Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Sprehajanje psa

U462
06.09.2006, 11:17
kako spoštujemo pravice drugih in kakšni smo sami do okolja

Wella
06.09.2006, 11:46
Ja sam ce to gre vse nazaj v naravo (dezintegrira se vse prej kot una vrecka) ni razloga da bi blo to neki napacnega.

nina_nana
06.09.2006, 12:11
tisti k v mestu in na javnih mestih sprehajajo pse res morjo pazit na čistočo in pospravlat z apsi...če pa greš na nek travnik ( ne park ) pa po mojemm mnenju ni tako pomembno da pospraviš...

U462
06.09.2006, 12:14
tisti k v mestu in na javnih mestih sprehajajo pse res morjo pazit na čistočo in pospravlat z apsi...če pa greš na nek travnik ( ne park ) pa po mojemm mnenju ni tako pomembno da pospraviš...
in tisti travnik nekdo pokosi in, da travo s pasjimi dodatki svoji kravici za hrano ;)
in kravica naredi mleko :D

madmitch
06.09.2006, 12:35
in tisti travnik nekdo pokosi in, da travo s pasjimi dodatki svoji kravici za hrano
in kravica naredi mleko

A so pri vas travniki pokriti, da ptički, srnice, zajčki... ne kakajo po njem? Ker to se potem tudi pokosi in da kravici za papat.
In travnike kmetje tudi gnojijo, kako potem, pri vas najprej operejo ta travnik al kaj?

Za posrat.

boš povedala, ko ti bodo otroci v peskovniku z lulanjem utrjene kakce delali "potičke"
Raje poglej, da ne dajejo otroci uporabljenih igel na "potičke" za svečke... Po moje se je tega bolj bati, kot kakšnega kakca.

Goody
06.09.2006, 12:51
tuseksi nisi dal vseh možnosti za sprehajanje psa :D :clown:

moja se podi samo po travnikih, kjer ni unih ljudi k se počutijo ogrožene od kužatov, ...glih zato smo šli ven iz mesta :P :D
glede vrečke, je ne rabimo, je zelo olikana in si vedno izbere tak del travnika, kjer nihče ne hodi ali se pase (živina) :D poleg tega pasji drekci zelo hitro razpadejo, sploh poleti. Ob košenju trave s tem definitivno ni problemov :approve:
to ti dam prov, glede kravic, psi na pašnikih ne smejo kakat, ker to lahko zdravstveno škodi kravam ali drugi živini na pašnikih. Samo, če so pašniki primerno ograjeni, potem psi tja ne hodjo.
nagobčnika ne rabi, ker ne grize druzga kot palce, igrače ali svojo hrano :D
na vrvico gre, samo za kazen, če ni pridna in uide en krog oklol vasi z vaškimi pasjimi banditi :D
ovratnico ima vedno na sebi kadar je zunaj, izključno zaradi naslilnih lovcev

aja ps. pomojem mnejnju v peskovnikih največ lulajo glih otroci :rolling:

U462
06.09.2006, 13:23
tuseksi nisi dal vseh možnosti za sprehajanje psa :D :clown:
...
ovratnico ima vedno na sebi kadar je zunaj, izključno zaradi naslilnih lovcev

aja ps. pomojem mnejnju v peskovnikih največ lulajo glih otroci :rolling:
če imaš ti psa zaradi drugih, se ne čudi, če ga kdo obrca, zbije, strelja :veryevil:

če ga imaš pa za sebe, naj bo pa pri tebi ;)

Goody
06.09.2006, 13:25
naslednje pol ure nepremično glej v četrto opcijo in jo kot mantro ponavljaj ob spreminjanju ritma izgovorjave ;)

:rolling: (sej sm dala klovna) ne morem, k tvoja anketa velja sam za pse, k živijo v urbanih okoljih :D :clown:

pa mi spoštujemo pravice drugih, vedno se sprehajamo tam, kjer ni ljudi, ki bi jih to motilo :approve:
več pa rajš ne bom, k sem preveč na strani živali :veryevil: :D

Goody
06.09.2006, 13:30
če imaš ti psa zaradi drugih, se ne čudi, če ga kdo obrca, zbije, strelja :veryevil:

če ga imaš pa za sebe, naj bo pa pri tebi ;)

ne, ne nisi me razumel ;) lovci nimajo vedno vsega pošlihtanga in so bolj nevarni, zato sem napisala ... noben je nima kej napadat, ker je zelo pridna in prijazna kužika, :approve: če pa ji kdo bi slučajno kej hotu, kar ne verjamem, k nima za kej, bi mel pa prej z mano opravka :evil:
kužiko mam zarad sebe in jo mam vedno ob sebi na sprehodu, nikoli ne sme tako daleč, da pride izven mojega pogleda, mora bit skos na očeh, drgač je takoj panika in seveda vrvica - sej sm napisala. Je pa res, da če srečava srno, zajca jo je pa težko ustavt, gre za njimi, sam hitr pride nazaj, pa tut kregana je, sam to je zato, ker je še mlada, počasi se bo tut tega naučila, da ne sme.

p.s živali pa nima noben pravice, kakorkoli zlorabljat ali ubijat iz kakršnih koli razlogov ali podobno.

U462
06.09.2006, 13:34
ne, ne nisi me razumel ;) lovci nimajo vedno vsega pošlihtanga in so bolj nevarni, zato sem napisala ... noben je nima kej napadat, ker je zelo pridna in prijazna kužika, :approve: če pa ji kdo bi slučajno kej hotu, kar ne verjamem, k nima za kej, bi mel pa prej z mano opravka :evil:
kužiko mam zarad sebe in jo mam vedno ob sebi na sprehodu, nikoli ne sme tako daleč, da pride izven mojega pogleda, mora bit skos na očeh, drgač je takoj panika in seveda vrvica - sej sm napisala. Je pa res, da če srečava srno, zajca jo je pa težko ustavt, gre za njimi, sam hitr pride nazaj, pa tut kregana je, sam to je zato, ker je še mlada, počasi se bo tut tega naučila, da ne sme.

p.s živali pa nima noben pravice, kakorkoli zlorabljat ali ubijat iz kakršnih koli razlogov ali podobno.
namest da zgublaš cajt z nakladanjem kaj in kako se ti s tvojo živalco greš, rajš preber zakonodajo, ki obravnava lastništvo psov ;)
pa zavarovalnemu agentu tud umen, da bi rada zavarovala škodo, kjo lohk pes povzroči ;)
ker, ko bo kšna histerična mamica zagnala paniko, zato kje nenga froca tvoja kužika sam obdrgnila (brez krvi) boš vidla, kakšen hudič je, če se država sprau na tebe

Goody
06.09.2006, 13:43
ma briga me - sicer pa še enkrat od kje ljudem pravica, da je Zemlja njihova in se morjo živali ravnat po naših zakonih - , jaz zarad ljudi, ki se počutijo ogrožene z vsem živim, ne mislim matretirat psa z vrvico, še manj pa z nagobčnikom. Nobena žival ni niti pol tolk agresivna niti zlobna kot človek, tko, da se mi zdi tole brezveze. Jaz se itak raje ravnam po svoji vesti in sem zelo odgovoren človek.

sem že obkljukala anketo in ja, peljem jo na sprehod brez vrvice, ker se mi ne zdi nič narobe s tem, da pes lahko prosto lafa po travniku ali gozdu, kje pa pol bo, če se tm ne sme. Brezveze, tut psi rabijo gibanje in ne vem zakaj ne bi smeli. ne rečem na cesti, k je nevarno tut za psa, ne sam za ljudi. To je drugo, al pa na igrišču ...
moj pes ne dela škodo nobenmu, razen mogoče men, k mi je copate zgrizla :evil:

sicer pa se mi zdi, da pri tej temi ne bova prišla nikamor, zato pa sm napisala, da rajš ne bi :D

U462
06.09.2006, 14:08
:veryevil: ma briga me zakonodaja - sicer pa še enkrat od kje ljudem pravica, da je Zemlja njihova in se morjo živali ravnat po naših zakonih - ,

v tisočletjih bojev za prevlado na Zemlji ;) .... v rezultatu evolucije, v kateri smo ljudje postali to in takšni kot smo :2thumbs: ... v naših spretnostih in prilagojenosti, da so živali naša hrana, njihova koža pa nas ščiti pred drugimi vplivi (sneg, mraz, dež) za katere se nam zato, ker smo izkoriščali lastnosti drugih (tudi žival!) ni bilo potrebno prilagoditi ;)

jaz zarad ljudi, ki se počutijo ogrožene z vsem živim, ne mislim matretirat psa z vrvico, še manj pa z nagobčnikom. Nobena žival ni niti pol tolk agresivna niti zlobna kot človek, tko, da se mi zdi tole brezveze.

Kti bo eden pohabil tvojo živalco zato, ker se bo ON/ONA počutil ogroženo, boš pa pysdila na kom: sabo al unim :dontknow:

Jaz se itak ne ravnam po zakonu kakršnem koli, ampak po svoji vesti in sem zelo odgovoren človek.

vest so ti skozi tvoje življenje do sedaj preparirali tisti (starši, sorodniki, učitelji, ...), da sedaj v primerjavi z drugimi imaš OBČUTEK, da si odgovorna :2thumbs:

sem že obkljukala anketo in ja, peljem jo na sprehod brez vrvice, ker se mi ne zdi nič narobe s tem, da pes lahko prosto lafa po travniku ali gozdu, kje pa pol bo, če se tm ne sme. Brezveze, tut psi rabijo gibanje in ne vem zakaj ne bi smeli. ne rečem na cesti, k je nevarno tut za psa, ne sam za ljudi. To je drugo, al pa na igrišču ...

če je to vse TVOJA osebna lastnina :dontknow: .... če pa to delaš (zanimivo kajne, da ti dovoljuješ-omejuješ psa ne ona tebe :veryevil: ) na tuji lastnini ali pa državni - skupni, kjer imata dva z različnim odnosom do psa enake pravice, ima pač tisti, ki daje prednost pravicam ljudi! bolj prav ;)

moj pes ne dela škodo nobenmu, razen mogoče men, k mi je copate zgrizla :evil:

sicer pa se mi zdi, da pri tej temi ne bova prišla nikamor, zato pa sm napisala, da rajš ne bi :D
glih tolk: jaz imam že četrtega psa za povrstjo :blush:
imel sem tudi že nekaj težav zaradi njih, pa enega mi je avto zbil, ker mi je ušel iza ograje
pa bom vedno branil ljudi pred psi :approve:

Goody
06.09.2006, 14:14
tole zavarovanje sem že slišala, ja faj zadeva, sam ne rabim ;)... sam mislim, da ni potrebno iz razloga: moj pes ne pozna agresivnosti, poleg tega je pasma, ki je zelo tolerantna do otrok, dojenčke pa obožujejo.
drgač ne me narobe razumet, jst čist razumem, da se nekateri bojijo psov, (pa ni važne razlog zakaj, ) in sem uvidevna do takih, tudi otrokom vseeno povem prej, naj bodo previdni in vse, tko da nisem imela nikoli in tudi vem, da ne bom imela takih problemov. (pa mam pse že celo življenje) z mamicami se pa tut znam zment ;) v življenju moraš met sam taprav odnos, pa vse štima ponavad :approve:

p.s če bi se moji kej zgodilo, bi krivila sebe ... sam nobenga razloga pa ni, da bi jo kdo napadu, zakaj pa bi jo?
vidš, jaz pa ne jaz bi branila živali pred ljudmi, vedno ;)

U462
06.09.2006, 14:24
p.s če bi se moji kej zgodilo, bi krivila sebe ... sam nobenga razloga pa ni, da bi jo kdo napadu, zakaj pa bi jo?
vidš, jaz pa ne jaz bi branila živali pred ljudmi, vedno ;)
a pol more usak, k ima kej proti tvajmu psu tebe zbrcat, na njuško ruknt, z avtom zbit ....
A bi blo preveč, če prosim, da dej spredaj in zadaj seb in psu eno nalepko, ki bo druge opozarjala, da njihovo vedenje in znanje ter poznavanje pravic ljudi do tebe funkcionira na TVOJ ne pa na SKUPNI način :2thumbs:

Goody
06.09.2006, 14:25
Ribja čorba: Nemoj, da prođeš mojom ulicom
nemoj nikada
ni u ludilu
;)

ma neću :P sej glih zato smo šli iz mesta :clown: in tam kjer smo zdej, se noben ne pritožuje prov nič :approve: tko, da je vse OK.
sm ti rekla, da ne bova pršla skupi :P :D

Goody
06.09.2006, 14:29
a pol more usak, k ima kej proti tvajmu psu tebe zbrcat, na njuško ruknt, z avtom zbit ....
A bi blo preveč, če prosim, da dej spredaj in zadaj seb in psu eno nalepko, ki bo druge opozarjala, da njihovo vedenje in znanje ter poznavanje pravic ljudi do tebe funkcionira na TVOJ ne pa na SKUPNI način :2thumbs:

ne razumem, zakaj bi brcal sploh koga, če maš kej proti njemu? a to je rešitev al kaj v skupno dobro :rolling: :rolling: :rolling:
vsak k ma kej za pripomnit ali ga kej moti, je logično, da se bo z mano zmenu, razen če zna pasjo govorico :D
Sam glih to ti pravim, da do sedaj nisem imela še takih izkušenj, ker nič takega ne nardim, da bi se lahko kdo kej pritoževal, niti moja kužika, tko da :P
sem pa tudi povedala, da sem zelo uvidevna do ljudi, ki jim to ne paše.

U462
06.09.2006, 14:35
ma neću :P sej glih zato smo šli iz mesta :clown: in tam kjer smo zdej, se noben ne pritožuje prov nič :approve: tko, da je vse OK.

a še mal dlje pa nebi šli :veryevil: ... kste bli že glih zlečen pa na pot

sm ti rekla, da ne bova pršla skupi :P :D
ne vidim nobene potrebe, da bi se strinjala :mad:
vem pa, da zato plačujem policaje, tožilce, sodnike, veterinarje, zavetišča, da lahko uveljavim svoj prav ;)

U462
06.09.2006, 14:41
ne razumem, zakaj bi brcal sploh koga, če maš kej proti njemu? a to je rešitev al kaj v skupno dobro :rolling: :rolling: :rolling:

čist življenska situacija (je bla tu kle obravnavana):
Otroka ogrize pes (vseeno čigav). To povzroči averzijo (enak primer, kot če človeka piči kača in se potem boji zvite vrvi) na pse. Starši se trudijo svojega otroka - pa tudi vsak sam sebe, ki je imel slabo izkušnjo z psi, zaščititi pred duševnimi bolečinami ... v naprej, predno pes sploh ugotovi, da je kdo v bližini

vsak k ma kej za pripomnit ali ga kej moti, je logično, da se bo z mano zmenu,

in zakaj se mora kdo o kršitvi svojih pravic meniti s tabo :dontknow:

razen če zna pasjo govorico :D
Sam glih to ti pravim, da do sedaj nisem imela še takih izkušenj, ker nič takega ne nardim, da bi se lahko kdo kej pritoževal, niti moja kužika, tko da :P

JAZ JAZ JAZ .... MOJ MOJE MOJA
MOJ prav MOJ prav MOJ prav
Temu se reče pretirani egoizem

sem pa tudi povedala, da sem zelo uvidevna do ljudi, ki jim to ne paše.

Goody
06.09.2006, 14:54
ma dej, mene je tut strupen pajk piču, pa to ne pomen, da zdej paniko ob vsakem pajku zganjam.
Poleg tega, niso lastniki psov odgovorni za otroke, temveč njihovi starši.
Poleg tega, če ti kot lastnik veš, da je tvoj pes popadljiv na določeno stvar potem, ga imaš ustrezno privezanega ali ga tja ne vodiš. Ne morjo samo lastniki psov ali psi prevzeti odgovornosti kaj bi blo če bi ... ampak tudi ljudje sami - sej konec koncev naj bi bli kao ljudje najbolj superiorni in pametni :evil:.
Sej tut recimo človeku ne paše, da pride en pa ga začne kr neki žokat, al kaku. Isto je pri psu, najprej se predstavi in vpraša. sej človek, če se ustraši tut mal skoči, al ne? mislim to je kr neki,

pa kje piše, da psi po defultu grizejo otroke? al napadajo ljudi, to se zgodi res izjemoma. pa tut niso vedno samo psi krivi.

pa še enkrat poudarjam, sem toliko odgovorna, da se res prov nobeden ne bi rabil menit z mano ali kaj o kršenju njegovih pravic, ker nobenga na tak način ne ogrožam, tko da ne vem kam gremo ...?
p.s fizično nasilje pa itak nikol ni nič pametnega prineslo ali rešilo.

poleg tega spoštujem tudi tako mnenje glede psov, ki ga imaš ti in ga upoštevam, čeprov se ne strinjam z njim, ... strah je relativna stvar ;)

ain
06.09.2006, 22:54
na vrvci, tisti ta raztegljivi. še ta mu je dovolj k je že malo v letih.;)
tud mi nismo v mestu tako da brez vrečke po raznih travnikih, potkah.. aja pa nism še nikol srečala katerega od sprehajalcev psov z vrečko, očitno tud drugi nimajo te navade, seveda govorim za naš kraj...

lump muc
07.09.2006, 22:31
za psa je čisto dovolj vrvica , ali pa prosto sprehajanje po polju.:approve:

lakshmi
25.09.2006, 23:58
ojoj, kam smo pršli. preden bom odpelala svojo kužiko na sprehod se bom vrgla v preučevanje zakonodaje o lastništvu psov... o - ou, pol bova pa kr obe umrli pred televizorjem in to ta trenutek. . . moja kužika je že u štartu obravnavana kot taka, da zanjo potrebujem orožni list, pa se vseeno še kar pojavljam med ljudmi in vsakodnevno trepečem, da me kak antipesjan ne bo šu tožit, ker je pa sosedovga mulca bolj drgač pogledala, kot če bi ga pogledal dva meseca star kokršpanjel... bulšit... midve sva na pohodu in to na veliko... glih tko, da nama ne zaigra koračnica ( vsi se umikajo, ker imam pač psa " ubijalca " )... pa kaj... midve greva... na travnike... s povodcem... in to je vse.
pred televizor se vrneva olajšani... u ja, in veseli, ker ta dan ni padla nobena obtožba proti njej ( beri nama ).

nattka
26.09.2006, 07:08
ojoj, kam smo pršli. preden bom odpelala svojo kužiko na sprehod se bom vrgla v preučevanje zakonodaje o lastništvu psov... o - ou, pol bova pa kr obe umrli pred televizorjem in to ta trenutek. . . moja kužika je že u štartu obravnavana kot taka, da zanjo potrebujem orožni list, pa se vseeno še kar pojavljam med ljudmi in vsakodnevno trepečem, da me kak antipesjan ne bo šu tožit, ker je pa sosedovga mulca bolj drgač pogledala, kot če bi ga pogledal dva meseca star kokršpanjel... bulšit... midve sva na pohodu in to na veliko... glih tko, da nama ne zaigra koračnica ( vsi se umikajo, ker imam pač psa " ubijalca " )... pa kaj... midve greva... na travnike... s povodcem... in to je vse.
pred televizor se vrneva olajšani... u ja, in veseli, ker ta dan ni padla nobena obtožba proti njej ( beri nama ).

no če bi še pasje kakce za njo pobrala, bi pa še svojo osveščenost pokazala ...

lakshmi
27.09.2006, 22:47
no če bi še pasje kakce za njo pobrala, bi pa še svojo osveščenost pokazala ...

osveščenost? a sred gozda, na travniku, kamor prihaja folk z namenom, da orng zasvinja, ker je daleč od vasi in še dlje od mesta, zato nobenmu ne škodi? a tam, kjer vsak dan pobiram pločevinke in ostalo nesnago? tam, sredi gozda, na travniku, kjer bi moglo bit res vse tipitopi? ej, če folk nima srca...

... se mi pa res zamal zdi, da bi tam kakce pobirala... k to je pa tam tanajmanjši problem...

roxa
28.09.2006, 09:26
bom še jaz dodala....ko grem s pesom ven je na vrvico, ko greva v hribe je spuščen....vedno pa nosim vrečeke s seboj in drek pobiram (od svojga seveda)....in to tudi zagovarjam....na tem področju bi moralo bit mal več reda...ker eni so neodgovorni in nočejo pospravit....pa bi morali....

jaz svojega sam v gozdu pustim (pa še to res v gozdu ne na kakšni gozdni poti) da drekca po mili voji in potem vse pustim....

tsuaF
28.09.2006, 10:11
In zakaj skoraj nihče svojega ljubljenčka ne sprehaja po svojem vrtu, dvorišču, travniku :dontknow:
Zakaj pasjeljubci mislijo, da je njihov štirinožnik vreden vsega na tem svetu :dontknow:
Razumem, da "divje" živali žive povsod naokoli (od mravlic dalje), ne razumem pa, da imajo ljudje pri sebi živali, da jih potem vodijo med druge živali :dontknow:

bobi
28.09.2006, 10:27
Ko ste že načeli temo o pobiranju in ker veliko vas pse sprehaja po hribih in gozdovih, me zanima sledeče!
Zanimajo me tudi tisti ki nimate psa in sodelujete v debati!

Večina od vas je navedla da pobirate iztrebke od svojega psa v hribih, mene pa zanima kako je pa kaj z vašimi iztrebki?
Zanimivo bi bilo slišat, koliko planincev, sprehajalcev pobira svoje dreke :veryevil:

tsuaF
28.09.2006, 10:53
Ko ste že načeli temo o pobiranju in ker veliko vas pse sprehaja po hribih in gozdovih, me zanima sledeče!

Večina od vas je navedla da pobirate iztrebke od svojega psa v hribih, mene pa zanima kako je pa kaj z vašimi iztrebki?
Zanimivo bi bilo slišat, koliko planincev, sprehajalcev pobira svoje dreke :veryevil:
Razlika med iztrebki drugih živali ter človeškimi in pasjeki je v tem, da pasjeki ne razpadejo in ne gnojijo (gnojenje pa je za naravo zelo dobrodošlo) ;)

bobi
28.09.2006, 10:58
Razlika med iztrebki drugih živali ter človeškimi in pasjeki je v tem, da pasjeki ne razpadejo in ne gnojijo (gnojenje pa je za naravo zelo dobrodošlo) ;)

Kot prvo to ni res :rolling:, kako si predstavljaš da drek od psa ne razpade :clown:, seveda razpade in to včasih še preje kakor človeški.
O gnojenju v naravi raje ne bi, ker je tega tudi brez drekov dovolj ;)
Še vedno me pa zanima pobiranje svojih lastnih drekov, sprehajalci v naravi :2thumbs:

PS: Človeški bolj smrdi, še posebej če je na čevlju ;)

tsuaF
28.09.2006, 11:05
Kot prvo to ni res :rolling:, kako si predstavljaš da drek od psa ne razpade :clown:, seveda razpade in to včasih še preje kakor človeški.

Si že kdaj spomladi gledal po travnikih, koliko pasjih markacij je od prejšnje jeseni ;) - še ne (do konca) razpadlih.

O gnojenju v naravi raje ne bi, ker je tega tudi brez drekov dovolj ;)

aha, imenuje se umetno gnojenje in onesnaževanje podtalne vode :2thumbs:

Še vedno me pa zanima pobiranje svojih lastnih drekov, sprehajalci v naravi :2thumbs:

PS: Človeški bolj smrdi, še posebej če je na čevlju ;)
Sicer pa, vsakdo se najbolje počuti v sebi čimbolj podobni družbi :dontknow:

bobi
28.09.2006, 11:13
Samo sprenevedanje, odgovora pa nikjer :clown:

Očitno nekaterim gredo v nos samo pasji dreki, človeški pa ne :D, zakaj, ker je človek superiorno bitje in lahko serje kjer hoče :mad:

Točno to sem vedel že pred mojim prvim postom, da je to tema, ki ima drugačen pomen kakor pravi naslov :2thumbs:

tsuaF
28.09.2006, 12:52
Samo sprenevedanje, odgovora pa nikjer :clown:

Kje pa je vprašanje? :dontknow:

Očitno nekaterim gredo v nos samo pasji dreki, človeški pa ne :D, zakaj, ker je človek superiorno bitje in lahko serje kjer hoče :mad:

Vsaj jaz osebno se napram živalim počutim superiornega. Za fiziološke potrebe smo si pa superiorni primati zgradili lične prostore z odplakovalniki ;)

Točno to sem vedel že pred mojim prvim postom, da je to tema, ki ima drugačen pomen kakor pravi naslov :2thumbs:
V čem pa je izražen namen teme v naslovu po tvojem mnenju. Naslov je dovol jasen, da opredeljuje okvir debate. ;)
Zanimivo pa je, da nihče ne ponudi namenskih prostorov, kjer se sprehaja pse, niti tehnik sprehajanja, niti opreme za sprehajanje, niti kje imajo najbolše in najcenejše aporte, vrvise, vrečke. lopatice na štilih, ... ;)

roxa
28.09.2006, 15:57

:D :D :D
hecno sam imaš poanto tule res....jaz veliko hodim v hribe in se mi še ni zgodilo, da bi me pritisnilo na veliko potrebo (lulat sem že šla)...moram pa povedat, da dreka od psa v hribih ne pobiram...razen če se podela sred poti....pa še neki...človeškega dreka je v hribih velik, pobira ga pa očitno nihče...men se je že zgodil, da se mi je pes povaljal v človeški drek...:evil:

roxa
28.09.2006, 15:59
....:nonono: kristus:nonono:

vea
28.09.2006, 19:02
mislm, pa sj je pasji drek lih tko naraven.
najbrz se samo kasneje razgradi kot človeški, ampak se. a zdj bote pa rekl, da bo po desetih letih še vedno tm svetil al kako?
sj ni čigumi.

tsuaF
28.09.2006, 19:44
mislm, pa sj je pasji drek lih tko naraven.
najbrz se samo kasneje razgradi kot človeški, ampak se. a zdj bote pa rekl, da bo po desetih letih še vedno tm svetil al kako?
sj ni čigumi.
Namesto, da tako hudo mislis si enkrat, ko odide sneg oglej pasja sprehajalisca.
Pa da moje ne bo na pamet. Tudi sam imam psa, pa zato ne mislim, da ima moj pes in z njim jaz kaj vec pravic kot ljudje /// taki in drugacni .

soncnica
28.09.2006, 21:02
nja...ko sneg skopni-je sprehajalisce grozljivo nagrauzno:nonono:

vea
28.09.2006, 22:05
a ste pomislil da se mogoče ne razgradi, ker je mrzlo?
snovi se razkrajajo v toplih temperaturah, ki jih pod snegom nekak ni.
podobni učinek, kot če daš meso v skrinjo, pa logično ne bo zgnil, ker je mrzlo...
:)

nattka
29.09.2006, 07:12
saj ni point v razkrajanju, ampak v tem, da se lastnikom ljubkih živalic niti slučajno ne da pucati za njimi ... in najdejo tisoč in en razlog in tisoč in eno primerjavo, da jim tega ni treba početi še naprej ...

in potem kadilci posvinjajo klopce in okoli njih ... seveda tiste, ki jih vandali prej niso demolirali ... kar pa je širšega radiusa je polno steklovine ... če pa ne bi bilo stekla, bi bilo pa garantirano pasji dreki ...

torej, vsem ostalim, ki ne kadimo, ki ne počepnemo v grmovju ( ker opravimo to doma), ki nimamo najbolj ljubke kuže na svetu ( ker pes pomeni najprej ODGOVORNOST) in ki nismo navdušeni nad spuščenimi psi na trim stezi in drugje, kjer se rekreiramo ... vsem nam ostane samo, da pogoltnemo očitno krivico in smo tiho, ker v nasprotnem primeru nas gladko označijo za NEljubitelje živali in nestrpneže ...

roxa
29.09.2006, 08:18
torej, vsem ostalim, ki ne kadimo, ki ne počepnemo v grmovju ( ker opravimo to doma), ki nimamo najbolj ljubke kuže na svetu ( ker pes pomeni najprej ODGOVORNOST) in ki nismo navdušeni nad spuščenimi psi na trim stezi in drugje, kjer se rekreiramo ... vsem nam ostane samo, da pogoltnemo očitno krivico in smo tiho, ker v nasprotnem primeru nas gladko označijo za NEljubitelje živali in nestrpneže ...
se strinjam s tem in tudi sama to zagoarjam:approve:

Stopinja
09.01.2007, 17:36
Ce komurkoli primanjkuje casa za sprehajanje psa ali krtacenje macke, naj me kontaktira. Kot studentka bom vesela dodatnega evra, vi boste pa lahko ta cas izkoristili za kaj drugega.

Upam, da ne bo kritik, ker sem to napisala sem in kot novo "temo" :)

Limml
09.01.2007, 17:40
Sicer ne potrebujem tvoj uslug (no predvsem ne takšnih, ki jih ponujaš, razen če maš tud kakšno dodatno specializacijo) :) ampak podpiram take zadeve, ki se pri nas šele pojavljajo...

Good luck :)

1mb-lol
09.01.2007, 19:35
Zakaj nism iz Ljubljane :rolling: :veryevil: Kot vojak imam čas za mojo psičko šele popoldne tako, da dopoldne bi mi prav prišla :sleepy: Upam, da ne delaš tega samo zaradi denarja ampak tudi, ker si ljubiteljica živali? ;)

Lp

popka
09.01.2007, 23:47
krtačenje mačke? se prav prideš na dom za deset minut, pokrtačiš in greš?:dontknow: kok pa kej računaš za te usluge?

za sprehajanje psov ful fajn, sigurn bo komu prou pršlo, sam krtačenje....tega pa ne razumem najbol:shy:

Tanatie
12.01.2007, 04:39
no ja eno tako ornk urejanje kake dolgodlake macke traja vec kot 10 minut, sam men to tut ne izide najboljs...kar se pa psov tice pa ful dobra ideja. js ze tko uzivam, ko pelem svojga na uro pa pol dolg sprehod cez njive in travnike, ce bi bil pa se placan za to...wish I thought of it first...

Izbrisan
05.02.2007, 21:20
A Tito je pa umrl? Drugače bi pa tudi jaz sprehajal pse, če je kakšen iz moje bližine.