Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Dajmo še eno reči o NOVI SLOVENSKI ZASTAVI. .

Citymamba
06.09.2006, 13:50
Glede na to, da se Slovenija prebija med najrazvitejše državice bi bilo lepo, če bi si omislili primernejšo zastavo, na pa tole skrpucalo. Že vrsto let se meša megla in se krešejo "strokovna" mnenja o tem. Osebno menim, da potrebujemo prepoznavnejše nacionalne simbole. Pa tudi v športu bi se končno lahko zmenili za enotno barvo.

Knez
06.09.2006, 13:50
A ti res misliš, da bomo z drugo zastavo kot država bolj prepoznavni?

Citymamba
06.09.2006, 13:54
Absolutno. Državni simboli so eden od najpoglavitnejši elementov prepoznavnosti. Ko vidš ameriško, kanadsko, kitajsko, švicarsko ali katero drugo zastavo takoj veš za katero državo gre. Kaj pa naša? Kot da smo člani Ruske federacije. :dontknow:

Citymamba
06.09.2006, 14:03
Meni dopade rdeča s kakšnim simbolom kmetijstva in kovaštva. Petokraka bi tudi pasala v ta sklop. V desnem kotu spodaj pa en majčken črn panterček, kot ena miška...... ki gloda pšenico in dela škodo na kolhozih. :veryevil:

maestro II.
06.09.2006, 14:06
evo moj prispevek

]http://www3.shrani.si/files/slike22907985.png

Citymamba
06.09.2006, 14:07
***eš tak prispevek, ko stran ni dostopna. :mad:

mataj
06.09.2006, 14:35
evo moj prispevek

http://www3.shrani.si/files/slike22907985.png:2thumbs: Dobra! :D

Knez
06.09.2006, 14:39
Absolutno. Državni simboli so eden od najpoglavitnejši elementov prepoznavnosti. Ko vidš ameriško, kanadsko, kitajsko, švicarsko ali katero drugo zastavo takoj veš za katero državo gre. Kaj pa naša? Kot da smo člani Ruske federacije. :dontknow:

Mi smo te barve prevzeli v 19.stoletju v obdobju, ko se je naša narodna zavest šele formirala.

Tako da so po moje kar prave.

Black
06.09.2006, 14:44
jao kle že vidim da bo spet karantanc se pojaviu...tk d bom kar še tu post nalimau iz druge teme..

http://www.tu-je.si/assets/site/ostalo/pant.png
tud sanja se mi ne kaj in kje bi lahko ta karantanski panter povezoval ...črn je...ok fino...čra mistična barva...whatever definiraj kt ti paše.."bogato" mednožje..plodnost recimo (ja slovenski fu.kamo k zajci)...
rdeči krempli...rdeč jezik...o zanimivo..nben nič omeniu..rdeči rogje...
če me na kaj asociira me asociira na kak star kult (krščanski ali poganski..nepomembno)...

ni pa jasno zakaj v zgodovini iskat "nov" dizajn al pa "novo" simboliko za ti slovensko razpoznavnost zastave itd...bv čist bv...smo res tolk nekreativni d ne znamo iskat nč novga oz narest nč novga??
lol...pa ta je tud dobra...d bomo v trendu k si države štimajo nove simbole pa to ..mi pa iščemo svoj nov simbol v preteklosti..res napredek

mislm glede na slovenskko miselnestjo in inteligenco bi prej biu en kamn na beli podlagi čist prava razpoznavnost te retardiranosti...stojite na eni točki..pametujete in obtožujete na vse konce in kraje...u končni fazi recimo mate pojem o preteklosti in nekih dejstvih..a napredne miselnosti tolk k moje spodne gate...

karantanski panter ali pa lev kakorkoli...mi je vizualno všeč..lep dizajn srednjeveškega kova...zanimivo se mi zdijo ti detajli...rdeči kremplji jezik in rogje ..razprti prsti v nekakšnem borbenem ali grozečem položaju...deluje precej napadalno, grozeče, borbeno na nek način...zanimiv mi je tudi izbor barv...bela podlaga (mogoče simbolizira čistost...jasnost..brezmadežnost...ali pa ime le enostavno funkcijo da sam simbol bolj izstopa), črn panter ali lev (mističnost, skrivnostnost, lahko tudi smrt), rdeči kremplji jezik in rogje (kri je nekako edina asociacija..mogoče tudi peklenstvost), mednožje (skozi zgodovino je po večini pač mednožje navadno intrepertiran kot simbol plodnosti...dvomim da bi tu bilo kaj drugače).

dvomim da lahko zagotovo kdorkoli trdi od kod izvira oz kdo ga je originalno pričel uporabljati ker to je precej težko doreči...kvečjemu lahko rečejo kdo je prvotno uporabljal da bi bilo to uradno prvič tudi dokumentirano...to ne pomeni da ga kdo pred to skupino ljudi ali dotično osebo ni nihče uporabljau...

danes poznano češ da slovenski simbol...skinhedi prevzel za svojega oz ga ponovno odkrili...in za moje pojme ga nosijo za dodatno poudarjanje češ da na slovneskost (v kolikor to sploh je resnično slovenski simbol) oz kot je pač tipično ..poveličevanje lastnega naroda...kar je do neke meje prav...ampak poudarjam..DO NEKE MEJE

marsikatera simbolika takšnih in drugačnih simbolov je napačno interpretirana..se nebi čudil da bi tudi karantanski lev oz panter bil...

aja pa še neki...se mi zdi bolj podobno upodobitvi hudiča v simboliki ali pa zmaja kt pa leva al pa panterja..marskatera anatomska zadeva manka...pa takrat niti niso poznal (če sklepamo da je simbol srednjeveški) niti kaj precej seznanjeni z eksotičnimi živalmi...posebej pa ne črnimi panterji

(copy paste iz teme-> http://forumi.siol.net/showthread.php?t=19210&page=2 malce editiran za v to temo)

NaceM
06.09.2006, 14:59
Važn, da ma lulčka narisanega! :D

Black
06.09.2006, 15:01
dobr d jajca niso pozabil..tk loh dobesedno rečš..mam jaca (v večih pomenih) :D:rolling::rolling: :clown:

NightTrain
06.09.2006, 15:47
Evo še mojo....2 minuti dela. Barve in grb ( ki je večji) se ohranijo!!!

http://www3.shrani.si/thumbs/slonova908867.jpg (http://www3.shrani.si/o.php?slonova908867.jpg)

redfax
06.09.2006, 15:48
en sam lipov list, to je vse...brez grbov in vsega sranja... ali pa pac ohranmo obstojeco...

Arjuna
06.09.2006, 15:52
In zakaj iskati motiv za simbole v zgodovini? Zato, ker lastne zgodovine se odrecejo samo tepci in narodi, ki potem tudi kmalu nehajo obstajati. Tudi zgodovina je koristno orozje v mednarodnih odnosih, zato tudi jodlarji tako cvilijo, ko se mi v svojih atributih drzavnosti spomnimo na to (kar nam priznavajo celo pregovorno o drugih nerazgledani Americani), da je Karantanija bila prva slovenska drzava. To namrec pomeni, da so jodlarji na danasnjem ozemlju Avstrije priseljenci in lahko zapre gofljo kaksnemu jodlarskemu naci blebetalu, ki blebece o slovenski manjsini. Na primer. Etc.

Tako si me navdušil, da me ima, da bi v tem razburljivem zanosu šel na Gosposvetsko polje napravit štalo.
A je še kdo ZA!
Esterajherji rauss iz KOHOŠKE, RAUSS.

Black
06.09.2006, 15:56
lol :D

anarchy
06.09.2006, 16:24
Ma kaj, o smo ze tako navajeni na naso zastavico, ceprav, ce smo jo v casu asmostojnosti zamenjali ze enkrat, ter jo vmes se malo spremenili, mogoce ne bi bilo nic narobe, ce bi enkrat zares dokoncno dali kaksno lepo zastavo, ki bo bila unikatna, ce bi imeli karantanskega tigra, bi sigurno vsi takoj vedli za katero drzavo gre, saj nima vsakdo tako zapletene figure na svoji zastavi, tako, ko bi enkrat vedli, cigava je, nebi nikoli pozabli.

anarchy
06.09.2006, 16:25
Ker danasnja je res podobna ruski slovaski, jugoslovanski, itd... Za tujca je to verjetno ena in ista pasta, saj so barve iste in drzavice so majne neprepoznavne, razen rusije pac, torej vejo priblizno kam nas dati, tam, kamor ne spadamo, saj smo drzava zase!

anarchy
06.09.2006, 16:26

http://www3.shrani.si/thumbs/slonova908867.jpg (http://www3.shrani.si/o.php?slonova908867.jpg)

Sej je tudi lepa no, tako bi se ze nekoliko bolj razlocili od ostalih zastav.

Knez
06.09.2006, 16:42
Mislim, da ima Slovenija resnejše probleme, kot je zastava.Denimo, mene močno zanima, kdaj bodo spacali skupaj ta onkološki inštitut, namontirali mize..Potem nova pediatrična klinika..Takšne stvari.

Mislim, bajta je razmetana, nekateri pa predlagajo, da fasado zamenjamo, da bo bajta vsaj od zunaj lepše zgledala..

mungo
06.09.2006, 16:45
:2thumbs:

Pa ne pozabit, da potrebujete za spremembo ustave 2/3 glasov v parlamentu. :clown: Jaz tega gotovo ne bom podpiral. :approve:

Citymamba
06.09.2006, 17:25
Mi smo te barve prevzeli v 19.stoletju v obdobju, ko se je naša narodna zavest šele formirala.

Tako da so po moje kar prave.Slovenci nismo šele od 19. stoletja.:mad:

Citymamba
06.09.2006, 17:26
Važn, da ma lulčka narisanega! :DIn to večga od RTV-jevskega fantka. Pa še stoječ je. To samo kaže kako smo Slovenci gajstni in že dolgo skačemo po svetu.

Citymamba
06.09.2006, 17:28

http://www3.shrani.si/thumbs/slonova908867.jpg (http://www3.shrani.si/o.php?slonova908867.jpg)A tist od spodej je pa kurz od eura?:veryevil:

Knez
06.09.2006, 17:29
Slovenci nismo šele od 19. stoletja.:mad:

Nismo, ampak naš preporod in zavedanje, da smo Slovenci, je prav zaživelo takrat nekje..

bobi
06.09.2006, 17:33
:2thumbs:

Pa ne pozabit, da potrebujete za spremembo ustave 2/3 glasov v parlamentu. :clown: Jaz tega gotovo ne bom podpiral. :approve:

A bi rad povedal da si smralo iz parlamenta :clown:

Citymamba
06.09.2006, 17:33
A to zato, ker je Repe tko reku?:evil:

bobi
06.09.2006, 17:34
Nas pa Rusov je 202 milijonov!:approve:

A bez rusa pola kamiona :veryevil:

bobi
06.09.2006, 17:46
:rolling:
Pa a si vidu, kwa majo Rusi grdo zastavo?!:veryevil:

Isti šlamparaj kakor mi :clown:

(vsi cigani pod isto zastavo)

mturk10
06.09.2006, 18:39

Namesto grba eno nago bejbo:shy:

FerdoX
06.09.2006, 19:11

Ta predlog je pa še iz leta 1991

sJavorshek
06.09.2006, 19:33
Pa še tole, o naši novi zastavi, predlagam trobarvnico, z zgoraj, belo, sred zeleno in spodaj modro, ki simbolizirajo gore, zeleno bogatstvo (gozdovi) in morje. :approve:
Kot simbol pa morda še lipov list (ali grozdje :veryevil: )

Skopirano iz mojega odgovora v temi o panterju. :)

VZORNIK
06.09.2006, 19:39
Pa še tole, o naši novi zastavi, predlagam trobarvnico, z zgoraj, belo, sred zeleno in spodaj modro, ki simbolizirajo gore, zeleno bogatstvo (gozdovi) in morje. :approve:
Kot simbol pa morda še lipov list (ali grozdje :veryevil: )

Skopirano iz mojega odgovora v temi o panterju. :)

To pa res ni primerno, da si rdečo spustu! Ta beli barvi bi se lažje odrekli.

Dalmatinec
06.09.2006, 19:39
Namesto grba eno nago bejbo:shy:
:2thumbs: :2thumbs: :2thumbs: :rolling:

sJavorshek
06.09.2006, 19:40
To pa res ni primerno, da si rdečo spustu! Ta beli barvi bi se lažje odrekli.

Kaj pa je rdečga v državi naši (sej vem, če problem zanikaš, še vedno obstaja, ampak a mormo res celmu svetu dat vedet, da jih še vedno priznavamo? :blush: :veryevil: :veryevil: )

Dalmatinec
06.09.2006, 19:42
Kaj pa je rdečga v državi naši (sej vem, če problem zanikaš, še vedno obstaja, ampak a mormo res celmu svetu dat vedet, da jih še vedno priznavamo? :blush: :veryevil: :veryevil: )

Rdečega? Nosovi večine Slovencev...:veryevil:

VZORNIK
06.09.2006, 19:42

DA,DA, DA

sJavorshek
06.09.2006, 19:47
DA,DA, DA

********** :veryevil: :veryevil: :veryevil:

NightTrain
06.09.2006, 19:48
Ta predlog je pa še iz leta 1991

aja? hvala za info., nism vedu da je bil že leta 9l ta predlog na mizi....

Citymamba
06.09.2006, 21:14
Sem zato, da se ohrani simbolna izraznost triglava. Vendar je potrebno zadevo doterati, da ne bo izgledal preveč šlampasto in kičasto. Vsekakor pa mora vsebovati belo barvo saj ta zastavo poveča in njene simbole bolje povdari. Kontura Triglava je prepoznavna. Tako pri navijaški kakor pri igralski opremi. Ni vrag, da se ne bi našel oblikovalec, ki bi oblikoval enostavno, sodobno a prepoznavno zastavo. Sicer pa nikjer ne piše, da mora biti trobojnica. Lahko bi uporabili le dve barvi. No ali pa tudi več. Vendar potem zadeva že izgubi svoj čar. Predvsem pa enostavnost.

FerdoX
07.09.2006, 06:14

Kri pobitih slovencev. PA nekateri nekrofili v tem vidijo simboliko.

FerdoX
07.09.2006, 06:14
aja? hvala za info., nism vedu da je bil že leta 9l ta predlog na mizi....

Spomnim se tega predloga (zaradi poševnih črt) takrat tik preden so izglasovali nove simbole.

sJavorshek
07.09.2006, 06:17
Grb naj se skensla, mislm, da smo še edini na svet, k vlečemo simbole druge svetovne vojne za sabo, čeprav je vmes državna tvorba, ki jih je vsilila, razpadla. :dontknow: :nonono: :nonono: :nonono:

sJavorshek
07.09.2006, 06:19

So not my ****ing problem. :dontknow:
Moja mt ni bla rojena takrat, k so se izvajal povojni poboji, kaj šele jest.
Ve se, kdo je izdaju ukaze za poboje, sam se jih zarad vojnih časti pusti pr mer. :mad:

Simbolika? Kakšna že? Dej bot prjazn, razsvetli me. :veryevil:

FerdoX
07.09.2006, 06:22
So not my ****ing problem. :dontknow:
Moja mt ni bla rojena takrat, k so se izvajal povojni poboji, kaj šele jest.
Ve se, kdo je izdaju ukaze za poboje, sam se jih zarad vojnih časti pusti pr mer. :mad:

Simbolika? Kakšna že? Dej bot prjazn, razsvetli me. :veryevil:

NE vem. Pravim da nekateri (ne jaz) v tem vidijo simboliko. :dontknow:

cornholio
07.09.2006, 08:18
http://img215.imageshack.us/img215/348/sdscopypa6.jpg :veryevil:

...himna bi bla pa nekak: " maske padajo, hajl edini in izbrani, večno služimo, hajl edini in pregnani (beri prefrigan, iznajdljiv, zmuzljiv)..."

Citymamba
07.09.2006, 08:33
:veryevil: :veryevil: :veryevil:

Citymamba
07.09.2006, 08:34
Kaj pa če bi na fano narisali kosti in lobanjo? To močno odraža našo tradicijo. Še danes jih izkopavamo. :evil:

Arjuna
07.09.2006, 10:07
Sem zato, da se ohrani simbolna izraznost triglava. Vendar je potrebno zadevo doterati, da ne bo izgledal preveč šlampasto in kičasto. Vsekakor pa mora vsebovati belo barvo saj ta zastavo poveča in njene simbole bolje povdari. Kontura Triglava je prepoznavna. Tako pri navijaški kakor pri igralski opremi. Ni vrag, da se ne bi našel oblikovalec, ki bi oblikoval enostavno, sodobno a prepoznavno zastavo. Sicer pa nikjer ne piše, da mora biti trobojnica. Lahko bi uporabili le dve barvi. No ali pa tudi več. Vendar potem zadeva že izgubi svoj čar. Predvsem pa enostavnost.

Tudi jaz bi bil za triglavsko varianto, vendar sestavljeno iz obrisov glave JJ, slikane z leve strani, enfejs in z desne strani. Diamanti so večni.

mytilus
07.09.2006, 12:30
Jaz pa mislim da bi Slovenijo najboljše simboliziral figov list. Zelen, ekološki - newagevski..

Predvsem pa bi končno predstavil vesoljni javnosti splošno slovensko prepričanje, da je vsak Slovenec neki K...
:approve: :approve:

Citymamba
07.09.2006, 12:31
Pa notranjost koltove cevi, kot pri Bondu, bi tud pasala poleg. :evil:

Arjuna
07.09.2006, 15:14
Kaj pa če bi na fano narisali kosti in lobanjo? To močno odraža našo tradicijo. Še danes jih izkopavamo. :evil:

A si mislil tole:

http://www.libertys.com/dra/drg_xx.gif

Ta bi pasala edino k mornarici, kot simbol softverske trgovine in tranzicije.

Arjuna
07.09.2006, 17:02
Hm, če mu daš še srp & kladivo na lobanjo, si pokril še celo 20. stoletje od leta 1917 do danes!:cool:

Če bi dodal pa križ, bi pokril še mnogo daljše obdobje, kjer so sežigali Giordana Bruna, čarovnice in počeli ostala inkvizitorska opravila, iztrebljali Indijance, križarili v vojnah, blagoslavljali fašistično orožje, otipavali otroke, nečistovali s kuharicami in niso znali pojasniti niti tega, ali je imel Kristus X in Y kromosome in čejih je imel, od kod mu tisti Y.

Citymamba
08.09.2006, 07:24
Lahko bi dfodali še kakšen penis saj bomo čez kakšnih 20 let tako in tako v ****u. :evil:

Arjuna
08.09.2006, 09:49
City, to je res, ampak za tole v kzrcu so seveda krivi srpokladivarji. Arjunove predpotopne zgodbe sodijo v zgodovinski kontekst, kjer imajo (spet nerevidirani srpokladivarji :clown:) glavno besedo pri določanju kdo je tisti ta hudoben, tole kar se dogaja zdej je pa le prehodno obdobje iz komunizma v kapitalizem.:D :veryevil:

Predpotopne zgodbe se dogajajo prav zdaj in tu, zakaj tile tvoji črnuharji, iz katerih riti ti gleda le še spodnji del trupa, nas potapljajo 100/uro.

vik
08.09.2006, 09:50
Meni dopade rdeča s kakšnim simbolom kmetijstva in kovaštva. Petokraka bi tudi pasala v ta sklop. V desnem kotu spodaj pa en majčken črn panterček, kot ena miška.

Tudi meni bi bila všeč rdeča petokraka na rdeči podlagi.:2thumbs:

crazylemonlemon
08.09.2006, 12:36
Ker se vse pri nas vrti okol enga in istega, sploh ni več dileme. Revizijo zgodovine itak izvajamo/jo vsi.

Grb naj izgleda tkole: srp in kladivo obrnjena (seveda na levi strani) stran od križa (ki je jasno na desni strani). Vmes dovolj prostora za flašo cvička. Bodimo ponosni na to svetovno posebnost, keneda?!!!

Zastava naj bo pa kr rjava - pride grb do izraza.

RESNO - nekje sem videl plavega panterja, pod njim pa lipove liste - bojda heraldično utemeljen. Lepo izgleda. Črni mi smrdi - sploh ker ga furajo skini!

ENARB
08.09.2006, 14:38
Meni pa nikoli niso bili všeč ljudje ali države, ki se enkrat ovijajo v rdeče cunje, drugič pa v črne. Pustimo zastavo takšno kot je. Konec koncev smo ljudje tisti, ki predstavljamo Slovenijo.
Če pa jo že moramo zamenjati, predlagam pol rdeče, pol črne in na sredi berača, saj je večina revnih, odkar so najdeni prvi zapisi o nas.

Citymamba
08.09.2006, 14:39
Tudi meni bi bila všeč rdeča petokraka na rdeči podlagi.:2thumbs:Brez rumene, ali zlate obrobe.:evil:

Citymamba
08.09.2006, 14:40
Meni pa nikoli niso bili všeč ljudje ali države, ki se enkrat ovijajo v rdeče cunje, drugič pa v črne. Pustimo zastavo takšno kot je. Konec koncev smo ljudje tisti, ki predstavljamo Slovenijo.
Če pa jo že moramo zamenjati, predlagam pol rdeče, pol črne in na sredi berača, saj je večina revnih, odkar so najdeni prvi zapisi o nas.Ja imamo pa res ljudi za presentacijo. Drnovšek, Križnar itd. so resnično primerki za takšno nalogo. :evil:

Black
08.09.2006, 14:55
bumbar pa lihkar si povedu sam kaj rdeča barva predstavlja v simboličnem pomenu...rdeča barva je v ikonografiji po večini obveljala kot simbol krvi...bumbar

Vsemogočni
08.09.2006, 22:12
Nebeško modra podlaga, na eni strani Rode, na drugi pa grmade na katerih kurijo čarovnice :veryevil: :veryevil: :veryevil: Jamčim prepoznavo v celem svetu, nihče več nas ne bo zamenajl s komerkoli.

Pepko
09.09.2006, 08:21
sam bi blo dobr da bi dal kšno bolšo zastavo :2thumbs:

ozayrus
10.09.2006, 08:53
Grb bi moral ostat (no mal se ga lahko dodela spremeni) ker je po Svetu veliko spomenikov, medalj, vojaških oblek,... Ki bi s spremembo grba ostali nepovezani (vsaj občutek bi se lahko tako razvil) plus tega pa bi blo na novo potrebno spremnit grbe na opremi slovenske vojske, policije,... Če gr ostane s rešimo nekaj stroškov.
Toda barve pa to z lahkoto premenimo. Grb recimo damo na zeleno podlago, nas boodo še muslimani mel rajš. Al ga pa pripomamo na figov list. Samo dva panterja, ki ga obdajata... Skratka, da zgradimo spremembe okrog grba.

cornholio
10.09.2006, 09:49
...meni je bolj všeč rumena ;)

http://img177.imageshack.us/img177/369/zastavacopyjw0.jpg

človek
10.09.2006, 09:50

Ta pa bi bila prepoznavna! Dejmo sklicat referendum!

Oberst
10.09.2006, 09:52
Ta je pa brez srpa in kladive :dontknow:

Arjuna
10.09.2006, 09:54

Tole je pa ziher Kogojevo delo,ki mu je JJ držal nož na vratu med oblikovanjem.

Oberst
10.09.2006, 09:59
JJ si zasluži svojo zastavo in spomenik saj nas je rešil pred Roparjem, Potrkajčem, Poharjem in ostalo zalego :approve:

Arjuna
10.09.2006, 10:02
JJ si zasluži svojo zastavo in spomenik saj nas je rešil pred Roparjem, Potrkajčem, Poharjem in ostalo zalego :approve:

Potem pa hitro na delo s postavljanjem, časa imaš še zelo malo.

Oberst
10.09.2006, 10:09
Misliš da bomo spet želi in zabijali s titovko na glavi ;) 1945-1991 to obdobje je mimo :approve:

človek
10.09.2006, 10:11
Misliš da bomo spet želi in zabijali s titovko na glavi ;) 1945-1991 to obdobje je mimo :approve:

Ne po Janši bo sledil Klerikalni totalitarizem!

Oberst
10.09.2006, 10:12
Po Janši Janša :approve:

buba
10.09.2006, 10:14
Po Janši Janša :approve::nonono: -- po Titu Jansa -- seveda s krajso vmesno pavzo -- Puma se je namrec svojo kumrovsko lekcijo ze davno naucil na pamet...:clown:

človek
10.09.2006, 10:14
Po Janši Janša :approve:

Sanjaj! Edino z državnim udarom! Tako kakor skoraj tam okoli 1992!

Oberst
10.09.2006, 10:21
Sanjaj! Edino z državnim udarom! Tako kakor skoraj tam okoli 1992!
..... ko so nas rešili pred RDEČIMI vragi

človek
10.09.2006, 10:24
..... ko so nas rešili pred RDEČIMI vragi

NE NE, državni udar je grozil kasneje!
JJ je s svojimi vojaki v kočevskih gozdovih (kjer so se počutili nenavadno domače) poizkušal prevzeti oblast z znanjem pridobljenim v šolah njegove mladosti!

Oberst
10.09.2006, 10:29
opažam, da si še mlad in se ti ni blo potrebno boriti za samostojno slovenijo ;)

človek
10.09.2006, 10:40
opažam, da si še mlad in se ti ni blo potrebno boriti za samostojno slovenijo ;)

OHO ti si pa streljal ko nor a?

Daj povej kje si se boril i?

Pa še to: nikoli se ne grem borit za ideale drugih!!! Sem raje dezerter!

Oberst
10.09.2006, 10:43
Ja bil sem na fronti!

človek
10.09.2006, 10:48
Ja bil sem na fronti!

Jaz tudi! Doma smo skupaj s starši nosili stvari v klet...

Oberst
10.09.2006, 10:51
Ljubi otrok, se mogoče spomniš mejnega prehoda Holmec? Ja ravno tistega, ki ga še sedaj vlačijo po zobeh! Ko bi ti bil takrat zraven bi se še danes držal mamice. Ali ti sploh veš kako je bilo, ko so obstreljevali mejni prehod? Ne mi govorit nekaj na pamet!

človek
10.09.2006, 10:52
Ljubi otrok, se mogoče spomniš mejnega prehoda Holmec? Ja ravno tistega, ki ga še sedaj vlačijo po zobeh! Ko bi ti bil takrat zraven bi se še danes držal mamice. Ali ti sploh veš kako je bilo, ko so obstreljevali mejni prehod? Ne mi govorit nekaj na pamet!

Svaka vam čast!

Citymamba
10.09.2006, 11:27
Dajmo se pogovarjati o novi slovenski fani ne pa o streljačini. Sicer pa predlagam, da tule objavite svoje resne prispevke in predloge. Torej likovne prispevke z ustrezno obrazložitvijo. Zakaj pa ne bi dali ideje za lepšo in prepoznavnejšo zastavo? :dontknow:

NightTrain
10.09.2006, 15:15
http://www3.shrani.si/thumbs/slo1922658.jpg (http://www3.shrani.si/o.php?slo1922658.jpg)

http://www3.shrani.si/thumbs/slo4922662.jpg (http://www3.shrani.si/o.php?slo4922662.jpg)

jz sm si pa, raje kot se kregal o ta rdečih,florescentnih, bordo... bilokaterih, vzel malo časa in neki ustvaril....evo, karentanski panter, postavim ga pod triglav, stoji nad zelenim poljem (gosposvetskim:veryevil:), nad njim pa jasno modro nebo. možni 2 varianti postavitve triglava(na sredino al pa ob rob)

no,edino barve zgledajo malo mogometno,reprezentanca pa zadnje čase na veliko puši..tko da, ne vem,no...:shy:

pa še ena brez panterja....
http://www3.shrani.si/thumbs/slo2922744.jpg (http://www3.shrani.si/o.php?slo2922744.jpg)

cornholio
10.09.2006, 15:31
...od kdaj mamo v sloveniji piramide ? :)

Citymamba
10.09.2006, 19:08
http://www3.shrani.si/thumbs/slo1922658.jpg (http://www3.shrani.si/o.php?slo1922658.jpg)

http://www3.shrani.si/thumbs/slo4922662.jpg (http://www3.shrani.si/o.php?slo4922662.jpg)

jz sm si pa, raje kot se kregal o ta rdečih,florescentnih, bordo... bilokaterih, vzel malo časa in neki ustvaril....evo, karentanski panter, postavim ga pod triglav, stoji nad zelenim poljem (gosposvetskim:veryevil:), nad njim pa jasno modro nebo. možni 2 varianti postavitve triglava(na sredino al pa ob rob)

no,edino barve zgledajo malo mogometno,reprezentanca pa zadnje čase na veliko puši..tko da, ne vem,no...:shy:

pa še ena brez panterja....
http://www3.shrani.si/thumbs/slo2922744.jpg (http://www3.shrani.si/o.php?slo2922744.jpg)Super ideje. :2thumbs: Sploh zadnja(spodnja) mi dopade zaradi preproste in učinkovitosti sporočila. Te lahko prosim za uslugo in na zadni narediš še verzijo z obrobo stiliziranega triglava? Torej s tako imenovano in line v beli barvi.

zverina
10.09.2006, 19:11
zeleno in modro:nonono:

men je podobna lovskemu praporju.

Citymamba
10.09.2006, 19:13
Teb je bližja krvavo rdeča?

zverina
10.09.2006, 19:19
Teb je bližja krvavo rdeča?

bingo city!!:2thumbs:

rdeče podloga na nje črn panter.:approve:

mungo
10.09.2006, 19:23
Odlično NightTrain, v prihodnosti nas bodo poleg Slovaške zamenjevali še s Sierra Leone: :clown: :rolling:

Zastava Sierra Leone:
http://vexilolognet.hyperlink.cz/sierra_leone.gif

.
[url=http://www3.shrani.si/o.php?slo2922744.jpg]http://www3.shrani.si/thumbs/slo2922744.jpg (http://www3.shrani.si/o.php?slo1922658.jpg)

Citymamba
10.09.2006, 19:26
Mogoče je pa to dobra rešitev. Nam bodo pošiljali humanitarno pomoč. Nalepem bo dovolj hrane. In ljudje bodo začeli denar zapravljati za kaj mikavnejšega. Potovanja, avte, HIFI, TV itd. :dontknow: :evil: Mrecator bo pa propadel. :evil:

zverina
10.09.2006, 19:28
Odlično NightTrain, v prihodnosti nas bodo poleg Slovaške zamenjevali še s Sierra Leone: :clown: :rolling:

Zastava Sierra Leone:
http://vexilolognet.hyperlink.cz/sierra_leone.gif

:rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: .....:2thumbs: to ježur:rolling: :rolling: :rolling:

city a še se ti vedno dopade?

Citymamba
10.09.2006, 19:31
:rolling: :rolling: :rolling: :rolling: :rolling: .....:2thumbs: to ježur:rolling: :rolling: :rolling:

city a še se ti vedno dopade?Še vedno. Siera Leone ima drugo barvno zaporedje in tudi barve so drugačne. Predvsem modra. Torej?

zverina
10.09.2006, 19:51
o.k saj ni nič. Upam, da ne bo nigtrain v naslednem topicu predlagal spremembo Zdravljice za najnovejši hit Africe Baambatte.

Citymamba
10.09.2006, 19:53
:veryevil: :veryevil:

Citymamba
10.09.2006, 19:59
Sicer pa smo imeli do sedaj priložnost videti le en resen poizkus oblikovnaja nove slovenske zastave. Kje ste vsi silni modrijani, ki obvladate računalniško oblikavonaje? :dontknow: Dajmo, dajmo! Zakaj ne bi tule sprožili en majši oblikovalski forum in morda komu dali tudi idejo, ali ga napeljali k vložitvi pobude za njeno spremebo? :dontknow:

NightTrain
10.09.2006, 21:41
zverina, ah raje Zdravljico prepesnimo da bo podobna kaki južni od Azre in premaknemo državo malo bl dol, pa nej bo cela zastava rdeča in ena ovca bela gor, pa zravn lahko ti igraš dude in še malo zapoješ po južno, drnovšek te bo tako lepo pogledal ti bo sigurno zaplesal zravn z svežim zelenjem iz tamkajšnjega grmičevja v glavi spetim....

...jz bom pa raje začel kolonizirat sierro leone in jih obirat njihovih diamantov in kar je podobnega.... sej zastave bomo meli enake, ane? , tako da ne bo problema... END

Teo
10.09.2006, 21:49
jaz sem od vedno (ok od fuzbala naprej:D) bil za te tri barve.. zelena, bela in modra .. lepa in neznucana kombinacija...

Oberst
10.09.2006, 21:51
Rdeča notri pa nekaj črnega na beli podlagi :approve: : ;)

yamamoto
10.09.2006, 22:06
Rdeča notri pa nekaj črnega na beli podlagi :approve: : ;)

Ene par neonacijev je tukaj že ponujalo svoje usluge. :evil:

zverina
10.09.2006, 22:11
zverina, ah raje Zdravljico prepesnimo da bo podobna kaki južni od Azre in premaknemo državo malo bl dol, pa nej bo cela zastava rdeča in ena ovca bela gor, pa zravn lahko ti igraš dude in še malo zapoješ po južno, drnovšek te bo tako lepo pogledal ti bo sigurno zaplesal zravn z svežim zelenjem iz tamkajšnjega grmičevja v glavi spetim....

...jz bom pa raje začel kolonizirat sierro leone in jih obirat njihovih diamantov in kar je podobnega.... sej zastave bomo meli enake, ane? , tako da ne bo problema... END

AZRA je bila najuspešnejši izvozni artikel ex-yu, še Curt Cobain je priznal, da je dobival največje inspiracije od g.Johnny B. (Branimira) Štulića.:approve:

Zato lepo prosim, za osebne žalitve v katerih ne omenjate g.Štulića.:approve:

drugač pa glede zastave, saj ni tko slaba samo za moj okus je premalo izstopajoča enako kot zdajšna.:approve:

Oberst
10.09.2006, 22:12
Ki jih je manj kot pa RDEČIH :approve:

cornholio
11.09.2006, 06:30
Sicer pa smo imeli do sedaj priložnost videti le en resen poizkus oblikovnaja nove slovenske zastave. Kje ste vsi silni modrijani, ki obvladate računalniško oblikavonaje? :dontknow: Dajmo, dajmo! Zakaj ne bi tule sprožili en majši oblikovalski forum in morda komu dali tudi idejo, ali ga napeljali k vložitvi pobude za njeno spremebo? :dontknow:

mamba, socializem in družbeno koristno delo je že zdavnaj mimo. pokaž evre in razpiši plačan natečaj (pa ne za državni drobiž kjer tak pofl dobiš za male pare in brez koncepta...) :clown:

cornholio
11.09.2006, 07:41
Vidim, da si uporabil dva dialektično nasprotna pojma v istem stavku!:2thumbs: :clown:

...vidim da je nekaterim težko ločit med socialni in socialistični. dobrota je sirota, ja ;)

redfax
11.09.2006, 10:00
kaj pa ce predlagamo, da Rusi in Slovaki spremenijo svoji zastavi ?

SPAM
11.09.2006, 11:35
jst bi predlagal da se za novo slovensko zastavo da kej v stilu reklame z aslovenijo iz 80. let, k se spomnem d je bil en velk lipov list na rumeni podlagi, spodej je pa pisal slovenija, nevem zakaj bi mogu bit lih grb k je itk ful držav k v zastavah nimajo grba, zakaj bi mogl bit lih 3 barvna zastava iz bele modre in rdeče? un "črni panter" na njej bi bil čist odveč k je motiv že tolk posplošen pr drugih državah da je čist bv da bi se ga obešal gor

zverina
11.09.2006, 11:39
preveč podobna Kanadski.

Citymamba
11.09.2006, 11:41
kaj pa ce predlagamo, da Rusi in Slovaki spremenijo svoji zastavi ?;) :2thumbs: :veryevil:

SPAM
11.09.2006, 11:43
preveč podobna Kanadski.

a zdej pa ni preveč podobna ruski? sam s to razliko d ma grb gor?

Citymamba
11.09.2006, 11:43
jst bi predlagal da se za novo slovensko zastavo da kej v stilu reklame z aslovenijo iz 80. let, k se spomnem d je bil en velk lipov list na rumeni podlagi, spodej je pa pisal slovenija, nevem zakaj bi mogu bit lih grb k je itk ful držav k v zastavah nimajo grba, zakaj bi mogl bit lih 3 barvna zastava iz bele modre in rdeče? un "črni panter" na njej bi bil čist odveč k je motiv že tolk posplošen pr drugih državah da je čist bv da bi se ga obešal gor
Tudi dober predlog. Vendar ima Športno društvo Slovan svojo zastavo oz. logotip z rdečim lipovim listom na beli podlagi. Od kod jim tisdti rdeči lipov list ne vem. Vem pa, da je to zelo revolucionarno društvo. :evil: