Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : gimnazija

nuša
02.09.2006, 07:05
Kaj mislite o gimnaziji, ki bi imela na izbiro npr 30 predmetov in bi potem dijak sam izbral 10 predmetov, ki bi mu bili všeč. Izbirni predmeti v osnovni šoli se mi zdijo brez veze, ker jih ponudijo malo morje potem pa itak (vsaj pri nas zaradi velikosti šole) izvajajo samo 3 ali 4. Marsikateri dijak bi pomoje z veseljem začel hodit v šolo, če mu ne bi bilo treba poslušat predavanj, ki ga ne zanimajo.

pinky
02.09.2006, 07:15
me prav zanima, kolk bi jih pol kaj vedel o matematiki, slovnici, .....

nuša
02.09.2006, 07:47
Imam občutek, da tudi sedaj eni ne vejo velik, ker si pomagajo na drugačne načine.

pinky
02.09.2006, 08:17
ampak prav namen gimnazije je, da ti da splošno znanje ... za posamezne smeri so pa druge srednje šole

ain
02.09.2006, 08:56
v 4. maš še vedno izbirne predmete... tko da na nek način to že laufa

sJavorshek
02.09.2006, 11:44
So že probal nekje v tujini podobn sistem, samo je blo v osnovni šoli.
Rezultat je bil tak, da ko so pršli ven, nekdo ni znal brat, drug osnovnih računskih operacij ni poznal, itd. :dontknow:

Drgač je pa na srednjih šolah (gimnazijah) tole že uveden. Vsaj na naši smo mel tko. Si mel naravoslovno smer, kjer je bil urnik prilagojen temu, s tem, da so naravoslovni, poleg ostalih prevladovali na urniku.
Jezikovna smer, kjer je bil en jezik več, ostali pa poudarjeni in humanistična smer, s prav tako poudarjenimi temi predmeti.
Predvidevam, da je tako tudi na ostalih. :dontknow: :D

gia
02.09.2006, 13:04
kokr jst vem je gimnazija za neko splošno izobrazbo (no, nej bi bla), tko da ne vem, kok pametno bi to blo. pol bi dejansko eni znal samo neki, drugi pa drugo... maturo je pa še vedno treba opravit.

Smaug
02.09.2006, 16:28
Predmetnik je popolnoma v redu, zato je pak ucni sistem vec kot porazen, krivdo za to pa nosijo v veliki meri tudi ucitelji sami. Srednja sola in malo po njej je bilo zame obdobje, ko sem pridobil najvec na splosni razgledanosti; le da me v soli niso naucili skoraj nic.Ucenje stvari na pamet zame enostavno nikoli ni pomenil izobrazevanja (da se razumemo, dejstva se je treba nauciti, razlaga je pa stvar percepcije dolocenega osebka), spodbujanje k lastnemu razmisljanju je bil vedno tabu.
Poleg tega smo najverjetneje vsi doziveli ucitelja v obliki egoisticnega kretena, ki svoje frustracije proicira na omladini in se nad njimi izzivlja, v biti pa jim pogled ne seze dlje od sosedovega plota s crevi. Preden ti unicijo voljo do predmeta jih je potrebno spraviti na realna tla, na kulturen nacin kajpak.

Andreea
02.09.2006, 22:58
Sicer pa imas tudi gimnazije, ki so usmerjene v doloceno podrocje: umetniska, sportna, tehnicna,.... Ce te zanima neko doloceno podrocje, ne vidim druge moznosti, kot poklicna. MA, SLO in ANG (oz. drug jezik) pac morajo bit zaradi mature, ostale 2 oz. 3 predmete si lahko izberes z vrsto gimnazije, na katero se vpises.

nuša
03.09.2006, 06:01
Očitno čisto premalo poznam izobraževanje v slo... ste me prpričali :)