Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : prekinitev naročniškega razmerja

soulcrew
29.08.2006, 16:15
morda kdo ve,kakšna je odstopna kazen pri pogodbi za internet med Siolom in stranko,če je stranka podpisala pogodbo za 2 leti(v akciji).v pogodbi je sicer zapisana fiksna številka(zdaj se ne spomnim točno,je pa med 20000SIT ali 30000SIT),no mene pa zanima ali se potem ta številka kaj poveča ali zmanjša,glede na dobo,ki je še ostala do konca naročniškega razmerja.in če se, za koliko(npr da je do konca še eno leto)?
hvala in LP!

MrBoombastic
29.08.2006, 17:22
Odvisno, kaj si v pogodbi podpisal? Verjetno 2000 sit kazni siolu + izplačilo subvencije dokonca za komunikacijski prehod.

Maj
29.08.2006, 17:23
Še enkrat dobro preberi pogodbo-ti natančno piše koliko.
Sem že sam preverjal in nekje na forumu napisal tudi natančen izračun.
ampak žal nimam možnosti, da bi šel h konkurenci in zato mi kaj dosti ne koristi.

Upam, da bo konkurenca v tem letu ko imam še naročnino vendarle vzpostavila delujoče omrežje in bom končno lahko zapustil ta trikrat predrag Siol in potem dajo ven takšno akcijo, da dobiš popust pri Plazmi ali pa dvomesečno uporabo tel. imenika, ki ti res prav nič ne koristi kot tudi ne spletnik, mail, ter Bitdefender.
Vse to naj raje ukinejo in nam dajo vsaj pol cenejši internet.

Za Sagem mislim, da je kazen nekje 35 tisoč sit deljeno 24 torej slaba dva jurja na mesec do konca vezave.

Če imaš še eno leto jim boš moral plačati okoli dvajset jurjev kazni-kar se ti izjemno splača, če imaš možnost dobiti kaj drugega.
Modem je namreč tvoj in ga lahko za ene 15-20 jurjev tudi prodaš in si s tem kazen v bistvu v celoti pokriješ imel pa boš pol cenejšo naročnino.

Lp

bostov
29.08.2006, 17:41
V primeru, da so bile kršene pogodbene obveznosti s strani ponudnika (to je, nemoteno delovanje 24ur/dan, 365 dni v letu, oz. odprava napak v najkrajšem možnem času), se lahko sklicuješ tudi na to. Predlagam, da dobro prebereš člene pogodbe.

boogyman
30.08.2006, 08:38
A pa ti na Siolu posredujejo vse prekinitve,ki so nastale,saj oni majo vse zabeleženo in menim,da niso prav radodarni s temi podatki?

dkivi
30.08.2006, 08:47
če se ne motim so si nekje dali varovalko v smislu da se šteje za prekinitev 3dnevni izpad,pa še vedno se lahko sklicujejo na višjo silo v tem primeru ti nič ne pomaga...

Aljo1
05.09.2006, 21:49
KAj pa če se sklicuješ da ti ne ponujajo kar so ti obljubili, razen prekinitev še nedoseganje hitrosti, ki niso niti približno blizu max oz teoretičnih 1024/256 = 98kb/s download/ 30uploda iz file.siol.net ostali strežniki pa max 75kb/s?
Naj porihtalo ali pa prekinejo pogodbo pa grem na cenejšo varianto (konkurenca)?

moglasi
05.09.2006, 22:03
KAj pa če se sklicuješ da ti ne ponujajo kar so ti obljubili, razen prekinitev še nedoseganje hitrosti, ki niso niti približno blizu max oz teoretičnih 1024/256 = 98kb/s download/ 30uploda iz file.siol.net ostali strežniki pa max 75kb/s?
Naj porihtalo ali pa prekinejo pogodbo pa grem na cenejšo varianto (konkurenca)?

No.. konkurenca je "pogojno" cenejša. Mogoče bi morali vztrajati.. naj ODPRAVIJO NAPAKE,
naj IZBOLJŠAJO KAKOVOST SIOL TV SLIKE in ZVOKA.. in če ne morejo.. ali ne znajo..
potem je pogodba tako in tako neveljavna!.

Aljo1
05.09.2006, 22:09
A kaj ko so v pogodbi zavarovani da so ponujene hitrosti teoretične, dejanske lahko pa nihajo navzdol Nevem koliko bi bila meja prenosov, da pogodba ne bi veljala?

moglasi
05.09.2006, 22:17
A kaj ko so v pogodbi zavarovani da so ponujene hitrosti teoretične, dejanske lahko pa nihajo navzdol Nevem koliko bi bila meja prenosov, da pogodba ne bi veljala?

Zakaj obupati... vztrajati je treba da se napaka odpravi. :clown: Glede hitrosti... pri meni dela download najmanj toliko hitro kot bi moral ali še malo hitreje:2thumbs: . Upload pa je nekje na meji..:dontknow:

TV: zadnje čase deluje malo bolje, manj kockic.. vendar pošastno slab zvok..
l.p.

dkivi
06.09.2006, 00:50
Naj porihtalo ali pa prekinejo pogodbo pa grem na cenejšo varianto (konkurenca)?piše v ponudbi hitrost do x in ne da bo toliko tut dejansko;):censored::censored::censored:

silikon
12.10.2006, 13:28
Kako pa je z prekinitvijo pogodbe če se še sploh nisem registriral na siolovi strani?

Namreč dolgo sem čakal na aktivacijsko kodo ko sem jo pa dobil pa imam boljšo alternativo za internet in bi se rad odpovedal siolu oz svoji pogodbi! Spomnim pa se da je nekje v drobnem tisku pisalo o 30 dnevnem roku registracije?

Modem in ostalo opremo bi seveda vrnil :)

SPAM
12.10.2006, 14:09
eh tele kazni so čist bv, mislm da je sam še siol edn od ponudnikov k nima kej dost ugodnih cen za povezave pa k ma še zmer časovno vezavo medtem k majo vsi drugi ISP že nekaj časa ponudbe k so brez časovne vezave pa bl ugodne cene paketov katere hitrosti konstantno višajo, brez da bi blo kej za doplačat al pa kej v tej smeri
jst sm recimo mel pr xy ponudniku prvo osnovn paket k je blo 128kb/s, pol so isti paket povečal hitrost na 256kb/s brez doplačil al pa kar kol, zdej mam pa recimo za isto ceno, k se ni spremenila že več kt 3 leta 1mb/s in sm čist zadovoln, sploh pa k brez blema lahka pač vrnem modem pa prekličem pogodbo, brez stroškov in kazni

Maj
13.10.2006, 06:37
Kako pa je z prekinitvijo pogodbe če se še sploh nisem registriral na siolovi strani?

Namreč dolgo sem čakal na aktivacijsko kodo ko sem jo pa dobil pa imam boljšo alternativo za internet in bi se rad odpovedal siolu oz svoji pogodbi! Spomnim pa se da je nekje v drobnem tisku pisalo o 30 dnevnem roku registracije?

Modem in ostalo opremo bi seveda vrnil :)

Če se še nisi niti priklopil imaš po mojem vso pravico odstopiti od pogodbe.
Tudi v trgovino lahko vrneš že kupljen izdelek, če z njim nisi tako zadovoljen kot si pričakoval.

Verjetno si tudi čakal na aktivacijsko kodo več kot en mesec in je že to dober razlog.
Enostavno jih na 080 1000 pokliči in povej, da odstopaš od pogodbe(morda se naredi malo neumnega, da je paket naročil kdo brez tvoje vednosti, ali pa kaj podobnega,...) in kam jim pošlješ paket(seveda priporočeno).

Ampak to naredi čimprej, ker sedaj ne morejo po mojem prav nič komplicirati, če ne naj te pa tožijo in po mojem nimajo prav nobenih možnosti.

Zelo dobro si se odločil(škoda, ker ni še več takih) in upam, da ti bo uspelo.
Sporoči, če bo kaj težav.

Lp