Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Vzmetnice

Češpov njok
27.08.2006, 22:04
Tole z vzmetnicami je nočna mora, dobesedno. Informacije prodajalcev so si tako nasprotujoče, da ne vem kaj naj si mislim o latexu, kokosu, peni, žepkastih vzmeteh, navadnih vzmeteh, ... Kaj diha in kaj ne? Kaj se posede in kaj ne? Kaj te žoka v rebra in kaj ne?

Ima kdo kako vzmetnico, ki je res ne bi zamenjal za nič na svetu?

ponga
28.08.2006, 16:18
Latex zna biti vroč - zlasti za ljudi, ki se bolj potijo.
Jst mam 7-conski latex, načeloma sem čisto zadoovljna, če bi pa zdele kupovala novo, bi kupila žepkaste vzmeti.

fancy
28.08.2006, 16:25
Z mojim Jogijem sem čist zadovoljen :) spi se dobro, vzdrži vse posteljne akrobacije,...............zadovoljen sem z njim :approve:
Res pa je, da imajo vsake oči svojega malarja :)

mertseger
28.08.2006, 17:57
jast mam eno zlo staro pa je ne zamenjam za nobeno drugo na svet, na tej najbolje spim

bo-bo
28.08.2006, 18:21
Nič se ne sekiraj, lepo pojdi v trgovino (najbolje Ruta. in podobni), malo se pogovarjaj z kakšnim prodajalcem, ki bo znal oceniti koliko si pripravljen plačati za vzmetnico...

Zagotavljam ti da boš brez problema zapravil denar in tudi fino spal....
Pa zelo verjetno (99%) bo tako vzmetnico imel prodajalec tudi sam doma...

(No, to je bilo malo sarkastično napisano... Zdi se mi da dandanes judje ogromno denarja zapravijo za vzmetnice)

Moje mnenje:
Stari dobri Jogi je zakon... (Samo še sebi ustrezno trdoto izbereš in si zmagal...)

Aja, pa še to: Tudi na Jogiju boš odlično spal...

(Jogi sem napisal z veliko začetnico, ker "ultra" poceni "jogiji" so pa včasih res čisto mimo...)

gia
28.08.2006, 19:38
jst mam dormeo in ga dejansko ne menjam več. je fejst trd, in se moreš prej jasno navadit, da ni več fedrov in se ne odbijaš tok (:D), ampak naspim se, pa hrbet me več ne boli.
v bistvu vem samo za eno prtožbo čezenj (ne od mene): da zna res bit vroč.

ponga
29.08.2006, 06:11
Je kdo kupil vzmetnico z žepkastimi vzmetmi Jogi, Dollar ali Optima?

S://lp
---
http://cespov-njok.blogspot.com/

najboljše so neke avstrijske - pozabila proizvajalca. So pa pošteno drage.
Sicer pa so menda žepkaste vzmeti izum naših južnih sosedov in pravijo, da se splača kupiti kar njihove (glede na razmerje med ceno in kvaliteto).

planinc
29.08.2006, 20:00
zame je najboljša dormero - dosti trd, da se ne naredi luknja in zjutraj vstanem spočit in dobro
naspan:)

freya
29.08.2006, 20:42
tudi jaz sem zadovoljna z dormeom..že tri leta....tudi cena je čist sprejemljiva
kakšna je pa njegova življenjska doba, bomo pa še videli
btw...nisem opazila, da bvi bil vroč (mogoče sem le bolj hladne krvi)
;)

U462
29.08.2006, 20:45
btw...nisem opazila, da bvi bil vroč (mogoče sem le bolj hladne krvi)
;)
ce se tezi, ampak morm :veryevil:
a ksnga deca si ze povabla na skupno .lezanje. :P

freya
30.08.2006, 06:56
ti kar vpraš...sej vprašaš lahko, briga te pa nč
:blush:

mrjerry
30.08.2006, 07:08
Jaz sem sel enkrat v rutarja, si vzel cas in se za par minut ulegel na vsakega izmed jogijev, ki jih imajo. Na koncu sem vzel enega, ki je menda lateks-kokos-lateks... Za materiale mi je bilo cisto vseeno, pomembno mi je bilo samo, da je jogi trd (trd, ne ultra trd)... Po cca. treh letih se ni nic pogreznil, se pa je morda malenkostno zmehcal... Ampak kakorkoli, zelo sem zadovoljen. Cena je bila pa okrog 50 tisoc sit, ce se prav spomnim.

U462
30.08.2006, 07:27
ampak nekaj me pa pri tako glomaznih zadevah vseeno zanima :dontknow:
aj, za nek spodoben denar v rangu 3/4 do najdražjega nekaj kupim, potem pa to uporabljam recimo 15 let.
Le koliko se nabere parahu, svinjarije, .... :dontknow:

Nodika
30.08.2006, 08:00
aj, za nek spodoben denar v rangu 3/4 do najdražjega nekaj kupim, potem pa to uporabljam recimo 15 let.

:D :D

freya
30.08.2006, 09:26

tuseksi, veliko
ampak ker imaš dovolj denarja za tako drag jogi, si boš pa ja privoščil še sistem Kirby za čiščenje ( včasih je bilo to nekak 600.000 sit), s katerim redno globinsko sesaš žimnico.
;)

mrjerry
30.08.2006, 09:47
Sesanje jogijev s Hylo gre cist okej. Preverjeno :approve:

freya :kisses: :D

St.Silda
03.09.2006, 12:20
jest sem si včerej postlo kupvala... SAFR!!!
sicer bom na lateks ležišče čakala do 5 tednov in jih bom mogla prežvet in prespat na vzmetnici s fedri...
jest se hočem samo enkrat fajn naspat, brez čudnih sanj, da me križ boli in podobno sranje, pol pa zjutrej skor vstat ne morem ker me res TOLK boli.

Kahla
04.09.2006, 08:38
Jaz mam iste probleme - nov povšter pa že za en drek. Pojma nimam - tud men predlogi dobrodošli.

gia
08.09.2006, 17:26
Jaz sem sel enkrat v rutarja, si vzel cas in se za par minut ulegel na vsakega izmed jogijev, ki jih imajo. Na koncu sem vzel enega, ki je menda lateks-kokos-lateks... Za materiale mi je bilo cisto vseeno, pomembno mi je bilo samo, da je jogi trd (trd, ne ultra trd)... Po cca. treh letih se ni nic pogreznil, se pa je morda malenkostno zmehcal... Ampak kakorkoli, zelo sem zadovoljen. Cena je bila pa okrog 50 tisoc sit, ce se prav spomnim.
a je slučajno tak, k ma tut 2 trdoti (mislm tko, da če ga maš na eni strani je npr. srednje trd in če ga obrneš ornk)?
me čist firbec matra, k sem kolebala med tem inj dormeom :shy:

Teo
08.09.2006, 18:53

:D:D:D:rolling:

a banana je tud vmes?:D:D:D

Medved Pu
09.09.2006, 23:21
Tole z vzmetnicami je nočna mora, dobesedno. Informacije prodajalcev so si tako nasprotujoče, da ne vem kaj naj si mislim o latexu, kokosu, peni, žepkastih vzmeteh, navadnih vzmeteh, ... Kaj diha in kaj ne? Kaj se posede in kaj ne? Kaj te žoka v rebra in kaj ne?

Ima kdo kako vzmetnico, ki je res ne bi zamenjal za nič na svetu?

S://lp
---
http://cespov-njok.blogspot.com/Mam eno italijansko, ki je res 1a. Je vzmetena in ni bila poceni.
Praviloma se poceni vzmetnice ne splača kupit, imaš kmalu fedre v hrbtu(otroci so si kupili take), jaz tele ne zamenjam za nobeno..
Kupljena pri Novolesu...

zana k
30.03.2008, 18:10
Pozdravljeni!
Nameravam kupiti ležišče Dormeo za francosko posteljo. Zanimajo me vaše izkušnje s tem izdelkom, kako ste ali zakaj niste zadovoljni z njim?
Hvala za informacije.

Slowhand
31.03.2008, 06:09
dormeo je čist v redu zadeva,ne zamenjam za kaj drugega :approve:
ena redkih stvari,ki se resnično splača (glede na reklamo) :2thumbs:

clashofopposites
31.03.2008, 09:26
Dormeo je kul zadeva..
sam najbl se mi leži na vodi...

Gostoljub
03.04.2008, 18:34
100% naravni lateks je odličen. Uporabljam ga 3 leta in ga ne zamenjam več. Ker je zelo goste sestave, je res bolj topel, saj slabše diha. Zjutraj ga je potrebno pustiti odkritega in imeti morate zračne letve.
Dormeo je pač cenejša alternativa lateksu, a še vedno super.

nobran2
12.04.2008, 21:17
dormeo je zakon!

monster
13.04.2008, 06:48
dormeo je res odličen, ne glede na dolenjskega Hipotamusa

freya
13.04.2008, 16:57
jp, pri nakupu dormea sem bila skeptična...a po kakih 4-5 letih, kolikor ga imam, sem še vedno zadovoljna :d
najbolj mi je všeč, ker je trši in zelo lahek

Dalmatinec
05.05.2008, 18:17
Zanima me, ali ima kdo od vas dormeo jogije in če, kako je zadovoljen z njimi.

monster
05.05.2008, 18:26
imel, bil zelo zadovoln :)

za razliko od drugega top-shop-hop-cup šita vredno denarja :)

Dalmatinec
05.05.2008, 18:38
je baje neka finta z enodelnim in dvodelnim. katerega je boljše met, za zakonsko posteljo recimo?

Mowgli
05.05.2008, 18:38
Kakšna je primerljivost trenutno modne pene in latexa, da se švercam na temo?

je baje neka finta z enodelnim in dvodelnim. katerega je boljše met, za zakonsko posteljo recimo?

To pa vem. :d Dvodelnega, ker različno tehtata in vama ustreza morda tudi različna trdota in lega pri spanju. :approve:

monster
05.05.2008, 18:39
sva mela čist navadnega, ne vem, če je to eno al dvo-delni, osnovni model in je bil 200x140 :approve:

je pa res, da mi je frend, ki ima svojih 120 kg povedal, da se je njima malo "pobesil" na njegovi strani :d, kar rad verjamem :)

Irina
05.05.2008, 18:40
Jogi....Meblo.....200x200.

monster
05.05.2008, 18:43
a vidva različno tehtata? midva isto :d ...joke ...

to je blo mal offtopik ...

latex sem probal samo v štacuni in na prvo rit ni bilo tak ugodno kot d. ;)

Dalmatinec
05.05.2008, 19:38
Kakšna je primerljivost trenutno modne pene in latexa, da se švercam na temo?

To pa vem. :d Dvodelnega, ker različno tehtata in vama ustreza morda tudi različna trdota in lega pri spanju. :approve:

Aha, tenks.:2thumbs:

Mowgli
07.05.2008, 16:16
Sam guncam latex/kokos/latex že cca 10 let (proizvajalec Meblo za Ikeo) in moram priznati, da je po vsem tem času postal že precej vegast. Mi je bil pa všeč, kar se tiče kvalitete spanja (ampak to je itak subjektivna reč) Je pa tudi res, da nisem uporabljal za podlago prednapetega latoflexa ampak samo ravno letveno dno.

Menjal bi, pa ne vem kaj. Očitno tu nihče ne pozna razlik med trenutno forsirano hladno peno in lateksom. Fedrov pa nočem, pa čeprav v žepkih. Nisem fakir :angel:

Dalmatinec
16.05.2008, 06:46
Evo, danes spal drugo noč na Dormeu in moram rečt da mi zadeva vse prej kot odgovarja.:nonono: Ker rad spim na hrbtu, mi je ful vroče v spodnji del hrbta in v ta zadnjo. In trdo ko hudič!:mad:

Dalmatinec
16.05.2008, 07:09
dormeo spada med trše jogije in če si navajen ne mehkejšega, je seveda razlika. se bo zmehčal ;)

trdota niti ni tak problem kot to, da mi je vroče, ko spim...

Dalmatinec
16.05.2008, 18:38
da bi bilo vroče, še nisem opazila, ker mene praviloma zebe :d

jaz če ležim na hrbtu, me recimo kar žgat začne v spodnji del hrbta in rit.:nonono:

Vsemogočni
16.05.2008, 22:31
Koko pa veš, da ti je vroče če celo noč spiš :rolling:

Mowgli
17.05.2008, 08:09
Dalmatinec, potrpi! Še par let, pa boš na mehkem spal :angel:

snežko
18.05.2008, 21:16
Evo, danes spal drugo noč na Dormeu in moram rečt da mi zadeva vse prej kot odgovarja.:nonono: Ker rad spim na hrbtu, mi je ful vroče v spodnji del hrbta in v ta zadnjo. In trdo ko hudič!:mad:

:) a zamenjaš?? jest mam pa en jogi z žepki od četrtka, neka hospital verzija pa mi je obup premehak. jutr grem prašat kako to lahko rešim,, a mi zamenjajo al kaj...

binamina
19.05.2008, 21:39
:) a zamenjaš?? jest mam pa en jogi z žepki od četrtka, neka hospital verzija pa mi je obup premehak. jutr grem prašat kako to lahko rešim,, a mi zamenjajo al kaj...
jst ti pa kar podarim dormeota...lahk bi že prej vprašu.;)

grgo
26.01.2009, 21:05
Baje je tud važna telesna teža pri izbiri ležišča, kot so mi povedali je za "lahke" ljudi primerno mehko ležišče, nedtem ko za težje primerno trdo ležišče. Sam imam dormeo in se mi ne zdi glih ok, tako da trenutno spim na nekem mehkejšem in mi bolje odgovarja, tko da ni za vse isto dobr. Niso vsake vzmetnice za vsakogar

Lencka
27.01.2009, 10:07
Jaz sem z neko vzmetnico od Lagee (Brežice, se mi zdi) zelo zadovoljna. Imajo več izvedb glede trdote in polnil, kvalitetne, pa cenovno neprimerljivo bolj ugodne od kakega Dormea, recimo.

Grgo, ne vem, če bo to držalo. Jaz spadam v tam nekje zlato sredino po teži, ali pa morda malo pod njo, in glede na konstitucijo naj bi torej imela mehko, pa imam raje trše ležišče, na mehkem me vse boli... Obup.