Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Privatizacija - nateg stoletja

extremo
28.08.2006, 08:15
Naj mi nekdo razloži kako so posamezniki postali tudi 80% in več % lastniki delnic največjih slovenskih podjetij vrednih milijarde SIT (tudi, če je imel tak direktor do 5M SIT plače)?

mangol
28.08.2006, 13:29
Hja simpl, nakradli so, ker se je dalo.

extremo
28.08.2006, 13:49
Priznam, da sem presenečen nad indiferentnostjo forumašev do "privatizacije" našega premoženja!

mišljeni
28.08.2006, 14:07
1. Sodelovati pri postopku oblikovanja privatizacije je prvi kamen odgovora - vsekakor so se zavedali tisti ki so oblikovali zakone o privatizaciji tega in onega, kakšne bodo posledice. Sprva so bile cene ugodne, npr. stanovanj...
2. Drugi kamen je zavedanje pomena privatizacije - će si seveda "ovca" v sistemu, prestrašen zaradi novega režima ter po možnosti še temu ustrezno strokovno ne podkovan, si le del mehanizma in kot tak ne boš sledil "svojemu" kosu pogače.

3. Privatizacija se je oblikovala navadno interno, sodelovanje delavcev pri upravljanju ter preko udeležbe pri dobičku....potrebno je bilo vrednotiti premoženje, nato pa ga razdeliti, kar se je storilo preko vodilnega kadra v podjetjih ter na državni ravni.

4. Marsikdo je najprej pridobil "svoj" delež v podjetju, državnih firmah ter drugod, nato je odkupoval certifikate, pridobil odplačno (po nizki ceni) še kakšne delnice, ker je pri koritu ima prednostno pravico do prevzema delnic ob novih emisijah....to je proces...

5. Vsi bomo dejali, da je ta človek izkoristil priložnost in ga občudovali zaradi sposobnosti....kdor prej pride prej melje.....o učinkih privatizacije pa je bolje ljudi strašiti pred propadom blaginje kot pa jih podučiti o učinkih udeležbe na dobičku, vprašanju sodelovanja pri upravljanju....no to bi bila pa že "amerika" kot pravimo

DrOnyx
28.08.2006, 15:35
Naj mi nekdo razloži kako so posamezniki postali tudi 80% in več % lastniki delnic največjih slovenskih podjetij vrednih milijarde SIT (tudi, če je imel tak direktor do 5M SIT plače)?
To je tako, kot če ti recimo z plačo 150 kilo SIT kupiš stanovanje vredno 30 mega SIT. Recimo ena ideja je hipotekarni kredit, če je bil recimo tvoj oče v partizanih skupaj z direktorjem banke in ti tak kredit odobri.

Med tranzicijo so znani primeri raznih direktorjev, ki so za kredit zastavili delnice, Seveda pa niso bili vsi "pri koritu", da bi lahko kaj takega počeli, poleg tega večina niti ni vedela kaj je kapitalizem niti koliko so ta podjetja sploh vredna. Saj je profesor Menciger javno v kamere izjavil, da niso certifikati nič vredni, kar upam da je dobil bogato poplačano. Res upam, da to ni izjavil zastonj in da je za to dobil ustrezno nagrado.:veryevil:

Sicer pa tudi za tranzicijo velja danes že zgodovinska izjava Foresta Gumpiča "#LIFE IS LIKE A FUC.KING BOX OF CHOCOLATE. YOU NEVER KNOW WHAT YOU GET.#" Fuc.king še vedno zelo true.

U462
28.08.2006, 20:05
so pac reskirali:dontknow:
kako pa je Microsoftow Bili postal najbogatejsi na svetu ;)

get rich or die trying ;)

extremo
28.08.2006, 20:10
..ne, ne naša privatizacija je nekaj povsem drugega - gre za to, da so si redki posamezniki prisvojili nekoč tako imenovano družbeno premoženje v katerega smo vsi več ali manj morali prispevati dobili pa smo ničvredni certifikat (cca. 30-80.000 SIT realne vrednosti) in tukaj ne gre za iznajdljivost ampak nateg!

U462
29.08.2006, 07:49
..ne, ne naša privatizacija je nekaj povsem drugega - gre za to, da so si redki posamezniki prisvojili nekoč tako imenovano družbeno premoženje v katerega smo vsi več ali manj morali prispevati dobili pa smo ničvredni certifikat (cca. 30-80.000 SIT realne vrednosti) in tukaj ne gre za iznajdljivost ampak nateg!
in vsi smo imeli dokaj enake možnosti ... bilo je kot nekakšen "safty car pri avto-dirkah", ampak zmagali so pač tisti, ki so znali, si upali, bili zaradi rezultatov v kvalifikacijah za dlako v ospredju ... predvsem pa so reskirali in garali :approve:
Nateg pa je si je vsak sam ustvaril, kaj pa je svojo rit ploščil doma na kavču namesto da bi delal :dontknow:

DrOnyx
29.08.2006, 08:34
in vsi smo imeli dokaj enake možnosti ... bilo je kot nekakšen "safty car pri avto-dirkah", ampak zmagali so pač tisti, ki so znali, si upali, bili zaradi rezultatov v kvalifikacijah za dlako v ospredju ... predvsem pa so reskirali in garali :approve:
Nateg pa je si je vsak sam ustvaril, kaj pa je svojo rit ploščil doma na kavču namesto da bi delal :dontknow:

To je neumnost. Tranzicija je navadna državna loterija, kjer je imela peščica ljudi že prvih 6 pravilnih številk izpisanih. To nima zveze z garanjem, ker večina tranzicijskih miljarderjev ni nič garala, samo bili so pač akterji, ki so vedeli za kaj gre in drži, nekateri so si tudi upali.

Večina kapitalistov starih zahodnih držav je prišla do premoženja in podjetji po mnogih letih, veliko podjetji so ustvarjale generacije. V tranzciji so delo generacij po vojni razdelili v nekaj letih in tu govoriti o nekaterih, ki so delali in drugih, ki so sedeli na kavču je neumnost.

Komunisti so 50 let iskali enakost in jo niso našli, neenakost so odkrili v nekaj letih. Žal mi je samo Dr. Drnovška, ki se mu je od hudega očitno utrgalo. Samo svojo vlogo je dostojno odigral. Če je ne bi on, bi našli pa koga drugega. Who cares a lot?

U462
29.08.2006, 08:37
To je neumnost. ... Who cares a lot?
če bi ti namesto, da tukaj pysduliraš iskal vplivne in močne ljudi, z njimi sodeloval
ali pa jarke kopal bi tudi imel več ;)

DrOnyx
29.08.2006, 08:57
če bi ti namesto, da tukaj pysduliraš iskal vplivne in močne ljudi, z njimi sodeloval
ali pa jarke kopal bi tudi imel več ;)
Meni osebno so bolj všeč revolucije, kjer vzameš orožje v roke in na novo premešaš karte. Pa drugič.

Če mi pa je dovoljeno pripomnit, me dr. Drnovšek danes spominja na tistega povelnika operacije v Mogadishu iz filma Black Hawk Down, ki na koncu filma gre v bolnišnični šotor, kjer operirajo ranjene vojake in vzame krpo ter briše kri na tleh.

Mislim da je dr. Drnovšku danes jasno, da se kapitalizma čez noč ne da ustvariti brez žrtev. Ena izmed žrtev pa je postal tudi sam. Revolucija vedno žre svoje otroke.

Jaz nimam kaj izkati vplivnih in močnih ljudi, ker mi to ni dano. Jarke pa tudi ne mislim kopat, ker smo za to uvozili ljudi iz juga in nazadnje tudi nekaj slovakov. Proti njim pa tudi v tem poslu nisem konkurenčen. :veryevil:

Je pa tranzicija pustila pri ljudeh vtis, da se da dobro živeti samo če ne delaš in poznaš prave strice, kar pa je jasno iluzija. Tranzicija je bilo enkratno dejanje, kjer so komunisti utrgali sadove 50 letnega dela. Od tu naprej pa zopet ostane samo še delo. Nič več loterije, morda še kakšen zapitek za nazaj.

doli
29.08.2006, 11:39
Pa ne da si mi fovš, a? :approve:

extremo
29.08.2006, 11:47
Seveda sem:mad:

cactus
29.08.2006, 13:58
"Je pa tranzicija pustila pri ljudeh vtis, da se da dobro živeti samo če ne delaš in poznaš prave strice, kar pa je jasno iluzija. Tranzicija je bilo enkratno dejanje, kjer so komunisti utrgali sadove 50 letnega dela. Od tu naprej pa zopet ostane samo še delo. Nič več loterije, morda še kakšen zapitek za nazaj," se moram povsem strinjati z Onixom. Skoraj.

Ljudje božji, delate eno samo veliko napako, (ki je mimgrede neb pričakoval od tebe, onix) vedno i povsod vsako svinjarijo ali transakcijo politično obarvate.
Na svetu ne bo miru, dokler se ne bo lopovu reklo lopov, dokler se bo manipuliralo s tisočimi barvami in opravičevalo dejanja. Žal onix, izpadeš naiven. Kajti tisoč barv povsem zamegli realnost in rehabilitira dejanje.

Sicer pa moje mnenje, privatizacija NI bila nateg tisočletja. Dejstvo je le, da je večina ni mogla razumeti zaradi pomanjkanja znanja in razgledanosti.

DrOnyx
29.08.2006, 14:54
Sicer pa moje mnenje, privatizacija NI bila nateg tisočletja. Dejstvo je le, da je večina ni mogla razumeti zaradi pomanjkanja znanja in razgledanosti.
Recimo niso jo razumeli tudi taki intelektualci kot je profesor Mencinger.?

Sicer pa se čez privatizacijo pritožujejo danes tudi ljudje, ki jim je Jazbinšek podaril stanovanje za manj kot 1 Mega SIT in je danes v Ljubljani recimo vredno 30 Mega SITov ali še več. Za ta denar, ki je bil nekomu praktično poklonjen pa bom jaz delal recimo skoraj celo življenje, če se mi ne posreči invalidska upokojitev.

Samo pravi problem tranzicije je opustošenje, ki ga je pustila v glavah ljudi. Veliko krivic v tako kratkem času se pač mora nekje poznati.

U462
29.08.2006, 15:28
Samo pravi problem tranzicije je opustošenje, ki ga je pustila v glavah ljudi. Veliko krivic v tako kratkem času se pač mora nekje poznati.
ampak kako so indijanci izgubili Ameriko in arabci nafto smo pa le izkusili na lastnih glavah in plečih :veryevil:

spartan
10.09.2006, 18:30

to ti je pač privatizacija...

extremo
12.09.2006, 12:28
to ti je pač privatizacija...

Ja, samo v primeru, če je enačba: PRIVATIZACIJA = KRAJA - SLABA VEST ;)

cornholio
12.09.2006, 12:35
...nej mi en razloži kako lahko 25 letna mula pa mulc po 2 letih ene povprečno plačane službe gradita hišo ali kupita stanovanje za 50 miljonov... ;)

denar leži po tleh. še dobr da mi ga tla tud posodjo...

extremo
12.09.2006, 12:38
Enostavno - greš na banko in se zakreditiraš za ene 20 let !!

yamamoto
17.09.2006, 22:57
Dejstvo, ki ga ne bo mogel nihče izpodbiti je, da je bila slovenska privatizacija ena velika kraja in ena majhna razdelitev ostanka. :approve:
Kraja na legalen način, seveda. Če si lopovi napišejo zakone, potem kraja pač ni kazniva. :evil:
Cactus je pravilno ugotovil, da se je tudi z barvo ne da povezati, saj je odvisna le od nagnjenja. :veryevil:

Mikimuster5
20.10.2006, 14:26
Dragi moji, nimam časa vsega brat, naj le povem moje mnenje kako do rešitve.
Tako kot v vseh državah relativne blaginje se tudi pri nas najdejo posamezniki, ki radi bogatijo na tuj račun. Žal pa za razliko od urejenih držav, pri nas nimamo PRAVE FINANČNE POLICIJE!
Vse neke komisije, inšpektorati, zakonodaja je samo pesek v oči poštenim državljanom in EU.
Rezultatov NI in to je dejstvo.
Ko bo vsak moral predložiti račune za svoje več 10 milijonov vredne jeklene konjičke, več 100 milijonske deleže v podjetjih, luksuzne hiše, jahte,... in od kje je ta denar zaslužil in predvsem koliko davkov je od tega denarja plačal (kar pomeni da je bil prijavljen prihodek), potem bo pa red.

A ni čudno, da se vseskozi pojavljajo isti ljudje, jaz temu pravim ista mafija, ker drug drugemu to omogočajo in se ščitijo, pa čeprav navzven delujejo kot nasprotniki. ;)

yamamoto
20.10.2006, 20:39
Tako kot v vseh državah relativne blaginje se tudi pri nas najdejo posamezniki, ki radi bogatijo na tuj račun. Žal pa za razliko od urejenih držav, pri nas nimamo PRAVE FINANČNE POLICIJE!
Vse neke komisije, inšpektorati, zakonodaja je samo pesek v oči poštenim državljanom in EU.
Ko bo vsak moral predložiti račune za svoje več 10 milijonov vredne jeklene konjičke, več 100 milijonske deleže v podjetjih, luksuzne hiše, jahte,... in od kje je ta denar zaslužil in predvsem koliko davkov je od tega denarja plačal (kar pomeni da je bil prijavljen prihodek), potem bo pa red.

A ni čudno, da se vseskozi pojavljajo isti ljudje, jaz temu pravim ista mafija, ker drug drugemu to omogočajo in se ščitijo, pa čeprav navzven delujejo kot nasprotniki. ;)

In tukaj ni rešitve. Vdati se moramo v večno usodo zarukanih Butalcev. :clown:

kapara
26.10.2006, 08:32
Tukaj si pa precej mimo vsekal in sigurno govoriš na pamet.
Pri certifikatih niso imeli vsi možnosti, da jih vložijo v dobro stoječe firme. Cetifikate sem hotel vložiti v Krko, Petrol in še nekatere, pa so me obvestili, da ni možno.
V ta dobro stoječe firme so imeli prednost predvsem tisti na najišjih stolčkih in dobrim poznanstvom.
A to ni nateg?

kapara
26.10.2006, 09:16
Tako kot v vseh državah relativne blaginje se tudi pri nas najdejo posamezniki, ki radi bogatijo na tuj račun. Žal pa za razliko od urejenih držav, pri nas nimamo PRAVE FINANČNE POLICIJE!Vse neke komisije, inšpektorati, zakonodaja je samo pesek v oči poštenim državljanom in EU.

Zato pa prejšnja in zdajšnja vlada skupaj s gnilimi priskledniki ni hotela uvestt finančne policije, ker dobro vedo, da bodo prvi na tapeti, ker imajo največ masla na glavi

Mad Gandhi
26.10.2006, 22:28
Zato pa prejšnja in zdajšnja vlada skupaj s gnilimi priskledniki ni hotela uvestt finančne policije, ker dobro vedo, da bodo prvi na tapeti, ker imajo največ masla na glavi
Tudi, če bi uvedli finančno policijo, se ne bi nič zgodilo, dokler politika tej finančni policiji ne bi pustila da v miru opravlja svoj posel. Politika pa v tej karikaturi od države ničesar ne pusti naključju. Prav je napisal Jože P. Damijan: Potrebovali smo Janšo na oblasti, da smo videli, kako hudo slabo je stanje v resnici.":(