Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Sagem firmware

rda
09.09.2006, 16:20
Ker je kolegica nabavila se dodaten komp, me je prosila da ji uredim, da bo njen Sagem deloval kot router. Nic lazjega, poklicem 080 in v 10 min bi morala zadeva delovat.
Vendar zal ni tako. Narocnica Siol ADSL ni niti 1 leto in njen Sagem ima firmware verzije 6.19, kar pomeni, da ga ne morejo nadgradit iz strani Siola. "Modem bo potrebno nesti v najblizjo Teletrgovino", mi pove prijazen gospod na 080. Se zahvalim in odlozim. Cez nekaj minutk me gospod poklice nazaj in pove, da tega v nasi najblizji teletrgovini ne izvajajo in da me bodo v naslednjih 2 dneh poklicali s Telekoma in povedali kako in kaj.

Sedaj pa me zanima:
- a ni Klemen v eni izmed radijskih oddaj javno dejal, da so (oz. bodo v roku 1 tedna) vsi Sagemi nadgrajeni na "latest firmware" ?
- zakaj se mora clovek zopet ubadat s Telekomom, ko je bilo jasno receno, da ce si narocnik Siola nimas opravka s Telekomom ?
- kako lahko ima manj kot leto star Sagem tak firmware, da ga ne morejo nadgradit remote ?

hvala in lp.

MrBoombastic
09.09.2006, 17:53
1.Klemen stoji za lastnimi besedami; če pa njihovo zaoredje da neresnično celoto, bi se pa dalo diskutirat. :D 2.Ker tvoja prijateljica ni na polno razvezanem dostopu, ji povezavo zagotavlja Telekom Slovenije. 3.Problem nadgradnje v remote varianti ni v 6.19, ampak nekje drugje. Probaj še enkrat poklicati na 080100, mogoče bo kakšen drug operater znal nadgraditi.

miro74
09.09.2006, 18:53
6.19 se ne da več nadgraditi z Siola. Obiskat te bo moral telekomov tehnik in nadgradit ročno. Tako je blo pri meni.

Veron
09.09.2006, 18:53
Dej mi sporoč njeno uporabniško ime na ZS, pa bom v ponedeljek zjutraj pogledal kako je stanje...

Lp

storz
10.09.2006, 11:45
modeme so po več tednov nadgrajevali, verjamem, da jih je velika večina nadgrajenih, vendar se zgodi, da imajo takrat izklopljene modeme, oz so na tak ali drugačen način nedosegljivi. Pošlji mi username (ali pa veron-u) pa bomo pogledal kaj lahko naredimo.

lp,
storz

rda
10.09.2006, 12:53
Poslano.

Se opravicujem za malo hude krvi. Najprej priporocas nekomu naj vzame Siol, ker je tam naboljsa podpora in vse, potem pa izpades kot najvecji krivec.

lp