Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Državljanska vojna

DrOnyx
08.09.2006, 07:28
Po včerajšnji oddaji na komercialki je tudi sir. dr. Onyxu postalo pretežno jasno do delno oblačno, da se je slovenija znašla v vrtincu državljanske vojne.

Na eni strani so maloštevilne sile zveste predsedniku države, na drugi strani pa sile zveste zunanjemu ministru, pri čemer občasno v spopad na strani zunanjega ministra posežejo še sile zveste premieru.

Če nekoliko ironično dodam sem dobil občutek, da je mirovnik Tomo Križnar uspel iz zapora v El Faširju zanetiti še državljansko vojno v Sloveniji, ki povzema vzorce krize v Sudanu. Tudi pri nas gre za medverski spopad med proateističnimi silami predsednika države in nekoliko bolj krščansko usmerjenimi silami zunanjega ministra, hkrati pa se v ta boj vključujejo še razne frakcije z svojimi parcialnimi interesi, kot je recimo Gibanje za pravičnost, za katerega je znano, da podpira sile predsednika države.

Kar je še posebaj zaskrbljujoče je dejstvo, da je uspelo silam predsednika prenesti spopad še prek meja v sosedno Avstrijo, pri čemer se je manjšina očitno odločno postavila na stran predsednika ne zato, ker ga podpira, ampak zato, ker je nastrojena proti zunanjemu ministru, ki naj bi domnevno v tajnih depešah paktiral z avstrijsko vlado.

Kdo v tem spopadu igra vlogo Minija Minnawija mi še ni jasno, glede na odločnost in samozavestni nastop pa zunanji minister nekoliko spominja na El Faširja (ali se napiše Al Bašir?). Seveda pa bi bilo skrajno neprimerno če se nižje uradnike zunanjega ministra kar počez enači z đanđavidi, ker so metode dela povsem drugačne. Nenazadnje je večina uradnikov zunanjega ministrstva pismena, kar za poveljnike đanđavidaov naj ne bi držalo.

Kar mene kot sir. dr. Onyxa kot predsedniškega kandidata 2008 pri tem spopadu skrbi, da bom po zmagi na volitvah prevzel urad predsednika, ki bo de facto v vojnem stanju in takrat že nekaj let v vojni. Kratkoročno Gandijevska politika predsednika države na vročih tleh severnega Balkana nima nobene možnosti, sploh če upoštvamo, da DENAR ZA OBOROŽEVANJE SIL PREDSEDNIKA DRŽAVE ZAGOTAVLJAJO SILE PREMIERA VLADE.

Kar pa je tudi eden izmed večjih paradoksov te vojne.

Za konec pa še šala iz uradniških vrst:
Mi je nek višji uradnik težil za neko malenkost, pa ga pozorno poslušam potem mu pa odvrnem:

Ali se **** OFF napiše skupaj ali narazen?

Citat Kajmimarja:
Lep dan vsem skupaj...:)

Kajtimar
08.09.2006, 08:01
Včeraj so novinarji Kržnarja vprašali, kaj misli, kdo da ga je rešil iz sudanskega zapora pa jim je odgovoril z eno samo besedo: Alah!

:dontknow: :dontknow: :dontknow:

Lep dan vsem skupaj... :)

korenje
08.09.2006, 08:08
to pomeni da je kriznar musli? :D

Kajtimar
08.09.2006, 08:19
to pomeni da je kriznar musli? :D

Tega pa ni povedal... ampak to se ne nanaša na temo, ki jo je DrOnyx odprl.

Lep dan vsem skupaj... :)

DrOnyx
08.09.2006, 08:28
Tega pa ni povedal...
Povedal pa je, da je v zaporu bral odlomke iz Korana, kar praktično pomeni, da je z eno nogo že musliman.

Jaz ne poznam nikogar na Dobu, ki bi bral v zaporu Sveto pismo. Večina trguje z mamili, igra nogomet, ali pa načrtujejo nove podvige, ko pridejo na prostost.

Očitno je zadeva v El Faširskem zaporu nekoliko drugačna.

kapara
08.09.2006, 08:48
Jaz osebno se bolj nagibam k predsedniku države kot pa Janši.
V času Janševe vladavine sem spoznal, da je znatno moč pridobila ravno RKC kar je v nasprotju z Ustavo. Znatno več neracionalno zapravljajo davkoplačevalskega denarja, ne znajo se pogovarjati glede meje z hrvati itd.
Drnovšek je uvidel, da se Janša in njegovi priskediki ne znajo pogovarjati na ravni predsednika džave in vlade, zato se vedno bolj umika iz javnega življenja.
Ja saj, pametni vedno prej popusti :2thumbs:

Knez
08.09.2006, 08:49
V času Janševe vladavine sem spoznal, da je znatno moč pridobila ravno RKC kar je v nasprotju z Ustavo.
Drnovšek je uvidel, da se Janša in njegovi priskediki ne znajo pogovarjati na ravni predsednika džave in vlade, zato se vedno bolj umika iz javnega življenja.

Kdo je že podpisal vatikanski sporazum?

kapara
08.09.2006, 09:01
Kdo je že podpisal vatikanski sporazum?
Sigurno ga ni podpisal samovoljno

kapara
08.09.2006, 09:22
Preberiti si Jaševi privrženvi, kaj dela vlada z nami in našo državo

"Vlada se je očitno odločila za nadaljevanje inflacijskega ter povsem neustreznega financiranja avtocestne in železniške infrastrukture. Namesto iz proračuna, bodo investicije financirali s posojili ter dražjimi cestninami. To je za javne finance, kot sem že večkrat povedal, slabo. Dajejo več za vojsko in represivne organe, velika je rast materialnih stroškov, izdajajo garancije, ki nimajo pokritja," pa je včerajšnjo odločitev komentiral Milan Cvikl, poslanec LDS in predsednik parlamentarne komisije za nadzor proračuna in javnih financ.

Jape
08.09.2006, 09:24
Pri celi komediji včeraj na komercialki mi je bil še najbolj všeč Peterle. (Pa da ne bo pomote: nikdar mi ni bil on niti njegova stranka kakšna simpatija!)

Zakaj? Ker je rekel bobu bob in nesporazume in boj za zasluge označil kot nekaj ... hja...normalnega. Nesporazumi in tekmovanje v zunanji politiki med MZZ in predsedniki republike so nekaj normalnega, saj gre za prekrivanje pooblastil. Koordinacija je seveda nujna, je pa otežena v kohabitaciji. Potrdil tudi veleposlanik Petrič z avstrijskim primerom v času predsednika Klestila.

Torej: ko se pogledi predsednika in MZZ (ali vlade) zelo razlikujejo, predsedniki ubirajo svoja pota, čeprav naš verjetno že malo pretirava. Ob takem zunanjem ministru pa ga malo težko obsojam.

Od vsakega politika pričakujemo neko treznost pri dajanju izjav- od vrhovnega diplomata pa še prav posebej!
Zadnji Ruplovi nastopi pa so že tako neotesani, da ti gre na bruhanje. Pa saj doma okregam otroka, če mu uide tako neotesana in groteskna samohvala kot je njegova "če bi bil jaz Križnar, bi bil ponosen na takega zunanjega ministra". In se šele potem zave kakšnega kozla je ustrelil in začne nerodno naštevati še SVOJE PODREJENE! O še kom, ki je sodeloval pa seveda nič! Podn. Bi pa že raje videl enga Peterleta na njegovem mestu - vsaj trezno deluje.

Sicer pa imam itak vtis, da se zadeva kuha na relaciji Rupel-Vajgl ipd. - stara konkurenca in stare zamere!

kapara
08.09.2006, 09:25
:2thumbs:
Tale Cvikl je pa še večji pavliha kot Pavliha!:evil:
Bolj pametno že razmišlja od večine v vladi :2thumbs:

evajet
08.09.2006, 09:25
V času Janševe vladavine sem spoznal, da je znatno moč pridobila ravno RKC kar je v nasprotju z Ustavo. Znatno več neracionalno zapravljajo davkoplačevalskega denarja, ne znajo se pogovarjati glede meje z hrvati itd.

Drniju še mal manjka da bo dovolj pameten. Ko bo to dosegel , čeprav dvomim, bo odstopil !

Vsem je znano da se Drni pogovarja enosmerno po spletnem forumu. V svet pošilja nekakšna sporočila, ne na nivoju državnika ampak na nivoju anonimneža. Kdo bo takega osebka resno jemal ?:2thumbs:

VZORNIK
08.09.2006, 09:31
Pred petnajstimi leti smo se križal zaradi Peterleta. Sedaj pa ob današnji desni oblasti z povelnikom JJ na čelu vidimo in poznavamo Petrletovo veličino in na drugi strani ves podn sedanje naotesane in sprevržene garniture ki nam vlada z glavo v kateri ni nobene vsebine.

kartako
08.09.2006, 10:07
Sigurno ga ni podpisal samovoljno
__________________________________________________ ____________________________________
Najbrž po diktatu unga od od zgoraj :rolling: :veryevil: