Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Lancia Lybra SW

slick
02.09.2006, 13:19
Razmišljam o nakupu inu sicer 2,4 JTD (110kw), staro okrog 3 leta in s cca. 100.000 prevoženimi kilometri. Ima kdo izkušnje s tem avtomobilom? na kaj je potrebno paziti pri nakupu? kaj se rado kvari?

Štrudl
02.09.2006, 13:52
elektronika je redno na spisku okvar....od a do ž :shy:

slick
02.09.2006, 16:41
a to je samo na ta specifičen model vezana okvara, ali je elektronika pri vseh lybrah (in potem verjetno tudi alfah 156) v ****u?

Jakec
02.09.2006, 17:44
ti JTD motorji naj bi bili zelo dobri

De_Tomaso
02.09.2006, 18:02
Sicer z Laniciami nima izkušenj (odštejmo ljubezen na prvo vožnjo Hf integrale) poznam pa zelo dobro delovanje 2.4 JTDjev. Bolj vzdržljivih motorjev je na trg malo, saj 2.4 garantirano prenese 500000 kilometrov, sam sem večkrat vozil alfe 166 s tem motorjem, ki tudi po 400000km še niso imele menjane turbine.

Glede ostalega pa povprašaj na kakem fiat forumu, ker kolikor vem lanciisti nimajo svojega foruma.

zverina
04.09.2006, 17:04
slick samo roke vstran od tega, poznam dva znanca, ki sta imela Lancio in sta bila zelo razočarana.

slick
04.09.2006, 18:28
slick samo roke vstran od tega, poznam dva znanca, ki sta imela Lancio in sta bila zelo razočarana.

lybro?

zverina
04.09.2006, 21:57
ne nista imela Lyber, kaj te vem kteri modeli so bili to vem sam, da so bile ful drage(nad 4 milijone), ker sta nove kupla.
Enmu je elektronika ful crkavala, drugmu, pa je šla turbina v *****.
Ti priporočam naj te ne zamoti ugodna cena rabljenih.

De_Tomaso
04.09.2006, 22:51
Jaz tudi na tvojem mestu ne bi kupoval Lybre. Je žal sramota za znamko, ki je nekoč bila na vrhu v vseh pogledih, danes pa producira fiate z drugo značko.

Ko je skakajoči slonček odšel je končno fiatu uspelo zlomiti 90let zmag, uspehov in prestiža. Nastala je Lybra in labodji spev Thesis.

bush
05.09.2006, 08:15
Zverina....polno natolcevanj brez da bi sedel in naredil kak kilometer s tem avtom. Sram te bilo
2,4 JTD mašina je neuničljiva, vleče k satan, avto bogato opremljen. Elektronike je pa danes v avtomobilih že toliko, da crkuje povsod. Avto ti priporočam. Rad gre edino merilec pretoka zraka, ki je pa identičen tistemu, ki se vrti v nemških jajcih, je namreč boschev. Pa dobro bi blo, da dobiš tako, k ma že tavelik servis, al pa vsaj za 150 jurjev zbij ceno, kolikor te bo ta servis koštal.

Skratka, vrhunsko opremljen avto z enkratnim motorjem, vrhunsko udobje, klima dela fenomenalno... Narejen je pa dosti bolje od mojega Fiata, tko da tud tista blesarija, da je to Fiat z drugo značko ne drži. Aja, ma ga pa že en lep čas moj foter, tko da ne govorim na pamet tko kot nekateri anti makaron pleh kljukci!!!

Mene moti edino to, da ima malo premajhen prtljažnik za SW. Res pa je, da sem navajen na bogat prtljažnik pri Marei. Ima pa večjega kot alfa 156 SW.

De_Tomaso
05.09.2006, 20:21
Zverina....polno natolcevanj brez da bi sedel in naredil kak kilometer s tem avtom. Sram te bilo
2,4 JTD mašina je neuničljiva, vleče k satan, avto bogato opremljen. Elektronike je pa danes v avtomobilih že toliko, da crkuje povsod. Avto ti priporočam. Rad gre edino merilec pretoka zraka, ki je pa identičen tistemu, ki se vrti v nemških jajcih, je namreč boschev. Pa dobro bi blo, da dobiš tako, k ma že tavelik servis, al pa vsaj za 150 jurjev zbij ceno, kolikor te bo ta servis koštal.

Skratka, vrhunsko opremljen avto z enkratnim motorjem, vrhunsko udobje, klima dela fenomenalno... Narejen je pa dosti bolje od mojega Fiata, tko da tud tista blesarija, da je to Fiat z drugo značko ne drži. Aja, ma ga pa že en lep čas moj foter, tko da ne govorim na pamet tko kot nekateri anti makaron pleh kljukci!!!

Mene moti edino to, da ima malo premajhen prtljažnik za SW. Res pa je, da sem navajen na bogat prtljažnik pri Marei. Ima pa večjega kot alfa 156 SW.

Če pogledaš Lancie iz pred 15tih let in Lybro potem žal ne moreš rečt drugega kot, da je fiat z drugo značko, kljub res odličnim materialom v notranjosti.

Motor ta pa je itak naj naj, saj je v končni fazi izdelek Alfe Romeo:veryevil:

Glede na to, da imamo nove alfe identičen motor že z gromozanskimi 200 konji iz te prostornine, veliko pove o sami zasnovi. Motor čisto 10tka, ostalo pa vseeno ne poznam dovolj dobro, da bi sodil.

bush
06.09.2006, 13:40
Alfa je pa itak bla in bo zakon. Sam na mojo žalost še niso nardil zadeve, ki bi mela 500+l prtljažnika, zato sem se primoran vozit s Fiatom.

zverina
08.09.2006, 19:12
zakaj Alfa zakon?
dobre vozne lastnosti, vzdržljivost?

bush
13.09.2006, 11:45
zakaj Alfa zakon?
dobre vozne lastnosti, vzdržljivost?

Oboje troje, dodaš pa lahko še fenomenalen dizajn in športno srce.

zverina
13.09.2006, 12:06
imeli smo mi fenomenalen dizajn in športno srce.

Pa tud stalna stranka pri mehanikih smo bili.

Medved Pu
05.10.2006, 09:48
Cincal sem med 156alfo in Lybro 1,9 jtd...Lybra je notri fenomenalna, 2,4 imajo še manjšo ceno od 1,9, ampak...
Ogledal sem si za vsak slučaj še najstarejše primerke obeh in bil razočaran...
Materijali se starajo zelo hitro, plastika luči in notranjosti je slaba...
Slučajno sem spotoma naletel na avto, ki se ne stara tako hitro, je cenejši in ima vso opremo in še "veliki servis" 150 000 sit opravljen, plus Sekura senzorski alarm in parkomat....
Ford Mondeo TDCI 2003 karavan 115ks, kot nov, komisijsko pregledan na servisu, za borih 1,6 k!(140 000 po števcu).
Mega avto(znotraj ogromen), ki se bo še cenil, ker pride drugo leto nov model..
Frend na Fiat servisu je rekel, da VSI fiati, lancie, alfe, ki jih uvozijo k nam, kažejo najmanj 100 000 manj(se vidi v softwareju).
Zato je 2,4 jtd verjetno boljša izbira kot 1,9, čeprav žre kak liter več...
turbine se pa da obnovit(just in case)za kakih 100 000..