Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Nevarni voznik

avalanche
02.09.2006, 19:22
Ravnokar v neki reviji berem anketo o tem, vozniki katerih avtomobilskih znamk so nevarni in kateri varni, mene pa zanima vaše mnenje. Čeprav vsi vemo, da ne gre posploševati in vse voznike ene znamke metati v isti koš, ampak vseeno imamo verjetno neko predstavo, npr. kateri avto vas utegne največkrat izsiliti.

Torej: Vozniki katerih avtomobilskih znamk so po vašem najbolj agresivni in obratno?

Moje mnenje je, da so najbolj nevarni manjši avtomobili, predvsem Renaulti in Peugeoti. Zakaj? Zato ker ga vozi smotana baba ali ata s klobukom ali vsevedni mulac. Ovirajo predvsem s svojo počasnostjo ter neodločnimi in nepredljivimi potezami.

pinky
02.09.2006, 19:37
bmw pa mercedes ... ker so ponavad vozniki polni sami sebe, arogantni in jih ostali udeleženci v prometu ne brigajo :dead:

GiGi
02.09.2006, 19:54
Moje mnenje je, da so najbolj nevarni manjši avtomobili, predvsem Renaulti in Peugeoti. Zakaj? Zato ker ga vozi smotana baba ali ata s klobukom ali vsevedni mulac. Ovirajo predvsem s svojo počasnostjo ter neodločnimi in nepredljivimi potezami.

Pozabil si na praktično vse male avtomobile z zgoraj omenjeno zasedbo in dejanji. Najboljši v zgoraj omenjenih primerih so tisti smrkavci po rojstvnih podatkih ali po duši z gelom v laseh in sedežem daleč nazaj ter eno roko skozi zadnjo šipo(če jo avto sploh ima oz se da odpret).

Nemški avtomobili višjih cenovnih razredov, ki se mi lepijo na na tablco tudi ko kruzam že kakih 100km/h izven naselja, ko je v njih kak aroganten in prepotenten kvazi privatnik ali njegov podmaldek ko mislijo da so najmanj 2. šumaherji prehitevajo v škarje pol pa končajo v jarku 4km naprej(sem že videl kako se to zgodi) Seveda pa ko pride do prometke pa gledajo kot teleta v nova vrata na nastalo situacijo.

Posebna kategorija so vaški frajerji v kakih Golfih II z dizlom(ali bencinom ki gre bolj na olje) ki mislijo da imajo "oh in ah" avto se ti v omejitvi 50 prilepi na tablco ali prehiteva in dela dimno zaveso, kasneje pa si ga primoran pihnt na prvi ravnini izven omejitve zaradi njegova izpuha in ker avto mu avto od 50-80 pospešuje 60sekund ob sajenju keterega se nebi sramovala niti parna lokomotiva.
Dostikrat pa se z zabav pod kozolci vračajo nadevani in se zaletavajo v nič hudega sluteče udeležnce v prometu, če pa ostanejo slučajno celi pa bi se še tepli zakaj za vraga si stal pred rdečo lučjo....

Moja najljubša kategorija pa so definitivno starši ki so otrokom prijatelji in NE starši ter jim pustijo da stojijo med prednjimi sedeži. Ravno danes me je grobo izsilila v rondoju ena mamica v karavanskem passatu ki je imel eno malo bučo med sedežema, ki se lahko zahvali širini rondoja in in sreči ker bi v nasprotnem primeru njen podmladek razpacalo po avtu kot piksno.

avalanche
02.09.2006, 20:18
Pozabil si na praktično vse male avtomobile z zgoraj omenjeno zasedbo in dejanji. Najboljši v zgoraj omenjenih primerih so tisti smrkavci po rojstvnih podatkih ali po duši z gelom v laseh in sedežem daleč nazaj ter eno roko skozi zadnjo šipo(če jo avto sploh ima oz se da odpret).

Pozabil sem tudi na povsem drugi breg, na kombije, tovornjake in avtobuse (sploh po Lj.), ki postajajo vse bolj brezobzirni.

Nemški avtomobili višjih cenovnih razredov, ki se mi lepijo na na tablco tudi ko kruzam že kakih 100km/h izven naselja, ko je v njih kak aroganten in prepotenten kvazi privatnik ali njegov podmaldek ko mislijo da so najmanj 2. šumaherji prehitevajo v škarje pol pa končajo v jarku 4km naprej(sem že videl kako se to zgodi) Seveda pa ko pride do prometke pa gledajo kot teleta v nova vrata na nastalo situacijo.

Zanimivo je, da je višje cenovne avtomobile omenila večina anketirancev v reviji, jaz pa z njimi nimam takih izkušenj, nasprotno. Tak avto se najhitreje umakne na vozni pas, ko prehiteva. Že res, da se skoraj noben ne drži omejitev, ampak sploh nimam slabih izkušenj z njimi. Seveda se povsod najdejo izjeme, ampak na splošno me ne motijo.

Posebna kategorija so vaški frajerji v kakih Golfih II z dizlom(ali bencinom ki gre bolj na olje) ki mislijo da imajo "oh in ah" avto se ti v omejitvi 50 prilepi na tablco ali prehiteva in dela dimno zaveso, kasneje pa si ga primoran pihnt na prvi ravnini izven omejitve zaradi njegova izpuha in ker avto mu avto od 50-80 pospešuje 60sekund ob sajenju keterega se nebi sramovala niti parna lokomotiva.
Dostikrat pa se z zabav pod kozolci vračajo nadevani in se zaletavajo v nič hudega sluteče udeležnce v prometu, če pa ostanejo slučajno celi pa bi se še tepli zakaj za vraga si stal pred rdečo lučjo....

Ja, takih je tudi v moji okolici veliko. Sploh zadnje čase so zelo popularni razni predelani Megani in 206-ke, s katerimi vsem v naselju kažejo svoj avto (na različne nevarne in manj nevarne načine) in predvsem svojo kratko pamet.

Moja najljubša kategorija pa so definitivno starši ki so otrokom prijatelji in NE starši ter jim pustijo da stojijo med prednjimi sedeži. Ravno danes me je grobo izsilila v rondoju ena mamica v karavanskem passatu ki je imel eno malo bučo med sedežema, ki se lahko zahvali širini rondoja in in sreči ker bi v nasprotnem primeru njen podmladek razpacalo po avtu kot piksno.

Takih se tudi jaz razveselim, ko jih srečam. Ampak take starše bo pač srečala pamet šele, ko se bo zgodilo kaj hudega. Jaz svojim otrokom nikoli ne pustim stati na sredini.

Slowhand
03.09.2006, 06:12
Vsi (razen mene) :rolling: :veryevil:

3nity
03.09.2006, 07:09
najbolj nevarni so vozniki mercedesov, audijev (starejši modeli) in bmw-jev

te vozijo samo muloti, k nimajo možganov v glavi, ampak v nogi

ksimon
03.09.2006, 09:12
Jaz pa menim, da so najbolj nevarni muloti s tistimi prenavitimi in prenašminkanimi hondami, ki mislijo da so glavni na cesti, ko tiste boge 15 let stare hondice našpanajo na 8.000 obratov

stLARA
03.09.2006, 10:04
Jaz pa menim, da so najbolj nevarni muloti s tistimi prenavitimi in prenašminkanimi hondami, ki mislijo da so glavni na cesti, ko tiste boge 15 let stare hondice našpanajo na 8.000 obratov

:approve: res je. In v to kategorijo spadajo tudi že zgoraj omenjeni "frajerji" z predelanimi golfi.

Sploh pa v bolj manjših naseljih, kjer je relativno manj prometa kot v večjih mestih in tej "frajerji" mislijo, da so res - frajerji :nonono: :evil:

Kar se pa tiče voznikov v malo boljših in novejših avtomobilih: že res, da so (pre)hitri, ampak po drugi strani pa verjetno tudi malo bolj pazijo, ker se jim zdi škoda raznih prask in odrgnin na avtomobilu. Itak je vse na kredit in lizing, tako da je škoda denarja. :dontknow:

Katrin
03.09.2006, 18:37
BMW, ker jih ponavadi vozijo ostareli dedci polni samega sebe, ki z nevarno vožnjo lovijo svojo odcvetelo mladost.

leglo
03.09.2006, 19:25
po mojih izkušnjah v prometu so največji problem kombiji,saj se jih večina ne drži omejitev(nalepke na zadnji stranici o omejitvi hitrosti so za njih "španska vas")

redfax
03.09.2006, 22:12
hm, "nevarne znamke"? vse je odvisno od mentalitete voznika - lahko je nevaren tudi s ficotom. Po mojih izkusnjah so najnevarnejsa dostavna vozila (kangoo in podobno) razlicnih podjetij, ko se mladci izživljajo nad sluzbenim vozilom... teh namrec ni treba tolko paziti kot svoja...:clown:

Abronsius
05.09.2006, 14:54
Kaj pa nevarni pešci :rolling:
http://video.google.com/videoplay?docid=5887215936550250197&q=granny

Jakec
05.09.2006, 22:50
BMW itak poseka, potem je blizu audi. ko v špeglu vidim kerega od teh že skor kot kamijonđije dajem desni žmigovc :) :)

mišljeni
06.09.2006, 08:37
Ker imam starejši tip vozila in napačno registracijo, imam na podlagi izkušenj, veliko opravka z umikanjem ko me prehitevajo ostala vozila (predvsem v škarje), kvečjemu kakšen dedek se najde, za katerim lahko počasi peljem:D - poraba in obraba vozila ne dovoljujeta nekih akrobacij. Močnejša vozila, ponavadi ne spravljajo v nevarnost, ker hitreje prehitijo, težava se prične z kakšno hondico ali pa "navitim" manjšim avtom....no motoristi so pa poglavje zase

nejc
06.09.2006, 08:44
Strinjam se z redfaxom. Najnevarnejsa so vsa dostavna vozila.

Za temi bi dal pa razne kobajagi navite puntote - hondice. Vstejmo v to enacbo se dejstvo, da ima vedno vec in vec "obicajnih" avtov tdi masine s po 100 in vec konji, kar se dodatno otezi varno prehitevanje, ker lahko vsaka stara mama dokaj spodobno pospesuje.