Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Skok čez plot

Strani : [1] 2 3

legenda
22.08.2006, 10:53
Zakaj je "skok" čez plot tako priljubljen? Ena od zapovedi pravi :
Ne prešuštvuj!
Pa se vse eno spravi med ljudmi. Npr. punca-fant ko sta skupaj je pratner ali parnerka naj-naj,
ko se pa pride v družbo se hvali kako jo je prevaral ali da "furajo" še dvemi .
Se je Ljubezen zgubila, izgubila pomen? Kaj za vas pomene nesebična Ljubezen?
:muci: :kiskis: :eatyou: :lovers:

mrjerry
22.08.2006, 11:17
Hm... Tole si pa kozlov nastreljal za celo zimo. Krscanska bozja zapoved `ne presustvuj' se pac dotika kristjanov. Pa cetudi gre za zapoved ne pomeni, da ljudje tega ne moremo poceti. Se vedno imamo na voljo zadnja vrata, to je spoved in kesanje za greh, zenka pa ipak cerkveno poroceno in je pac nasa. Cetudi se loci, jo spet srecamo v nebesih for evah and evah.

Ostalo si nabil kup stereotipov. Vecina ljudi tezko vidi dlje od lastnega organa, za kar obstaja miljon in pet razlogov, seks je pa pac lustna zadeva. Se posebej z novo osebo. Pri seksu smo otroci do smrti, vedno radovedni, vedno nas zanima, ali je grozdje na onem stantu tud tko slastno, kot na nasem. Kako je z druzbo, ne vem. V moji druzbi nikoli niso bile aktualne menjave partnerjev, hvaljenje z one night standi in tko naprej. Ponavadi so bile vedno v igri resnejse zveze, ki so trajale, dokler so pac trajale (oz. ene se vedno oz. spet trajajo). Vzroki za razvezo pa niso bili nesposobnost kontrole lastnega mednozja, ampak bolj tehtni. Ljubezen ne izgublja nikakrsnega pomena, ker je za vsakega taksna, kakrsno si jo naredi. Vsak jo dozivlja in prakticira na drugacen nacin. Razen, ce morda rabis slovarcek in navodila za uporabo?

Nesebicne ljubezni pa ze po defoltu ni. Ljubezen je a priori sebicna (lahko me zabije kaksen budist, ampak tuki govorimo o `klasicni' ljubezni do ljudi, ne pa do `oh kok je ta nas svet lep' ljubezni do vsega). Sebicna je zato, ker zelimo nekoga zase. In prav je tako :approve:

roxa
22.08.2006, 11:57
Zakaj je "skok" čez plot tako priljubljen?
zato, ker ni dovoljen (običajno)...in hočemo da oseba čustva in sexualnost deli le z nami....
kar je "prepovedano" je mamljivo človeku...

sicer pa..o nezvestobi lahko tu zelo obširno govorimo....
današnji časi zelo vplivajo na to...

Andreea
22.08.2006, 13:59
Je pac ze tako, da v druzbi na splosno velja, da je tip frajer, ce fura z najmanj 4imi hkrati (zenska pa kur_a). In ce hoces bit frajer... Znanec, ki dam zanj roko v ogenj, da punce se ni prevaral (tiste ta zadnje, da ne bo pomote ;) ), gre tako dalec, da se pred kolegi sceperi kako bi on to pa to punco nat_gn_l, pa kako je bil vceraj s tisto svojo f_k prijatelico v kraju XY... In vsi mislijo, da je nevemkak ***_c.

Saj je pa drugace mogoce, da se po vec letih partnerstva v trenutku norosti zapletes v avanturo. S tem, da se moras zavedati, kaj postavljas na kocko. Vprasanje je tudi, koliko nezvestobe ti je pripravljen partner odpustiti.

Zame je nesebicna ljubezen to, da ne bos obupal nad nekom takoj, ko zadeve ne bodo vec pravljicne (kar se mi zdi, je zadnje case redko). Da znas stvari odpustiti in iti naprej. Seveda do neke meje, ki se razlikuje od vsakega posameznika.

mrjerry
22.08.2006, 14:04
ce bi bil jaz tista tazadnja punca in ce bi slisal, kaksne trosi okoli, bi bil zlo hitr zadnja bivsa

Mowgli
22.08.2006, 14:11
Končno ena nova, sveža tema....

Poznam še eno od zapovedi: "Ne natikaj si plastične vrečke na glavo!" Ampak sem že... je hudo deževalo... :clown:

veska
22.08.2006, 14:32
Ma jaz ze skos trdim da je sebicno zahtevati zvestobo od partnerja...to si lahko sam zelis...

nattka
22.08.2006, 14:33
ja seveda ... najbolj smo srečni ko zvemo da naš partner še dve zraven nabada ...

brabrabranc
22.08.2006, 14:36
Ma jaz ze skos trdim da je sebicno zahtevati zvestobo od partnerja...to si lahko sam zelis...

lej....zvestoba sama po sebi je zelo relativna stvar, marsikater partner bi sam skok čez plot oprostil, ampak navadno to zase potegne laži in nezaupanje. Če ni resnice in zaupanja, ni veze in je to zgolj izguba časa & energije.

Andreea
22.08.2006, 14:36
Saj... se vsi kolegi sprasujemo, zakaj se vztraja z njim... po moje iz obupa.
:dontknow:

Andreea
22.08.2006, 14:40
Ze res, brabrabranc, samo... Ce si z nekom 10 let skupaj pa zves, da te je enkrat prevaral? Imas z njim druzino in vse. Jaz bi mu enkrat verjetno ze bila pripravljena opraostit. Ceprav, teorija je eno...
:think:

snežko
22.08.2006, 14:46
:) toliko o 7 zapovedi....

veliko ljudi dandanes pise številko sedem (7) s črtico na stedini
ta črtica v bistvu sploh ne obstaja. ni je v slovnici, ni je na tastaruri, ni je na kalkulatorju. skratka, ni je.
toda, ali veste odkod prihaja ta navada?
nastala je v davnih časih, ko se je mojzes povzpel na goro sinaj, da bi zapisal 10 zapovedi.
ko je mojzes prisel do sedme zapovedi, mu je bog povedal kaj mora zapisati:
"ne poželi žene svojega bližnjega!"
ko je to zapoved prebral ljudstvu je le-to obmolknilo. čez nekaj časa pa so moški zavpili v en glas:

"prečrtaj 7 !!!!!!!"

Mowgli
22.08.2006, 15:08
http://img152.imageshack.us/img152/5679/54billboard2kf9.jpg

brabrabranc
22.08.2006, 15:16
Ze res, brabrabranc, samo... Ce si z nekom 10 let skupaj pa zves, da te je enkrat prevaral? Imas z njim druzino in vse. Jaz bi mu enkrat verjetno ze bila pripravljena opraostit. Ceprav, teorija je eno...
:think:

V tem primeru bil bi blo pametno oprostit - zavoljo otrok. Samo in le zavoljo otrok, ne glede na to, da se je to naredlo 5 ali 10 let nazaj.
Veliko bolj boli dejstvo, da ti je partner kontinuitetno LAGAL V GLAVO, kot dejstvo, da je nekdo drug bil v/na tvojem partnerju.
Oprostil sem, ne bom pa nikoli pozabil.

gia
22.08.2006, 15:26
tale oproščanja zarad otrok in ostajanja skupi zarad otrok se mi pa že počas zdijo nesmiselna. ker če ti res oprostiš samo zarad otrok, odnos že itak ne bo nikol isti, tko pa še zraven trpiš. in se prej al slej zarad tega začneš kregat. in tut to otrok vidi, isto kot vidi nezaupanje do tazga partnerja. dvomim, da je kdo tko dober igralec, da bi lahko zmerej igral popolno zvezo.
(sej ne vem, če sem dost razumljiv napisala, upam da štekate, kaj hočem povedat)

Mowgli
22.08.2006, 15:35
Vse jasno, gia. Čeprav gre spet za eno posplošeno temo, ki ne upošteva (pa saj ne more) vseh odtenkov posameznih ljudi in dogodkov...

Morda se človek približa resnici šele, ko izkusi obe plati, pa še potem...

brabrabranc
22.08.2006, 15:35
tale oproščanja zarad otrok in ostajanja skupi zarad otrok se mi pa že počas zdijo nesmiselna. ker če ti res oprostiš samo zarad otrok, odnos že itak ne bo nikol isti, tko pa še zraven trpiš. in se prej al slej zarad tega začneš kregat. in tut to otrok vidi, isto kot vidi nezaupanje do tazga partnerja. dvomim, da je kdo tko dober igralec, da bi lahko zmerej igral popolno zvezo.
(sej ne vem, če sem dost razumljiv napisala, upam da štekate, kaj hočem povedat)

štekam, kaj hočeš povedat. Dejstvo je, da ne ti, ne jst ne moreva zadev posplošit, vse je odvisno od situacije. Če sta starša sposobna furat 'normalno' življenje naprej, potem naj ga. Če nista tolk skulirana in da je pri hiši konstanten kreg, potem je bolje iti narazen.

gia
22.08.2006, 15:38
ja, sej tle se zatakne, ker še vsak zase težko 100% trdi, kako bi se obnašal...

Mowgli
22.08.2006, 15:43
Zato se tovrstne teme hitro izenačijo s tistimi: Kaj bi, če bi zadeli milijon tolarjev? :clown:

Andreea
22.08.2006, 20:12
Po mojem je pa "oprostiti" samo zaradi otrok slabse, kot ce gres narazen. Ker bolj trpijo, ce se ta stara dva kar naprej grdo gledata in se dereta drug na drugega. Kako naj se potem nadebudni potomec nauci spostovanja svojega (bodocega) partnerja.
Ce gresta pa narazen, pa ma tamali 2 bozica, pa rojstna dneva...
;)
Sama sem svojemu bivsemu oprostila prvih parkrat, sem ga imela ful rada, ampak sva sla potem vseeo narazen, ker je velik otrok. Je pa fejt bolelo, ne da ne.
:(

Knez
22.08.2006, 20:49
Ne prešuštvuj!
Pa se vse eno spravi med ljudmi. Npr. punca-fant ko sta skupaj je pratner ali parnerka naj-naj,

Zato, ker je tisto prepovednao vedno najslajše.

mdg
22.08.2006, 20:51
Ne prešuštvuj!

Skok čez plot je bil in bo.:approve:

Je pa v današnji družbi pač velika tema.
In precej bolj sprejemljiv, na žalost.

V času, ko je treba najprej za svojo rit (ajd "organ") poskrbet,
ni časa, da bi se nekaj fuuul s svojim, že osvojenim, ukvarjal. Kao !
Greš tja, ker nekaj pa dobiš. Kao, še enkrat poudarjam !

Konkurenca pa dela svoje. Eni ljudje se pač "na trgu" ljubezni
ne znajdejo. In so si zato privlekli dobro staro...zvestobo na plano. :D

Vedno so skoki čez plot posledica nečesa. Vedno.
Dva (najmanj) sta kriva ! Tisto..."vse sem mu dala, on se je pa s tisto spetljal !"
ne drži vode. Zakaj se je ?

Vsak(a) mora to tudi razčistit.

Ker ni rečeno, da z naslednjim pa ne bo zopet istega jamranja čez nekaj časa.

Za zvestobo se je treba trudit. In to prekleto.

Andreea
22.08.2006, 21:01
Skok čez plot je bil in bo.:approve:
Dva (najmanj) sta kriva ! Tisto..."vse sem mu dala, on se je pa s tisto spetljal !"
ne drži vode. Zakaj se je ?

Ne vem, ce bi se strinjala s tem. Doloceni ljudje se ne morejo kontrolirat. Se ponudi prilika - in hop. Potem jim je strasno zal, ker recimo hodijo s clovekom, ki ga imajo radi, ampak se temu navkljub ne morejo zadrzat. Ne morejo si pomagat. In ne velja to samo za moske, ampak v enaki meri tudi za zenske.

zverina
22.08.2006, 21:06
definitivno-če ljubiš osebo s katero si ne pride do skoka čez plot.

Vsaj jaz še nisem nikoli prevaral.( no ja razen poljubil sem se z drugo, sicer je bilo to pod vplivom alkohola pa tud tega ne moremo štet pod "skok čez plot".

Lilly the Bear
23.08.2006, 00:07
Skoki čez plot so za preveč pridne in vestne ljudi, ki se pretirano radi ukvarjajo z upoštevanjem družbenih reglcev ter so nagnjeni k trdemu in težkemu delu v veri, da jih bo le - to nagradilo. In tako si leta in leta gradijo trdne visoke plotove, ki jih potem seveda morajo z veliko muke preskakovati.

Pametni (in leni, nemoralni, egoistični, ...? ) ljudje si plotov sploh ne postavljajo.

Mowgli
23.08.2006, 08:12
Pametni (in leni, nemoralni, egoistični, ...? ) ljudje si plotov sploh ne postavljajo.

...ampak se zvrnejo v nezaščiten zapuščen jarek :clown:

Jelengar
23.08.2006, 08:36
Tudi jaz menim tako. :approve: Intenzivno partnersko razmerje, ki je popolnoma uglaseno in te v vsakem trenutku izpolnjuje in osrecuje ni ravno podlaga za skakaknje cez plot. Jaz sem se vcasih spraseval kako bi odreagiral, ce bi se mi pred oci postavila (na primer) Madonna in bi me hotela zvleci za plot. Ce bi takrat bil v slabem partnerstvu, bi zagotovo sprejel ponudbo. Ce bi bil v idealnem partnerstvu pa zagotovo ne. Le zakaj bi, ce pa ze imam idealno partnerko? :dontknow: Torej, jaz menim, da tisti, ki skacejo cez plot nimajo dobrih partnerskih zvez ali pa za njih celo sploh niso sposobni. Mnogi si izberejo prvega partnerja, ki pride mimo, mislec, da kaj boljsega itak ne bodo mogli upecat. Potem zivijo s takim partnerjem, ko pa pride mimo kdo, ki je malo boljsi, jih le ta premami vsaj za skok cez plot. Potem je tu se balkanska mentaliteta, da je tisti moski, ki nabode cim vec zensk, junak. :nonono: Skratka, druzbena mentaliteta kjer si good samo ce si bad. :nonono: Moralnost ljudi je na tako niizkem nivoju, da vecina ljudi sploh ne vidi nic slabega v besedi "varati". :nonono:

roxa
23.08.2006, 08:38
Mislim, da se se pojam ljubezen in skok, čez plot razlikujeta.
Raje se vprašajte zakaj kdo to dela...in verjemite moški in ženske to delajo iz različnih razlogov.

spartan
23.08.2006, 08:50
Skoki čez plot so za preveč pridne in vestne ljudi, ki se pretirano radi ukvarjajo z upoštevanjem družbenih reglcev ter so nagnjeni k trdemu in težkemu delu v veri, da jih bo le - to nagradilo. In tako si leta in leta gradijo trdne visoke plotove, ki jih potem seveda morajo z veliko muke preskakovati.

bom še jaz tak simpl povedal.......eni ljudje pač vedo kaj so in kam gredo. Eni tega pač ne vedo in se iščejo.

Sploh pa....kar seješ, to žanješ.

brabrabranc
23.08.2006, 09:26
bom še jaz tak simpl povedal.......eni ljudje pač vedo kaj so in kam gredo. Eni tega pač ne vedo in se iščejo.

zelo lepo povedano, se pridružujem mnenju!

Mowgli
23.08.2006, 09:28
Včasih nič ne iščeš, pa najdeš... In potem skok ni več le skok.

Redko kdo je ostal v vezi s prvim partnerjem...

Jelengar
23.08.2006, 09:32

:2thumbs: Ej, tole pa sploh ni tako simpel. :D Tisti, ki varajo tega zagotovo ne bodo razumeli. :veryevil:

Jelengar
23.08.2006, 09:35
Včasih nič ne iščeš, pa najdeš... In potem skok ni več le skok.

Redko kdo je ostal v vezi s prvim partnerjem...
Se strinjam. Ampak redki so tudi tisti, ki neprestano menjajo partnerje. Kajti prepogosta menjava partnerjev tudi govori zase.

roxa
23.08.2006, 09:37
velik je takih, ki varajo in ostajajo s partnerjem.....preprosto zato, ker ločijo sex od ljubezni....kako ne me spraševat-poznam pa take ljudi

brabrabranc
23.08.2006, 09:41
velik je takih, ki varajo in ostajajo s partnerjem.....preprosto zato, ker ločijo sex od ljubezni....kako ne me spraševat-poznam pa take ljudi

preprosta formula: varanje = laž, laganje
laganje = nezaupanje
ljubezni brez zaupanja ni!

Ločiti sex od ljubezni = swingerstvo, s čimer ni nič narobe, če je to sporazmno.

roxa
23.08.2006, 09:42
preprosta formula: varanje = laž, laganje
laganje = nezaupanje
ljubezni brez zaupanja ni!

Ločiti sex od ljubezni = swingerstvo, s čimer ni nič narobe, če je to sporazmno.
to je tvoja formula....
na žalost bolj konkretnega posta nimam, ker ne varam.....
tisti ki pa (tule) ti pa ne bodo povedal....

brabrabranc
23.08.2006, 09:49
to je tvoja formula....
na žalost bolj konkretnega posta nimam, ker ne varam.....
tisti ki pa (tule) ti pa ne bodo povedal....

težko bi reku, da 'formula' ne drži.

če te partner vara, potem ti tudi laže....
če ti laže in to ugotoviš, ne zaupaš več tolk ali sploh ne,
če ne zaupaš partnerju, je nesmiselno sploh vztrajat.
To sem hotu povedat.

roxa
23.08.2006, 09:51
težko bi reku, da 'formula' ne drži.

če te partner vara, potem ti tudi laže....
če ti laže in to ugotoviš, ne zaupaš več tolk ali sploh ne,
če ne zaupaš partnerju, je nesmiselno sploh vztrajat.
To sem hotu povedat.
poglej....kolikorkoli se ti zdi glupo in nesmiselno...nekateri varajo in imajo radi svojega partnerja....
tu obstojajo samo še RAZLOGI za VARANJE....ki pa so različni od človeka do človeka prav tako od spola....

legenda
23.08.2006, 09:53
No iskreno vam povem moji dragi Forumaši, presenetili ste me.Nisme pričekoval takega oddziva.
Tisti ki me spremljajo boste ugotovili da imam rad sveto Pismo. Nekaj bi z vami vsemi podaril nekja iz te "stare knjige": I korinčanom 13.4-8
Ljubezen je potrpežljiva, dobrotljiva; ljubezen ni nevoščljiva, ljubezen se ne hvali, se ne napihuje, ne vede se nspodobno, ne išče svojega, se ne da razdražiti, ne misli hudega, ne veseli se krivice, a veseli se resnice; vse pokriva, vse veruje, vse upa, vse prenaša".
In še drugi tekst iz Viskoke pesmi 8.6:
Kajti ljubaezen je silna kakor smrt,njena gorečnost trdna kakor grob, njen žar je žar ognja, plamen Gospodov.Veliko vode ne morejo ugasiti ljubezen, ne reke poplaviti...
Jaz verujem v to, in gledam da ispolnim to.
Komentarji na ta "zasterele" besede pričekujem seveda...

roxa
23.08.2006, 09:54
No iskreno vam povem moji dragi Forumaši, presenetili ste me.Nisme pričekoval takega oddziva.
Tisti ki me spremljajo boste ugotovili da imam rad sveto Pismo. Nekaj bi z vami vsemi podaril nekja iz te "stare knjige": I korinčanom 13.4-8
Ljubezen je potrpežljiva, dobrotljiva; ljubezen ni nevoščljiva, ljubezen se ne hvali, se ne napihuje, ne vede se nspodobno, ne išče svojega, se ne da razdražiti, ne misli hudega, ne veseli se krivice, a veseli se resnice; vse pokriva, vse veruje, vse upa, vse prenaša".
Kajti ljubaezen je silna kakor smrt,njena gorečnost trdna kakor grob, njen žar je žar ognja, plamen Gospodov.Veliko vode ne morejo ugasiti ljubezen, ne reke poplaviti...
to pomeni, da je varanje opravičljivo in da moraš potrpet če ljubiš

Niny
23.08.2006, 09:58
poglej....kolikorkoli se ti zdi glupo in nesmiselno...nekateri varajo in imajo radi svojega partnerja....
tu obstojajo samo še RAZLOGI za VARANJE....ki pa so različni od človeka do človeka prav tako od spola....

Potem je to ničvredna ljubezen. Ljubezen brez pikice spoštovanja do partnerja? :dontknow: Nedoumljivo.

brabrabranc
23.08.2006, 09:59
Potem je to ničvredna ljubezen. Ljubezen brez pikice spoštovanja do partnerja? :dontknow: Nedoumljivo.

Hvala.

roxa
23.08.2006, 09:59
debatiramo samo ne;)
ok...

je zate zvestoba merilo spoštovanja?

brabrabranc
23.08.2006, 10:00
debatiramo samo ne;)
ok...

Seveda!

Sharkica
23.08.2006, 10:05
debatiramo samo ne;)
ok...

A loh tud jest odgovorim? :blush: Je merilo, če se partnerja dogovorita, da si bosta zvesta. V tem primeru je skok čez plot znak nespoštovanja (skupne odločitve).

Če pa bi se, recimo, sporazumela, da lahko skačeta v druge postelje, potem spoštovanje seveda nima več nobene veze.

Niny
23.08.2006, 10:06
debatiramo samo ne;)
ok...

Roxy-girl, debatiramo, seveda. :)

In zvestoba je merilo spoštovanja (IMO). Seveda tu izključujem swingerstvo in podobne zadeve. Tu je zveza že od začetka drugače zastavljena. S swingerstvom nimam izkušenj in ne poznam te oblike zveze.

legenda
23.08.2006, 10:06

Je absulutno te podpiram!

Vsaj jaz še nisem nikoli prevaral.( no ja razen poljubil sem se z drugo, sicer je bilo to pod vplivom alkohola pa tud tega ne moremo štet pod "skok čez plot".

s tem drugim delom pa žal ne.

roxa
23.08.2006, 10:11
Roxy-girl, debatiramo, seveda. :)

In zvestoba je merilo spoštovanja (IMO). Seveda tu izključujem swingerstvo in podobne zadeve. Tu je zveza že od začetka drugače zastavljena. S swingerstvom nimam izkušenj in ne poznam te oblike zveze.
a če sta dva swingerja se pa ne spoštujeta?

legenda
23.08.2006, 10:11
to pomeni, da je varanje opravičljivo in da moraš potrpet če ljubiš

Hm, žal toda zame ni sprejemljiva tvoja misel, varanje, kao lahko ljubim če ga varam?
To mi ni pojmljivo, je ljubezen brezmejna, če varam ga ne ljubim tako je pri meni.
Ljubezen ni bolečina, kako lahko se "veseli resnice" če je ni?
Potrpet da, za voljo ljubezni ne pa delat škodo nekomu drugemu.

roxa
23.08.2006, 10:13
Hm, žal toda zame ni sprejemljiva tvoja misel, varanje, kao lahko ljubim če ga varam?
To mi ni pojmljivo, je ljubezen brezmejna, če varam ga ne ljubim tako je pri meni.
Ljubezen ni bolečina, kako lahko se "veseli resnice" če je ni?
Potrpet da, za voljo ljubezni ne pa delat škodo nekomu drugemu.
to ni moja misel-tko mislijo tisti, ki varajo...

Sharkica
23.08.2006, 10:13
Hmmm... težka debata: ali to, da varaš, pomeni, da ne ljubiš trenutnega rednega partnerja? Osebno mislim, da temu ni tako. Ljubiš, ampak si radoveden in se pregrešiš z drugim/drugo. Vmes in potem ni nujno, da nehaš ljubiti. Kaj pa drugi mislite?

legenda
23.08.2006, 10:14
Roxa, kao bi se počutila če bi te partner varal? Bi šla skozi to?
Povej mi prosim te kaj je v tvojem srcu, kaj razumevaš pod besedo ko se pove na poroki:
Do konca svojih dni...?

Jelengar
23.08.2006, 10:15
Ja, tudi jaz sem slisal za take primere. Pac, dva partnerja se dogovorita za vec "svobode". Ko se ljudje o tem sporazumejo, potem to ni vec varanje, ker je pac sporazumno, a ne? :nonono:

roxa
23.08.2006, 10:16
Hmmm... težka debata: ali to, da varaš, pomeni, da ne ljubiš trenutnega rednega partnerja? Osebno mislim, da temu ni tako. Ljubiš, ampak si radoveden in se pregrešiš z drugim/drugo. Vmes in potem ni nujno, da nehaš ljubiti. Kaj pa drugi mislite?
mislim isto---lahko se gre samo za sex in sexualno privlačnost....

roxa
23.08.2006, 10:16
Roxa, kao bi se počutila če bi te partner varal? Bi šla skozi to?
Povej mi prosim te kaj je v tvojem srcu, kaj razumevaš pod besedo ko se pove na poroki:
Do konca svojih dni...?
ne vem, če bi šla...nikoli nisem zahtevala njegove zvestobe bi bla pa razočarana, to sigurno:(

brabrabranc
23.08.2006, 10:17

se, samo je malo ljudi tolk 'skuliranih', da vejo oz. celo prisustvujejo menjavi partnerja - swinganju.

Sharkica
23.08.2006, 10:17
Ja, tudi jaz sem slisal za take primere. Pac, dva partnerja se dogovorita za vec "svobode". Ko se ljudje o tem sporazumejo, potem to ni vec varanje, ker je pac sporazumno, a ne? :nonono:

Točno to.

legenda
23.08.2006, 10:18
http://img152.imageshack.us/img152/5679/54billboard2kf9.jpg

Bravo za ta "transparent", vsaka čast!

roxa
23.08.2006, 10:18
se, samo je malo ljudi tolk 'skuliranih', da vejo oz. celo prisustvujejo menjavi partnerja - swinganje.
zdej ste pa lepo stvar zmiksal skup...
swingerji lahko varajo, ker so pač tko zmenjeni...normalni pari pa ne, ker je zvestoba spoštovanje...

a biti skuliran in varati partnerja pa misliš, da se ne da....?
vedoč, da se gre sam za fu.k?

Niny
23.08.2006, 10:19

Sej pravim, te oblike zveze ne poznam ampak sej oni se pa ja tko zmenjo, kot njim paše. Če sem jaz v zvezi, v kateri s partnerjem ne prakticirava swingerstva, potem je to znak nespoštovanja tega tihega (ali pa izrečenega) dogovora, s tem posledično nespoštovanja partnerja in njegovih občutkov. In my book: osebo, ki jo ljubiš, ne želiš prizadeti.

legenda
23.08.2006, 10:21
[QUOTE=Mowgli]Končno ena nova, sveža tema....

Vedno gledam da so teme ki jih dajem "žgačkljive".Razlog za to pa je da spoznam razmišljanja ljudi, zakj tako mislijo-delajo... Mi pa koristi, na dobro

roxa
23.08.2006, 10:21
Sej pravim, te oblike zveze ne poznam ampak sej oni se pa ja tko zmenjo, kot njim paše. Če sem jaz v zvezi, v kateri s partnerjem ne prakticirava swingerstva, potem je to znak nespoštovanja tega tiheha (ali pa izrečenega) dogovora, s tem posledično nespoštovanja partnerja in njegovih občutkov. In my book: osebo, ki jo ljubiš, ne želiš prizadeti.
in zakaj bi bil sex z drugo osebo PRIZADETOST za partnerja?
če se gre samo za sex?

drugače pa razumeme, kaj hočeš povedat....:shy:

brabrabranc
23.08.2006, 10:22
swingerji lahko varajo, ker so pač tko zmenjeni...normalni pari pa ne, ker je zvestoba spoštovanje...

ok, verjetno sem se res malo dvoumno izrazu.
z izrazom skuliranost sem mislil obojestransko 'skuliranost', kar je stvar dogovora in sporazumno - swinganje.
Če je pa en partner 'skuliran' mu to nič ne pomaga, če druga polovica ni. Tukaj spet nastopi beseda varanje.

legenda
23.08.2006, 10:23
Sej pravim, te oblike zveze ne poznam ampak sej oni se pa ja tko zmenjo, kot njim paše. Če sem jaz v zvezi, v kateri s partnerjem ne prakticirava swingerstva, potem je to znak nespoštovanja tega tiheha (ali pa izrečenega) dogovora, s tem posledično nespoštovanja partnerja in njegovih občutkov. In my book: osebo, ki jo ljubiš, ne želiš prizadeti.

Podpiram tvoj post. Ni samo v tvoji knigi. Je isto pri meni, osebo ki jo ljubiš, ne želiš prizadeti. AMEN

Sharkica
23.08.2006, 10:23
in zakaj bi bil sex z drugo osebo PRIZADETOST za partnerja?
če se gre samo za sex?

drugače pa razumeme, kaj hočeš povedat....:shy:

Ni prizadetosti, dokler partner ne izve ("česar ne veš, ne boli"). In če gre za dogovor, da se ne vara, potem je drugi upravičeno prizadet, ker je bil prekršen dogovor in s tem načeto njegovo spoštovanje.

Pa sej to smo že predihali, ne samo v tem topicu, ampak že v ene par predhodnih na to temo. :approve:

Sharkica
23.08.2006, 10:25
Me pa zanima, a je med nami kak junak, ki ima doma sklenjen tak dogovor - da se lahko vara oz. skače med druge rjuhe, in kakšni so pri tem občutki?

Niny
23.08.2006, 10:26
Ker si potem partnerjevo razlago "saj je šlo sam za ***, draga/i. ljubim itak sam tebe" razlagamo drugače v naših beticah. :approve: Jaz ne znam gledat na to kot na običajno praznenje jajc. Morda zato, ker vsak moj *** v življenju nikoli ni bil baziran na SAMO živalski potešitvi strasti. Nekaj več je mogl bit, da sem se spustila v to.

Andreea
23.08.2006, 10:28
Jaz sem se vcasih spraseval kako bi odreagiral, ce bi se mi pred oci postavila (na primer) Madonna in bi me hotela zvleci za plot. Ce bi takrat bil v slabem partnerstvu, bi zagotovo sprejel ponudbo. Ce bi bil v idealnem partnerstvu pa zagotovo ne. Le zakaj bi, ce pa ze imam idealno partnerko?

Potem je tu se balkanska mentaliteta, da je tisti moski, ki nabode cim vec zensk, junak. :nonono: Skratka, druzbena mentaliteta kjer si good samo ce si bad. :nonono: Moralnost ljudi je na tako niizkem nivoju, da vecina ljudi sploh ne vidi nic slabega v besedi "varati". :nonono:

Aha, torej iz tega lahko sklepamo, da bi svojo punco vsekakor prevaral. Idealnega partnerstva in idealne zenske pac enostavno ni.
:veryevil: :veryevil: :rolling:

Drugace pa se z mentaliteto Nekaj je gnilega v dezeli podalpski strinjam.

Jelengar
23.08.2006, 10:32

Roxa, nisi razumela. brabrabranc je vec kot jasen. ;)

Jelengar
23.08.2006, 10:34
In my book: osebo, ki jo ljubiš, ne želiš prizadeti.
Natanko to. :2thumbs:

legenda
23.08.2006, 10:36
ne vem, če bi šla...nikoli nisem zahtevala njegove zvestobe bi bla pa razočarana, to sigurno:(

Ali meniš da je zvestoba do groba mogoča?
V tem je point, jaz svoje žene nisem nikoli prevaral,niti jo nimam v nameri, imel resne ponudbe... toda njena žalost bi me "ubila" ne predstavljam da bi tako bolečino prizanesel svoji življenski partnerki. Preveč je ljubim, ko začnem stavek ga moja žena konča, ko me pogleda vem da me ljubi. Pogovarjava se skozi mimiko teles, skozi oči kjer so besede odvečne...
Spolni odnos je ljubezen, ko se združita da bosta kakor eno... pravi Sveto Pismo
He,j lahko pa vsem tu povem da sem noro zaljubljen v svojo ženo po 12 let zakona, da sva ene misli, besed in dajanj. Žal to temo sem izbral ker od ljudi iz otroštva ki sem se družil, sva ostala samo dva ki smo v zakonu, uspešnemu.Ostali so žal razpadli zardi "skoka čez plot".

Sharkica
23.08.2006, 10:38
Ali meniš da je zvestoba do groba mogoča?
V tem je point, jaz svoje žene nisem nikoli prevaral,niti jo nimam v nameri, imel resne ponudbe... toda njena žalost bi me "ubila" ne predstavljam da bi tako bolečino prizanesel svoji življenski partnerki. Preveč je ljubim, ko začnem stavek ga moja žena konča, ko me pogleda vem da me ljubi. Pogovarjava se skozi mimiko teles, skozi oči kjer so besede odvečne...
Spolni odnos je ljubezen, ko se združita da bosta kakor eno... pravi Sveto Pismo
He,j lahko pa vsem tu povem da sem noro zaljubljen v svojo ženo po 12 let zakona, da sva ene misli, besed in dajanj. Žal to temo sem izbral ker od ljudi iz otroštva ki sem se družil, sva ostala samo dva ki smo v zakonu, uspešnemu.Ostali so žal razpadli zardi "skoka čez plot".

Malo osladno, ampak vseeno lepo slišat ;)

Jelengar
23.08.2006, 10:44
V casih, ko je morala tako na psu, se morda nekomu res zdi osladno. :dontknow: Ampak, tudi jaz sem enakega mnenja kot Legenda. :approve: Ena sama razlika je med nama. Jaz Svetega Pisma tudi od dalec nisem videl. ;)

Sharkica
23.08.2006, 10:45
V casih, ko je morala tako na psu, se morda nekomu res zdi osladno. :dontknow: Ampak, tudi jaz sem enakega mnenja kot Legenda. :approve: Ena sama razlika je med nama. Jaz Svetega Pisma tudi od dalec nisem videl. ;)

A ga nisi malo prej citiral?

spartan
23.08.2006, 10:52
Me pa zanima, a je med nami kak junak, ki ima doma sklenjen tak dogovor - da se lahko vara oz. skače med druge rjuhe, in kakšni so pri tem občutki?

men je prišlo na ušesa, da jih je kr nekaj tu:clown::D:D

Sharkica
23.08.2006, 10:54
men je prišlo na ušesa, da jih je kr nekaj tu:clown::D:D

A res? :O

spartan
23.08.2006, 10:56
A res? :O
ja moških ziher:clown::D:D

ženske niso kaj extra nagnjene k temu....

spartan
23.08.2006, 10:57
najbolj zanimivo pa, da so na to ponosni....:D

kere swingerske budale ej:rolling:

Sharkica
23.08.2006, 10:58
ja moških ziher:clown::D:D

ženske niso kaj extra nagnjene k temu....

Aha, torej so to bolj enostranski "dogovori"...

spartan
23.08.2006, 11:00
Aha, torej so to bolj enostranski "dogovori"...
ja, tako da njihove žene doma nič ne vedo....medtem ko se oni opravičujejo z besedami: "takšno je življenje...itd....itd....itd...

pa ja....pravljice za otroke; pa še tisti so verjetno prepametni:veryevil:

sploh pa...kako lahko iz dreka dobiš zlato:clown:

Niny
23.08.2006, 11:01
Mislm, da je hotu rečt, da je moški del populacije na forumu naravnan s svojimi partnerkami tko. Ženski del pa bolj ekskluzivo fura. (sej veš, cel forum pa ni poparčkan med sabo :approve: ) Al žwim v zmoti? :O Ker je pol moj desc?! :shy:

Jelengar
23.08.2006, 11:02
Aha, torej iz tega lahko sklepamo, da bi svojo punco vsekakor prevaral. Idealnega partnerstva in idealne zenske pac enostavno ni.
:veryevil: :veryevil: :rolling:

Drugace pa se z mentaliteto Nekaj je gnilega v dezeli podalpski strinjam.
Napacno sklepanje! :veryevil: Tudi v idealnem obstajajo nianse idelanosti, ki so pa v tem primeru preprosto nerelevantne. :)

legenda
23.08.2006, 12:02

Govorim resnico ne pravljice.Res uživam v zakonu.

mrjerry
23.08.2006, 12:03

Potemtakem je odgovor na zacetno vprasanje povsem preprost. Ljudje, ki niso tako navduseni nad `staro knjigo', zivijo po nekih drugih nacelih. In morda se ti njim zdis prav tako cuden, kot se morda zdijo oni tebi ;)

legenda
23.08.2006, 12:26
Potemtakem je odgovor na zacetno vprasanje povsem preprost. Ljudje, ki niso tako navduseni nad `staro knjigo', zivijo po nekih drugih nacelih. In morda se ti njim zdis prav tako cuden, kot se morda zdijo oni tebi ;)

Dbro razmišljanje, toda z pisanjem želim izboljšati svoj značaj.Tudi z enim od razlogov da ne bom kakšen
Frik ali čudaški. Moje mnenje pa menim da je ok. kaj meniš na to?
Je čudno da berem Bestseller št 1 na svetu?

Goody
23.08.2006, 13:16
nekaj na to temo
prijetno branje :D

Ne)zvestoba do groba (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=107&article_id=15510705101214212696&cid=404&pgn=2)

Ni treba, da partner ve vse (http://trendi.siol.net/default.aspx?site_id=155&page_id=107&article_id=155107060710121804108&cid=404&pgn=1)

legenda
23.08.2006, 13:33
Mogoče poglobimo temo.
Koliko ima VEST pri vsem tem. Mene bi naprimer "ubila" ali naj se izrazim drugače
"pekla" vest...
Kaj vam govori vest pri tem, prosim za resnične odgovore.
Ali morala ima nekaj tu vmes?

Sharkica
23.08.2006, 13:37
Med vestjo in moralo je razlika.
Morala (še bolje pa načelnost) je vprašanje spoštovanja vajinega medsebojnega dogovora o (ne)varanju.
Slaba vest pa je posledica že izvedenega varanja.

Kaj mi pri tem govori morala ... zaenkrat me še ni pustila na cedilu ... ne vem, če bi lahko varala, imam pač taka načela al sem tolk moralna, sej ne vem. Če bi se pa to slučajno zgodilo, pa vem, da bi se najbrž takoj izdala, čisto nehote, ker ne znam lagati oz. bi me takoj "pogruntal"...

Jelengar
23.08.2006, 15:39
Mogoče poglobimo temo.
Koliko ima VEST pri vsem tem. Mene bi naprimer "ubila" ali naj se izrazim drugače
"pekla" vest...
Kaj vam govori vest pri tem, prosim za resnične odgovore.
Ali morala ima nekaj tu vmes?
Vest in morala, sta po moje, mocno interaktivno povezana. Varanje je nemoralno dejanje. Zaradi tega, ker se imam rad in se cenim, in ker se rad vsako jutro pogledam v ogledalo, ne da bi mi faca v njem s pogledom povedala, da sem moralna pisda, pac v zivljenju ne pocnem marsicesa kar bi sicer morda pocel, ce bi bil na zivalskem nivoju. Skratka, vest je tista, ki me vodi. Rad imam mirno vest in ponoci miren spanec (pravicnika). ;) Varanje - ne hvala. :approve: Najvecja napaka ljudi, ki so nezadovoljni v partnerstvu je, da iscejo tolazbo v skoku cez plot. Ce ti partnerstvo ne gre in se v njem ne pocutis dobro, oziroma ti je v napoto, potem ga koncaj. Nato si vzemi cas, da se malce pogovoris sam s seboj (in pospravis podstresje) preden gres v novo zvezo / partnerstvo. Tako pa cel kup ljudi, nepostenih do sebe in drugih, zivi v bednem partnerstvu in onesnazuje okolico s svojimi nemoralnimi dejanji kot kompenzacijo za lastno nezadovoljstvo. Ljudje, ki ne vedo kaj bi hoteli, pa neprestano drekajo po tujih zivljenjih....

SSKJ pravi o vesti in morali: (za tiste, ki sta jim ti besedi neznani)

vest 1 -i ž, daj., mest. ed. vesti (e)
1. obèutek, zavest o moralni vrednosti lastnega ravnanja, mišljenja, ki vzbuja obèutek moralne
odgovornosti: oblikovati, vzbuditi komu vest; ekspr. vest je neizprosen sodnik; ekspr. vest mi govori, šepeta: kriv si; ekspr. vest mi narekuje, ukazuje tako narediti; ekspr. trkati komu na vest; to je zoper našo vest; delati po vesti; otopela, knjiž. tanka vest; knjiž. glas vesti; oèitek vesti / ekspr. vest mu ni dala miru; ekspr. vest grize, peèe, teži; ta èlovek nima vesti, je
brez vesti ne dela, misli v skladu s splošnoèloveškimi naèeli dobrega, vendar se mu ne vzbuja obèutek moralne odgovornosti, krivde; ekspr. imeti èisto, kosmato, mirno, slabo, težko vest; ekspr. oèistiti si, olajšati si, umazati si vest; pomiriti, ekspr. potolažiti vest koga / obljuba
me veže v vesti // s prilastkom ta obèutek, zavest v zvezi s kako dejavnostjo: lovska, pedagoška vest nam tako ravnanje prepoveduje / potolažiti svojo znanstveno vest
2. ekspr., v zvezi imeti na vesti, ležati na vesti izraža moralno odgovornost, krivdo koga za kaj slabega, nedopustnega: imeti na vesti krajo, požar; take krivice noèem imeti na vesti / imeti koga na vesti biti kriv njegove smrti, nesreèe / ta ujetnik ima na vesti veè neuspelih pobegov; slike, ki so izginile, ima on na vesti on je kriv, moralno odgovoren, da so izginile; on jih je
ukradel / ta cesta, ovinek ima na vesti že pet žrtev
3. ekspr., v povedni rabi, s prilastkom kdor ali kar vzbuja v kom ta obèutek, to zavest: ti si moja vest; mi smo njihova slaba vest / pisatelj hoèe biti vest družbe
4. ekspr., v prislovni rabi, s prilastkom brez pridržkov, pomislekov: mirne vesti lahko reèem, da nas je bilo precej • ekspr. izprašati komu vest temeljito zaslišati koga; ekspr. izprašaj si malo vest, èe nisi tega sam kriv premisli; mirna vest je najboljše vzglavje kdor ima mirno
vest, mirno spi, živi * jur. ugovor vesti ugovor glede lastne uresnièitve, opravljanja kakega dejanja, službe, izvirajoè iz vesti; rel. izpraševanje vesti premišljevanje svojih dejanj, besed,
misli, èustev s stališèa vesti

morala -e ž (a)
1. kar vrednoti, usmerja medsebojne odnose ljudi kot posledica pojmovanja dobrega in slabega: odvisnost morale od družbenih razmer / pravo, morala in religija // s prilastkom kar vrednoti, usmerja medsebojne odnose ljudi glede na a) kak nazor, nosilca: komunistièna, kršèanska morala; s stališèa mešèanske, patriarhalne morale bi bilo tako ravnanje vsega obsojanja vredno / vzgajati v duhu socialistiène morale / pregrešiti se zoper družbeno,
javno moralo b) kako podroèje delovanja, življenja: kršiti poslovno moralo; športna morala / naèela novinarske morale etike; politièna morala
2. priznavanje, izpolnjevanje tega, kar vrednoti, usmerja medsebojne odnose ljudi glede na kaj: moralo teh ljudi obèudujem; skrbeti za moralo; s tem dejanjem je dokazal visoko moralo / slabš. odpraviti je treba dvojno moralo / predsednik je opozoril na pomanjkanje poslovne, socialistiène morale
3. knjiž., redko, z rodilnikom naèelo, stališèe: zagovarjati moralo koristi, žrtvovanja / morala
denarja mu je bila tuja
4. publ., navadno s prilastkom psihièna pripravljenost, zavzetost koga za izvršitev doloèenega dejanja, dosego doloèenega cilja: njihova morala se je dvignila, je padla; morala moštva, vojakov je nizka, trdna / okupatorjeva bojna morala se vse bolj razkraja
5. lit., navadno z rodilnikom kar izraža, kaže vsebina, konec kakega (umetniškega) dela, da je pri ravnanju, vedenju, mišljenju dobro, koristno upoštevati: morala basni, igre je oèitna; morala te zgodbe je: bodi pošten in pogumen
• publ. bolna morala pomanjkanje moralne razsodnosti

Lilly the Bear
23.08.2006, 17:03

OK, let me put it simple as well...

Nisi razumel sarkazma.

legenda
23.08.2006, 19:18
Jelengar, čestitam ti na postu.Globoko in pravično razmišljanje.
Malo je takih...

roxa
25.08.2006, 09:33
najbolj zanimivo pa, da so na to ponosni....:D

kere swingerske budale ej:rolling:
Zakaj pa ne bi bili?
In zakaj so swingerji budale?

Tole ti ni ravno logično, vsaj zame ne:dontknow:

roxa
25.08.2006, 09:35
ja, tako da njihove žene doma nič ne vedo....medtem ko se oni opravičujejo z besedami: "takšno je življenje...itd....itd....itd...
Ko bo za teboj 20 let zakona te bom to vprašala.
Sicer sem ti pa poskušala razložit že zadnjič pa ni šlo:dontknow:

In nikakršne pravice jih nimaš obsojat.
Vsakdo to stori z razlogom.....Vara se z razlogom. In ne iz čiste zlobe.

mrjerry
25.08.2006, 09:41
Agree. Prisparaj obsojanje za svojega partnerja, ce te vara. To, kaj pa drugi pocnejo, je pa njihova stvar. Ti ne nosis nobenih posledic, ne pozitivnih ne negativnih.

roxa
25.08.2006, 09:52
Poznam veliko ljudi, ki varajo svoje partnerje in enostavno jim ne morem "zamerit" nekaterim dam celo prav.
Leta prinesejo svoje...razni prepiri...v bistvu lahko je samo želja za sexom z nekom drugim, ki jo ima vsak pravico si izpolnit.

Seveda je zveza med dvema odgovornost. Jaz osebno gojim odgovornost, do sebe...šele nato do svojga partnerja...ker pa ne pomeni, da ge ne spoštujem....Vsak ima pravico do varanja brez naših obsodb:shy:

Sigurna sem pa tudi nekaj. SEX IN LJUBEZEN sta dve različni zadevi....združeni skupaj sta pa najboljši...

brabrabranc
25.08.2006, 11:15
Poznam veliko ljudi, ki varajo svoje partnerje in enostavno jim ne morem "zamerit" nekaterim dam celo prav.
Leta prinesejo svoje...razni prepiri...v bistvu lahko je samo želja za sexom z nekom drugim, ki jo ima vsak pravico si izpolnit.

Seveda je zveza med dvema odgovornost. Jaz osebno gojim odgovornost, do sebe...šele nato do svojga partnerja...ker pa ne pomeni, da ge ne spoštujem....Vsak ima pravico do varanja brez naših obsodb:shy:

Sigurna sem pa tudi nekaj. SEX IN LJUBEZEN sta dve različni zadevi....združeni skupaj sta pa najboljši...

se strinjam, da leta prinesejo prepirčke, nonsense in naveličanost.
ampak, for f.u.c.k.'s sake, skenslej partnerja in fükari okol. Kot že napisano, varanje prinese za seboj laž in nezaupanje. Tega pa si, domnevam, noben v vezi ne želi.

Andreea
25.08.2006, 12:47
ampak, for f.u.c.k.'s sake, skenslej partnerja in fükari okol. Kot že napisano, varanje prinese za seboj laž in nezaupanje. Tega pa si, domnevam, noben v vezi ne želi.

:ja:
agree

roxa
26.08.2006, 07:40
Tukaj govorimo o tem, da človeka ne skenslaš in ravno tega je največ.
Koliko ljudi pa misliš je sposobnih priznat, kar počne in skenslat partnerja....dej probaj razumet, da so včasih tu otroci in skupno ustvarjene stvari, ki ni vredno, da razpadejo zarad fu.ka z nekom ki ti je privlačen...

Se lahko poglobiš v to, kar sem povedala?

brabrabranc
26.08.2006, 09:08
Koliko ljudi pa misliš je sposobnih priznat, kar počne in skenslat partnerja....dej probaj razumet, da so včasih tu otroci in skupno ustvarjene stvari, ki ni vredno, da razpadejo zarad fu.ka z nekom ki ti je privlačen...

lahko se poglobim, nč bat, nisem tolk plitek.
Se strinjam, da se zarad samo füka ne splača zavrečt vseh svojih planov, upanj,.. Govorim pa o tem, da varanje ni samo fük, ampak laži in nezaupanje (kako se ponavljam). Recimo, mene je ženska oči gledala in lagala, jst sm pa vedu resnico. Zelo neprijetno. Resda se je kasneje zlomila in jaz sem celo požrl ponos in odpustu, ampak če bi jo takrat skenslou in vrgu čez zaprta vrata ven, bi to naredu zarad laži, ki so posledica varanja in ne zarad tega, ker je bil nekdo v/na moji ženski. Izpeljanka: laži = nezaupanje. Navsezadnje, kolk 'zdrava' bi bila ta družina, če ti žena laže, ti ji pa pol kürca ne zaupaš?
Naj dodam, da je napisani odstavek zgolj MOJE mnenje in sem govoril iz svoje stiske.

Lilly the Bear
26.08.2006, 11:55
Se strinjam, da se zarad samo füka ne splača zavrečt vseh svojih planov, upanj,.. Govorim pa o tem, da varanje ni samo fük, ampak laži in nezaupanje (kako se ponavljam). Recimo, mene je ženska oči gledala in lagala, jst sm pa vedu resnico. Zelo neprijetno. Resda se je kasneje zlomila in jaz sem celo požrl ponos in odpustu, ampak če bi jo takrat skenslou in vrgu čez zaprta vrata ven, bi to naredu zarad laži, ki so posledica varanja in ne zarad tega, ker je bil nekdo v/na moji ženski. Izpeljanka: laži = nezaupanje. Navsezadnje, kolk 'zdrava' bi bila ta družina, če ti žena laže, ti ji pa pol kürca je zaupaš?
Naj dodam, da je napisani odstavek zgolj MOJE mnenje in sem govoril iz svoje stiske.

A se ni potem lažje dogovorit za odprto vezo? Pa so računi čisti, volk sit in koza cela.

Ampak neeeeeeeeeeeeeeeeeeeee. Odprta veza ni enako ljubezen in se je vsi otepajo. Varajo pa vsi na veliko.

Dvojna merila in hipokrizija...

Yuck.

brabrabranc
26.08.2006, 12:53
A se ni potem lažje dogovorit za odprto vezo? Pa so računi čisti, volk sit in koza cela.

Ampak neeeeeeeeeeeeeeeeeeeee. Odprta veza ni enako ljubezen in se je vsi otepajo. Varajo pa vsi na veliko.

Yuck.

Ne, za odprto vezo nisem. Žal nisem tolk skuliran, da bi si (hipotet.) mater svojih otrok/žensko, ki jo ljubim delil s kom drugim (če si mislila tako 'odprtost' veze). Od ženske pričakujem nekompromisno zvestobo in resnico, prav tako mi je samoumevno, da ženska pričakuje isto. V temu odstavku dvojnih meril in hipokrizije ni.

lover001
26.08.2006, 16:19

joup... tudi jaz jih nekaj poznam..in pravijo .... KDO JE PA DANES ZVEST:nonono:

med njimi moški in ženske...:nonono:

Lilly the Bear
26.08.2006, 18:05
Od ženske pričakujem nekompromisno zvestobo in resnico, prav tako mi je samoumevno, da ženska pričakuje isto. V temu odstavku dvojnih meril in hipokrizije ni.

Nisem govorila o tebi. Na splošno.

U462
27.08.2006, 05:50

tko je u realu ja, med zrelimi odraslimi ldmi :2thumbs:

Mowgli
28.08.2006, 17:53
tko je u realu ja, med zrelimi odraslimi ldmi :2thumbs:

Ko dozoriš preveč, pride gnilo obdobje v lajfu, al k'k? :clown:

Je morda znano, je kdo že naredil disertacijo (ali vsaj diplomsko) na temo skoka čez plot?

Mogwai
28.08.2006, 19:26
Tisti, ki trdi, da še ni skočil če plot laže ali pa je resničen bebec!;)

legenda
28.08.2006, 20:32
Tisti, ki trdi, da še ni skočil če plot laže ali pa je resničen bebec!;)

Sebe ne računam kot bebca.Nisem nikoli preveral svoje žene.Jo ljubim enostavno je to.

nattka
29.08.2006, 08:29
Sebe ne računam kot bebca.Nisem nikoli preveral svoje žene.Jo ljubim enostavno je to.

:2thumbs:
konec koncev tudi če menijo da sem trapasta me nič ne gane ...

roxa
29.08.2006, 15:06
Se strinjam, da se zarad samo füka ne splača zavrečt vseh svojih planov, upanj,.. Govorim pa o tem, da varanje ni samo fük, ampak laži in nezaupanje (kako se ponavljam). Recimo, mene je ženska oči gledala in lagala, jst sm pa vedu resnico. Zelo neprijetno. Resda se je kasneje zlomila in jaz sem celo požrl ponos in odpustu, ampak če bi jo takrat skenslou in vrgu čez zaprta vrata ven, bi to naredu zarad laži, ki so posledica varanja in ne zarad tega, ker je bil nekdo v/na moji ženski. Izpeljanka: laži = nezaupanje. Navsezadnje, kolk 'zdrava' bi bila ta družina, če ti žena laže, ti ji pa pol kürca ne zaupaš?
in zakaj se laže?
si se kdaj to vprašal?
verjetno bo zate to sam še en greh...

RunningMan
30.08.2006, 07:18

Yuck.

To Lily, podpišem se pod tole...

brabrabranc
01.09.2006, 14:41
in zakaj se laže?
si se kdaj to vprašal?
verjetno bo zate to sam še en greh...

Laže? Zato, ker se boji partnerju povedat, da ga vara. Mimogrede, predzadnji stavek je čist hipotetično mišljeno in ne na konkretnem primeru.

Zame greh? Obrazloži!

legenda
01.09.2006, 15:38
Da nebomo ravno OFF TOPIC.
Kaj za vas pomeni nesebična Ljubezen? Žrtev, spodbuda, čustva...?

madmitch
01.09.2006, 17:46
Eno je "en f**", ki je lahko čisto navadno nadaljevanje zabave in oba vesta, da je samo to, nekaj povsem drugega pa je "imeti nekoga vzporedno in dlje časa". Prvo se mi je zgodilo in se mi verjetno še bo, ravnotako moji in me resnično ne moti. Bi pa vsekakor nastal hudo velik problem, če bi moja imela še enega. Jaz se sedaj prepričujem, da če bi si našel drugo, bi s sedanjo prekinil pa pika - tako vsaj mislim.
No ja, tudi "one night stand" bi me verjetno prizadel, če bi izvedel po ovinkih, ampak bolj zaradi tega, ker mi ni povedala.

Andreea
01.09.2006, 17:49
A ce bi ti povedala zjutraj: ej ves, glihkar sem se z enim dala dol, te pa ne bi prizadelo???
:dontknow:

madmitch
01.09.2006, 17:53
Mi je povedala, sicer ne zjutraj a vseeno naslednji dan. In jaz tudi njej.
V sedemnajstih ledih se lahko, in se, marsikaj zgodi. Edino skriti se takšnih stvari ne da. Vsaj jaz ne znam.

Andreea
01.09.2006, 17:54
Brrr. Sploh si ne predstavljam. A sem potem samo jez tako cudna tu? :dontknow:
Ali pa samo premlada. :blush:

madmitch
01.09.2006, 17:55
Zakaj, andreea, pač taka si. Kaj se sedaj sekiraš. Pač drugače gledaš na vse skupaj. Ql Mogoče boš kdaj drugače.

Andreea
01.09.2006, 18:02
Saj se (zdaj :) ) ne sekiram, samo ce si pa z nekom skupaj, ki razmislja drugace kot ti, zna bit bolece.

madmitch
01.09.2006, 18:09
Pač nisi z njim. Če se razhajata v tako fundamentalnih stvareh, nima smisla, potem tudi kraljevski sex in angeljska lepota nista dovolj.

Sicer pa sploh ne razumem parov, ki se ne znajo ali jim je nerodno se pogovarjat o VSEM

brabrabranc
01.09.2006, 18:13
No ja, tudi "one night stand" bi me verjetno prizadel, če bi izvedel po ovinkih, ampak bolj zaradi tega, ker mi ni povedala.

Da, laž in neiskrenost bolj bolita kot to, da je bil nekdo v tvoji ženski.

madmitch
01.09.2006, 18:23
Pa še nečesa ne razumem. Jaz lahko (bom pač tiho in ne bo izvedel(a)), če pa zanj(o) izvem, pa marš od bajte. Ta varianta mi je pa daleč najbolj draga. Je pa najbolj pogosta.

Andreea
01.09.2006, 18:41
Ja. Se strinjam.
:nonono:

U462
04.09.2006, 07:58
Brrr. Sploh si ne predstavljam. A sem potem samo jez tako cudna tu? :dontknow:
Ali pa samo premlada. :blush:
lohk tud, da še mrskej ne veš ;)

legenda
04.09.2006, 08:09
Kakšna naj bi bila resnično idealna ljubezen

roxa
04.09.2006, 08:57
In zakaj bi moralo v življenju biti kaj idelanega...Ti to res verjameš?
Jaz ne.

nattka
04.09.2006, 09:04
Jaz ne.

ni treba da je idealno ... je pa lahko na pošteni osnovi ...
in to je bistvo dolgotrajnih uspešnih zvez ... da smo odkriti in pošteni drug z drugim ... zveza ni samo sex in užitek ... ampak spoštovanje partnerja tudi na drugih področjih ...
pri skoku čez plot ne vidim nobenega spoštovanja ... ne glede na siceršnji izid avanture ...

brabrabranc
04.09.2006, 09:08
in to je bistvo dolgotrajnih uspešnih zvez ... da smo odkriti in pošteni drug z drugim ... zveza ni samo sex in užitek ... ampak spoštovanje partnerja tudi na drugih področjih ...
pri skoku čez plot ne vidim nobenega spoštovanja ... ne glede na siceršnji izid avanture ...

podpišem tudi to izjavo!

roxa
Seveda.
Razumem, kaj hočte povedat.

Še vedno pa pravim, da skok, čez polt ne pomeni, da te nekdo nima rad.
Vedno obstoja razlog zakaj to človek stori.
Mislim, da je spoštovanje tu zadnje in ni edino, kar lahko pripelje do skoka cež plot.
Veliko stvari se zgodi v ozadju.

nattka

taka, ki upošteva partnerjeva čustva, pričakovanja znotraj njegovih in lastnih napak ... ki upošteva dogovor in dano besedo ...
ki zna odpuščati drobne nerodnosti ...

roxa
04.09.2006, 09:11
taka, ki upošteva partnerjeva čustva, pričakovanja znotraj njegovih in lastnih napak ... ki upošteva dogovor in dano besedo ...
Pa sprejeti drug drugega, men se zdi to najbolj pomembno.

mrjerry
04.09.2006, 09:13
A lahko sploh nekoga ljubis, hkrati pa ga noces sprejeti?

To se mi zdi paradoksno.

nattka
04.09.2006, 09:16
Pa sprejeti drug drugega, men se zdi to najbolj pomembno.

včasih se "pod sprejeti partnerja takoga kot je" skriva tista past, ki potem vodi v nezadovoljne zveze ...

zveza je kompromis ... lahko te sprejmem da šepaš, da veliko govoriš, da cmokaš pri jedi, da rabiš spanje zjutraj, ko jaz že veselo ropotam ... da si TVfil ...
ampak ... ne morem sprejeti, da flirtariš naokoli z vsem in vsakim ...da se ga napiješ vsakič, ko gremo ven ... da ne more nobena / noben mimo, da je pogledaš in pokomentiraš ... da občasno skočiš čez plot ...

nattka
04.09.2006, 09:17

To se mi zdi paradoksno.

lahko ... vendar nisi z njim v zvezi ...

maestro II.
04.09.2006, 11:43
Sadie samo dopiše tisto o nenamernem varanju, pa mate skup za poglavje v Novi zavezi. Kero moraliziranje... :)

legenda
05.09.2006, 05:39
Jaz ne.

Da Roxa, verujem z vsem. Z misli, besedami in dejanji.Ko vidim svojo izbranko, oh...
po 11 letih zakona, da verujem.Priznati ti moram da je občutek, hm besedni zaklad je preskromen da bi lahko opisal srečo in veselje v srcu glede ljubezni. Resnična ljubezen.

legenda
05.09.2006, 05:41

Vidim da ima še ljudi ki spoštujejo.
Bravo Nattka.

roxa
06.09.2006, 09:07

To se mi zdi paradoksno.
Sprejeti z vsemi napkami in hibami in dobrim! To mislim. In NESPREJEMANJE se sle,j ko prej pokaže v zvezi, če ne drugače pa tako, da običajno nam stvari, ki so nam bile na začetku neznansko všeč, in smo se zaljubili, vzljubili osebo zarad njih, niso več všeč in nam gredo na živce. To se zgodi v veliko primerih.
Deloma to povezujem z nedozorelimi karakterji.
Poznaš to đeri?

roxa
06.09.2006, 09:08
zveza je kompromis ...
..
:approve:

mrjerry
06.09.2006, 09:52
Sprejeti z vsemi napkami in hibami in dobrim! To mislim. In NESPREJEMANJE se sle,j ko prej pokaže v zvezi, če ne drugače pa tako, da običajno nam stvari, ki so nam bile na začetku neznansko všeč, in smo se zaljubili, vzljubili osebo zarad njih, niso več všeč in nam gredo na živce. To se zgodi v veliko primerih.
Deloma to povezujem z nedozorelimi karakterji.
Poznaš to đeri?
U bistvu ne, ker nimam kaj dosti zvez za sabo. ;)

Saj na to sem mislil... Ce se zaljubis v neko cist konkretno zensko, obstajajo za to razlogi. Ti je fizicno privlacna, deluje seksi, vzbuja ti zanimanje, da bi bil z njo. Do sem vse okej. Ko pa si zacnes o njej graditi iluzije - recimo, da si preprican, da je sposobna FUL dobr ***at, samo ce hoce, v resnici pa ji seks ni osrednja stvar v zivljenju - pa u bistvu ne ljubis nje. Ljubis neko imaginarno osebo, zgrajeno na njenih temeljih. In tudi sprejemas jo samo zato, ker mislis da je nekaj, kar v resnici ni. Torej tudi ne ljubis nje. Ceprav tako mislis in tako tudi zgleda.

roxa
06.09.2006, 09:55
Saj na to sem mislil... Ce se zaljubis v neko cist konkretno zensko, obstajajo za to razlogi. Ti je fizicno privlacna, deluje seksi, vzbuja ti zanimanje, da bi bil z njo. Do sem vse okej. Ko pa si zacnes o njej graditi iluzije - recimo, da si preprican, da je sposobna FUL dobr ***at, samo ce hoce, v resnici pa ji seks ni osrednja stvar v zivljenju - pa u bistvu ne ljubis nje. Ljubis neko imaginarno osebo, zgrajeno na njenih temeljih. In tudi sprejemas jo samo zato, ker mislis da je nekaj, kar v resnici ni. Torej tudi ne ljubis nje. Ceprav tako mislis in tako tudi zgleda.
Ja, to je nezrel odnos, dobro si zadel.

Mowgli
06.09.2006, 10:03
U bistvu ne, ker nimam kaj dosti zvez za sabo. ;)

Podzavestno si vsi delamo utvare, ki jih gradimo na temeljih lastnih nezadovoljstev. In to se dogaja s partnerjem, ljubimcem ali objektom želja iz jumbo plakata (ravno na paradajz gledam...)

Tole naprej pa ni več odgovor le za Jerrya:

Zdi se mi, da nihče, ki ga steguje po tem forumu ni tako popoln in tako poln življenskih (pre)izkušenj, da bi lahko nepristransko moraliziral in modroval... Life is a biitch, eh...

mrjerry
06.09.2006, 10:07
Ja, ampak nekje je meja, ne. Eno je to, da se nam nasa draga zdi lepsa, kot morda dejansko je, drugo pa je to, da imas o njej predstave, ki so mocno nasprotne od dejanskega stanja.

Mowgli
06.09.2006, 10:10
Meja ni, je le neskončno morje želja in pričakovanj. So le trenutki, ki dajejo smisel tvojemu življenju (in začasnim (?) odločitvam) Tih' bod', pa plavaj... :D

mrjerry
06.09.2006, 10:12
Tocno na to sem mislil.

Najdes lahko nebroj tipov, ki so sposobni preziveti neskoncno dolgo ob neki totalno dolgocasni kozi ki se je (na lastno sreco) rodila dovolj lepa, da tipi cisto mehanicno pomislimo, da sigurno dobr fooka.

Pa ponavad bolj ne...

legenda
10.09.2006, 14:48
Ali si bolj srečen če "skočiš čez"? Kaj oz. zakaj pride do tega da pride do skoka?

tejka
10.09.2006, 15:17
Jest mislm da pride do skoka čez plot tam, kjer ljubezni ni več, eden od partnerjev pa je popolnoma nezrel (tisti, ki je to naredu), da bi to priznal in vezo pač končal. Tisti ki skoč čez plot, pa itak misle, da zato ker škriple v odnosu, za to itak ni on kriv ampak partner, ki mu bogve zakva ni več tok do seksa kot mu je blo prej. Skoki čez plot so nedopustni in v vsakem primeru ponižujoči za partnerja. :mad:
A se kdo strinja z mano? :yes:

Andreea
10.09.2006, 15:22
Z vecino ja, samo nekateri skacejo tudi, ko partnerja ljubijo, pa si ne morejo pomagat. Beri: so nezreli. Vem, a je nekaterim tezko to razumet (meni je tudi :) ) ampak dejansko vem za tipe (in verjetno obstajajo tudi take zenske), ki bodo skakali, pa imajo partnerja radi in ga v bistvu nocejo prizadet. <za take je po mojem eno samo zdravilo - TECI HITRO PROC.

tejka
10.09.2006, 15:29
:nonono: Nikol nism razumela in morda nkol ne bom :dontknow: , kaj je lohk drugje bolš, zakaj doma ne more bit. V vsakem odnosu se morta pač oba trudt, da ne pride do naveličanosti, zdolgočasenosti.
Za tiste pa, ki skačejo čez plot, čeprov majo partnerja radi, pa vprašanje: ZAKAJ sploh imeti stalnega partnerja?? :lovers:

Andreea
10.09.2006, 15:33
Natancno nad tem se cudim tudi sama.
:D

tejka
10.09.2006, 15:38
Mogoče jih to rajca, da partnerju lažejo, ga zavajajo, ....:?: Očitno morjo neki od tega met, kr tko se najbrž ne bi šli, ali pač? :dontknow:

legenda
11.09.2006, 12:14
Jest mislm da pride do skoka čez plot tam, kjer ljubezni ni več, eden od partnerjev pa je popolnoma nezrel (tisti, ki je to naredu), da bi to priznal in vezo pač končal. Tisti ki skoč čez plot, pa itak misle, da zato ker škriple v odnosu, za to itak ni on kriv ampak partner, ki mu bogve zakva ni več tok do seksa kot mu je blo prej. Skoki čez plot so nedopustni in v vsakem primeru ponižujoči za partnerja. :mad:
A se kdo strinja z mano? :yes:

AHA, seveda

legenda
11.09.2006, 12:17
Natancno nad tem se cudim tudi sama.

Nisi edina.Tudi nekateri moški se sprašujejo. Tudi moški imajo čustva.

madmitch
11.09.2006, 22:05
Nikol nism razumela in morda nkol ne bom , kaj je lohk drugje bolš, zakaj doma ne more bit. V vsakem odnosu se morta pač oba trudt, da ne pride do naveličanosti, zdolgočasenosti.
Za tiste pa, ki skačejo čez plot, čeprov majo partnerja radi, pa vprašanje: ZAKAJ sploh imeti stalnega partnerja??

Si se kdaj uprašala, zakaj gre nekdo s kolesom po hribu naravnost med smreke in ne lepo po potki, zakaj na smučeš blizu 100 na uro in ne lepo plužn zavoj, zakaj nekateri padalci odprejo padalo tik pred zdajci in ne takoj ko izskočijo...

TO JE POVSEM ENAKO. pa še fino Nima veze z ljubeznijo in čistimi štunfi, nikakor ne.

roxa
12.09.2006, 08:35
Si se kdaj uprašala, zakaj gre nekdo s kolesom po hribu naravnost med smreke in ne lepo po potki, zakaj na smučeš blizu 100 na uro in ne lepo plužn zavoj, zakaj nekateri padalci odprejo padalo tik pred zdajci in ne takoj ko izskočijo...

TO JE POVSEM ENAKO. pa še fino Nima veze z ljubeznijo in čistimi štunfi, nikakor ne.
:approve: lepo si tole povedala...sam tle nimajo posluha za take stvari veš....;)

Knez
12.09.2006, 08:39
Jaz bi razmišljal malo drugače...če je varanje res tako nenormalno, kako to, da je tega toliko????

Kaj pa če ni nenormalno?

roxa
12.09.2006, 08:41
Jaz bi razmišljal malo drugače...če je varanje res tako nenormalno, kako to, da je tega toliko????

Kaj pa če ni nenormalno?
hvala bogu....že celi čas trobim o teh stvareh in hočem folku dopovedat, da se fu.k in ljubezen razlikujeta....
nihče ne posluša....:nonono:

nattka
12.09.2006, 08:45
hvala bogu....že ecli čas trobim o teh stvareh in hočem folku dopovedat, da se fu.k in ljubezen razlikujeta....
nihče ne posluša....:nonono:

zato pa jaz že ves čas trdim da je zvestoba stvar odločitve ...
ali se odločiš da boš zvest, tudi če mika zunaj zveze ali pa si rečeš, ah en f** vsake toliko ne škodi ...

kar je več od tega je navadno filozoforanje in iskanje izgovorov ...

roxa
12.09.2006, 08:48
zato pa jaz že ves čas trdim da je zvestoba stvar odločitve ...
ali se odločiš da boš zvest, tudi če mika zunaj zveze ali pa si rečeš, ah en f** vsake toliko ne škodi ...

kar je več od tega je navadno filozoforanje in iskanje izgovorov ...
Točno tako:approve:

Citymamba
13.09.2006, 08:29
Ne prešuštvuj!
Težava je v človeških glavah. Predvsem ženskih. One si seks s partnerjem lastijo kot nekaj močno osebnega in čustvenega. Pa žal temu ni tako. Moški so vsekakor bolj imuni na tovrstne "žajfnice". Od tod med njimi tudi večja promiskuitetnost kakor med ženskami. Izvzemši prostitucijo sevda. Sledja pa dokazuje, da lahko tudi ženske občujejo zgolj iz potrebe oz. zaradi materijalnih koristi.

snežko
13.09.2006, 17:43
:) sploh iz slednjega ...materialne koristi...

tejka
14.09.2006, 06:04
V idealnem partnerstvu naj bi , po moje, prevladovalo zaupanje, spoštovanje in pogovori brez tabujev. Če nekoga ljubiš, te sex in druge oblike užitkov izven partnerstva ne zanimajo, čeprav se zavedaš, da je drugje mogoče sex "boljši" (beri = drugačen). V "idealnem" partnerstvu se dva čutita, drug drugega dopolnjujeta, skratka, sta si dovolj. :kiskis:
Skoki čez plot, pa po moji presoji v nobenem primeru ne popestrijo veze, kot nekateri radi trdijo. Noben skok ni brez posledic. :nonono:

legenda
17.09.2006, 09:39
V idealnem partnerstvu naj bi , po moje, prevladovalo zaupanje, spoštovanje in pogovori brez tabujev. Če nekoga ljubiš, te sex in druge oblike užitkov izven partnerstva ne zanimajo, čeprav se zavedaš, da je drugje mogoče sex "boljši" (beri = drugačen). V "idealnem" partnerstvu se dva čutita, drug drugega dopolnjujeta, skratka, sta si dovolj. :kiskis:
Skoki čez plot, pa po moji presoji v nobenem primeru ne popestrijo veze, kot nekateri radi trdijo. Noben skok ni brez posledic. :nonono:

Všeč mi je tvoj post Tejka.Imaš pa prav neben skok ni brez posledic.

roxa
19.09.2006, 09:41
Težava je v človeških glavah. Predvsem ženskih. One si seks s partnerjem lastijo kot nekaj močno osebnega in čustvenega. Pa žal temu ni tako. Moški so vsekakor bolj imuni na tovrstne "žajfnice". Od tod med njimi tudi večja promiskuitetnost kakor med ženskami. Izvzemši prostitucijo sevda. Sledja pa dokazuje, da lahko tudi ženske občujejo zgolj iz potrebe oz. zaradi materijalnih koristi.
imaš prav, ker si povedal za ženske....zato pa one varajo iz drugih razlogov...moški pa varajo zarad sexa in zarad sexa-običajno:blush:

legenda
19.09.2006, 13:00
imaš prav, ker si povedal za ženske....zato pa one varajo iz drugih razlogov...moški pa varajo zarad sexa in zarad sexa-običajno:blush:

Zanimljiva razlaga moram priznati.Toda skozi vaše poste vidim kako se še bolj posvetiti svoji ženi.
Hvala, vam!

nattka
19.09.2006, 13:49
Zanimljiva razlaga moram priznati.Toda skozi vaše poste vidim kako se še bolj posvetiti svoji ženi.
Hvala, vam!

legenda ... po moje ljudje ne varajo zato ker bi jim primanjkovalo pozornosti ali ker bi se jih takooo zeloooo zanemarjalo v zvezi...
ampak zato, ker taki so ... sebični ... hočejo več od tega, kar lahko imajo ... mislijo, da jim užitek pripada ne glede na to, koliko drugih bodo prizadeli ... vse hočejo in to takoj ...

vse ostalo so izgovori ... iskanje krivca v nič hudega slutečem partnerju ...

mrjerry
19.09.2006, 14:00
Po mojem z zeleti si vec, kot imas, ni nic narobe. Problem je, ko zelijo to ljudje doseci na enostaven nacin. In varanje tocno to tudi je. Seveda se prej ali slej zalomi in potem pac odplacas tisto razliko, za katero mislis, da si prisparal. Ce ostanes na nuli, mas dejansko blazno sreco.

Jelengar
19.09.2006, 14:09
Po mojem z zeleti si vec, kot imas, ni nic narobe. Problem je, ko zelijo to ljudje doseci na enostaven nacin. In varanje tocno to tudi je. Seveda se prej ali slej zalomi in potem pac odplacas tisto razliko, za katero mislis, da si prisparal. Ce ostanes na nuli, mas dejansko blazno sreco.
Varanje ni samo "enostaven" nacin. Varanje je zlasti ""neposten" nacin. Gre za moralno oporecno dejanje. :approve:

mrjerry
19.09.2006, 14:16
Nepostenosti se zelo redko lotis zaradi nepostenosti same, ampak zato, ker je nepostena pot enostavnejsa ali privlacnejsa od postene. Pac lazje se je z nekom nabrusit in potem obtozevat vse okrog sebe, kot se pa najprej soociti z resnico in se potem morebiti odit kam brusit, najbrz za dalj casa.

Jelengar
19.09.2006, 14:25
:approve: Seveda. Ampak v tem se ljudje razlikujemo od zivali, kajneda? Sicer pa, nekaterim je "nepostenost" zivljenski slog in jih briga kaj s tem povzrocajo. :nonono:

mrjerry
19.09.2006, 14:27
Se strinjam. Pomembno se mi pa zdi poudarit, da se mi zdi, da ljudje to ne pocnejo zaradi nepostenosti same, ampak zato, ker mislijo, da se da u lajfu vse spravt skoz na izi. Niso torej `naravne barabe', ampak `naravni lenuhi', kar se manifestira v tem, da so pac neposteni oz. nefer.

Jelengar
19.09.2006, 14:34
No, morda ne mislijo vsi, da se da v zivljenju doseci vse na lahek nacin. Tukaj se mi zdi, da priloznost naredi tatu. In potem vsi upajo, da se ne bo nikjer poznalo, ce bo kdo nekoga prevaral.

Njuška Trap
19.09.2006, 15:19
Se strinjam. Pomembno se mi pa zdi poudarit, da se mi zdi, da ljudje to ne pocnejo zaradi nepostenosti same, ampak zato, ker mislijo, da se da u lajfu vse spravt skoz na izi. Niso torej `naravne barabe', ampak `naravni lenuhi', kar se manifestira v tem, da so pac neposteni oz. nefer.
Lenoba ali ziheraštvo?
...malce pokukaš na "drugo stran", če se izkaže, da le ni tako oh in sploh super, se še vedno lahko vrneš v naročje partnerja. :dontknow:

legenda
21.09.2006, 23:22
Kaj pa vest ali oz.če skočite čez plot vas ne peče vest.
ps. koliko lahko zdržite da ste tiho, to, da držite to v sebi?
Koliko časa?

madmitch
22.09.2006, 07:12
Kaj pa vest ali oz.če skočite čez plot vas ne peče vest.
ps. koliko lahko zdržite da ste tiho, to, da držite to v sebi?
Koliko časa?

Leta in leta, brez skrbi. Kam pa bi prišli, če bi vse zgobcali.

mrjerry
22.09.2006, 07:38
Lenoba ali ziheraštvo?
...malce pokukaš na "drugo stran", če se izkaže, da le ni tako oh in sploh super, se še vedno lahko vrneš v naročje partnerja. :dontknow:

Lenoba :approve:
Ziherastvo ni nujno slaba stvar. Konstruktivno ziherastvo je nasploh super. Ampak to je tezko izvest in spet smo pri lenobi...

madmitch
22.09.2006, 07:51
Lenoba :approve:
Ziherastvo ni nujno slaba stvar. Konstruktivno ziherastvo je nasploh super. Ampak to je tezko izvest in spet smo pri lenobi...

Taki kombinaciji ziheraštva in lenobe (mentalne) se reče: "Čez komot ga ni". In to se odraža tudi na drugih področjih, kjer je veliko ljudi najbolj zadovoljnih s Status Quo. Po sistemu, dobro ni, lahko bi bilo pa še slabše, torej bolje ne drezat. In vsi ti potem na veliko udrihajo po tistih, ki si upajo kaj več iz preprostega razloga, da bi oni tudi, ampak kaj pa če bo potem...

mrjerry
22.09.2006, 07:54
Za cloveka je zelo koristno, da se taksne ljudi nauci cimprej prepoznati in se jih izogibat. Vecni sanjaci, jamraci in luzerji.

nejc
22.09.2006, 08:02
Ljudje varajo iz enega samega razloga!!!Egoizma!!! Svoje interese dajo pred interese partnerja ali zveze.

Priznam, da če se to zgodi 1x, je to le napaka in nisi zarad tega slab človek. V kolikor se zavedaš, kakšno napako si storil.

Poznam pa ljudi, ki so sposobni konstantno varat, potem pa delat moralne pridige svojim izbrankam oz. ostalemu svetu. Ne nujno v povezavi z varanjem. To so zame nepošteni ljudje.

Zame je varanje(kakršnekoli oblike) ena najpriskutnejših zadev na svetu in milo rečeno, boli me kita za ljudi, ki so sposobni ljudi varat.

roxa
22.09.2006, 08:29
mislim, da tle ni v igri egoizem....

U462
22.09.2006, 08:33
Mladost je norost,
čez planke skače, kjer je most :veryevil:

sicer pa, le zakaj imate toliko opraviti s skakanjem čez plot drugih :dontknow: .... saj vam se to niti ne dogaja, niti sami ne počneta :veryevil:

madmitch
22.09.2006, 08:50
Ljudje smo po naravi stvari promiskulitetni in samo neka kvazi kulturna usmerjenost nam v naših glavah postavlja ovire. Vsi, res vsi bi to naredili, če ne bi bilo te ovire, pa naj bo moralna ali tista ta lena in ziheraška.
Skok čez plot, ki je le skok čez plot in ne večkratno varanje - imeti nekoga ob strani in nekaj do njega čutiti - ni prav nič slabega in marsikda pomaga obdržati zvezo dveh skupaj. Je ventil, ki razbije monotonost, loop v katerega se par lahko zaplete in ne zna iz njega. Sproži razmišlanje, morda malo pozitivne slabe vesti, ki nas pripravi do tega, da postanemo bolj pozorni do partnerja, da ga, če hočete, spet opazimo. Skok čez plot se nejvečkrat zgodi spontano, brez načrtovanja, tako kot res dober žur ali pa je tak skok le nadajlevanje res dobrega in z vsemi pravimi vibracijami nabitega žura. A kaj ko nekateri na takem žuru spodvijejo rep in se raje poberejo še preden bi se lahko karkoli zgodilo, tako za vsak slučaj.

Tole apriori zavračanje skoka čez plot in enačenje le-tega z varanjem me spominja na latentne homoseksualce, ki na ves glas tulijo, kako je to bolano, nemoralno in kaj jaz vem kaj še in vse to le zato, ker enostavno nimajo jajc, ker se bojijo, da je del tega hudičevega semena tudi v njih samih, da bi jih v določenih priložnstih lahko premamilo. Torej, bolje je na ves glas tuliti, kako to res ni prav, kako je to ne vem kaj, kot pa se s tem soočiti.

roxa
22.09.2006, 08:52
tole si kar dobro načel...treba je pa ločit SEX in LJUBIMKANJE....

Sharkica
22.09.2006, 08:52
Ljudje smo po naravi stvari promiskulitetni in samo neka kvazi kulturna usmerjenost nam v naših glavah postavlja ovire. Vsi, res vsi bi to naredili, če ne bi bilo te ovire, pa naj bo moralna ali tista ta lena in ziheraška.
Skok čez plot, ki je le skok čez plot in ne večkratno varanje - imeti nekoga ob strani in nekaj do njega čutiti - ni prav nič slabega in marsikda pomaga obdržati zvezo dveh skupaj. Je ventil, ki razbije monotonost, loop v katerega se par lahko zaplete in ne zna iz njega. Sproži razmišlanje, morda malo pozitivne slabe vesti, ki nas pripravi do tega, da postanemo bolj pozorni do partnerja, da ga, če hočete, spet opazimo. Skok čez plot se nejvečkrat zgodi spontano, brez načrtovanja, tako kot res dober fur ali pa je tak skok le nadajlevanje res dobrega in z vsemi pravimi vibracijami nabitega žura. A kaj ko nekateri na takem žuru spodvijejo rep in se raje poberejo še preden bi se lahko karkoli zgodilo, tako za vsak slučaj.

Tole apriori zavračanje skoka čez plot in enačenje le-tega z varanjem me spominja na latentne homoseksualce, ki na ves glas tulijo, kako je to bolano, nemoralno in kaj jaz vem kaj še in vse to le zato, ker enostavno nimajo jajc, ker se bojijo, da je del tega hudičevega semena tudi v njih samih, da bi jih v določenih priložnstih lahko premamilo. Torej, bolje je na ves glas tuliti, kako to res ni prav, kako je to ne vem kaj, kot pa se s tem soočiti.

Well said! :approve:

Sharkica
22.09.2006, 08:53

Še korak nazaj: treba je definirat, kje se začne varanje: pri ljubimkanju ali pri seksu?

roxa
22.09.2006, 08:54
Še korak nazaj: treba je definirat, kje se začne varanje: pri ljubimkanju ali pri seksu?
po mojem pri ljubimkanju

madmitch
22.09.2006, 08:56
Skok čez plot, ki je le skok čez plot in ne večkratno varanje - imeti nekoga ob strani in nekaj do njega čutiti -
Si tole mislila? Se strinjam. Da bom bolj knjiški, Skok čez plot je čisti goli F U K, poln divje energije, neobremenjen s čustvi. Ta pridejo kasneje, v obliki slabe vesti.
Ljubimkanje pa je nekaj čisto drugega, to ni več F U K, je razmerje polno čustev, ki vključuje !!! tudi !!! sex ali če bolje, ljubljenje.
In to drugo, dragi moji, je VARANJE.

roxa
22.09.2006, 08:56
Si tole mislila? Se strinjam. Da bom bolj knjiški, Skok čez plot je čisti goli F U K, poln divje energije, neobremenjen s čustvi. Ta pridejo kasneje, v obliki slabe vesti.
Ljubimkanje pa je nekaj čisto drugega, to ni več F U K, je razmerje polno čustev, ki vključuje !!! tudi !!! sex ali če bolje, ljubljenje.
ja, nekaj takega sem mislila....;)

Sharkica
22.09.2006, 08:58

Stvar osebne definicije. Zame, recimo, je varanje tudi prvo.

roxa
22.09.2006, 09:01
jahh...sej zato se ljudje ločimo na občutljive in manj občutljive:clown: ;)

nejc
22.09.2006, 09:02
Dragi moj, varanje je tudi skok čez plot. Čeprav je brez čustev.

Gre se za to, da si do partnerja neiskren in si to storil za njegovim hrbtom.

roxa
22.09.2006, 09:05
ja zate iskrenost = zvestoba?

(sam vprašam)

madmitch
22.09.2006, 09:09
Dragi moj, varanje je tudi skok čez plot. Čeprav je brez čustev.

Gre se za to, da si do partnerja neiskren in si to storil za njegovim hrbtom.

Moj najdražji, naj vrže kamen tisti...
Če si do svoje VEDNO, ampak res VEDNO odkrit, tudi pri manjših in drugih stvareh, ki nimajo veze z sexom, potem si pri meni res v čislih, a resno dvomim, da je temu tako. Zakaj mora biti samo sex tisto merilo varanja, zakaj ni varanje to, da ji lažeš (ne ti, govorim na splošno), da ji paše nova frizura, da je dobro skuhala, da je njena mama najboljša, konec koncev a ni varanje, ko ji rečeš, da je najlepša na svetu, ko veš da ni res, ko ti omeni kakšno dobro bejbo, pa rečeš, da je nisi opazil? A niso takšna, nadvse sprejemljiva sprenevedanja, takšne vsakodnevne laži tudi varanje? In to varanje brez slabe vesti, varanje, ki traja.
Neee, to je OK, vse dokler ga ne namočiš. Ne vem, no.

nejc
22.09.2006, 09:20
ja zate iskrenost = zvestoba?

(sam vprašam)
ne povsem. nista vzajemna pojma.

Če si iskren do partnerja, mu nisi nujno zvest. Če si pa partnerju zvest, si pa do njega/nje nujno iskren.

[pod to iskrenost se ne štejejo male stvari kot je madmitch dal primer:dobr si skuhala itd.]

roxa
22.09.2006, 09:21
lepo...smo že bližje

Sharkica
22.09.2006, 09:27
Če si do svoje VEDNO, ampak res VEDNO odkrit, tudi pri manjših in drugih stvareh, ki nimajo veze z sexom, potem si pri meni res v čislih, a resno dvomim, da je temu tako. Zakaj mora biti samo sex tisto merilo varanja, zakaj ni varanje to, da ji lažeš (ne ti, govorim na splošno), da ji paše nova frizura, da je dobro skuhala, da je njena mama najboljša, konec koncev a ni varanje, ko ji rečeš, da je najlepša na svetu, ko veš da ni res, ko ti omeni kakšno dobro bejbo, pa rečeš, da je nisi opazil? A niso takšna, nadvse sprejemljiva sprenevedanja, takšne vsakodnevne laži tudi varanje? In to varanje brez slabe vesti, varanje, ki traja.

Ni samo seks merilo varanja. Seks = varanje v primeru, če imata partnerja med seboj dogovor, da tega ne bosta počela z drugimi. V tem primeru gre za kršitev dogovora, za izdajo zaupanja, če hočeš.

Če pa se seveda partnerja dogovorita, da bosta seksala z drugimi ljudmi, to seveda ni več varanje.

Skratka, stvar dogovora.

A nismo o tem ta mesec že žnj-krat pisali?

nejc
22.09.2006, 09:34
Smo že v parih temah ugotovili, da je varanje širši pojem kot le skok čez plot ali ljubimkanje. Vsekakor imaš prav, ko praviš, da tudi takšne malenkosti spadajo med varanje. Ampak vendarle so te malenkosti izrečene zato, da se ljuba oseba(žena/punca,mama,prijateljica,...) bolje počuti. Storil si to v njeno/njegovo dobro. Čeprav si tehnično gledano res človeka prevaral/se mu zlagal.

Pri skoku čez plot/ljubimkanju pa gre za to, da si to storil iz egoističnega vzgiba. Partner bo od takšnega varanja le trpel negativne posledice, medtem ko pri primerih iz prvega odstavka ne.

Tukaj pa govorimo o varanju v ljubezni.:dontknow:

Morm pa priznat, da sem malo presenečen, da vas toliko hote ali nehote do določene meje opravičuje skoke čez plot(ne mislim tebe). In tukaj na veliko filozofiramo, kaj to je, čeprav je definicija vsakomur kristalno jasna.

Gre se za egoistično dejanje,ki ga storiš za hrbtom partnerja, pri katerem te povsem boli, kaj bo ob tem občutil tvoj partner. Torej oseba, ki ti zaupa in polaga svoje upe vate itd... Moje mnenje je, da je partnerstvo dvosmerna ulica. Ko jo vidiš kot enosmerno, je partnerstvo obsojeno na propad. Varanje pa je enosmerno dejanje.

madmitch
22.09.2006, 09:44
Ampak vendarle so te malenkosti izrečene zato, da se ljuba oseba(žena/punca,mama,prijateljica,...) bolje počuti.
No ja, recimo, da je tako. Ali ne rečemo tega velikokrat iz zelo egoističnih vzgibov? Da nam da mir, da ne načenja nepotrebne teme in debate...

Pri skoku čez plot/ljubimkanju pa gre za to, da si to storil iz egoističnega vzgiba. Partner bo od takšnega varanja le trpel negativne posledice, medtem ko pri primerih iz prvega odstavka ne.
Sploh ni nujno, lahko bo trpel prav prijetne posledice, ker, kot sem napisal, to lahko pri tebi, ki si skočil malo čez, povzroči prav zanimive posledice. Preberi še enkrat vse, kar sem napisal, ne samo del, ki se ti zdi sporen.

Tukaj pa govorimo o varanju v ljubezni.
Še enkrat, a je samo sex varanje v ljubezni? Ne, ne in ne.

Morm pa priznat, da sem malo presenečen, da vas toliko hote ali nehote do določene meje opravičuje skoke čez plot(ne mislim tebe). In tukaj na veliko filozofiramo, kaj to je, čeprav je definicija vsakomur kristalno jasna.
Tudi mene štej med te.
Kakšna je ta, kristalno jasna in vsezveličavna resnica?

Gre se za egoistično dejanje,ki ga storiš za hrbtom partnerja, pri katerem te povsem boli, kaj bo ob tem občutil tvoj partner. Torej oseba, ki ti zaupa in polaga svoje upe vate itd... Moje mnenje je, da je partnerstvo dvosmerna ulica. Ko jo vidiš kot enosmerno, je partnerstvo obsojeno na propad. Varanje pa je enosmerno dejanje.
Tisti trenutek te vsekakor boli kaj bo kdorkoli čutil, razen tebe, vsekakor. A vseeno, še enkrat, to ima lahko tudi pozitivne posledice, če si seveda toliko karakterja in sam sebi priznaš kako in kaj. Veloko bolj enosmerno, kot kakšen skok čez plot, je ustrajanje v vezi iz nekih čudnih vzgibov, kot so spoštovanje do partnerja in podobne neumnosti.

Ljudje smo po naravi stvari individualisti in egoisti, tako da...

U462
22.09.2006, 09:48
...

Ljudje smo po naravi stvari individualisti in egoisti, tako da...
še posesivni paše tukaj zraven ;)

nejc
22.09.2006, 11:35
Kristalno jasna in vsezveličavna resnica:D:

Če se katera dva partnerja dogovorita drugače, to ni varanje.

Če pa užitke(ali samo spolne ali tudi čustvene) iščeš drugje kot pa pri partnerju brez njegove/njene odobritve(oz. brez dogovora), pa je to varanje.

Ni to nek "rocket science":rolling:

Druga tema pa je, kaj privede do tega in ali ima takšno razmerje sploh perspektivo.

Takšnega mnenja sem. Je pa morda malo problematična ta tema, ker se vbistvu pregovarjamo o načelih in moralnih vrednotah, ki so vsakemu lastne in od njih običajno ne odstopamo.

Jelengar
22.09.2006, 11:58
Nejc, v veliki meri se strinjam s teboj. Ne vem sicer zakaj ljudje varajo. Ne bom ugibal za njih. Jaz vem samo zase zakaj jaz ne varam. Enostavno, varanje je neposteno. Se mi pa zdi, da je ze sama beseda 'varanje' nekako spremenila svoj negativen pomen in skorajda dobila status druzbeno sprejemljivega, oziroma ni nic vec nekaj grdega in nesprejemljivega. :dontknow: Mislim, da je to posledica balkanske mentalitete, kjer je kyrbir frajer in junak, zenska ki rada da, je kyrba. Tista, ki ne da, je pa sploh kyrba. Kyrbirstvo je pa nacionalni sport in ker to vsi pocnejo itak ni nic posebnega. :nonono: :dontknow:

U462
22.09.2006, 12:06
Nejc, v veliki meri se strinjam s teboj. Ne vem sicer zakaj ljudje varajo. ... :

Povsem napačno izhodišče :nonono:
Ljudje se počutimo (pre)varane v svojem pričakovanju do drugih. Ne pa da drugi varajo :nonono:

Jelengar
22.09.2006, 12:10
Neee, to je OK, vse dokler ga ne namočiš. Ne vem, no. Besni Miha, tvoji prispevki so mi naceloma zelo vsec. Ampak v tem primeru se ne morem strinjat s teboj. Stvari, ki si jih nastel so sladke drobne lazi. Varanje je (pre)varanje. In ko ji reces, da je najlepsa na svetu, to zares ni varanje. Ves, lepota je vedno v oceh opazovalca in je kot taka relativna stvar. ;) Vsaki materi je njen otrok najlepsi na svetu in jaz verjamem, da je tako.

Jelengar
22.09.2006, 12:15
Ljudje se počutimo (pre)varane v svojem pričakovanju do drugih. Ne pa da drugi varajo :nonono:
Ne razumem kaj govoris, oziroma kaj zelis povedat. :dontknow: Jaz sem mislil, da me pac ne briga zakaj drugi ljudje varajo. Pac, njihova stvar. Jaz pac skrbim zase. In tudi sicer se ne pocutim varanega, se manj pa prevaranega. :dontknow: Torej, kaj imas v mislih?:dontknow:

Lilly the Bear
22.09.2006, 12:29

Če že picajzlimo, a lahko potem rečemo, da je prevaran lahko samo tisti, ki se je s svojim partnerjem dogovoril za zvestobo? Če se o tem ne govori v partnerstvu, potem si si sam kriv, ker se o svojih željah in pričakovanjih nisi dovolj jasno izrazil.

Se pravi, da lahko varajo vsi poročeni (ker je vključena prisega zvestobe, če se ne motim) in tisti, ki se o tem pogovarjajo in vedo za želje, pričakovanja in zahteve drug drugega. Tisti, ki jim je to samoumevno, so se pač zayebali, ker so si ubodli partnerja z drugačnim pogledom na to zadevo. :evil: :D :clown:

U462
22.09.2006, 12:40
Če že picajzlimo, a lahko potem rečemo, da je prevaran lahko samo tisti, ki se je s svojim partnerjem dogovoril za zvestobo? Če se o tem ne govori v partnerstvu, potem si si sam kriv, ker se o svojih željah in pričakovanjih nisi dovolj jasno izrazil.

Se pravi, da lahko varajo vsi poročeni (ker je vključena prisega zvestobe, če se ne motim) in tisti, ki se o tem pogovarjajo in vedo za želje, pričakovanja in zahteve drug drugega. Tisti, ki jim je to samoumevno, so se pač zayebali, ker so si ubodli partnerja z drugačnim pogledom na to zadevo. :evil: :D :clown:
v tem zajcu grmi tič :2thumbs:
Mislim (Kaja, to bolje ve), da ni pri poročnih "prisegah" nobenega govora o zvestobi (vsaj jaz se ne spomnim, da bi kaj takega prebral, ko sem podpisoval :veryevil: , pač pa je govora o spoštovanju, podpori, ... praktičnih stvareh okoli preživljanja .... otrocih ;)
Velja pa tudi za vse druge neformalno potrjene pare in oblike "biti skupaj in inti se". Konec koncev tudi moj frizer misli, da sem mu zvest tisti hip, ko pridem k njemu 3-krat zaporedom :D
pa punca, v bistroju kjer pijem jutranjo kavico je tudi prepričana, da sem ji zvest in ko me nekaj dni zaporedoma ni na jutranjo kavico, ker sem odsoten in jo pijem pri drugi deklini, se prva prav nič ne sekira ... le tega ne smem povedati, da ima druga npr. več v dekolteju :veryevil:

mrjerry
22.09.2006, 12:42
Osebno se izogibam taksnim romeovskim prijemom, kot je sajenje rozic z izjavami `ti si najlepsa na svetu' (po mojem bi se moja poscala od smeha, ce bi ji to rekel...). Cisto dovolj in bolj down to earth je, ce ji poves, da je lepa. Dostikrat je dovolj ze to, da ti je vsec.

Ce pa se ze spustis na ta nivo, pa to se vedno ni varanje. Tudi laganje ni. Prvic oba vesta, da ona ni najlepsa na svetu, drugic u bistvu ne vemo, katera dejansko je najlepsa na svetu. Zato se vedno lahko zmazes z izgovorom o subjektivnosti.

Ostalo je pa problem samozavesti (tvoje in njene). Ce ti omeni dobro bejbo, ne vem zakaj bi se lagal in rekel, da je ne opazis. Zakaj ne bi pogledal, mogoce celo mal dvignil obrv. In ce draga znori, ji lahko mirno (in nekoliko bolj diplomatsko poves), da ima tistale tamle sicer res boljse joske, rit, frizuro, boljs je oblecena, leps se nosi, ima bolj qrbis ustnice, bolj disi in ima oblecene mrezce (:blush:). Pa vse to SE ZMERAJ ni niti priblizno zadost, da bi svojo pustil sredi ceste in se sel slinit do tiste. Preprosto zato, ker imam svojo rad. Una mi je pa samo vsec.

Jelengar
22.09.2006, 12:46
:approve: :approve: :approve:

roxa
25.09.2006, 09:06
še vedno pa ne vem zakaj se tiste ki varajo imenuje egoisti?
to mi je skregano z logiko čist:nonono: :dontknow:

madmitch
25.09.2006, 10:02
to mi je skregano z logiko čist:nonono: :dontknow:
Aneda, tko se razdajaš na več koncev, potem ti pa rečejo da si egoist, nooo. Al si egoist, ker ne povabiš še njih? Al pa teh istih nočeš dol dat.

:veryevil:

roxa
25.09.2006, 10:03
mislim da egoizma in skoka čez plot se ne enači...sam to

nejc
25.09.2006, 10:16
@roxa

Neki mi razlož. Kako bi argumentirala varanje kot neegoistično dejanje?:dontknow:

Če je govora o partnerjih, ki so se drug drugemu zavezali(z besedami ali brez, ni pomemebno, gre se za "pogodbo", ki je samoumevna pri večini), je enostransko dejanje enega od partnerjev egoistično dejanje. Ali ne?:dontknow:

madmitch
25.09.2006, 10:30
@roxa

Neki mi razlož. Kako bi argumentirala varanje kot neegoistično dejanje?:dontknow:

Če je govora o partnerjih, ki so se drug drugemu zavezali(z besedami ali brez, ni pomemebno, gre se za "pogodbo", ki je samoumevna pri večini), je enostransko dejanje enega od partnerjev egoistično dejanje. Ali ne?:dontknow:

OK tega pa res ne razumem, kakšna obveza, zaveza, pogodba??? Jaz sem z mojo iz strašansko in najbolj egoističnih vzgibov. Ker jo ljubim. Ona ni meni nič obljubila, jaz tudi njej ne, nič se nisva zavezala ali obvezala, še manj sva pa kakšno pogodbo sklenila, saj ne kšeftava, za boga. Oba sva ena velika egoista, in zato sva skupaj. Če pa kdaj kakšno neumnost narediš (tako iz te teme), pa tut ni konec sveta, jaz je zato ne ljubim prav nič več ona pa tudi mene ne pa se je tak "spodrsljaj" že obema zgodil.
Pa ne mi zdaj, kako vem, da me ljubi, ker VEM in to mi je dovolj.
Nehajte partnerstvo reducirat na pogodbe, zaveze, biznis in jaz tebi ti meni. Tudi skok ni nič groznega, ga oprostiš, spregledaš, pogoltneš le takrat, kadar ljubiš brezpogojno in le takrat. Vse ostalo so veze iz reklam, take prisiljene in po sistemu, "ja MORAM se poročit, moram nekoga imet. Ne ga srat, to ni res.
Ko ljubiš daješ in to le zato, ker ni lepšega kot dajati ter oproščaš, ker rad oprostiš. Pa ne zato, ker se bojiš, da boš ljubljeno osebo izgubil, ne, zato ker to rad narediš.

nattka
25.09.2006, 10:37
japajade ...

mrjerry
25.09.2006, 10:51
mitch :approve:

Stos je v vprasanju, kako najti cloveka, ki do tebe cuti isto. Ce ves, da sta na istem, potem ves, da te ne bo zastihala v hrbet. Ce pa ze iz starta nista na istem, je pa vprasanje, zakaj sta sploh skupaj.

U462
25.09.2006, 11:06

Stos je v vprasanju, kako najti cloveka, ki do tebe cuti isto. Ce ves, da sta na istem, potem ves, da te ne bo zastihala v hrbet. Ce pa ze iz starta nista na istem, je pa vprasanje, zakaj sta sploh skupaj.
a o tem, da kdo skače je že bila razprava :dontknow:
k sam s teorijo in nakladanjem kaj da bi blo, če bi blo ne bomo delč pršli :nonono:

mdg
25.09.2006, 11:23
OK tega pa res ne razumem, kakšna obveza, zaveza, pogodba??? Jaz sem z mojo iz strašansko in najbolj egoističnih vzgibov. Ker jo ljubim. Ona ni meni nič obljubila, jaz tudi njej ne, nič se nisva zavezala ali obvezala, še manj sva pa kakšno pogodbo sklenila, saj ne kšeftava, za boga. Oba sva ena velika egoista, in zato sva skupaj. Če pa kdaj kakšno neumnost narediš (tako iz te teme), pa tut ni konec sveta, jaz je zato ne ljubim prav nič več ona pa tudi mene ne pa se je tak "spodrsljaj" že obema zgodil.
Pa ne mi zdaj, kako vem, da me ljubi, ker VEM in to mi je dovolj.
Nehajte partnerstvo reducirat na pogodbe, zaveze, biznis in jaz tebi ti meni. Tudi skok ni nič groznega, ga oprostiš, spregledaš, pogoltneš le takrat, kadar ljubiš brezpogojno in le takrat. Vse ostalo so veze iz reklam, take prisiljene in po sistemu, "ja MORAM se poročit, moram nekoga imet. Ne ga srat, to ni res.
Ko ljubiš daješ in to le zato, ker ni lepšega kot dajati ter oproščaš, ker rad oprostiš. Pa ne zato, ker se bojiš, da boš ljubljeno osebo izgubil, ne, zato ker to rad narediš.

Amen. Ena boljših misli na tem Forumu, res.:approve: :2thumbs:

Ljubezen je zgleda egoizem v najčistejši obliki,
kar jo premore človek.:D

Zvestobo se more čutit.
Če je neka zaveza, obveza, "pogodba", družbena norma,
ker se to kao spodobi...to ni to.:approve:

Pitanje: lahko nekdo ljubi dve osebi hkrati ?
Dopuščate to možnost?

Jelengar
25.09.2006, 11:25
to mi je skregano z logiko čist:nonono: :dontknow: :approve: :approve: :approve:
Kako pa pri nas recemo temu, ko v soli goljufamo pri kakem izpitu? Plonkanje (oziroma prepisovanje), a ne? In plonkanje je moralno sprejemljivo za vse, razen ce te ucietelj ne ujame.
V anglesko govorecem svetu pa takim pravijo 'cheaters' (goljufi). Takisto pravijo tistim, ki varajo.
Pri nas ocitno primanjkuje pravih besed za nepridiprave. Vse to pa sploh ne preseneca. Koliko ljudi krade vsepovsod, pa nikomu nista. Tistih par, ki je obsojeno, pa vse izpusti predsednik drzave. :nonono: Ocitno nam je varanje samoumevno in druzbeno sprejemljivo. Taksni pac s(m)o. :nonono:

madmitch
25.09.2006, 12:01
japajade ...

Japajade kaj?

mrjerry
25.09.2006, 12:21
:approve: :approve: :approve:
Kako pa pri nas recemo temu, ko v soli goljufamo pri kakem izpitu? Plonkanje (oziroma prepisovanje), a ne? In plonkanje je moralno sprejemljivo za vse, razen ce te ucietelj ne ujame.
V anglesko govorecem svetu pa takim pravijo 'cheaters' (goljufi). Takisto pravijo tistim, ki varajo.
Pri nas ocitno primanjkuje pravih besed za nepridiprave. Vse to pa sploh ne preseneca. Koliko ljudi krade vsepovsod, pa nikomu nista. Tistih par, ki je obsojeno, pa vse izpusti predsednik drzave. :nonono: Ocitno nam je varanje samoumevno in druzbeno sprejemljivo. Taksni pac s(m)o. :nonono:

Jaz pa tega ne bi izenacil. Namen izobrazevanje je, da se necesa naucis. Zato takrat, ko plonkas, u bistvu pljuvas v skledo samemu sebi. Ucitelju je dejansko vseeno, on je tasvoje ze naredil. Ti pa si tisti, ki necesa ne znas, pa bi moral. Vprasanje je seveda, ali te bo to kdaj v zivljenju teplo ali ne (se posebej pri nas, kjer je izobrazevanje zastonj - ce bi moral za solnino placati petmestno USD, bi prekleto premislil, katera znanja dejansko rabis, pa tudi plonkal ne bi, trust me). Pri partnerstvu gre pa zares.

Jelengar
25.09.2006, 14:41
Jaz pa tega ne bi izenacil. Namen izobrazevanje je, da se necesa naucis. Zato takrat, ko plonkas, u bistvu pljuvas v skledo samemu sebi. Ucitelju je dejansko vseeno, on je tasvoje ze naredil. Ti pa si tisti, ki necesa ne znas, pa bi moral. Vprasanje je seveda, ali te bo to kdaj v zivljenju teplo ali ne (se posebej pri nas, kjer je izobrazevanje zastonj - ce bi moral za solnino placati petmestno USD, bi prekleto premislil, katera znanja dejansko rabis, pa tudi plonkal ne bi, trust me). Pri partnerstvu gre pa zares.
Saj ne izenacujem. Kaj res nisi razumel mojega pointa? Moj point je, da se beseda ''presustnik' (presustvovanje) skorajda vec ne uporablja. Za plonkanje pa nimamo dovolj slabsalne besede. Itd.

Sicer se pa strinjam z zapisanim.

mrjerry
25.09.2006, 16:33
Sem te pa res narobe razumel. Mea culpa :)

U462
25.09.2006, 20:36
zdej pa tkole>
tisti, ki se ne greste skokov cez plot, onegavljenja podolgem in poces in vseh temi pritecenih sramot se umaknite s te teme, ker je meni ze cisto out, da se tako zdrizasto slinite, kako ohinsploh ste karkoli ze do svojih zimnic in koutrou.
K tega vasega organizmacenja na temo, kako ste drugim fous, sami/e se pa naskrivaj drkate v tem, kaj drugi pocne.jo.mo je pa res ze prevec u iber :mad:

namest, da kle cajt zgubljate se pejte s svojimi onegavit :2thumbs:

Angie
26.09.2006, 05:56
U462, to si malce kruto povedal, se grobo sliši.

V bistvu pa drži!!!:2thumbs:

roxa
26.09.2006, 10:32
@roxa

ne...jaz drugače razmišljam...kot sem rekla se ne vara iz zlobe in egoizma (ker tko hočeš in ti tko paše)....treba je poznat vsako ozadje varanja, da se lahko tko grdo obsoja....

roxa
26.09.2006, 10:34

:D :D :D
počla bom od smeha:clown:
seveda takšni, ki imajo popoln lajf-kao....đeri ne bluzi in ne sprašuj to kar že sam vse veš:rolleyes:

roxa
26.09.2006, 10:36
Amen. Ena boljših misli na tem Forumu, res.:approve: :2thumbs:

Ljubezen je zgleda egoizem v najčistejši obliki,
kar jo premore človek.:D

Zvestobo se more čutit.
Če je neka zaveza, obveza, "pogodba", družbena norma,
ker se to kao spodobi...to ni to.:approve:

Pitanje: lahko nekdo ljubi dve osebi hkrati ?
Dopuščate to možnost?
dobr si tole povedal....:approve:

jaz dopušam to možnost...človeku živmu se vse nardi:shy:

nejc
26.09.2006, 11:27
ne...jaz drugače razmišljam...kot sem rekla se ne vara iz zlobe in egoizma (ker tko hočeš in ti tko paše)....treba je poznat vsako ozadje varanja, da se lahko tko grdo obsoja....
Pa naštejva nekaj najpogostejših ozadji/razlogov:

1)oseba prevara, ker svojega partnerja ne ljubi in se ne počuti zavezane partnerju(ne čuti zvestobe). S partnerjem ostaja zaradi koristi(kakršnekoli, dovolj pomembne seveda) in ne iz ljubezni. Takšna oseba bo konstantno varala.

2)oseba prevara, ker se želi maščevati partnerju za neko slabo izkušnjo z njim/njo. Običajno enkraten dogodek, odvisno od teže slabe izkušnje.

3)oseba prevara, ker ima s partnerjem težave, ki jih ne znata rešiti s pogovorom in se počuti osamljeno itd. ter v trenutku slabosti najde uteho/bližino pri neki drugi osebi. Običajno enkraten dogodek, problem pa nastane, ker je oseba čustveno nestabilna in se lahko z nekom tretjim zaplete tudi v čustvenem smislu, kar pa je bistveno večji problem, kot le enkratno dogodek, kjer se je šlo le za seks.

Te razloge črpam iz svoje okolice, iz tega kar sem do sedaj videl na lastne oči. Najverjetneje bo kdo znal našteti še kakšnega, jaz se jih zdle žal ne spomnem več.

V vseh primerih, ki sem jih podal, je varanje egoistično dejanje, pa če se obrneš na glavo. Varanje bi bilo neegoistično, če bi prevarani partner od tega odnesel kaj pozitivnega. Če bi oseba partnerja prevarala za njegov/njen(partnerjev) dobrobit. To bi bilo neegoistično dejanje. Ampak tega ni!!! In žal roxa, nisi argumentirala, zakaj je varanje neegoistično. Napisala si le, da za vsakim varanjem stojijo razlogi, s čimer se pa popolnoma strinjam.

Imam občutek, da si ti že nekdaj nekoga prevarala in imaš morda občutek krivde ter iščeš opravičilo.(zelo dobro poznam osebo, ki spada v točko 2 in sem z njene strani že dobil podobne "argumente") Vsekakor pa sem mnenja, da smo vsi krvavi pod kožo in vsi kdaj storimo kakšno napako. Ampak napaka se piše v ednini, ne množini!!! Tudi sam sem se že kdaj znašel v situaciji(ko sem bil vezan), da so me spreleteli občutki poželenja za kakšno res dobro žensko. Kar ni napačno, napačno postane, če to tudi udejanjiš.

In ja, v tej temi lahko res prvi zalučam kamen, kot me je že madmitch pozival.:D

p.s.:za morebitne napake se opravičujem, spal sem 2 uri, pa še kr čutim alkohol, kar pa je tudi razlog, da sem se tako obširno razpisal :D. Tako, zdaj se pa naj začne obstreljevanje s protiargumenti s strani zagovornikov varanja.

p.s.:sem opa zdle opazil še to, da se strinjaš z mdgjev, da je ljubezen egoizem v najčistejši obliki. Torej, če ljubiš si egoist, če varaš, nisi. :nonono::nonono::nonono:

madmitch
26.09.2006, 14:25
nejc: glavni in najpogostejši razlog si pozabil

*** JE KRANJCEM V KRATEK ČAS
Tako je, če ti je všeč ali ne.

Da pa nekoga, ki ga baje ljubiš, kaznuješ s tem, da se treščiš s tretjim, je pa bolano, neodraslo in neumno.

Jelengar
26.09.2006, 14:48
:nonono: Eno je fyk, nekaj drugega pa je varanje. Ti pa oboje meces v isti kos. :nonono:

grofica
26.09.2006, 14:51
Ne prešuštvuj!

KWA MA FU.K VEZE Z RESNIČNO LJUBEZNIJO? NESEBIČNA LJUBEZN POMENI, DA PUNCI PRVOŠIŠ FOBR SEKS Z DRUGIM, ČE JI GA SAM NE NUDIŠ....

grofica
26.09.2006, 14:52
Pa naštejva nekaj najpogostejših ozadji/razlogov:

1)oseba prevara, ker svojega partnerja ne ljubi in se ne počuti zavezane partnerju(ne čuti zvestobe). S partnerjem ostaja zaradi koristi(kakršnekoli, dovolj pomembne seveda) in ne iz ljubezni. Takšna oseba bo konstantno varala.

2)oseba prevara, ker se želi maščevati partnerju za neko slabo izkušnjo z njim/njo. Običajno enkraten dogodek, odvisno od teže slabe izkušnje.

3)oseba prevara, ker ima s partnerjem težave, ki jih ne znata rešiti s pogovorom in se počuti osamljeno itd. ter v trenutku slabosti najde uteho/bližino pri neki drugi osebi. Običajno enkraten dogodek, problem pa nastane, ker je oseba čustveno nestabilna in se lahko z nekom tretjim zaplete tudi v čustvenem smislu, kar pa je bistveno večji problem, kot le enkratno dogodek, kjer se je šlo le za seks.

Te razloge črpam iz svoje okolice, iz tega kar sem do sedaj videl na lastne oči. Najverjetneje bo kdo znal našteti še kakšnega, jaz se jih zdle žal ne spomnem več.

V vseh primerih, ki sem jih podal, je varanje egoistično dejanje, pa če se obrneš na glavo. Varanje bi bilo neegoistično, če bi prevarani partner od tega odnesel kaj pozitivnega. Če bi oseba partnerja prevarala za njegov/njen(partnerjev) dobrobit. To bi bilo neegoistično dejanje. Ampak tega ni!!! In žal roxa, nisi argumentirala, zakaj je varanje neegoistično. Napisala si le, da za vsakim varanjem stojijo razlogi, s čimer se pa popolnoma strinjam.

Imam občutek, da si ti že nekdaj nekoga prevarala in imaš morda občutek krivde ter iščeš opravičilo.(zelo dobro poznam osebo, ki spada v točko 2 in sem z njene strani že dobil podobne "argumente") Vsekakor pa sem mnenja, da smo vsi krvavi pod kožo in vsi kdaj storimo kakšno napako. Ampak napaka se piše v ednini, ne množini!!! Tudi sam sem se že kdaj znašel v situaciji(ko sem bil vezan), da so me spreleteli občutki poželenja za kakšno res dobro žensko. Kar ni napačno, napačno postane, če to tudi udejanjiš.

In ja, v tej temi lahko res prvi zalučam kamen, kot me je že madmitch pozival.:D

p.s.:za morebitne napake se opravičujem, spal sem 2 uri, pa še kr čutim alkohol, kar pa je tudi razlog, da sem se tako obširno razpisal :D. Tako, zdaj se pa naj začne obstreljevanje s protiargumenti s strani zagovornikov varanja.

p.s.:sem opa zdle opazil še to, da se strinjaš z mdgjev, da je ljubezen egoizem v najčistejši obliki. Torej, če ljubiš si egoist, če varaš, nisi. :nonono::nonono::nonono:

PROKLETA PJAČA

madmitch
26.09.2006, 15:07
Ne prešuštvuj!

Ko bi se ljudje tudi ostalih zapovedi tako držali, kot naj bi se te, bi bilo res lepo.
Res priročno je z ubogim gimnastičarjem in njegovim očetom opletat kadar in kolikor komu paše.
Nekoč je sveto pismo tudi kamenjanje zapovedovalo za prešuštvo (kamenjalo se je ženske, seveda - pazke zapeljevalske), zapovedovalo je tudi, da naj brat za ženo pokojnega brata poskrbi, če brat umre. Poskrbel naj bi v pravem biblijčnem smislu (all nine yards). Pa dajte se tega držati, morda še razširiti, kamenjajmo vsakega prešuštnika, tudi moškega. Ali morda to ni v duhu sodobnega sveta?
Ahh ta sveta preproščina.

Itak je s skokom čez plot tako, da so proti najbolj tisti, ki jim skočiti ne rata. Naj bo to, ker so srečni že, če jim vsaj žena da, bodisi zato, ker bi pa se ne upajo pa bi ob prvi priložnosti - nimajo jajc ali pa (Y) ali pa ne vidijo, da se jim nekdo malodane pred noge meče - slepi.

legenda
28.09.2006, 07:41
KWA MA FU.K VEZE Z RESNIČNO LJUBEZNIJO? NESEBIČNA LJUBEZN POMENI, DA PUNCI PRVOŠIŠ FOBR SEKS Z DRUGIM, ČE JI GA SAM NE NUDIŠ....

Ni vse, je pa dosti Grofica. Ko dva postaneta eno.
Saj te razumem,samo razmisli sex brez ljubezni? Koliko ima vpliva da greš v posteljo z tisto osebo, ki jo imaš rad? ko sem bil mljaši sem rad delal črtice, da bi se hvalil med kolegi. Spolni odnos ni je bil kakor trofeja s katero sem se hvalil...
Zdaj ko imam ženo razumem bit ljubezni ko se združiš v eno telo...
Preskromen besedni zaklad imam da bi ti napisal kaj čutim ko vodiva ljubezen v postelji...

roxa
28.09.2006, 08:12
Ko dva postaneta eno.
to ni možno-(razen telesno).....

tsuaF
28.09.2006, 15:22
Saj te razumem,samo razmisli sex brez ljubezni? Koliko ima vpliva da greš v posteljo z tisto osebo, ki jo imaš rad? ko sem bil mljaši sem rad delal črtice, da bi se hvalil med kolegi. Spolni odnos ni je bil kakor trofeja s katero sem se hvalil...

Vidiš, kako smo si ljudje različni :2thumbs:
Ti si bil očitno puncam tako seksualno privlačen (in če prav razumem "sposoben"), da si lahko seksal medtem, ko je tebi to pomenilo le doseganje rezultatov (črtic) in hvaljenje (biti frajer) med kolegi.
Kakšni pa potrebujemo/jo seks kot dodatek k zraku, vodi, ognju, zemlji ...

Preskromen besedni zaklad imam da bi ti napisal kaj čutim ko vodiva ljubezen v postelji...
In brez, da se hvališ pač spet ne gre ... BTW a kolegom še vedno težiš s svojimi "črticami" ;)

roxa
28.09.2006, 15:24
sicer je pa ta izjava od grofice zlo zanimiva....:?:

tsuaF
28.09.2006, 16:00
sicer je pa ta izjava od grofice zlo zanimiva....:?:
Se strinjam ... ker upam, da velja v obe smeri :)
Le, da samske ženske / moški niso ravno najboljša referenca :nonono:

grofica
28.09.2006, 19:41

LEPO TO BREBRAT...SPLOH OD DECA...KAJ PA, ČE JUTRI POSTANEŠ INVALID? IN SVOJE ŽENE PAČ NE MOREŠ VEČ ZADOVOLJIT V POSTELJI? BI SE ZARAD TEGA LOČIL? AL BI JI PAČ DOVOLIL, DA SVOJE POTREBE ZADOVOLJI KJE DRUGJE...

NO JA...ŠE ZMER BI TI OSTAL JEZIK....:rolling: :rolling: :P :2thumbs: ;)

roxa
29.09.2006, 08:22
LEPO TO BREBRAT...SPLOH OD DECA...KAJ PA, ČE JUTRI POSTANEŠ INVALID? IN SVOJE ŽENE PAČ NE MOREŠ VEČ ZADOVOLJIT V POSTELJI? BI SE ZARAD TEGA LOČIL? AL BI JI PAČ DOVOLIL, DA SVOJE POTREBE ZADOVOLJI KJE DRUGJE...

NO JA...ŠE ZMER BI TI OSTAL JEZIK....:rolling: :rolling: :P :2thumbs: ;)
zanimivo....
tole sva doma že razpravljala in je povedal, da je to edina možnost, da mi "dovoli" sexat s kom drugim....pa še to da on ne ve....:shy: :dontknow:

NOTORIOUS
29.09.2006, 08:38
kokrkol je bols da ne ve;)
sam da ni posledic:2thumbs:
sj ves o ljubezni, pa vojni:rolling:

roxa
29.09.2006, 08:40
kokrkol je bols da ne ve;)
sam da ni posledic:2thumbs:
sj ves o ljubezni, pa vojni:rolling:
je vse dovoljeno....res je....sam če bi pa to nardila pa da zve....glava gre:clown:
ne upam...;)

NOTORIOUS
29.09.2006, 08:51
Ja sam misl si - teb ena, nemu pa dve;) :2thumbs:

legenda
17.10.2006, 00:11
on tega ne bo naredu...je nor name in ima doma vsega dost, kar hoče:approve: ;)

Kaj če bi slučajno zvedel za tvoje dopisovanje tu na tem forumu oz. na temo, ki odgovarjaš?
Kako bi se počutil..

legenda
17.10.2006, 00:13

Menim da vodenje ljubezni ima veliko z pravo ljubeznijo.
Kako naj bi po tvoje pa "preživela" ljubezen brez spolnih odnosov?

legenda
17.10.2006, 00:15
to ni možno-(razen telesno).....

o, ja! I love the touch.

legenda
17.10.2006, 00:16
Vidiš, kako smo si ljudje različni :2thumbs:
Ti si bil očitno puncam tako seksualno privlačen (in če prav razumem "sposoben"), da si lahko seksal medtem, ko je tebi to pomenilo le doseganje rezultatov (črtic) in hvaljenje (biti frajer) med kolegi.
Kakšni pa potrebujemo/jo seks kot dodatek k zraku, vodi, ognju, zemlji ...

Bil, ne več ( no ja saj mislim).

In brez, da se hvališ pač spet ne gre ... BTW a kolegom še vedno težiš s svojimi "črticami" ;)

Ne ne hvalim se več...

madmitch
17.10.2006, 08:05
Never say never. Drugje je pač drugače in po svoje privlačno, ker se "ne sme".
Hmmmm, prevzetnost pa taka.

slatka
03.11.2006, 19:33

Mogoče še preveč?! :D Sprememba, ki mu jo lahko nudi druga ženska, je tisto, kar mu ti ne moreš nikoli dati!:veryevil:

Ana Borut
03.11.2006, 22:40
Ne prešuštvuj!
na kratko; česar ne veš ,ne boli, hvaliti stem ...se mi zdi totalno ne-zrelo...:( :O

PoisonIvy
05.11.2006, 15:38

zadnjič sem brala da moški nikdar ne prevara ženske zato ker pri njej ne dobi dobrega sexa....zaradi tega se moški loči
prevara jo pa zato, ker je doma sex vedno isti...

a je pr naših forumaših tut tko?