Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : vichy

roxa
06.09.2006, 09:53
tule so vse podrobnosti in lahko si tudi natančno testirate kožo (z anketami)...

www.vichy.si

Matilda
07.09.2006, 14:26
Isto velja za Clinique.

www.clinique.com. Se registriraš, ti naredijo profil, svetujejo in obveščajo o novostih primirnih za tvoj tip kože. Nega in make-up.

roxa
07.09.2006, 14:27
Isto velja za Clinique
napiš stran:)

Katrin
07.09.2006, 21:19
Ja in?

Pa še miljavžent ostalih kozmetičnih firm. Vsaka seveda priproča svoje izdelke.

Andreea
07.09.2006, 22:33
Meni pa nobena krema ne pase. Al me pece, ali se mi naredijo mozolji, ali se zacnem levit (luscit :D :nonono: )..
Sem probala za Vichy, Dermalogico (ali kaj je ze), L'Occitane, vsega moznega vraga za obcutljivo kozo, pa NIC! Edino kar prenasam, je navadna frdamana Nivea Soft. :nonono:
A mi lahko kdo pomaga? Kaj grem se lahko probat?
Imam suho, tanko kozo in zelo svetlo polt.
P.S.: Sem v zgodnjih 20-ih. :blush:

dvojčica
08.09.2006, 06:56
Meni pa nobena krema ne pase. Al me pece, ali se mi naredijo mozolji, ali se zacnem levit (luscit :D :nonono: )..
Sem probala za Vichy, Dermalogico (ali kaj je ze), L'Occitane, vsega moznega vraga za obcutljivo kozo, pa NIC! Edino kar prenasam, je navadna frdamana Nivea Soft. :nonono:

Jest mam trenutnio od RVB eno. Zaenkrat zadovoljna. Pomembno je, da najprej ugotoviš, kakšen tip kože imaš, potem temu primerno kremo:)

summer
08.09.2006, 07:14

Jz sn soz uporabljala Becutan za otroke....pr 25, sem pa začela testirat z Vichy, Loreal, anemarie Borlin....in vsemi temi kremami.....In po 2 letih sem ugotovila, da mi najbolj ugaja krema od:afrodite-mandljeva...:D Najbolj simpl in najcenejša....pozimi še pa vedno tu in tam Becutan:D

lady_lucifer
08.09.2006, 07:17

men tud nobena krema ni pasala tako, kot treba. pa se nism hotla s tem po cele dneve pacat, sam hotla sm eno kremo, s kero bi se lahk namazala zvecer...pa mam krasno kozo, sam obcutljivo tud...pol sm pa odlkrila dve kremi....cera (di) cupra (al neki tazga...jo majo tud u DM, je na osnovi medu) in schellerjeve kreme (sm sprobala tri razlicne in vse so kul)...

dvojčica
08.09.2006, 07:21
men tud nobena krema ni pasala tako, kot treba. pa se nism hotla s tem po cele dneve pacat, sam hotla sm eno kremo, s kero bi se lahk namazala zvecer...pa mam krasno kozo, sam obcutljivo tud...pol sm pa odlkrila dve kremi....cera (di) cupra (al neki tazga...jo majo tud u DM, je na osnovi medu) in schellerjeve kreme (sm sprobala tri razlicne in vse so kul)...

Tole cero di cupra sem pa tud jest svoj cajt uporabljala. Pa mi je bla fajna:)

roxa
08.09.2006, 08:20
Jaz mam isti problem pa uporabljam samo clinians-edin to mi paše.:shy:
Probaj.:)

Andreea
08.09.2006, 11:54
Mmm... Tenx ;) Bomo probali. :D

nattka
08.09.2006, 12:11

če želiš res odlično kremo, naravno ... poskusi Dr. Hauschka ...
naravna, brez dišav, brez konzervansov, v majhnih pakungah ...

edina, po kateri res nisem imela nobene reakcije ... dolgo sem uporabljala navadno otroško olje ali pa niveo ker sem po vseh ostalih dobila fleke ...
prodajajo v zeliščnih trgovinah, jaz kupujem na tržnici koseze v lj ...

pa še past pri "mondenih" znamkah je ta, da so kreme izredno agresivne in kljub temu, da so "naravne" vsebujejo izredno močne sadne kisline, ki dražijo kožo ...

poskusi ... cena je zmerna ...

tayaoo
09.09.2006, 06:01
kaj pa AVENE ? jaz imam tudi problematično kožo, pa mi je po enih težavah na obrazu dermatolog za vsakodnevno nego po zdravljenju svetoval to in res je Ok. Imajo celo kolekcijo v lekarnah dobiš tudi brošuro z opisi , pa tudi nasvet ..:) :helo:

Katrin
10.09.2006, 20:35
če želiš res odlično kremo, naravno ... poskusi Dr. Hauschka ...
naravna, brez dišav, brez konzervansov, v majhnih pakungah ...

A jo imaš v hladilniku?

nattka
10.09.2006, 20:44
A jo imaš v hladilniku?

:D
good point ...

mislila sem konzervansev v primerjavi s poplavo cenene robe, ki se nažalost trži tudi preko lekarn ...

J.J.
13.09.2006, 21:43

cero di cupra (belo) pri nas doma uporabljamo vsi (poleg ostalih kremic ;)) babe in deci, že sigurno 15 let.. nam je babica povedala, da je odlična za vse.. in res. če rabiš neki sam tko nahitr a namazat, roke obraz, karkoli je dobra...sicer jo pa ne priporočam tistim z zlo mastno kožo, ker je sama malo mastna, pa da se neboste pol preveč svetili... ;)

http://www.spesaonline.com/SOL/images/products/big/038631.jpg(tale je sicer rosa, men na suho kožo bl paše bianca)

soncnica
14.09.2006, 09:35
js mam tut kr obcutljivo kozo na obrazu...in po vseh krema in kremicah k sm jih probala, sm ugotovila, da mi ustreza le navadna Nivea -temno modra(ne soft!)..in to je to...:2thumbs:

shema
14.09.2006, 12:07
ja blagor, da vam paše ena pocen nivea naprimer
jst mam tok mastno, da se svetim k z oljem polita v drugi polovici dneva....

Matilda
14.09.2006, 12:26
Ja in?

Pa še miljavžent ostalih kozmetičnih firm. Vsaka seveda priproča svoje izdelke.

Ja in, kaj?:dontknow:

Pa valjda da priporočajo svoje izdelke, mal težko bo vichy priporočal Afrodito:D
Če pa želiš priporočila po zvrsteh izdelkov (kreme take in onake) pa greš na kakšen forum o lepoti & Co in ti osebki pišejo o svojih izkušnjah.
Mi smo na enem takem forumu:kisses:

Nikka06
14.09.2006, 13:37
Jaz pa imam presuho kozo, pozimi se na trenutke kar izluscijo celi sloji. Sem uporabljala dolg let Vishy (za presuho kozo, mislim da je bla oznaka s, sam nism sigurna) pa sm bla zaovolna. Potem sm menjala, pa se vedno ne vem zakaj, ker mi v bistvu nc ne pomaga.

J.J.
14.09.2006, 23:35
Jaz pa imam presuho kozo, pozimi se na trenutke kar izluscijo celi sloji. Sem uporabljala dolg let Vishy (za presuho kozo, mislim da je bla oznaka s, sam nism sigurna) pa sm bla zaovolna. Potem sm menjala, pa se vedno ne vem zakaj, ker mi v bistvu nc ne pomaga.

menjavanje krem, pri suhi koži lahko še poslabša situacijo, zato če se navadiš na eno, ki ti dobro "paše" jo uporabljaj, dokler ne rata neučinkovita..
vem za velko primerov(tudi pri meni je koža suha) ko se zaradi eksperimentiranja in menjavanja krem,koža še bolj izsuši:nonono:

freya
15.09.2006, 07:45
za akne ima Murad fino kolekcijo klik (http://www.sephora.com/browse/brand_hierarchy.jhtml;jsessionid=RUS4Z4FH4KRYPLAUC LBBXCQ?brandId=4164)

Katrin
15.09.2006, 17:00
menjavanje krem, pri suhi koži lahko še poslabša situacijo, zato če se navadiš na eno, ki ti dobro "paše" jo uporabljaj, dokler ne rata neučinkovita..
vem za velko primerov(tudi pri meni je koža suha) ko se zaradi eksperimentiranja in menjavanja krem,koža še bolj izsuši:nonono:

Meni se zdi tole ena klobasa, ki so se jo izmislili proizvajalci krem, da bi bili ljudje dalj časa lojalni enemu proizvodu. Moji koži se čisto nič ne pozna, da ima vsake pol leta drugo kremo, še manj pa lasem, da imajo kar naprej druge šampone...

roxa
27.09.2006, 16:24
ampak vichy deluje.....preverjeno:approve:

Katrin
27.09.2006, 17:47
Aham. Deluje pri čem?

bejba020
27.09.2006, 19:11
ja pri čem deluje?

J.J.
27.09.2006, 19:31
Meni se zdi tole ena klobasa, ki so se jo izmislili proizvajalci krem, da bi bili ljudje dalj časa lojalni enemu proizvodu. Moji koži se čisto nič ne pozna, da ima vsake pol leta drugo kremo, še manj pa lasem, da imajo kar naprej druge šampone...

meni se pogosta menjava šampona takoj pozna, takoj mam bolj suhe lase:dontknow:

Katrin
27.09.2006, 22:29
Potem je pa očitno odvisno od posameznikovega lasu :)

Glavno, da vsi najdemo nekaj zase in da smo s tem zadovoljni.

roxa
28.09.2006, 08:17
Aham. Deluje pri čem?
jah....jaz mam suho, izsišeno kožo pa še občutljivo za povrh in sem si zdaj kupila vse potrebno in primerno za to zvrst kože od vichya in uporabljam že 12 dni in so že vidni rezultati....ne veliko, ampak opazim...

roxa
28.09.2006, 08:18
meni se pogosta menjava šampona takoj pozna, takoj mam bolj suhe lase:dontknow:
men tud...zato mam pa kar skoz L oreal (ta tanovo roza je kul):shy:

mobi-tel
28.09.2006, 08:53
ni kul, kupite si raj kakšno naravno kozmetiko. Te imajo preveč kemikalij.

roxa
28.09.2006, 08:53
recimo katero?

Katrin
28.09.2006, 09:05

Medtem ko v naravno kozmetiko peštajo v lončke kumarice in korenček zadaj za pultom trgovine?

Katrin
28.09.2006, 09:10
Včeraj sem gledala eno trapasto reklamo za en mehčalec, kjer vsevedni prodajalec vpraša ubogo zmedeno nakupovalko (zmedeno zato, ker stoji pred policami polnimi različnih mehčalcev, ona se pa sama ne more odločit), če ima ona tud občutljivo kožo. In ona odgovori: "Žal, ja." Potem ji proda ta in ta mehčalec, ker pač ni boljšega kot še malo kemije v pouštre, če imaš občutljivo kožo.

Bottom line je, a pozna kdo koga, ki nima občutljive kože? Ki deklarirano trdi, da ima kožo neobčutljivo kot sirkova krtača? Ponavadi še tanko poleg vsega skupaj? Me resnično zanima, ker se mi zdi ta obsedenost z občutljivo kožo en odraz moderne družbe. Vsi imamo občutljivo kožo pa konec, pač živimo v takih časih :)

Ja, jaz jo imam tudi, kaj pa drugega, pa tanko tudi. :P

roxa
28.09.2006, 09:21
seveda včasih ni nihče vedel, da ima suho kožo:D

cliena
08.12.2006, 17:14
te reklame za mehčalce so neverjetne! občtljiva koža je glavni razlog...pol pride vonj, kako spiš v posteljnini oprano z nekim mehčalcem itd...:rolling: na konc koncev pa ugotoviš da ni vsak mehčalec najboljši čeprav ima take in take reklame