Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : epg

SloCop
26.08.2006, 22:27
T2 je uporabnikom svoje IPTV ponudil Epg - elektronski programski vodič na nakaterih najbolj gledanih kanalih........

Siol????????

Kje je snemanje oddaj??????
kje je epg??????????
kje je VOD?????????

drnovurb
26.08.2006, 23:38
Ni ni

kvaka
27.08.2006, 09:17
kje je epg??????????
kje je VOD?????????

Vse bo. Ko bo konkurenca začela resno odžirat tržni delež siolu. Prej pa zimsko spanje.

Redi
27.08.2006, 19:07
Na koperskem so kar aktivni tej iz T2.Kar na veliko anketirajo in raznašajo pakete.
Upam da kmalu pridejo duti do mene:approve:

sr@nje
27.08.2006, 19:08
T2 je uporabnikom svoje IPTV ponudil Epg - elektronski programski vodič na nakaterih najbolj gledanih kanalih........

Siol????????

kje je epg??????????
kje je VOD?????????

Kje so vse obljube ispred treh let?
Nič niste naredili v treh letih, samo enkrat se vmesnik nekoliko nadgradili, kar niti ni omembe vredno.

Res ne vem kaj sem plačeval tri leta??? mi kdo lahko odgovori?

Se bo kaj premaknilo?

Kje so še obljubljeni programi, do sedaj ste jih edino zmanjševali?

Kje so radijske postaje?

Kje je teletext?

Kje je obljubljeni video na zahtevo?

drnovurb
28.08.2006, 09:04
Sej maš radio in TTX :nonono:

mihies
28.08.2006, 15:23
SIOL se očitno drži monopolističnih načinov. Nekaj postavi in ko imaš dovolj velik tržni delež (pridobljen tako ali drugače) pusti stvari stati tako kot so. Sramota, več ko imajo dobička manj delajo na vsebini. Da ne govorimo, da programov ni mogoče snemat. Pa ne mi omenjat videorekorderjev, prosim.:censored:

SloCop
28.08.2006, 16:00
Ja snema se ponavadi na video rekorder - snemlanik :) Pa naj bo to digitalni, DVD, VCR....

Problem pri Siolu je ker se niti na VCR ne da, ker se ne da menjat kanalov....... isti problem ima T2....... je pač oprema vredna en drek, če je pa oprema dobra je pa umesnik vreden pol dreka :)

Vsaj umesnik za PC bi lahko ponudili.........

sr@nje
28.08.2006, 17:29
Ja radio je dva dni gor, brez da bi kdo kaj povedal in to celo 10 postaj.
Pri radio Hit bi lahko tud sliko kamere spustil, saj neorestano prenaajo sliko.

bobi
28.08.2006, 18:11
Ja radio je dva dni gor, brez da bi kdo kaj povedal in to celo 10 postaj.
Pri radio Hit bi lahko tud sliko kamere spustil, saj neorestano prenaajo sliko.

A ti si še vedno pri siolu :O

Redi
28.08.2006, 18:44
:čudo: Radio?:happy:Ampak brez slike:nonono:

sr@nje
28.08.2006, 19:39
A ti si še vedno pri siolu :O

:D , vsi pač ne mormo zbirat ponudnikov.

bobi
28.08.2006, 19:54
:D , vsi pač ne mormo zbirat ponudnikov.

Nisem vedu, pride čas ko bo vse možno :2thumbs:

sburner
29.08.2006, 13:22
mislim da se siol še nekaj časa ne bo premaknil glede epg.

sr@nje
29.08.2006, 17:08

Glede na to, da bo kmalu tri leta siol tv-ja, bi se lahko malo zganili.

bobi
29.08.2006, 18:19

Saj dejansko egp sploh ni problem pri tv, to se da postavit zelo hitro, če seveda imaš interes.
Problem je sama tv, ki je pri siolu v mpeg2 formatu in se kot kaže nič ne pripravljajo na mpeg4, kjer je slika krepko boljša in čista. Tu je največji problem tv-a.

manc
10.09.2006, 15:40
Glede na to, da bo kmalu tri leta siol tv-ja, bi se lahko malo zganili.
Meni bi odgovarjalo tole:http://www.europe.guideplus.com/index.html, ker mi DVD zapisovalnik z hard diskom podpira GUIDE Plus.

SloCop
10.09.2006, 16:16
Saj dejansko egp sploh ni problem pri tv, to se da postavit zelo hitro, če seveda imaš interes.
Problem je sama tv, ki je pri siolu v mpeg2 formatu in se kot kaže nič ne pripravljajo na mpeg4, kjer je slika krepko boljša in čista. Tu je največji problem tv-a.

Povsod je v MPEG2-ts formatu iz povsem razumljivih razlogov. V mpeg4 ni slika nič bolj čista in boljša.... samo za isto kvaliteto potrebuje manjšo pasovno širino. Si upaš meni kot uporabniku ki sem kupil Amina povedati da s to napravo ne morem več gledat TV ker si kot ponusnik prešaltov na MPEG4? :)

I DONT THINK SO....... :)

SloCop
10.09.2006, 16:19
Sploh pa dokler sateliti oddajajo vmpeg2 bo tudi siol in drugi.. in prav je tako ker slika iz pretvorb iz enega v drug format samo zgublja na kvaliteti... povej mi kako bos iz slike ki pride iz satelita v mpeg2 ts formatu pri 6MBPS naredil boljo v mpeg4 če pa boš to ki jo dobiš samo prekompresiral... to boš moral storiti v realnem času in boš zato potreboval večjo pasovno širino..... kar posledično pomeni morda tv kanal pri 5mbps vednar nikakor boljše kvalitete kot original.......

kitl
10.09.2006, 17:01
No vglavnem DVD teče nekako takole

Video Attributes:
Video compression mode: MPEG-2
TV system: 625/50 (PAL)
Aspect Ratio: 16:9
Display Mode: Only Pan&scan
Source picture resolution: 720x576 (625/50)
Frame Rate: 25.00
Source picture letterboxed: Not letterboxed
Bitrate: 6.45Mbps

Se pravi 6.5Mbit je čisto dovolj za prenos slike v kvaliteti DVD-ja tko, da je to za moje uči in za marsikatere druge več kot preveč.

Ps
Podatki so vzeti iz DVD-ja.

drnovurb
10.09.2006, 17:21
To je samo slika, brez zvoka, kajne?

bobi
10.09.2006, 18:29
Povsod je v MPEG2-ts formatu iz povsem razumljivih razlogov. V mpeg4 ni slika nič bolj čista in boljša.... samo za isto kvaliteto potrebuje manjšo pasovno širino. Si upaš meni kot uporabniku ki sem kupil Amina povedati da s to napravo ne morem več gledat TV ker si kot ponusnik prešaltov na MPEG4? :)

I DONT THINK SO....... :)

Nimam namena te prepričevati, če pa imaš možnost pogledat kako zgleda slika na T2, pa ti svetujem da si to pogledaš in boš potem primerjal razliko v kvaliteti.
Za mene je razlika občutna, še posebej ko sem bil navajen gledati siolovo tv sliko od samega začetka.

manc
10.09.2006, 18:44
Meni bi odgovarjalo tole:http://www.europe.guideplus.com/index.html, ker mi DVD zapisovalnik z hard diskom podpira GUIDE Plus.
A je GUIDEPlus za kabelsko mogoče?:clown: