Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Sušilni stroj

freya
29.08.2006, 08:42
Pod nujno kupujem sušilca...torej, ker je moj že malo zastarel, mi povejte, katere funkcije največkrat uporabljate ( še posebej me zanima funkcija sušenje volne),kako se obnese tipalo vlažnosti, Firme ( Indesit, Blomberg, Sidex?? ) ali vztrajate pri Gorenju in Candyju, katero perilo sušite v sušilcu........in kje so trenutno najboljši plačilni pogoji.
Firbčna, ane?

p.s. goody, prosim pusti dan ali dva kot samostojno temo preden združiš ;)

bobi
29.08.2006, 08:50
Pred kratkim sem kupil sušilca znamke Bosch, ki ima poudarek na pranju volne (3,5)kg, katero suši z rahlanjem in pa z izpihovanjem. Zelo dobra zadeva v akciji pri Big bangu z garancijo 5 let.
Cena, mogoče visoka, 150 kilo sit, je pa tudi možnost obročnega odplačevanja. (24) mesecev ali nakup na keš z 5% popustom.
Sušenje ostalih tkanin je po želji, rahlo vlažno, za likanje, do suhega in to v količini 7 kg.

Da ne pozabim, kar koli sem že posušil, nič ni bilo zmečkano ali poškodovano!

freya
29.08.2006, 12:03
bobi, ravno gledam big bang wte84100by 119.900,00 ali gorenje D6225 za 105.000,00
ponavadi sušiš na čisto suho ali vlažno za likanje? (pri kolegici je bilo tole vlažno za likanje še čisto mokro za moje pojme)

Sacha
29.08.2006, 12:10
jest mam Zanussi pa je zaenkrat zelo uredu, perilo mehko in zlikano :D:D

bobi
29.08.2006, 12:14
Pri mojem nastaviš lahko za likanje in za v omaro. V obeh primerih ni čisto suho, za likanje malo bolj vlažno na otip, za v omaro pa skoraj suho. To sta dve nastavitve pri katerih ne potrebuješ da je čisto suho. Tretja verzija je pa do suhega in lahko rečem da mi ne zmečka vsebine.
Nimam pojma kako je pri gorenju :nonono:
Če se boš odločala za Gorenje pri big benu imaš do konca meseca avgusta akcijo za 5 let garancije

U462
29.08.2006, 12:16
bistveno: če nimaš odzračne cevi mora obvezno imeti kondenzacijsko posodo.

sicer pa se splača kupiti tudi brand name, v ceni je veliko, ker je trg zahteven

Sacha
29.08.2006, 12:18
Ja pa pozimi ne potrebuješ dodatnega ogrevanja ko sušiš perilo :D:D:D

bobi
29.08.2006, 12:25
Ja pa pozimi ne potrebuješ dodatnega ogrevanja ko sušiš perilo :D:D:D

To pa vsekakor, greje kot toplarna :rolling:

Sacha
29.08.2006, 12:35
To pa vsekakor, greje kot toplarna :rolling:Jest ga mam v kopalnici. Si zamisliš ko se grem kopat pa je voda vroča in ko para pa ta toplota začneta delovat mam še savno, brezplačno :D:D:D

Kolk koristi od enga sušilca :rolling::rolling::rolling:;)

bobi
29.08.2006, 12:46
Jest ga mam v kopalnici. Si zamisliš ko se grem kopat pa je voda vroča in ko para pa ta toplota začneta delovat mam še savno, brezplačno :D:D:D

Kolk koristi od enga sušilca :rolling::rolling::rolling:;)

Poznam občutek, ko pridem ven iz kopalnice sem kar drogiran od savne in od vonjav :rolling::2thumbs:

Sacha
29.08.2006, 13:08
Poznam občutek, ko pridem ven iz kopalnice sem kar drogiran od savne in od vonjav :rolling::2thumbs:a maš ti kopalnico z WC - jem :D:D:D:D;)

bobi
29.08.2006, 13:12
a maš ti kopalnico z WC - jem :D:D:D:D;)

Ne :blush:, na vonjave sem mislil na sušene cunje in pa na od kopeli :kisses:

Sacha
29.08.2006, 13:16
Ne :blush:, na vonjave sem mislil na sušene cunje in pa na od kopeli :kisses:jest sem mislila od wc-ja:D:D:D

ker mix vseh teh treh kombinacij je zmagovalen :D:D:D;)

p.s. sušilec je zakon.:2thumbs:

bobi
29.08.2006, 13:20
jest sem mislila od wc-ja:D:D:D

ker mix vseh teh treh kombinacij je zmagovalen :D:D:D;)

p.s. sušilec je zakon.:2thumbs:

Ne vprašaj koliko cunj se je nabralo opranih pred 14 dnevi ko je cel čas padal dež :clown:
To je bila finalna odločitev in ni mi žal.

U462
29.08.2006, 13:21
jest mam Zanussi pa je zaenkrat zelo uredu, perilo mehko in zlikano :D:D
tolk kukr ti z jezikom in ritjo opletaš ga niti rabla neb ... a ga maš sam za podstavk za rože :D

matr jih bom spet slišou :(

Sacha
29.08.2006, 13:21
Ne vprašaj koliko cunj se je nabralo opranih pred 14 dnevi ko je cel čas padal dež :clown:
To je bila finalna odločitev in ni mi žal.aja sej res maš novga, kvas đek :2thumbs:

Sacha
29.08.2006, 13:23
tolk kukr ti z jezikom in ritjo opletaš ga niti rabla neb ... a ga maš sam za podstavk za rože :D

matr jih bom spet slišou :(a maš ti kako rožo razen od tvoje soproge v kopalnc brez okna?:mad:

Še ženina ti zna crknt če jo ne zalivaš, zato so moje rožce na svetlen in zračnem prostoru redno zalivane :D:D:D;)

bobi
29.08.2006, 13:30
aja sej res maš novga, kvas đek :2thumbs:

Ko je pralni stroj zagledal nov sušilc je od žalosto padel v komo in sem tudi njega zamenjal :2thumbs:

U462
29.08.2006, 13:53
a maš ti kako rožo razen od tvoje soproge v kopalnc brez okna?:mad:

spet si me z enim drugim zamešala :nonono: ... pri nas so okna v vseh kopalnicah :approve:

Še ženina ti zna crknt če jo ne zalivaš,

sej mamo vsake tolk nouga poštarja, inkasanta, smetarja ... :2thumbs:

zato so moje rožce na svetlen in zračnem prostoru redno zalivane :D:D:D;)
aha, da jih lohk usak pes, ki že taco dvigne poščije :veryevil:

Sacha
29.08.2006, 13:55
Ko je pralni stroj zagledal nov sušilc je od žalosto padel v komo in sem tudi njega zamenjal :2thumbs:you lucky son of a gun :D:D:D

freya
29.08.2006, 20:35
a bi še kakšno o sušilcih rekla?
npr..kolk elektrike pokurita s sušilci ( special za tuseksija, ker je bolj tehničen tip)
za sacho..če uporablja mehčalec, čeprav je perilo mehko
..pa tale program za volno me resnično zanima...če se volna resnično ne skrči
nadalje...sušite v sušilcih tudi superge?

:D :D :D

U462
29.08.2006, 20:39
npr..kolk elektrike pokurita s sušilci ( special za tuseksija, ker je bolj tehničen tip)

ene tolk k PC, ce mularija ves teden sopa www

nadalje..

sušite v sušilcih tudi superge?
bog se usmil tvojih sosedov :rolling:

freya
30.08.2006, 06:55
čist res.....moji sosedje so še kremenčkovi kar se gosp.tehnike tiče

bobi
30.08.2006, 08:44

Specifikacija porabe energije za mojega je če sušim do konca (do suhega) 3kwa, s tem da če imaš močno centrifugo porabiš veliko manj.
Superg ne morem sušiti, ker imam satast boben in se lahko poškoduje.

freya
30.08.2006, 12:57
ja to bi pa znalo biti res.....:)

Sacha
30.08.2006, 13:04

Men se je glede na na to da mam enotno tarifo za elektriko za cca. 3k povečala cena elektrike na mesec. mal več je sam ni primerjave v tem kakšno je perilo pa kolk je dela s tem ko ga maš al pa ko ga nimaš.

Uporabljam mehčalec Lenor ker mi perilo lepše diši, praktično gledano ga pa ne bi potrebovala ker brez njega perilo ne bi bilo nič manj mehko sam diši pa ne tko kokr če ga dam.

Volnene puloverje sem sušila notr pod nižjo temperaturo, čeprov boljši sušilci majo zdej še hladno sušenje, pa morm rečt, da ni blo problemov. Moja mami mi je celo puhovko s pravim perjem posušila v sušilcu, je zelo super izpadlo.

Superge nisem še probala.

freya
30.08.2006, 13:39
Tako se odgovori
p.s. superge boš sušila v sušilcu, ko bo sine ali dva prišel iz šolskega izleta blaten do kolen, potem bo šel na nogometni trening, zjutraj pa v šolo ne more umazan ali bos.
;)

Sacha
30.08.2006, 13:47
Tako se odgovori
p.s. superge boš sušila v sušilcu, ko bo sine ali dva prišel iz šolskega izleta blaten do kolen, potem bo šel na nogometni trening, zjutraj pa v šolo ne more umazan ali bos.
;)Enkrat bom mogla začet tud to delat ja ;):D

V glavnem bistvo vsega je, da se ti splača imet sušilec.:2thumbs:

freya
30.08.2006, 13:58
Saj ga imam, samo je fuč, treba novega. Meni se na elektriki ne pozna toliko, ker ne gre vsaka žehta v sušilec.
Brisače so edino iz sušilca mehke.

hvala tudi tebi , Bobi

mapko
09.09.2006, 22:00
Evo, tudi mene zanima nakup sušilca, lepo prosim Bobija, če pove točen model Bosch-a. Hvala.

bobi
09.09.2006, 22:06
Evo, tudi mene zanima nakup sušilca, lepo prosim Bobija, če pove točen model Bosch-a. Hvala.

Seveda lahko, Maxx 7 sensitive, zadnji model Boscha.
Sem zelo zadovoljen :2thumbs:

Medved Pu
09.09.2006, 23:14
Jaz mam pa Electroluxa, kondenzacijskega(ne rabi izhodne cevi za vodo), ki sam popolnoma optimizira sušenje. Pobere vse mucke z obleke, če takoj zložiš žehto, večine perila ni treba likat. Voda iz kondenzatorja pa je destilirana voda, tako da jo lahko uporabiš kot destilirano(za likalnik, za avto), ponavadi pa jo žena zlije v pralni stroj in perilo je še bolj mehko, saj ta voda nima kalcija..
Je prejšen model, tudi sedanji stane okoli 120 k.

bobi
10.09.2006, 00:28
Jaz mam pa Electroluxa, kondenzacijskega(ne rabi izhodne cevi za vodo), ki sam popolnoma optimizira sušenje. Pobere vse mucke z obleke, če takoj zložiš žehto, večine perila ni treba likat. Voda iz kondenzatorja pa je destilirana voda, tako da jo lahko uporabiš kot destilirano(za likalnik, za avto), ponavadi pa jo žena zlije v pralni stroj in perilo je še bolj mehko, saj ta voda nima kalcija..
Je prejšen model, tudi sedanji stane okoli 120 k.

To je podobna zadeva, proti mečkanju se zdaj uporablja razpihovanje ali pa satast boben.
Kondenzacijska posoda je pa že kar obvezna oprema, kdo bo pa še luknje vrta po stanovanju :)

Medved Pu
10.09.2006, 10:58
To je podobna zadeva, proti mečkanju se zdaj uporablja razpihovanje ali pa satast boben.
Kondenzacijska posoda je pa že kar obvezna oprema, kdo bo pa še luknje vrta po stanovanju :)
V bistvu se splača dat več za sušilnik, pralni stroj je najboljši osnovni model s čim manj funkcijami, ki bi se kvarile..
Cenrtifuga sušilnika in razpihovanje opravita tisto, kar ne zmore centrifuga pralca..;)

mrjerry
11.09.2006, 08:16
Se jaz eno vprasanje... Ni mi uspelo najbolje razbrati iz teme :shy:
Ali se dobijo pralni stroji in susilci v enem kosu (kombinirani) :shy:
Videl sem, da so susilci priblizno tako veliki kot pralni stroji, toliko prostora pa nimam....

In seveda, ali so taksne kombinirane variante po kvaliteti dela primerljive s stand-alone masinami?

lady_lucifer
11.09.2006, 08:20
Videl sem, da so susilci priblizno tako veliki kot pralni stroji, toliko prostora pa nimam....

In seveda, ali so taksne kombinirane variante po kvaliteti dela primerljive s stand-alone masinami?
seveda se dobijo;)
sm se jst tud zanimala za to zadevo, pa sm od dveh, ki sta prej imeli en stroj in sedaj dva pranje in susenje posebej, zvedla, da je boljs met to loceno...da kao un kombiniran susilc niti pol tok dobr ne dela, kot ce je samostojen:dontknow:

dkivi
11.09.2006, 08:28

In seveda, ali so taksne kombinirane variante po kvaliteti dela primerljive s stand-alone masinami?bolje je da ju imaš posamezno,je pa rešitev tudi ta,da če imaš obe mašini enakih dimenzij sušilca preprosto daš na pralni stroj,tako imajo nekateri moji znanci

cornholio
11.09.2006, 08:37
...kam pa se poj usedeš ? ;)

mrjerry
11.09.2006, 08:38
O tem sem tud razmisljal, ampak menda je izredno nepriporociljivo imeti karkoli na pralnem stroju med tem, ko obratuje... Ker je pac njegova dinamika zasnovana za taksnega kot je...

Kombinirani stroje torej rajsi ne sploh?

Sacha
11.09.2006, 09:04
Rečeno je, da pri pralno-sušilnem kombiniranem stroju, ne moreš oz. ni priporočljivo sušiti tolikšne količine perila kot ga opereš, npr.: če je pralni stroj za 5 kg, potem v tem istem lahko sušiš le polovico opranega perila.

Midva sva na pralni stroj dala sušilnega, žal se ne centrifugiram več, ker se nima kam vsest se pa zato treseva kje drugja :D:D:D

mrjerry
11.09.2006, 09:41
Okej, salo na stran :clown:
No, susit v dveh delih naceloma ne bi mogel bit tak problem... Kaksne pa mate izkusnje s `klasicnim' susenjem perila v stanovanjskih blokih? Na balkonu (kot gre zdaj, poleti) ne bo slo vec... Kaj pa znotraj... Plac bi naceloma se imel, pod pogojem seveda, da se posusi v nekem smiselnem casu (recimo, obesim zjutraj, poberem popoldan)...

dkivi
11.09.2006, 09:46
če narediš prepih v stanovanju se da,ker drgač ti vlaga not ostaja kar ni ravno ok,pa ne vem zakaj ne bi mogel sušiti na balkonu,sploh če imaš zasteklenega
ups popravek ...pozimi mi tut v kopalnici obešamo perilo pa se kar dobro suši,sploh če imaš radiator

mrjerry
11.09.2006, 10:01
Hja tocno... Kopalnica, radiator, pa en precej dober ventilator mam za izsesavanje zraka... Je bil ze predviden v `osnovni izvedbi' in res vlece ko hudic.

Nc... bom letos probal klasiko, ce se pa ne bo obneslo, pa brzkone vseeno enga postenga susilca na stroj...

Sacha
11.09.2006, 10:17
Če hočeš v stanovanju sušit perilo moraš imeti plac, to je prvo, drugo, prostor kjer bi sušil perilo mora biti zračen, kot je rekel dkivi vlaga no good, v zimskem času pridejo prav radiatorji, kar pa je spet odvisno od tega kolk je perila, kolk je radiatorjev ipd.

Če imaš malo prostora je sušilec idealna rešitev.:2thumbs:

Če bi imela npr. 2 sobno ali več stanovanje bi se pravtako odločila zanj, ker je preprostejša uporaba, časa ti ne jemlje z obešanjem perila in perilo je mehkejše in v večini ga ni potrebno likati.:)

Pa še neki, resda je poleti perilo ki ga sušiš na prostem hitreje posušeno kot v sušilcu, se pa ne more primerjati med vonjavami, ki jih na koncu cunje dobijo če jih sušiš zunaj ali v sušilcu. Meni ostane lep vonj po mehčalcu če sušim v sušilcu:approve:, če pa sušim zunaj, mi pa (zaradi spodnjega soseda) smrdi po čikih in hrani.:dead:

sadie_007
11.09.2006, 10:23
Kaj pa znotraj... Plac bi naceloma se imel, pod pogojem seveda, da se posusi v nekem smiselnem casu (recimo, obesim zjutraj, poberem popoldan)...

dragi jerry,

midva tud nimava sušilca, ker nimava prostora, kombinirani stroji so pa mende bolj so-so

tko da sušiva kr na stojalu ... pozimi je stojalo v tamalem kabinetu (sej veš, kolk približno je velik :clown:), s tem da pustiva okno na vrhu odprto ... drugač je tolk vlage, da teče po šipah (sploh prvi dve zimi, ko je bilo stanovanje še čist frišno in fajhtno, je bla katastrofa :nonono:, perilo se je sušilo po 2-3 dni) ... zdej pa ponavadi perem popoldne, drug dan popoldne je pa že za speglat :)

mrjerry
11.09.2006, 10:58
U tamal kabinet me se nisi peljala :blush:

Cudno, da ti tega ne ves... :angel:

:kisses: :D

doli
19.09.2006, 13:22
Seveda se dobijo.
Definitivno jih daš en na druzga.

Po kvaliteti so primerljivi s kakšnimi starimi modeli, po stroških pa niti pod razno. Računaj da sušenje traja dlje za 1/2 opranega perila, za cel stroj gre približno 2,5 x več elektrike, poleg tega pa gre za eno rundo (2,5 kg) sušenja dodatno še cca. 60 litrov vode. Ja, prav si prebral - vode. Tud jaz si nisem znal razlagat zakaj vode, pa je prodajalec rekel, da z vodo hladi stroj. :dontknow: In prikrajšan si za možnost izbire novejših tehnologij glede bobna in cunje se bolj poškodujejo pri sušenju v kombiniranih strojih. Dovolj?

doli
19.09.2006, 13:25
... kot je rekel dkivi vlaga no good, v zimskem času pridejo prav radiatorji, ...
Pozimi je vlaga, še posebej če imaš radiatorje, še kako good. Zakaj pa pozimi dodatno vlažimo prostore ?

dzuko
19.09.2006, 13:45
Pozimi je vlaga, še posebej če imaš radiatorje, še kako good. Zakaj pa pozimi dodatno vlažimo prostore ?
Glih še kako good ni v vsakem pimeru...če imaš slabo izolirano hišo (oz. slabo izvedeno (kapilarna vlaga ipd)) je vlaga zelo ne kul, ker bo plesen v dveh letih povsod...

Sacha
19.09.2006, 13:46
Pozimi je vlaga, še posebej če imaš radiatorje, še kako good. Zakaj pa pozimi dodatno vlažimo prostore ? no sej je g. dzuko vse povedu :approve::rolling:

doli
19.09.2006, 13:50
Glih še kako good ni v vsakem pimeru...če imaš slabo izolirano hišo (oz. slabo izvedeno (kapilarna vlaga ipd)) je vlaga zelo ne kul, ker bo plesen v dveh letih povsod...
To je pa tako, kot da bi rekel, da so arašidi za vse ne good, ker so nekateri alergični nanje.

dzuko
19.09.2006, 13:59
Ne to ni tako..poglej okoli sebe, koliko objektov je narejenih preden so začele rast cene energije in so začel hiše toplotno izolirati (10,15 let nazaj)..neprimerno večji procent, kakor procent ljudi, ki so alergični na arašide...

Pa dobr sej razumem kaj si hotel povedati, samo sem se pač obregnil v to, ker imam(o) probleme z vlago in vem še za nekaj ljudi, ki ne kupujejo vlažilcev zraka ampak tedensko brišejo plesen s sten..kljub prezračevanju in spuščanju suhega zraka (zraka z nižjo absolutno vlažnostjo) v prostor...

mrjerry
19.09.2006, 14:02
doli, ce te prav razumem, potem absolutno bolje kupiti locen susilni stroj od kombiniranega?

doli
19.09.2006, 14:03
Ne to ni tako..poglej okoli sebe, koliko objektov je narejenih preden so začele rast cene energije in so začel hiše toplotno izolirati (10,15 let nazaj)..neprimerno večji procent, kakor procent ljudi, ki so alergični na arašide...

Pa dobr sej razumem kaj si hotel povedati, samo sem se pač obregnil v to, ker imam(o) probleme z vlago in vem še za nekaj ljudi, ki ne kupujejo vlažilcev zraka ampak tedensko brišejo plesen s sten..kljub prezračevanju in spuščanju suhega zraka (zraka z nižjo absolutno vlažnostjo) v prostor...
Ja pa izolirajte in sanirajte kište, strošek se vam povrne v par letih, brez da upoštevamo še zdravje.

Sacha
19.09.2006, 14:04
No majo tud take k operejo in osušijo cca. 5kg vse v enem

Tko da je za premislit:D

freya
19.09.2006, 14:04
kolk vode se že nabere pri enem sušenju v kond. posodi??

Sacha
19.09.2006, 14:05
odvisno kolk ti je stroj ožel perilo

doli
19.09.2006, 14:06
doli, ce te prav razumem, potem absolutno bolje kupiti locen susilni stroj od kombiniranega?
Če te ne moti, kar sem napisal, ni nujno. Stroški so pač samo stroški. Če ga boš zalaufal samo takrat, ko ama res ne bo več druge možnosti posušit cunje (tri tedne dežja in vlažno stanovanje), to je parkrat na leto, potem lahko tudi kombiniranega. Drugače pa ločeno.

mrjerry
19.09.2006, 14:14
Potem je najbrz res najbolje, da najprej pocakam, kako se bo v zimskem casu obneslo klasicno susenje na stojalu. Ce bodo problemi in ce pravte, da je vseeno, a sta stroja drug na drugem, bom pa brzkone nabavil locenega susilca. Predvsem zato, ker pralni stroj ze imam. Pa gospodicna imajo nekaj damskih oblek, ki so najbrz obcutljivejse od bombaznih klasik hisne batine :clown:

Sacha
19.09.2006, 14:15
Ej jerry a smo povedal da se v sušilcu perilo krči :shy:

:D

doli
19.09.2006, 18:26
... ... Pa gospodicna imajo nekaj damskih oblek, ki so najbrz obcutljivejse od bombaznih klasik hisne batine :clown:
Pa vsega se pa tud ne suši v sušilcu. Če je še tko dober sušlc, jaz svojih rdečih svilenih rajc spodnjic že ne bom dal noter. :D :nonono: :D. Kaj pa vem, kaj bi vun prišlo. :angel: Pa moje plastične škornje za na jadrnico tud ne, so mi že zdej skor premajhne. :rolling: