Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Amisova ponudba

T-a-d-e-j
09.09.2006, 08:39
Ne vem kam je izginila prva tema, zato odpiram novo. Glede na to da obstaja tema tudi o T-2ju pri tem ne vidim problema.
Torej, poslal sem poizvedbo o novem paketu. Ker sem na Telekomovi centrali sem mislil, da bo opcija samo klasika internet za 6 - 7 jurjev. NE! Amis ponuja na VSEH CENTRALAH vsaj 3 pakete, 1/256, 2/384 in 4/512, cene pa so 3900, 4900 in 5900. Sem poklical tudi na njihovo 080 20 10 in so mi vse potrdili. Dokler ne zakupijo vseh central subvencionirajo ceno najema parice (razlika med ceno telekoma in uporabnika). Še več, ponudijo ti "le" 18 mesečni aneks in prve štiri mesece brez naročnine, ki se pa res ne štejejo v aneks. Fantje, to je bomba. Siol je sicer res naredil korak v pravo smer z znižanji, ampak temu pa žal ne more konkurirati. Še dobro da nisem šel na modri paket:2thumbs:.
Modem, ki ga dobiš je Thomson, kablaši ga dobro poznajo, je precej zanesljiv.
Da ne bo kdo mislil da gre za reklamo:nonono: .

WhiteWolf
09.09.2006, 09:53
A to 100% drži? Ker pri nas je možen ADSL2+ in sem ravno mislil iti na na 10mbit.

Če tole drži, potem grem defenitivno na AMIS paket 4mbit/512.

T-a-d-e-j
09.09.2006, 10:03
Drži!

WhiteWolf
09.09.2006, 10:10
Žal ne!

Sem klical in so preverili moje podatke, ko sem pred kratkim poslal poizvedovanje.

Žal ni možno. Bi pa naj bilo do konca leta. Je pa res, da šenkajo 4 mesece.

wishmaster
09.09.2006, 10:12
Ne nasedajte !!!!!! Meni so rekli po telefonu da je možno. Potem pa dobim ravno prej domov pogodbo in zraven napisano: Na osnovi preveritve priklopa in tehničnih zmožnosti na vaši lokaciji vam sporočamo, da vam lahko izvedemo priklop le v standardnem modelu nacionalnega operaterja. Čist nič ti ne subvencionirajo

storz
09.09.2006, 10:24
http://www.amis.net/home/zasebni_1_2_1_1_1.php

ampak okay, če oni tko pravijo

rda
09.09.2006, 10:50
Dokler ne zakupijo vseh central subvencionirajo ceno najema parice (razlika med ceno telekoma in uporabnika).
Si morda vceraj pregloboko pogledal v kozarec ? :clown:

T-a-d-e-j
09.09.2006, 10:58
No, pogodbo imam pred sabo, pošljemo jo v ponedeljek. Paket d1, 3900 sit, 4 mesece zastonj, 18 mesečni aneks. Bom poročal kako in kaj. Se mi pa zdi čudno da bi zakupili prav centralo Lenart v Slovenski goricah in to ne bi bil splošen poslovni model.

miro74
09.09.2006, 11:06
Zakaj boš šel na Amis če ste pa v Lenartu dobli centralo T2?

xerces8
09.09.2006, 12:28
Mogoče je izven dosega?

Konkretno v Lendavi Amis NIMA centrale, ponuja pa 1 Mbps za 3.900,00 SIT.

Preverjeno na 080 20 10 (Amis).
Imam tudi pogodbo.

Če koga zanima, v kratkem ("Do konca leta sigurno" so rekli) bodo nadgradili centralo in začeli ponujati tudi telefonijo (in najbrž one druge pakete-hitrosti).

T-a-d-e-j
09.09.2006, 13:07
Točno, od centrale sem cca. 3 kilometre. Verjetno bo v Lenartu podobno ja, nadgradnja se obeta v prihodnjih mesecih. Dokler me praktično subvencionirajo mi je vseeno :rofl:.

rda
09.09.2006, 13:40
Daj razlozi mi prosim tole subvencijo, ker nikjer na njihovi strani ne zasledim nicesar pod "subvencija"

lp

T-a-d-e-j
09.09.2006, 14:18
Nisi me razumel. Razlog, da cene na Telekomovem omrežju niso nižje so Telekomove cene. To pomeni, da če stane 1 megabit ISP-ja preko telekoma 5 jurjev, amis pa ga trži za 4 jurje na centrali kjer (še) nima zakupljenih kapacitet s tem subvencionira mene kot uporabnika, da ne plačam 5 jurjev ampak samo 4. Razliko Telekomu plačuje Amis. S tem očitno dela izgubo, ampak to mene ne zanima :).

WhiteWolf
09.09.2006, 14:34
Tadej, zaka paj potem jaz ne morem imeti AMISA, razen preko Telekoma?

T-a-d-e-j
09.09.2006, 14:48
Mogoče imam to srečo, da bo moja centrala v kratkem nagrajena in so potem pripravljeni plačevati razliko Telekomu. Vsekakor se splača preveriti.

rda
09.09.2006, 16:09
Mogoče imam to srečo, da bo moja centrala v kratkem nagrajena in so potem pripravljeni plačevati razliko Telekomu. Vsekakor se splača preveriti.
Na ponudbi ki so jo poslali meni nikjer ne pise, da so kaj pripravljeni placevati.
Pise samo, "da vam lahko izvedemo priklop le v standardnem modelu nacionalnega operaterja".

Ne hvala :P

Mobidick
09.09.2006, 17:04
Jaz sem dobil isti pisemski odgovor, da je možno, in po klicu na 080 20 10 mi je isto rekla, da je možno (Rače). Bil sem zelo zelo presenečen. Zgodbe v ozadju ne poznam, kako in zakaj imajo lahko tako poceni, ker dvomim, da imajo centralo tukaj. Pa za telefonijo mi je prav tako rekla, da bo kmalu. Upam, da bo kaj s tega. :2thumbs:

Vsemogočni
11.09.2006, 21:17
Ne vem kam je izginila prva tema, zato odpiram novo. Glede na to da obstaja tema tudi o T-2ju pri tem ne vidim problema.
Torej, poslal sem poizvedbo o novem paketu. Ker sem na Telekomovi centrali sem mislil, da bo opcija samo klasika internet za 6 - 7 jurjev. NE! Amis ponuja na VSEH CENTRALAH vsaj 3 pakete, 1/256, 2/384 in 4/512, cene pa so 3900, 4900 in 5900. Sem poklical tudi na njihovo 080 20 10 in so mi vse potrdili. Dokler ne zakupijo vseh central subvencionirajo ceno najema parice (razlika med ceno telekoma in uporabnika). Še več, ponudijo ti "le" 18 mesečni aneks in prve štiri mesece brez naročnine, ki se pa res ne štejejo v aneks. Fantje, to je bomba. Siol je sicer res naredil korak v pravo smer z znižanji, ampak temu pa žal ne more konkurirati. Še dobro da nisem šel na modri paket:2thumbs:.

Uživaj in koristi. Je pa to 100% reklama. Vsak vrabec že čivka in ve, da je konkurence vedno več, vsak ima drugačno ponudbo. Mogoče si to prvič slišal???

T-a-d-e-j
11.09.2006, 21:19
Hotel sem reči da moj post ni reklama za amis, ampak obvestilo da ima amis konkurenčno ponudbo. Mimogrede, danes sem poslal pogodbo, poročam ko bo kaj novega.

WarlordAlexander
11.09.2006, 22:46
Zdravo Tadej imam eno vprašanje zate. Ali morš kupiti modem za Amis, če hočeš k Amisu, k na pogodbi piše modem 30000 SIT al kako?
Al ga dobiš za 1 SIT kot tam piše v pogodbi???
Hvala

T-a-d-e-j
12.09.2006, 07:23
Če skleneš aneks za 18 mescev + 4 mesce ti dajo zastonj (skupaj 22 mesecev) dobiš tisti modem zastonj oz. v zameno za aneks. Če aneksa nočeš, kar je bedarija, pa daš 30 jurjev. Če prekineš pogodbo je strošek prekinitve sorazmeren s časom preostanka aneksa. Se pravi če greš po 9 mescih vstran plačaš 15 jurjev.

M.T.
12.09.2006, 07:51

Podjetje Amis, ki je od maja letos v lasti belgijskega finančnega sklada KBC in francoskega Iris Capital, je s 1.9.2006 začelo ponujati storitve DSL na lastnem omrežju (t.i. model razvezane lokalne zanke). Trenutno ima z lastnimi prehodi (DSLAMmi) opremljenih 20 central v večjih slovenskih mestih, do konca leta pa namerava opremiti še dodatnih 100 central.

Toliko o tvojih VSEH centralah. Zdej pa samo vprašanje a folk zavajajo oni al ti.:nonono:

rda
12.09.2006, 09:00
Da se samo omenim Amis AIR, za katerega so spomladi govorili kako bo poleti deloval. Sedaj je konec poletja in kolikor je meni znano je stvar se vedno v fazi "nekaj testnih uporabnikov".
Podobno se zna zgodit s temi 100 dodatnimi centralami.

Poraja se vprasanje. Do poletja katerega leta, do konca katerega leta ... :shy: ?

Mobidick
12.09.2006, 13:46
TADEJ, kje si slišal oziroma prebral, da se zavežeš za 4 + 18 mesecev, torej skupaj 22? Ker zadaj na pogodbi, zraven tega na vseh drugih listinah, ki sem jih prejel, in tudi na njihovi spletni strani, nisem tega zasledil.
Koliko jaz razumem, se zavežeš za 18 mesecev, prve 4 ti pa ni treba plačat.

mark2
12.09.2006, 16:38
Da se samo omenim Amis AIR, za katerega so spomladi govorili kako bo poleti deloval. Sedaj je konec poletja in kolikor je meni znano je stvar se vedno v fazi "nekaj testnih uporabnikov".
Podobno se zna zgodit s temi 100 dodatnimi centralami.

Poraja se vprasanje. Do poletja katerega leta, do konca katerega leta ... :shy: ?

Amis za "Amis AIR" zbira podatke potencialnih kandidatov. Če bo ljudi dovolj bodo postavili. Takšne podatke sem jaz dobil na njihovi info. Tko, da če koga zanima, naj jim sporoči podatke...

Zadeva naj bi delovala dobro. Morajo pa testirat kako se zadeva obnese v grdem vremenu (npr. sneg).

Lp

MrBoombastic
12.09.2006, 17:34
Gledam malo njihov cenik http://www.amis.net/home/zasebni_1_2_1_1_1.php. A je za pakete s telefonijo nujno razvezan dostop, ali ne?

rda
12.09.2006, 18:00
Amis za "Amis AIR" zbira podatke potencialnih kandidatov. Če bo ljudi dovolj bodo postavili. Takšne podatke sem jaz dobil na njihovi info. Tko, da če koga zanima, naj jim sporoči podatke...

Zadeva naj bi delovala dobro. Morajo pa testirat kako se zadeva obnese v grdem vremenu (npr. sneg).

Lp
Jaz nisem zasledil nobenega obrazca za vpis oz. vabila. Na njihovem infu sem pred casom izvedel, da ko bo, bom izvedel preko njihove spletne strani.

T-a-d-e-j
12.09.2006, 19:09
TADEJ, kje si slišal oziroma prebral, da se zavežeš za 4 + 18 mesecev, torej skupaj 22? Ker zadaj na pogodbi, zraven tega na vseh drugih listinah, ki sem jih prejel, in tudi na njihovi spletni strani, nisem tega zasledil.
Koliko jaz razumem, se zavežeš za 18 mesecev, prve 4 ti pa ni treba plačat.

Tako mi je bilo rečeno na 080 20 10. Glede na Siol mi je v bistvu vseeno ker druge pametne alternative amisu itak nimam. Pa 4 mesce zastonj rade volje vzamem, kar se mene tiče se 3 leta zavežem če mi dajo eno leto zastonj:2thumbs: .

MrBoombastic
12.09.2006, 19:13
Njihova internetna stran pa res skopari s podatki.

G3nius
12.09.2006, 19:21
Ja podatke se zve tako, da tja pokličeš ali jim pošlješ mail...
No js sem jim zastavu neki vprašanj, pa sem dobu nazaj odgovore v 1 dnevu:

--------------------------
Potdravljeni,

Glede na to, da izgrajujemo lastno omrežje, ki trenutno pokriva 70%
lokacij po Sloveniji, Vam lahko ponudimo internet preko lastnega omrežja
že od 3.900,00 in pa internet s telefonijo po ceni 5.490,00 navzgor.
Na ostalih 30% lokacij pa Vam preko klasičnega omrežja lahko ponudimo
priključek, po prav tako zelo ugodni ceni.
Ker se ponudba nekoliko razlikuje glede na lokacijo bi potrebovali nekaj
Vaših podatkov, da preverimo katere pakete Vam na Vaši lokaciji lahko
ponudimo:
- ime in priimek
- naslov
- kontaktno telefonsko številko
- telefonsko številko na kateri bo priključek ADSL

Spiska central na naši spletni strani ne bomo objavili.

V kolikor bi se odločili za naš internet bomo mi to uredili namesto Vas,
vse kar morate narediti je, da izpolnite obrazec za spremembo ponudnika.
Priklop je izveden 30 delovnih dni, po podpisu pogodbe.

Uporabniki dobijo modem Thompson 706i, vendar ga dobijo le v najem.

V primeru da se nočete vezati znašajo stroški priključnine za internet
30.000,00 v primeru lastnega preklopa. Stroški za priključnino interneta
in telefonije znašajo 40.000,00 v primeru lastnega priklopa.

V kolikor je na Vaši lokaciji možna naša nova ponudba vam naročnino za
prve štiri mesece podarimo, zato znaša cena prehoda iz višjega paketa na
paket z nižjo zmogljivostjo 14.900,00 sit, prehod iz nižjega na višji
paket se uredi z aneksom.

Ugodnosti študentskih paketov lahko uveljavljajo dijaki in študentje, ob
predložitvi potrdila o vpisu.

Cena selitve Amis Adsl interneta znaša 15.000,00 SIT (če naročnik sam
izvede priklop) + 7.500,00 (če Amis izvede priklop), seliev priključka
internet+telefonija 20.000,00 SIT (če naročnik sam izvede priklop) +
8.500,00 (če Amis izvede priklop).

V kolikor imate še kakšna vprašanja nas lahko pokličete na našo
brezplačno telefonsko številko 080 20 10, kjer Vam bomo z veseljem
svetovali.

--------------------------------

M.T.
13.09.2006, 07:25
Glede na to, da izgrajujemo lastno omrežje, ki trenutno pokriva 70%
lokacij po Sloveniji

Podjetje Amis, ki je od maja letos v lasti belgijskega finančnega sklada KBC in francoskega Iris Capital, je s 1.9.2006 začelo ponujati storitve DSL na lastnem omrežju (t.i. model razvezane lokalne zanke). Trenutno ima z lastnimi prehodi (DSLAMmi) opremljenih 20 central v večjih slovenskih mestih, do konca leta pa namerava opremiti še dodatnih 100 central.

Torej 20 central pomeni 70% omrežja:2thumbs:

Če tole ni zrelo za kakšen urad....:nonono:

wishmaster
13.09.2006, 07:28
Pust lažnivce na miru. Ta amis je taprav. Raje sem pri Siolu kot pri Amisu.

Maj
13.09.2006, 15:52
Tisto Amis Air ponudbo tudi obljubljajo že par let pa še niti diši ne po njej :-(

Upam, da bodo v tem letu ko sem še vezan na Siol vendarle naredili kaj na tem, ker sem sam čisto blizu Krvavca s katerega naj bi oddajali.

Kablov oz. central v naših krajih za manj kot sto uporabnikov zagotovo še deset let ne bo nihče nadgradil :-(

T-a-d-e-j
13.09.2006, 18:07
Če ne veste ima Amis poleg Triere najboljše pinge v tujino ponavadi. Drugače pa mi dol visi za Amis, Siol, Voljo itd... Edino kar je pomembno je konkurenčna ponudba in zanesljivost.

rda
13.09.2006, 19:42
Če ne veste ima Amis poleg Triere najboljše pinge v tujino ponavadi. Drugače pa mi dol visi za Amis, Siol, Voljo itd... Edino kar je pomembno je konkurenčna ponudba in zanesljivost.
Kaj ti bo ping ? No, razen ce nonstop igrice nabijas...

T-a-d-e-j
13.09.2006, 20:25
Boljši ping (občasno res igram Warcraft in pri folku iz denimo Izraela Siol laga Triera pa ne) in pol cenejši kot Siol. Če si tako pameten pa mi povej en argument zakaj naj ne grem na Amis. Da ne omenjam da nimam možnosti razvezanega dostopa, Amis tudi to možnost obljublja.

rda
13.09.2006, 20:52
Nimam arugementov in mi je cist vseeno kam gres :)

Je pa nekaj res: Obljube tu, obljube tam.

lp

T-a-d-e-j
14.10.2006, 21:32
Končno je zelo blizu tudi moj prehod na Amis. Poslali so mi že tole zadevo (thompson modem - http://www.speedtouchdsl.com/prod780.htm), čakam še na priklop Telekoma, najverjetneje v ponedeljek. Prve 4 mesece zastonj, potem pa 3900 SIT za 1 megabit. Upam, da bo Siol prenehal pošiljat položnice in da ne bo še dodatne frke z raznimi dopisi ipd...
Tale Thompson sploh ne izgleda švoh, vsaj napram francozeku ne:).

lump muc
14.10.2006, 23:03
dragi so :veryevil:

upam da ti bo dobro delovalo,srečno.

YunYi
15.10.2006, 10:53
Jaz že imam Amisov internet dobro leto in sem več kot zadovoljen z njim :2thumbs:
Tko da T-a-d-e-j dobro si se odločil :2thumbs:

T-a-d-e-j
22.10.2006, 20:49
Epilog: Priklopljen, dela enako, naslednje 4 mesece mam zastonj nato pa po 3900 1 megabit. Modem Thompson ki so mi ga dali je hkrati tudi router in podpira wlan 54g.

T-a-d-e-j
22.10.2006, 20:50
Dvomljivci, come to Amis :).

Veron
23.10.2006, 06:46
sej ce bi bla mozna telefonija tud na nasem koncu, bi sam uzeu amis, sam k to ni mogoce, ne mislim se ns spreminjat, raje pocakam na voljo, ki nima casovne vezave. :)

T-a-d-e-j
23.10.2006, 09:10
Če maš možnost za D pakete to pomeni, da bo centrala v par mescih nadgrajena oz. bo Amis zakupil kolokacijo in s tem dobiš še ip telefonijo. Osebno mi sicer bolj paše 4 mesce zastonj in 18 mesečni aneks kot pa brez aneksa in sleherni mesec plačat.

Sawyer
23.10.2006, 17:35
Odkdaj ma AMIS svoje centrale te? In kak lahko 1Mbit uploada ponujajo?

Volja je tudi mela 1Mbit uploada ene 3 mesece potem pa so vse spet na 756 presaltali.