Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Hrvaščina v OŠ

Knez
29.08.2006, 09:09
Slišal sem, da je hrvaščina izbirni predmet v nekaterih slovenskih osnovnih šolah.Pa me čisto tako iz firbca zanima, če kdo ve, koliko otrok sploh izbere hrvaščino kot predmet? In koliko šol jo uvaja?

Kahla
29.08.2006, 10:20
Aja? Tud to al kaj. Po mojem jih je kr neki, ja.:veryevil:

Matjaz26
29.08.2006, 10:25
Sem se vedno mnenja da je to diskriminacija. Zame je se vedno SRBO-RVASCINA. :veryevil:

bobi
29.08.2006, 10:43
Sem se vedno mnenja da je to diskriminacija. Zame je se vedno SRBO-RVASCINA. :veryevil:

Vsekakor je diskriminacija, kje je pa srbski jezik v šolah in pa makedonski :D

mrjerry
29.08.2006, 11:29
in kje je popoldanski tecaj za ucenje glavnih dialektov Toga?

Hrvati so nasi sosedje in po mojem mnenju je prav, da omogocamo formalno ucenje hrvaskega jezika.

Nikka06
29.08.2006, 12:02
Ja, oni se pa ucijo nasega...

ta-mala
29.08.2006, 12:15
Ja no glede na to da se skoraj v vseh šolah že uči nemščino in italjanščino, ne vem zakaj se ne bi še hrvaščino (pa madžarščino) če so že sosednje države. V te ne vidim nič slabega. Seveda pa le dokler je to izbirni predmet.

Kahla
29.08.2006, 12:15
in kje je popoldanski tecaj za ucenje glavnih dialektov Toga?

Hrvati so nasi sosedje in po mojem mnenju je prav, da omogocamo formalno ucenje hrvaskega jezika.
A to je mišlen - manjšine pa to - italijani, madžari? Dvomim, da gre za manjšine, no, ampak...

sJavorshek
29.08.2006, 12:31
Kot je blo rečen, dokler je to izbirni predmet, je v redu, čeprav mislm, da bi blo počas dobr, da tut hrvatje deflitirajo svoj ego in nardijo kej dobrga za sosedske odnose. :dontknow: :veryevil:

mrjerry
29.08.2006, 13:07

Ni pomembno, kaj pocnejo oni. Pomembno je, kaj pocnemo mi :approve:
Zgledujmo se po tistih, ki so boljsi od nas in ne cakajmo, da nas dohitijo tisti, ki so od nas slabsi.

lady_lucifer
29.08.2006, 13:10
jao ljudje bozji:nonono:
naj se otroc ucijo hrvascine al pa svahilija! :approve: in pa kaj, ce se hrvati ne ucijo nasega jezika...koga to briga. znanje je pac znanje, ce se iz nekega ponosa noces ucit, si sam na zgubi.

mrjerry
29.08.2006, 13:12
A to je mišlen - manjšine pa to - italijani, madžari? Dvomim, da gre za manjšine, no, ampak...
Ne mislim na manjsine, mislim na moznost ucenja jezika tistih, ki zivijo v blizini meje. Kot izbirni predmet, jasno.

Kaja
29.08.2006, 13:19

saj se ga Nemci, Angleži, Francozi, Italijani, Španci in tako naprej, tudi ne..........pa še nisem zasledila, da bi to koga motilo :mad:

bobi
29.08.2006, 13:33
saj se ga Nemci, Angleži, Francozi, Italijani, Španci in tako naprej, tudi ne..........pa še nisem zasledila, da bi to koga motilo :mad:

A vsi se učijo Hrvaško :O

Knez
29.08.2006, 13:38
Kolegi, zgrešili ste poanto!

Nisem postavil pod vprašaj tega, da se kot izbirni predmet uči hrvaščina.Zanimajo me konkretnejše informacije, kako množično otroci izbirajo ta predmet..

Spemat pojdite kam drugam.

mrjerry
29.08.2006, 15:04
In kako naj mi to vemo? ;)

nattka
29.08.2006, 19:19
Kolegi, zgrešili ste poanto!

Nisem postavil pod vprašaj tega, da se kot izbirni predmet uči hrvaščina.Zanimajo me konkretnejše informacije, kako množično otroci izbirajo ta predmet..

Spemat pojdite kam drugam.

verjetno je to na novo ... tako da bo potrebno počakati vsaj dve šolski leti, da se dobi pravi odziv ...

sJavorshek
29.08.2006, 20:22

Ne bom trdil ravno za te države, sem bil pa zlo prijetno presenečen, ko sem na nacionalki zasledil oddajo, kako se učijo slovenščino po tujih, slovanskih državah. :approve: