Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Centrala

ervinja
03.09.2006, 18:58
Šel bi na paket trio pa ne vem če pri siolu tudi odvisna oddaljenost od centrle za gledanje Tv.

SloCop
03.09.2006, 19:00
Je odvisna.

ervinja
03.09.2006, 19:27
potem nebo nič z Tv hvala za odgovor

krneki66
03.09.2006, 19:37
Poklici na 0801000 pa ti bodo povedali a res ni mozna.

MrBoombastic
03.09.2006, 19:47
Koliko si stran in katera centrala?

ervinja
03.09.2006, 20:19
od centrale sem odaljen 5km kraj Grobelno

M.T.
04.09.2006, 08:10
uffff.....nima smisla klicat.

Lahko le čakaš na kakšno od air zadev ali pa novo centralo (malo verjetno).

tomazz
04.09.2006, 08:52
Čeprav po podatkih pri nas, piše da je razdalja okoli 2600m, to je verjetno zračna. Če linija ne gre preveč naokoli in če je dobre kvalitete, bi lahko imel TV, seveda pa ti noben ne more garantirati kako bo.

ervinja
04.09.2006, 18:15
Vsi ponujajo ugodnosti kot Siol ter T-2 vse te ugodnosti pa imajo tisti v mestu ki že tako imajo kabelsko za nas na deželi pa nič ko da ne obstajamo vrjetno mislijo da tam tak ne rabijo.Ne vem kaj razmišlalo ti ponudniki ali vedo koliko je prebivalcev da ša Slovenije ne morejo gledat kaj šele kaj več.Upam da bo to prebral kakšen višji od siola in malo razmislil o nas ki imamo vrjetno centrale od Franca Jožefa.Hvala

tomazz
04.09.2006, 19:32
Če res želiš Siol TV oddaj vlogo pa boš videl kako bo.

Za konkurenco ne vem, Siol pa recimo ponuja adsl2+/SIOL TV v Čemšeniku, Turje, Jurklošter, Zabukovica, Gabsko, Dobrije, Palčje, Šalovci, Avče, Ročinj, ... Za nekatere kraje vem kje so, za druge ne, tako da to o zanemarjanju podeželje sigurno ne drži, res pa ste/bodo nekateri prišli na vrsto za večjimi kraji.

ervinja
04.09.2006, 20:35
Moje mišljenje je da ljudje v odaljenih krajih nebodo imeli teh ugodnosti vsaj še deset ali več let.

T-a-d-e-j
04.09.2006, 21:16
Če res želiš Siol TV oddaj vlogo pa boš videl kako bo.

Za konkurenco ne vem, Siol pa recimo ponuja adsl2+/SIOL TV v Čemšeniku, Turje, Jurklošter, Zabukovica, Gabsko, Dobrije, Palčje, Šalovci, Avče, Ročinj, ... Za nekatere kraje vem kje so, za druge ne, tako da to o zanemarjanju podeželje sigurno ne drži, res pa ste/bodo nekateri prišli na vrsto za večjimi kraji.

Ti kraji so precej selekcionirani. Jurovski Dol denimo bo centralo dobil šele letos oz. naslednje leto, Jakobski dol pa verjetno sploh ne, da drugih krajev v Slov. Goricah ne omenjam. V Lenartu pa Siol ne mrdne ne z razvezanim ne z adsl2+. Na srečo je prišel T-2 pa triera, ampak bolj oddaljeni smo pa še vedno v dreku...

ervinja
04.09.2006, 21:32
No vidim da nisem edini, ki nikoli ne bo dobil kaj ponujajo nevem zakaj pošiljajo reklame nam naj dajo samo goli račun bom bolj srečen in bom vedel da nimam kaj pričakovat.

tomazz
04.09.2006, 22:44
ervinja: še enkrat, pošlji poizvedo če res želiš siol tv. Kot si napisal gre za Grobleno in v Grobelnem je dslam, ki omogoča adsl2+ in siol tv. Če pa res živiš predaleč od centrale, ki je postavljena v tvojem kraju/vasi, potem pa res ne vem kaj pričajueš od Telekoma/Siola da bo naredil.

korenje
04.09.2006, 22:50
zele, si vidu ka je gratel po novem mestu postavlju opticne kable? :D

goran123
04.09.2006, 22:56
am od centrale sem oddaljeni 3-4km je možno da imam 4Mb internet? ali več?

T-a-d-e-j
05.09.2006, 06:09
Možno je, jaz sem cca. 3 kilometre pa bi baje šlo. Odvisno od parice, pa tudi modema. Na sagema sam ne bi preveč računal:D.

ervinja
05.09.2006, 06:29
kaj pričakujem od siola to da ne reklamira tam kjer to ni mogoče ter da ne zavaja uporabnike.

tomazz
05.09.2006, 09:02
Si že dobil odgovor da pri tebi ni možno?

drnovurb
05.09.2006, 09:41
kaj pričakujem od siola to da ne reklamira tam kjer to ni mogoče ter da ne zavaja uporabnike.

A so ti poslali reklamacijo?! Halo, kaj teb ni jasno....dobiš domov reklamo od SPAR-a pa ga v Grobelnem ni... A pol sitnariš po SPAR-u, da naj ti nehajo pošiljat reklame, ker ga pri vas ni?! Jok!

ervinja
05.09.2006, 21:05
si pa dal primerjavo trgovina ne gre po žici ,drugače sem pa ispolnil tisto prijavo in mi je napisalo da na mojo telefonsko številko TV-DA TELEFON -DA ni pa možen ravezan ne vem ali bi to res dlovalo ker od centrale do mene je 5km

slabeg
05.09.2006, 23:05
Evo tud pod to temo lahk pade moj post. Zlo podobna zadeva, sam s to razliko, da men tud navaden ADSL z 256k nočejo priklopit oz. niso tolk, da bi novo meritev prišli naredit, ker prva je bila delana na 1M. Vse kar želim, je fiksni mesečni strošek za internet, ne pa da plačam več za internet kot pa za ogrevanje na kurilca, kar sploh ni poceni. Beri naprej, če se ti da:

Sploh ne vem kje naj začnem in kje končam, ker moja 'anekdota' se vleče že od reci in piši 12.4.06 Namreč sem na meji za možnost priklopa in pri merni je že bila opravljena meritev pri hitrosti 1MB lanskega julija 2005. Zadeva se ni povezala in pač s tem sem se sprijaznil, amapk ne za dolgo. Sem začel vrtat naprej in od Telekomovega serviserja dobil info, da v kolikor bi hitrost manjšali (512k, 256k) bi se zadeva pri neki hitrosti povezala. OK Grem v akcijo. Kličem na SiOL pa mi dajo odgovor da oni ne morejo še enkrat poslat operaterja, ker imajo oni označen, da pač proklop ni možen, potem se 2,5 meseca jaham s Telekomom, da bo en eno klukco, dal stran v računalniku, da bojo lahko poslal operaterja. Nič od tega. Potem končbo dobim enga ki naj bi bil za to odgovoren, ampak nič od njega. Ko se je le premaknil, sem mu moral na urgentno poslat izjavo, da se strinjam da bom imel zmanjšano hitrost, ni problema v 15min jo je imel na faksu. Potem še en čudež. Čez cca. 2 dni me pokliče ena gospodična mična, in prosi za moje podatke, ker jih bo ona prenesla na SiOL, da gre stvar v izgradnjo (podatke sem jim dal že najmanj 10x). Pa spet potem nič. Nazadnje spet kličem eno gospo na Telekom in ona vsa prevzeta obljubi, da bo preverila in tisto, kar bo ona sporočila nazaj tisto drži 100% Ne moreš verjet, ženšče res pokliče in pove, da SiOL pripravlja nove pakete in naj počakam do začetka septembra ko bo stvar uradna in se potem postavim v vrsto na svoj priključek.

Pride 28.8.06 me kliče šef, da je napočil moj dan, da so zunaj novi paketi. Sunem na net, naredim registracijo in ko že spet vpišem vse svoje podatke, me na koncu osreči obvestilo, da je bila moja vloga oddana ročno na isti dan. Pa ne moreš verjet, nekdo se je očitno spomnil name in mojo vlogo porinil naprej.

Pa seveda potem spet čakanja in pokličem 4.9.06 na SiOL da vidim kako stvari napredujejo, ker pač pri njih brez stalnega opominjanja, stvari bolj slabo tečejo. In seveda, sploh ne vem zakaj sem bil presenečen, z mojo vlogo ni nič Odgovor se je glasil, da je bila 30.8.06 opravljena preverba in da priklop ni možen. Pa kakšna preverba Telekomovga monterja ni blo na 10km blizu hiše, pa me brihta opomni, da se meritev opravi na centrali. Pa sva se 20min kljunčkala, pa 'Gospod počakajte na telefonu..', pa 'Gospod ja pa veste pa to ne gre tako,...' :nonono:
U glavnem, da b jih potres zadel, pa da vse bakri popokajo od mene do Ljubljane.

Pa mi nej sedaj en reče, da to ni za v Idrijo?

U glavnem jest še zmeraj (tudi sedaj ko tole nakladam) nabijam impulze, ampak pač nekdo mora polniti Telekomov mošnjiček, ker jih je velik pa morjo tud oni do lepe plače pridit. Vse lepo in prav, ampak na moj račun?

P.S. Tale je še boljša. Kolega je imel 3 al 4 leta ADSL priključek, pa ga mu je plačevala firma. Zdej jih je poslal v P.M. in so seveda pogodbo tud za ADSL prekinil. Se ni dalo dogovoir, da bi sam pogodbo na novo podpisal. Ne gospodje so si dali dela in šli vse skupaj odmontirat, počakal na novo pogodbo in šli nazaj priklopit. PA TE POTEM KAP SUNE. Že en teden hodijo gor k njemu, pa mu ne uspejo modema sinhronizirat, zadeva enostavno ne dela. Prej pa 3 al 4 leta brez problema. Jest si kr želim, da bi mu en dan film poču, pa da bi enga pošten popeskal ke po dvorišču, te mojstre. PA SEJ KASIRAT ZNA DONS VSAK, SAM TAKIH TELET KOT SM JEST MORA BIT DOVOLJ, DA PLAČUJEJO STVARI, KI TEGA DENARJA NISO VREDNE.

janezpesec1
06.09.2006, 09:01
T-a-d-e-j motis se da Telekom zanemarja podezelje. Enako se dogaja v mestih (v mojem primeru v Ljubljani). Moj primer: razdalja do centrale < 300m, centrala omogoca razvezan dostop a niti ADSL povezave ne morem dobiti (premalo prostih paric) zaradi stare napeljave po zraku, seveda vse polno raznih PCMjev. Novo napeljavo pacajo ze vec kot eno leto, odkar so kabli povezani in da bodo naredili preklope bo pa trajalo 7 mesecev. No vceraj sem koncno izvedel datum kdaj naj bi vklopili novo napeljavo: 21 oktobra, sprasujem pa ze od maja dalje! :clown:

drnovurb
06.09.2006, 09:05
si pa dal primerjavo trgovina ne gre po žici ,drugače sem pa ispolnil tisto prijavo in mi je napisalo da na mojo telefonsko številko TV-DA TELEFON -DA ni pa možen ravezan ne vem ali bi to res dlovalo ker od centrale do mene je 5km

Ja ne, trgovina res ne gre po žici, je pa ravno tako tam ni, tko kot ni centrale... Isto je, samo da določene stvari ljudje sprejmejo kot za normalne (recimo da se pele 25 km do trgovine)....določenih pa sploh nočejo razumet...

ervinja
06.09.2006, 12:01
jaz vse dobro razumem samo lahko se človek jezi ko pa smo dali za telefonski priključek več kiot (3000DM) takrat za razvoj telefonije pa razmisli.

T-a-d-e-j
07.09.2006, 05:55
T-a-d-e-j motis se da Telekom zanemarja podezelje. Enako se dogaja v mestih (v mojem primeru v Ljubljani). Moj primer: razdalja do centrale < 300m, centrala omogoca razvezan dostop a niti ADSL povezave ne morem dobiti (premalo prostih paric) zaradi stare napeljave po zraku, seveda vse polno raznih PCMjev. Novo napeljavo pacajo ze vec kot eno leto, odkar so kabli povezani in da bodo naredili preklope bo pa trajalo 7 mesecev. No vceraj sem koncno izvedel datum kdaj naj bi vklopili novo napeljavo: 21 oktobra, sprasujem pa ze od maja dalje! :clown:

To je res, ampak v mestu imaš na voljo tudi kabel, ki je povečini ugodnejši. Pri nas pa je Telekomova infrastruktura, ki je dejansko naša oz. smo jo mi plačali in gradili edina opcija za internet.

drnovurb
07.09.2006, 08:34
jaz vse dobro razumem samo lahko se človek jezi ko pa smo dali za telefonski priključek več kiot (3000DM) takrat za razvoj telefonije pa razmisli.

Amis Air