Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Lunin mrk

kekez
07.09.2006, 18:39
Nobene teme o današnjem delnem luninem mrku? (ali je le jaz ne najdem?) Ga boste spremljali?

Začetek malo pred 19 uro, maksimum malo pred 21 uro, konec okoli 23 ure.

Meni se zdi, da je to le (naravni) pojav za naivneže. V resnici pa le menjajo žarnico v projektorju, ki projecira luno na nebo. Delni je zato, ker menjajo žarnico samo pri enem projektorju :D

sJavorshek
07.09.2006, 18:50
žarnco menajo?

postavlaš zgodovino na glavo, kdo je pa žarnco menu 3k let nazaj? :veryevil:

kekez
07.09.2006, 18:52
žarnco menajo?

postavlaš zgodovino na glavo, kdo je pa žarnco menu 3k let nazaj? :veryevil:
Kdo je pa takrat kakšno luno videl? :veryevil:
Jaz že ne, v pravljice pa tudi ne verjamem ;)

kekez
07.09.2006, 18:55
Saj slišal sem že tudi bolj divjo razlago - definicijo luninega mrka.

Se spomnim iz osnovne šole sošolca, ki je to definiral:
Lunin mrk je takrat, ko sonce pride vmes, med luno in zemljo. :rolling:

No, kaj je zdaj bolj verjetno. Meni projektor ... :approve:

sJavorshek
07.09.2006, 19:27
Sonce pride med luno in zemljo?
A si pomislu, da je bil tip pač veren? Zemlja center vesolja itd?
Potem moreš priznat, da je bolj verjetna njegova razlaga, kot pa reflektor? :veryevil: :veryevil:

Michelinko
07.09.2006, 20:27
http://www3.shrani.si/files/mrkcutm912363.jpg

Andreea
07.09.2006, 22:01
Meni se pa ni dalo sama it gledat.
:approve:

Teo
07.09.2006, 22:08
emm zamudu sm.. al neki takega:)

lump muc
07.09.2006, 22:29
zamudil sem :O

Neuromancer
07.09.2006, 23:06
a nisi mogu par ur prej objavit :D

anarchy
09.09.2006, 18:28
Nobene teme o današnjem delnem luninem mrku? (ali je le jaz ne najdem?) Ga boste spremljali?

Začetek malo pred 19 uro, maksimum malo pred 21 uro, konec okoli 23 ure.

Meni se zdi, da je to le (naravni) pojav za naivneže. V resnici pa le menjajo žarnico v projektorju, ki projecira luno na nebo. Delni je zato, ker menjajo žarnico samo pri enem projektorju :D

Tvoja teorija ne drzi, ti pa povem eno drugo teorijo, ki sem slisal, ki je bolj verjetna. Popolen lunin in soncen mrk ne nastane po nakljucju, temvec po zaslugi nezemljanov, ki naj bi baje ustvarili naso umetno luno, ki je v notranjosti votla. ter jo postavili v tocno doloceno orbito, kar omogoce, da lahko prihaja do taksnih popolnih mrkov, saj drugace je skoraj nemogoce, da bi po nakljucju se taksna telesa tocno dolocene mase in dolocene razdalje se lapo prekrivali in delali senco. V taksno orbito so jih namensko postavili.

kekez
09.09.2006, 18:44
:nonono:
Nobenih orbit ni (razen žvečilnih), nobenih nebesnih teles, nobenega vesolja. Gor je samo eno veliko projekcijsko platno, ki ga naivneži imenujejo nebo. In potem ene par projektorjev, ki projecirajo to, kar mi tu spodaj vidimo.

Po Douglasu Adamsu (iz mojih že zelo globoko zakopanih spominov):
je nekoč menda obstajal en našemu podoben svet, ki se je imenoval Krikit. Tam so imeli zelo podobno, kot mi, veliko platno, ampak nič projektorjev. Zato je bilo nočno "nebo" čisto prazno. Prebivaci planeta Krikit so bili menda zelo agorafobični in ne bi prenesli pogleda na tako odprto projekcijo, ki se zdi kot neskončno vesolje. Vendar pa so se tudi oni tehnološko razvijali in nekoč prišli do tega "platna" in potem pogledali na drugo stran. To jih je tako presunilo in doživeli so tak stres, da so izdavili le: "To mora izginiti!". Menda so bili zelo krvoločen in destruktiven narod, tako da jim je to kar uspevalo ...

Bogve kaj so videli na drugi strani platna, da jih je tako vrglo s tira :D

kekez
09.09.2006, 19:34
Ja, nekoč (tudi že dolgo tega) sem bral zgodbo v drugi smeri.
Nekega mladega perspektivnega diplomanta to vzeli v službo v najboljši svetovni fizikalni inštitut. Prvi teden so mu predstavili nekaj temeljnih in skrajno skrivnostnih resnic. Ena od njih je bila, da atomi in vsi drugi delci ne obstajajo, pa da je svetlobna hitrst neskončna, relativnost ne obstaja ... Sledila je precej dolga zgodba zarote, zakaj splošno prepričanje in uk v normalnih šolah pravi nasprotno. To je namreč nastrožja skrivnost znana samo nekaj izbrancem. Ta novinec seveda ni kar tako verjel, pa so ga peljali v njihov vrhunski laboratorij in mu pokazali. Z najboljšim mikroskopom so povečevali sliko snovi. Na koncu je bila povečava 10^N-krat, ampak mikroskop je še vedno kazal monolitno, gladko, čvrsto površino. Nič kvantiziranega, nič delcev, nič "osnovnih" gradnikov ... :dontknow:

Kaj pa če je vse res?

Abronsius
09.09.2006, 19:38
:nonono:
Nobenih orbit ni (razen žvečilnih), nobenih nebesnih teles, nobenega vesolja. Gor je samo eno veliko projekcijsko platno, ki ga naivneži imenujejo nebo. In potem ene par projektorjev, ki projecirajo to, kar mi tu spodaj vidimo.

Si me spomnil na tole utrgano reklamo za HP tiskalnike :rolling: :rolling: :rolling:
http://badtree.com/Cool_Commercials/wmv/HP_On_Mars.htm