Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Radar za odvzem

Limml
29.08.2006, 04:56
Pozdravljeni!

Zanima me, če kdo ve al pa je celo doživel, koliko čez omejitev se sme peljati, da še ni odvzema vozniškega dovoljenja? Pa nekih pritožb ne mislem pisat, bom plačal, pač sem zaje.bu, kaj čmo, sam če mi ga pa vzamejo, to pa ne bi blo v redu.....

no če kdo kej ve o tem..

LP

slick
29.08.2006, 06:13
v naselju je tko, da že če nad 80 voziš, ti lahko gre izpit za dobo enega meseca do enega leta... če voziš nad 100 se lahko pa avtomatično spet v avtošolo vpišeš:)

za izven naselja pa ne vem točno... poišči ZVCP pa si preberi...

Limml
29.08.2006, 06:44
jp, sem si prebral, 1-12 mesecev odvzem pa najmanj 120 jurjev pa 5 pik...jao...pa a to dosledno izvajajo, al je kakšna olajševalna okoliščina, da v več kot 10 letih nisem dobil nobene pike, nkol napihal.....?

U462
29.08.2006, 09:34
jp, sem si prebral, 1-12 mesecev odvzem pa najmanj 120 jurjev pa 5 pik...jao...pa a to dosledno izvajajo, al je kakšna olajševalna okoliščina, da v več kot 10 letih nisem dobil nobene pike, nkol napihal.....?
žal precej dobesedno izvajajo :dontknow:

bush
29.08.2006, 10:24
Žal?
Kar prav je, da to dosledno izvajajo.

mrjerry
29.08.2006, 11:26
Itak :approve:

soncnica
29.08.2006, 12:42
Iz lastnih izkusenj(nazalost)-V naselju, voznja 84km/h - 70 tisocakov in 2 al 3 pike. Pritozba bla napisana veckrat, s precej dobrimi razlogi ....nic odobreno.tko da- se splaca vozt pocas.

U462
29.08.2006, 13:44
Žal?
Kar prav je, da to dosledno izvajajo.
za mojo denarnico :(

U462
29.08.2006, 13:46
Iz lastnih izkusenj(nazalost)-V naselju, voznja 84km/h - 70 tisocakov in 2 al 3 pike. Pritozba bla napisana veckrat, s precej dobrimi razlogi ....nic odobreno.tko da- se splaca vozt pocas.
dobiš mesto tajnice v klubu ;)
jest sm bil na 90 in se skozi šivankino uho izmazal z vozniško :shy:

Sharkica
29.08.2006, 14:20
Se strinjam z visokimi kaznimi za tiste, ki v "ta pravem" (al kako naj to napišem) naselju, torej v neposredni bližini šole, vrtca, trgovin itd., vozijo bistveno preko omejitve. V naselju, kjer sem prej živela, so norci na prehodih za pešce podirali vse živo, ker se niso mogli pravočasno ustaviti.

Je pa res tudi to, da so omejitve ponekod prav bebaste - recimo omejitev 50 km/h na Dolenjski cesti v Lj, je živa neumnost. Pa Zaloška, Celovška itd. 60 ... ni čudno, da ob prometnih konicah tam vse stoji ... al je pa še več nesreč zarad pacientov, ki se držijo omejitev in nervirajo ostale udeležence v prometu, ki jim ni tako zelo škoda par deset jurjev in točke ali dveh :)

U462
29.08.2006, 16:10
V naselju, kjer sem prej živela, so norci na prehodih za pešce podirali vse živo, ker se niso mogli pravočasno ustaviti.

a nastavlala si se tud kej, al je bla doza slučajnih izborov zadostna :D

ODSD
29.08.2006, 16:22
Vozit moreš cez 108 da se ti izrece ukrep prenehanje veljavnosti VD (moraš iti ponovno delat vozniško). 7 km/h je kao odstopanja radarja nad 100 km/h, pod 100 km/h pa 5 km/h.
Drugače pa se v naseljih kjer je omejitev 50 km/h ustavlja vozila ki vozijo nad 60 km/h. Tam pribiližno 62, 63 se kaznuje za manj pa praviloma ne.

slick
29.08.2006, 19:18

olajševalna okoliščina je, če maš kakšnega bratranca pri taplavih... v nasprotnem primeru pa....MEEEEEESEČNEEEEEE NALEPKEEEEEEEEEE;)

Snif
29.08.2006, 19:49
In zakaj bi jst delal prekrške zato, da bodo drugi lahko vozili hitreje? Jst z čistega užitka vozim tolk kot piše. Če pa komu ni prav naj pa ostane doma oz. gre prej. :approve: Obstajajo pa tudi javna prevozna sredstva in kolo potem se pa ni treba jezit, ker je spet gneča na cesti in vse(m) stoji.

korenje
29.08.2006, 19:59
Pozdravljeni!

Zanima me, če kdo ve al pa je celo doživel, koliko čez omejitev se sme peljati, da še ni odvzema vozniškega dovoljenja? Pa nekih pritožb ne mislem pisat, bom plačal, pač sem zaje.bu, kaj čmo, sam če mi ga pa vzamejo, to pa ne bi blo v redu.....

no če kdo kej ve o tem..

LP

prov ti je... kaj pa divjas po cestah.

Limml
30.08.2006, 06:32
No ne divjam :angel: , sam mal sem zeleno lovil na semaforju pri bavarcu :angel: , šel sem pa iz dunajske, tko da se men zdi, da nisem ogrožal nobenga.

Se pa strinjam s šarkico, da je razlika (moralno gledano) al voziš 75 skoz naselje, mimo šole, ki ima prehod za pešce, al pa po celovški.

sam še eno vprašanje mam, a moraš vedno dobiti zapisnik o prekršku pa kej podpisat? :dontknow:

lp

sej drgač pavem, men ga bojo vzel, unmu kamionarju, k je pol primorske razlomu, bo pa zihr opomin dobu :censored: :censored: :censored: :censored:

3nity
30.08.2006, 06:49
sej drgač pavem, men ga bojo vzel, unmu kamionarju, k je pol primorske razlomu, bo pa zihr opomin dobu :censored: :censored: :censored: :censored:

to je čisto res, vendar to niso policisti krivi ampak naša glupa zakonodaja

soncnica
30.08.2006, 10:56
Se strinjam z visokimi kaznimi za tiste, ki v "ta pravem" (al kako naj to napišem) naselju, torej v neposredni bližini šole, vrtca, trgovin itd., vozijo bistveno preko omejitve. V naselju, kjer sem prej živela, so norci na prehodih za pešce podirali vse živo, ker se niso mogli pravočasno ustaviti.

Je pa res tudi to, da so omejitve ponekod prav bebaste - recimo omejitev 50 km/h na Dolenjski cesti v Lj, je živa neumnost. Pa Zaloška, Celovška itd. 60 ... ni čudno, da ob prometnih konicah tam vse stoji ... al je pa še več nesreč zarad pacientov, ki se držijo omejitev in nervirajo ostale udeležence v prometu, ki jim ni tako zelo škoda par deset jurjev in točke ali dveh :)

js pa mislm, da je problem v tem, da polcaji nikol ne "dobijo" ta pravih norcev, k dejansko tiscijo gas po prometnih cestah, ampak najee... mi, ki po prazni cesti pozno zvecer naslonimo nogo malo bolj na gas...sram naj jih bo!(polcaje mislm)

ODSD
30.08.2006, 16:04
No ne divjam :angel: , sam mal sem zeleno lovil na semaforju pri bavarcu :angel: , šel sem pa iz dunajske, tko da se men zdi, da nisem ogrožal nobenga.

Se pa strinjam s šarkico, da je razlika (moralno gledano) al voziš 75 skoz naselje, mimo šole, ki ima prehod za pešce, al pa po celovški.

sam še eno vprašanje mam, a moraš vedno dobiti zapisnik o prekršku pa kej podpisat? :dontknow:

lp

Ja če si pelal 75 v naselju si tak pomoje dobo plčilca. 30.000 pa 1 kazensko, plačaš v 8 dneh polovičko pa je zadeva rešena.
Vedno dobiš nekaj za podpisat ja, razen če bi ful hitro pelal (čez 86) bi šlo vse skup pred sodnika, te pa ti samo povejo da bo šla zadeva na sodišče. Pa vedno sodnik odloča o tem ali ti bo vzel vozniško ali ne, nikoli policija.

soncnica
30.08.2006, 16:20
pr kaznih glede hitrosti ni moznosti placila polovicke v osmih dneh.

korenje
30.08.2006, 16:33
jz sm dobu 50k sit kazni ker sem vozil po rumenem pasu in sel v oranzno luc ob devetih zvecer.

slick
30.08.2006, 18:23
pr kaznih glede hitrosti ni moznosti placila polovicke v osmih dneh.

seveda je...

simimedi
30.08.2006, 21:22
Evo moj primer pa povejte če je to prav!

V klanec sem prehitel tovornjak ki je vozil 20km/h (če sploh toliko ker se mi števec na avtu niti vzdignil ni), bila je pa res polna črta ampak nikogar ogražal, dovolj velika preglednost. Na vrhu klanca me ustavi patrulja, češ da je nižje opazovalec v civilu, ki je poročal o mojem prehitevanju. Moral sem podpisati listek in avtomatsko čez mesec dobim domov od sodnika za prekršle 35.000 in mislim da je bilo 2 točki. Polovičke ni bilo možno uverljvljati tako da sem moral lepo plačati. Se mi je zdelo pa sila neumno. Pa še to omejitev je bila drugače 90km/h je bil pa to Marenski klanec, za tiste ki poznate.

Tako je to, sprijazniti se je treba pa je ker možje v modrem imajo vedno prav.

LP

korenje
30.08.2006, 21:37
Evo moj primer pa povejte če je to prav!

V klanec sem prehitel tovornjak ki je vozil 20km/h (če sploh toliko ker se mi števec na avtu niti vzdignil ni), bila je pa res polna črta ampak nikogar ogražal, dovolj velika preglednost. Na vrhu klanca me ustavi patrulja, češ da je nižje opazovalec v civilu, ki je poročal o mojem prehitevanju. Moral sem podpisati listek in avtomatsko čez mesec dobim domov od sodnika za prekršle 35.000 in mislim da je bilo 2 točki. Polovičke ni bilo možno uverljvljati tako da sem moral lepo plačati. Se mi je zdelo pa sila neumno. Pa še to omejitev je bila drugače 90km/h je bil pa to Marenski klanec, za tiste ki poznate.

Tako je to, sprijazniti se je treba pa je ker možje v modrem imajo vedno prav.

LP

prehitevanje v klanec je nevarno. jz sm bil v isti sitauaciji enkrat, ko sm prehiteval tovornjak. sm mislu da bo moj golf potegnu dost hitr, pa bi reku da sm ene vsaj 10 sekund prehitevu in je malo manjkal, da me je nasproti avto zbil, ki ga pred prehitevanjem nism vidu.

Verbal
31.08.2006, 08:11
Si preživel?

ODSD
31.08.2006, 09:27
Vse je odvisno kdaj si prehiteval tovornjak ker se zakoni se spreminjajo vsaki mesec. Po novem se za alkohol do 0,5 mg/l (po starem je to 1.0 promil) izda placilni nalog na kraju pa policaj ti na kraju izrece kazenske tocke in imas moznost placila polovicke v 8 dneh. Pred 2 mesecema je se blo cist drugace. Si za vsaki ***** mogo iti k sodniku, ta pa ti da polno kazen pa se najmajn 10.000 SIT stroski postopka.
Tak da ce ste dobivali vlke kazni ni vedno policija kriva.

Glede hitrosti pa spet odvinso klko pelas. Ko presezes enkrat doloceno hitrost gre vse skup na sodisce.

Smaug
31.08.2006, 09:28
On ze, samo mozgani niso imeli te srece.

kvaka
31.08.2006, 13:27
...nervirajo ostale udeležence v prometu, ki jim ni tako zelo škoda par deset jurjev in točke ali dveh :)

Hmm. Če je tu kak, ki mu ni škoda par 10 jurjev, bom z veseljem objavil številko svojega računa. :D

mrjerry
31.08.2006, 13:35
prehitevanje v klanec je nevarno. jz sm bil v isti sitauaciji enkrat, ko sm prehiteval tovornjak. sm mislu da bo moj golf potegnu dost hitr, pa bi reku da sm ene vsaj 10 sekund prehitevu in je malo manjkal, da me je nasproti avto zbil, ki ga pred prehitevanjem nism vidu.

Polna crta je pac polna crta. V zakonu lepo pise, da polne crte ne smes prevozit, nikjer pa ne pise, da imamo vozniki pravico do presojanja, kdaj je preckati polno crto varno ali ne.

Tko pac je...

korenje
31.08.2006, 14:06
Polna crta je pac polna crta. V zakonu lepo pise, da polne crte ne smes prevozit, nikjer pa ne pise, da imamo vozniki pravico do presojanja, kdaj je preckati polno crto varno ali ne.

Tko pac je...

kaj to men govoris. nism jz prehitevu cez polno crto.

dzuko
01.09.2006, 12:09
A ni tko da lahko prehitevaš čez polno črto ovire (kaj je sedaj ovira ne vem, ampak tovornjak ki vozi 20km/h bi ga itaq morali policaji izločit iz prometa)..tko so mene naučil v avtošoli 5 let nazaj...

Pa a ne piše v zakonu tudi to, da pri prehitevanju lahko prekoračiš hitrost, če jo potem ko zaključiš prehitevanje zmanjšaš na omejitev...kao da tko prehitevaš najbolj varno..(z 49km/h prehitevati kamion, ki vozi 43 km/h bi znalo mal trajat)...

Sončnica...2 tedna nazaj sem dobil kazen zaradi hitrosti in plačal v 8 dneh, tko da se da (je pisalo spodaj na nalogu)...

Simimedi..pedri policaji lahko kakršnokoli situacijo ocenijo za nevarno in neprilagojeno vožnjo razmeram...tko mi je en miđet povedal sredi enih njiv (ki so bile še v sklopu 500m odaljene vasi in je bila tako omejitev 50)..mi je pa zato njegov kolega v avto mimo njegove vednosti zmanjšal kazen tako, da mi ni štel uporabe mobitela med vožnjo..zgleda se nista marala...

soncnica
01.09.2006, 17:34
seveda je...

kako seveda je, ..prvic slisim, pa sm bla ze "fizicno vpletena" v tovrstne kazni, pa marsikej prebrala, napisala, pa prvic slism...

slick
01.09.2006, 18:57
kako seveda je, ..prvic slisim, pa sm bla ze "fizicno vpletena" v tovrstne kazni, pa marsikej prebrala, napisala, pa prvic slism...

ej nimam pojma...tko pač je... na dan fuzbala med hrvati inu brazilci (enkat na začetku junija) so mi smrkci namerili 68 km/h pod dolgim mostom na viču (omejitev je tam-pojma nimam komu na čast ampak ok-50).

kazen je bila sledeča: 30.000 SIT in kazenska točka, zraven sem dobil prazno položnico in navodilo, da če plačam v osmih dneh lahko nakažem polovični znesek-torej 15.000 SIT...

soncnica
01.09.2006, 19:20
a?prvic slism...in se nism slisala za placilo polovicnega zneska:dontknow: , tut js nikol nism dobila poloznice nikol zravn, res pa da je bla kazen visja, samo- tut za nizje kazni vem, da ne dobis zravn položnice, tko da....cudn- je se ksn tak primer?

dzuko
01.09.2006, 20:49
Emm...moj ja..povprečno vsake dva meseca...

soncnica
03.09.2006, 12:27
Emm...moj ja..povprečno vsake dva meseca...

nja..nevem, js se nism "naletela" na kej tacga...mi zmer zatezijo s polno ceno seveda...:mad:

Sharkica
04.09.2006, 10:10
a?prvic slism...in se nism slisala za placilo polovicnega zneska:dontknow: , tut js nikol nism dobila poloznice nikol zravn, res pa da je bla kazen visja, samo- tut za nizje kazni vem, da ne dobis zravn položnice, tko da....cudn- je se ksn tak primer?

Polovička pride v poštev mislim da samo do 30.000 SIT, kar je nad tem, plačaš polno ceno. Aja, pa seveda velja samo za radar in mislim da za parkiranje, ko je v igri alko, ni polovičk :approve:

Black
04.09.2006, 12:24
matr tole se pa sliš kt da sam dekleta ne dobijo polovičk...
i wonder why...lol

Smaug
04.09.2006, 16:52
Polovička pride v poštev mislim da samo do 30.000 SIT, kar je nad tem, plačaš polno ceno. Aja, pa seveda velja samo za radar in mislim da za parkiranje, ko je v igri alko, ni polovičk :approve:

Ne drzi. Recimo moj prijatelj je fasal 120.000 kazni -normalno je dobil rok 8-ih dni odloga placanja za polovicno ceno 60.000. Jazst pa sem se recimo obradoval s kaznijo enega piva prevec, kar me je prav tako prislo polovicnih 15 tisocakov (drugace 30k). Mogoce zato, ker sem se prepiral z gospodom milicnikom :D
Malo idiotsko, glede na to, da bi me ceneje prisla voznja po napacni strani avtoceste...

Nincha II.
05.09.2006, 16:35

OK, sej vidim, da si smeskota nardila, sam vseeno se ne morem zadrzat ... ;)

Mene pa namrec blazno nervirajo tisti, ki bi radi od mene, da vozim vsaj 80km/h tam, kjer je 50km/h omejitev. Se mi napopajo na rit, trobijo, mahajo in ne vem kaj se vse. Jaz mam vozniskega komaj pol leta in sem se voznik zacetnik, se pravi mi ni treba dost prekrskov nardit, da mi gre vozniski adijo. Nimam pa cist nobene zelje po ponovnem opravljanju vozniskega, zato se probam kokr se da vozit po predpisih. To ne pomeni, da nikol ne vozim mal hitrej od omejitev, samo denarja in tock pa ne nameravam nobenmu posenkat ... :blush:

PS: Vem, da cijazenje nervira - ampak to bolj kot drzanje omejitev mislim na tiste, ki vozijo 30-40km/h tam, kjer je 50. :shy:

soncnica
09.09.2006, 18:04
mislm...no, kokr vem, pride polovicka v postev le pr napacnem parkiranju..

Jakec
09.09.2006, 18:08
ni samo tam, tudi v nekaterih drugih primerih je možna

Eva
03.10.2006, 14:01
Še moj primer glede polovičk:

Polovička NE:
Takoj za znakom 40 zaradi bližine šole me je ujel radar pri hitrosti 57 (zaradi zamišljenosti sem prepozno stopila na zavore). Policist je napisal zapisnik, me prijazno obvestil, da lahko kazen 30.000 plačam obročno in mi povedal, da sklep dobim po pošti. Sklep se je glasil na kazen 30.000 + 10.000 stroškov postopka+ 1 točka. Brez možnosti polovičnega plačila.

Polovička JA:
Moža je ujel radar zvečer nekje v Ljubljani pri hitrosti 68 na omejitev 50. Zaradi prehitre vožnje so mu dali pihat 8na srečo je napihal 0,0). Kazen: zapisnik z določeno kaznijo 30.000 in opombo na zapisniku, da se plača polovička, če plača v 8 dneh.

Skrajnost - polovička JA:
Soseda so ujeli na radar pri izstopu z avtoceste - omejitev 80, on je peljal več kot 140, pobegnil je policistu, ki ga je ustavljal, pa še pijan je bil za povrh. Avto je pustil nekje ob cesti, poklical ženo in na poti domov sta se ustavila v lokalu še na eni pijači. Policisti so ga na podlagi številke izsledili, poklicali domov, od otrok dobili ženino številko, poklicali ženo in kršitelja "zasegli" v lokalu. Ker je bil pijan, se je še skregal s policajem... ampak... Kazen: Takojšnji zapisnik in določitev kazni 240.000, kazenske točke (o številu nisem sigurna.. ) in MOŽNOST POLOVIČNEGA PLAČILA V 8 DNEH !!!

Sklep: Polovičke so odvisne od policaja, ali pa tudi ne.. naj se oglasi kak policaj, pa stvar obrazloži. Menda ne boste rekli, da tule na forumu ni nobenega policaja :angel:

rda
04.10.2006, 14:00
Se opravicujem za reklamo - zanimivo branje za tiste, ki jim je vozniski izpit vitalnega pomena (in ne uzivajo alkohola/mamil :clown: ):

http://www.zav-mb.si/Zavarovanje_Brez_tock.2562.0.html

nejc
04.10.2006, 16:48
6 let mam izpit, dobu sem pa vsega tri kazni, zadnjo marca za prekoračitev hitrosti v Trojanskem tunelu. Dobili so me pri 108 km/h in sem dobil kazen 10.000 sit, za kar sem plačal le 5.000 sit v 8 dneh.

Druge dve kazni sta bili obe za prehitevanje čez polno črto. obakrat sem pravtako dobil kazen 10.000, v 8 dneh 5.000 sit.

@sharkica:2thumbs: končno ena "baba" s takim mišljenjem:D...čist iskreno, ne vem kdo je odgovorn za postavljanje omejitev in označb na cesti, ampak menim, da bi morali precej teh ljudi dati v začetni tečaj logike:)

Limml
01.03.2007, 07:07
Da obvestim vse udeležene glede teme. Zdej sem dobil 1 mesec prepovedi pa 560 € kazni, zdej me pa zanima, če kdo ve, kako jem z izpitom , baje se ga ima doma, in ti ga ne vzamejo dobesedno ampak gre za prepoved vožnje. neki piše, da mam 8 dni rok za pritožbo, ki je itak že mino, zdej me pa zanima, če kdo ve, kdaj začenja ta prepoved veljati?

pinky
01.03.2007, 07:10
včasih si moral izpit sam odnesti na upravno enoto in potem si ga lahko čez en mesec dvignil - še lani poleti, ko sem registrirala avto je bilo tako, ker je bil pred mano v vrsti nekdo, ki je tako prinesel "arhivirat" svoj izpit

razen če se je v zadnjem času zakon kaj spremenil :dontknow:

Limml
01.03.2007, 07:44
ja tole za en mesec je zihr tko, da se ga ima doma, samo prepoved vožnje pa velja, kar pomen, da se sicer da švercat, pa srečo preizkušat, sam po moje glih ni zdrav.

res me pa zanima, kdja zadeva začne veljat, sem klical sodnico, ji ni čist nč jasn....

Mirko7
03.03.2007, 11:56
ja tole za en mesec je zihr tko, da se ga ima doma, samo prepoved vožnje pa velja, kar pomen, da se sicer da švercat, pa srečo preizkušat, sam po moje glih ni zdrav.

res me pa zanima, kdja zadeva začne veljat, sem klical sodnico, ji ni čist nč jasn....

Iz mojih izkušenj, po pošti ti bojo poslali obvestilo, da se moraš javiti na mačkovi, (če si iz Ljubljane) in prinesti boš moral izpit seboj, da ti bojo dali štempel za prepoved vožnje za enega meseca (npr. 3.3.2007-3.4.2007) na zadnjo stran vozniškega izpita, tako da policaj vidi, da imaš prepoved vožnje. Lahko pa greš že prej, da ti ta štempel dajo in stvar bo prej rešena. Vsaj meni so tako naredili. Pa vso srečo v prihodnje pri prekrških.