Dlančnik (PDA)

Poglejte polno različico : Kvas

lady_lucifer
09.09.2006, 18:56
ja, tkole je....doma nonstop pecem kruh in mi dostkrat kvas zadisi...in ga pol kr ene pol une kocke pojem:blush: pa tok lepo se v ustih topi:shy:

zdej pa mene zanima, ce je kvas dejansko dobr jest oz. ce vsebuje kake take fine zdrave stvari, da zdruzimo prijetno s koristnim. nek sm brala, da je pivski kvas ful zdrav, sam tazga kvasa jst ne poznam:dontknow: a je kej podoben navadnemu kvasu?

šnela
09.09.2006, 19:04
ja ja ja, lady :approve: kvas je zlo zdrav. v b komplexu je tud. pač tega b vitamina ma velik, ane ... men ga je kozmetičarka priporočala, da ga jem, k ti ful na kožo blagodejno vpliva.

tko da ni nč hudga, če ga ščipneš sem pa tja en mal, ane :cool:

je pa ful dobr tud men to :shy:

nattka
09.09.2006, 20:54
vendar ne gre pretiravati ... če si nagnjena k napenjanju in vetrovom, potem ga pojej le za fižolovo zrno ali dva ...

nattka
09.09.2006, 21:06
korenček ... spet na avtocesti v ban ...

baby
09.09.2006, 21:14
... men ga je kozmetičarka priporočala, da ga jem, k ti ful na kožo blagodejno vpliva.

pol bom pa tud jst poskusla..pa upam da bojo rezultati.. :D

lady_lucifer
10.09.2006, 06:23
aha, vidm, da je kvas zlo fini :approve:

kaj pa pivski kvas? je to ze kdo probal?

Njuška Trap
10.09.2006, 10:50
O navadnem kvasu vem samo to, da se ti lahko "usede na želodec" - boli, peče itd. Ampak to samo takrat, ko z njim pretiravaš. Nattko poslušaj, ja. :ja:

crazylemonlemon
10.09.2006, 11:15
Pivski kvas je isto kul - moja stara mama ga je v pivovarno :censored: hodila kupovat - za lepše nohte. lase, kožo. Bojda.

mrjerry
11.09.2006, 08:37
Tako je. Kvas vsebuje biotin in precej vitaminov B kompleksa (nism siguren, a je biotin B12 al kaj svojega). V manjsih kolicinah ni problematicen, vseeno pa je dolgorocno bolje jesti kvalitetne vitaminske tablete. Vecina vitaminov je ipak pridobljenih na ta nacin (ekstrakcija iz hranil, bogatih z dolocenim vitaminom).

summer
11.09.2006, 08:44
jap...kvas zdravi mozolje....:D...oziroma čisti kožo.....sam v "normalnih"količinah...

nattka
11.09.2006, 08:55
sploh je zdrav za več stvari ... je pa res da napihuje ...

pivski kvas pa uporabljajo tudi za zalivanje rož ... samo ne vem točno, menda enkrat na teden za bujno rast in cvetenje ...

Sharkica
13.09.2006, 07:36
aha, vidm, da je kvas zlo fini :approve:

kaj pa pivski kvas? je to ze kdo probal?

Jest jem pivski kvas v tabletah. Odlična stvar, sploh v obdobjih pretiranega izpadanja las, lomljenja nohtov itd. Priporočam.

freya
14.09.2006, 11:23
Bojda je pekovski kvas še boljši za lase in kožo- to je npr. Fala.
Vsekakor, če ga dobro prenašate, je uspešnejši in cenejši od kvasa v tabletkah.