Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Istospolno usmerjeni na "prepihu"

Kajtimar
03.09.2006, 06:52
Društvo Legabitra, ki se ukvarja z istospolno usmerjenimi, je sprožilo upravni spor zoper državo oziroma zoper ministrstvo za delo, družino in soialne zadev, ki ga vodi minister Janez Drobnič, ker so jim bila na letošnjem razpisu zavrnjena sredstva za delovanje društva. Predstavnik društva Miha Lobnik ugotavlja, da se je odnos do gejev, lezbijk, biseksualcev in transseksualcev pod novo vlado popolnoma spremenil in že meji na odkrito sovraštvo.

Limml
03.09.2006, 07:39
ja sej oni so pa angelčki....pa nkol nč krivi, pa cel svet se nanje spravlja, bogi revčki....ja nč če kdo ve žiro račun, kam lohk kej nakažem za boge revčke prosm, če napiše.

pa lepo nedlejo vsem...

metamorf
03.09.2006, 08:04
Dejmo ustanovit društvo "nasprotno spolno usmerjenih" in zahtevat keš od države.;)

sJavorshek
03.09.2006, 08:16
Društvo Legabitra, ki se ukvarja z istospolno usmerjenimi, je sprožilo upravni spor zoper državo oziroma zoper ministrstvo za delo, družino in soialne zadev, ki ga vodi minister Janez Drobnič, ker so jim bila na letošnjem razpisu zavrnjena sredstva za delovanje društva. Predstavnik društva Miha Lobnik ugotavlja, da se je odnos do gejev, lezbijk, biseksualcev in transseksualcev pod novo vlado popolnoma spremenil in že meji na odkrito sovraštvo.

A nacionalna stranka pa ni nč protestirala ? :O :O :O :nonono: :nonono: :nonono:

Kajtimar
03.09.2006, 08:18
Sicer ne podpiram te "kao" vlade, ampak tu je pa potrebno priznati, da je Drobnič naredil pravilno potezo. Ne vidim NOBENEGA :mad: razloga, zakaj bi neko društvo "drugače" spolno usmerjenih dobivalo denar od države za to. Delat, zalega razuzdana!:mad:

Kajtimar, kot vidimo, je spet fasal en napad "pozabe možganov". In pol se bo spet nekdo najdu in bo vzkliknil "ja hudirja, katerih možganov, vendar!":approve:

Navadni Super Hik, a nam lahko razložiš, od kod ti ideja, da sem fasal nek napad? Če se enkrat prebereš topic, kar pa verjetno ni treba, boš mooogoooooče opazil, da sem se vzdržal vsakega osebnega komentarja. :approve:

Lep dan vsem skupaj... :)

kapara
03.09.2006, 08:46
Ja kaj bi še radi, da jih vlada in mi drugačemisleči nosimo po rokah:mad:
Potem bomo tudi mi začeli ustanavljat društva in bomo zahtevali denar.
Bolj ko se bodo posilečno kazali v javnosti bolj bodo sovraženi. In tako je tudi prav
Ma svašta pič. rodi i zemlja nosi:nonono:

Mad Gandhi
03.09.2006, 08:52
Homoseksualci se gredo neko zasebno prakso in tukaj državni denar nima kaj početi. Gre za enako zgodbo, kot pri državnem financiranju Cerkve. Sem izključno za projektno financiranje, kjer se dokaže, da gre denar v družbeno/državno kroistne projekte. Zdaj bodo še swingerji ustanovili svoj klub in zahtevali, da ga financira država. Homoseksualci in vsa ostala privat društva (tudi Cerkev), naj se financirajo sama, razen, če dokažejo kakšne splošno koristne projekte.

kapara
03.09.2006, 09:02
Homoseksualci se gredo neko zasebno prakso in tukaj državni denar nima kaj početi. Gre za enako zgodbo, kot pri državnem financiranju Cerkve. Sem izključno za projektno financiranje, kjer se dokaže, da gre denar v družbeno/državno kroistne projekte. Zdaj bodo še swingerji ustanovili svoj klub in zahtevali, da ga financira država. Homoseksualci in vsa ostala privat društva (tudi Cerkev), naj se financirajo sama, razen, če dokažejo kakšne splošno koristne projekte.
Pravilno!:2thumbs:

bejba020
03.09.2006, 09:40
ta sredstva bi jim morala pripadati!

cornholio
03.09.2006, 09:41
...NImda, oglašanje na skupnosklednem forumu ti pa ni pod častjo ?! ;)

ElQurc
03.09.2006, 09:43
Društvo Legabitra, ki se ukvarja z istospolno usmerjenimi, je sprožilo upravni spor zoper državo oziroma zoper ministrstvo za delo, družino in soialne zadev, ki ga vodi minister Janez Drobnič, ker so jim bila na letošnjem razpisu zavrnjena sredstva za delovanje društva. Predstavnik društva Miha Lobnik ugotavlja, da se je odnos do gejev, lezbijk, biseksualcev in transseksualcev pod novo vlado popolnoma spremenil in že meji na odkrito sovraštvo. spet ena floskula z domačega zelnika :veryevil:
sedaj je aktualen križnar, ki ljubi tople kraje :D :rolling:

Citymamba
03.09.2006, 09:58
Društvo Legabitra, ki se ukvarja z istospolno usmerjenimi, je sprožilo upravni spor zoper državo oziroma zoper ministrstvo za delo, družino in soialne zadev, ki ga vodi minister Janez Drobnič, ker so jim bila na letošnjem razpisu zavrnjena sredstva za delovanje društva. Predstavnik društva Miha Lobnik ugotavlja, da se je odnos do gejev, lezbijk, biseksualcev in transseksualcev pod novo vlado popolnoma spremenil in že meji na odkrito sovraštvo.A niso izenačeni z ostalimi? :dontknow: Torej naj se sami financirajo. Sprevržene ****arije nihče ne kani plačevat.

Citymamba
03.09.2006, 10:01
Povsem normalen peder. :veryevil:

ElQurc
03.09.2006, 10:08
Društvo Legabitra, ki se ukvarja z istospolno usmerjenimi, je sprožilo upravni spor zoper državo oziroma zoper ministrstvo za delo, družino in soialne zadev, ki ga vodi minister Janez Drobnič, ker so jim bila na letošnjem razpisu zavrnjena sredstva za delovanje društva. Predstavnik društva Miha Lobnik ugotavlja, da se je odnos do gejev, lezbijk, biseksualcev in transseksualcev pod novo vlado popolnoma spremenil in že meji na odkrito sovraštvo. bemti, že spet mi toti štajerc dela delo :D

http://www3.shrani.si/files/hanzekpi900408.jpg

Citymamba
03.09.2006, 10:14
Imam občutek, da je Peče prikrit homzelj. Zato ga Zmajda tako rada špika saj ve, da je ne bo (za)***al.:evil:

cornholio
03.09.2006, 10:21
...prej bi rekel da si ščiti glavo pred Drobno Sluzjo...

pot v nebesa je ovinkasta, spljoh če si karte zapravil že v mladosti...

Arjuna
03.09.2006, 10:36
Samo vprašam: recimo, da so med nami tudi ljubitelji ovčk. Ali bi bili upravičeni do sredstev, če se organiziramo. Samo vprašam, če kdo kaj ve o tem.

Citymamba
03.09.2006, 10:38
Vskakor. V tem primeru gre za oplemenitev pasme. Pametnih ovac bi se razveselil vsak genetik. :evil:

Arjuna
03.09.2006, 10:41
Hvala!
Če ima še kdo rad ovčke, se mi naj javi na OS, da se organiziramo.

cornholio
03.09.2006, 10:43
...kmetje...

vsaki fari subvencija iz kmetijstva d.o.o....

Limml
03.09.2006, 10:45
ok, priznam, sem ljubitelj ovčk, sam do sedaj si nisem upal povedat na glas v tej ovčkefobni družbi, ampak zdaj je čas da stopimo iz anonimnosti in zahtevamo pravice, ki nam pripadajo!!!!!

Citymamba
03.09.2006, 10:55
Te podpiram. Povej le, ali so ti ljubše ovčke ženskega, ali moškega spola? :dontknow:

Limml
03.09.2006, 10:59
ovčka je ovčka ne glede na spol, barvo, velikost, vse so enake in ne smemo delat razlik!

Arjuna
03.09.2006, 11:08
Meni najbolj vzemirijo jagenjčki, v stilu tistega verza iz pesmi Bijelega dugmeta: "Da li si mi ikad rekla: janje moje bijelo" (Da sam pekar)

denđi
03.09.2006, 11:13
se strinjam da jim pripada kar želijo!

bladzo
03.09.2006, 11:40
ne primerjat Legebitre s Cerkvijo, ker takšna primerjava ne more biti korektna. Cerkev namreč lahko dokaže in pokaže vrsto družbeno koristnih dejavnosti, Legebitra pa niti ene.

lp

mataj
03.09.2006, 11:42
So resni kandidati za tistih mojih 0.5%, takoj za Metelkovo.

Kajtimar
03.09.2006, 11:53
Vskakor. V tem primeru gre za oplemenitev pasme. Pametnih ovac bi se razveselil vsak genetik. :evil:

City v gumijastih škornjih bo pa plemenski "oven" :evil:

kartako
03.09.2006, 12:10
ne primerjat Legebitre s Cerkvijo, ker takšna primerjava ne more biti korektna. Cerkev namreč lahko dokaže in pokaže vrsto družbeno koristnih dejavnosti, Legebitra pa niti ene.

lp
__________________________________________________ ____________________________________
Kako da ne? Za njih je za njihovo družbo koristna dejavnost cuzanje našega denarja. :rolling:

Kajtimar
03.09.2006, 12:34
__________________________________________________ ____________________________________
Kako da ne? Za njih je za njihovo družbo koristna dejavnost cuzanje našega denarja. :rolling:

Točno, skrbe za naše "duhovno" zdravje, da nas ne bi denar pokvaril! Zdaj pa jim gre Drobničevo ministrstvo odpovedat finančni "cucelj"! :evil:

mturk10
03.09.2006, 12:37
Protestiram! Društvo dvojčkov nismo dobili dotacije od države.

Paganini
03.09.2006, 12:46
čisto na kratko, da bodo tudi tolerantni butli razumeli:

na kyrec mi gredo vsi istospolno usmerjenimi, moški ljubitelje moških (beseda gej ni v SSKJ), lezbijke, biseksualci, transseksualci in vsi ostali, ki mislijo, da lahku cuzajo državne seske :veryevil:

ain
03.09.2006, 12:52
presenečena nad tko odkritim sovraštvom...
pa da nismo slovenčki nestrpni!

Paganini
03.09.2006, 12:57
presenečena nad tko odkritim sovraštvom...
pa da nismo slovenčki nestrpni!se zayebavaš ?
govorim le o ''cuzanju proračuna'' :) očitno se le nepismen butl :D

Limml
03.09.2006, 13:14
ma sej to je povprečno mnenje, čim se gayi spravjo neki jokat in če jih javno ne podpiraš al pa s transparetom po kongrescu skačeš....pol si takoj homofob, bognedej , da se pa s čim še ne strinjaš potem si pa že tok netoleranten, da bi te mogl v zapor strpat.

Itak o tem kdo je netoleranten in kdo rad/mora obsojat, da lahko sploh obstaja se pa ve!

Kajtimar
03.09.2006, 14:37
In še nekaj - v tej državi ne sme človek reči niti bobu bob niti pedru peder, sicer prec fašeš komuniste za vrat.:angel: Pa da ne rečem, še kam še vse!:veryevil:

Si se tako lepo naštimal pa si od komijev fasal marelo v rit? Čakaj, taglavno šele pride - odpiranje marele! :veryevil:

pk
03.09.2006, 14:50
tele vaše pisarije se mi zdijo "čist mim". pa samo zato, ker so pač sprožili upravni spor (mimogrede, kdo brani vsakemu med vami, da ga ne?) in zdaj se že vnaprej usajate. psi lajajo...

Knez
03.09.2006, 14:53
Na prepihu smo že od osamosvojitve dalje normalni Slovenci, ki moramo požreti vsako bedarijo, ki s enam servira.

Jaz nimam nič proti, če se na Nizozemskem lahko istospolni poročajo med sabo, v Sloveniji si tega preprosto ne želim gledat.

anarchy
03.09.2006, 15:56
Ja mislim res ne vem, kaksna sredstva hocejo od drzave, saj si ne morajo kr tako neki izmisliti drustva in zahtevat nek denar, ma kaj so normalni?

Arjuna
03.09.2006, 16:45
Na prepihu smo že od osamosvojitve dalje normalni Slovenci, ki moramo požreti vsako bedarijo, ki s enam servira.

Jaz nimam nič proti, če se na Nizozemskem lahko istospolni poročajo med sabo, v Sloveniji si tega preprosto ne želim gledat.

Če bi že bil tako usmerjen in če bi že hotel biti poročen, potem bi zasnubil FerdotaX. Mi deluje še najbolj fajn. Če me on ne bi hotel, bi povprašal še Metamorfa. Nimde ne bi hotel, ker pozna odgovor na vsako vprašanje. :blush:

Kajtimar
03.09.2006, 17:10
Ja mislim res ne vem, kaksna sredstva hocejo od drzave, saj si ne morajo kr tako neki izmisliti drustva in zahtevat nek denar, ma kaj so normalni?

Zakaj pa ne Anarchy? Jaz bi temu rekel slovenska novodobna podjetniška iniciativa. Najde se recimo par luzerjev, ki jim gandža ne nudi več pravega filinga in se odloči, kako si bo napravila svoj podjetniški prostorček pod soncem. Izberejo si "nezasedeno tržno nišo" pri čemer pazijo, da je "roba" zajeta v resoluciji o človekovih pravicah, nadnejo si naziv "civilna družba", "nevladna organizacija", "humaniratna...", nato z interneta preplonkajo od "sorodnih duš" nek udaren "program", potem pa - AKCIJA! Sklici okroglih miz na katerih se melje o nekih človekovih pravicah in vseskozi povdarja svojo "evropsko" usmerjenost (Slovenija je pa Zulikafrija!), organizacija koncertov raznih "garažnih" bandov v podporo kajvemčemu, doda se še kakšen "protesten" shod ali pa mularijo, ki ne ve kaj bi s sabo, nahujska na kakše skvot... Seveda to našo družbico kmalu izvohajo novinarji (lahko pa se jim pred kakšno "akcijo" tudi anonimno malo namigne, da se bo tegaintega dne, ob tejintej uri, tamintam nekaj velikega "zgodilo") začne se njihovo brezplačno "reklamiranje" po medijih in iz obskurne družbice nekdanjih luzerjev počasi nastane "ugledna civilna družba". Ta potem suvereno potrka na vrata pristojnih ministrstev ter zahteva šolde za svoje hudo pomembno človekoljubno delo. Cekini začno pritekati in naša družbica je lepo finančno preskrbljena za svoje mešanje megle ali čiščenje sončnih peg... :evil:
Se ti opisano zdi nemogoče Anarchy? :dontknow:

kartako
03.09.2006, 17:47
Kajtimar tole si pa dobr speljal.:2thumbs: :2thumbs:

Landon89
03.09.2006, 18:02
Poročanje istospolnih parov jim omogoča socialno varnost. Iz tega vidika, ne moremo biti proti.

Meni se nekako pedri graužajo(lezbike ne) ampak sm se sprjaznu s tem da so in če jih vidim, se obrnem stran, tudi ostali bi lahko isto naredili.

Drugače pa je z posvojitvijo otrokov...tukaj sem še vedno proti.

mturk10
03.09.2006, 18:23
Če hočeš biti član kakršnega koli društva moraš plačati članarino,ali pridobiti spnzorja.

Pikado
03.09.2006, 18:31
Glede na to da niti imena društva ne znate pravilno zapisat, ni niti čudno, da vas resnični problem ne zanima, ampak ste takoj pristavili že tako poln lonček za svoje osebne predsodke....
Prvič, društvo je ustanova, ki ima točno določena pravila in če so ta pravila upoštevana, potem se lahko tudi prijavijo na javni razpis...ali se ti člani društva graužajo ali ne, nima niti najmanjšega pomena!
Omenjeno društvo ne toži ministrstva zaradi tega, ker ni dobilo sredstev, ampak zato, ker ni bilo enakopravno obravnavano z ostalimi društvi...primer je recimo v tem, da je neko drugo društvo dobilo pravico do pritožbe v 30 dneh, ko se je pritožilo na zavrnitev, medtem ko je LeGeBiTra dobila odločbo o dokončnem sklepu brez kakršnekoli pritožbe...

aaaaaaaa
03.09.2006, 18:47
LeGeBiTro čist podpiram !

Kajtimar
03.09.2006, 19:47
Glede na to da niti imena društva ne znate pravilno zapisat, ni niti čudno, da vas resnični problem ne zanima, ampak ste takoj pristavili že tako poln lonček za svoje osebne predsodke....
Prvič, društvo je ustanova, ki ima točno določena pravila in če so ta pravila upoštevana, potem se lahko tudi prijavijo na javni razpis...ali se ti člani društva graužajo ali ne, nima niti najmanjšega pomena!
Omenjeno društvo ne toži ministrstva zaradi tega, ker ni dobilo sredstev, ampak zato, ker ni bilo enakopravno obravnavano z ostalimi društvi...primer je recimo v tem, da je neko drugo društvo dobilo pravico do pritožbe v 30 dneh, ko se je pritožilo na zavrnitev, medtem ko je LeGeBiTra dobila odločbo o dokončnem sklepu brez kakršnekoli pritožbe...

Takole mimogrede Pikado, Legebitra se je v roku pritožila na zavrnitev financiranja s strani ministrstva za delo, družino in socialne zadeve ter na svojo pritožbo dobila tudi konkreten odgovor, da je bilo prek programa Equal odobreno 6,3 milijonov tolarjev, kar bi lahko zadostovalo za financiranje celotne dejavnosti za istospolno usmerjene... Ta odgovor na pritožbo je šele bil dokončen in nanj ni bila več možna še dodatna pritožba, zato se je Legebitra odločila za naslednji pravni korak, to pa je tožba na upravnem sodišču. Legebitra namreč meni, da program Equal ne obsega celotne Lesbo-Gay-Bi/Transseksualne populacije. Gre se torej za čisto konkterno "perje", ne pa zgolj za neko zadovoljitev pravnega formalizma. :approve:

Lep večer vsem skupaj... :)

Kajtimar
03.09.2006, 19:56
Če hočeš biti član kakršnega koli društva moraš plačati članarino,ali pridobiti spnzorja.

Legabitra si je čitno ministrstvo za delo, družino in socilane zadeve v naprej "določila" za sponzorja. :rolling:

Pikado
03.09.2006, 20:06
Takole mimogrede Pikado, Legebitra se je v roku pritožila na zavrnitev financiranja s strani ministrstva za delo, družino in socialne zadeve ter na svojo pritožbo dobila tudi konkreten odgovor, da je bilo prek programa Equal odobreno 6,3 milijonov tolarjev, kar bi lahko zadostovalo za financiranje celotne dejavnosti za istospolno usmerjene... Ta odgovor na pritožbo je šele bil dokončen in nanj ni bila več možna še dodatna pritožba, zato se je Legebitra odločila za naslednji pravni korak, to pa je tožba na upravnem sodišču. Legebitra namreč meni, da program Equal ne obsega celotne Lesbo-Gay-Bi/Transseksualne populacije. Gre se torej za čisto konkterno "perje", ne pa zgolj za neko zadovoljitev pravnega formalizma. :approve:

Ne zavajaj...
Objasnilo, ki ga navajaš, je društvo dobilo šele po pritožbi, za katero, sprva po razlagi ministrstva, sploh niso bili upravičeni....pritožili so se na svojo pest, čeprav jim je bilo sprva rečeno da tega ne morejo, medtem ko so drugemu društvu lepo objasnili da imajo pravico do pritožbe v roku 30 dni...
Če je to res, bo ugotovilo sodišče...objasnilo zakaj so bili zavrnjeni je že čisto druga zgodba...

Pikado
03.09.2006, 20:09
Legabitra si je čitno ministrstvo za delo, družino in socilane zadeve v naprej "določila" za sponzorja. :rolling:

Javni razpis ni bil vsiljen s strani društva...in Legebitra ni edino društvo, ki bi si "izbiralo" sponzorja...spet zavajanje...

Citymamba
03.09.2006, 20:14
City v gumijastih škornjih bo pa plemenski "oven" :evil:

Lep dan vsem skupaj... :):veryevil:

Citymamba
03.09.2006, 20:17
čisto na kratko, da bodo tudi tolerantni butli razumeli:

na kyrec mi gredo vsi istospolno usmerjenimi, moški ljubitelje moških (beseda gej ni v SSKJ), lezbijke, biseksualci, transseksualci in vsi ostali, ki mislijo, da lahku cuzajo državne seske :veryevil:No lezbe me ne motijo. To je moj prispevek k splošni toleranci. :approve: :veryevil:

Citymamba
03.09.2006, 20:21
Zakaj pa ne Anarchy? Jaz bi temu rekel slovenska novodobna podjetniška iniciativa. Najde se recimo par luzerjev, ki jim gandža ne nudi več pravega filinga in se odloči, kako si bo napravila svoj podjetniški prostorček pod soncem. Izberejo si "nezasedeno tržno nišo" pri čemer pazijo, da je "roba" zajeta v resoluciji o človekovih pravicah, nadnejo si naziv "civilna družba", "nevladna organizacija", "humaniratna...", nato z interneta preplonkajo od "sorodnih duš" nek udaren "program", potem pa - AKCIJA! Sklici okroglih miz na katerih se melje o nekih človekovih pravicah in vseskozi povdarja svojo "evropsko" usmerjenost (Slovenija je pa Zulikafrija!), organizacija koncertov raznih "garažnih" bandov v podporo kajvemčemu, doda se še kakšen "protesten" shod ali pa mularijo, ki ne ve kaj bi s sabo, nahujska na kakše skvot... Seveda to našo družbico kmalu izvohajo novinarji (lahko pa se jim pred kakšno "akcijo" tudi anonimno malo namigne, da se bo tegaintega dne, ob tejintej uri, tamintam nekaj velikega "zgodilo") začne se njihovo brezplačno "reklamiranje" po medijih in iz obskurne družbice nekdanjih luzerjev počasi nastane "ugledna civilna družba". Ta potem suvereno potrka na vrata pristojnih ministrstev ter zahteva šolde za svoje hudo pomembno človekoljubno delo. Cekini začno pritekati in naša družbica je lepo finančno preskrbljena za svoje mešanje megle ali čiščenje sončnih peg... :evil:

Lep dan vsem skupaj... :)Le zaka se enkrat ponovno strinjam s teboj?:evil:

Citymamba
03.09.2006, 20:26
Pritožba je legitimna. Se strinjam? Če ne maram-o pedrov pa je tudi moja-naša legitimna pravica. Je tu kaj nelegitimnega?

Kajtimar
03.09.2006, 20:28
Javni razpis ni bil vsiljen s strani društva...in Legebitra ni edino društvo, ki bi si "izbiralo" sponzorja...spet zavajanje...

Kako pa naj si razlagam Lobnikovo izjavo: ...Ministrstvo bo potem moralo plačati tako stroške kot vso škodo, ki bo zaradi tega nastala. Našo programi so zdaj ogroženi in okrnjeni.
Na to razumem kot da gre Lobnik s kompanijo "po programu" na dest dnevni dopust na Havaje, sodišče ugotovi, da je ministrstvo neutemeljeno zavrnilo financiranje Legebitre (saj za to gre pri vsej stvari, a ne?), Lobnik pa nato Drobniču zakonito izstavi v plačilo še račun za Havaje! :clown:

Pa kje vi živite? :censored:

Arjuna
03.09.2006, 20:30
Pritožba je legitimna. Se strinjam? Če ne maram-o pedrov pa je tudi moja-naša legitimna pravica. Je tu kaj nelegitimnega?

Si predstavljaš baletno, filmsko in druge umetnosti brez pedrov? Si predstavljaš umetnost frizerstva brez pedrov? Si predstavljaš RKC brez pedrov? Stvari ne bi funkcionirale tako uspešno, kot funkcionirajo.

Citymamba
03.09.2006, 20:31
Si predstavljaš slovensko politiko brez pedrov?:evil:

Pikado
03.09.2006, 20:34
Tvoj odnos ni niti najman pomemben za razplet prijave...je samo odraz tvoje omejenosti in ga moraš rešiti sam s seboj ali pa s pomočjo psihiatra...

Pikado
03.09.2006, 20:38
Kako pa naj si razlagam Lobnikovo izjavo: ...Ministrstvo bo potem moralo plačati tako stroške kot vso škodo, ki bo zaradi tega nastala. Našo programi so zdaj ogroženi in okrnjeni.
Na to razumem kot da gre Lobnik s kompanijo "po programu" na dest dnevni dopust na Havaje, sodišče ugotovi, da je ministrstvo neutemeljeno zavrnilo financiranje Legebitre (saj za to gre pri vsej stvari, a ne?), Lobnik pa nato Drobniču zakonito izstavi v plačilo še račun za Havaje! :clown:

O odločitvi sodišča ne bi razpravljal, ker jaz nisem sodnik...tudi Lobnik tega ne more, niti ti...

Pikado
03.09.2006, 20:42
Pikado, z nestrpnostjo do s svojo glavo mislečih, ne boš kej dost dosegu.:dontknow:
Ko tvoja glava razmišlja samo o tebi in ne tudi o drugih glavah, potem gre za omejenost...omejenost na samo tvojo glavo!

Kajtimar
03.09.2006, 20:44
Pikado, z nestrpnostjo do s svojo glavo mislečih, ne boš kej dost dosegu.:dontknow:

Folk ima že tako vsega več kot poln qrac, potem ti pa neki Butalci pridejo v Maribor o homofobičnosti palamudit! Ni čudno, da so jim tisto stojnico prevrnili in jim grozili, bolj me čudi to, da niso še koga nalomili! Za kaj takega v Mariboru res ni treba dosti provocirat... :angel:

Citymamba
03.09.2006, 20:44
Tvoj odnos ni niti najman pomemben za razplet prijave...je samo odraz tvoje omejenosti in ga moraš rešiti sam s seboj ali pa s pomočjo psihiatra...Kdo pa si ti da lahko ocenjuješ mojo omejenost gospod Lol? :dontknow:

Citymamba
03.09.2006, 20:46
Ko tvoja glava razmišlja samo o tebi in ne tudi o drugih glavah, potem gre za omejenost...omejenost na samo tvojo glavo!Njegova in tudi naša legitimna pravica je, da mislimo kakor se nam zdi. Torej je tvoja omejenost problematičnejša od naše. :dontknow:

Arc
03.09.2006, 20:47
...Objasnilo, ki ga navajaš, je društvo dobilo šele po pritožbi, za katero, sprva po razlagi ministrstva, sploh niso bili upravičeni....pritožili so se na svojo pest, čeprav jim je bilo sprva rečeno da tega ne morejo, medtem ko so drugemu društvu lepo objasnili da imajo pravico do pritožbe v roku 30 dni...
Če je to res, bo ugotovilo sodišče...objasnilo zakaj so bili zavrnjeni je že čisto druga zgodba...

Skoraj prepričan sem da tole ne bo držalo. Odločitve na javnih razpisih vsebujejo tudi pravni poduk vsem udeleženim ki bi smatrali da odločitev ni bila utemeljena in/ali zakonita.. Če ga tole res ni vsebovalo bi pa res rad videl kopijo...

Btw, upravno sodišče v upravnem sporu ne bo ugotavljalo ali je res da so bili upravičeni do pritožbe ali ne, ampak o sami stvari, se pravi o utemeljenosti in zakonitosti ministrstva da na javnem razpisu ne dodeli sofinanciranja temu društvu.

Drugače pa o tem ali je bilo ravno to društvo diskriminirano ali ne meni osebno veliko pove tudi ta podatek iz javnega razpisa (cit. po MDDSZ):
Ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve je marca letos objavilo javni razpis za sofinanciranje programov v podporo družini v letu 2006, za katerega je bilo namenjeno nekaj več kot 68 milijonov tolarjev. Na javni razpis se je prijavilo 416 izvajalcev različnih programov, od tega je strokovna komisija odobrila 242 prošenj oziroma prijav. Zaradi velikega števila prijav bo ministrstvo lahko sofinanciralo le del želenih zneskov.

Pikado
Kdo pa si ti da lahko ocenjuješ mojo omejenost gospod Lol? :dontknow:
Saj je ne...sam jo podajaš...pri tem nimam prav nič!

Kajtimar
Ti tole malo razmišljaš stereotiparsko. Pa smo že pri nestrpnosti, veš?!:dontknow:

Heterofobičnost? :dontknow:

Citymamba
03.09.2006, 20:48
Saj je ne...sam jo podajaš...pri tem nimam prav nič!Kdo to pravi?

Pikado
03.09.2006, 20:51
Njegova in tudi naša legitimna pravica je, da mislimo kakor se nam zdi. Torej je tvoja omejenost problematičnejša od naše. :dontknow:
Saj to tudi počneš...in kot sem rekel, to nima nobene veze s problemom, razen da si lahko trenutno izliv svoje frustracije zaradi njega...problem zate sploh ni važen, ampak gre pri tebi samo za udeležence ki jih ne maraš...

Pikado
03.09.2006, 20:56
Skoraj prepričan sem da tole ne bo držalo. Odločitve na javnih razpisih vsebujejo tudi pravni poduk vsem udeleženim ki bi smatrali da odločitev ni bila utemeljena in/ali zakonita.. Če ga tole res ni vsebovalo bi pa res rad videl kopijo...

Btw, upravno sodišče v upravnem sporu ne bo ugotavljalo ali je res da so bili upravičeni do pritožbe ali ne, ampak o sami stvari, se pravi o utemeljenosti in zakonitosti ministrstva da na javnem razpisu ne dodeli sofinanciranja temu društvu.

Drugače pa o tem ali je bilo ravno to društvo diskriminirano ali ne meni osebno veliko pove tudi ta podatek iz javnega razpisa (cit. po MDDSZ):
Ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve je marca letos objavilo javni razpis za sofinanciranje programov v podporo družini v letu 2006, za katerega je bilo namenjeno nekaj več kot 68 milijonov tolarjev. Na javni razpis se je prijavilo 416 izvajalcev različnih programov, od tega je strokovna komisija odobrila 242 prošenj oziroma prijav. Zaradi velikega števila prijav bo ministrstvo lahko sofinanciralo le del želenih zneskov.
Glej....kot sem rekel o tem bo odločalo sodišče...če so bile navedbe neresnične ( kar dopuščam ), bo sodišče pač zavrnilo tožbo...
Problem je, da se je iz tega naredilo to, da nekateri pač izlivajo svoje frustracije, ko pa je stvar tako preprosta in tudi legitimna...

Citymamba
03.09.2006, 20:56
Zopet si zabluzil. Zelo jasno sem napisal, da je to njegova-njihova legitimna pravica. Pritožba in zahteva ustreznega odgovora je pač nedvoumna. In kdo podaja pritožbe? Udeleženci. Torej? O kom se sedaj meniva? O mojih stališčih do legitimnosti nekega dejanja, ali o vložiteljih pritožbe?

Kajtimar
03.09.2006, 20:59
Saj to tudi počneš...in kot sem rekel, to nima nobene veze s problemom, razen da si lahko trenutno izliv svoje frustracije zaradi njega...problem zate sploh ni važen, ampak gre pri tebi samo za udeležence...

In kje pravzaprav ti Pikado tu sploh vidiš kak problem? Ministrstvo je odobrilo 6,3 milijonov tolarjev (!) programu Equal za boj proti homofobiji. Se pravi, da so homo-bi-transseksualni dobili svoj del pogače. Kaj je zdaj ta Legabitra kakšno od boga dano društvo, ki se ga pri delitvi cekinov nikakor ne bi smelo izpustiti? :nonono:

Pikado
03.09.2006, 21:00
Zopet si zabluzil. Zelo jasno sem napisal, da je to njegova-njihova legitimna pravica. Pritožba in zahteva ustreznega odgovora je pač nedvoumna. In kdo podaja pritožbe? Udeleženci. Torej? O kom se sedaj meniva? O mojih stališčih do legitimnosti nekega dejanja, ali o vložiteljih pritožbe?
Daj vzemi si čas in vse še enkrat preberi...razen Arca izgleda da tega nihče ne zmore...sami fastsralci...

Pikado
03.09.2006, 21:01
In kje pravzaprav ti Pikado tu sploh vidiš kak problem? Ministrstvo je odobrilo 6,3 milijonov tolarjev (!) programu Equal za boj proti homofobiji. Se pravi, da so homo-bi-transseksualni dobili svoj del pogače. Kaj je zdaj ta Legabitra kakšno od boga dano društvo, ki se ga pri delitvi cekinov nikakor ne bi smelo izpustiti?

Še eden...
Bi prosim tudi ti mogoče še enkrat šel skozi in malo napel možgančke...

Equal, ki ga tako radi omenjate, nima nobene veze z delovanjem društva Legebitre...tule gre za popolnoma zavajanje ministrstva in prodajo megle...Equal je ozko usmerjen na zaposlovanje in enakovredno možnost zaposlitve...

Načrt Equal za Slovenijo:

1: Omogočanje lažjega dostopa in vrnitve na trg dela za tiste, ki imajo težave pri vključevanju ali vnovičnem vključevanju na trg dela, ki mora biti odprt za vse (Zaposljivost)

5: Spodbujanje vseživljenskega učenja in vštetih delovnih praks, ki spodbujajo, da na trg dela pridejo in ostanejo tisti, ki trpijo zaradi diskriminacije in neenakosti v povezavi s trgom dela (Prilagodljivost)

8: Zmanjševanje razlik med spoloma na delovnem mestu (Enake možnosti)

9: Pomoč pri integraciji prosilcev za azil (Iskalci azila)

Legebitra :

• Skupno in medsebojno reševanje psihosocialnih težav istospolno usmerjenih in istospolno usmerjene mladih s podobnimi psihosocialnimi težavami,

• Svetovanje in dvigovanje zavesti javnosti glede spolne usmerjenosti in istospolno usmerjenih ter njihovega položaja v družbi in problemov v vsakdanjem življenju,

• Vplivanje na večjo strpnost v družbi in sprejemanje istospolno usmerjenih posameznikov in skupin,

• Odpravo diskriminacije istospolno usmerjenih posameznikov in skupin na raznih nivojih in področjih življenja.

Citymamba
03.09.2006, 21:06
Daj vzemi si čas in vse še enkrat preberi...razen Arca izgleda da tega nihče ne zmore...sami fastsralci...Uf kakšen hiter preskok iz ultrastrpneža k nervoznemu nestrpnežu. :evil: In kaj naj bi jaz ponovno prebiral? Je to edini odgovor zelo pametnega Pikada? Žalostno. :nonono:

bejba020
03.09.2006, 21:10
Citymamba ti si res en velkiiiiiiiiiiiiiiiiiii omejenec!!!

Pikado
03.09.2006, 21:14
Uf kakšen hiter preskok iz ultrastrpneža k nervoznemu nestrpnežu. :evil: In kaj naj bi jaz ponovno prebiral? Je to edini odgovor zelo pametnega Pikada? Žalostno. :nonono:
Žal...če res hočeš debatirati z mano, potem moraš slediti tistemu kar trdim in ne tistemu kar si hočeš ti predstavljati...

Kajtimar
03.09.2006, 21:14
Daj vzemi si čas in vse še enkrat preberi...razen Arca izgleda da tega nihče ne zmore...sami fastsralci...

Da se ne boš ti "usrau"! :censored: Kdo pa je "problem" napravil za "transslovenski", a jaz? Sem mogoče jaz nezadovoljen, ker mi Drobničevo ministrstvo ni odobrilo, da bi se lahko "napojil" iz proračunskega korita?
Ne, dragi moj, tu govorimo o društvu Legabitra. Njihov program je bil ocenjen kot nepotreben, zato lahko govorimo tudi o delu društva Legabitra! Če so že šli s "homofobično politiko" Drobničevega ministrstva preko medijev v javnost, potem morajo biti pripravljeni sprejeti tako pohvale, kot tudi pričakovano obmetavanje z drekom! Vse to je del "igre", ki so se jo odločili igrati. :approve:

ain
03.09.2006, 21:15
se zayebavaš ?
govorim le o ''cuzanju proračuna'' :) očitno se le nepismen butl :D
ne gre sam zato, začni brat poste od začetka tko kt sm jih jaz... če bi bla sam brihtna mnenja v zvezi s proračunom verjemi da tega neb napisala

Citymamba
03.09.2006, 21:16
Žal...če res hočeš debatirati z mano, potem moraš slediti tistemu kar trdim in ne tistemu kar si hočeš ti predstavljati...In kdo si ti, da bi ti moral neomajno slediti? Se ti ne zdi, da si malce narcisoiden? Ti primanjkuje samozavesti, ali iščeš le izhod v sili?

redfax
03.09.2006, 21:20
citymamba, nimas sans... :kisses:

Pikado
03.09.2006, 21:20
In kdo si ti, da bi ti moral neomajno slediti? Se ti ne zdi, da si malce narcisoiden? Ti primanjkuje samozavesti, ali iščeš le izhod v sili?
To ni nobena narcisoidnost, ampak pravilo resne debate...drugače pač kokodakaj kot si želiš, nihče ti nič noče...

denđi
03.09.2006, 21:21
Citymamba,,,ma ja sej res sam kokodaka :)

Arc
03.09.2006, 21:21
Glej....kot sem rekel o tem bo odločalo sodišče...če so bile navedbe neresnične ( kar dopuščam ), bo sodišče pač zavrnilo tožbo...
Problem je, da se je iz tega naredilo to, da nekateri pač izlivajo svoje frustracije, ko pa je stvar tako preprosta in tudi legitimna...
Glede prvega: ne.
Ali so bile navedbe resnične ali ne (navedbe o tem ali so na ministrstvu res rekli društvu da se ne more pritožit!) ne bo presojalo sodišče. Ker rekli tako ali drugače, zadeva je regularno prišla do upravnega spora, in sodišče bo v njem odločalo o sami stvari (utemeljenost/zakonitost odločitev na prejšnjih stopnjah), ne pa o govoricah.
Takšne govorice bi moral razčistit tisti ki jih daje ven. Če to trdi društvo, bi moralo ali dat od sebe kakšen dokaz za to, ali pa pri sebi razčistit ali morda ne znajo brat upravnih aktov iz javnega razpisa... Ne moreš enostavno pljunit, pa a imaš prav ali ne...

Glede drugega se pa da debatirat, ali je izlivanje frustracij res samo enostranska zadeva. Prebral sem vse izjave za javnost na spletni strani društva in informacije o razpisu na strani MDDSZ. Rekel sem že da je na razpisu uspelo komaj pol prijavljenih - in kdor v takih okoliščinah začne takoj vpit da ni uspel samo zaradi diskriminacije ima po mojem veliko frustracij tudi sam v sebi...

Pikado
03.09.2006, 21:22
Da se ne boš ti "usrau"! :censored: Kdo pa je "problem" napravil za "transslovenski", a jaz? Sem mogoče jaz nezadovoljen, ker mi Drobničevo ministrstvo ni odobrilo, da bi se lahko "napojil" iz proračunskega korita?
Ne, dragi moj, tu govorimo o društvu Legabitra. Njihov program je bil ocenjen kot nepotreben, zato lahko govorimo tudi o delu društva Legabitra! Če so že šli s "homofobično politiko" Drobničevega ministrstva preko medijev v javnost, potem morajo biti pripravljeni sprejeti tako pohvale, kot tudi pričakovano obmetavanje z drekom! Vse to je del "igre", ki so se jo odločili igrati. :approve:

Pa trdi svoje naprej, kaj se bojiš saj ti ne morem preprečit...ali stveri res ne razumeš ali pa nočeš razumet...

Kajtimar
03.09.2006, 21:28
Še eden...

Equal, ki ga tako radi omenjate, nima nobene veze z delovanjem društva Legebitre...tule gre za popolnoma zavajanje ministrstva in prodajo megle...Equal je ozko usmerjen na zaposlovanje in enakovredno možnost zaposlitve...

Načrt Equal za Slovenijo:

1: Omogočanje lažjega dostopa in vrnitve na trg dela za tiste, ki imajo težave pri vključevanju ali vnovičnem vključevanju na trg dela, ki mora biti odprt za vse (Zaposljivost)

5: Spodbujanje vseživljenskega učenja in vštetih delovnih praks, ki spodbujajo, da na trg dela pridejo in ostanejo tisti, ki trpijo zaradi diskriminacije in neenakosti v povezavi s trgom dela (Prilagodljivost)

8: Zmanjševanje razlik med spoloma na delovnem mestu (Enake možnosti)

9: Pomoč pri integraciji prosilcev za azil (Iskalci azila)

Legebitra :

• Skupno in medsebojno reševanje psihosocialnih težav istospolno usmerjenih in istospolno usmerjene mladih s podobnimi psihosocialnimi težavami,

• Svetovanje in dvigovanje zavesti javnosti glede spolne usmerjenosti in istospolno usmerjenih ter njihovega položaja v družbi in problemov v vsakdanjem življenju,

• Vplivanje na večjo strpnost v družbi in sprejemanje istospolno usmerjenih posameznikov in skupin,

• Odpravo diskriminacije istospolno usmerjenih posameznikov in skupin na raznih nivojih in področjih življenja.

Pri podaji načrta Equal ti manjkajo točke 2, 3 in 4 (nepomembne, ali pa si jih namerno izpustil), vendar že točki 1 in 5 zajemata med drugim tudi boj proti homofobiji, ki pri istospolno usmerjenih pride škodljivo (eksistenčno) do izraza ravno pri zaposlovanju in pri pravicah z dela! Vsi pa res nismo tako kratkovidni, kot nekateri mislijo. :approve:

Pikado
03.09.2006, 21:32
Glede prvega: ne.
Ali so bile navedbe resnične ali ne (navedbe o tem ali so na ministrstvu res rekli društvu da se ne more pritožit!) ne bo presojalo sodišče. Ker rekli tako ali drugače, zadeva je regularno prišla do upravnega spora, in sodišče bo v njem odločalo o sami stvari (utemeljenost/zakonitost odločitev na prejšnjih stopnjah), ne pa o govoricah.
Takšne govorice bi moral razčistit tisti ki jih daje ven. Če to trdi društvo, bi moralo ali dat od sebe kakšen dokaz za to, ali pa pri sebi razčistit ali morda ne znajo brat upravnih aktov iz javnega razpisa... Ne moreš enostavno pljunit, pa a imaš prav ali ne...

Glede drugega se pa da debatirat, ali je izlivanje frustracij res samo enostranska zadeva. Prebral sem vse izjave za javnost na spletni strani društva in informacije o razpisu na strani MDDSZ. Rekel sem že da je na razpisu uspelo komaj pol prijavljenih - in kdor v takih okoliščinah začne takoj vpit da ni uspel samo zaradi diskriminacije ima po mojem veliko frustracij tudi sam v sebi...
Vsakdo ima pravico da se :
1. prijavi in je mogoče sprejet ali pa ne
2. pritoži in je mogoče ugoden ali pa ne
3. toži in mogoče dobi tožbo ali ne
To so moje trditve in ne bom se odločal ali nekdo to počne upravičeno ali ne iz mojih osebnih stališč, ampak bom to prepustil sodišču...
Legebitra ima pravico do vseh treh točk, kaj se bo izcimilo iz tega pa je druga zgodba...

Koliko je bilo ugodenih prijav ali ni bilo ugodenih, sploh ne more vplivat na to, da se nekdo lahko pritoži ali celo toži...pa če tudi ga sovraži 99% ljudi...
In povej mi za zakon ki to dejanje preprečuje....

bejba020
03.09.2006, 21:33
prov maš :)

Pikado
03.09.2006, 21:38
Pri podaji načrta Equal ti manjkajo točke 2, 3 in 4 (nepomembne, ali pa si jih namerno izpustil), vendar že točki 1 in 5 zajemata med drugim tudi boj proti homofobiji, ki pri istospolno usmerjenih pride škodljivo (eksistenčno) do izraza ravno pri zaposlovanju in pri pravicah z dela! Vsi pa res nismo tako kratkovidni, kot nekateri mislijo. :approve:

Citat iz ministrstva:

Glede na višino finančnih sredstev, ki jih bo Slovenija prejela za pobudo EQUAL, in glede na kratko programsko obdobje (2004-2006) se je ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve odločilo, da program EQUAL 2004-2006 omeji na štiri od devetih ukrepov, tako da bo zagotovljena koncentracija aktivnosti in se bodo lahko razvila kakovostna razvojna partnerstva. Med izbranimi ukrepi so:

* Ukrep 1: Omogočanje lažjega dostopa in vrnitve na trg dela za tiste, ki imajo težave pri vključevanju ali vnovičnem vključevanju na trg dela, ki mora biti odprt za vse (Zaposljivost)

* Ukrep 5: Spodbujanje vseživljenskega učenja in vštetih delovnih praks, ki spodbujajo, da na trg dela pridejo in ostanejo tisti, ki trpijo zaradi diskriminacije in neenakosti v povezavi s trgom dela (Prilagodljivost)

* Ukrep 8: Zmanjševanje razlik med spoloma na delovnem mestu (Enake možnosti)

* Ukrep 9: Pomoč pri integraciji prosilcev za azil (Iskalci azila)

Nisem izpustil točke, ker jih je izpustilo že samo ministrstvo, je pa res da so to točke za leta 2004 - 2006...
Sem iskal kaj za po letu 2006, pa nisem našel, če si ti kaj našel, prosim prilepi...
Točke sem nalimal samo zato, da se vidi razlika delovanja obeh skupin, ki je očitna in ne zato ker bi to bilo poglavitno pri tem sporu...

Arc
03.09.2006, 21:39
...

Saj ministrstvo tudi ni zavrnilo Legebitre zato ker bi imelo društvo neposredno zvezo s Škucem in programom Equal. Če prebereš vse izjave po mojem vidiš da glede tega društvo kar precej zlointerpretira utemeljitev ministrstva - navajajo celo da oni ne morej koristit denarja od Škuca, tako da zgleda kot da je ministrstvo reklo da se lahko financirajo v okviru tistega programa.... Ministrstvo dejansko pravi, da že poteka sofinanciranje podobnih programov - in da torej spričo pomanjkajnja denarja za vse raje dajo prednost tistim programom ki so manj izraženi. Citat:

Strokovna komisija se je odločila, da vlogo zavrne, saj je ocenila, da ministrstvo že sofinancira podobne programe. Z uresničevanjem odobrenih programov in različnih virov financiranja (prek programa Equal je bilo tako odobreno 63 milijonov tolarjev, kar bi lahko zadoščalo za financiranje celotne dejavnosti za istospolno usmerjene) bodo lahko drugi izvajalci pokrili tudi tisti del prebivalstva, kateremu so namenjeni programi društva Legebitra.
Legebitra ni dobila sredstev zato ker se taki ali sorodni programi že izvajajo pri drugih izvajalcih in ob pomoči drugih sredstev.

Meni je ta utemeljitev smiselna...
Ne bom se sicer spuščal v presojo drugih programov ki bodo sofinancirani (jih niti ne poznam) - ampak saj to niti ni potrebno ker tudi Legebitra teh programov ni nič osporavala. Če torej mislijo kaj v zvezi s tem naj pa pridejo ven z vsebinskimi argumenti, ne pa da takoj vpijejo o diskriminaciji...

Kajtimar
03.09.2006, 21:41
To so moje trditve in ne bom se odločal ali nekdo to počne upravičeno ali ne iz mojih osebnih stališč, ampak bom to prepustil sodišču...
Legebitra ima pravico do vseh treh točk, kaj se bo izcimilo iz tega pa je druga zgodba...

Koliko je bilo ugodenih prijav ali ni bilo ugodenih, sploh ne more vplivat na to, da se nekdo lahko pritoži ali celo toži...pa če tudi ga sovraži 99% ljudi...

Z vsem navedenim se seveda strinjam. Kakšen pa je cilj tega početja? Cenena "reklama" za društvo; ustvarjanje homofobije med ljudmi, ki si nikdar niso niti v sanjah mislili, da bi bili česa tekega sposobno (pa žalostno ugotove, da so!); boj za pravno državo (ne me basat!); "scanje proti vetru" ali kaj petega... :dontknow:

Arc
03.09.2006, 21:43

Ne bom ti povedal za tak zakon ker ga ni. Saj sem celo napisal da je zadeva regularno na upravnem sporu.

Ampak to niti bilo vprašanje... Vprašanje je bilo ali je društvo samo zato ker ni dobilo sofinanciranja, res že diskriminirano, kot samo trdi...

Si z zgornjim malo zašel iz pointa.

Pikado
03.09.2006, 21:47
Saj ministrstvo tudi ni zavrnilo Legebitre zato ker bi imelo društvo neposredno zvezo s Škucem in programom Equal. Če prebereš vse izjave po mojem vidiš da glede tega društvo kar precej zlointerpretira utemeljitev ministrstva - navajajo celo da oni ne morej koristit denarja od Škuca, tako da zgleda kot da je ministrstvo reklo da se lahko financirajo v okviru tistega programa.... Ministrstvo dejansko pravi, da že poteka sofinanciranje podobnih programov - in da torej spričo pomanjkajnja denarja za vse raje dajo prednost tistim programom ki so manj izraženi. Citat:

Strokovna komisija se je odločila, da vlogo zavrne, saj je ocenila, da ministrstvo že sofinancira podobne programe. Z uresničevanjem odobrenih programov in različnih virov financiranja (prek programa Equal je bilo tako odobreno 63 milijonov tolarjev, kar bi lahko zadoščalo za financiranje celotne dejavnosti za istospolno usmerjene) bodo lahko drugi izvajalci pokrili tudi tisti del prebivalstva, kateremu so namenjeni programi društva Legebitra.
Legebitra ni dobila sredstev zato ker se taki ali sorodni programi že izvajajo pri drugih izvajalcih in ob pomoči drugih sredstev.

Meni je ta utemeljitev smiselna...
Ne bom se sicer spuščal v presojo drugih programov ki bodo sofinancirani (jih niti ne poznam) - ampak saj ti niti ni potrebno ker tudi Legebitra teh programov ni nič osporavala. Če torej mislijo kaj v zvezi s tem naj pa pridejo ven z vsebinskimi argumenti, ne pa da takoj vpijejo o diskriminaciji...

Mislim da ni dejavnosti ali pa društva, katerega ne bi našli kakega kritja kje drugje...po tej logiki bi lahko zavrnil kogarkoli...
Mislim da se tule premalo upošteva sam program društva in preveč spolna usmerjenost članov društva...češ, saj ste vi izmečki dobili denar že drugje, zakaj bi ga spet....bi morali tudi hetero dobiti denar samo v enem društvu...

Arc
03.09.2006, 21:51
Mislim da ni dejavnosti ali pa društva, katerega ne bi našli kakega kritja kje drugje...po tej logiki bi lahko zavrnil kogarkoli...
Mislim da se tule premalo upošteva sam program društva in preveč spolna usmerjenost članov društva...češ, saj ste vi izmečki dobili denar že drugje, zakaj bi ga spet....bi morali tudi hetero dobiti denar samo v enem društvu...
Sprejemam toje mnenje. Se pa z njim ne strinjam.

Pikado
03.09.2006, 21:56
Ne bom ti povedal za tak zakon ker ga ni. Saj sem celo napisal da je zadeva regularno na upravnem sporu.

Ampak to niti bilo vprašanje... Vprašanje je bilo ali je društvo samo zato ker ni dobilo sofinanciranja, res že diskriminirano, kot samo trdi...

Si z zgornjim malo zašel iz pointa.
Oni pravijo da so bili, kar je možno in imajo pravico da gredo na sodišče...tam sta pa dve možnosti...kaj je tu narobe...razen za nekatere, ki morajo na vsak način k temu pridati svoje sovraštvo in speljati stvar na raven zadnje gostilne...
Narobe bi bilo, če bi jim nekdo to preprečil...

Kajtimar
03.09.2006, 22:04

No pa smo spet pri tem, o čemer že ves čas govorim da je v ozadju - PRI DENARJU! Celotna finančna konstrukcija društva Legabitra se je podrla kot hišica iz kart, ker naenkrat ni bilo denarja iz vira, ki je bil "100% gotov" (v glavah nekaterih seveda!). Kakor koli prebiram vaše poste, vedno pridem do istega rezultata. Legabitra je računala na sesanje iz "vimena državne krave", vendar jo je ta zavrnila, zaradi česar se je sedaj društvo podalo v tožbo k "državnemu biku"! :rolling:

Pikado
03.09.2006, 22:05
Z vsem navedenim se seveda strinjam. Kakšen pa je cilj tega početja? Cenena "reklama" za društvo; ustvarjanje homofobije med ljudmi, ki si nikdar niso niti v sanjah mislili, da bi bili česa tekega sposobno (pa žalostno ugotove, da so!); boj za pravno državo (ne me basat!); "scanje proti vetru" ali kaj petega... :dontknow:

Predlagaj zakon, ki bo vse to prepovedal...za vse seveda, da ne bomo omejeni...
Kar se tiče cilja...kaj ste tako obremenjeni z njim...kdo pravi da mora vse imeti cilj...

Pikado
03.09.2006, 22:10
No pa smo spet pri tem, o čemer že ves čas govorim da je v ozadju - PRI DENARJU! Celotna finančna konstrukcija društva Legabitra se je podrla kot hišica iz kart, ker naenkrat ni bilo denarja iz vira, ki je bil "100% gotov" (v glavah nekaterih seveda!). Kakor koli prebiram vaše poste, vedno pridem do istega rezultata. Legabitra je računala na sesanje iz "vimena državne krave", vendar jo je ta zavrnila, zaradi česar se je sedaj društvo podalo v tožbo k "državnemu biku"!

Spet si ustrelil osla in to velikega...
Vsa društva so se prijavila zaradi denarja, saj je pri vsem tem tudi šlo za denar in ne za kaj drugega in zato je tvoje odkritje najman smešno, če ne tudi bedasto...

Drugače pa glede njenega financiranja, se le to v ničemer ne razlikuje od ostalih društev, ki tudi cuzajo ali pa ne:

V. Finančno in materialno poslovanje

34. člen

Premoženje društva so osnovna sredstva v lasti društva, denarna sredstva in pravice. Društvo mora s premoženjem gospodariti kot dober gospodar.

Društvo pridobiva sredstva za svoje delovanje iz:

– članarine;
– prostovoljnih prispevkov in daril in volil,
– donacij;
– naslova materialnih pravic in dejavnosti društva;
– fundacij;
– proračunskih in drugih javnih sredstev;
– drugih virov v skladu z zakonom.

35. člen

Društvo ima svoj transakcijski račun pri banki, ki ima za poslovanje dovoljenje Banke Slovenije.

Finančne in materialne listine podpisuje predsednik društva.

Blagajnik vodi finančno in materialno poslovanje v skladu s pravilnikom o finančno materialnem poslovanju, v katerem društvo tudi določi način vodenja in izkazovanje podatkov o finančno materialnem poslovanju društva, ki mora biti v skladu z računovodskimi standardi za društva.

2. Društvo vodi finančno poslovanje na način, da so jasno razvidni prihodki po posameznih namenih in odhodki za redno poslovanje, za izvajanje posameznih programov, za storitve in za naložbe.

Če društvo pri finančnem poslovanju v koledarskem letu ustvari presežek prihodkov nad odhodki, ga obvezno prenese v prihodnje leto za izvajanje dejavnosti in programov.

Začasne presežne prilive sredstev, ki jih društvo še ne more uporabiti za uresničevanje svojih programov, društvo nalaga izključno v banke iz prvega odstavka tega člena.

36. člen

Če društvo pridobi status humanitarne organizacije in ga nato izgubi, se neporabljena javna sredstva, ki jih je pridobilo na podlagi tega statusa, v ustreznih deležih prenesejo na financerje.

Kajtimar
03.09.2006, 22:24
Predlagaj zakon, ki bo vse to prepovedal...za vse seveda, da ne bomo omejeni...
Kar se tiče cilja...kaj ste tako obremenjeni z njim...kdo pravi da mora vse imeti cilj...

Nobenega zakona o prepovedi niti v sanjah ne mislim predlagati! :approve: Smo svobodna (pravijo da tudi demokratična! :D ) držba in kakor jaz spoštujem tebe, ki iz ne vem kakšnih nagibov nekaj fosiraš, tako pričakujem, da boš tudi ti spoštoval moje eventualno nasprotovanje tvoji forsaži pa čeprav je ta kdaj na nivoju "zadnje gostilne".

Brezciljno tožarjenje? Temu nekateri pravijo tudi kvirulenca! S tem se ravno ni igrati, kajti če jo sodišče ugotovi, potem ima to lahko dolgoročne posledice. :approve:

Temo smo tako kar dodobra izčrpali in veselilo me je diskutirati z vami vsemi!

Lahko noč vsem skupaj... :)

Pikado
03.09.2006, 22:35
Nobenega zakona o prepovedi niti v sanjah ne mislim predlagati! :approve: Smo svobodna (pravijo da tudi demokratična! :D ) držba in kakor jaz spoštujem tebe, ki iz ne vem kakšnih nagibov nekaj fosiraš, tako pričakujem, da boš tudi ti spoštoval moje eventualno nasprotovanje tvoji forsaži pa čeprav je ta kdaj na nivoju "zadnje gostilne".

Brezciljno tožarjenje? Temu nekateri pravijo tudi kvirulenca! S tem se ravno ni igrati, kajti če jo sodišče ugotovi, potem ima to lahko dolgoročne posledice. :approve:
Če bi res verjel v svobodno družbo, potem verjetno sploh ne bi odpiral te teme...
Stvar je čisto preprosta, zato ni potrebno nobenega forsiranja....
Brezciljnost pa je nekaj povsem normalnega in veliko manj nevarnega kot ciljnost...boj se tistih, ki si ( ti !!!)postavijo cilj, lahko da jim boš ti na poti k njihovemu cilju...cilj je za vernike, tiste ki verjamejo da bo na cilju vse rešeno...

Citymamba
04.09.2006, 08:29
To ni nobena narcisoidnost, ampak pravilo resne debate...drugače pač kokodakaj kot si želiš, nihče ti nič noče... Aha pravila. Tvoja? :evil:

FerdoX
04.09.2006, 08:38

Seveda- daj denar, če ga ne daš si homofob.

Kakšna beda.

FerdoX
04.09.2006, 08:39
Dejmo ustanovit društvo "nasprotno spolno usmerjenih" in zahtevat keš od države.;)

Čaki da še tisti ki radi fuqajo živali odprejo svoje društvo. Po definiciji so pač "drugače spolno usmerjeni". :veryevil:

Citymamba
04.09.2006, 08:43
Več ali manj se danes v društva združujejo ljudje, ki v tem zaslutijo tudi denar in seveda druge koristi. Osnovna dejavnost oz. sklic je zgolj izgovor. Velikokrat društvo zaide v finačne težave, ali postane preveč heterogeno, da bi lahko še koristno delovalo in služilo prvotnemu namenu. Takrat se članstvo (največkrat pa vodstvo) odloči za ustanovitev novega. Starega pa prepuste propadu, ali ga ukinejo. Se pa strinjam, da imajo zainteresirani vso pravico ustanoviti društvo in zaprositi za finančno pomoč. Bodi si mesto, občino, ali državo. Če se pojavi veliko število društev z enakimi cilji, potrebami oz. interesi je razumljivo, da plačnik oz. proračunski finanser svetuje, da se združijo in poenotijo, ker je to ceneje in zaradi samega vpliva gotovo modreje. Ker pa imamo veliko osebkov, ki bi radi z malo dela lagodno živeli in se šli društvene dejavnosti prihaja do različnih sporov in nesporazumov. Tudi na relaciji država oz. ministrstva - društva. Smo pač družba z enormnim številom mutibaričev, ki škodujejo ravno tisti, ki skozi takšne oblike združevanja žele iskreno pomagati sebi in drugim.

Citymamba
04.09.2006, 11:57
Čaki da še tisti ki radi fuqajo živali odprejo svoje društvo. Po definiciji so pač "drugače spolno usmerjeni". :veryevil::2thumbs: :veryevil:

anarchy
04.09.2006, 15:22

Mah odvisno, kaksne stvari je dobro financirat in bi bilo prav jih financirati, sej nic ni narobe, ce se zaprosi za financiranje, samo, da se kar neki zahteva in zecne toziti je pa ze neki drugega, saj se ne mora kar tako metati denarja naokoli. Sej lahko ustvarijo drustvo sami, ce zelijo, saj jim nihce ne bo nasprotoval.

V glavnem itak v nasi drzavi je vse marsikaj narobe, tako kot v vsaki drzavi na zalost, ker so pohlepni ljudje na vrhu.

Citymamba
04.09.2006, 21:19
V naši državi je narobe to, da normalno postaja nenormalno in obratno. Kar kaže, da je družba v fazi zelo nevarne transformacije. Sicer pa bi zatavil povsem praktično vprašanje. Kako bomo dvignli nataliteteo, če bo družba homoseksulace in lezbijke povsem izenačila z normalno populacijo?:dontknow:

kapara
04.09.2006, 22:00
V naši državi je narobe to, da normalno postaja nenormalno in obratno. Kar kaže, da je družba v fazi zelo nevarne transformacije. Sicer pa bi zatavil povsem praktično vprašanje. Kako bomo dvignli nataliteteo, če bo družba homoseksulace in lezbijke povsem izenačila z normalno populacijo?:dontknow:
S kloniramjem :2thumbs: :rolling: :D

Medved Pu
04.09.2006, 22:50
Novi zakon o društvih je zelo zaostril kriterije in "mi hoćemo sistem" ne deluje več.
Prej si ustanovil društvo, odprl bife in potopil lokal v bližini, ki je moral plačevat davke...
Društev tipa "Slepe pse na kuzle metat"je zato nastalo malo morje in veselo so cuzali, pokazali pa nič..
Koncept društva mora biti jasen.

Medved Pu
04.09.2006, 23:07
Če si suha veja na drevesu človeštva, ne moreš pričakovati, da ti bo nekdo šenkal starševstvo in otroke.
Vedno več Slovencev se nas odloča za izvenzakonske skupnosti, zaobljube se vedno dajo med dvema človekoma in ta status je povsem primeren tudi za istospolne pare.
Poroka je tradicionalno domena heteroseksualcev, istospolni si lahko omislijo kakršenkoli ceremonijal in ga imenujejo kakorkoli, ne vem zakaj bi moral nekdo igrati ženina ali nevesto, če sta po defaultu pri poroki ti vlogi razdeljeni po spolu?
Da bi dokazal, da je enakopraven? Kako neki je enakopraven, če pa hkrati vsak trenutek poudarja svojo drugačnost, svoj poseben status? Torej je večvreden in enakopraven hkrati.
Džizas..
http://bestsmileys.com/mothersday/1.gif

FerdoX
05.09.2006, 06:42
"Sporočilo za varuha ČLOVEKOVIH pravic: Tudi homofobi so LJUDJE!" :veryevil:

(Dušan Uršič na radiu Dur)

Dalmatinec
05.09.2006, 06:44
Res, ogorčen sem. Tu je očitno, kako samoupravni socializem podpira lenuhe, razuzdance, komuniste, yebivetre, popotne viteze, take in drugačne "izjemneže":clown:, mi ki smo kao "normalni":clown: pa naj le pridno v skledo mečemo kar imamo. Pa da ne bi kdo kej muxnu, ker ga bodo prec z vso nestrpnostjo obtožili, da je nestrpnež.:clown:

se strinjam.:2thumbs:

Citymamba
05.09.2006, 08:55
Saj bo bolje ljudje. Ker se homzeljni ne morejo razmnoževati bodo s časoma izumrli. :dontknow: :evil: Cool a ne?:veryevil:

Kajtimar
05.09.2006, 08:58
Saj bo bolje ljudje. Ker se homzeljni ne morejo razmnoževati bodo s časoma izumrli. :dontknow: :evil: Cool a ne?:veryevil:

Se ti ne zdi, da že dolgo "izginjajo"? Tisočletja... :rolling: :rolling: :rolling:

Citymamba
05.09.2006, 09:06
Krivi so heteroseksualci, ker jih delajo. Zato podpiram idejo o genetskem ingeniringu. Že v komaj nnastalem zarodku je potrebno prepoznati vse anomalije in po potrebi starše obvestiti o posledicah ter možnostih "popravila". Potem se kaj takega ne bi več pripetilo. :evil:

cornholio
05.09.2006, 09:10
...mamba, patentiraj... ;)

Citymamba
05.09.2006, 09:13
Nisem genetik. Patentu je potrebno predložiti dokazilo. Ker so tovrstni posegi na zarodkih prepovedani bi tvegal arest. :dontknow: Imam pa kolege, ki bi tudi iz jajca naredili tramvaj. Ampak kot sem že rekel, ni zakonito. :evil:

cornholio
05.09.2006, 09:15
...pa sej ti ne rabiš dokazov ;) ferdox te moralno podpre, nimda napiše softver, jest dam pa tolarčke (da ne bo iz skupne sklede..) ;)

Medved Pu
05.09.2006, 09:31
Enakopravnost?
Po načinu govora se da videt, da so homoseksualci na vidnih mestih v družbi in delujejo kot pleme.(tudi kak kelner se pohvali, kateri gospodje rinejo vanj..)
Zakaj se sami ne deklarirajo kot taki?
Ker gre za moč! Ne za enakost.
Napad je najboljša obramba od nekdaj. Ko suha veja postane janičar, je roganje heteroseksualnim skoraj obvezno, pa tudi kar nekaj na zunaj hetero pomembnežev, se radi pridružijo homoseksualcem z močjo v družbi, kadar se gre na pogone na mlade fante, ki se znajo končat zelo nasilno!
A mi znamo to pomest in vse je kot prej.
Imamo obraten pojav. Depriviligirane heteroseualce. Agresivnejši zmaguje.

Citymamba
05.09.2006, 09:33
Cornholio, na patentnem uradu bi nastal prblem . Saj sem napisal, da zadeva ni legalna:dontknow: . Drugače pa mi tvoja ideja dopade. :approve:

redfax
05.09.2006, 09:38
Krivi so heteroseksualci, ker jih delajo. Zato podpiram idejo o genetskem ingeniringu. Že v komaj nnastalem zarodku je potrebno prepoznati vse anomalije in po potrebi starše obvestiti o posledicah ter možnostih "popravila". Potem se kaj takega ne bi več pripetilo. :evil:

"problem" je v tem, da je homoseksualnost najverjetneje posledica socializacije in ne genetike... :clown: nikdar ne bodo izumrli. vedno bodo tu... :kisses: in ne zareci se prehitro - to lahko postane tudi tvoj vnuk, pravnuk, nečak... :shy:

bejba020
05.09.2006, 09:41
res je :)

Citymamba
05.09.2006, 09:44
Bože sačuvaj. Glede socializacije se pa ne bi ravno strinjal. Čutiti nagnjenje, slo po istem spolu ni prav nič povezano s socializacijo. To začuti že otrok v vrtcu. Genetika je znanost, ki skuša razvozljati človeško strukturalno pradavnino pa tudi vplivati na njeno prihodnost. Nihče ne trdi, da je homoseksulanost dedna. Se je pa v genetiki razvila neke vrsta mehanike s pomočjo katere bi se dalo kaj poštimati, da do tega ne bi prihajalo. Seveda v tesnem sodelovanju z biologijo ter psihologijo. :dontknow:

redfax
05.09.2006, 09:50
hja, city - znanost je vsekakor trenutno bolj na "moji" strani... to je stvar prve socializacije - odvisno kako uspesno otrok resi problem t.i. ojdipovega kompleksa - ce tega ne razresi se naveze na isti spol... Prevec nezni starsi (v navezavi tudi z drugimi dejavniki) lahko vplivajo na drugacno spolno usmerjenost otroka - torej na homo/bi ...

zato je vsako ku.rcenje in blatenje posvem odvec in kot je pravilno ugotovil Pikado - gre za neke vrste omejenost... nihce ti ne brani, da jih ne maras, toda to vseeno pomeni doloceno omejenost- ne sprejemati drugacnih, sploh ce niso sami krivi za to... ce ze ne drugega, lahko o njih vsaj spostljivo pises...

extremo
05.09.2006, 09:57
Zakaj istospolni - to je baje uredila narava, ker preprečuje, da bi bilo preveč moških in skrbi, da je nekje 2/3 žensk, zato v primerih, kjer se zapored rodi več moških imajo zadnji veliko možnost, da postanejo istospolni. Upam, da sem pravilno povzel to kar sem pred časom nekje prebral!

redfax
05.09.2006, 10:00
odvisno kako vzames "uredila narava" ... v bistvu vse kar pocnemo "dela" narava, ane? ;) sicer pa so v preteklosti druzine imele tudi po 15 otrok pa ni bilo nujno da je bil med njimi kdo homoseksualec... :shy:

Citymamba
05.09.2006, 10:11
hja, city - znanost je vsekakor trenutno bolj na "moji" strani... to je stvar prve socializacije - odvisno kako uspesno otrok resi problem t.i. ojdipovega kompleksa - ce tega ne razresi se naveze na isti spol... Prevec nezni starsi (v navezavi tudi z drugimi dejavniki) lahko vplivajo na drugacno spolno usmerjenost otroka - torej na homo/bi ...

zato je vsako ku.rcenje in blatenje posvem odvec in kot je pravilno ugotovil Pikado - gre za neke vrste omejenost... nihce ti ne brani, da jih ne maras, toda to vseeno pomeni doloceno omejenost- ne sprejemati drugacnih, sploh ce niso sami krivi za to... ce ze ne drugega, lahko o njih vsaj spostljivo pises...
O tem ne bom polemiziral in ne odstopam od svojega stališča. Prenežna vzgoja pa vsekakor v ničemer ne primpomore k razvoju homoseksualnosti. Lahko le potencira oz. pospeši človekove (otrokove) vidne odzive. Sicer pa se večina otrok igra zdravnike. Raziskujejo svoja spolovila in drug drugega. Že takrat začutijo svojo slo po istem spolu in odpor do nasprotnega spola. Preprosteje povedano gre za napako, ki jo narava dopušča. In kot smo že ugotovili je prisotna tudi med živalmi nižje stopnje od človeka. Če bi socializacija bila lahko vzrok za homoseksulanost bi to pomenilo, da se da tovrstna "napaka" s primerno in prirejeno socializacijo popraviti. "Ozdraviti", če že hočeš. Čeprav ne gre za bolezen seveda. So pa homoseksulaci sami sebi naredili medvedjo uslugo. Če bi zahtevali, da se njihovo nagnjenje opredeli kot bolezen bi bili upravičeni do invalidnine oz. priznanja določenega procenta le te. Sedaj se morajo preko raznih društev in civilnih inicijativ šlepati na razne proračune, da bi opozorili nase in bili cool. Če se meni gravža, da se dva dedca ližeta in kušujeta je to povsem normalen odziv, povsem normalnega človeka. In živ bog me ne bo prepričal, da mi je homzelj enakovreden. Je pač drugačen. Je napaka v biološkem in še kakšnem razvoju. Kdor meni, da je homoseksualnost povsem normalna pa je trotelj na kubik in si lahko svoje diplome ali kar koli že ima zatakne v rit. Tam bodo še najbližje njegovim možganom.

redfax
05.09.2006, 10:18
se pravi - v tehle 15,20 stavkih si negiral Freuda & Co. , vse negove naslednike, vso psihoanalizo, vse doktorje znanosti itd. Predlagam da napsies knjigo in se kaj zasluzis...

je pa zanimivo, da se znas poistovetiti in kar vedeti, kaksno spolno slo cuti otrok pri nekaj letih... :clown:
pac priznaj - si ksenofob - ljudi zanicujes, preziras zaradi njihove drugacnosti. vsaj reci bobu bob :approve:

extremo
05.09.2006, 10:31
odvisno kako vzames "uredila narava" ... v bistvu vse kar pocnemo "dela" narava, ane? ;) sicer pa so v preteklosti druzine imele tudi po 15 otrok pa ni bilo nujno da je bil med njimi kdo homoseksualec... :shy:

...tudi v preteklosti je bilo enako - samo napake so bolj skrivali;)

Medved Pu
05.09.2006, 14:54
Bodimo realni. Mesta so naravno okolje homoseksualcev, tisti, ki ostanejo na podeželju, morajo biti premožni, ker je v manjših poselitvenih skupinah vse bolj vidno.
Vsak od nas se vidi v nekakšnih družbenih nišah, nekatere nam določa vzgoja in drugi ljudje okrog nas.
Ni pa to vse.
Imamo svobodno voljo, partnerje si izbiramo sami glede na to, koliko smo sposobno razumsko dojeti seksualne impulze in jih vgraditi v svoj karakter.
Zakaj naj bi homoseksualci povzemali navade hetero, če imajo miljon drugih možnosti...?
Poleg tega je pri homoseksualcih menjavanje partnerjev navada, pri hetero pa nekaj kar je le delu hetero populacije všeč.(obstaja sicer skakanje čez planke, a ne kot večinski vzorec).
Mislim, da gre danes pri homoseksulcih (ne samo pri njih) predvsem za overachieverstvo, nerazgledanost in netoleranco prinešeno iz odraščanja v hetero družini in zelo ojačano s plemenskim vzorcem močnega urbanega homosex plemena..
Overachieverske hčere overachiverskih mater, sin v nekaterih situacijah postane hči, podzavestno išče niše in priložnosti, kjer bi uspel, naleti na slavnega-bogatega odvetnika, režiserja...ali kogarkoi iz njegovega zelo širokega kroga priležnikov.

redfax
05.09.2006, 15:06
kaj bi rad povedal Pu ? :D

Medved Pu
05.09.2006, 15:16
kaj bi rad povedal Pu ? :D
Da je pred vsemi nami še dolga pot spoznavanja, zato sem nadrobil nekaj opažanj kako lahko zapluje danes nekdo v HS kroge in to, da imamo hetero svoje navade in je slepo posnemanje teh navad s strani HS neinventiven idiotizem in prazno postavljaštvo...
vsekakor pa. "zato ker sem črn, zato ker sem HS" vreščanje ne pomeni, da se ti ni treba držat kakšnih razpisnih pogojev kot se jih morajo vsi ostali..
Moške babe in ženski deci, kaj je tu novega od časa babilona?(pa ne biblijskega).;)

lila5
05.09.2006, 15:31
O tem ne bom polemiziral in ne odstopam od svojega stališča. Prenežna vzgoja pa vsekakor v ničemer ne primpomore k razvoju homoseksualnosti. Lahko le potencira oz. pospeši človekove (otrokove) vidne odzive. Sicer pa se večina otrok igra zdravnike. Raziskujejo svoja spolovila in drug drugega. Že takrat začutijo svojo slo po istem spolu in odpor do nasprotnega spola. Preprosteje povedano gre za napako, ki jo narava dopušča. In kot smo že ugotovili je prisotna tudi med živalmi nižje stopnje od človeka. Če bi socializacija bila lahko vzrok za homoseksulanost bi to pomenilo, da se da tovrstna "napaka" s primerno in prirejeno socializacijo popraviti. "Ozdraviti", če že hočeš. Čeprav ne gre za bolezen seveda. So pa homoseksulaci sami sebi naredili medvedjo uslugo. Če bi zahtevali, da se njihovo nagnjenje opredeli kot bolezen bi bili upravičeni do invalidnine oz. priznanja določenega procenta le te. Sedaj se morajo preko raznih društev in civilnih inicijativ šlepati na razne proračune, da bi opozorili nase in bili cool. Če se meni gravža, da se dva dedca ližeta in kušujeta je to povsem normalen odziv, povsem normalnega človeka. In živ bog me ne bo prepričal, da mi je homzelj enakovreden. Je pač drugačen. Je napaka v biološkem in še kakšnem razvoju. Kdor meni, da je homoseksualnost povsem normalna pa je trotelj na kubik in si lahko svoje diplome ali kar koli že ima zatakne v rit. Tam bodo še najbližje njegovim možganom.

A ko pa gledaš pornič kjer se dve ženski ližeta in drkaš zraven tudi pomisliš na napako v biološkem in še kakšnem razvoju in na, tudi svojo, nenormalnost?

Ko je govora o istospolno usmerjenih se vedno izpostavljajo le moški in kako je gravž, ko se gleda dva moška, ko se poljubljata.....zato prosim, da mi nekdo od tistih, ki se mu gravža poljub dveh moških razloži, kako to, da se mu ne gravža gledanje ne samo poljubljanja, ampak celotnega spolnega akta dveh žensk....nasprotno, to gledanje ga celo vzburja......izgleda, da obstaja neka razlika med istospolno usmerjenostjo pri moških in istospolno usmerjenostjo pri ženskah......:dontknow:

redfax
05.09.2006, 15:36
PU - pa saj ne zaplujes kar tako v HS kroge, no... si homoseksualec ali pa nisi... lahko fejkas dolocen cas zaradi koristi, ce ze hoces, ampak mislm da je tukaj govora o HS na splosno...
o sami temi tukaj nisem govoril in tudi ne bom, ker nisem spremljal dogodkov... kolikor pa sem razumel Pikada, pa gre za to, da jim je bila domnevno onemogocena pritozba in nic drugega... kaj, kako, bo presodilo sodisce...

moje oglasanje v tej temi pa je le posledica nekaterih ksenofobnih izjav polnih prezira... menda se strinjas, da si tudi homeseksualci zasluzijo enakovreden in civiliziran odnos, tako kot drugi?
pa se ljudje napacno pojmujejo vzroke za homoseksualnost, tako da prihaja do smesnih in zaljivih "genetskih" predlogov...

redfax
05.09.2006, 15:39
A ko pa gledaš pornič kjer se dve ženski ližeta in drkaš zraven tudi pomisliš na napako v biološkem in še kakšnem razvoju in na, tudi svojo, nenormalnost?

Ko je govora o istospolno usmerjenih se vedno izpostavljajo le moški in kako je gravž, ko se gleda dva moška, ko se poljubljata.....zato prosim, da mi nekdo od tistih, ki se mu gravža poljub dveh moških razloži, kako to, da se mu ne gravža gledanje ne samo poljubljanja, ampak celotnega spolnega akta dveh žensk....nasprotno, to gledanje ga celo vzburja......izgleda, da obstaja neka razlika med istospolno usmerjenostjo pri moških in istospolno usmerjenostjo pri ženskah......:dontknow:

saj... tko kot pri partnerjih - ce zenska veliko menja je ku.rba, dec je pa maco in "zna z zenskami"...

Medved Pu
05.09.2006, 16:07
PU - pa saj ne zaplujes kar tako v HS kroge, no... si homoseksualec ali pa nisi... lahko fejkas dolocen cas zaradi koristi, ce ze hoces, ampak mislm da je tukaj govora o HS na splosno...
o sami temi tukaj nisem govoril in tudi ne bom, ker nisem spremljal dogodkov... kolikor pa sem razumel Pikada, pa gre za to, da jim je bila domnevno onemogocena pritozba in nic drugega... kaj, kako, bo presodilo sodisce...

moje oglasanje v tej temi pa je le posledica nekaterih ksenofobnih izjav polnih prezira... menda se strinjas, da si tudi homeseksualci zasluzijo enakovreden in civiliziran odnos, tako kot drugi?
pa se ljudje napacno pojmujejo vzroke za homoseksualnost, tako da prihaja do smesnih in zaljivih "genetskih" predlogov...Vsekakor si, kaj drugega nisem trdil. Si pa tak odnos zaslužimo tudi hetero, ne le, da smo veliki ocean razumevanja in strpnosti, ali pa obratno, kakor se komu zazdi...

Medved Pu
05.09.2006, 16:08
saj... tko kot pri partnerjih - ce zenska veliko menja je ku.rba, dec je pa maco in "zna z zenskami"...Guncanje na stereotipih je vsekakor ksenofobno...;)

redfax
05.09.2006, 16:09
saj nam ga nihce ne jemlje... hetero pa res se nismo bili nikdar ogrozeni od homo... vsaj jaz ne vem za to... :)

redfax
05.09.2006, 16:14
sicer pa si razumevanje HS lahko ogledas ze na tem forumu, v tej temi... pozorno prebiraj, pa ti bo hitro jasno, kdo komu kaj odreka in kdo koga razume pa ceprav ni bilo nobenega manifestnega homoseksualca...

Medved Pu
05.09.2006, 16:23

Ti povem po resnic al tko kot je?
Žal imamo nesuhe veje nagon, ki nas lima na drugi spol in nismo kaj prida izbirčni zaradi njega.
Seksualne fantazije služijo temu namenu v defaultu.
Lepo, da si krepostna in se zgražaš, spada pa to bolj v zgodnji srednji vek.
Ženske ponujate seks, da bi prišle do ljubezni, moški ponujamo ljubezen, da bi se dokopali do seksa...

Medved Pu
05.09.2006, 16:31
saj nam ga nihce ne jemlje... hetero pa res se nismo bili nikdar ogrozeni od homo... vsaj jaz ne vem za to... :)
Delal sem z HS leta, srečal marsikaterega...Delujejo večinoma s stališča MI in VI.
Sami so napravili Rubikon in geto.
Primer pred leti, ko je znan umetnik odnesel brez kazni, ko je dečku potisnil v anus steklenico in ga slikal.
Zaslužen HS po vsej SLO lovil dečke, ker pa je "znana familija" je to trajalo desetletje(soseska).....
Trije imoviti HS posilili 12 letnika, mu zabili storž v anus, župan in poslanec preprečil, da mu pomagajo v domačem kraju, moral je v LJ.
Nismo tako urejena družba, da bi gojil iluzije...:censored:

redfax
05.09.2006, 16:34
to so vsa kazniva dejanja, ki morajo biti sankcionirana... toda kdo stori vec kaznivih dejanj? hetero ali homo? ni vse tako kot mislis... in ono - MI in VI - kako je prislo do tega? se je do pred kratkim sploh kdo upal posebej izpostaviti? cigava krivda je to bila?

denđi
05.09.2006, 16:42
ma jz istospolne podpiram kaj če se tak rodiš takšen si, in normalno da se boriš za nekakšne pravice. a ni res!

bejba020
05.09.2006, 16:42
ja jaz se strinjem :)

Medved Pu
05.09.2006, 16:46
to so vsa kazniva dejanja, ki morajo biti sankcionirana... toda kdo stori vec kaznivih dejanj? hetero ali homo? ni vse tako kot mislis... in ono - MI in VI - kako je prislo do tega? se je do pred kratkim sploh kdo upal posebej izpostaviti? cigava krivda je to bila?
Kot pri večini getov, geto začne ustvarjat tisti, ki si želi neko okolje, kjer ga ostali ne bodo motili v njegovem početju...
Izpostaviti? Danes vsak rine pred kamero, ko jo zagleda, kaj pa pove, je pa drugo vprašanje.
HS opazujem že desetletja in vedno so znali najti okolje kjer so jih sprejeli kot take...
Primitivnim reakcijam vseh sort smo izpostavljeni vsi, na tak in drugačen način...
Zahtevati izključenost iz tega početja in primitivizme imenovati ksenofobnost?
Sodelavec HS, je bil zelo nabrskan name, čeprav nisem imel z njim opravka. Pustil sem ga pri miru.
Je bil pač zaljubljen v sodelavca s katerim sva delala in je zato spletkaril leta kot zmešan..
Da je nekdo najstnica vse življenje, pa je hudičevo breme za vse!

redfax
05.09.2006, 16:59
ni nujno... geto je lahko tudi vsiljen oziroma reakcija na slabo sprejemanje vecinske okolice...
izpostaviti - to je bilo misljeno, da kdaj se je o homoseksualnosti res zacelo govorit in destigmatizirati... proces ocigledno se ni koncan... dovolj dokazov imas samo v tej temi...

kar hocem reci je, da zgolj spolna usmerjenost ne sme in ne more biti merilo za ocenjevanje cloveka, njegovih dejanj in zato zasluzijo enakopravno obravnavo v vseh sferah druzbe...
s posameznimi primeri ne bova prisla dalec... ti ljudje so zaradi sovrazne okolice v doloceni meri ze v sami osnovi zafrustriran, kar je slabo... vprasati se je treba, cigava krivda je to... kdo koga fizicno, predvsem pa verbalno napada, kdo koga ne sprejema...

Citymamba
05.09.2006, 17:02
se pravi - v tehle 15,20 stavkih si negiral Freuda & Co. , vse negove naslednike, vso psihoanalizo, vse doktorje znanosti itd. Predlagam da napsies knjigo in se kaj zasluzis...

je pa zanimivo, da se znas poistovetiti in kar vedeti, kaksno spolno slo cuti otrok pri nekaj letih... :clown:
pac priznaj - si ksenofob - ljudi zanicujes, preziras zaradi njihove drugacnosti. vsaj reci bobu bob :approve:
Kako pa ti veš, da je (pre)nežen roditeljski odnos kriv za razvoj homoseksulanosti pri otroku? Glede Freuda pa tole. Človek je pač priznan kot oče psihoanalize. In resna stroka ga v tem smislu tudi obravnava. Veliko pametnega nam je odkril in tudi zapustil. Vendar ne za večno. Od njegovega časa do danes se je toliko novega odkrilo, negiralo in postavilo na glavo, da se pač ne morem strinjati s tvojim mnenjem. Sicer pa tudi Freud ni bil popoln. Njegovo zakonsko življenje je bilo hudo obremenjujoče za ženo in prav tako za otroke. Kovačeva kobila je bosa, bi kdo cinično pripomnil. Jaz bi dodal, da je bil v njegovem primeru kovač bos. :dontknow:

Medved Pu
05.09.2006, 17:09
ni nujno... geto je lahko tudi vsiljen oziroma reakcija na slabo sprejemanje vecinske okolice...
izpostaviti - to je bilo misljeno, da kdaj se je o homoseksualnosti res zacelo govorit in destigmatizirati... proces ocigledno se ni koncan... dovolj dokazov imas samo v tej temi...

kar hocem reci je, da zgolj spolna usmerjenost ne sme in ne more biti merilo za ocenjevanje cloveka, njegovih dejanj in zato zasluzijo enakopravno obravnavo v vseh sferah druzbe...
s posameznimi primeri ne bova prisla dalec... ti ljudje so zaradi sovrazne okolice v doloceni meri ze v sami osnovi zafrustriran, kar je slabo... vprasati se je treba, cigava krivda je to... kdo koga fizicno, predvsem pa verbalno napada, kdo koga ne sprejema...
Krivda je katoliško-komunistični manipulativni arhetip za stigmatiziranje onih "drugih". Pripelje pa nikamor.
Družba je razslojena in navajena konzumirati, vse je na ravni prezentacije in deala tam zadaj...
Sprejemanje-nesprejemanje je bojestransko, kdo koga ne sprejema bolj, pa je obskurno govorit, saj tega ne moreš ugotovit.
Ostaja daj-dam in dialog.
Kje pa boš našel ljudi, ki so dialoga sposobni v družbi konzumentov?
Zato močni Senica piše predloge zakonodaje o HS in poskuša skozi zadnja vrata nekaj zdilati.. Vse je deal..

redfax
05.09.2006, 17:12
Kako pa ti veš, da je (pre)nežen roditeljski odnos kriv za razvoj homoseksulanosti pri otroku? Glede Freuda pa tole. Človek je pač priznan kot oče psihoanalize. In resna stroka ga v tem smislu tudi obravnava. Veliko pametnega nam je odkril in tudi zapustil. Vendar ne za večno. Od njegovega časa do danes se je toliko novega odkrilo, negiralo in postavilo na glavo, da se pač ne morem strinjati s tvojim mnenjem. Sicer pa tudi Freud ni bil popoln. Njegovo zakonsko življenje je bilo hudo obremenjujoče za ženo in prav tako za otroke. Kovačeva kobila je bosa, bi kdo cinično pripomnil. Jaz bi dodal, da je bil v njegovem primeru bil kovač bos. :dontknow:

ker tako razlaga stroka... otrok mora razlociti in razvozlati odnos otrok-mama in otrok-oce...
kaj se je novega odkrilo? bi prosil za novo razlago... tako pac je city - antropologija tako razlaga homoseksualnost... uradna medecina ni podala se nobenega predloga... vsi besno iscejo gen, ki doloca homoseksualnost, pa ga ni in ni... medtem pa psihoanalitiki z analiziranjem zivljenja homoseksualcem vedno znova prihajajo do podobnih zakljuckov, ceprav je to tezko, saj oseba teko razlozi, kaj se je dogajalo v zgodnjem otrostvu...
njegovo zakonsko in privatno zivljenje tu nima nobene veze... on bi se lahko vsak dan znova porocil in locil pa to nic ne spremeni kar se tice razlage homoseksualnosti...

redfax
05.09.2006, 17:16
Krivda je katoliško-komunistični manipulativni arhetip za stigmatiziranje onih "drugih". Pripelje pa nikamor.
Družba je razslojena in navajena konzumirati, vse je na ravni prezentacije in deala tam zadaj...
Sprejemanje-nesprejemanje je bojestransko, kdo koga ne sprejema bolj, pa je obskurno govorit, saj tega ne moreš ugotovit.
Ostaja daj-dam in dialog.
Kje pa boš našel ljudi, ki so dialoga sposobni v družbi konzumentov?
Zato močni Senica piše predloge zakonodaje o HS in poskuša skozi zadnja vrata nekaj zdilati.. Vse je deal..

no vidis :2thumbs: pa sva tam... ce hocemo storiti korak dlje je potrebno premagati ali vsaj oslabiti sile, ki krepijo obstojeco percepcijo ljudi...

Citymamba
05.09.2006, 17:17

Ko je govora o istospolno usmerjenih se vedno izpostavljajo le moški in kako je gravž, ko se gleda dva moška, ko se poljubljata.....zato prosim, da mi nekdo od tistih, ki se mu gravža poljub dveh moških razloži, kako to, da se mu ne gravža gledanje ne samo poljubljanja, ampak celotnega spolnega akta dveh žensk....nasprotno, to gledanje ga celo vzburja......izgleda, da obstaja neka razlika med istospolno usmerjenostjo pri moških in istospolno usmerjenostjo pri ženskah......:dontknow:Vlezi se na kavč in dobro poslušaj. Lizanje dveh žensk, ki sta čisto po naključju nasprotnega spola se mi pač ne gravža. Če bi bili obe ženski moškega spola pa bi se mi. Sedaj razumeš?:evil:

Medved Pu
05.09.2006, 17:22
Meni je bližje razlaga, da ima vsak v sebi otroka, moškega, žensko, ki jih mora spoznat-arhetipe ega....
Vedno je eden od teh treh nekje v prednosti v nas.
Tu sta še alter ego-podzavest, libido, družinski-arhetipi okolja in seveda genetska predestinacija...
Mislim, da bi lahko rekli celo-podzavestni genetski spomin...Dodajmo še ohranitveni nagon, kemijo telesa, ki niha...Več osebnosti v eni...
Pa vseeno delujemo impulzivno, grabimo izkušnje in se ne poglabljamo...
Mislim, da na HS ni nič romantičnega, džungla kot vsaka druga..

redfax
05.09.2006, 17:28
boljse ze kot "genetika" ::)

saj HS nobeden ne romantificira, niti povzdiguje... ampak nekateri je obce ne sprejemajo... pa bi blo se v redu ce bi ostalo samo pri tem... problem nastane ko se zacne carovnistvo in diskreditiranje zgolj zaradi spolne usmerjenosti za katero si niso sami krivi, ker se ne odlocijo za njo zavestno...

Citymamba
05.09.2006, 17:34
ker tako razlaga stroka... otrok mora razlociti in razvozlati odnos otrok-mama in otrok-oce...
kaj se je novega odkrilo? bi prosil za novo razlago... tako pac je city - antropologija tako razlaga homoseksualnost... uradna medecina ni podala se nobenega predloga... vsi besno iscejo gen, ki doloca homoseksualnost, pa ga ni in ni... medtem pa psihoanalitiki z analiziranjem zivljenja homoseksualcem vedno znova prihajajo do podobnih zakljuckov, ceprav je to tezko, saj oseba teko razlozi, kaj se je dogajalo v zgodnjem otrostvu...
njegovo zakonsko in privatno zivljenje tu nima nobene veze... on bi se lahko vsak dan znova porocil in locil pa to nic ne spremeni kar se tice razlage homoseksualnosti...
Če antropologija kaj razlaga potem to še ni zap´rmej. In psihoanalitiki zaključujejo logično. Pozabljajo pa na drobno pomembnost. Da je otrok (bodoči homoseksualec) še posebej nežen in da ta nežnost starše čustveno popolnoma razoroži. Tako so še nežnejši saj dete išče ravno to. Nežen odziv. V otroštvu pri roditeljih. Kasneje pri homoseksulanih vrstnikih oz. partnerju. Razlika je le v vlogi. Eden razvije podrejeno drugi dominantno. Kar pa nedvomno je posledica vzgoje in t.i. socilaizacije v otroštvu. Da bi si pridobil naklonjenost se podredi. Tako skuša privabiti pozornost in seveda pozitiven odziv ogledanega in zaželjenega partnerja.

redfax
05.09.2006, 17:41
glej - saj se starsi ne odlocajo zavestno, da bodo nezni in da bo otrok zdaj zato homoseksualec... to se v dolocenih pogojih pac dogodi, mislm da tudi Freud ni nastel zdaj nekih 10 homoseksualnih zapoved/ nacel/pogojev, iz katerih da se razvije homoseksualnost kot spolna usmerjenost... pac mora pravilno "razresit" odnos do starsev in razliko med spoloma in njuno druzbeno vlogo...

Medved Pu
05.09.2006, 17:42
boljse ze kot "genetika" ::)

saj HS nobeden ne romantificira, niti povzdiguje... ampak nekateri je obce ne sprejemajo... pa bi blo se v redu ce bi ostalo samo pri tem... problem nastane ko se zacne carovnistvo in diskreditiranje zgolj zaradi spolne usmerjenosti za katero si niso sami krivi, ker se ne odlocijo za njo zavestno...
Uff, spolna usmerjenost je lahko, včasih pa ni zavestna.
Odvisno koliko zavesti si pripravljen uporabit, koliko pa prepustiš impulzom...
Koliko te nekaj privlači. Temni objekti poželenja, drama, adrenalin..Ali svetloba-megla uma, ljubezni vseh sort, družina...
In vse kar te vleče drugam..
Moram šibat...

Citymamba
05.09.2006, 17:43
Meni je bližje razlaga, da ima vsak v sebi otroka, moškega, žensko, ki jih mora spoznat-arhetipe ega....
Vedno je eden od teh treh nekje v prednosti v nas.
Tu sta še alter ego-podzavest, libido, družinski-arhetipi okolja in seveda genetska predestinacija...
Mislim, da bi lahko rekli celo-podzavestni genetski spomin...Dodajmo še ohranitveni nagon, kemijo telesa, ki niha...Več osebnosti v eni...
Pa vseeno delujemo impulzivno, grabimo izkušnje in se ne poglabljamo...
Mislim, da na HS ni nič romantičnega, džungla kot vsaka druga..Lepo povedano. :2thumbs:

redfax
05.09.2006, 17:44
saj... ko si star in se vsega zaves... toda otrok pri 2, 3 letih... ? :)

grofica
05.09.2006, 17:46
vIDM, DA TLE NČ NOUGA:rolling: :rolling:

DROBNIČA BI MOGL PA Z ZAKONOM PREPOVEDAT...IDIOTA

redfax
05.09.2006, 17:47
kaj ni novega? :veryevil: kot veper se branim pred tropom podivjanih psov... ;) :D

grofica
05.09.2006, 17:50
kaj ni novega? :veryevil: kot veper se branim pred tropom podivjanih psov... ;) :D

PO TVOJE, BUČMAN, BI JEST MOGLA SVOJGA SINA VSAK DAN ENE PARKRAT OKOL KEPE, DA NEB BIU PEDR....

IN MEN TKO LEPO VISI, TUT, ČE BO.....SAM, DA BO SREČN....

Citymamba
05.09.2006, 17:51
glej - saj se starsi ne odlocajo zavestno, da bodo nezni in da bo otrok zdaj zato homoseksualec... to se v dolocenih pogojih pac dogodi, mislm da tudi Freud ni nastel zdaj nekih 10 homoseksualnih zapoved/ nacel/pogojev, iz katerih da se razvije homoseksualnost kot spolna usmerjenost... pac mora pravilno "razresit" odnos do starsev in razliko med spoloma in njuno druzbeno vlogo...
Homoseksualec ne pozna družbene vloge obeh spolov saj mu je slednja vsiljena, ker preprosto drugi spol v njegovem življenju ne igra enake vloge kakor pri normalnih ljudeh. In nikjer nisem rekel, da se starši odločajo zavestno za pretirano nežnost. Odzivajo se povsem naravno. Večja je otrokova nežnost intenzivneje se starši odzivajo nanjo. No ne vedno. Lahko je tudi drugače. Sicer pa se posledice pretirane ali premajhne starševske nežnosti oz. ljubezni lahko manifestirajo različno. Tudi s sesanjem prsta. Torej? Bi po tem takem lahko po freudovsko sklepali, da gre za akt kompromisnega oralnega samozadovoljevanja?

redfax
05.09.2006, 17:53
PO TVOJE, BUČMAN, BI JEST MOGLA SVOJGA SINA VSAK DAN ENE PARKRAT OKOL KEPE, DA NEB BIU PEDR....

IN MEN TKO LEPO VISI, TUT, ČE BO.....SAM, DA BO SREČN....

pa ne no, saj ni tko hudo... tuki sploh ne gre za fizično izživljanje... toda mulo mora vedt kdo ima avtoriteto in kaksno, kaksna je razlika med sploma, to je vse... ;)

redfax
05.09.2006, 17:59
Homoseksualec ne pozna družbene vloge obeh spolov saj mu je slednja vsiljena, ker preprosto drugi spol v njegovem življenju ne igra enake vloge kakor pri normalnih ljudeh. In nikjer nisem rekel, da se starši odločajo zavestno za pretirano nežnost. Odzivajo se povsem naravno. Večja je otrokova nežnost intenzivneje se starši odzivajo nanjo. No ne vedno. Lahko je tudi drugače. Sicer pa se posledice pretirane ali premajhne starševske nežnosti oz. ljubezni lahko manifestirajo različno. Tudi s sesanjem prsta. Torej?

saj - homoseksualnost je druzbeno pogojena, ker mu okolica ne razkrije razlike med spoloma. primarna socializacija zataji...
enako je z druzbenimi vlogami... obstaja ljudstvo (ali pa je do nedavnega), kjer moski opravljajo vsa (po nase) zenska opravila, zenske pa lovijo...

redfax
05.09.2006, 18:01
sesanje prsta... po pravici povedano se nisem tolko poglabljal v prst... mozno... lahko je tudi posledica predolgega dojenja...

Citymamba
05.09.2006, 18:02
vIDM, DA TLE NČ NOUGA:rolling: :rolling:

DROBNIČA BI MOGL PA Z ZAKONOM PREPOVEDAT...IDIOTAMatr grofa:O . A veš, da sm že o teb pozvedvou v temi Druženje. Kje si pa bla p....a salamenska štajerska?:veryevil:

Citymamba
05.09.2006, 18:11
saj - homoseksualnost je druzbeno pogojena, ker mu okolica ne razkrije razlike med spoloma. primarna socializacija zataji...
enako je z druzbenimi vlogami... obstaja ljudstvo (ali pa je do nedavnega), kjer moski opravljajo vsa (po nase) zenska opravila, zenske pa lovijo...
Slednje ni enako kot spolna usmerjenost. Je posledica družbena organiziranost, ki izhaja iz različnih socioloških pa tudi verskih razlogov. Homoseksualnost pa se ne da priučiti. Jo nosiš v sebi, ali pa ne. Če otroku še tako razlagaš, da so deklice za to in ono stvar, fantki pa za kaj drugega on lahko mirno pokima. V sebi pa čuti drugače. Privlačnost se ne da privzgojiti, ali zaukazati. Slej ko prej bo začel letati za hlačami. Krila pa ga ne bodo zanimala. No na Škotskem bi me gotovo demantiral.:veryevil:

grofica
05.09.2006, 18:12
Matr grofa:O . A veš, da sm že o teb pozvedvou v temi Druženje. Kje si pa bla p....a salamenska štajerska?:veryevil:

LUBI...TUT JEST SM POGREŠALA TVOJ GOFLAJE....:kisses: :kisses:

Citymamba
sesanje prsta... po pravici povedano se nisem tolko poglabljal v prst... mozno... lahko je tudi posledica predolgega dojenja...:veryevil:

Citymamba
LUBI...TUT JEST SM POGREŠALA TVOJ GOFLAJE....:kisses: :kisses:Lepo. Kaj bi šele blo če bi se dol dajala. To bi šele not prnašala. :kisses: :veryevil: Kje si pa bla?

Citymamba
05.09.2006, 18:17
A je to kakšen hrvaški otok?:veryevil:

grofica
05.09.2006, 18:18
Lepo. Kaj bi šele blo če bi se dol dajala. To bi šele not prnašala. :kisses: :veryevil: Kje si pa bla?

MALO TU, MALO TAM....ZDEJ BOM VEČ TLE TEŽILA, KJE TAMAU U INTERNATU...ČE SEUŠ LEPO OBNAŠU, SE LOH ZAČNEVA TUT DOL DAJAT....:blush:

Citymamba
05.09.2006, 18:19
Prou:P sam rec.:approve: Kje pa je tamau u internatu?

grofica
05.09.2006, 18:23
Prou:P sam rec.:approve: Kje pa je tamau u internatu?

LJ...ŠIŠKA:( :(

grofica
05.09.2006, 18:24
Kakor poznam jaz Grofico, je bila na Hrbtu!:angel:

SLABO POZNAŠ MOJE SPOLNE NAVADE...JEST SM ZMER NAVRH....:blush:

lila5
05.09.2006, 18:24
Vlezi se na kavč in dobro poslušaj. Lizanje dveh žensk, ki sta čisto po naključju nasprotnega spola se mi pač ne gravža. Če bi bili obe ženski moškega spola pa bi se mi. Sedaj razumeš?:evil:

Ne, ne razumem.....

Ker se recimo meni lizanje dveh žensk, ki sta po naključju istega spola kot jaz ne gravža.....prav tako se mi ne gravža lizanje dveh moških, ki sta po naključju nasprotnega spola kot jaz......

grofica
05.09.2006, 18:27
cITY....NČ NAUMO FUQQAL, ČE SET LIZANJE DVEH MOŠKIH GRAUŽA....

MENE PA LOHK PROU LEPO NAKURI...ČE STA NEŽNA...

ŠE BL PA DVE ŽENSKI....:P :P :P

redfax
05.09.2006, 18:28
Slednje ni enako kot spolna usmerjenost. Je posledica družbena organiziranost, ki izhaja iz različnih socioloških pa tudi verskih razlogov. Homoseksualnost pa se ne da priučiti. Jo nosiš v sebi, ali pa ne. Če otroku še tako razlagaš, da so deklice za to in ono stvar, fantki pa za kaj drugega on lahko mirno pokima. V sebi pa čuti drugače. Privlačnost se ne da privzgojiti, ali zaukazati. Slej ko prej bo začel letati za hlačami. Krila pa ga ne bodo zanimala. No na Škotskem bi me gotovo demantiral.:veryevil:

saj ne pravim da je priučena na način šolanja... to je vendar jasno... gre za opazovanje, odnose in tako neke vrste "ucenje" ...

poglej: lep primer homoseksulanosi so bili Spartanci in pa vojaki SS... dvomim, da se je ravno v tistem casu na tako majhnem ozemlju rodilo tako veliko homoseksualcev... troej gensko pogojenih...

lila5
05.09.2006, 18:29
Ti povem po resnic al tko kot je?
Žal imamo nesuhe veje nagon, ki nas lima na drugi spol in nismo kaj prida izbirčni zaradi njega.
Seksualne fantazije služijo temu namenu v defaultu.
Lepo, da si krepostna in se zgražaš, spada pa to bolj v zgodnji srednji vek.
Ženske ponujate seks, da bi prišle do ljubezni, moški ponujamo ljubezen, da bi se dokopali do seksa...

In kako si mi povedal? Po resnic al tko kot je?;)

Sem že zgoraj napisala, da se običajno ženske tudi ne zgražamo ob izkazovanju seksa ali ljubezni dveh žensk, ki so istega spola kot me......vsaj ne v taki meri, kot se moški zgražate nad ljubeznijo ali seksom med predstavniki svojega spola.....

Arjuna
05.09.2006, 18:29

V vsakem moškem tiči ena mala lezbijka.

aladin
05.09.2006, 20:30

pravkar sem se spomnil, da bi bilo pametno objaviti sledeče .

sem drugače spolno usmerjen. ga namreč, za razliko drugih, najraje rinem v kajtimarovo ušesno luknjo.

zato od vlade pričakujem finančna sredstva..

kajtimar, se boš zavzel zame ?

nattka
05.09.2006, 20:31
V vsakem moškem tiči ena mala lezbijka.

eni so res prave pi**e ...

aladin
05.09.2006, 20:34
Ne čuje dobro!:veryevil:

:rolling: :rolling: :rolling: :rolling:

nattka
05.09.2006, 20:36
Ne čuje dobro!:veryevil:

:rolling: :rolling:

Dalmatinec
05.09.2006, 20:38

ma valda je gravž sex dveh dedcev, stvar je popolnoma estetsko drugačna kot je slučaj, če se dol dajeta dve punci, dve nežni, mili in krhki bitji, ko pa dva kosmata medveda, majke mi, pa kje vam je čut in smisel za estetiko...:nonono:

bejba020
05.09.2006, 21:48
in če so depilirani.,in niso kosmati medvedi?

Citymamba
06.09.2006, 09:22
LJ...ŠIŠKA:( :(A ni šu u Italijo? Mislm da si enkrat neki okol tega govorila.:dontknow:

Citymamba
06.09.2006, 09:25
Ne, ne razumem.....

Ker se recimo meni lizanje dveh žensk, ki sta po naključju istega spola kot jaz ne gravža.....prav tako se mi ne gravža lizanje dveh moških, ki sta po naključju nasprotnega spola kot jaz......No potem je pa tudi vredu. Si pač platonično biseksualno bitje To pa res ni nič narobe. No a vidiš, da sem popolnoma strpen?:dontknow:

Citymamba
06.09.2006, 09:26
cITY....NČ NAUMO FUQQAL, ČE SET LIZANJE DVEH MOŠKIH GRAUŽA....

MENE PA LOHK PROU LEPO NAKURI...ČE STA NEŽNA...

ŠE BL PA DVE ŽENSKI....:P :P :PTo mi dopade Grofa. To mii delajjj!:P :veryevil:

Citymamba
06.09.2006, 09:36
saj ne pravim da je priučena na način šolanja... to je vendar jasno... gre za opazovanje, odnose in tako neke vrste "ucenje" ...

poglej: lep primer homoseksulanosi so bili Spartanci in pa vojaki SS... dvomim, da se je ravno v tistem casu na tako majhnem ozemlju rodilo tako veliko homoseksualcev... troej gensko pogojenih...
V vsakem človeku je skrit homoseksulaec. Vendar se ta na način, ki ga opisuješ lahko "zbudi" le v kasnejšem obdobju. Nikakor pa ne v zgodnjem otroštvu. Otrok kaže, ali pa ne kaže svoje nagnjenje. Tudi v zaporih marsikdo postane homoseksualec. Gre za preprosto nujo. Pomanjkanje seksa in seveda tudi prisilo. Pri slednjem mislim o moških "dekletih", kim jih zlorabljajo močnejši in vplivnejši zaporniki. Skratka zadeva je zelo preprosta. Brodolomec lahko zaradi preživetja je surove ribe, kobilice in pije urin. Samo, da bi prežiovel. Vsi pa tudi ne. Nekateri bi raje umrli od lakote in žeje kakor storili kaj takega. V tem je razlika med prikritimi homoseksulaci in onimi, ki to nedvoumno pokažejo.

lila5
06.09.2006, 10:04
No potem je pa tudi vredu. Si pač platonično biseksualno bitje To pa res ni nič narobe. No a vidiš, da sem popolnoma strpen?:dontknow:

:rolling: :rolling: :rolling: strpen estetski biseksualec......

redfax
06.09.2006, 11:33
V vsakem človeku je skrit homoseksulaec. Vendar se ta na način, ki ga opisuješ lahko "zbudi" le v kasnejšem obdobju. Nikakor pa ne v zgodnjem otroštvu. Otrok kaže, ali pa ne kaže svoje nagnjenje. Tudi v zaporih marsikdo postane homoseksualec. Gre za preprosto nujo. Pomanjkanje seksa in seveda tudi prisilo. Pri slednjem mislim o moških "dekletih", kim jih zlorabljajo močnejši in vplivnejši zaporniki. Skratka zadeva je zelo preprosta. Brodolomec lahko zaradi preživetja je surove ribe, kobilice in pije urin. Samo, da bi prežiovel. Vsi pa tudi ne. Nekateri bi raje umrli od lakote in žeje kakor storili kaj takega. V tem je razlika med prikritimi homoseksulaci in onimi, ki to nedvoumno pokažejo.

skrit je do trenutka, dokler ne razresi ojdipovega kopmleksa...
vsaka spolnost se "zbudi" sele v kasnejsem obdobju... vprasanje pa je kaksna se razvije... to pa se odloca v zgodnjem otrostvu...
zapori so primer tootalnih institucij, kjer moski postanejo homoseksualci pod prisiilo... ce bi v tistem trenutku imeli na voljo zensko bi obcevali z njo... Pri Spartancih pa je bila druga zgodba... ze od ranega otrostva so bili brez oceta, ker je bil bodisi v vojski, bodisi ker je bil otrok "pankrt", ker ga je naredil "spartiat" , torej je odrascal sam z mamo, nadaljnje zivljenje pa je tako kot vecina prezivel v vojaskih kampih, kjer so bili samo fantje... torej je za HS poskrbela okolica in ne genetika... ni se ze rodil kot homoseksuaec.. tega ni imel v genih - torej da je posedoval gen za HS, ki ga drugi otroci niso imeli...

latentni homoseksualci so zmedeni ali hinavci... ne morejo razumeti da so to, kar so, ker jim okolica pripoveduje da je to nekaj "slabega", skratka stigmatiziranega... ko, oziroma ce, pridobijo na samozavesti, postanejo manifestni... drugi pa pac fejkajo dokler lahko... :shy:

Citymamba
06.09.2006, 13:56
:rolling: :rolling: :rolling: strpen estetski biseksualec......:veryevil:

Medved Pu
06.09.2006, 13:57
kaj ni novega? :veryevil: kot veper se branim pred tropom podivjanih psov... ;) :D:) :) :)

Citymamba
06.09.2006, 14:02
vsaka spolnost se "zbudi" sele v kasnejsem obdobju... vprasanje pa je kaksna se razvije... to pa se odloca v zgodnjem otrostvu...
zapori so primer tootalnih institucij, kjer moski postanejo homoseksualci pod prisiilo... ce bi v tistem trenutku imeli na voljo zensko bi obcevali z njo... Pri Spartancih pa je bila druga zgodba... ze od ranega otrostva so bili brez oceta, ker je bil bodisi v vojski, bodisi ker je bil otrok "pankrt", ker ga je naredil "spartiat" , torej je odrascal sam z mamo, nadaljnje zivljenje pa je tako kot vecina prezivel v vojaskih kampih, kjer so bili samo fantje... torej je za HS poskrbela okolica in ne genetika... ni se ze rodil kot homoseksuaec.. tega ni imel v genih - torej da je posedoval gen za HS, ki ga drugi otroci niso imeli...

latentni homoseksualci so zmedeni ali hinavci... ne morejo razumeti da so to, kar so, ker jim okolica pripoveduje da je to nekaj "slabega", skratka stigmatiziranega... ko, oziroma ce, pridobijo na samozavesti, postanejo manifestni... drugi pa pac fejkajo dokler lahko... :shy:Z napisanim se strinjam. Vendar sva v zadnjih postih oba izpostavila ekstremne okoliščine. Skrajnosti se dotikajo. Sicer pa sva govorila o subtilnejšem področju človekovega razvoja in notranje orjentacije. Tu pa ni prisile. Je le odsev tistega kar si oz. čutiš.

Medved Pu
06.09.2006, 14:32

latentni homoseksualci so zmedeni ali hinavci... ne morejo razumeti da so to, kar so, ker jim okolica pripoveduje da je to nekaj "slabega", skratka stigmatiziranega... ko, oziroma ce, pridobijo na samozavesti, postanejo manifestni... drugi pa pac fejkajo dokler lahko... :shy::2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: se strinjam..
V časih, ko sem rastel gor kot otrok samohranilke, sem bil redkost kot galapagoška želva..
V 60 ih je bilo moških še vedno malo, zato so se ženske svojih držale kot pijan plota, lov na desce se je začel 1945, žensk brez moža je bilo ogromno...neporočenih moških zato praktično ni bilo.
Stigma zame na vsakem drugem koraku, saj v partijsko zabiti Savski in LJ, ni bilo mislit, da se lepa ženska kot je bila moja mama, spomeničarka, noče vreč pod noge kakemu partijskemu kastriranemu merjascu(žrebcev ni bilo vmes).
O gonji, ki sem je bil zato deležen ne bi razpredal, o tem dovolj pove Bukowski, itak bi se pojavil cel kup tipov, ki bi se drli- niii reees..!!!
Že v 10 letih po l.60, je bilo moških spet dovolj in zakoni so serijsko razpadali, tudi ker je bil čas seksualne revolucije.
Iz bele vrane sem postal del novega ogromnega bazena običajnih otrok in nihče več mi ni sral na glavo, kot nekakšnemu eksemplarju ...
HS v današnji družbi so že prav lepo vtirjeni in sprejeti, za kozmetične popravke njihovega statusa ni več kaj dosti prostora.
Nasilja na ulici smo danes deležni vsi enako, tisti, ki so več zunaj, dobijo več..

redfax
06.09.2006, 15:18
:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: se strinjam..
V časih, ko sem rastel gor kot otrok samohranilke, sem bil redkost kot galapagoška želva..
V 60 ih je bilo moških še vedno malo, zato so se ženske svojih držale kot pijan plota, lov na desce se je začel 1945, žensk brez moža je bilo ogromno...neporočenih moških zato praktično ni bilo.
Stigma zame na vsakem drugem koraku, saj v partijsko zabiti Savski in LJ, ni bilo mislit, da se lepa ženska kot je bila moja mama, spomeničarka, noče vreč pod noge kakemu partijskemu kastriranemu merjascu(žrebcev ni bilo vmes).
O gonji, ki sem je bil zato deležen ne bi razpredal, o tem dovolj pove Bukowski, itak bi se pojavil cel kup tipov, ki bi se drli- niii reees..!!!
Že v 10 letih po l.60, je bilo moških spet dovolj in zakoni so serijsko razpadali, tudi ker je bil čas seksualne revolucije.
Iz bele vrane sem postal del novega ogromnega bazena običajnih otrok in nihče več mi ni sral na glavo, kot nekakšnemu eksemplarju ...

:shy:

HS v današnji družbi so že prav lepo vtirjeni in sprejeti, za kozmetične popravke njihovega statusa ni več kaj dosti prostora.
Nasilja na ulici smo danes deležni vsi enako, tisti, ki so več zunaj, dobijo več..

na zalost niso vsi enakega mnenja... sovraznega govora je se prevec... predvsem gre za strah pred neznanim, ko nekateri pac pricakujejo, da jih bo sedaj nek homoseksualcev kar osvajal ali pa celo zlorabil... zato pa je potrebno ljudem razloziti kaj in kako in ne krepiti tabujev... :)

Medved Pu
06.09.2006, 15:48

na zalost niso vsi enakega mnenja... sovraznega govora je se prevec... predvsem gre za strah pred neznanim, ko nekateri pac pricakujejo, da jih bo sedaj nek homoseksualcev kar osvajal ali pa celo zlorabil... zato pa je potrebno ljudem razloziti kaj in kako in ne krepiti tabujev... :)
Verjetno je sovražnega govora res preveč..v celotni družbi.
Zgledujemo se po politikih, žal.
Polis, polite, o tem se večini politikov ne sanja, ko rjovejo.
Politura, to pa je njihovo področje, lažni sijaj stalnega stremuštva...brezobzirno stremuštvo, pozabljen izraz, je danes povsod zveličavna vrednota.
Na splošno se stvari v družbi odvijajo po stremuških pravilih, stalen crescendo bentenja in tolčenja po prsih, kazanja s prstom, piano forte ali piano komuniciranje delujeta le med prijatelji in znanci...;)

redfax
06.09.2006, 15:49
Verjetno je sovražnega govora res preveč..v celotni družbi.
Zgledujemo se po politikih, žal.
Polis, polite, o tem se večini politikov ne sanja, ko rjovejo.
Politura, to pa je njihovo področje, lažni sijaj stalnega stremuštva...brezobzirno stremuštvo, pozabljen izraz, je danes povsod zveličavna vrednota.
Na splošno se stvari v družbi odvijajo po stremuških pravilih, stalen crescendo bentenja in tolčenja po prsih, kazanja s prstom, piano forte ali piano komuniciranje delujeta le med prijatelji in znanci...;)

:2thumbs:

bejba020
06.09.2006, 16:04
ja sploh Peče on je extra homofob ter rasist, in to naglas govori, ne vem kako je lahko tak človek...v parlamentu!

Medved Pu
06.09.2006, 16:24
ja sploh Peče on je extra homofob ter rasist, in to naglas govori, ne vem kako je lahko tak človek...v parlamentu!
Ker je funkcionar nacionalistične stranke, jedro njegovih volilcev pričakuje od njega, da bo pač izvajal svojo obrt.
Kot od čevljarja pričakuješ, da bo delal čevlje.
Politični nacionalizem je zelo preprost job...Poglej zmešanega Jorgija kakšne klamfe serje...in dobro živi.
Problem bi nastal takrat, če bi tisto kar govori, nenadoma vdrlo v spekter mišljenjskih vzorcev volilcev..
Za kaj takega bi morali nacionalisti demontirati parlament in podrediti KC, kot je to storil Hitler..:censored:

Citymamba
06.09.2006, 18:06
:veryevil: Ja ampak ona je pa na pravi strani.:evil:

FerdoX
06.09.2006, 18:31

Sploh še enkrat ponavljam krilatico RadiaDur, namenjeno varuhu ČLOVEKOVIH pravic: Tudi homofob je ČLOVEK.:veryevil:

Kajtimar
06.09.2006, 18:34
Ker je funkcionar nacionalistične stranke, jedro njegovih volilcev pričakuje od njega, da bo pač izvajal svojo obrt.
Kot od čevljarja pričakuješ, da bo delal čevlje.
Politični nacionalizem je zelo preprost job...Poglej zmešanega Jorgija kakšne klamfe serje...in dobro živi.
Problem bi nastal takrat, če bi tisto kar govori, nenadoma vdrlo v spekter mišljenjskih vzorcev volilcev..Za kaj takega bi morali nacionalisti demontirati parlament in podrediti KC, kot je to storil Hitler..:censored:

Zato pa so si vgradili "varnostni ventil" v obliki čaščenja dela in lika Josipa Broza - Tita ter brezkompromisni podpori partizanskemu gibanju. To je vsekakor "strup", ki preprečuje prekomerno razmnoževanje ultranacionalistov v njihovi volilni bazi. :approve:

aladin
06.09.2006, 19:29
Zato pa so si vgradili "varnostni ventil" v obliki čaščenja dela in lika Josipa Broza - Tita ter brezkompromisni podpori partizanskemu gibanju. To je vsekakor "strup", ki preprečuje prekomerno razmnoževanje ultranacionalistov v njihovi volilni bazi. :approve:

točno.

častilci josipa broza niso ultranacionalisti.

srebrenico so sproducirali marsovci.

Citymamba
06.09.2006, 21:28
Če sem prav videl zadnjič, ko sem šel čez Zmajdski most, je bila na ograjah na OBEH straneh!:veryevil::2thumbs: :veryevil: Ti mrha ti oportunistična.:evil:

Medved Pu
06.09.2006, 22:17
Če sem prav videl zadnjič, ko sem šel čez Zmajdski most, je bila na ograjah na OBEH straneh!:veryevil:
Tisto ni bila Zmajda, videz ustreza, sam dere se ne...
Poglej malo naprej na plac kako gobčno branjevko, ki vreščeče reklamira svojo gnilo solato...verjetno sta duhovni sestri..:angel:

Citymamba
07.09.2006, 08:37
Ne sestri. Replikantki.:evil:

U462
07.09.2006, 08:43
jaz vsakega, ki se legitimno bori za svoje legitimne pravice podpiram :2thumbs:
me pa zanima kakšen ksiht dela minister, kse mu kakšen gay naslika na vrata :rolling:

Citymamba
07.09.2006, 08:53
Kaj veš.:dontknow: Mogoče je pa njegov tip in ga povabi v svoj kotiček za počitek. ;) :veryevil:

U462
07.09.2006, 08:56
Kaj veš.:dontknow: Mogoče je pa njegov tip in ga povabi v svoj kotiček za počitek. ;) :veryevil:
sej gli to je to :2thumbs:
tip se mi zdi prototip krščanskega pedra ... javno se proba zadrževat, privatno skriva, osebno pa drka na slikce tipov :rolling:
za osebno kariero pa tudi pljuje po pedrih, če oceni, da šef tako hoče

cornholio
07.09.2006, 09:09
...šef zna bit sumljiv, tista rdeča satenasta srajčka in dejstvo da nima ženske... ;)

mamba, a raziskave že tečejo ? rabiš začetni kapital ?

U462
07.09.2006, 09:20
...šef zna bit sumljiv, tista rdeča satenasta srajčka in dejstvo da nima ženske... ;)

sej kle te nau nben zašpecou, tko d lohk bl odločn kej napišeš :2thumbs:

mamba, a raziskave že tečejo ? rabiš začetni kapital ?
sranja ima že svojga preveč :rolling:

Medved Pu
07.09.2006, 10:55
Ne sestri. Replikantki.:evil:
Čisti cyberpunk ZF..
Baje, da jih delajo na Dveh cesarjev iz starih pralnih strojev in DR.E.K.ovih bukel...
Replikantski Pet Semetery...
Stephen King bi bil navdušen...Robe za novih 100 romanov..:rolling:

Citymamba
07.09.2006, 12:34
sej gli to je to :2thumbs:
tip se mi zdi prototip krščanskega pedra ... javno se proba zadrževat, privatno skriva, osebno pa drka na slikce tipov :rolling:
za osebno kariero pa tudi pljuje po pedrih, če oceni, da šef tako hočeSedaj vem zakaj je toliko ljudi brezposelnih. Če bi dobili službo ministra ne bi več klicali. In on bi bil ob užitek. :veryevil:

Citymamba
07.09.2006, 12:43

mamba, a raziskave že tečejo ? rabiš začetni kapital ?Matr a veš da ne vem:blush: . Se je pa tud men čudno zdelo. Prav sumljiv je postal tale moj Janezek. :evil: Da ne bo še on zahteval kakšen tolarček za svoje društvo?:evil: Potem bomo imeli dva presidenta. Enega zaplanskega s travo na glavi in drugega Zupančičevo jamskega s trdim v ritki. :evil:

grofica
07.09.2006, 15:56
zARAD TEH PAR POSTOU TLELE S TABO CITY, SM BLA PO MEJLU PROU FAJN OQQURCANA....

PROSM, DA SE MI ODDOLŽIŠ, KER SM KR UŽALJENA...

BANDALOPOUSKA

mungo
07.09.2006, 16:00
A se lahk jst namest njega? :angel:

grofica
07.09.2006, 20:03
:rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling:

TEM DAJLE DVEKAT OKOL KEPE

Medved Pu
07.09.2006, 20:07

BANDALOPOUSKAvsi smo bli, vsi...
Lepo lopatke pa kanglce v rokce in pojajmo..Smo pridni punčeji ino fantejiiii...
http://www.GratisSmilies.de/smilies/sonstige/sonstige_12.gif (http://www.GratisSmilies.de)

grofica
07.09.2006, 20:11
JEST U BISTVU SPLOH NISM NESTRPNA....

RAZN DO BUTCOU:veryevil:

Medved Pu
07.09.2006, 20:27
JEST U BISTVU SPLOH NISM NESTRPNA....

RAZN DO BUTCOU:veryevil:
To je reku že un ata na idriskem, ke so ga na silo v partizane zvlekl...http://www.GratisSmilies.de/smilies/sonstige/sonstige_95.gif (http://www.GratisSmilies.de)

Citymamba
07.09.2006, 20:39

BANDALOPOUSKAKako lubi nej si ti pa oddolžim?:P :veryevil: Sicer pa si me po krivem obdolžila nečesa za kar sploh nisem kriv. Tudi jaz sem dobil mail. In ne le enega. Celo dva.:O Zakaj? Menim, da tile majli niso bili namenjeni zgolj meni. Gre za splošno opozorilo saj so ga prejeli tudi drugi. Najbolje da vprašaš Gody. Ona ti bo najbolje pojasnila situacijo. Sicer pa ne vem kaj sem takega napisal, da bi morali zaradi mene vsi prejeti opozorilo? Še posebej pa ti, ki si bila takoooo dooolgo odsotna, da sem za teboj razpisal celo tiralico. :veryevil: Na koncu bi pripomnil še tole. Živim v državi kjer je svoboda govora zajamčena z ustavo. Torej lahko povem, ali napišem kar me je volja. Če sem kršil katera koli pravila, ali koga žalil naj me toži. Ni problema. Vsekakor pa se nikogar ne bojim. Še najmanj naših politikov. Sem že napisal, da vem preveč, da bi si upali stegovati svoje umazane kremplje po meni. In tako bo tudi ostalo. :approve: :approve: :approve:

Medved Pu
07.09.2006, 20:51
Zanimivo je, da jaz nisem dobil nobenega maila!:O Zarota?!:dontknow:
Zato k jih še nisi pogledal..Vsi smo ga fasal....http://www.GratisSmilies.de/smilies/sonstige/sonstige_05.gif (http://www.GratisSmilies.de)

Citymamba
07.09.2006, 21:22

Sovražni govor je postal orožje v boju zoper večinsko mnenje in NORMALNO populacijo. Če nek heteroseksualec pravi, da se mu homoseksulaci ogabni to takoj označijo za sovražni govor. Zelo spretna in podla natega, ki se je na žalost prijela. Še posebej med ljudmi, ki nimajo izdelanih lastnih stališč, ki so lahko vodljivi in včasih tudi malce moteni. Ni pomembno zakaj si coolo. Pomembno je, da si poleg, ker je to cool. Nekako tako bi jih najlažje opisal. Seveda tu ne gre zgolj za homoseksulace in njihove pravice. Slednje so že udejanjene s tem, da homoseksulanost ni več kazniva. Tu gre za družbene in moralne vrednote, ki jih neka manjšina želi spremeniti in sprevreči v abotno stanje paranormalnega. Si predtavljaš starše, ki otroku, ko jih ta vpraša, ali je homoseksulanost normala rečejo, da je to čisto normalno? To je zločin ne pa strpnost. In v tem kontekstu zagovarjam svoja stališča in jih še bom. Ljudje se niti ne zavedajo kaj pomeni vsesplošna gonja različnih skupin, ki se deklarirajo kot borci za pravice hoimoseksualcev. Tako po raznih društvih kakor v parlamentu. Če nekoga dolgo časa prepričuješ, da je zelena rdeča bo to sčasoma pričel verjeti. In v tem je vsa poanta. Politika išče svojo volilno nišo, homoseksulaci in njihovi pristaši pa osebno in gmotno korist. Spolno nagnjenje je osebna, intimna zadeva posameznika. In dokler drugi oz, družba ne posežejo v njegovo spalnico se nima kaj pritoževati in iskati poseben statusa oz. ugodnosti. Je to sovražni govor? Živimo morda v fašizmu? Naj mi kdo odkrito pove, da bom vedel.:dontknow: Če se ne strinjate potem svoje otroke "vzgojite" v homoseksulace, da boste izpadli strpni in cool. Sicer pa naj mi kdo pove kakšeno vlogo igrata mati in oče v otrokovem razvoju. Čisto lepo po frojdovsko, ko se nekateri tako zlahka izgovarjajo nanj. Me prav zanima v kakšnem razkoraku so njegova spoznanja in spoznajnja onih, ki trdijo in tudi zahtevajo, da se homoseksulacem omogoči posvojitev otrok. Kolikor mi je znano smo tule v tej temi prebrali, da je homoseksulanost pravzaprav posledica napačnega starševskega odnosa in vzgoje do lastnega otroka. Tako naj bi tdrili antropologi. Sprašujem se kako bo potem homoseksualec vzgojil tako posvojenega otrokja v heteroseksulaca?Je to sovražno govorjenje? Morda? Vsekakor pa ne moje. Naj se vprašajo oni, ki žele zadovoljiti svojo spolno slo in potrebe po istem spolu ter vzgoji otrok, ki jih zaradi svojega nagnjenja in sloga življenja pač ne bodo mogli zaploditi. In takšni nikakor ne morejo zahtevati nekaj in govoriti o svojih pravicah. Še manj pa v imenu in za ime otroka, ki jim naj bi ga družba zaradi enakopravnega odnosa bila dolžna oddati v posvojitev. Če je doktrina katere koli družbe takšna, da dovoljuje posegati v njejne vitalne vrednote, kot sta spočetje in vzgoja otroka, potem me v njej zagotovo ne bo. Menim, da nisem osamljen. Tudi na tem forumu ne.

redfax
08.09.2006, 08:50
city, city... ce bi pozorno (!) bral, bi vedel, dal sem ti ze zdavnaj napisal da ni nic narobe, ce jih ne maras, kot take... prav- jih pac ne maras... toda to ne pomeni, da jih lahko blatis in o njih grdo in ponizevalno govoris ter s tem spodbujas tiste se bolj radikalne kot si sam, da jih stigmatizirajo se bolj... sploh pa, ker se za HS niso zavestno odlocili, zato, da bi bili cool, pa subkultura, pa da bi se lahko povezovali v drustva in "molzli" drzavo... ti imas ocitno se vedno napacno predstavo o vzrokih za HS, zato pac noces razumeti, da so enako kot ti ljudje, ki imajo pravico v tej druzbi normalno in varno ziveti, brez vsakodnevnega obesanja na njihovo spolno usmerjenost...

in vprasaj se zakaj so se zaceli boriti za svoje pravice? si stoletja nazaj lahko normalno zivel in se javno deklariral za homoseksualca? nemci so jih celo pobijali, samo zaradi spolne usmerjenosti...

o posvojitvi nisem nicesar pisal in tudi podpiral...

bejba020
08.09.2006, 13:31
ja city je pač malo zaplankan :)

mišljeni
08.09.2006, 13:39
Kaj pa če smo vsi zaplankani do določene meje - včasih gre za zaplankanost ko tako želimo da dosežemo cilj, denar, da nas poslušajo, pozornost, drugič ker preprosto ne moremo preko sebe - je del nas in to z izjavami potrjujemo....vprašanja, ki jih postavljamo drugim namreč postavljamo samim sebi.

Citymamba
08.09.2006, 14:37
city, city... ce bi pozorno (!) bral, bi vedel, dal sem ti ze zdavnaj napisal da ni nic narobe, ce jih ne maras, kot take... prav- jih pac ne maras... toda to ne pomeni, da jih lahko blatis in o njih grdo in ponizevalno govoris ter s tem spodbujas tiste se bolj radikalne kot si sam, da jih stigmatizirajo se bolj... sploh pa, ker se za HS niso zavestno odlocili, zato, da bi bili cool, pa subkultura, pa da bi se lahko povezovali v drustva in "molzli" drzavo... ti imas ocitno se vedno napacno predstavo o vzrokih za HS, zato pac noces razumeti, da so enako kot ti ljudje, ki imajo pravico v tej druzbi normalno in varno ziveti, brez vsakodnevnega obesanja na njihovo spolno usmerjenost...

in vprasaj se zakaj so se zaceli boriti za svoje pravice? si stoletja nazaj lahko normalno zivel in se javno deklariral za homoseksualca? nemci so jih celo pobijali, samo zaradi spolne usmerjenosti...

o posvojitvi nisem nicesar pisal in tudi podpiral...
Sploh jih ne sovražim. Jih le ne maram. Kaj to ni moja pravica? Sicer pa imamo potem tudi heteroseksulaci pravico ustanoviti društva kjer bi se združevali "neljubitelji" homoseksulacev. Pomembno bi le bilo, da svoje dejavnosti ne bi uporabljali za preganjanje, stigmatiziranje, ali širjenje nestrpnosti. Bi pa prav tako lahko prirejali zborovanja in mirno s cvetjem v laseh ter objemajoč svoje partnerke peli pesmi ter hvalo družini in rojstvu otrok. Bi to bilo zlobno, ničevo početje? Bi bilo to sovražno zoper homoseksulace? Če si kljub svoji drugačnosti žele enakopravnega položaja, potem imamo mi enako pravico. In nihče mi ne more prepovedati, da svojemu otroku odkrito povem, da to ni običajno, čeprav je naravno. Je pač napaka. Vsekakor z obvezno pripombo, da tak človek ni manj vreden, ali slabši od njega. Zakaj bi se moral družiti z njimi, če mu njihova bližina povzroča nelagodje? In zopet ponavljam, da ima pravico do svojega notranjega miru ter pogojev za normalni razvoj, brez travm ter večnega prilagajanja. Homoseksulacem povsem zadostuje zakonodaja, ki je bila do sedaj sprejeta. Nič več in nič manj. Še posebej zato, ker preprosto ne morejo biti enakopravni heteroseksulacem, ki družbi prispevajo svoj delež v obliki potomcev, ki pa ni primerljiv z nobenim homoseksualnim zahtevkom. Je homoseksulacem preprosto nedosegljiv ideal. Zato sem in bom vedno nasprotoval posvojitvi otrok v takšno skupnost. Prej se bodo zavedli, da so napaka v sistemu bolje za nijh. Lažje jih bomo tudi sprejemali in jih tolerirali.

bejba020
08.09.2006, 15:04
mene pa zanima kdo od homo.... ti je kaj takega naredu da jih tako sovražiš?

redfax
08.09.2006, 15:06
:clown: ne vem sicer, zakaj si moral zdaj se to napisat, ampak ker si ze natrosil par buc, bom odgovoru...

Sploh jih ne sovražim. Jih le ne maram. Kaj to ni moja pravica?

ze drugoc City... ze v prejsnjem postu sem rekel, da je vse v redu (pravno gledano, z mojega etičnega vidika sicer ne, ampak pustmo mene), ce jih zgolj ne maras. City - TO JE tvoja pravica... (ponavljam se ze drugic)

Sicer pa imamo potem tudi heteroseksulaci pravico ustanoviti društva kjer bi se združevali "neljubitelji" homoseksulacev. Pomembno bi le bilo, da svoje dejavnosti ne bi uporabljali za preganjanje, stigmatiziranje, ali širjenje nestrpnosti. Bi pa prav tako lahko prirejali zborovanja in mirno s cvetjem v laseh ter objemajoč svoje partnerke peli pesmi ter hvalo družini in rojstvu otrok. Bi to bilo zlobno, ničevo početje? Bi bilo to sovražno zoper homoseksulace? Če si kljub svoji drugačnosti žele enakopravnega položaja, potem imamo mi enako pravico.

seveda imate tisti hetero, ki ne marate HS pravico do zdruzevanja... vprasaj se, ce to morda ze ne obstaja... dolocene stranke imajo to v svojih programih ali pa je to splosno znano nepisano pravilo...
in razlozi, kako bi drustvo, ki je ze v osnovi "neljubitelj" dolocene skupine poskusalo NE razsirjati stigmatizacije in nestrpnosti... kar precej skregano s common sensom...
HS ne ustanavljajo drustev za spopad s heteroseksualci...

In nihče mi ne more prepovedati, da svojemu otroku odkrito povem, da to ni običajno, čeprav je naravno. Je pač napaka. Vsekakor z obvezno pripombo, da tak človek ni manj vreden, ali slabši od njega. Zakaj bi se moral družiti z njimi, če mu njihova bližina povzroča nelagodje? In zopet ponavljam, da ima pravico do svojega notranjega miru ter pogojev za normalni razvoj, brez travm ter večnega prilagajanja.

seveda ti ne more nihce prepovedati... upam pa, da bo ta otrok vsaj sel v dobre sole, kjer bodo skusal stret indoktrinacijo njegovega nestrpnega oceta... ce pa bo sam prisel do tega spoznanja pa sploh aplavdiram...

Homoseksulacem povsem zadostuje zakonodaja, ki je bila do sedaj sprejeta. Nič več in nič manj. Še posebej zato, ker preprosto ne morejo biti enakopravni heteroseksulacem, ki družbi prispevajo svoj delež v obliki potomcev, ki pa ni primerljiv z nobenim homoseksualnim zahtevkom. Je homoseksulacem preprosto nedosegljiv ideal. Zato sem in bom vedno nasprotoval posvojitvi otrok v takšno skupnost. Prej se bodo zavedli, da so napaka v sistemu bolje za nijh. Lažje jih bomo tudi sprejemali in jih tolerirali.

"ne morejo biti enakopravni"... pa daj nehaj no... :clown: torej tudi invalidi, jalove zenske ali zgolj heteroseksualci, ki nocejo otroki niso pac enakovredni ostalim..... :sleepy:

nihce v tej temi ni nic govoril o posvojitvah... to si odprl sam in govoris monologe...

"napaka v sistemu" - vidis neprimerne izraze? s takim izrazoslovjem ti mislis trosit neko lazno strpnost? daj kozo dol in povej naglas, tocno tako kot mislis...

denđi
08.09.2006, 16:17
ja res ma malo čudne ta City....

Kajtimar
08.09.2006, 16:56
Jao zmija, teli so te pa dobili u "šraufštok"! :D Ti se po kačje zvijaš in izmotavaš, oni pa počasi privijajo... :rolling:
Jaz sem tu enostavnejši. Homiče zgolj strpno prenašam vse dokler se ne začne kakšen sliniti okoli mene in zaljubljeno gruliti. Za tovrstne ljubezenske izlive nimam posluha, zato če mu to ni dovolj ter bi se rad še malo "šlatal", mu lahko "zelo nežno" zlomim roko! Kaj si morem, če sem pa za ženske... :dontknow:

Citymamba
08.09.2006, 17:39
mene pa zanima kdo od homo.... ti je kaj takega naredu da jih tako sovražiš?A sem kje reku, da jih sovražim.Porka duš!:mad:

bejba020
08.09.2006, 17:59
KAJTIMAR....če so se pa že tok slinl okol tebe moraš bit pa kr hudo dobr tip a ? :)

Citymamba
08.09.2006, 18:31
:clown: ne vem sicer, zakaj si moral zdaj se to napisat, ampak ker si ze natrosil par buc, bom odgovoru...

ze drugoc City... ze v prejsnjem postu sem rekel, da je vse v redu (pravno gledano, z mojega etičnega vidika sicer ne, ampak pustmo mene), ce jih zgolj ne maras. City - TO JE tvoja pravica... (ponavljam se ze drugic)

seveda imate tisti hetero, ki ne marate HS pravico do zdruzevanja... vprasaj se, ce to morda ze ne obstaja... dolocene stranke imajo to v svojih programih ali pa je to splosno znano nepisano pravilo...
in razlozi, kako bi drustvo, ki je ze v osnovi "neljubitelj" dolocene skupine poskusalo NE razsirjati stigmatizacije in nestrpnosti... kar precej skregano s common sensom...
HS ne ustanavljajo drustev za spopad s heteroseksualci...

seveda ti ne more nihce prepovedati... upam pa, da bo ta otrok vsaj sel v dobre sole, kjer bodo skusal stret indoktrinacijo njegovega nestrpnega oceta... ce pa bo sam prisel do tega spoznanja pa sploh aplavdiram...

"ne morejo biti enakopravni"... pa daj nehaj no... :clown: torej tudi invalidi, jalove zenske ali zgolj heteroseksualci, ki nocejo otroki niso pac enakovredni ostalim..... :sleepy:

nihce v tej temi ni nic govoril o posvojitvah... to si odprl sam in govoris monologe...

"napaka v sistemu" - vidis neprimerne izraze? s takim izrazoslovjem ti mislis trosit neko lazno strpnost? daj kozo dol in povej naglas, tocno tako kot mislis...
Zopet se sprenevedaš in mojim besedam daješ drugačen pomen. Povsem jasno sem napisal kaj si mislim in kako zadeve tečejo. Sicer pa najprej nekaj o tistem društvu "neljubiteljev" homoseksulacev. Kdo pa pravi, da bi jih poizkušali stigmatizirati? Si si jim že v naprej določil zli namen? Hm kako nestrpno.:clown: Gre zopet za eno tvojih domislic, ali podtikanj? Lahko te kar takoj vprašam. Ali lahko z zagotovostjo trdiš, da homoseksualci v svojem društvu ne bi "sovražno" delovali zoper heteroseksualce? Daj daj.:clown: Homoseksulaci so očitno v modi in prikladen materijal za smetenje oz. indoktrinacijo študentskega uma. Kot da ne vemo, da so tudi med profesorji homoseksulaci. Zato ne bi o tem saj nisem nestrpen. Lahko pa bi namigoval. Pa tega ne bom. Saj bi ti bilo preveč podoben. Zato mi bo s tako otročjimi podtikanji ter debato težko oporekati. Sicer pa si se sam skliceval na jako strokovna dognanja antropologov, da je za homoseksualnost v glavnem kriva starševska vzgoja. In v tem kontekstu sem v debato vpletel tudi nerazumne zahteve homoseksuklacev po posvojitvi otrok. Kako pa naj homoseksualec pravilno vzgaja otroka, če so tako jako in oh in sploh pametni antropologi ugotovili (da bo tragedija še večja to tudi predavajo), da je za homoseksulanost kriv starš? In posvojitelj je starš. Pa čeprav ne biološki. Zato je potrebno javno povedati in tudi stalno ponavljati, da so zahteve nekaterih homoseksulanih krogov postale že skoraj abotne, da ne rečem predrzne. In ti se lahko še tako trudiš in seciraš moje vpise, se zadovoljno muzaš ob kratkih ter posmehljivih vpisih somišljenikov na moj račun pa zadeve ne bo spremenilo. Vse to le potrjuje kako prav imam. Dotaknil bi se še tvoje strpne izjave oz. želje po šolanju mojega otroka v šoli kjer mu bodo skušali STRETI indoktrinacijo. Zelo strpno kajne?:clown: In seveda zelo populistično. Vsi različni, vsi enakopravni so nekoč vpili LDS-arji. Seveda. V njihovem primeriu to velja kot pribito. Barabe z različnimi pedigreji in cilji so se našle v eni stranki. Tipičen pamflet za katerga lahko rečem, da je bil njihov edini na mestu. Glede tvojega zadnjega odstavka kjer omenjaš invalide, jalove ženske in heteroseksulace, ki nočejo imeti otrok pa lahko rečem, da je najnespretnejše izmotavanj na ravni osnovnošolčka. Tudi invalid ima lahko otroke:dontknow: . V silni vnemi si pozabil na homoseksulane invalidne osebe:evil: . Jalova ženska ima zdravstvene težave. Torej je bolnica. Heteroseksulaci, ki ne žele otrok pa so povsem normalni ljudje, ki ne čutijo potrebe po lastnih otrocih in zaradi maloštevičlnosti ne ogrožajo natalitete. Imam pa že raje takšne kakor one, ki jih delajo kar tako in se jim odpove, ali jih celo zavržejo. Potem jih posvoje homoseksualci ter VZGOJE v sebi enake ljudi. NI ŠANS spoštovani kolega! Pa se ti trudi in seciraj, preobraćaj in se izmotavaj. Dejstva ostajajo. Homoseksualci NIKOLI ne bodo enakopravni heteroseksualcem. Na srečo naših otrok. :approve:

redfax
08.09.2006, 18:38
potem pa bodi srecen v svojem malem omejenem svetu... :kmet:

Citymamba
08.09.2006, 18:39
Hvala enako. :helo: Moj svet je omejen na same lepe stvari. :approve:

redfax
08.09.2006, 18:41
napuh... :kisses: