Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Mastna koža na obrazu

frikec
06.09.2006, 14:06
pozdravljeni!

na obrazu - pravzaprav na čelu se mi zadnji čas (nekaj mesecev) dela mastna koža. Čeprav si umivam obraz 3x ali več krat na dan, se mi že po nekaj urah spet 'zamasti'. Prej sploh nisem imel tega in od kje se je to pojavilo (kaksna je bila sprememba v telesu pojma nimam). Sicer se veliko ukvarjam s športom - vsak dan, koža drugod po telesu ni mastna ampak prej suha.

A se komu kaj sanja kaj naj nardim? Ima kdo kakšen nasvet?

TuNina
06.09.2006, 14:12
prepogosto umivanje lahko povzroči še močnejše maščenje (je to beseda?) kože.

spartan
06.09.2006, 14:31
pozdravljeni!

na obrazu - pravzaprav na čelu se mi zadnji čas (nekaj mesecev) dela mastna koža. Čeprav si umivam obraz 3x ali več krat na dan, se mi že po nekaj urah spet 'zamasti'. Prej sploh nisem imel tega in od kje se je to pojavilo (kaksna je bila sprememba v telesu pojma nimam). Sicer se veliko ukvarjam s športom - vsak dan, koža drugod po telesu ni mastna ampak prej suha.

sploh ne štekam, zakaj se sekiraš

meadow sun
06.09.2006, 20:43
Kolk maš pa let,Frikec? :)

nemehecat
07.09.2006, 08:48
Prej al slej bo minilo, če ne pa po tridesetem, do takrat, si pa lahko kupiš kašno kremco za T območje, ki jih je povsod dosti in pa zdravo živiš.:2thumbs:

frikec
07.09.2006, 13:30
sploh ne štekam, zakaj se sekiraš

glih se ne sekiram, samo... koža je bolj zamaščena, delajo se mozolji in ogrci, prevleka za povšter je hitro umazana in posledično so mastni tudi lasje...
eto.

frikec
07.09.2006, 13:31
Kolk maš pa let,Frikec? :)

khm..29.
puberteta je že krepko mimo.:)

frikec
07.09.2006, 13:32
Prej al slej bo minilo, če ne pa po tridesetem, do takrat, si pa lahko kupiš kašno kremco za T območje, ki jih je povsod dosti in pa zdravo živiš.:2thumbs:

poskušam čimbolj zdravo živet, šport, prehrana, zelo malo alkiča, nič čikov...

šnela
07.09.2006, 13:36
si mogoče v zadnjem času 'pretiraval' s sirom alpa s kakšnim prekajenim mesom? to je menda velikokrat vzrok nečiste kože ...
drugače ti pa ne priporočam, da si obraz kar naprej umivaš ... dosti je zvečer in zjutraj (pa mogoče še kdaj vmes :D) in to s posebnim gelom za obraz (priporočam od vichyja normaderm ;))

Katrin
07.09.2006, 21:25

A uporabljaš kako kremo?

frikec
08.09.2006, 08:13
si mogoče v zadnjem času 'pretiraval' s sirom alpa s kakšnim prekajenim mesom? to je menda velikokrat vzrok nečiste kože ...
drugače ti pa ne priporočam, da si obraz kar naprej umivaš ... dosti je zvečer in zjutraj (pa mogoče še kdaj vmes :D) in to s posebnim gelom za obraz (priporočam od vichyja normaderm ;))

ne, kaj takega nisem jedev (preveč). Meso jem parkrat na teden, in ne vsak dan.
Mozno, da je hrana (npr. mleko)... bom sedaj mal probal, da se kaksni hrani izognem...
drugace pa hvala!

frikec
08.09.2006, 08:14
A uporabljaš kako kremo?

ne ne uporabljam nobene kreme. Prej ko sem imel suho kožo (predvsem pozimi) sem uporabljal niveo, nic kaj posebnega.

summer
08.09.2006, 08:23
jz se strinjam z Tunino.............prevečkrat si umivaš obraz....sploh če pri tem uporabljaš milo...

roxa
08.09.2006, 08:27
pozdravljeni!

Garnie ima fino kremo za mastno kožo v takšni plavi tubi je...probaj...pa ne pozabi na piling vsaj enkrat tedensko:shy:

frikec
11.09.2006, 13:30
izgleda, da je vsa ta zadeva zaradi hrane. In sicer (najverjetneje) zaradi mleka oziroma čokolina.
:rolling:
zdej že par dni nisem jedel te zadeve za zajtrk, pa je koža že bolje.
Svašta...

roxa
12.09.2006, 09:14
izgleda, da je vsa ta zadeva zaradi hrane. In sicer (najverjetneje) zaradi mleka oziroma čokolina.
:rolling:
zdej že par dni nisem jedel te zadeve za zajtrk, pa je koža že bolje.
Svašta...
to sem ti hotela tudi omeniti....mal zelenjave in kakšno jabolko pa bo;)

frikec
12.09.2006, 14:00
ja, sicer je pri men zajtrk tisti problem, ker vstajam kr zgodaj in do službe je kr dolga. Prazn žakl pa ne stoji po konc in zjutraj morm dost jest, ker se že lačen zbudim. In čokolino je imel najboljše razmerje med energijsko vrednostjo in "hitrostjo hranjenja".

freya
14.09.2006, 11:30
Pretirano čiščenje škodi, je pa potrebno vsaj enkrat na dan kožo temeljito očistiti- v ta namen se dobijo geli za aknasto kožo.
Sicer se pa to meni zadnje čase dogaja, ko pridem z morja. Tokrat sem pripravljena na to.

Njuška Trap
14.09.2006, 15:33
Moj prijatelj je ta problem rešil s čistilnim gelom in nekakšno matirno kremo od Schellerja. Je potreboval precej časa, da smo mu dopovedali, da prekomerno (prepogosto) umivanje z neustreznimi sredstvi pač ni rešitev.

Zdaj se umiva zjutraj in zvečer, po umivanju namaže in njegova koža izgleda precej bolj zdrava - ni presuha, niti nima tistega mastnega leska...

Katrin
14.09.2006, 21:01
ja, sicer je pri men zajtrk tisti problem, ker vstajam kr zgodaj in do službe je kr dolga. Prazn žakl pa ne stoji po konc in zjutraj morm dost jest, ker se že lačen zbudim. In čokolino je imel najboljše razmerje med energijsko vrednostjo in "hitrostjo hranjenja".

Čokolino je predvsem veliko cukra. Poskusi s kakšnimi ovsenimi kosmiči, otrobi pa kakšnimi oreški. Ziher dalj držijo vrečo pokonci...