovega bebavega liberalizma...

Nič ne bi bilo narobe z multikulturnostjo, če bi bili strpni obe strani. V praksi je pa tako, da nekdo popušča, drugi pa vse več zahteva. ***eš tako strpnost. In tako se večinska javnost v Evropi celo zavzema za teroriste (napr. palestinski skrajneži, hisbullah, etc.). V preteklih dneh mi je bilo tako prvič užitek gledat fox news, ker mi tam ni bilo treba poslušat o gldih izraelcih in o angelskimi hamasovci.

ata
23.08.2006, 20:03
Alah je pravičen !

Naj to pomeni, da se boš, ko ti bo Mohamed sporočil, da je dobil novo pošiljko devic, razstrelil nekje v Sloveniji?

@Elvis: Komentar na Mahdija, prosim!

NaceM
23.08.2006, 20:13
Upam, da tudi kdo iz kakšne obveščevalne službe bere te forume, pa bo malo take fanatike postavil pod drobnogled.

CRNO BELI
24.08.2006, 09:26
Me temi, ki tako pljuvate po Arabskem svetu in njihovem life-stylu, ali je Vam morda jasno:

1. Da je Evropa šele zadnjih 500 let civilizacijsko ¨naprednejša¨ od arabskega sveta
2. Da večino stvari, ki so naredile Evropo takšno kakršna je, bila povzeta iz arabije (humanistika, znanost,..)

zagor
24.08.2006, 09:34
Če samo berem, kakšne idiotske izjave daje tisti Ahmeniždibedak, da se mi v želodcu obrača.
Tole ti pa ne dam za prav. Kolikor je že Ahmadinedžad radikalec je povedal zahodnemu svetu, predvsem Bushu nekaj lepih in po mojem mnjenju resničnih. Tudi glede IZRAELCEV se motiš. Kolikor štale so naredili na bližnjem vzhodu in kolikor terorja zganjajo (medetm, ko striček Sam drži roko nad njimi) ni nikakršnih izgovorov - tudi njihovo trpljenje med WWII ne!
Sem pa mnenja, kar je Izraelcev tiče: dokler je močna Amerika, lahko to počnejo, če pa Ameriki pade ekonomska in vojaška moč, se zna hitro zgoditi, da Izraelske fdržave ne bo več....

elvis
24.08.2006, 09:50
Kaj pa difširna? A janičarjem pa so pustili katoliško vero, ko so jih ugrabljali (katoliške otroke) ? O difširni imaš dokumentov kot dreka!
...in kako so bili bogomilci islamizirani? :) Za jako nežen način. :)))

Bogomili ali bolje rečeno bosanski krstjani so bili definitivno najbolj »nežno islamiziran narod«. Samo so to storili. Leta 1463 je v Jajcu v islam prestopilo 36.000 družin naenkrat. Prostovoljno in zavestno. Toliko o tem…

Devširma? Poleg katoliških otrok so bili bolj na udaru muslimanski in pravoslavni otroci. Vzemali so jih za vojake, niso gledali, kdo je kaj. Včasih se je dogajalo, da so jih starši sami ponudili. Ker so menili, da bodo imeli zaradi tega boljše službe in življenje. Primer: ko je 36.000 družin prestopilo v islam pred sultanom El-Fatihom, je rekel: »Vidim, da je to dober narod. Recite, kaj hočete in vam bom dal.« Želeli so, da njihovi fantje in otroci odidejo v Istanbul, da bi postali vojaki. In to se je tudi zgodilo. Z njegovo vojsko je v Turčijo odšlo skoraj 10.000 muslimanskih otrok in fantov. Toliko o devširmi…

ata
24.08.2006, 09:51
Me temi, ki tako pljuvate po Arabskem svetu in njihovem life-stylu, ali je Vam morda jasno:

1. Da je Evropa šele zadnjih 500 let civilizacijsko ¨naprednejša¨ od arabskega sveta
2. Da večino stvari, ki so naredile Evropo takšno kakršna je, bila povzeta iz arabije (humanistika, znanost,..)
In kaj ima našteto zveze z zgornjim Mahdijevim citatom?

Če uporabljam arabske številke, ali to pomeni, da lahko ubijem svojo hčer, če se ne bo poročila po moji volji?

elvis
24.08.2006, 09:54
Naj to pomeni, da se boš, ko ti bo Mohamed sporočil, da je dobil novo pošiljko devic, razstrelil nekje v Sloveniji?

@Elvis: Komentar na Mahdija, prosim!

Nisem bral njegovih postov in jih tudi ne mislim.

Jaz odgovarjam zase. Naš največji problem je ravno to, da se vedno moramo opravičevati zaradi drugih. Norec se razstreli v Bagdadu in potem smo mi v Sloveniji isti kot on. Lunatik aktivira bombo na avtobusu v Londonu in potem milion muslimanov v Londonu trpi zaradi njega, posledično pa jaz v Sloveniji moram razlagat, da v Koranu piše: "Kdor ubije nedolžnega človeka, je isto, kot bi ubil celotno človeštvo. Kdor reši enega nedolžnega človeka, je isto, kot bi rešil celotno človeštvo." Kaj ima skupnega ta verz z njihovimi dejanji?

Terorizem in vera ne gresta skupaj. Ločena pojma. Problem je, ko nekateri menijo, da je in mediji to prenesejo kot dejansko sliko določene religije.

elvis
24.08.2006, 09:57

Če uporabljam arabske številke, ali to pomeni, da lahko ubijem svojo hčer, če se ne bo poročila po moji volji?

Odgovor je negativen. Dekle ima po islamu pravico sama izbrati svojega bodočega soproga. Če ji vsilijo moža, je to tradicija, ki z vero nima zveze.

ata
24.08.2006, 09:59
Bogomili ali bolje rečeno bosanski krstjani so bili definitivno najbolj »nežno islamiziran narod«. Samo so to storili. Leta 1463 je v Jajcu v islam prestopilo 36.000 družin naenkrat. Prostovoljno in zavestno. Toliko o tem…

Devširma? Poleg katoliških otrok so bili bolj na udaru muslimanski in pravoslavni otroci. Vzemali so jih za vojake, niso gledali, kdo je kaj. Včasih se je dogajalo, da so jih starši sami ponudili. Ker so menili, da bodo imeli zaradi tega boljše službe in življenje. Primer: ko je 36.000 družin prestopilo v islam pred sultanom El-Fatihom, je rekel: »Vidim, da je to dober narod. Recite, kaj hočete in vam bom dal.« Želeli so, da njihovi fantje in otroci odidejo v Istanbul, da bi postali vojaki. In to se je tudi zgodilo. Z njegovo vojsko je v Turčijo odšlo skoraj 10.000 muslimanskih otrok in fantov. Toliko o devširmi…

OK, Elvis. Imel sem te za bolj resnega... Pa ja ne boš verjel, da so se starši kar tako odrekli svojih otrok...

elvis
24.08.2006, 10:04
Zakaj tega ni v Evropi? Ker je Evropa Hitlerja pospravila sicer v krvavi vojni, ampak ga pa je. Muslijev pa ni noben še discipliniral. Izraelci se nekaj trudijo...

Od vsega pa me najbolj moti muslimansko vsiljevanje svojega prav in vsiljevanje svoje kulture, kjerkoli se pojavijo.

Kamor jaz pridem, se moram podrejati kulturnim in moralnim normam, ki tam veljajo. Musliji pa so ravno obratno, kamor oni pridejo vsiljujejo tisto, kar je njihov prav in potem se čudijo, zakaj je folk postal tako nastrojen proti njim.

Izrael niti pod razno ne bo discipliniral muslimanov. S svojim arogantnim obnašanjem in nasiljem bodo pri muslimanih samo spodbudili nastanek in razvoj novih in novih ekstremnih gibanj, ki so bodo želeli maščevati za krajo palestinske zemlje, številne umore palestinskih aktivistov brez sojenja in dokazov itd.

Izjave Ahmedinedžada so kontraverzne. Vendar Iran še nikoli ni nikogar napadel. Na drugi strani imaš določene svetovne voditelje, ki odkrito in brezkompromisno izvajajo državni terorizem in povzročajo vojne, ki posledično puščajo za sabo porušene države in tisoče mrtvih. Kdo je bolj nevaren? Iranec ali slednji?

Da določeni ljudje na Zahodu še vedno živijo v skladu s svojimi pravili, čeprav so v popolnoma drugačnem okolju, je posledica med drugim tudi politik določenih držav. Niso priseljenci v Franciji krivi, da so jih dobesedno natrpali v velika pariška predmestja, kjer ni bilo Francozov. Nekateri od teh ljudi so tam celo življenje in nimajo potrebe, da bi izstopili iz predmestja, ker imajo vse potrebno tam. Kako pričakovati od takih ljudi, da se bodo integrirali? Odvisno je tudi od posameznika. Če se človek potrudi, je lažje in gre. Če se noče, takšen škodi nam vsem.

Ne razumem ljudi, ki živijo v neki državi po 20-30 let in ne znajo lokalnega jezika…

elvis
24.08.2006, 10:08
OK, Elvis. Imel sem te za bolj resnega... Pa ja ne boš verjel, da so se starši kar tako odrekli svojih otrok...

Jaz ti govorim o zgodovinskih dejstvih. Ne iz svoje glave.

Seveda so jih rade volje dali. Zakaj? Turško cesarstvo je bilo takrat super sila. ZDA tistega časa. Ljudje so vedeli, da bodo njihovi otroci v Istanbulu "bližje koritu" in tako bodo lažje uspeli v življenju. Zato jih na začetku smai pošiljali v vojake. Kasneje, ko je cesarstvo stagniralo, so jih začeli skrivati in začel se nasilni odvzem. Devširma.

Da so nekateri resnično uspeli, sta bila denimo brata Sokolović. Oba sta bila srbskega porekla in prestopila v islam. V Turčiji sta bila zelo sposobna in tako je bil Mehmed paša Sokolović poslan v Bosno kot VELIKI VEZIR, medtem ko je bil Ferhad poslan v Banja Luko. Prvi je dal zgraditi most v Višegradu, drugi pa mošejo Ferhadijo v Banja Luki. Za tiste čase sta uspela.

Zato so nekateri starši pošiljali svoje otroke prostovoljno. Nisem si jaz izmislil tega...poskušam ti razložiti, da bi lažje razumel tiste čase...

NaceM
24.08.2006, 10:09

So jim pustili njihovo vero ali so bili islamizirani?

ata
24.08.2006, 10:11
Nisem bral njegovih postov in jih tudi ne mislim.

Pa bi jih moral in prav rad bi slišal tvoje mnenje o tvojem soverniku!

Alah je pravičen !

Jaz odgovarjam zase. Naš največji problem je ravno to, da se vedno moramo opravičevati zaradi drugih. Norec se razstreli v Bagdadu in potem smo mi v Sloveniji isti kot on. Lunatik aktivira bombo na avtobusu v Londonu in potem milion muslimanov v Londonu trpi zaradi njega, posledično pa jaz v Sloveniji moram razlagat, da v Koranu piše: "Kdor ubije nedolžnega človeka, je isto, kot bi ubil celotno človeštvo. Kdor reši enega nedolžnega človeka, je isto, kot bi rešil celotno človeštvo." Kaj ima skupnega ta verz z njihovimi dejanji?

Terorizem in vera ne gresta skupaj. Ločena pojma. Problem je, ko nekateri menijo, da je in mediji to prenesejo kot dejansko sliko določene religije.

Se do neke mere strinjam, vendar sta terorizem in vera ravno pri islamu premočno prepletena. Vse preveč muslimanskih verskih dostojanstvenikov odkrito podpira terorizem in mnogo premalo ga jasno in glasno obsoja.

Dokler bo tako, bo za povprečnega opazovalca islam povezan s terorizmom, pa naj bo to še tako krivično (kot paralelo lahko vzameš RKC in pedofilske afere)

CRNO BELI
24.08.2006, 10:11

Mahdijevim - kdo je to?

ubijem svojo hčer- Ne in upam da ne.

Sicer. Zakaj me citiraš, ko pa ne odgovorajš na to kar sem napisal. Skoncentriraj se.

ata
24.08.2006, 10:18
Jaz ti govorim o zgodovinskih dejstvih. Ne iz svoje glave.

Seveda so jih rade volje dali. Zakaj? Turško cesarstvo je bilo takrat super sila. ZDA tistega časa. Ljudje so vedeli, da bodo njihovi otroci v Istanbulu "bližje koritu" in tako bodo lažje uspeli v življenju. Zato jih na začetku smai pošiljali v vojake. Kasneje, ko je cesarstvo stagniralo, so jih začeli skrivati in začel se nasilni odvzem. Devširma.

Da so nekateri resnično uspeli, sta bila denimo brata Sokolović. Oba sta bila srbskega porekla in prestopila v islam. V Turčiji sta bila zelo sposobna in tako je bil Mehmed paša Sokolović poslan v Bosno kot VELIKI VEZIR, medtem ko je bil Ferhad poslan v Banja Luko. Prvi je dal zgraditi most v Višegradu, drugi pa mošejo Ferhadijo v Banja Luki. Za tiste čase sta uspela.

Zato so nekateri starši pošiljali svoje otroke prostovoljno. Nisem si jaz izmislil tega...poskušam ti razložiti, da bi lažje razumel tiste čase...
Ne ti sedaj meni o Srbih, ki so bili oportunisti vso svojo zgodovino. Sprejemali so tisto, kar jim je ustrezalo, od islama, do komunizma.

A ti še nekaj povem o zgodovinskih dejstvih in prostovoljnih dejanjih. Nekje v arhivih mora biti zapisano, da se je leta 1948 cel gardiski polk, ki bi moral kmalu oditi domov po dveletme služenju v JLA zaradi nevarnosti Informbiroja prostovoljno javil, da služi še eno leto. No priča tega dogodka (eden od "prostovoljcev" mi je povedal, da so jih postrojili in jim povedali, da so se prostovoljono javili...

Domnevam, da je imelo tudi tistih 36.000 prostovoljcev kakšno super alternativo, če se ne bi javili....
Ne mi s pravljicami...

ata
24.08.2006, 10:20
Mahdijevim - kdo je to?

ubijem svojo hčer- Ne in upam da ne.

Sicer. Zakaj me citiraš, ko pa ne odgovorajš na to kar sem napisal. Skoncentriraj se.
Glej str. 13

elvis
24.08.2006, 10:39
So jim pustili njihovo vero ali so bili islamizirani?

Imeli so pravico ostati v svoji veri. Nekateri so ostali, večina je prestopila v islam. Nasilne islamizacije nikoli ni bilo. Ker ni dovoljena.

Zadnji bogomile so denimo zabeležili v prvi polovici 20. stoletja v Hercregovini. Potem jih ni bilo več. Če bi bili nasilno islamizirani, kot ti misliš, jih zagotovo ne bi bilo več že konec 15. stoletja, kaj šele 500 let pozneje...

elvis
24.08.2006, 10:44
Se do neke mere strinjam, vendar sta terorizem in vera ravno pri islamu premočno prepletena. Vse preveč muslimanskih verskih dostojanstvenikov odkrito podpira terorizem in mnogo premalo ga jasno in glasno obsoja.

Dokler bo tako, bo za povprečnega opazovalca islam povezan s terorizmom, pa naj bo to še tako krivično (kot paralelo lahko vzameš RKC in pedofilske afere)

Za paralele se strinjam.

Muslimani nimajo verskega poglavarja. V bistvu ima vsaka država svojega voditelja ali pa celo več. Tako se zgodi, da večina deluje popolnoma normalno, ampak nekateri pa ne. Vsak bo za svoje obnašanje in pridiganje našel dokaze in »dokaze« zaradi različne interpretacije.

Primer: v Londonu je vsaj 250 mošej in molilnic. V teh objektih deluje vsaj 350-400 verskih učiteljev t.i. imamov. In večina je popolnoma OK. Nekateri pa ne. Kaj se zgodi? V mošeji Finsburry Park je pridigal Abu Hamza, ki je javno pozival v boj proti neverni Veliki Britaniji in da je treba vzpostaviti islamsko državo v VB. Tipa končno aretirajo in spravijo v zapor za 7 let. Zaradi takšnih so potem angleški javnosti in posledično tudi ostalim, vsi imami enaki in isti. Pa smo spet pri paralelah…

NaceM
24.08.2006, 10:46
Imeli so pravico ostati v svoji veri. Nekateri so ostali, večina je prestopila v islam. Nasilne islamizacije nikoli ni bilo. Ker ni dovoljena.

Zadnji bogomile so denimo zabeležili v prvi polovici 20. stoletja v Hercregovini. Potem jih ni bilo več. Če bi bili nasilno islamizirani, kot ti misliš, jih zagotovo ne bi bilo več že konec 15. stoletja, kaj šele 500 let pozneje...

Daj no.. Ne mi jodlat no... Prav tako islam prepoveduje ubijanje drugega človeka, pa je Homeini (kakšno funkcijo je že imel on?) obsodil Rushdija na smrt. Ne jodat, kaj je dovoljeno in kaj ni. Ti povem, kako je v luft skočil en imam, ki je razlagal o dobrohotnosti islamske vere, pa sem ga opozoril na to... Veš kaj je muslimanski izgovor na tako obsodbo? "Ja on pa je žalil našo vero in za nas ni človek." Mislim... Pa to ti je isti drek, kot inkvizicija RKC, sam tisto, kar mi rečemo je prav, vse ostalo pa ne velja.

elvis
24.08.2006, 10:46
Ne ti sedaj meni o Srbih, ki so bili oportunisti vso svojo zgodovino. Sprejemali so tisto, kar jim je ustrezalo, od islama, do komunizma.

A ti še nekaj povem o zgodovinskih dejstvih in prostovoljnih dejanjih. Nekje v arhivih mora biti zapisano, da se je leta 1948 cel gardiski polk, ki bi moral kmalu oditi domov po dveletme služenju v JLA zaradi nevarnosti Informbiroja prostovoljno javil, da služi še eno leto. No priča tega dogodka (eden od "prostovoljcev" mi je povedal, da so jih postrojili in jim povedali, da so se prostovoljono javili...

Domnevam, da je imelo tudi tistih 36.000 prostovoljcev kakšno super alternativo, če se ne bi javili....
Ne mi s pravljicami...

Jaz ti samo naštevam o zgodovinskih dejstvih. Sokolovići so obstajali, Ferhadija je obstajala, višegrajski most še vedno obstaja, Fatih je obstajal, bogomili so prostovoljno prestopili v islam itd.

Če so to zate pravljice, tudi prav. Ni problema, spoštujem drugačno mnenje...

elvis
24.08.2006, 10:52
Daj no.. Ne mi jodlat no... Prav tako islam prepoveduje ubijanje drugega človeka, pa je Homeini (kakšno funkcijo je že imel on?) obsodil Rushdija na smrt. Ne jodat, kaj je dovoljeno in kaj ni. Ti povem, kako je v luft skočil en imam, ki je razlagal o dobrohotnosti islamske vere, pa sem ga opozoril na to... Veš kaj je muslimanski izgovor na tako obsodbo? "Ja on pa je žalil našo vero in za nas ni človek." Mislim... Pa to ti je isti drek, kot inkvizicija RKC, sam tisto, kar mi rečemo je prav, vse ostalo pa ne velja.

Zato ti govorim. Teorija je eno. Praksa je drugo.

V svetu živi milijarda 300 milionov muslimanov. Različnih etničnih skupin, jezikov, tradicij itd. Naivno je pričakovati, da bodo vsi "good guys", medtem ko lahko samo eden (primer Homeini) naredi celo štalo in potem smo vsi isti.

Homeini je bil iranski ajatola, ki je po njihovih ši'itskih predpisih imel pravico do fatve, kar se je tudi zgodilo leta 1989. In potem seveda logično sledijo podobna vprašanja, kako pa zdaj to? In potem mi, suniti, moramo razlagati, da to z nami nima zveze. O tistem literarnem šundru imenovanem "Satanski verzi" (že sam naslov mi gre na bruhanje) pa res ne bi...

Konec koncev je težko razlagati, če že vnaprej obsojaš in imaš svoje predstave, ki jih ne boš spremenil, ne glede na moj pozitiven namen, da ti pomagam prikazati zadevo tudi z druge strani...

NaceM
24.08.2006, 10:52
Za paralele se strinjam.

Muslimani nimajo verskega poglavarja. V bistvu ima vsaka država svojega voditelja ali pa celo več. Tako se zgodi, da večina deluje popolnoma normalno, ampak nekateri pa ne. Vsak bo za svoje obnašanje in pridiganje našel dokaze in »dokaze« zaradi različne interpretacije.

Primer: v Londonu je vsaj 250 mošej in molilnic. V teh objektih deluje vsaj 350-400 verskih učiteljev t.i. imamov. In večina je popolnoma OK. Nekateri pa ne. Kaj se zgodi? V mošeji Finsburry Park je pridigal Abu Hamza, ki je javno pozival v boj proti neverni Veliki Britaniji in da je treba vzpostaviti islamsko državo v VB. Tipa končno aretirajo in spravijo v zapor za 7 let. Zaradi takšnih so potem angleški javnosti in posledično tudi ostalim, vsi imami enaki in isti. Pa smo spet pri paralelah…

Sam a ni čudno, da med katoliškimi duhovniki najdeš svašta, od pedofilije, homoseksualnosti, razvrata, pohlepa... Ampak, žal še nisem slišal, da bi v sedanjem času katerikoli katoliški duhovnik pozival k "iztrebljenju" muslimanov itd.. Kar pa (čeprav procentualno gledano redko) musliji počnejo.Torej je islam pač vera, ki se jo da še bolj easy zlorabljat.

NaceM
24.08.2006, 10:53
Zato ti govorim. Teorija je eno. Praksa je drugo.

V svetu živi milijarda 300 milionov muslimanov. Različnih etničnih skupin, jezikov, tradicij itd. Naivno je pričakovati, da bodo vsi "good guys", medtem ko lahko samo eden (primer Homeini) naredi celo štalo in potem smo vsi isti.

Homeini je bil iranski ajatola, ki je po njihovih ši'itskih predpisih imel pravico do fatve, kar se je tudi zgodilo leta 1989. In potem seveda logično sledijo podobna vprašanja, kako pa zdaj to? In potem mi, suniti, moramo razlagati, da to z nami nima zveze. O tistem literarnem šundru imenovanem "Satanski verzi" (že sam naslov mi gre na bruhanje) pa res ne bi...

Konec koncev je težko razlagati, če že vnaprej obsojaš in imaš svoje predstave, ki jih ne boš spremenil, ne glede na moj pozitiven namen, da ti pomagam prikazati zadevo tudi z druge strani...

Btw.. Imam, ki mi je to natvezil je bil sunit. :) :)
In še nekaj.. A ni ajatola nekaj več v islamski veri? Kaj pa tisti, ki vzamejo "zdravo za gotovo", kar šefe reče?

elvis
24.08.2006, 10:55
Med ameriškimi protestantskimi duhovniki in pridigarji boš našel cel kup ljudi, ki pozivajo k takšnim stvarem, ampak v medijsko javnost ne bodo prišli, ker so take stvari rezervirane za muslimane. Na žalost za eno in drugo…v ZDA skoraj vsaj dan oropajo, požgejo ali napadejo mošejo ali molilnico (po zadnjih podatkih jih je v ZDA nekaj čez 1.500, ampak o tem seveda ni nič slišati.

Da se islam še kako lahko zlorablja, je živa resnica. Še huje je, ko zlorabljajo muslimane, ki potem to tudi speljejo v delo…

NaceM
24.08.2006, 10:58
Med ameriškimi protestantskimi duhovniki in pridigarji boš našel cel kup ljudi, ki pozivajo k takšnim stvarem, ampak v medijsko javnost ne bodo prišli, ker so take stvari rezervirane za muslimane. Na žalost za eno in drugo…v ZDA skoraj vsaj dan oropajo, požgejo ali napadejo mošejo ali molilnico (po zadnjih podatkih jih je v ZDA nekaj čez 1.500, ampak o tem seveda ni nič slišati.

Da se islam še kako lahko zlorablja, je živa resnica. Še huje je, ko zlorabljajo muslimane, ki potem to tudi speljejo v delo…

Točno! Zato pa bi musliji morali narediti nekaj, da temu ne bi bilo več tako. S sranjem, ki ga izvajajo pripadniki muslimanske vere, mečejo slabo luč na svojo vero.
In še enkrat... Sorry, ampak ne podpiram pa ravno vsiljevanje svojega prav tam, kjer si GOST. Tudi jaz se podrejam moralnim in pravnim normam v deželi, kjer sem gost. Pri islamu je pa to čisto nekaj drugega. Vsiljevanje svojega prav za svojo ceno. Pa seveda... Namnoževanje čimveč pravovernih.

In nadalje.. Ok RKC je daleč od tega, da ne bi imela masla na glavi, samo v zadnjih 30 letih.. Koliko zločinov je bilo narejenih v imenu RKC in koli v imenu Islama? Malo vrži na tehtnico.

elvis
24.08.2006, 10:58
Btw.. Imam, ki mi je to natvezil je bil sunit. :) :)
In še nekaj.. A ni ajatola nekaj več v islamski cerkvi? Kaj pa tisti, ki vzamejo "zdravo za gotovo", kar šefe reče?

Saj ni pomembno ali je sunit ali ši'it…pomembno je, da je pošten in dober človek. Če ni, potem mu tudi vera ne bo pomagala…

Ajatola je vrhovni dostojanstvenik v ši'itski hierarhiji. Cappo di tutti cappi.

Kaj se zgodi, če mu bodo nekateri verjeli in sledili?

Problem. Od katerega bomo še največ škode imeli ravno mi. Ostali muslimani.

Primer: milionu muslimanov v Londonu in preostalim 2 milionom drugod po VB se je življenje v enem dnevnu obrnilo na glavo zaradi 4-ih, ki so izvedli teroristične napade 7. julija lani.

CRNO BELI
24.08.2006, 10:59
Glej str. 13
OK. Sem prebral sedaj.

1. Sem ateist, tako da me taki vroki niti slučajno ne ganejo niti prizadenejo.
2. V večini posta se bom pa kar strinjal z njim. Zahodna civilizacija je 100% dekadentna in se bo če bo šlo tako naprej, se bo pogreznila sama v vase.
3. Sicer pa preklinjanje o satanovih sinovih. To sem na lastni koži doživel mnogokrat (glej točko 1), na žalost vedno iz katoliškega kroga. Žal.

NaceM
24.08.2006, 11:07
Saj ni pomembno ali je sunit ali ši'it…pomembno je, da je pošten in dober človek. Če ni, potem mu tudi vera ne bo pomagala…
Se absolutno in popolnoma strinjam s tem. Opozoril sem samo na to, ker si v svojem postu omenjal, kako je, ker ga šiiti userjejo, potem pa morate suniti vse zagovarjat.

Ajatola je vrhovni dostojanstvenik v ši'itski hierarhiji. Cappo di tutti cappi.

Kaj se zgodi, če mu bodo nekateri verjeli in sledili?

Problem. Od katerega bomo še največ škode imeli ravno mi. Ostali muslimani.[/quote]
...in če šefe kaj reče.. Se ga uboga. Zato pa je šefe, ane?

Primer: milionu muslimanov v Londonu in preostalim 2 milionom drugod po VB se je življenje v enem dnevnu obrnilo na glavo zaradi 4-ih, ki so izvedli teroristične napade 7. julija lani.
.. v imenu koga so izvajali te napade? Aja pa smo v 21-tem stoletju ne na začetku drugega tisočletja, kjer se je Saladin pokazal veliko bolj inteligenten od krščanskih imbecilov!

elvis
24.08.2006, 11:07
Točno! Zato pa bi musliji morali narediti nekaj, da temu ne bi bilo več tako. S sranjem, ki ga izvajajo pripadniki muslimanske vere, mečejo slabo luč na svojo vero.
In še enkrat... Sorry, ampak ne podpiram pa ravno vsiljevanje svojega prav tam, kjer si GOST. Tudi jaz se podrejam moralnim in pravnim normam v deželi, kjer sem gost. Pri islamu je pa to čisto nekaj drugega. Vsiljevanje svojega prav za svojo ceno. Pa seveda... Namnoževanje čimveč pravovernih.

In nadalje.. Ok RKC je daleč od tega, da ne bi imela masla na glavi, samo v zadnjih 30 letih.. Koliko zločinov je bilo narejenih v imenu RKC in koli v imenu Islama? Malo vrži na tehtnico.

Da bi morali narediti več, je res. Situacija je težka, ker so muslimani globalno gledano v nezavidljivem položaju v vseh pogledih. Te frustracije sprožajo marsikatero potezo, ki je zelo škodljiva. Za vse nas. Treba do delati še bolj, da se zadeve umirijo, zato potrebujemo pomoč tudi ostalih…

Vsak priseljenec se mora obnašati v skladu z lokalnimi pravili in ne izstopati preveč. Treba je najti sredino in kompromis. Veliko število otrok pri muslimanih je dejstvo. Imeti veliko otrok v revnih državah je velik problem, ne vidim pa problema, če ima družina stabilno finančno stanje in si to lahko privošči. Dejstvo je, da imamo veliko raje otroke, kot pse. Nismo mi krivi, ker ima Evropa na splošno negativno nataliteto, medtem ko je psov vedno več.

Tehtati zločine na takšne in drugačne zame nima smisla.

Zločin je zločin in obsodbe vreden. Pa če ga je storil musliman, kristjan, ateist, Trobec ali Jack Razparač.

elvis
24.08.2006, 11:08
.. v imenu koga so izvajali te napade? Aja pa smo v 21-tem stoletju ne na začetku drugega tisočletja, kjer se je Saladin pokazal veliko bolj inteligenten od krščanskih imbecilov!

Izvajali so jiv v svojem imenu. Ne spomnim se, da bi jim drugi muslimani dali pooblastilo za te napade....

NaceM
24.08.2006, 11:13
Imam enega zelo dobrega prijatelja v Egiptu, ki je zelo ortodoksen musliman. Mi je razlagal, kako si želi tisto tapravo žensko, ki bo lepo doma, po možnosti ne hodila sploh ne ven, se ukvarjala z otroki, jih rodila čimveč in seveda nikakor ne sme se zaposliti.
Oprosti, mene pa moti tak odnos npr. do žensk, kjer ženska nikoli ni enakovredna - tiste tako vzgojene pač imajo to pred seboj, da drugače niti ne more biti.

Kar se pa tehtanja tiče... Ja zločin je zločin, samo hotel sem približno številko v razmerju, koliko jih je bilo npr. v zadnjih 30-tih letih narejeno v imenu islama in koliko v imenu JC.

NaceM
24.08.2006, 11:14
Izvajali so jiv v svojem imenu. Ne spomnim se, da bi jim drugi muslimani dali pooblastilo za te napade....

Kaj pa tisti imami, ki so imeli prste poleg in jim obljubljali ne vem koliko vsega v raju, ker bodo umrli za pravo stvar? Tisti tudi niso dali pooblastila?
Hočem povedati, da so to naredili pripadniki muslimanske vere, ki so bili prepričani, da bo jih v raju čakalo ne vem kaj vse. Če ne bi bili tako prepričani, tega ne bi storili, tako prepričanje pa ti da lahko samo vera.

elvis
24.08.2006, 11:15
Potem bodi pošten in izračunaj razmerje od nastanka Katoliške cerkve do danes...

Če te njegov odnos do žensk tako moti, kako je potem lahko tvoj ZELO dober prijatelj?

NaceM
24.08.2006, 11:16
Potem bodi pošten in izračunaj razmerje od nastanka Katoliške cerkve do danes...

Če te njegov odnos do žensk tako moti, kako je potem lahko tvoj ZELO dober prijatelj?

Očitno res slabo bereš. Sem rekel, da nikakor RKC ni brez masla na glavi (pa tudi tisto z imbecili in Saladinom si spregledal). Ker sem predvideval, da boš to napisal, kar si napisal zgoraj.

Napisal sem, da smo sedaj v 21-tem stoletju in v zadnjih 30 letih, koliko je bilo zločinov enih in drugih v imenu vere?

Pa ne mi rečt, da prihaja sedaj iz islama tista divjost, v kateri je bila RKC v začetku 2. tisočletja (v času križarskih vojn).

elvis
24.08.2006, 11:16
Lahko so ostali v svoji veri, ampak so morali zaradi tega plačevati ekstra nore davke. Wow, svoboda izbire.

Ker niso služili v vojski, medtem ko so muslimani umirali v valovih, ko so branili Bosno pred napadi Hrvatov, Slovencev, Nemcev, Madžarov itd.

Kaj je bolje: smrt ali davek?

Če mene vprašaš, je bila do zelo dobra ponudba.

NaceM
24.08.2006, 11:18
Ker niso služili v vojski, medtem ko so muslimani umirali v valovih, ko so branili Bosno pred napadi Hrvatov, Slovencev, Nemcev, Madžarov itd.

Ta pa je huda! :) (To glede napadov Slovencev.) Se bom kr rajši vzdržal komentarja. :D :D :D

Bi pa potemtakem vprašal... Zakaj raje ne živiš v kakšni bolj muslimanski državi (npr. Bosna je zelo prikladno blizu.) ?

elvis
24.08.2006, 11:19
Očitno res slabo bereš. Sem rekel, da nikakor RKC ni brez masla na glavi (pa tudi tisto z imbecili in Saladinom si spregledal). Ker sem predvideval, da boš to napisal, kar si napisal zgoraj.

Napisal sem, da smo sedaj v 21-tem stoletju in v zadnjih 30 letih, koliko je bilo zločinov enih in drugih v imenu vere?

Pa ne mi rečt, da prihaja sedaj iz islama tista divjost, v kateri je bila RKC v začetku 2. tisočletja (v času križarskih vojn).

To vprašanje je brezvezno, ker ne obstajajo kriteriji za kaj takšnega. Ali pa? Bi bilo treba najprej določiti kriterije za kaj takšnega in na koncu bi spet ugotovil, da je brezveze, ker izvajanje zločinov oz. terorističnih dejanj v imenu katere koli vere nima zveze ne z islamom in ne s katoličanstvom. Če pa to nekdo kljub vsemu stori, nima z ostalimi poštenimi verniki nobene zveze.

Upam, da je razumljivo

NaceM
24.08.2006, 11:20
Razumljivo je, da islam veliko lažje preparira za nora dejanja, kot druge vere, pa čeprav je zločin-zločin.

elvis
24.08.2006, 11:22
Ta pa je huda! :) (To glede napadov Slovencev.) Se bom kr rajši vzdržal komentarja. :D :D :D

Bi pa potemtakem vprašal... Zakaj raje ne živiš v kakšni bolj muslimanski državi (npr. Bosna je zelo prikladno blizu.) ?

Vidim, da ti je zgodovina španska vas.

Turjaška gospoda je redno napadala zahodno Bosno, tako da je celo Engelbert umrl v Krajini, ko jih je pri Bihaću potolkla vojska Ferhad-bega Sokolovića. To je samo osamljen primer, d ane govorim o prisotnosti slovenskih vojakov v vojski Avstro-Ogrske, ko je napadla Bosno leta 1878 in jo tudi okupirala.

Jaz sem rojen v Sloveniji in to je moja domovina. Če bi že kam odšel, bi odšel zaradi ekonomskih razlogov.

V Sloveniji je lažje biti musliman kot v večini muslimanskih držav. Primer: o takšnih stvareh se v muslimanskih državah ne pogovarjajo, zlasti ko je govora o njihovih (diktatorskih) voditeljih. Dvomim, da bi si tvoj prijatelj v Egiptu upal javno spregovoriti o Mubaraku...

NaceM
24.08.2006, 11:23
BTW. Moj prijatelj iz Egipta je zelo dober prijatelj, ker pač se v te zadeve jaz pri njem ne spuščam in ne on pri meni (lepo spoštujeva prepričanja drug-drugega) in je en izmed tistih muslimanov, ki je za spoštovat. Je pa sam priznal, da z islamom veliko prej spraviš človeka do fanatizma.

NaceM
24.08.2006, 11:24
Vidim, da ti je zgodovina španska vas.

Turjaška gospoda je redno napadala zahodno Bosno, tako da je celo Engelbert umrl v Krajini, ko jih je pri Bihaću potolkla vojska Ferhad-bega Sokolovića. To je samo osamljen primer, d ane govorim o prisotnosti slovenskih vojakov v vojski Avstro-Ogrske, ko je napadla Bosno leta 1878 in jo tudi okupirala.

Jaz sem rojen v Sloveniji in to je moja domovina. Če bi že kam odšel, bi odšel zaradi ekonomskih razlogov.

V Sloveniji je lažje biti musliman kot v večini muslimanskih držav. Primer: o takšnih stvareh se v muslimanskih državah ne pogovarjajo, zlasti ko je govora o njihovih (diktatorskih) voditeljih. Dvomim, da bi si tvoj prijatelj v Egiptu upal javno spregovoriti o Mubaraku...

Zdaj si me pa resnično nasmejal. :))))))))))))))))) (To o španski vasi.)

Lahko ti bi začel naštevati "osamljene primere", ki so raznih muslimanskih velikašev, ki so na veliko ropali ne samo po Sloveniji, ampak tudi širše (ups.. zakaj je že nastala vojna krajina?? Aja.. Zato, ker so Slovenci rabili neko "odskočno desko" za ropanje po Bosni pa vse do Carigrada ane..), pa vidim, da je fanatiku nekaj brez veze nekaj razlagati.

Ja super, če je Slovenija tvoja domovina, potem pa se obnašaj najprej kot Slovenec, potem šele kot človek, katerega resnica je samo njegova vesoljna in prava. Glede na tvoje prepričanje pa bi gotovo bila kakšna islamska dežela bolj prikladna... Ali pa si en tistih, ki načrtuješ po 15 otrok. , vseh pravovernih muslimanov.

NaceM
24.08.2006, 11:25
Btw. Z Mubarakom sem se sam rokoval.

In tudi ravno ta moj prijatelj je bil eden redkih, ki so si upali povedati resnico o njem.

CRNO BELI
24.08.2006, 11:27
Mene zamima naslednja statistika:
1. Koilko musilmanov je bilo ubitih po 2 SV.
2. Koliko kristjanov (katoliki+protestanti+pravoverni+..) je bilo ubitih po 2 SV.

A obstaja kakšna takšna analiza.

Po mojih predvidevanjih je razmerje vsaj 10:1

CRNO BELI
24.08.2006, 11:28
Kaj so sploh Turki počeli v Bosni?
Mir pred osvajalci iz Zahoda.

NaceM
24.08.2006, 11:28
2. Koliko kristjanov (katoliki+protestanti+pravoverni+..) je bilo ubitih po 2 SV.

.. ja bo treba šteti tudi tiste, ki so se prostovoljno v imenu Alaha spravili na drug svet. :)

NaceM
24.08.2006, 11:29
Kaj so sploh Turki počeli v Bosni?

.. boljše.. Kako so prišli do Bosne? Je bila čisto prazna... (Pa Srbija tudi?)

Aja.. Sem pozabil... Slovenci so jih prišli dražit do Carigrada, potem pa so jih gnali do Bosne, tam pa so se ustavili. :D ha ha ha

CRNO BELI
24.08.2006, 11:33
Zdaj si me pa resnično nasmejal. :))))))))))))))))) (To o španski vasi.)

Lahko ti bi začel naštevati "osamljene primere", ki so raznih muslimanskih velikašev, ki so na veliko ropali ne samo po Sloveniji, ampak tudi širše (ups.. zakaj je že nastala vojna krajina?? Aja.. Zato, ker so Slovenci rabili neko "odskočno desko" za ropanje po Bosni pa vse do Carigrada ane..), pa vidim, da je fanatiku nekaj brez veze nekaj razlagati.

Ja super, če je Slovenija tvoja domovina, potem pa se obnašaj najprej kot Slovenec, potem šele kot človek, katerega resnica je samo njegova vesoljna in prava. Glede na tvoje prepričanje pa bi gotovo bila kakšna islamska dežela bolj prikladna... Ali pa si en tistih, ki načrtuješ po 15 otrok. , vseh pravovernih muslimanov.
Samo v premislek:

Kako definiraš ¨pravega¨ Slovenca?
Kako naj se ta potem obnaša?

Zgodovina ti je španska vas.

Malce poizvej, kdo in kaj so bili USKOKI in HAJDUKI. Kdo jih je sponzoriral, ter kakšne akcije so izvajali?

CRNO BELI
24.08.2006, 11:34
.. ja bo treba šteti tudi tiste, ki so se prostovoljno v imenu Alaha spravili na drug svet. :)
ne te mi odštej. Samomorilce imaš povsod.

NaceM
24.08.2006, 11:35
ne te mi odštej. Samomorilce imaš povsod.

... ok.. ne odštevamo pa tistih, ki so v imenu vere šli na drug svet, poleg pa vzeli še vsaj eno nedolžno življenje.

CRNO BELI
24.08.2006, 11:36
Mislim, od kod sploh Turki v Bosni? Uselio se a nikako da izađe al kej druzga?
Uf. Bo treba zgodovino študirat.

NAMIG:
Pomisli, zakaj so sploh šli križarji na pohod v Jeruzalem?

NaceM
24.08.2006, 11:36
Samo v premislek:

Kako definiraš ¨pravega¨ Slovenca?
Kako naj se ta potem obnaša?

Zgodovina ti je španska vas.

Malce poizvej, kdo in kaj so bili USKOKI in HAJDUKI. Kdo jih je sponzoriral, ter kakšne akcije so izvajali?

Haha no saj je vredu.. Pa španska vas... :)

Sam še zdaj nisi povedal, na kako "miren" način so prišli Turki (posledično muslimani) do Bosne. :) Kjer so bili tako zelo ogroženi od Slovencev. :) :) :)

CRNO BELI
24.08.2006, 11:37
... ok.. ne odštevamo pa tistih, ki so v imenu vere šli na drug svet, poleg pa vzeli še vsaj eno nedolžno življenje.
DRŽI.

Nedolžnih na žalost ni (OK-mogoče kakšen mongoloid). Vsi smo del procesa.

NaceM
24.08.2006, 11:37
Če se imaš za Slovenca, zakaj so bili Slovenci tako slabi, ker so se branili pred musliji?

NaceM
24.08.2006, 11:38
DRŽI.

Nedolžnih na žalost ni (OK-mogoče kakšen mongoloid). Vsi smo del procesa.

To je pa ena nevarna izjava, ki nakazuje na fanatika.

NaceM
24.08.2006, 11:39
***ela.. Musli kler je še bolj nevaren od katoliškega klera. :)

CRNO BELI
24.08.2006, 11:41
Haha no saj je vredu.. Pa španska vas... :)

Sam še zdaj nisi povedal, na kako "miren" način so prišli Turki (posledično muslimani) do Bosne. :) Kjer so bili tako zelo ogroženi od Slovencev. :) :) :)
Ne trdim, da so bili ogorženi od Slovencev. Mi smo v tem času bili pod hudo okupacijo in represijo, katera na žalost pušča posledice še sedaj.

Turki ni so prišli ravno mirno do Bosne in naprej. Ampak kaj se je dogajalo potem pa Elvis, kar lepo točno razloži.

Vzrok zakaj so pa sploh prišli tu. No tega najdi, pa se menimo dalje. Namig sem pa dal.

NaceM
24.08.2006, 11:43
Imaš zgoraj vprašanje.. Od kod musliji v Jeruzalemu? Ker so bili tako fajn, pa so bili povabljeni tja. :)

CRNO BELI
24.08.2006, 11:46
Uf, od kod pa islam v Jeruzalemu?:O :O
Še bo treba študirat. Ni to to.

P.S.

Do prihoda križarjev v Jeruzalem (2. in 3. križarski pohod), je v jeruzalemu povsem soliden odnos bil med
-muslimani (arabci - še niso bili v tem času in tu, pod Turki v tem času)
- kristjani in židi

Ni bila ravno veilka sloga (muslimani so bili dominanti), ni pa bilo težav. Bližnji vzhod (ki ni bil več pod vplivom Bizanca), je v tem trenutku kar lepo shajal.

Najdi vzrok 1. križarkega pohda, pa bolj jasno, kaj se je dogajalo, ter zakaj so Turki cca 300 let kasneje rinili do Dunaja.

CRNO BELI
24.08.2006, 11:49
Imaš zgoraj vprašanje.. Od kod musliji v Jeruzalemu? Ker so bili tako fajn, pa so bili povabljeni tja. :)
Pojma nimaš.

Muslimanska vera je na področju Jeruzalema prisotna že precej časa. Praktično od 8 stoletja.
Se pravi več, kakor so Slovenci kristjani.

NaceM
24.08.2006, 11:49
Kak si ti pametn! :)

Daj neseri... Vemo, da je papež takrat rekel "Deus vult!" Itd...
Ampak to sploh ni point. Point je v tem, da so tile strički muslimančki prišli do Bosne na vse prej kot nežen način. Tam nekdo zgoraj se je pa razburjal, da so bili Slovenci tako nesramni in so jih napadali v Bosni.

In potem so musliji bili tako bogi, da so morali otroke pokrast kristjanom, da so jih branili. :D :D :D

NaceM
24.08.2006, 11:50
Pojma nimaš.

Muslimanska vera je na področju Jeruzalema prisotna že precej časa. Praktično od 8 stoletja.

Ups.. A zdaj so že Slovenci prišli do Jeruzalema.. Pa ti si opasn... :) Kaj je to bil projekt Slovenija do Tokia ali kaj? Daj ne se hecat.. Začni še ti malo študirat, to kar drugim rad govoriš.

Uf.. Ne maram pa verskih fanatikov KATEREKOLI vere! (In izjava, "da nedolžnih žrtev ni" že meji na fanatizem).

behemoth
24.08.2006, 11:56
Pojma nimaš.

Na področju današnje Slovenije je krščanstvo prisotno vsaj od četrtega stoletja.
Juovska prisotnost pa je še precej starejšega datume.
Muslimanskih atrefaktov ni najti, še ne.

CRNO BELI
24.08.2006, 11:57
Od kje tebi ta ideja po zmerjanju.

Kje sem zapisal da so prebivalci današnje Slovenije masovno rinili na Bližnji vzhod.

NaceM
24.08.2006, 11:57

Bodo kmalu. :)

NaceM
24.08.2006, 11:59
Od kje tebi ta ideja po zmerjanju.

Kje sem zapisal da so prebivalci današnje Slovenije masovno rinili na Bližnji vzhod.

Deus VULT!

CRNO BELI
24.08.2006, 11:59
Na področju današnje Slovenije je krščanstvo prisotno vsaj od četrtega stoletja.
Juovska prisotnost pa je še precej starejšega datume.
Že. Samo takrat smo bili še lepo za Krpati. Ne pozabi.

CRNO BELI
24.08.2006, 12:00
To je pa ena nevarna izjava, ki nakazuje na fanatika.
Nevarna izjava.

Od kdaj sploh obstaja termin: civilne žrtve vojne. Ajmo?

NaceM
24.08.2006, 12:02
Nevarna izjava.

Od kdaj sploh obstaja termin: civilne žrtve vojne. Ajmo?

Od kod si vojno potegnil? A to misliš versko vojno? Ja očitno ta divja nonstop.

Pred razstrelitvijo 4 fanatikov v Londonu je bilo grozno vojno stanje. (Saj so dobili devičke v nebesih ane?)

NaceM
24.08.2006, 12:03
Že. Samo takrat smo bili še lepo za Krpati. Ne pozabi.

Mohamed pa v jajcih svojega prapraprapradedeka. :D

CRNO BELI
24.08.2006, 12:04
Islama takrat, ko je bilo celotno rimsko cesarstvo krščansko, sploh še ni bilo. Dej ne bluzi.
A sem kje omenil, da se je Islam pojavil pred krščanstvom.

Ne mešaj hruš pa jabolk. Ko so Turki napadali Evropo ni ostal niti vzhodni del Rima. Da ne govorimo o zahodnem Rimu.

Alo. Je več kot 1000 let razlike.

NaceM
24.08.2006, 12:06
A sem kje omenil, da se je Islam pojavil pred krščanstvom.

Ne mešaj hruš pa jabolk. Ko so Turki napadali Evropo ni ostal niti vzhodni del Rima. Da ne govorimo o zahodnem Rimu.

Alo. Je več kot 1000 let razlike.

Takrat, ko ti paše, je razlika, ko ti ne paše, pa ni razlike. In še enkrat.. Turki so pa prišli od kod? :) Z Avstralije? :) Še mal študirat a?
In ja.. Bili so zelo nežni in ker so bili tako zelo fajn, so jih vsi kar vabili, da naj pridejo in poselijo njihovo ozemlje in potem se najdejo eni "grdi, grdi, grdi krvoločni Slovenci" , ki se spravijo na uboge miroljubne Turke v Bosni.

CRNO BELI
24.08.2006, 12:12
Uf.. Ne maram pa verskih fanatikov KATEREKOLI vere! (In izjava, "da nedolžnih žrtev ni" že meji na fanatizem).
Daj pomisli malo. A si ti resnično civil in nedolžen?

P.S.
Kakšne letake so pred kratkim trosili Izrelci po Libanonu pred kratkim.

A so žrtve masovnega bombardiranja nemški in japoskih mest v 2 SV bili civilne žrtve?

CRNO BELI
24.08.2006, 12:14
Takrat, ko ti paše, je razlika, ko ti ne paše, pa ni razlike. In še enkrat.. Turki so pa prišli od kod? :) Z Avstralije? :) Še mal študirat a?
In ja.. Bili so zelo nežni in ker so bili tako zelo fajn, so jih vsi kar vabili, da naj pridejo in poselijo njihovo ozemlje in potem se najdejo eni "grdi, grdi, grdi krvoločni Slovenci" , ki se spravijo na uboge miroljubne Turke v Bosni.
To kar si napisal velja za tebe.

Različen časovna obdobja in različni dogotki so za tebe vse isto/nimajo nič skupnega. Kakor želiš.

NaceM
24.08.2006, 12:15
Daj pomisli malo. A si ti resnično civil in nedolžen?

P.S.
Kakšne letake so pred kratkim trosili Izrelci po Libanonu pred kratkim.

A so žrtve masovnega bombardiranja nemški in japoskih mest v 2 SV bili civilne žrtve?

Zase že vem, zate pa nisem prepričan.

Jaz nimam pri nobeni veri prstov poleg in če se ti en raztura v imenu vere (za katero me - odkrito - boli patak) in jaz skasiram zraven, sem potemtakem jaz tudi nedolžna žrtev.

Definitivno pa vedno bolj ličiš na nekega fanatika s tvojimi izjavami.

NaceM
24.08.2006, 12:16
To kar si napisal velja za tebe.

Različen časovna obdobja in različni dogotki so za tebe vse isto/nimajo nič skupnega. Kakor želiš.

Kaj velja zame? Za tiste miroljubne Turke v Bosni, katere so nesramni in krvoločni Slovenci napadali in kateri so bili tako zelo ogroženi, da so morali krast otroke, s katerih so naredili vojake, da so jih branili?

CRNO BELI
24.08.2006, 12:19
Kaj velja zame? Za tiste miroljubne Turke v Bosni, katere so nesramni in krvoločni Slovenci napadali in kateri so bili tako zelo ogroženi, da so morali krast otroke, s katerih so naredili vojake, da so jih branili?
Ne mislim se kregat.
Samo.
Kje sem omenil da so Slovenci krvoiločni in nesramni?

Pa vprašaj se (je..te že nevem več kolikokrat): Vzrok prihoda Turkov na balkan.

CRNO BELI
24.08.2006, 12:20
Zase že vem, zate pa nisem prepričan.

Jaz nimam pri nobeni veri prstov poleg in če se ti en raztura v imenu vere (za katero me - odkrito - boli patak) in jaz skasiram zraven, sem potemtakem jaz tudi nedolžna žrtev.

Definitivno pa vedno bolj ličiš na nekega fanatika s tvojimi izjavami.
Ja jutri je bomba na Lj tržnici. Tolk da veš.

NaceM
24.08.2006, 12:21
Ne mislim se kregat.
Samo.
Kje sem omenil da so Slovenci krvoiločni in nesramni?

Pa vprašaj se (je..te že nevem več kolikokrat): Vzrok prihoda Turkov na balkan.

Prej je bilo navedeno, da so Turki kradli otroke zato, da so jih, ko so odrasli, kot vojaki branili pred Slovenci.
(Pustimo ob strani način, kako so jih kradli pod krinko "prostovoljnosti".)

Vzrokov je bilo več. Na kakšen način pa so prišli? So bili povabljeni, ker so bili tako fajn. (Tudi jaz sem to že trikrat napisal.)

CRNO BELI
24.08.2006, 12:21
Od začetka islama do islama v Jeruzalemu kot prevladujoče religije je pa črna tema. Megla. Skrivnost.:D :D
Ni nobena skrivnost. je kr precej jasno zakaj se je tako zgodilo. Če te zanima...ti povem.

CRNO BELI
24.08.2006, 12:22
Prej je bilo navedeno, da so Turki kradli otroke zato, da so jih, ko so odrasli branili pred Slovenci.

Vzrokov je bilo več. Na kakšen način pa so prišli?
ne vzrok je samo eden.

NaceM
24.08.2006, 12:23
ne vzrok je samo eden.

Žal, vzrokov je veliko veliko več. (Pa, če se še enkrat obrežeš, jih bo več.)
Pa ne mi tumbat samo s tvojo resnico, ki je edina in prava.

CRNO BELI
24.08.2006, 12:34
Konec koncev so tudi muslimani homo sapiensi;) ;)
Temu se reče : RASIZEM

ata
24.08.2006, 12:35
Crno Beli: pojdi v knjižnico in si sposodi knjigo dr. Vaska Simonittija: Turški vpadi na Slovenskem, pa si tam malo pouči!

CRNO BELI
24.08.2006, 12:35
Žal, vzrokov je veliko veliko več. (Pa, če se še enkrat obrežeš, jih bo več.)
Pa ne mi tumbat samo s tvojo resnico, ki je edina in prava.
Ni to moja resnica in ne more biti, ker me pač takrat ni bilo. Sem opazovalec.

ata
24.08.2006, 12:38

:D :D Ajajaj, Elvis: ti izraz "domovanje vojne" kaj pomeni? Kdo ga je uporabljal, kdaj in zakaj?

ata
24.08.2006, 12:39
Zakaj pa? A ti trdiš da niso? Ali zgolj zato, ker ne razumeš zelo preprostega posta?

Za poceni sedeže v zadnji vrsti: konec koncev smo vsi ljudje in krvavi pod kožo. Uf, takole z rizbicami pa že dolgo ni blo treba razlagat. Hudo.
:rolling: :rolling: :rolling: Tip ne ve, kaj je Homo Sapiens :nonono: :nonono:

CRNO BELI
24.08.2006, 12:40
[QUOTE=metamorf]Zakaj pa? A ti trdiš da niso? Ali zgolj zato, ker ne razumeš zelo preprostega posta?
QUOTE]
V bistvu nevem ali se zafrkavaš ali misliš resno.

CRNO BELI
24.08.2006, 12:43
Opomba2: A si morda užaljen, ker se imamo tudi "nemuslimani" za homo sapiense? Torej, TO bi pa res bil rasizem. S tvoje strani.
A misliš, da sem musliman? Nisem.

elvis
24.08.2006, 12:51
Jaz imam za danes dovolj :) Moram si odpočiti :)

Shot me tomorrow :)

CRNO BELI
24.08.2006, 12:51
Torej zgolj nisi razumel. Tut prow:D :rolling: :D ;)
Se opravičujme za svojo omejenost. Kaj naj bi pa razumel?

To, da se hočeš takoj narediti žrtev.

To je najlažje. Vedno je kriv nekdo drug. UNI. in ne mi.

ata
24.08.2006, 12:55
Jaz imam za danes dovolj :) Moram si odpočiti :)

Shot me tomorrow :)

Zmenjeno ;)

CRNO BELI
24.08.2006, 13:03
Povej še kaj o vremenu v Bangladešu. To bi imelo podobno zvezo s konkretnim postom.:D
Zakaj pa sedaj na vreme v Bangladeš?

zzzzz
24.08.2006, 13:22

http://www.hawaii.edu/powerkills/SOD.TAB16A.1.GIF

CRNO BELI
24.08.2006, 13:33
Primerjava. Lohk tut Antarktika če hočeš.
Primerjava s čim. oziroma kja primerjaš

CRNO BELI
24.08.2006, 13:40
Torej zgolj nisi razumel. Tut prow:D :rolling: :D ;)
In kaj za vraga nisem razumel?

bobi
24.08.2006, 13:54
Jaz ne morem več :veryfunny::veryfunny:

CRNO BELI
24.08.2006, 14:03
Zakaj pri tem nikoli ni vprašanje. Vprašanje je kako. Al pa tut ne...i;) ;)

Glej če te to moti:

Citiram tvojo izjavo

Konec koncev so tudi muslimani homo sapiens

Izjave takšnega tipa so rasistične, hočeš ali nočeš.

A je OK.

CRNO BELI
24.08.2006, 14:04
Zakaj pri tem nikoli ni vprašanje. Vprašanje je kako. Al pa tut ne... Konec koncev so tudi muslimani homo sapiensi;) ;)
Glej če te to moti:

Citiram tvojo izjavo

A je OK.

NaceM
24.08.2006, 14:06
Kaj jaz sem rasist, ker si ti za mene tudi homo sapiens?

CRNO BELI
24.08.2006, 14:08
Prej je bilo navedeno, da so Turki kradli otroke zato, da so jih, ko so odrasli, kot vojaki branili pred Slovenci.
(Pustimo ob strani način, kako so jih kradli pod krinko "prostovoljnosti".)

Vzrokov je bilo več. Na kakšen način pa so prišli? So bili povabljeni, ker so bili tako fajn. (Tudi jaz sem to že trikrat napisal.)
Vzrok zakaj so prišli je samo eden.

Kako so prišli ti ni treba razlagat in je nedvoumen.

Vabljeni pa zagotovo niso bili.

NaceM
24.08.2006, 14:11
Vzrok zakaj so prišli je samo eden.

Kako so prišli ti ni treba razlagat in je nedvoumen.

Vabljeni pa zagotovo niso bili.

Torej.. So bili potem zelo bogi in napadani iz vseh strani. Bogi, bogi musliji in ti nesramni Slovenci, ki so jih napadali! :D :D :D

HOMO SAPIENS je napadal HOMO SAPIENSA... Kakšna je slepota človeka! :)
Ti ti HOMO SAPIENSI TI!

NaceM
24.08.2006, 14:15
Rasist!!!:D :D :rolling: :rolling:

Takšnih navedkov pa si ne bom pustil od nekega HOMO SAPIENSA! :D :D

(Tip očitno res ne ve, kdo je homo sapiens. Ujej.. Huda!)

NaceM
24.08.2006, 14:25
Glej če te to moti:

Citiram tvojo izjavo

A je OK.

Se opravičujem in te sprašujem kot homo sapiens homo sapiensa... KAJ JE RASISTIČNEGA V TEJ IZJAVI?

Knez
24.08.2006, 14:38
Meni se zdi, da je musliman predvsem musliman, šele nato pride njegova osebna identiteta,državljanstvo, narodnost..

Muslimani po celem svetu so delovali kar složno glede tistih karikatur..itd..

NaceM
24.08.2006, 14:40
Meni se zdi, da je musliman predvsem musliman, šele nato pride njegova osebna identiteta,državljanstvo, narodnost..

... in še vedno so homo sapiensi! :)

Rojen v 20. stol.
24.08.2006, 14:45

Škoda, ker so složni le v bojevanju, med seboj se pa ne štekajo. Za lastne grehe pa krivijo zahod in Izrael, namesto da bi dejansko naredili kaj za palestince napr.

NaceM
24.08.2006, 14:45
Škoda, ker so složni le v bojevanju, med seboj se pa ne štekajo. Za lastne grehe pa krivijo zahod in Izrael, namesto da bi dejansko naredili kaj za palestince napr.

Ja, to pri teh homo sapiensih tudi mene zelo čudi.

CRNO BELI
24.08.2006, 15:01
Niso. To je isto kot če bi napisal, da so tudi muslimani krvavi pod kožo tako kot vsi drugi, saj je splošno razširjeno, da so kao "krvoločni kristjani" prišli klati v Jeruzalem, kjer so se "ubogi muslimani" morali braniti pred "katoliškimi zvermi".
Jaz pa ti samo pravim, da smo vsi krvavi pod kožo in s tem trdim, da ne verjamem, da so pred tem muslimani prišli v Jeruzalem z jointom in cvetjem v laseh.

Sorry, vidim, da je tole bilo zate preveč komplicirano.:nonono:

RIZBICE: Strike 3.
Z besedico tudi, v neprimernem vrstnem redu (ter zakaj si ga uporabil - v tem primeru HS), pove:
- muslimani so takšni in onakšni (kar je tudi res, vsi smo različni in enakopravni)
- jim samo delno priznaš pravico biti HS, vendar šele po tistem, ko si ti HS prvenstveno

To je rasizem.

Vsi smo HS, jaz, ti , vi, mi, oni, rdeči, rumeni, črni in ne tudi oni,...
Nismo pa vsi muslimani in obstajo tudi muslimani.

Jaz pa ti samo pravim, da smo vsi krvavi pod kožo in s tem trdim, da ne verjamem, da so pred tem muslimani prišli v Jeruzalem z jointom in cvetjem v laseh.
Ja jasno da ne. Samo:
1. Od zavzetja Jeruzalema s strani arabcev do križarskih vojn je ena zgodba
2. Križarske vojne druga
3. Po križarskih pa tretja
In vse se nadaljujejo in so vezane. Tako, da ne sedaj izločevat nekaj izkoneksta, ker je izredno važno za razumevanje.
Vzrok je važen in ne posledica, še najmanj pa dejstva kako se je to izvedlo.

Jeruzalemu, med 8 in 15 st. govorimo o v večini časa o arabcih in ne turkih (oboji jasno muslimani).
Vzrok za križarsko vojno niso arabci (čeprav so imeli občasno popadke o uničevanju krščanskih cerkva-kar je bil povod za 1 KV), ampak turki (Seldžuki so bili edini resen sovražnik Bizantincev)
In križarske vojne, ter vpadi Bulgarov, pa delno tudi Srbov in njihova pomoč Bizanticem (parktično samo Bulgari), je vzrok vdora Turkov v osrednjo Evropo. Eden in praktično edini.

A je kaj bolj jasno, ali je še vedno prekomplicirano za mene.

kao "krvoločni kristjani" prišli klati v Jeruzalem, kjer so se "ubogi muslimani" morali braniti pred "katoliškimi zvermi".

V bistvu (sicer žalostno) so križarji predvsem uničevali mesta (ne samo Jeruzalem), kjer v večini sploh ni bilo arabcev, tako da so poklali več židov in kristjanov, kakor muslimanov-arabcev.

NaceM
24.08.2006, 18:49
... Ja to pa pišeš kot en homo sapiens! :)

NaceM
24.08.2006, 19:03
Dvakrat sem ti pisal odgovor in obakrat je šla povezava v kurec, ko sem končal. Tretjič se mi ne da. A ti trdiš, da muslimani niso homo sapiens?:O

Ti pa imaš res ene rasistične izjave. Kaj pa si misliš, da rečeš kar tako muslimanom homo sapiens!!!!! Pazi, da se ti ne bo kdo pred vrati razstrelil, ker ga bo Alah nagradil s 365 devicami, samo zaradi tega, ker je stran spravil takšnega homo sapiensa kot si ti! :D :D :D :D :D :D :D :D :D

NaceM
24.08.2006, 19:07
Ja, prav imaš! Za vse so krivi HOMO SAPIENSI!

CRNO BELI
24.08.2006, 21:00
Dvakrat sem ti pisal odgovor in obakrat je šla povezava v kurec, ko sem končal. Tretjič se mi ne da. A ti trdiš, da muslimani niso homo sapiens?:O
Ne obračaj besed.
Kje je moč najt kaj takšnega v mojih postih. V bistvu vam želim povedati, da so ravno tako ljudje s svojimi potrebami, prepričanji, ter da imajo ravno tako ¨svojo¨ zgodovino, kakor imamo mi ¨svojo¨.

Torej so ali niso?. Kaj misliš.