Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Vprašanja

zpz
31.08.2006, 13:19
Živjo

Kdaj bojo "Telefonske storitve", ki so sedaj dostopne le preko gesla na Moj SiOL -> Sporočanje -> Telefonske Storitve, dostopne tudi preko Moj SiOL -> Servis -> Telefonija, seveda brez vnovičnega pisanja up. imena in gesla? Pod obstoječo "Telefonijo" v Servisu, že nekaj časa ne morem spreminjati nastavitev...
Glede na to, da tudi druge "storitve" (popusti, itd...) zahtevajo up. ime in geslo, lahko tudi te daste pod "Moj SiOL".

Zakaj je na linku "POŠTA", preko katerega dostopamo do web vmesnika e-pošte, ne uporabi varna povezava (https://...), čeprav imam v nastavitvah označeno "Način prijave: varna prijava".

Kdaj/ali boste oz. ali mogoče že omogočate pošiljanje pošte preko protokola SMTP z uporabo up. imena in gesla. To me zanima zato, ker pogosto želim pošiljati mail preko OUtlook Express-a ko sem priklopljen preko GPRS-ja, pa mi ne dovoli relay-at maila, saj nisem v SiOL omrežju. S tem bi se identificiral, da sem dejansko SiOL uporabnik in bi lahko pošiljal maile kamorkoli (predvsem razni GMAIL-i so problematični).

Hvala za odgovore.

LP
ZPZ

MrBoombastic
31.08.2006, 14:20
Da ti odgovorim glede smtp zadeve. Vedno je treba kot ime strežnika za odhajajočo pošto (smtp) vpisati tisto ime, v katerem omrežju se trenutno nahajaš. Na primer, če hočeš poslati mail z voljinega maila in si povezan s siolovo povezavo, vpišeš ime siolovega strežnika za odhodno pošto (smtp) mail.siol.net

storz
01.09.2006, 07:59
....
Kdaj/ali boste oz. ali mogoče že omogočate pošiljanje pošte preko protokola SMTP z uporabo up. imena in gesla. To me zanima zato, ker pogosto želim pošiljati mail preko OUtlook Express-a ko sem priklopljen preko GPRS-ja, pa mi ne dovoli relay-at maila, saj nisem v SiOL omrežju. S tem bi se identificiral, da sem dejansko SiOL uporabnik in bi lahko pošiljal maile kamorkoli (predvsem razni GMAIL-i so problematični).

Hvala za odgovore.

LP
ZPZ

pošlji dopis pa bodo vklopili, samo potem je treba vedno vpisat usernam/geslo za smtp

zpz
01.09.2006, 09:19
Bom poslal. Kakšna kontaktna oseba oz. področje, ali samo SiOL, pa bojo vedeli kako naprej?

storz
01.09.2006, 10:16
Bom poslal. Kakšna kontaktna oseba oz. področje, ali samo SiOL, pa bojo vedeli kako naprej?

Siol d.o.o.
Tehnika - poštni administrator