Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Če modem skuri strela

Ursuss
29.08.2006, 00:09
Krije siol stroške?

lp

korenje
29.08.2006, 00:10
ne, gres na t-2. po modem itak noben ne pride.

Ursuss
29.08.2006, 00:13
Pri nas ni (še) t-2

MrBoombastic
29.08.2006, 07:03
Krije siol stroške?

lp
Načeloma kriješ stroške sam. Sicer pa neseš na servis, rečeš, da ne dela, pa upaš, da ti bodo menjali. ;)

Ursuss
29.08.2006, 08:14
Ima kdo prakso s tem? Zelo mi teži da moram ob vsakem minimalnem grmenju vse izklapljat...ob zelo močnem bi že...

lp

Metek
29.08.2006, 09:38
dvojni post

Metek
29.08.2006, 09:39
Modem si od Siola kupil. Tako kot kupiš plazma TV v Bigbangu. Ko ti strela udari in skuri televizijo, ti bo Bigbang plačal novo 5000 jurjev vredno plazmo? Preberi si glede strele v garancijskem listu, mislim pa da strela ni krita pod garancijo - torej boš popravilo plačal iz lastnega žepa.

Bodi pameten, kupi prednapetostno zaščito ki varuje električno in telefonsko vtičnico in mirno spi tudi med nevihtami.

Jaz mam še stari tip modema, ki pa je od siola, pa imam kljub temu prenapetostno zaščito, ker se bolj bojim za računalnik.

3nity
29.08.2006, 09:44
Modem si od Siola kupil. Tako kot kupiš plazma TV v Bigbangu. Ko ti strela udari in skuri televizijo, ti bo Bigbang plačal novo 5000 jurjev vredno plazmo? Preberi si glede strele v garancijskem listu, mislim pa da strela ni krita pod garancijo - torej boš popravilo plačal iz lastnega žepa.

Bodi pameten, kupi prednapetostno zaščito ki varuje električno in telefonsko vtičnico in mirno spi tudi med nevihtami.

Jaz mam še stari tip modema, ki pa je od siola, pa imam kljub temu prenapetostno zaščito, ker se bolj bojim za računalnik.

meni to ne deluje. še zmeraj moram izklapljati pri vsaki nevihti

OZZY
29.08.2006, 10:03
telekom ima varovalke, ki bi morale to preprečiti...

Ali je šel napajlni del ali del za net..če je za net bi jaz okrivil telekom in slabe varovalke ter tako posledično zahteval, da oni popravio na svoje stroške...

Toliko so se buinili, ko je t-2 zahteval njihovo odstranitev za svoje upoqabnike in nadomestitev z njihovimi. so govoril, da rabjo to kot zaščito in bla bla ba...

če pa je napajalni del pa tko al tko zame to pokrije garancija.

Vsekakro nesi na servis in reči, da ne dela in da je kr naenkrat nehalo delat.....Ko pa bojo kej govoril da je skurjeno pa nared neumno faco pa reč ,da vedno dajaš iz vtičnice ko je nevihta saj je tko najbl ziher...naj dokažejo, da je to posledica strele.

3nity
29.08.2006, 10:17
sej telekom ima eno belo škatljico, ki naj bi preprečila, da bi strela direkt udarila v modem, ampak meni se res ne da po vsaki nevihti klicat na telekom in prijavljat motnje. raje takrat vse izklopim.

Maj
30.08.2006, 00:21

Pa misliš, da so te zaščite kaj dosti učinkovite?

Jaz nimam kaj dosti zaupanja vanje pri sestri so imeli zaščito in je zagrmelo pa sta šla telefon in televizija, ki sta bila takrat pač vklopljena.

Sicer sem nabavil belkin zaščito a še vseeno vedno vse izklapljam, če le morem.

A kdo ve kako je s tisto Belkin garancijo a res dobiš vso škodo povrnjeno, če ti karkoli uniči čez zaščito?

MrBoombastic
30.08.2006, 07:40
A kdo ve kako je s tisto Belkin garancijo a res dobiš vso škodo povrnjeno, če ti karkoli uniči čez zaščito?

Verjetno si dobil en listek zraven. Tam, ko je z najmanjšo pisavo napisano, je omenjeno, kar te zanima.

DaDo13
30.08.2006, 07:55
Najboljša zaščita je še vedno, da izklopiš električno napeljavo in telefonsko.
Prednapetostna zaščita ti ne bo pomagala, če kje v bližini udari strela. Sem že videl primer ko je skurilo zaščito in TV .

Maj
31.08.2006, 03:17
Verjetno si dobil en listek zraven. Tam, ko je z najmanjšo pisavo napisano, je omenjeno, kar te zanima.

Napisana je cela stran in bolj kot berem manj vem.
Piše, da mi za moj model garantirajo do 55.000 € za doživljensko dobo izdelka????

Kakšna pa je ta doživljenska doba izdelka?
Verjetno dokler ga ne uniči strela torej ne dobim odškodnine nikoli???

Potem piše da nisem upravičen do odškodnine ob nestrokovnem priklopu(kako se pa zaščitno sploh lahko nestrokovno vklopi?
Nekaj piše tudi, da ni dovoljeno uporabljati razdelilcev, podaljškov.kaj s tem mislijo, da ne sme imeti za zaščitno razdelilca in potem vklopljen računalnik, monitor, radio, tv, telefon???

Jaz imam za zaščito en dolg razdelilec in potem vanj vklopljenih osem različnih zadev, ker pa mislim, da ne bi smelo biti problem saj vse skupaj še zdaleč ne dosegajo 2500W kolikor je menda omejitev.

Če mi torej strela kaj uniči si bom moral kriti stroške sam in ne Belkin.

A so pri Belkin zaščiti že komurkoli karkoli vrnili. Ima morda kdo kakšne izkušnje s tem?

Sicer če sem le doma zadeve vedno izklapljam ampak vseeno me velikokrat tudi ni in je dobro vedeti ali lahko karkoli pričakujem od Belikna ali ne?

Lp

OZZY
31.08.2006, 07:58

Dobro si rpeberi pogoje kako je s tem....ker ko jih boš boš videl, da je vse skupaj kr težko uveljavljat in tudi dobit.

Maj
31.08.2006, 14:36
Saj bolj kot berem manj mi je jasno.
Takšne reklame bi morali prepovedati, ker samo zelo zavajajo.

Me pa zanima, če je kdorkoli že poskušal uveljaviti Belkin garancijo?

mckeky
31.08.2006, 17:09

Ni nujno da ga je od siola kupil....Js ga nisn placal in ga imam tako receno "v izposoji" dokler imam vezano narocnino...
Prijateljo je to nedeljo unicila modem strela. Klical je na 080 in javil. V pon. zjutraj je prisel nekdo od telekoma, vzel unicen modem, previril ce novi deluje in odsel. BREZPLACNO

Yamaha02
29.07.2010, 16:47
Torej imam star modem Sagem (črn), ki je v lasti SiOLa. Nekaj let nazaj je prejšnjega (isti model) skurila strela in so ga zamenjali (ker je pač od SiOLa). Je to še vedno tako? Dobiš isti model modema?
Hvala, LP

080 Tehnična pomoč
29.07.2010, 19:55
Torej imam star modem Sagem (črn), ki je v lasti SiOLa. Nekaj let nazaj je prejšnjega (isti model) skurila strela in so ga zamenjali (ker je pač od SiOLa). Je to še vedno tako? Dobiš isti model modema?
Hvala, LP

Pozdravljeni,

praviloma bi ob menjavi modema prejeli Iskratel modem (Ganymede ali Sinope), saj Sagem modemi niso več aktualni.

P.S.
Terminalna oprema (modemi) je v lasti Telekoma Slovenije, tako da vam ga ob kakršnikoli okvari ali napaki, brezplačno zamenjamo.

Yamaha02
29.07.2010, 22:49
Aha, hvala za odgovor. Ne spada ravno v to temo, pa vendar, zanima me kako bi izmenjal dva modema, ki jih imam doma (na dveh linijah). Je reset vsakega modema (in tv komunikatorja na vsakem) in ponovna vzpostavitev povezave na zamenjanem modemu dovolj, ali je uporabniško ime vezano na mac naslov, ki se ga ob aktivaciji vpiše na servisne strani? Torej, ali se mora spreminjati tudi nastavitve uporabniškega imena?
Sem malo zakompliciral, in se vrjetno kje tudi zmotil, na omrežja se ne spoznam najbolje :nonono:.
Hvala, LP

080 Tehnična pomoč
30.07.2010, 19:03
Aha, hvala za odgovor. Ne spada ravno v to temo, pa vendar, zanima me kako bi izmenjal dva modema, ki jih imam doma (na dveh linijah). Je reset vsakega modema (in tv komunikatorja na vsakem) in ponovna vzpostavitev povezave na zamenjanem modemu dovolj, ali je uporabniško ime vezano na mac naslov, ki se ga ob aktivaciji vpiše na servisne strani? Torej, ali se mora spreminjati tudi nastavitve uporabniškega imena?
Sem malo zakompliciral, in se vrjetno kje tudi zmotil, na omrežja se ne spoznam najbolje :nonono:.
Hvala, LP

Pozdravljeni,

sta omenjena modema na isti tehnologiji (Sinope, Ganymede, Calysto, Sagem F@st - ADSL // Proteus - VDSL // Prospero - FTTH)? Če sta, ju lahko brez težav zamenjate med sabo.
V primeru zamenjave, nam to prosim sporočite preko ZS (uporabniška imena in kontaktni telefon), e-poštnega naslova tehnicna.pomoc@siol.net (s prav tako pripisanimi uporabniški imeni in kontaktnim telefonom) ali telefonske številke 0801000, da se modemi ustrezno vpišejo in nastavijo.

Yamaha02
30.07.2010, 20:43
Eden je Sagem, drugi pa Sinope, torej sta oba ADSL in ne bo problemov. Bom ob zamenjavi še sporočil na 0801000. Najlepša hvala za pomoč.
LP