Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Država in telekomunikacije

janny
09.09.2006, 12:52
Pozdravljeni!

V zadnjem času se sprašujem kaj je narobe z našo državo oziroma zakaj je zaslepljena. Vse več ljudi znancev prijateljev sodelavcov beži iz državnih ponudnikov stacionarne telefonije mobilne telefonije in ponudnika interneta.Veliko ljudi si namesto Mobitela izbira Simobil namesto Telekoma t2 telefonijo namesto Siola T2 Amis Voljo itd.. Tudi sam sem med njimi Simobilu sem že prestopil T2 pa samo še čakam na preklop v centrali. No bisitvo te temej je, da me kot državljana, ki plačujem davke skrbi kaj se dogaja z državnimi telekomunikacijami saj smo konec konco vsi državljani lastniki vsega tega, kar je bilo nekoč uspešno sedaj pa samo še propada in gre vse krepko navzdol. T2 je ujel in prehitel Siol v manj kot enem letu Simobil se prav zdaj ko so razbili monopol postavlja na velike noge a vse kar je pa državnega pa samo še nazaduje in nič več ne napreduje.

rda
09.09.2006, 13:41
Pol sem jaz eden redkih, ki imam mobilca pri Mobitelu, ISDN pri Telekomu in ADSL pri Siolu :dontknow: ?

kitl
09.09.2006, 13:46
rda nisi eden redkih si pa med redkimi :D

dal
09.09.2006, 14:01
Za državljane je konkurenca koristna, saj vsa ta podjetja plačujejo davke, zaposlujejo ljudi in koristijo storitve. Zaradi konkurence se morajo podjetja tudi bolj posvečati uporabnikom, kar jim prej ni bilo potrebno, saj nisi mogel iti drugam. Sicer pa tudi država uporablja ARNES in ne SiOL-a, za mobilni prenos podatkov pa so izbrali Simobil.

SloCop
09.09.2006, 18:19
Hm, delno res, samo večina je še vedno in bo pri državih firmah :)

Večina ljudi ima gsm pri mobitelu, internet pri siolu in telefon pri telekomu... da ne pozabim na TV pri CATV operaterju ki je pač tam dosegljiv :)

Teh 10.000 ali pa 50.000 uporabnikov kolikor jih je pri alternativcih pa ni tako veliko..

Glede Simobila, sam sem od uvedba paketa ''pomlad'' njihov naročnik,,,,,, cene so tako tako ugodne... hm, pokritost v mojem kraju bedna, in velikokrat sem nedosegljiv čeprav sem dosegljiv :) pa ni kriv moj gsm ....
tako da na simobilu sem zato da z mojo skoraj zastonj čvekam....

rda
09.09.2006, 18:49
tako da na simobilu sem zato da z mojo skoraj zastonj čvekam....
Tudi tega se lahko hitro navelicas :veryevil:

kitl
09.09.2006, 18:52
Jaz sem tudi prešel danes na Simobil in bom prekinil z Mobitelom. Je pa res vsaj v mojem krogu prijateljev znancev in sodelavcev teh prestopov čedalje več. Če po resnici povem imajo večina mojih znancev že vsi T2 in Simobil.

Vsemogočni
11.09.2006, 21:11
Sem prepričan, da ima vsak pravico po želji izbrat kakršnega koli ponudnika. kaj vpliva na izbiro, je tko relevantna zadeva, da jo ne bo nihče nikol zadel v piko. Za kar je dese ljudi zadovoljnih ta enajsti ni itd. Torej nč bat, tolk je ponudnikov, kar je edino pravilno, da gre lahko vsak k tistemu k sam želi. Lahko pa se opeče že pri sugeriranju prijateljev in potem uporabnik ni zadovoljen, da je tam, kot so to želeli prijatelji.

Sam sem že od nekdaj (po lastni želji) naročnik Simobila, Siola, čeprav me prepričujejo, da sem neumen, ker imamo v bajti optiko T2. Kdor želi, naj se naroči, sam pa vzrtajam pri svojem, pa mi ni žal.

Pri Simobilu kljub temu, da imam aparat vedno na mizi, včasih nisem dosegljiv, pri trio paketu so včasih, ko je zelo zanimiva oddaja v živo, kake kockice, vendar se ne obremenjujem s tem. Na splošno sem z obema zadovoljen, včasih bi pa že tko al tko mogu na zrak, pa kako tehnično težavico izkoristim za to. Na telefon pa že tko včasih nisem bil dosegljiv, ker ga nisem mogu nosit s seboj, ker mobitelčkov še sploh ni blo. Pa še dons živim in ker se ne jezim mi ne raste rit (saj po hlačah sklepam), vem pa, da včasih iz kakršnega koli vzroka kje tud sam zatajim, tako pa zatajijo tudi druge naprave in aparature. Nihče ni brez napak, nihče ni nezmotljiv in če si ob tem včasih poiščeš malce svetlejšo ne samo črno plat, preživiš to brez hujših stresov ali besnenja brez vzroka.

Človek je sam sebi nakopal kup težav, se obremenil do fula, kar se mu ne izide pa vedno najde vzrok za krivddo drugje, le pri sebi ne. Mater smo bedna bitja.

M.T.
12.09.2006, 09:16
:2thumbs:

Res lepo napisan

:2thumbs:

Wella
12.09.2006, 10:26
Zivela konkurenca!